Ramón Rodríguez da Silva

Kto z vás by si nepodiskutoval o našich kedysi trenčianskych futbalistoch, ktorí sa presadili v Európe?

Moderátor: Moderátori

branofly
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 17.05.2014 08:11:31

Re: Ramón Rodríguez da Silva

Príspevok od užívateľa branofly » 11.10.2018 18:08:03

Ak sa niekomu da skopirovat cely clanok sup sem s nim.
VDAKA

GULIVER
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: Ramón Rodríguez da Silva

Príspevok od užívateľa GULIVER » 11.10.2018 18:13:58

Co kopirovat, podpisat ho treba [smilie=excl.gif]

filipina
Príspevky: 615
Dátum registrácie: 07.08.2014 08:59:22

Re: Ramón Rodríguez da Silva

Príspevok od užívateľa filipina » 12.10.2018 07:40:37

Inak po prečítaní : [smilie=thumbsup.gif] [smilie=thumbsup.gif] [smilie=thumbsup.gif]


Na Slovensko ste prišli po dvoch rokoch. Čo vás sem priviedlo?

- Naposledy som bol v Trenčíne, keď sa priateľkinej sestre naradilo dieťa. Aj teraz som v čase reprezentačnej prestávky prišiel navštíviť rodinu na Slovensku.

Mali ste už možnosť pozrieť si rozbúraný štadión AS?

- Ešte veľmi nie. Plánujem nazrieť na tréning, takže budem mať dostatok času zmapovať ho zblízka.
Ramón v drese AS Trenčín (8 fotografií)

V Trenčíne ste pôsobili tri roky. Ako si spomínate na toto obdobie kariéry?

- Boli to najkrajšie časy. Cítil som sa tu ako doma. Bol som šťastný. V mojom okolí vždy boli správni ľudia, ktorí dokázali vytvoriť domácu atmosféru.
Článok pokračuje pod video reklamou
Video reklama

V roku 2015 ste získali s AS double. Bol to vrchol vašej doterajšej kariéry?

- Bol to skvelý rok. Vyhrali sme všetko, čo sa na Slovensku dalo. Klub nám vytvoril výborné zázemie, podporovali nás fanúšikovia. Rád by som si podobné zážitky zopakoval.
Prečítajte si tiež: Najväčšie sklamanie vo futbalovom živote prišlo v Trenčíne, priznal Moniz

O rok neskôr ste si mohli úspech zopakovať, keďže Trenčín obhájil oba poháre.

- Bol čas posunúť sa ďalej. Zaoberať sa myšlienkami, či ľutujem, nemá cenu...

Čo bolo vašim najväčším úspechom v drese AS?

- Jednoznačne double. Vyhrali sme ligu aj pohár. Nezabudnuteľným zostáva popradské finále Slovnaft Cupu. Pod Tatry s nami cestovali stovky ľudí. Mám doma fotku s fanúšikmi. Sála z nej veľká emócia. Bolo to niečo úžasné. Ľudia nám verili a následne sme sa mohli spoločne radovať z vôbec prvej klubovej trofeje.
Prečítajte si tiež: Trenčín nie je pripravený hrať skupinu Európskej ligy, tvrdí Rybníček

Po dvoch mimoriadne úspešných ročníkoch prišli zmeny v kádri a mužstvo v tabuľke kleslo. Vnímali ste to?

- Samozrejme. Prišli hráči, ktorí nedisponovali takou kvalitou ako ich predchodcovia. Videl som veľa zápasov a vyhrávať s vtedajším tímom bola poriadne náročná úloha. Klub sa dostal na rázcestie. Ukončil určité obdobie a hľadal cestu, akou sa uberať ďalej.

Pri odchode Rickyho van Haarena do Slovana Bratislava ste na sociálnej sieti vyjadrili nesúhlas. Prečo?

- Trenčín je ako moja rodina. Posilniť konkurenciu akou je Slovan alebo Trnava je neprípustné. Pre mňa osobne sa jedná o najhoršiu vec vo futbalovom živote.

Má Trenčín miesto vo vašom srdci aj po rokoch?

- Navždy.

Úroveň života v Dánsku je oveľa vyššia ako na Slovensku. Vedeli by ste porovnať tieto dve krajiny?

- Ja sa na to pozerám jednoducho. Dánsko je krásna krajina, kde sa naoko žije veľmi dobre. Ale, v Trenčíne je môj domov, moja rodina. Viac mi vyhovuje slovenská mentalita. Ľudia sú tu otvorenejší.

A vraj máme na Slovensku najkrajšie ženy na svete. Súhlasíte?

- Samozrejme, je to pravda. Samozrejme, aj Brazílčanky sú krásne (smiech).

Vašou priateľkou je niekdajšia hádzanárka Petra. Kde ste ju našli?

- So spoluhráčmi sme chodili do centra mesta. Slovo dalo slovo a už sme spolu niekoľko rokov.

V lete 2015 ste prestúpili do Nordsjaellandu. Onedlho po vás klub posilnil aj Stano Lobotka. Vnímali ste ako výhodu, že ste spolu v cudzom svete?

- Bolo to skvelé. Vedel som ako hrá. Dobre sme spolupracovali v zadných radoch. Boli sme ako rodina. Prakticky sme boli spolu celý rok. Teší ma, ako sa mu teraz darí v Celte Vigo. Hneď od príchodu do Dánska všetci videli, že sa jedná o výnimočného hráča.
Prečítajte si tiež: Tréner Paríža je z Lobotku nadšený. Možno si raz zahrá aj s Neymarom

Po roku ste sa presunuli do SønderjyskE. Prečo?

- Prvých päť mesiacov bolo v Nordsjaellande výborných. Spokojný som bol ja i tréner. Zmenilo sa vedenie, prišiel nový prezident i kouč a všetko sa zmenilo. Preto som v auguste zmenil pôsobisko.

V SønderjyskE pôsobíte tretiu, ale veľa ste toho neodohrali. Plánujete zmenu?

- Hráme až príliš defenzívny futbal. Málo držíme loptu a tento herný štýl mi absolútne nesedí. Naviac, zo stopéra ma tréner posunul na pravého obrancu, čo nie je moja obľúbená pozícia.

Chcete z klubu odísť?

- Udeje sa tak čoskoro. Už v zimných mesiacoch. S trénerom mám dobrý vzťah mimo ihriska, ale na ňom si akosi nerozumieme. Preto bude najlepšou cestou odísť preč. Ešte neviem kam pôjdem. Či zostanem v Dánsku, je otázne. Potrebujem hrávať a nie sedieť na lavičke.

Keby Róbert Rybníček prišiel s ponukou posilniť Trenčín. Ako by ste reagovali?

- Bol by som šťastný a prikývol by som. Som pripravený vrátiť sa kedykoľvek.

V čom vidíte najväčšie rozdiely medzi slovenským a dánskym futbalom?

- V Dánsku je hra až príliš založená na taktike. Musíte na ňu dbať. V Trenčíne sme sa viac venovali technike a individuálnej vyspelosti hráčov.

Mentalita hráčov v Dánsku sa mi nepáči. Trenčín je niekde inde. V otázke kreativity kreativite určite.

A čo partia?

- V Trenčíne sme spolu držali viac. Kabína bola plná mladých hráčov. Aj keď sa spravila chyba, nerobili sme z toho katastrofu. Na Slovensku panovala o niečo lepšia klíma ako v Dánsku.

V Trenčíne ste mali úsmev na perách takmer stále. Zmenilo sa niečo?

- V niektorých veciach som už zdržanlivejší, ale smejem sa veľmi často. Aspoň sa o to snažím. Ak by som bol smutný, bolo by to horšie. Energiu mi dobíja priateľka, rodina a kamaráti.

Kde čerpáte optimizmus?

- Ten je v mojom vnútri. A snažím sa ho zo seba vždy vydolovať.

Zostali ste s bývalými spoluhráčmi z AS v kontakte?

- Je ich viacero. Nerád by som na niekoho zabudol, ale stále si aj po rokoch máme čo povedať.

Ako veľmi je pre vás dôležitý súkromný život pre úspech na trávniku?

- Základom je dobrý vzťah s rodinou a tímom. Potom je všetko v poriadku. Bez ich podpory je pohoda na ihrisku horšia. O vzťahy sa treba starať.

Sledujete výsledky Trenčína stále?

- Vždy keď mám voľno a práve nehráme zápas. Nielen ligu, ale aj pohár a priateľské stretnutia.

Ricardo Moniz trénoval dánsky Randers. Poznáte ho?

- Je to skvelý kouč a motivátor. Dáva futbalu všetko. Dánska liga a hráči v nej však nemajú správnu mentalitu na to, aby ho pochopili. Nedokázali jeho kvality doceniť.

AS bol krôčik od postupu do Európskej ligy. Čo mu chýbalo k dosiahnutie najväčšieho úspechu?

- Sledoval som každé stretnutie. Osobne som už videl klub v skupinovej fáze. Proti Larnake však prišli veľké výpadky a zlé momenty. V rozhodujúcich momentoch neurobili určité veci ako bolo treba.

Tento tím mali kvalitu na to, aby sa prepracoval ďalej. Potom však stratil motiváciu, čo sa ukázalo v posledných týždňoch v domácej súťaži.
Ked som bol maly, bol som namyslený. Teraz uz nemam ziadnu chybu [smilie=alien.gif]

Andy182
Príspevky: 400
Dátum registrácie: 27.06.2016 12:43:45

Re: Ramón Rodríguez da Silva

Príspevok od užívateľa Andy182 » 12.10.2018 09:09:06

Vdaka za zvysok rozhovoru. Ramona vzdy vidno na youtube pri nasich zapasoch v slovnaft cupe a je vidno ze pre Trencin stale zije. Sice je v hernom vypadku, ale pomocnu ruku sme podali aj inym hracom a Ramon, ked tu bol, tak odovzdal maximum.. Dufam, ze mu pomozeme a podpiseme ho a po par tyzdnoch bude vediet pomoct on nam. Je tam vola, tak nech je tam aj cesta :)... Verim ze v zime bude klub informovat o jeho navrate

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Administrátor
Príspevky: 2666
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:50:09

Re: Ramón Rodríguez da Silva

Príspevok od užívateľa Luboš » 13.10.2018 14:57:53

Ramonko bol je a bude srdciar.... Velmi rad by som ho videl v ASku. Aj pri problemoch v nasej obrane. Vypadok dobehne.
Mám rád AS Trenčín...ale je to to najdôležitejšie v živote ?

Andy182
Príspevky: 400
Dátum registrácie: 27.06.2016 12:43:45

Re: Ramón Rodríguez da Silva

Príspevok od užívateľa Andy182 » 14.10.2018 20:42:09

Dnes paradna foto na fb :)

Andy182
Príspevky: 400
Dátum registrácie: 27.06.2016 12:43:45

Re: Ramón Rodríguez da Silva

Príspevok od užívateľa Andy182 » 09.07.2019 07:00:50

stále čakáme ... cez víkend malo niečo byť ... bolo ? a bude? či nebude?

potrebujeme stopéééééééra a hlavne srdciara a lídra!

Tu máme pod nosom 3v1..

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Re: Ramón Rodríguez da Silva

Príspevok od užívateľa snapshot » 09.07.2019 14:20:12

Andy182 napísal:
09.07.2019 07:00:50
stále čakáme ... cez víkend malo niečo byť ... bolo ? a bude? či nebude?

potrebujeme stopéééééééra a hlavne srdciara a lídra!

Tu máme pod nosom 3v1..
O tom, ze je srdciar, niet pochyb. To ze by bol prinosom tiez. Ale pokial sa nasa obrana bude vysuvat tak velmi k stredovemu kruhu, tak by nam pomohol moznio Usain Bolt, aby dobehol rychle protiutoky supera.
"Boh je laska" 1Jn 4:8

Užívateľov profilový obrázok
18dominik18
Príspevky: 753
Dátum registrácie: 23.11.2012 15:47:04
Bydlisko: trencin

Re: Ramón Rodríguez da Silva

Príspevok od užívateľa 18dominik18 » 09.07.2019 14:31:32

Ramon patril medzi najrychlejsich stoperov v lige ak nebol najrychlejsi
AS trencin

Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Re: Ramón Rodríguez da Silva

Príspevok od užívateľa baki » 09.07.2019 17:08:15

Ligeon je krajný, takže stopéra stále potrebujeme. Najlepšie dvoch.

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Re: Ramón Rodríguez da Silva

Príspevok od užívateľa snapshot » 07.11.2019 13:28:27

Dnes som na ramonovom FB profile zastihol zaujimave fotografie a zaujimave komentare aj od Ramona. Zeby sa rysoval navrat?
"Boh je laska" 1Jn 4:8

Andy182
Príspevky: 400
Dátum registrácie: 27.06.2016 12:43:45

Re: Ramón Rodríguez da Silva

Príspevok od užívateľa Andy182 » 19.02.2020 13:12:26

FC Wacker Insbruck

filipina
Príspevky: 615
Dátum registrácie: 07.08.2014 08:59:22

Re: Ramón Rodríguez da Silva

Príspevok od užívateľa filipina » 19.03.2020 09:56:00

Ked som bol maly, bol som namyslený. Teraz uz nemam ziadnu chybu [smilie=alien.gif]

LuckyLoser
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 15.03.2015 11:02:25

Re: Ramón Rodríguez da Silva

Príspevok od užívateľa LuckyLoser » 19.03.2020 12:09:50

Ještě že nám samo nebe seslalo Kapuadiho [smilie=drunk.gif]

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Re: Ramón Rodríguez da Silva

Príspevok od užívateľa snapshot » 19.03.2020 13:52:44

osobne som tomuto nepochopil. Tak on robi na stadione alebo u neho doma?
"Boh je laska" 1Jn 4:8

Napísať odpoveď