Výzva pre vedenie klubu a mesta

Slúži na odstránenie starých a nepotrebných tém.

Moderátor: Moderátori

Užívateľov profilový obrázok
TNpatriot
Príspevky: 315
Dátum registrácie: 28.11.2007 12:49:23
Bydlisko: Trenčín

Výzva pre vedenie klubu a mesta

Príspevok od užívateľa TNpatriot » 10.12.2008 16:27:32

Ja ako fanúšik TN futbalu a občan tohto mesta by som rád vedel záujmy mesta s futbalom a vedenia AS Trenčín s klubom!!!

Preto by bol rád, keby nespravil klub len vyhlásenie, ale keby zorganizoval tlačovú besedu za účasti predstaviteľov klubu, mesta a verejnosti na hľadanie cesty.

Otázka je či vôbec mesto a vedenie klubu chce zachraniť futbal v meste a či chce hľadať cestu. A na to treba priamu konfrontáciu a diskusiu, priame otázký a snáď aj priame odpovede.

Keď sa dala spraviť "laser show" dala by sa zorganizovať aj tlačovka a stretnutie s verejnostou.

Zároveň spúštam prieskum, kto má tiaž záujem aby klub zorganizoval tlačovku pošlite mi súkromnú správu. Predpokladám že by sa zúčastnilo dosť ľudí s otázkami.

Futbal v Trenčíne nedávno oslavil 100 rokov, všade si ctia tradície, u nás sa kašle na ne a to je hanba. Nechcem nikoho menovať (zatiaľ) ale ak klub zanikne len preto že niekto si nespravil svoju robotu... tak mu osobne nakopem prdel...

Za týžden, 18.12.2008 zverejním počty.

ikotn
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: 15.01.2008 11:01:13

Príspevok od užívateľa ikotn » 10.12.2008 17:23:21

si myslis, ze niekto z vedenia si vobec co i len vsimne tuto vyzvu?

leonardo1
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 25.02.2008 16:03:33

Príspevok od užívateľa leonardo1 » 10.12.2008 17:28:11

Len nechápem,prečo by futbal malo zachraňovať mesto?Futbal potrebuje 25 miliónov,badminton 10 a možno gorodky 5...Videli ste niekde vo svete,že by štadión patril mestu???V Trenčíne žije cca 70 tisíc ľudí,na futbal chodí tisícka a mesto má investovať do 1/70 obyvateľov 25 miliónov a "skupina okolo La Linga" čo?

Užívateľov profilový obrázok
martin
Administrátor
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:40:09
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa martin » 10.12.2008 20:36:12

leonardo1 napísal:Len nechápem,prečo by futbal malo zachraňovať mesto?Futbal potrebuje 25 miliónov,badminton 10 a možno gorodky 5...Videli ste niekde vo svete,že by štadión patril mestu???V Trenčíne žije cca 70 tisíc ľudí,na futbal chodí tisícka a mesto má investovať do 1/70 obyvateľov 25 miliónov a "skupina okolo La Linga" čo?
nechcem byt osobny a povodne by som sa do tejto diskusie nezapajal, ale ttoo uz je vela... to vsak bude asi tym, ze mash 17... len neviem o co presne ide... ;)

mesto nema zachranovat futbal tym, ze da klubu do vrecka 100 000 000 a tie pojdu za dva roky na platy hracov, teda sa vyparia... mesto ma vytvorit podmienky pre futbal... ake su dnes??? jedna recyklovatelna plocha a jedna tesne pred vystavbou bytov... zanikla Merina, letecke su pred zanikom... hlavne, ze Aupark ma prilakat novoosadlikov...

je tu mnozstvo dalsich otazok a aspektov, ktore sa vyjasnia az ked bude definitiva na stole... pravdou je, ze mesto sa o svoj majetok dlhodobo nestaralo... nikto vsak netrucuje a nekope okolo seba... klub mohol prist pokojne s postojom "ak nebude stadion, ideme do Puchova alebo Senca"... ani mesto nepovedalo, ze to nebude riesit... zmenou zakonov (aj ked neviem preco sa kamerovy system a ine tykaju aj I. ligy, uz vidim RS, LUC a dalsie dedinky) vznikla z noci na rano nova situacia a tu treba riesit... aj ja som velmi zevdavy...

a na zaver... kto podla teba vlastni stadiony, ked nie mesta???????

leonardo1
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 25.02.2008 16:03:33

Príspevok od užívateľa leonardo1 » 11.12.2008 02:14:56

Tak najskôr to,že 17,ani 27,ani 37 nemám ani náhodou.
Myslíš,že mesto má dať 25 mega futbalistom,alebo napr. zdravotníctvu?Apropo,vyhol si sa téme 25 miliónov pre 1/70 Trenčanov...
Čo sa týka štadiónov,Liverpool,Bayern,Juventus (štadióny) vlastní mesto?Možno budeš oponovať,že to sú veľkokluby,ale ja som o LM do dvoch rokoch nehovoril...
Tiež si myslím,že prirovnanie RS a Lučenca k dedinkám by ich určite potešilo.
Som presvedčený o tom,že zákon o športových podujatiach sa len niekomu veľmi hodil,lebo takéto výzvy môžu dať v tom prípade všetky kluby 1.ligy a väčšina Corgoň ligy.Takže vlastne futbal na Slovensku bude hrať len Žilina a Slovan a Košice keď postavia nové štadióny...
Naviac nechápem,že keď primátor predával hotel Tatra,tak povedal,že na čo je mestu hotel.A na čo mu je štadión???Niekto to vie...

Ale aj tak ma pobavil "prudký nárast divákov".To je fakt perla.

A na záver si myslím,že to,že si administrátor týchto stránok,ešte neznamená,že musíš byť hluchý a slepý...

Užívateľov profilový obrázok
pidzej
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 03.08.2007 15:32:16
Bydlisko: u OZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pidzej » 11.12.2008 07:27:56

Ked si vedenie mesta dokaze dat stotisiscove odmeny za to ze "usetrili peniaze " pre mesto tak moze dat aj na stadion .

Leonardo neviem ci vazne taky sprosty alebo co, vsetky stadiony na SVK patria mestam . Neporovnavaj zahranicne velkokluby so Slovenskom . BTW Juve hrava na olympijskom stadione , Bayern detto . Tieto stadiony nebudovali kluby ale stat a mesta ich iba odpredali klubom, ktore sa o ne staraju na istej urovni .

Ja uz vidim ako sa bude Celler vykrucat jak slizky uhor, ze peniaze na to mesto nema . Ale mesto ma 50 mil. na vypracovanie studie na novy most, ktora mala urychlit vystavbu a hlavne ze sa nestavia nic. Mesto ma peniaze na vypracovanie 7 roznych studii zmeny namestia a nasledne bude mat niekolko desiatok milionov na jeho prestavbu a na posledny stadion peniaze nema ???

Ten stadion sa nepouziva len na futbal v prevedeni AS TN ale aj na ine ucely . Rozne silacke sutaze, v minulosti sa tam aj MDD robilo a neviem co este . Pokial by to bol stadion bezpecny a na urovni tak som si isty, ze sa tam bude robit ovela viacej takychto aktivit a potom uz nebude len pre 1/70 obyvatelstva ale povedzeme pre stvrtinu .

Ja v tomto meste byvam od narodenia platim mu dane a preco by som ja nemal dostat nejaku protihodnotu z mojich dani .

Takisto ja nikdy nevyuzijem detske ihrisko na Sihoti alebo na Juhu a nikdy som neprotestoval proti vystavbe tychto zariadeni . U nas za mostom mesto nevybudovalo takmer nic a konkretne v Istebniku uplne nic !!! Takze ako riadny obyvatel tohto mesta mam narok na novy/zrekonstruovany stadion .

A okrem ineho som si pozrel planovane dotacie mesta na futbalovy a hokejovy stadion z rozpoctov mesta pre roky 07, 08, 09 a rozdiel medzi dotaciami v tychto troch rokoch medzi jednotlivymi stadionymi je 56,281 milionov ( 70,238 pre hokej, 13,957 pre futbal ) . Ja na hokej nechodim a hokejovy stadion dostava dotacie ake dostava, tak preco by nemohlo mesto zveladit aj svoj druhy majetok a to FUTBALOVY STADION !!!!!

leonardo1
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 25.02.2008 16:03:33

Príspevok od užívateľa leonardo1 » 11.12.2008 10:01:03

Tak tú sprostosť si od Teba vyprosujem,ja som nikoho neurážal...
Len zopár postrehov.
Keď chceš vedieť,prečo sa za mostami nič nevybudovalo,tak si pozri,koho Zámostie volilo za primátora v posledných voľbách...
To,že sa Tebe páči futbal,ešte neznamená,že mesto musí vrážať do neho peniaze.A s tým majetkom si to trafil,len štadióny na Slovensku majú vo vlastníctve mesta.AS navonok vystupuje ako firma,akurát MESTO,STARAJ SA MI O ŠTADIÓN!
Spomínaš tu dve akcie na štadióne a taktiež si v podstate mal pravdu,lenže keď bude mať niekto iný vo vlastníctve štadión,tak takých akcií bude musieť byť podstatne viac,aby ten štadión uživil.Ale samozrejme jednoduchšie je peniaze dostať.
Futbal aj hokej majú v Trenčíne jedno spoločné.Pánov na R vo vedení klubu.Dukla bez generálneho partnera,AS s holandským,s bohvie akými úmyslami...
Nemám nič proti futbalu,ale pre futbal ho robil naposledy Hozlár.A za jeho čias zrekonštruované osvetlenie je zrazu v havarijnom stave...
Súhlasím jedine s tým,že štadión je v dezolátnom stave,ale jedná sa hlavne o kancelárie vedenia AS,ktoré,paradoxne,sídlia v športovej hale,a obýva ich napríklad človek,ktorý si v Čechách vo futbale ani neškrtne...

Užívateľov profilový obrázok
martin
Administrátor
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:40:09
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa martin » 11.12.2008 10:04:49

ospravedlnujem sa za "urazku" ohladom veku... 1ka ma trochu zaviedla, ale k veku 17 sa hlasi Johny_1, tusim...

spat k teme...

1/70... ked chodilo 16 000 ludi tak to bolo v poriadku??? s tvojim nadhladom predsa musis vediet, ze kazdy sportovy klub sa pohybuje medzi vzostupom a padom... takze dnes posleme futbalovy klub hrat do Suce a ked zacne chodit 10 000 ludi, stiahneme ho spat... je pravdou, ze na mestskom stadione sa hra v prvom rade futbal a jeho dalsie vyuzitie je minimalne... koho je to vsak problem??? kto ma pripravit stanok tak, aby sa tam mohli konat aj ine akcie vo vacsom meradle??? predsa jeho majitel...

"Čo sa týka štadiónov, Liverpool, Bayern, Juventus (štadióny) vlastní mesto?" to je otazka alebo tvrdenie... zda sa mi, ze nie si celkom presvedceny ako to funguje... hadam si nemyslis, ze Bayern Arenu, ci ako sa vola, postavil klub... ked uz mas tak dobre info, ako to je s Interom a AC, ktory klub tomu druhemu prenajima stadion v Milane???

Budem asi arogantny, ale RS, Lucenec, Podbrezova, Licartovce, Humenne su nielen z futbaloveho pohladu dediny... jednoducho sa tam pracuje na tejto urovni... nehovorim, ze TN je nieco viac, ale ma skor zaujima, kto tam zaplati vsetky potrebne prace??? Michalovce napr mozu mat problem, tam je oficialna kapacita cez 10 000 (tusim)... budu musiet uzatvarat sektory... ine to je na vidieckych prvoligovych stadionoch typu Nemsova...

ohladom hotela Tatra... tiez si myslim, ze si ho mesto mohlo nechat, ale to by zas potrebovalo servisnu organizaciu, ktora by sa starala o jeho ziskovost... hotel nie je predsa muzeum a dokonca ani stadion... takze toto si asi nemyslel vazne...

"A na záver si myslím,že to,že si administrátor týchto stránok,ešte neznamená,že musíš byť hluchý a slepý..." ak chcesh byt na zaver osobny tak mozem... klubu fandim odkedy sa prestahoval zo Serede a ked bola sanca aspon nejak mu pomoct a dostat jednu z nevyhnutnych veci na urcitu uroven, velmi som nevahal... nie som sucast klubu, aj ked sa da povedat, ze klubu som blizky... mna vsak okrem prveho timu zaujima aj to ine, ako je mozne vsetky timy od pripravky maju k dispozicii prakticky jedine ihrisko... ak nepostavi mesto dalsie, nech da k dispozicii pozemky niekde na okraji mesta a potom mozeme tlacit na klub, nech investuje do svojho zazemia a rastu... preco by vsak mal zevladovat stadion, ked ho ani len v prenajme nema...

na zaver, ak je info o podpore Dukly vs. AS pravdive, je to velmi smutne, ale to je chyba klubu...

Užívateľov profilový obrázok
pidzej
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 03.08.2007 15:32:16
Bydlisko: u OZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pidzej » 11.12.2008 10:25:30

Co ma spolocne volenie Zamostia vo volbach ??? To akoze ja ked som volil Barboraka za primatora a nevyhral to Oto ale Celler tak pre mna mesto nebude nic budovat ??????? Ale aj ja ku*va platim dane ako ich platis aj ty tak preco ja nemam mat to iste zaobchadzanie od mesta ako ty ???

Mesto vlastni stadion a o jeho odpredaji nechce rokovat ( co je asi aj dobre, hlavne s ohladom na nasho majitela a jeho developerskych kamosov ) tak ako vlastnik sa ma starat o svoj majetok . Takze tvoje tvrdenie typu MESTO STRAJ SA MI O STADION! by sa malo napisat MESTO STARAJ SA O SVOJ STADION! Ano ASTN je akciova spolocnost a ako taka si prenajima od mesta objekt s nazvom "MESTSKY STADION NA SIHOTI" . ( Podmienky prenajmu su bezpredmetne )

Ak by som ako podnikatel si prenajimal objekt tak tiez by som vyzadoval od majitela tohto objektu aby sa staral on a aby ho drzal v stave v ktorom ho ja mozem plnohodnotne pouzivat .

To ze mesto v podstate nevyuziva svoj majetok v plnom rozsahu je chyba mesta ona sa ma starat o to aby sa konali spolocenske akcie na stadione .

A este na zaver podla mna klub v tomto smere uz aktivitu vyvinul a to ked si dal zaplatit studiu noveho stadiona ( v dobe ked si pod menom La Ling v Tn nikto nic nepredstavoval ) . Ta koncepcia je moderna, splna vsetky podmienky a da sa stale pouzit .

Tu sprostost si mozes vyprosovat ale ja ju nemienim brat spat lebo porovnavat Juve, Arsenal s trencinom je vazne sprostost .
:evil: A ja som to konstatoval resp som to myslel ako recnicku otazku .

erik
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 25.06.2008 12:15:16
Bydlisko: Rázusa 15 Trenčín

Realita

Príspevok od užívateľa erik » 11.12.2008 10:49:26

Je zaujímavé ako sa hneď po zverejnení stavu štadióna rozhýbal net. No treba konštatovať fakty:
- pri životnosti umelého trávnika cca 10 rokov je bezpredmetné robiť
nové okolie
- v lige nikto nebude chcieť niekoho s umelým trávnikom
- je to hrubá nedbanlivosť zainteresovaných, keď na to prišli až teraz
- zodpovednosť za neriešenie je na klube , meste, poslancoch
zatiaľ stačí, neskôr začnú vychádzať najavo aj iné prehrešky

ikotn
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: 15.01.2008 11:01:13

Príspevok od užívateľa ikotn » 11.12.2008 11:37:24

ajajaj, to sa skutocne rozbehlo...popisali ste tu toho vela, skusim sa chytit niektorych veci. ohladom toho, kto koho volil, suhlasim s pidzejom. ako mesto nic nebuduje v jeho istebniku, rovnako tak robi aj v mojich zlatovciach(rovnako ako pidzej, aj ja som volil barboraka, ale to teraz nie je dolezite). vsetci vieme, ze cellera zvolili sidliska(juh, sihot). je primatorom celeho mesta a preto sa MA STARAT AJ O OKRAJOVE CASTI. vyjadrenia typu, mesto staraj sac mi o stadion a porovnavanie velkoklubov s trencinom su tiez trosku scestne. budovanie noveho stadaka by malo byt v zaujme vsetkych zucastnenych stran(tralalak, another developerboys, mesto, vuc) a k najnovsiemu clanku, som ciastocne pokojnejsi, je zaujem situaciu riesit, asi sa spravi to, co som ja ocakaval, teda uzavretie kamenneho ovalu, tym sa vyrazne znizi kapacita, teda bude stacit jedna brana, na ktoru sa nainstaluje turniket, nova svetelna tabula(na co som tiez prednedavnom poukazoval), modernizacia WC na hlavnej tribune, nainstalovanie kamier, zapasy bez osvetlenia, povedzme o tretej, neskor o stvrtej popoludni a ide sa na postup. medzi tym sa zacne projekcia noveho stadaka, aby sme po postupe do ligy mohli zdokladovat, ze sa na nom pracuje. do dvoch - troch rokov mame fantasyextrasuper stadak 8)

JEDINE TRENCIN DO TOHO!!!!

Musu
Príspevky: 1683
Dátum registrácie: 03.08.2007 15:19:05

Príspevok od užívateľa Musu » 11.12.2008 11:59:38

ikotn - ved mame o dedinu dalej Vana :wink:
Sú aj dôležitejšie veci ako futbal...

ikotn
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: 15.01.2008 11:01:13

Príspevok od užívateľa ikotn » 11.12.2008 12:05:36

Musu napísal:ikotn - ved mame o dedinu dalej Vana :wink:
to je mozno pravda, ale aj tak sa v zlatovciach nic nestavia. co tak stadak na roli medzi zlatovcami a istebnikom? :mrgreen:

Musu
Príspevky: 1683
Dátum registrácie: 03.08.2007 15:19:05

Príspevok od užívateľa Musu » 11.12.2008 12:06:47

No ja som za, BTW : co to tam stavaju teraz, chodim tade okolo ale ked tam je taka fajna rovinka :lol:
Sú aj dôležitejšie veci ako futbal...

Užívateľov profilový obrázok
pidzej
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 03.08.2007 15:32:16
Bydlisko: u OZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pidzej » 11.12.2008 12:18:11

ZSR tam stavia domy pre ludi ktorym budu musiet zburat ich domy kvoli modernizacii zel. trate.

Napísať odpoveď