Wesley Moraes

Kto z vás by si nepodiskutoval o našich kedysi trenčianskych futbalistoch, ktorí sa presadili v Európe?

Moderátor: Moderátori

LuckyLoser
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 15.03.2015 11:02:25

Re: Wesley Moraes

Príspevok od užívateľa LuckyLoser » 13.06.2019 19:39:43

Aston Villa [smilie=drunk.gif]

GULIVER
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: Wesley Moraes

Príspevok od užívateľa GULIVER » 13.06.2019 20:14:57

25 milionov € [smilie=beer2.gif] dufam, ze mame aspon 20%´...

Neuveritelné kde to dotiahol so svojim handicapom.

Andy182
Príspevky: 400
Dátum registrácie: 27.06.2016 12:43:45

Re: Wesley Moraes

Príspevok od užívateľa Andy182 » 14.06.2019 09:14:24

Rozmyslam aky ma handicap [smilie=blink.gif]

Jerry
Príspevky: 406
Dátum registrácie: 22.07.2011 11:46:13
Bydlisko: Trenčín

Re: Wesley Moraes

Príspevok od užívateľa Jerry » 14.06.2019 09:59:44

Martin, ma klub este nejake % z prestupu Wesleyho do Aston Villy?

GULIVER
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: Wesley Moraes

Príspevok od užívateľa GULIVER » 14.06.2019 10:09:09

Andy182 napísal:
14.06.2019 09:14:24
Rozmyslam aky ma handicap [smilie=blink.gif]
jednu nohu má dlhšiu ako druhú...

Andy182
Príspevky: 400
Dátum registrácie: 27.06.2016 12:43:45

Re: Wesley Moraes

Príspevok od užívateľa Andy182 » 14.06.2019 10:17:23

Fiha :) tak super ze to napriek tomu dotiahol do premier league...

A ze potvrdil to, ze v nom skauti videli neobruseny diamant.

Kiezby sa nam znova podaril taky hrac

Užívateľov profilový obrázok
Axel Wers
Príspevky: 620
Dátum registrácie: 22.09.2007 21:04:05
Bydlisko: Trenčín - Juch
Kontaktovať užívateľa:

Re: Wesley Moraes

Príspevok od užívateľa Axel Wers » 15.06.2019 12:07:43

A prečo sme ho my nepredali za 25 miliónov, urva drát! Za to by sme mali štadión aj s ventilátormi!
VICTORIAE AVGVSTORV(m) EXERCITUS QVI LAV GARICIONE SEDIT MIL(ites) L(egionis) II DCCCLV (Marcus Valerrius) MAXIMIANUS LEG(atus) LEG (ionis) II AD(iutricis) CVR(avit) F(aciendum)

Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Re: Wesley Moraes

Príspevok od užívateľa baki » 16.06.2019 09:41:37

Axel Wers napísal:
15.06.2019 12:07:43
A prečo sme ho my nepredali za 25 miliónov, urva drát! Za to by sme mali štadión aj s ventilátormi!
Lebo zo Slovenska by ho do PL nikto nekúpil? Neviem, koľko hráčov išlo zo Slovenska priamo do top 4 líg, ale veľa ich asi nebolo. A ani jeden nestál 25 mega.

Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Re: Wesley Moraes

Príspevok od užívateľa baki » 17.06.2019 20:39:29

Wesley témou aj na Fotbal netradične TV. Týchto chalošov sledujem už dlhšie. napriek tomu, že nie so všetkým, čo hovoria, sa dá súhlasiť, veľmi sa snažia a priebežne sa zlepšujú. O Wesleym hovoria v čase 45:00.

https://www.youtube.com/watch?v=knlxJ4ib9qU

Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Re: Wesley Moraes

Príspevok od užívateľa baki » 24.08.2019 19:44:42

Dnes premiérový gól v PL proti Evertonu.

Bari
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 13.07.2015 10:07:45

Re: Wesley Moraes

Príspevok od užívateľa Bari » 19.12.2019 19:44:36


filipina
Príspevky: 615
Dátum registrácie: 07.08.2014 08:59:22

Re: Wesley Moraes

Príspevok od užívateľa filipina » 02.07.2020 11:12:56

Otcom sa stal v štrnástich. Šancu mu dal Trenčín a teraz aj Brazília

Prirovnávajú ho ku Garrinchovi.
BRATISLAVA. V detstve prišiel o otca a v puberte sa stal sám otcom. V šestnástich mal dve deti s dvoma rôznymi ženami. Prvýkrát sa stal otcom už v štrnástich.

Uživiť dve malé deti a zároveň pomáhať ich matkám nebolo jednoduché. Cez deň pracoval v továrni, kde triedil skrutky a zarábal 170 eur mesačne. Po robote si plnil svoj futbalový sen.

„Musel som niečo robiť, aby som získal peniaze pre svoje deti,“ naznačil pre Sky Sports 22-ročný brazílsky futbalista Wesley Moraes Ferreira da Silva.

Profesionálnu kariéru začal v AS Trenčín. A teraz je v brazílskej reprezentácii.

Jeho životný príbeh je netuctový. Už po narodení mal jednu nohu kratšiu o tri centimetre.

„Jeho krycie meno bolo Pajdl. Bola to jeho prezývka preto, že pokrivkával,“ hovorí pre SME generálny manažér AS Trenčín Róbert Rybníček.
Futbal extra

Žiadny iný šport nepúta taký záujem a v žiadnom inom športe sa netočia také veľké peniaze. Pre pandémiu koronavírusu prišli športoví fanúšikovia nielen o hokejové majstrovstvá sveta vo Švajčiarsku, ale musia si počkať aj na futbalové EURO.

Pôvodne sa malo hrať v týchto dňoch, no uskutoční sa až o rok - azda aj so slovenskou futbalovou reprezentáciou.

Dovtedy aspoň ako malú kompenzáciu ponúkame (nielen) pre futbalových fajnšmekrov výber z najlepších futbalových príbehov, rozhovorov či analýz, ktoré sa objavili na sport.sme.sk za posledné obdobie. A k tomu aj zaujímavé futbalové kvízy, aby ste si otestovali vedomosti.

Texty a kvízy nájdete pod hlavičkou Futbal extra každý pracovný deň od 12. júna do 10. júla. Štatistické údaje v texte nie sú aktualizované, zodpovedajú termínu, kedy bol pôvodne uverejnený.
Pred Trenčínom ho šesť klubov odmietlo

Rodák z brazílskeho Juiz de Fora vynikal v detstve vo futsale. Veľký futbal začal poriadne hrávať až v štrnástich za miestny klub Itabuna.

Ako väčšina chudobných detí z Brazílie aj on sníval o krajšom živote. A preto svoje futbalové šťastie hľadal v Európe.

Na skúške bol v šiestich kluboch. Tri mesiace presviedčal o svojich kvalitách aj v akadémii Atlética Madrid, no neúspešne.

Vyšiel mu až siedmy pokus. V Trenčíne.

„Keď som neuspel na skúške v šiestom klube, cítil som, že už nechcem hrať futbal. Myslel som si, že sa to pre mňa nadobro skončilo. Potom prišla šanca zo Slovenska,“ vravel Wesley.

Brazílčan bol jedným z mnohých talentovaných futbalistov, ktorých v tom čase trenčiansky klub získal za malé peniaze. Mal osemnásť.

„Pozreli sme si ho na DVD a zdal sa nám zaujímavý z pohľadu veku i fyzickej dispozície. Dostali sme ho na Slovensko a dali sme mu šancu. Bol to nezaradený hráč, ktorý takmer nikam nepatril,“ vysvetľuje Rybníček.
Ľudia ho odpisovali pre kratšiu nohu

Keď prišiel do Trenčína, na prvý pohľad zaujal dvoma netradičnými vecami. Robustnou postavou – meral 191 centimetrov a vážil 93 kilogramov – a tiež krívaním.

„Viacerí ľudia ho odpisovali. Tvrdili, že z neho pravdepodobne nič nebude. To, že má jednu nohu kratšiu, ho vraj môže limitovať. Mal však silnú vnútornú vôľu,“ naznačil Rybníček.
Súvisiaci článok Ako funguje biznis v Trenčíne? Klub zarába na futbalistoch dvakrát, hovorí manažér Čítajte

V klube sa len postupne dozvedali o jeho životnom osude. To, že mu v deviatich rokoch zomrel otec a v šestnástich bol dvojnásobným otcom, bolo pre mnohých šokujúce.

„Nemal jednoduchý život, ale bol vnútorne nastavený tak, že sa bude živiť futbalom. Vzhľadom na vek mal už toho veľa za sebou. On sa tým však netrápil. Bol usmievavý a výborný parťák do kabíny,“ dodáva trenčiansky manažér.

V Trenčíne za necelý rok strelil jedenásť gólov. Najpamätnejší zápas odohral v druhom predkole Ligy majstrov proti Steaue Bukurešť. Dvoma gólmi vtedy pomohol k víťazstvu Trenčína 3:2.

„Bol hrdinom zápasu. Dostal u nás šancu, aby mohol postupne rozbaliť svoj potenciál. Keď odchádzal, mal skvelú fazónu. Jeho príbeh je zaujímavý a je neuveriteľné, čo má tento chlapec v 22 rokoch za sebou,“ hovorí Rybníček.
Jednoduchý chlapec s ťažkým osudom

Na konci januára 2016 zamieril do belgického Club Brugge, kde sa postupne za tri a pol roka vypracoval medzi najlepších útočníkov v súťaži.

„Funkcionári z Brúgg dlho zvažovali, či ho zoberú, keďže mal kratšiu nohu. Báli sa toho. Viem, že prechod do Belgicka nemal jednoduchý, ale opäť to zvládol,“ tvrdí Rybníček.

„Vedeli sme o jeho fyzických ťažkostiach, deťoch v Brazílii i strate otca. Dlho sme to preberali s ním, aj s psychológom. Bol to jednoduchý chlapec s ťažkým osudom, ale aj správnymi hodnotami. Tie sú dôležité pri zrode futbalovej hviezdy,“ hovoril manažér Brúg Dévy Rigaux.

Skvelé výkony a 38 gólov ho v lete posunulo až do Premier Leauge. Za 25 miliónov eur prestúpil do Aston Villy. A stal sa najdrahším hráčom v histórii klubu.


Z lukratívneho prestupu do Anglicka sa potešili aj v Trenčíne. Klub si bežne z ďalšieho predaja hráča nárokuje ďalšie percentá.

„Hýbe sa to od desať a niekedy až do 45 až 50 percent. Závisí to aj od počiatočnej sumy, za akú hráč z Trenčína prestúpi,“ naznačil Rybníček.

Už pri najnižšej desaťpercentnej marži si slovenský klub mohol prilepšiť o 2,5 milióna eur.

„V konečnom zúčtovaní bol Wesley pre nás zaujímavý tým, čo predviedol, ale aj pre to, čo priniesol do klubovej kasy. A stále má potenciál rásť. Nebol to jeho posledný prestup,“ predpovedá Rybníček.
V Brazílii ho prirovnávajú ku Garrinchovi

Prestupom k nováčikovi Premier League si Brazílčan splnil veľký sen.

„Každý deň premýšľam o minulosti, o tom, čo som si myslel, keď mi tímy hovorili nie. Teraz si plním jednu túžbu za druhou a verím, že z Anglicka to už do reprezentácie nie je ďaleko,“ vravel Wesley pred pár týždňami pre Sky Sports.

Za Aston Villu odohral dvanásť zápasov a strelil v nich štyri góly. Patrí k najlepším hráčom tímu, čo neuniklo ani vedeniu brazílskej reprezentácie.

Tréner Tite ho povolal na zápasy proti Argentíne (15. novembra) a Kórejskej republike (19. novembra).

Zaujímavosťou je, že Wesley za Brazíliu nehral v žiadnej vekovej kategórii. V nominácii nahradil zraneného Davida Neresa z Ajaxu Amsterdam a o miesto v zostave bude bojovať s hviezdami ako Roberto Firmino, Gabriel Jesus či Willian.

Brazílčania ho už teraz prirovnávajú k legendárnemu Garrinchovi, ktorý mal tiež jednu nohu kratšiu ako druhú, a to dokonca o šesť centimetrov.
Hral som proti reprezentantovi Brazílie. Bol ako ragbista

Už dve hodiny pred zápasom sme poznali základnú zostavu AS Trenčín. S vtedajším slovenským majstrom a víťazom pohára sme hrali v druhom kole Slovnaft Cupu.

Bolo to v auguste 2015. V Pezinku to bol futbalový sviatok.

Vtedajší tréner Trenčína Martin Ševela nechcel nič podceniť. Na ihrisko poslal takmer najsilnejšiu zostavu, hoci jeho tím nastúpil proti amatérom z tretej bratislavskej ligy.

Za Trenčín v strede poľa kúzlil s loptou Stanislav Lobotka, súčasná opora slovenskej reprezentácie. Vedľa neho hral Nigérijčan Ibrahim Rabiu, ktorý teraz hrá za Slovan Bratislava.

Na krídle bol Gino Van Kessel, v tom čase zrejme najrýchlejší hráč v slovenskej lige. A na hrote hral robustný útočník s číslom 25. Na drese mal meno Wesley.

Na prvý pohľad ihneď upútal svojou muskulatúrou. Vyzeral skôr ako ragbista. Svalnaté nohy aj ruky. Keby mi povedal, že má osemnásť, chcel by som vidieť jeho občiansky preukaz.

Mal zvláštny pohyb. Jeho beh bol netradičný, akoby kríval. Zranený zrejme nebol, keďže odohral celý zápas a strelil aj jeden gól.

V súbojoch s ním sme nemali šancu. Keď si svojim veľkým telom zakryl loptu, nikto ho nedokázal odtlačiť. Často sme padali ako hrušky. Súboje s ním boleli.

Wesley sa zapájal aj do kombinácie a na svoju výšku mal kvalitnú techniku. To, že exceloval proti amatérom, však nebolo veľmi prekvapujúce.

Po zápase sme si podali ruky a zaželali si veľa šťastia. To sme ešte netušili, že o štyri roky bude tento usmievavý chlapec v brazílskej reprezentácii.

Čítajte viac: https://sport.sme.sk/c/22260526/pribeh- ... ml?ref=trz
Ked som bol maly, bol som namyslený. Teraz uz nemam ziadnu chybu [smilie=alien.gif]

filipina
Príspevky: 615
Dátum registrácie: 07.08.2014 08:59:22

Re: Wesley Moraes

Príspevok od užívateľa filipina » 12.01.2023 12:15:23

Remake článku spred cca 2 rokov .............

Brazílsky útočník je príkladom toho, že aj zo slovenskej ligy vedie cesta do najlepšej ligy sveta.

Sportnet prináša druhú časť seriálu o legionároch, ktorí vyrástli na Slovensku a následne zažiarili vo veľkých európskych kluboch.
Krycie meno Pajdl

Je to nevídaný príbeh chlapca, ktorému dal AS Trenčín poslednú šancu. Následne sa dostal do najlepšej ligy sveta a zahral si aj v drese Brazílie.

„V globále môžem povedať, že to bol jeden z našich najlepších obchodov. Jeho krycie meno bolo Pajdl,“ vravel záhadne pre Sportnet generálny manažér AS Trenčín Róbert Rybníček.

„Bola to jeho prezývka preto, že pokrivkával,“ doplnil Rybníček.

Za posledných desať rokov predal AS zhruba päťdesiat hráčov a zinkasoval za nich viac ako dvadsaťpäť miliónov eur.
Inzercia

„Časť prostriedkov však šla klubom, z ktorých chlapci do Trenčína prišli. Čistý zárobok tak činí 10 až 11 miliónov,“ vysvetlil Rybníček.

Na vrchole pyramídy je brazílsky útočník Wesley Moraes. V roku 2016 ho vykúpil FC Bruggy za viac ako milión eur.

Trenčín však ešte viac zarobil z jeho ďalšieho predaja do klubu z Premier League. Pred štyrmi rokmi z Belgicka prestúpil Wesley do Aston Villy za 26 miliónov eur, z čoho bral percentuálny podiel aj Trenčín.
Doterajšia kariéra Wesleyho Moraesa.
Doterajšia kariéra Wesleyho Moraesa. (Autor: SofaScore)
Klamal, že otec zomrel na nádor

„Potrebovali by sme predať ešte štyroch takých hráčov ako Wesley. Na druhej strane musíme otvorene priznať, že z týchto peňazí môžeme stavať štadión v takomto štandarde,“ ozrejmil ešte v roku 2020 Rybníček.

AS celkovo dostal za Brazílčana zhruba štyri až päť miliónov. „Sme radi, že smerom do budúcnosti môžeme získať ďalšie financie na bonusoch,“ priznal Rybníček.

Wesley vynikal v detstve vo futsale. Mal iba deväť, keď mu zomrel otec.

„Doteraz som každému tvrdil, že môj otec zomrel na mozgový nádor, ale pravda je iná. Za jeho smrť môžu drogy a alkohol,” prezradil pre denník The Sun.

Podobizeň svojho otca má vytetovaného na krku i ruke.

„Priatelia mi zomreli pre drogy, ďalších zavraždili pre ich členstvo v gangoch. Niečo podobné sa mohlo stať aj mne,“ priznal.
Vyšiel mu až siedmy pokus

Ako mnoho chudobných detí z Brazílie aj on skúšal šťastie v Európe.

Na skúške bol v šiestich kluboch. Tri mesiace presviedčal o svojich kvalitách aj v akadémii Atlética Madrid, márne.

„Myslel som si, že je koniec. Potom však prišla šanca zo Slovenska,“ vravel v rozhovore pre Sky Sports.

VIDEO: Medailón brazílskeho futbalistu Wesleyho Moraesa
Načítavam video...

Vyšiel mu až siedmy pokus, bol rok 2015. „V Trenčíne som dostal poslednú šancu presadiť sa v Európe a nemohol som si dovoliť zlyhanie. Na Slovensku snežilo tri mesiace a nerozumel som jazyku,“ spomínal Brazílčan.

Mal vtedy osemnásť. Trenčín ho získal takmer zadarmo.

„Pozreli sme si ho na DVD a zdal sa nám zaujímavý z pohľadu veku i fyzickej dispozície. Dostali sme ho na Slovensko a dali sme mu šancu. Bol to nezaradený hráč, ktorý takmer nikam nepatril,“ vysvetľoval Rybníček.
Užíval si nočný život

V drese AS Trenčín sa predstavil v sezóne 2015/2016, v 22 zápasoch stihol nastrieľať osem gólov.

Najpamätnejší zápas odohral v druhom predkole Ligy majstrov proti Steaue Bukurešť. Dvoma gólmi vtedy pomohol k víťazstvu Trenčína 3:2. „Jeho vývoj bol neuveriteľný,“ tvrdil Rybníček.

Na konci januára 2016 zamieril do belgického Club Brugge, kde sa postupne vypracoval medzi najlepších útočníkov v súťaži.

„Funkcionári z Brúgg dlho zvažovali, či ho zoberú, keďže mal kratšiu nohu. Báli sa toho,“ pokračoval Rybníček.


Hoci pri svojom debute skóroval, jeho adaptácia na život v Belgicku nebola jednoduchá. Užíval si nočný život, mal nesprávny životný štýl a zlú stravu.
Chýbala mu disciplína

„Vedeli sme o jeho fyzických ťažkostiach, deťoch v Brazílii i strate otca. Dlho sme to preberali s ním, aj s psychológom. Bol to jednoduchý chlapec s ťažkým osudom, ale aj správnymi hodnotami. Tie sú dôležité pri zrode futbalovej hviezdy,“ hovoril manažér Brúg Dévy Rigaux.

Wesley musel zmeniť stravu, vzdal sa jedál s donáškou.

„Chodili sme s ním do supermarketu, aby sme nakúpili presne to, čo potreboval. V jeho jedle nebývalo dosť vitamínov a niekedy jednoducho vynechal raňajky,“ povedal Rigaux pre The Times.

Chýbala mu aj disciplína na ihrisku - súperi sa na výbušného útočníka zameriavali, kým sa naučil trik, ako sa upokojiť. Wesley si začal lepiť pásku na ruky.

V lete 2019 ho Aston Villa vykúpila za 26 miliónov eur, v tom čase šlo o najdrahší nákup v dejinách klubu.


V prvej sezóne odohral v Premier League 26 zápasov, dal šesť gólov. Jeho dobrý štart pribrzdilo vážne zranenie kolena. Roztrhol si predný krížny väz, sezónu tak ukončili v polovici.

Zrodila sa hviezda, z Košíc ho kúpila Chelsea. Veľkú časť sumy bral agent


Odvtedy sa trápi. Kariéru skúsil reštartovať opäť v Bruggách, následne hosťoval v brazílskom klube Internacional.

V tejto sezóne je na hosťovaní v Levante, ktoré hrá v druhej španielskej lige.

S matkami svojich detí nežije, ale svojich najbližších podporuje. Jeho odhadovaný plat je dva aj pol milióna eur ročne. V Brazílii kúpil niekoľko bytov.

„Rodina je pre mňa všetko, nikto z nich už nemusí pracovať,“ vravel. Jeho mladší bratia ho z vďačnosti volajú otec.

„Videl som fotografie jeho rodiny a priateľov, ktorí sedia okolo stola v malej kuchyni – 25 ľudí, ktorí sa na neho spoliehajú. Všetci sa ho pýtajú: "Môžeš mi pomôcť?" všimol si manažér Rigaux.
Tento text ste mohli čítať vďaka tomu, že platíte za obsah. Ďakujeme, vážime si to.
Ked som bol maly, bol som namyslený. Teraz uz nemam ziadnu chybu [smilie=alien.gif]

Andy182
Príspevky: 400
Dátum registrácie: 27.06.2016 12:43:45

Re: Wesley Moraes

Príspevok od užívateľa Andy182 » 30.07.2023 18:22:13

Stoke City

Napísať odpoveď