VMČ sever Trenčín CS ul. Osviečimská - aj o štadióne

Slúži na odstránenie starých a nepotrebných tém.

Moderátor: Moderátori

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Administrátor
Príspevky: 2666
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:50:09

VMČ sever Trenčín CS ul. Osviečimská - aj o štadióne

Príspevok od užívateľa Luboš » 22.08.2016 12:30:44

Légia Laugaricio PÁN PRIMÁTOR,
ponúkam priestor uplatniť demokraciu zdola

KEDY? a KDE? : V utorok 23. augusta 2016 o 15,00 hod. v priestoroch Centra seniorov na Sihoti v Trenčíne.

Minulý rok poslanci MsZ, vrátane mňa, podporili Rekonštrukciu futbalového štadióna, ako strategický projekt pre mesto Trenčín. Primátor mesta Mgr. Richard Rybníček vtedy avizoval začatie výstavby na jar 2016 a jej ukončenie na jeseň 2017.

So stavbou štadióna sa ešte nezačalo. Niektorí poslanci MsZ v júni, v júli a do tretice aj v auguste odmietli diskusiu o tomto projekte na pôde zastupiteľstva, ktorú som inicioval.

V ostatnom období evidujem na sociálnych sieťach šírenie niektorých dezinformácií týkajúcich sa tohto projektu a niektorých mojich krokov. NEPOKLADÁM ZA VHODNÉ, ABY SA ODBORNÁ A VECNÁ DISKUSIA K TEJTO TÉME PRESUNULA IBA NA SOCIÁLNE SIETE.

V súčasnosti prebieha aj rekonštrukcia Zimného štadióna Pavla Demitru, u ktorého došlo taktiež k posunu niektorých pôvodne avizovaných termínov jej dokončenia.

Aj na základe uvedeného som sa rozhodol na 23.8.2016 zvolať zasadnutie Výboru mestskej časti SEVER (VMČ). Jedná sa o zákonný inštitucionálny orgán v hierarchii samosprávy mesta Trenčín. Oba štadióny sa nachádzajú na Sihoti, teda na SEVERE a výsostne sa dotýkajú života obyvateľov a podnikateľov v tejto lokalite. Samotných športovcov všetkých vekových kategórií nevynímajúc.

Zároveň som sa rozhodol prijať výzvu primátora mesta Trenčín Mgr. Richarda Rybníčka na dialóg k tejto téme a umožniť jemu a zástupcom AS Trenčín a.s., aby nielen členom VMČ SEVER, ale najmä širokej verejnosti poskytli základné informácie o strategickom projekte Rekonštrukcia futbalového štadióna.

Týmto Vám to dávam na vedomie.

Zároveň Vás pozývam, aby ste si na priamo vypočuli informácie o týchto dvoch stavebných projektoch na Sihoti. Pracovné stretnutie sa uskutoční v utorok 23. augusta 2016 o 15,00 hod. v priestoroch Centra seniorov na Sihoti v Trenčíne.
Mám rád AS Trenčín...ale je to to najdôležitejšie v živote ?

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Administrátor
Príspevky: 2666
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:50:09

Príspevok od užívateľa Luboš » 23.08.2016 18:43:32

Jasne kua zase tam nik nebol. Ja bol dnes v prievidzi na tattoo a nestihol som to. Vie dat niekto co a ako nove ?
Mám rád AS Trenčín...ale je to to najdôležitejšie v živote ?

Miloš Mičega
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 20.08.2016 04:53:01

Príspevok od užívateľa Miloš Mičega » 24.08.2016 05:27:18

Ospravedlnenie primátora Rybníčka, doručené večer pred rokovaním VMČ SEVER, citát :


Vážený pán predseda VMČ Sever, vážení páni poslanci za VMČ Sever,

pred pár hodinami som sa vrátil z krátkeho pobytu v zahraničí. Zajtra dopoludnia cestujem na niekoľko týždňov dopredu plánované pracovné rokovania do Bratislavy. Keďže som nebol nijako dopredu upozornený, že plánujete mimoriadne zasadnutie VMČ Sever k téme futbalového a zimného štadióna, nevedel som si ani prispôsobiť program. Aj z tohto dôvodu sa vám ospravedlňujem z tohto mimoriadneho rokovania.

Hneď po mojom návrate z riadnej dovolenky budem v prvej polovici septembra iniciovať spoločné stretnutie s poslancami na tému futbalového štadióna a budem sa snažiť nájsť spoločné rozhodnutie, ako budeme v tejto veci ďalej postupovať. Píšem to aj preto, že zmluva medzi AS Trenčín a Mestom Trenčín sa riadne dodržiava a plní, investorom stavby nie je mesto ale súkromný futbalový klub, ktorého rozhodujúci akcionár a investor pôsobí v tomto meste už osem rokov a dokázal z upadajúceho provinčného klubu vybudovať z vlastných peňazí, rešpektovaný futbalový produkt známy už aj v Európe. Z môjho pohľadu bolo či už zo strany generálneho manažéra futbalového klubu a následne zo strany viceprimátora mesta vysvetlené do podrobnosti všetko,ohľadom súčasných administratívnych procesov. Ak to však bude potrebné ešte raz zopakovať, tak nedbám, ale budem sa chcieť na spoločnom postupe dohodnúť so všetkými poslancami, ktorí budú mať o to záuem. Pre mňa je podstatné to, že mnohé problémy okolo futbalového a hokejového štadióna sa už vyriešili a ďalšie sa riešia a výsledok bude taký, ako očakáva verejnosť. Trenčín bude mať nový futbalový štadión a postupne vylepšovaný hokejový štadión.

Prosím, dovoľte mi Vám ešte zdvorilo pripomenúť, že otázky rekonštrukcie futbalového a hokejového štadióna, rovnako tak športovej haly ako aj rekonštrukcie Mierového námestia, výstavby podchodu pod Chynoranskú trať, úpravy hradného brala, križovatky pod mostom, príprava dokumentov tvoriacich budúcnosť Centrálnej mestskej zóny a ďalšie podobné akcie sú a budú vždy z mojej pozície vnímané ako celomestské témy bez ohľadu na to, v ktorej mestskej časti sa nachádzajú. Aj z tohto dôvodu sú pre mňa pri týchto témach vždy dôležité a smerodajné rokovania a hlasovania v mestskom parlamente.

S pozdravom

Richard Rybníček

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Administrátor
Príspevky: 2666
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:50:09

Príspevok od užívateľa Luboš » 24.08.2016 06:20:30

[smilie=baby.gif] [smilie=angry.gif] [smilie=angry.gif] [smilie=baby.gif]
občan mesta je dôležitý len pred volbami....
Mám rád AS Trenčín...ale je to to najdôležitejšie v živote ?

Užívateľov profilový obrázok
TNpatriot
Príspevky: 315
Dátum registrácie: 28.11.2007 12:49:23
Bydlisko: Trenčín

Z nouze, cnost...

Príspevok od užívateľa TNpatriot » 24.08.2016 08:32:56

Dlho som neprispieval, ale rád by som k téme štadionu pridal jeden môj osobný názor...

Je nespochybnitelný prinos businessmana LaLinga pre TN futbal, ktorý nielen že zachránil ale ho aj posunul k 2 titulom a 2 viťazstvám v SP, posunul ho do Europy a dnes o AS Trenčín vedia dalej ako v dedine Bratislava.

Je nespochybnitelny ale aj fakt, ze nie je Trencan, nezije tu jeho rodina, jeho deti to nebudu nikdy vyrastat a preto je AS Trencin pre neho len business projekt, ktorý ked mu nebude vychadzat pojde inde. Necakajme preto ze so svojich penazi tu postavi stadion, akademiu a slavnostne ho pridu otvorit poslanci a primator... Penazi tu uz dal celkom dost a myslim si ze okrem nich priniesol do SK futbalu aj nove manazerske zrucnosti hlavne s predajom hracov, treningove procesy a dalsie, ktore dnes sa snazia kopirovat ine SK kluby... Najslabsi manazeri su ti, co nevedia ani kopirovat... ako v Slovane Bratislava. To ze klub prezije len vdaka prestupom je neodskriepitelny fakt, pretoze ine lokalne zdroje tu neexistuju.. Nie su tu vyrobne spolocnosti, ktore bz boli sucast sponzorskeho portfolia, ale je to aj vdaka 25 rocnej praci Mesta a jeho poslancov na cele s primatormi, ake podnikatelske prostredie tu vytvorili aby tu prisli firmy

Na jeho poslednu otazku, kde bol futbal v Trencine pred 10 rokmi... odpovedam, v prdeli a zaroven sa pytam, preco???

Trencin je jedine krajske mesto, ktore sa za poslednych 25 rokov posunulo spat a nie dopredu. Nefunguje tu pravidelna divadelna scena, futbalovy stadion je ruina (majetok mesta), hokejovy stadion je to iste, cez letnu plavaren ktora bola svojou polohou jedinecna v celej Europe sa tiahne nezmyselna vlakova rychlotrat ktora nas Trencanov len rozdeluje, nova letna plavaren nie je stale otvorena a nebude tak skoro, miesto rozvoja obchodu a sluzieb v centre mesta su len herne kde pacienti a uboziaci nicia svoje rodiny, priemyselny park si vzali mestski poslanci na cele s byvalym primatorom ako svoju investocnu akciu aby cez svoje nastrcene realitky zarobili na predaji pozemkov ale v ziadnom pripade nemali na mysli rozvoj podnikatelskych aktivit v meste z coho by participovali vsetci... ale hlavne obcania a nie par vyvolenych. Na projekte rychlotrate pracuju Cellerove a Liskove firmy ale pre obcanov je to zeleny had co sa tiahne mestom a znicilo jeho funkcnost a navzdy pochovalo letnu plavaren...
Dnes opat vyria vody debaty o parkovani a o tom ze to mala spravovat sukromna spolocnost, klasicky tunel ako vytiahnut peniaze z od ludi cez svoje nastrcene firmy.

Najhorsi manazer je ten co prensa vsteky naviac naklady na svojich zamestnacov a v pripade mesta su to obcania? Byvam Za mostami, preco by som mal platit za parkovanie ked pojdem navstivit svojich znamych na Sihot alebo svojich rodicov na Partizansku? Ved je to uplna kkt co tu opat ta poslanecka banda vymyslela aby okradla opat obcanov mesta. Parkovanie v centre, voci tomu nemam aboslutne ziadnu vyhradu ale spoplatnit parkovanie v celom mesta a tvarit sa ze chranim obcanov, je ako ked Cernak chranil cez svoju SBS podniky... klasicke vypalnictvo. K ochrane sluzi Mestka Policia, ktora sa v poslednom obdobi rozsirila o neviem kolko pacientov len preto abz mohli rozdavat pokuty, papuce na kolesa a buzerovali ludi. Nemam nic proti buzerantom, niekto sa taky narodi a musi s tzm zit... najhorsi buzerant je ten co si to zvoli ako svoju zivotnu cestu a stane sa Mestskym Policajtom.

Bohuzial, LaLing ma pravdu, zachranil TN futbal, ale len preto ze my sme dovolili jeho upadok,aj ja. Volili sme ludi ako Celler, Liska, ktori toto mesto rozkradli, dovolili rozkradnut a prispeli k jeho upadku.
Primatori ako Celler a Liska, by mali sediet o 30 km severnejsie v Ilave alebo by mali na vystrahu vysiet na kandelaboch ako zradcovia ktori pre mesto nespravili absolutne nic.
No a neucast sucasneho primatora na vopred ohlasenom stretnuti ohladom stadiona... co k tomu dodat, citim tam taky Cellerovsky smrad ako ked si Liska prdne.

Bohuzial. nie sme ako Bratislava alebo Trnava kde si zlodeji Siroky a Poor postavili svoje pomniky a miestne ovce im tam chodia kazdy vikend kondolovat a prispievat na udrzbu.

Takze, na zaver len tolko... neverim ze sa nechce sucasna partia na Meste obohatit aj na stavbe stadiona, potrebuje vsak na to zdroje... Dnes tie zdroje Mesto nema, a LaLing tiez nie resp. nechce do toho dalsie financne zdroje davat. Preto neprisiel primator na stretnutie, preto LaLing nedal termin kedy bude novy stadion postaveny lebo jedenoducho, ked nie su peniaze, nie je zabava...

A keby to bolo inak, primator Rybnicek mal dostatok faktov a moznosti dostat Cellera do basy, ale nespravil tak...

A Fans, hlavne Ultras, nepicu..te lebo na Vas posle klub SBS, verte viziam, vidime sa zajtra na Rapide... ked nic aspon po ceste nakupim v Parndorfe



[smilie=alien.gif]

Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Príspevok od užívateľa baki » 24.08.2016 09:20:23

takze sa to vcera neuskutocnilo, ked tam primator nebol? ak ano, mohol by nejaky ucastnik strucne vypichnut najdolezitejsie veci, ktore tam odzneli? dakujem.

Užívateľov profilový obrázok
Verný fanúšik
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 09.08.2016 20:36:31

Príspevok od užívateľa Verný fanúšik » 24.08.2016 09:40:49

Od poslancov bola informácia prečo bolo zvolané zasadnutie

"....Minulý rok poslanci MsZ, vrátane mňa, podporili Rekonštrukciu futbalového štadióna, ako strategický projekt pre mesto Trenčín. Primátor mesta Mgr. Richard Rybníček vtedy avizoval začatie výstavby na jar 2016 a jej ukončenie na jeseň 2017. So stavbou štadióna sa ešte nezačalo. Niektorí poslanci MsZ v júni, v júli a do tretice aj v auguste odmietli diskusiu o tomto projekte na pôde zastupiteľstva, ktorú som inicioval...
....Aj na základe uvedeného som sa rozhodol na 23.8.2016 zvolať zasadnutie Výboru mestskej časti SEVER (VMČ)...

Keďže neboli prítomní ani primátor ani prezident klubu, jediná informácia o štadióne bola z e-mailu pána primátora

"..
Hneď po mojom návrate z riadnej dovolenky budem v prvej polovici septembra iniciovať spoločné stretnutie s poslancami na tému futbalového štadióna a budem sa snažiť nájsť spoločné rozhodnutie, ako budeme v tejto veci ďalej postupovať...

....zmluva medzi AS Trenčín a Mestom Trenčín sa riadne dodržiava a plní....

...Pre mňa je podstatné to, že mnohé problémy okolo futbalového a hokejového štadióna sa už vyriešili a ďalšie sa riešia a výsledok bude taký, ako očakáva verejnosť. Trenčín bude mať nový futbalový štadión a postupne vylepšovaný hokejový štadión..."

Toto sú informácie, ktoré som sa včera dozvedel na zasadnutí Výboru mestskej časti SEVER (VMČ).

erik
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 25.06.2008 12:15:16
Bydlisko: Rázusa 15 Trenčín

Príspevok od užívateľa erik » 24.08.2016 11:45:36

Vážení, ak je primátor neprítomný, tak ho predsa niekto zastupoval a zastupuje. to musí byť jasné aj každému zamestnancovi MsÚ Trenčín. Páni poslanci je to len Váš postoj k problému, ktorý neviete a nechcete riešiť. Ak si dáte do pozvánky formuláciu, že v prípade neprítomnosti primátora žiadate účasť kompetentného zástupcu, problém tým vyriešite. Osobne si myslím, že chcete len upozorniť na svoju dôležitosť avšak s uvedenou výstavbou nepohnete a ani neovplyvníte jej urýchlenie ani do konca Vašej poslaneckej kariéry

Musu
Príspevky: 1683
Dátum registrácie: 03.08.2007 15:19:05

Príspevok od užívateľa Musu » 24.08.2016 13:59:15

Rasto [smilie=thumbsup.gif]
Sú aj dôležitejšie veci ako futbal...

Užívateľov profilový obrázok
nesto
Príspevky: 341
Dátum registrácie: 03.12.2008 17:17:36
Bydlisko: Brezina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa nesto » 24.08.2016 19:29:47

TN patriot [smilie=bow.gif] [smilie=clap2.gif] [smilie=clap2.gif] prosim len, neposielajte link na tento prispevok Richardovi lebo v poslednej dobe nema moc prirodzenu farbu pleti a s nervami tiez asi nie je na tom najlepsie... [smilie=axe.gif]
ANDY RULES!

Miloš Mičega
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 20.08.2016 04:53:01

Pán primátor otočil, A TO JE DOBRE!

Príspevok od užívateľa Miloš Mičega » 25.08.2016 05:21:39

Niektorí poslanci na zasadnutí MsZ pod vedením primátora Mgr. Rybníčka V JÚNI, V JÚLI a do tretice aj V AUGUSTE odmietli diskusiu o Rekonštrukcii futbalového štadióna.

To ma viedlo k tomu, aby som umožnil vytvoriť priestor pre oficiálne rokovanie o tejto téme. Priestor, kde sa nielen TRENČANIA, ale aj FANÚŠIKOVIA futbalu môžu dozvedieť základné informácie o súčasnom stave. Na včerajšie zasadnutie VMČ SEVER bol pozvaný aj pán primátor.

Pán primátor sa diskusie s poslancami a verejnosťou nezúčastnil. Svoju neúčasť ospravedlnil až neskoro večer deň pred rokovaním, čo znemožnilo informovať Vás o tejto skutočnosti relevantným spôsobom. Prikladám Vám presný obsah jeho ospravedlnenia, ktorý je adresovaný poslancom za našu mestskú časť.

Pre pána primátora sú, cit. „...PRI TÝCHTO TÉMACH VŽDY DÔLEŽITÉ A SMERODAJNÉ ROKOVANIA A HLASOVANIA V MESTSKOM PARLAMENTE.“ (viď jeho posledná veta)

Som rád, že pán primátor OTOČIL. Trikrát na zastupiteľstve síce tvrdil iné, ale zaznamenali sme posun, A TO JE DOBRE! Aj keď nateraz sa rozhodol komunikovať len s poslancami, viď jeho ospravedlnenie.

BUDE AJ TO DOBRÉ? ......čas ukáže.......



Link :
1. Pod blogom "Pán primátor otočil, A TO JE DOBRE!" je aj citát primátorovho ospravedlnenia : http://www.micega.sk/co-/blogy/

2. Viac o štadióne : http://www.micega.sk/co-/cinnost-poslan ... -trencine/


PS 1 : Ospravedlnenie RR je aj v mojom predchádzajúcom príspevku.
PS 2 : Dnes držím palce! Fanúšikom šťastnú cestu a návrat.

Musu
Príspevky: 1683
Dátum registrácie: 03.08.2007 15:19:05

Príspevok od užívateľa Musu » 25.08.2016 10:33:42

Miloš kto je nájomcom štadióna?
Sú aj dôležitejšie veci ako futbal...

Miloš Mičega
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 20.08.2016 04:53:01

Príspevok od užívateľa Miloš Mičega » 27.08.2016 13:04:32

Musu,
nájomcom štadióna je AS Trenčín, a.s.

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Príspevok od užívateľa snapshot » 27.08.2016 13:40:56

Sice som si hovoril ze sa do tohotu nebudem zapajat, ale stale nechapem o co tu vlatne ide.

Pokial som spravne videl zaznam z rokovania z augusta myslim, bol pritomny GM AS Trencin. Povedal co a ako sa ma, co sa robi ako sa robi a dokonca dal aj odhad na termin stavby. Ano nie je slubena jar 2016 ale zrejme az jar 2017. Toto vadi? Lebo sam v inom prispevku pisete, ze tieto projekty sa natahuju.

Mesto vlastni stadion na Sihoti. Mesto vlastni hokejovy stadion. Obe su v katastrofalnom stave, dokonca oba ohrozuju zivoty ludi co su tam a hokejovy aj okolitych domov kvoli cpavku. Ano uz sa to odstranuje/odstranilo.

Ale stale nechapem o co tu vlastni ide. Program zastupitelstva ste mali minimalne tyzden pred panovanym. Keby bola vacsina poslancov za, mohli ste rokovat o stadione. Ale podla spravne primator povedal, ze nezaradi rokovanie o futbalovom stadion medzi body, kedze neboli ziadne materialy. Ved pripravte materialy, rokujte. Aha nie je ake, lebo v podstate nie je o com. Tak to zaradil ako Rozne, prisiel GM a vysvetlil veci. Nevidel som ani som nepocul ziadnu otazku z plena.

Stale neviem o vam vlastne ide? Ci o to ktory stavebny urad to ma posudzovat? Na toto potrebujete bod na zasadnuti? To nemozete si vyjednat za zatvorenymi dverami, alebo iba to by neslo do medii a zapisov?

Mne sa stale zda, ze mate vlastne 3 problemy:
1. Ktory stavebny urad to ma posudzovat - neprislusny stav. urad
2. Zaciatok vystavby
3. Ci uz maju peniaze.

Neviem, nechapem citam blog a tam nic take len ze Drz hubu, proimator otocil, ale neviem v com a co otocil.

" Povoľovací proces je momentálne v štádiu územného konania, ktoré je PRERUŠENÉ (prerusenie-UK-futbalovy-stadion-Trencin). Celý proces riadi Mesto Trenčín. Z podkladov, ktoré mám k dispozícii vyplýva, že poslanci a verejnosť nie sú pravdivo informovaní o povoľovacom procese, teda aj o stave výstavby. " No obcania nemozu byt informovani o vystavbe, kedze ziadne neprebieha. Prebieha byrokracia.

Inak pokial mi je zname, prislusny stavebny urad sa urcuje iba v pripade, ze stavba vacsieho rozsahu zasahuje do viacerych uzemnych obvodov, co podla mna tento pripad nie je.
Druha podmienka, kde rozhoduje Krajsky stavebny urad je ak je mesto vlastnikom stavby, co je aj v tomto pripade. Vieme ako krajsky stavebny urad rozhodol? Nemyslim vyklad zakona, ale samotne rozhodnutie.

Inak pojem neprislusny stavbny urad zakon ani nepozna. Pozna iba prislusny.
"Boh je laska" 1Jn 4:8

Miloš Mičega
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 20.08.2016 04:53:01

Príspevok od užívateľa Miloš Mičega » 27.08.2016 14:17:48

snapshot,
ste sa rozpisali, veľa polootazok, na ktoré sa ťažko odpovedá, ale predsa aspoň takto :

O čo mi ide ?
1. O štadión a o futbal. Ešte predchádzajúce zastupiteľstvo (15.11.2014 boli voľby) bolo obviňované, že brzdí výstavbu štadióna.
2. Do dnes sme v bode NULA z hľadiska povoľovacieho procesu. Opakujem v bode NULA.
3. Kto sa má pýtať? Ľudia - fanúšikovia, obyvatelia mesta a iní.
4. Kde je priestor na otázky? Tam, kde sa tento proces odsúhlasil. Na mestskom zastupiteľstve. To je priestor na otázky. Keď sa bude stavať štadión komplet v súkromnej réžii, tak by som to chápal, že by niekomu varili nejaké otázky. Mesto Trenčín, teda jeho obyvatelia do tohoto projektu vložili cca 5 000 000 EÚR. (pozemky, búranie, prekládka elektro a trafostanice a iné)



K tomu odbornému, teda k stavebnému zákonu :
1. Ak by sa teraz preukázalo, že Mesto Trenčín nie je stavebný úrad, nič sa nedeje, iba sa buď konatna inom stavebnom úrade. Celý proces je v bode NULA.
2. Ak by sa to preukázalo neskôr, celý predchádzajúci proces by sa tým zmaril a vrátil do bodu NULA. (To je podstatné horší variant)
3. Ak sa preukáže, že Mesto Trenčín je príslušným stavebným úradom, tak sa nič nedeje, iba z hľadiska právnej istoty je to dobré pre celý proces.

Osobné sa domnievam, že Mesto Trenčín nie je stavebným úradom, teda doterajšie konanie je nezákonné. Nič to však nemení, lebo stále sme v bode NULA.


Ak treba, som pripravený odpovedať na konkrétne položenú otázku. Vysvetlím čo treba, teda aj moje postoje.

Pekný víkend

Napísať odpoveď