Ostatní bývalí hráči

Kto z vás by si nepodiskutoval o našich kedysi trenčianskych futbalistoch, ktorí sa presadili v Európe?

Moderátor: Moderátori

Hamer
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 24.07.2011 07:59:36

Zaujimave suboje nasich byvalych

Príspevok od užívateľa Hamer » 10.08.2021 14:25:37

Zaujimave vzajomne suboje nasich byvalych hracov aj trenera Gulu pred par dnami :

Priatelsky zapas ( bolo spominane uz aj v prispevku pri Stanovi ze vyhrali aj nad Bayernom )
Achraf El Mahdioui + Adrian Gula : Stano Lobotka 1 : 2
https://www.sofascore.com/wisla-krakow-napoli/oebslmb

Polska extraklasa :
Achraf El Mahdioui + Adrian Gula : Milan Rundic 1 : 2
https://int.soccerway.com/matches/2021/ ... a/3519426/

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Re: Ostatní bývalí hráči

Príspevok od užívateľa snapshot » 10.08.2021 15:57:32

Gula este odtial poleti, fanbusikovia Wisle nie su trpezlivi a hlavne priatelski ked prehravaju
"Boh je laska" 1Jn 4:8

LuckyLoser
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 15.03.2015 11:02:25

Re: Ostatní bývalí hráči

Príspevok od užívateľa LuckyLoser » 17.08.2021 20:51:03

Keston Julien v dresu Sheriff Tiraspol bojuje o ligu mistrů [smilie=drunk.gif]

GULIVER
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: Ostatní bývalí hráči

Príspevok od užívateľa GULIVER » 17.08.2021 21:51:24

LuckyLoser napísal:
17.08.2021 20:51:03
Keston Julien v dresu Sheriff Tiraspol bojuje o ligu mistrů [smilie=drunk.gif]
A zatial velmi uspesne!

Andy182
Príspevky: 400
Dátum registrácie: 27.06.2016 12:43:45

Re: Ostatní bývalí hráči

Príspevok od užívateľa Andy182 » 18.08.2021 06:02:41

ten chlapec mal veľké predpoklady aj u nás, ale bol tu v sakra zlom čase ... bohužial vtedy horela defenzívna hra celého mužstva a potom sa tu na neho valila neskutočná vlna kritiky... Držím Tiraspolu palce

filipina
Príspevky: 615
Dátum registrácie: 07.08.2014 08:59:22

Re: Ostatní bývalí hráči

Príspevok od užívateľa filipina » 29.09.2021 07:36:15

Až veľmi úspešne - a 15 min na Estadiu SB .......... https://player.streamkora.com/player/ht ... autoplay=1
Ked som bol maly, bol som namyslený. Teraz uz nemam ziadnu chybu [smilie=alien.gif]

filipina
Príspevky: 615
Dátum registrácie: 07.08.2014 08:59:22

Re: Ostatní bývalí hráči

Príspevok od užívateľa filipina » 30.11.2021 09:15:56

Ked som bol maly, bol som namyslený. Teraz uz nemam ziadnu chybu [smilie=alien.gif]

Andy182
Príspevky: 400
Dátum registrácie: 27.06.2016 12:43:45

Re: Ostatní bývalí hráči

Príspevok od užívateľa Andy182 » 30.11.2021 13:29:44

dúfam že to Lehota dotiahne do III. ligy, majú na to, podmienky sú slušné. Je tam viacero hráčov s ligovou minulosťou. Postupujú každým rokom vyššie a vyššie. Dúfam, že to pána majiteľa neprestane baviť a skúsia sa usadiť stabilne v III. lige. Návštevy na zápasoch sú fakt slušné, možno aj porovnateľné s tými na štadióne AS

filipina
Príspevky: 615
Dátum registrácie: 07.08.2014 08:59:22

Re: Ostatní bývalí hráči

Príspevok od užívateľa filipina » 17.01.2022 12:19:04

Ked som bol maly, bol som namyslený. Teraz uz nemam ziadnu chybu [smilie=alien.gif]

Užívateľov profilový obrázok
nesto
Príspevky: 341
Dátum registrácie: 03.12.2008 17:17:36
Bydlisko: Brezina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ostatní bývalí hráči

Príspevok od užívateľa nesto » 17.01.2022 13:53:11

Dubovský, Moravčík? Hrať s nimi bola radosť, spomína bývalý kanonier

0

Martin Fabuš v drese MŠK Žilina. (Autor: TASR)
Ivan Mriška
|
17. jan 2022 o 10:05
Martin Fabuš dnes robí trénera.

Drvivú väčšinu kariéry strávil v Trenčíne, s ktorým v sezóne 1996/97 vybojoval postup do najvyššej súťaže. Dvakrát sa stal najlepším strelcom ligy a na konte má dva majstrovské tituly.

MARTIN FABUŠ (45) obliekal dres slovenskej reprezentácie, za ktorú strelil päť dôležitých gólov. Ligu majstrov si zahral v drese Žiliny, za ktorú nastúpil proti slávnej Chelsea Londýn.

V článku sa dočítate
Čo dnes robí bývalý reprezentant Slovenska?
Kedy žil Trenčín futbalom?
Ako oslavoval titul v Nemecku?
Ako strelil pamätný gól brankárovi v teplákoch?
Mal by Štefan Tarkovič skončiť?
Prečo proti slávnej Benfice Lisabon nehral?
Chceli ho AS Rím či Nice. Prečo zaváhal a neorestúpil?
Aké má ambície vo veku 45 rokov?
Čo robí dnes bývalý reprezentant Slovenska a dvojnásobný najlepší kanonier Corgoň ligy?

Pracujem ako mládežnícky tréner. V Trenčíne mám na starosti dorast. Som šťastný, že som dostal možnosť zostať pri futbale. Práca ma baví a chcem sa stále zlepšovať. Teší ma, keď môžem odovzdávať svoje skúsenosti ďalej.

Článok pokračuje pod video reklamou
Do Trenčína ste sa počas kariéry vrátili neraz. Prečo?

Pochádzam z neďalekej Nemšovej, takže som tu doma. V Trenčíne som dosiahol najviac úspechov, a tak mi je súdený. Poznám tu množstvo skvelých ľudí a som tu spokojný.

Barthez ho vozil autom. Vo Francúzsku som zostal v teplákoch, nechceli ma pustiť, spomína
SÚVISIACI ČLÁNOK
Barthez ho vozil autom. Vo Francúzsku som zostal v teplákoch, nechceli ma pustiť, spomína
Na ktoré momenty z vtedajšej Ozety Trenčín rád spomínate?

Pamätný je postup do Mars superligy v sezóne 1996/97. Ako nováčik sme hrali na popredných miestach. Mesto žilo futbalom a vládol v ňom pravý futbalový ošiaľ. Boli to najkrajšie časy trenčianskeho futbalu.

Ľudia nás zastavovali a fandili nám. V kabíne bola skvelá partia a užívali sme si každý jeden moment. Hoci som bol mladý chalan, nikto ma neponižoval. Starší hráči ako Ľuboš Ježík či Alojz Kulla ma brali ako seberovného.

Hneď v prvom zápase na pôde Rimavskej Soboty ste strelili gól. Čo to pre vás znamenalo?

Štandardná situácia, hlava a gól. Akoby to bolo včera. Boli to skvelé pocity. Eufória, radosť.

Hoci som nehrával stabilne, do konca sezóny som dal ďalších desať gólov. Ako mladík som rozhodoval dôležité zápasy, ťahal mužstvo. Dostával som preto čoraz viac dôvery. V kabíne som bol celebrita (smiech).

Ktoré momenty sa vám ešte vryli do pamäte?

Rozhodne prvý ligový zápas doma s Trnavou. Prehrali sme síce 2:3, ale bolo to veľkolepé. Ako hráči sme po prvý raz videli plný štadión. S Trnavou vtedy pricestovalo päťtisíc fanúšikov, takže atmosféra bola fantastická. Niečo krásne.

Načítavam video...
V čom je dnes najvyššia súťaž iná, ako tá za vašich čias?

My sme hrali v extrémnych podmienkach, na blate a snehu. Dnes by na to hráči ani nevkročili. Všade sú vyhrievané a umelé terény, čo za našich čias nebolo.

Dnes sa hrá vo väčšej rýchlosti a hráči sú lepšie fyzicky pripravení.

Za našej éry nehralo toľko legionárov a mladí sa do mužstva dostávali ťažko. Ja som mal to šťastie, že mi pár zápasov vyšlo a dostal som príležitosť. Mnohí však prvé roky presedeli na lavičke.

V lige hrávali prevažne starší hráči a dopĺňali ich najlepší mladíci. Dnes je to úplne naopak. Hrajú mladí a k nim sa pridáva pár ostrieľaných borcov.

Je dobré, že kluby ako Ružomberok, Žilina, Trenčín či Michalovce dávajú priestor talentom. Ich kvalita tým ide hore a slovenský futbal rovnako rastie.

Načítavam video...
Po roku 2000 ste prestúpili do nemeckého klubu Karlsruher SC. Ako sa rodilo vaše prvé zahraničné angažmán?

Vybavili mi to ľudia z Trenčína a Ladislav Borbély. Hoci to bola len tretia liga, išlo o špičkový klub s bohatou históriou. Hrával so mnou napríklad nemecký reprezentant Guido Buchwald, trénerom bol známy Stefan Kuntz.

Hneď v prvom ročníku sme postúpili do druhej ligy. Za sebou sme mali množstvo fanúšikov, pre ktorých robil klub akcie. Vždy to bolo niečo veľkolepé.

Ako ste oslavovali postup do druhej ligy?

Asi ako všade. Dali sme si šampanské a cigary (smiech).

Ktoré pamätné zápasy ste odohrali?

V štvrtom kole Nemeckého pohára sme 1:0 zdolali Hamburg, ktorý hral najvyššiu súťaž. Štadión mal vtedy kapacitu skoro štyridsaťtisíc fanúšikov. Zdá sa mi, že bolo vypredané.

Po roku a pol ste v Nemecku skončili. Prečo?

Škoda, že som nezostal dlhšie. Mal som ponuky z druhej ligy. Aby som však mohol hrať, musel by som dlhšie čakať. Nesedelo to termínovo, preto som sa vrátil domov do Trenčína.

Nemecko mi však dalo veľa. Nič neľutujem. S Marekom Mintálom sme sa potom stali najlepšími strelcami ligy, takže som bol spokojný. Strelili sme zhodne po dvadsať gólov.

Stabilné miesto ste mali aj v reprezentácii Slovenska. Ako ste to vnímali?

Cítil som, že napredujem. Bola to odmena za dlhoročnú tvrdú prácu. Šancu mi dal tréner Jozef Jankech, za čo som mu dodnes vďačný.


V reprezentácii Slovenska. (Autor: TASR)
Za reprezentáciu ste dali päť gólov, premiérový doma proti Azerbajdžanu. Ako ste to prežívali?

Samozrejme, že emócie boli veľké. V mužstve som bol s takými osobnosťami ako Peter Dubovský či Ľubomír Moravčík. Boli to hviezdy svetového formátu a bolo radosť s nimi hrať.

S Ľubom som bol dokonca na izbe a vždy bola zábava. Ako mladý chalan som nasával jeho rady a snažil sa priučiť. Každá chvíľa s ním bola pre mňa vzácnosť.

Dôležitý gól ste strelili v kvalifikácii na majstrovstvá Európy 2000. V Győri ste rozhodli o najtesnejšej výhre 1:0 a dlhé roky ste boli jediným Slovákom, ktorý sa proti Maďarom gólovo presadil.

Rivalita so susedmi, plný štadión. Je to jeden z momentov, na ktoré nikdy nezabudnem. Z pravej strany mi centroval spoluhráč z Trenčína Jožko Valachovič. Hlavou som poslal loptu rovno pod brvno a nesmierne sme sa tešili.

V bráne stál legendárny Gábor Király. Dodnes si pamätám na tie jeho sivé tepláky, ktoré nosil celý život. Aké boli špinavé. Nezabudnem na to do konca života.

Počas kariéry som za reprezentáciu nedal veľa gólov, ale teší ma, že každý jeden bol nesmierne dôležitý. A znamenal body.

Rád spomínam tiež na zásah v Rusku a s Izraelom.

Načítavam video...
Ako ste videli výkony reprezentácie v kvalifikácii na majstrovstvá sveta do Kataru, kde sme nakoniec nepostúpili?

Záver sme mali dobrý. Doplatili sme však na veľké zaváhania z úvodných zápasov.

Po majstrovstvách Európy sa na hru našich dalo pozerať. Zlepšili herný prejav a prejavili väčšiu chuť bodovať.

Žiaľ, nakoniec to nestačilo. Je to veľká škoda.

Mal by tréner Štefan Tarkovič na lavičke reprezentácie skončiť?

K tomuto sa nechcem vyjadrovať. Tiež som tréner a nerád by som niekomu dával rady, čo má robiť.

Po európskom šampionáte mu bol vyčítaný herný prejav, s čím súhlasím. Na jeseň však dokázal urobiť s mužstvom progres a zanechal po sebe kopec roboty. Je preto na kompetentných, aby sa rozhodli.

V roku 2003 ste prestúpili do MŠK Žilina, kde ste získali dva majstrovské tituly. Ako spomínate na toto obdobie?

Už vtedy bola Žilina top klubom na Slovensku. Čo sa týka zázemia, podmienok, štadióna a starostlivosti o hráčov. Všetko bolo skoro na takej úrovni, ako v Nemecku.

V Žiline sa vtedy stretla skvelá partia hráčov, ktorá vychádzala spolu na ihrisku aj mimo neho. V živote som mal šťastie na dobrých ľudí. Nikdy som nezažil žiadne roztržky ani bitky.

Áno, povadili sme sa na tréningoch, ale to bolo všetko.


Oslavy so Žilinou. (Autor: TASR)
V predkole Ligy majstrov ste narazili na slávnu Chelsea Londýn.

Bolo to len na pár minút, ale boli to najväčšie stretnutia, ktoré som hral. Súperiť o loptu s takými hráčmi ako John Terry, Frank Lampard či Eidur Gudjohnsen, na to sa nezabúda.

Na Stamford Bridge to bolo veľkolepé. Domáci potvrdili svoju kvalitu, vyhrali 3:0, ale nemali sme sa za čo hanbiť. Išli sme na dno síl.

Doma to bolo ešte zaujímavejšie, pretože dlho sme prehrávali len o gól. V závere sme si však dali vlastenca a nakoniec sme prehrali 0:2.

Vymenili ste si s niektorou hviezdou dres?

Nie. Žiaľ, zlyhal som. Aj som bol s niekým dohodnutý, ale ušiel mi. Hľadal som ho potom v útrobách, ale už som ho nenašiel (smiech).

Zostali mi však aspoň fotky a spomienky.

Načítavam video...
Po veľkých úspechoch so Žilinou ste odišli do Banskej Bystrice. Ako sa rodil tento prestup?

Bol som menej vyťažovaný, preto som prikývol na ponuku Dukly. V tom čase patrila Banská Bystrica medzi špičku ligy, čo sme potvrdili ziskom Slovenského pohára.

Hrali tam také mená ako Martin Jakubko, Róbert Semeník, Miroslav Sovič či nebohý Peter Dzúrik.

V Pohári UEFA ste narazili na slávnu Benficu Lisabon. Ako ste to prežívali?

Mal som svalové problémy, preto som do hry nezasiahol. Napriek tomu ma tréneri zobrali do Portugalska, čo som si veľmi vážil. Vďaka futbalu mám množstvo zážitkov a toto je jeden z nich.

Po angažmán v Banskej Bystrici ste si vyskúšali futbal v Zlatých Moravciach a poľskom Ruch Chorzów.

Áno. A rozhodne to neľutujem. ViOn je malý rodinný klub plný skvelých ľudí. Cez majiteľov až po posledného zamestnanca. Vďaka výbornému kolektívu sme sa tešili z výhry v pohári.

Do Poľska som išiel už ako tridsiatnik, oslovil ma tréner Dušan Radolský.

Poliaci sú blázni do futbalu. Každý zápas vysielali v televízii, čo u nás bolo nepredstaviteľné. Do futbalu tam idú veľké peniaze, čo je vidieť na každom kroku.

Načítavam video...
Aj sa tam lepšie zarába?

Keď som tam hral ja, dostával som o dosť viac ako na Slovensku. Býval som v Katoviciach dve a pol hodiny cesty od Trenčína, takže som bol spokojný.

Do futbalu idú v Poľsku veľké peniaze. Je ich liga na vyššej úrovni ako u nás?

Futbalovo to nebol veľký rozdiel. Najlepšie mužstvá zo Slovenska by v Poľsku hrali v strede tabuľky. Tak to bolo vtedy a je to aj teraz.

Za Banskú Bystricu sme hrali s poľskými tímami viacero prípravných zápasov a vždy to bolo vyrovnané.

Ako s odstupom času hodnotíte svoju kariéru?

Pocity sú zmiešané. Hral som za reprezentáciu, získal som titul a bol som najlepší strelec ligy. Ako mladý hráč som však mal futbalu obetovať viac. A mohlo to byť ešte lepšie.

Na spadnutie boli prestupy do AS Rím či francúzskeho Nice. No ja som zaváhal. Manažéri ma presviedčali, ale ja som bol mladý.

Napriek všetkému mám hlavu hore. Ľutujem to, ale život ide ďalej. Aktuálne som tréner a robím všetko preto, aby som bol úspešný.





Trénujete mládež. Uvažujete aj nad mužským profesionálnym futbalom?

Taký je cieľ. Verím, že dostanem šancu v Trenčíne. Všetko je na ľuďoch vo vedení. Ja budem robiť všetko preto, aby som bol prínosom.

Futbal bol a vždy bude moja srdcová záležitosť. Ďakujem preto rodičom, že ma k nemu priviedli. A tiež rodine, že ma vždy podporovala.

Nikdy nezabudnem na trénerov, ktorí ma viedli. Každý mi v živote veľa dal a od každého som sa niečo naučil. Vážim si to.


Martin "Fabo" Fabuš
Útok
Narodený: 11. november 1976

Dvojnásobný majster Slovenska a najlepší strelec ligy. Za reprezentáciu odohral 25 zápasov a strelil v nich päť gólov. Odchovanec Skloobal Nemšová vyhral dvakrát Slovenský pohár a raz Superpohár.

Profesionálna kariéra: ŠK Slovan Bratislava, ODu Trenčín, Sigma Olomouc (Česko), Karlsruher SC (Nemecko), MŠK Žilina, MFK Dukla Banská Bystrica, AS Trenčín, FC ViOn Zlaté Moravce, ASK Schwadorf (Rakúsko), Ruch Chorzów (Poľsko).

Všetky prestupy nájdete TU
ANDY RULES!

GULIVER
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: Ostatní bývalí hráči

Príspevok od užívateľa GULIVER » 20.01.2022 14:32:26

Achraf do Al Taawon, dlho sa vo wisle neohrial.

LuckyLoser
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 15.03.2015 11:02:25

Re: Ostatní bývalí hráči

Príspevok od užívateľa LuckyLoser » 20.01.2022 16:22:42

GULIVER napísal:
20.01.2022 14:32:26
Achraf do Al Taawon, dlho sa vo wisle neohrial.
Aspon ho zpeněžili, narozdíl od nás .

GULIVER
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: Ostatní bývalí hráči

Príspevok od užívateľa GULIVER » 20.01.2022 23:16:27

LuckyLoser napísal:
20.01.2022 16:22:42
GULIVER napísal:
20.01.2022 14:32:26
Achraf do Al Taawon, dlho sa vo wisle neohrial.
Aspon ho zpeněžili, narozdíl od nás .
ak się jednak okazuje Holender marokańskiego pochodzenia miał w swoim kontrakcie wpisaną sumę odstępnego, którą wpłacić postanowił klub z Arabii Saudyjskiej - Al-Taawon. Według doniesień weszlo.com - Saudyjczycy zapłacą za środkowego pomocnika Wiśle aż 2,7 mln dolarów. A warto przypomnieć, że El Mahdioui trafił na Reymonta bez kwoty odstępnego, bo po tym jak wygasł jego kontrakt z AS Trenčín. I po rozegraniu w naszych barwach zaledwie 18 meczów.

V skratke, za pol sezony ho j3bli za 2,7 miliona $ [smilie=chair.gif]

Užívateľov profilový obrázok
nesto
Príspevky: 341
Dátum registrácie: 03.12.2008 17:17:36
Bydlisko: Brezina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ostatní bývalí hráči

Príspevok od užívateľa nesto » 27.01.2022 16:03:30

Anton Dragúň

https://sportnet.sme.sk/spravy/rozhovor ... slovensko/

Necelú sezónu ste pôsobili v gréckom Iraklise Solún. Prečo tak krátko?

Ako kondičný tréner som tam bol s Jozefom Bubenkom. Mali sme dobré podmienky, no na Grécko mám veľmi zlé spomienky. Odišli sme odtiaľ týždeň pred súťažou.

Prezident klubu si tlačil do tímu svojich hráčov, čo je absolútne neprípustné. Jozef a ja sme zásadoví ľudia a na niečo také sme nemohli pristúpiť.

Sami od seba prišli do kabíny chlapci, ktorí mali problém kopnúť do lopty. Došlo teda k sporu a museli sme odísť. Osobne som bol veľmi rád. Ako tréner som si nikdy nedal hovoriť do zostavy. Ak by som povolil, degradoval by som svoju trénerskú autoritu. A to bolo neprípustné.

Viem, že aj dnes sú mnohí tréneri, ktorí si nechajú „poradiť“. Nie je to však správne. Neviem si predstaviť, že by osobnostiam ako Anton Malatinský či Michal Vičan hovoril bohatý prezident klubu, kto má hrať.

Počas kariéry som sa vždy rozhodoval spravodlivo, podľa najlepšieho vedomia a svedomia. Aj vďaka tomu si ma ľudia vážili, za čo som dnes šťastný. Že mám vďaka futbalu veľa priateľov a každému sa môžem pozrieť do očí.
ANDY RULES!

Andy182
Príspevky: 400
Dátum registrácie: 27.06.2016 12:43:45

Re: Ostatní bývalí hráči

Príspevok od užívateľa Andy182 » 27.04.2022 20:55:13

Hilary Gong - Haugesund, Norsko

Napísať odpoveď