Prestupové pohyby v sezóne 2017/2018

Diskusia k hráčom "A" mužstva a ich pôsobeniu v Corgoň lige.

Moderator: Moderátori

Post Reply
Filip89

Re: Prestupové pohyby v sezóne 2017/2018

Post by Filip89 » 14.08.2018 05:56:56

18dominik18 wrote:
13.08.2018 22:04:25
Ak to rozpredaju pocas zapasov pohara uefa tak potom su pekne hlupy v zahtanici nerozpredavaju hracov hned ako sa im trosku zadari a preto chodia aj za ovela vacsie sumy. A dalsia vec sa uz zobudte keby RR potreboval predat teraz hraca nato aby mal love na stadion tak by ma zaujmalo preco uz nestoji kedze sme doteraz zarobili z predaja aj na dva asi preto lebo love z predaja idu LL do vacku a nie do klubu mozno len minimum.
jediny, kto sa potrebuje zobudiť si ty. Ak si mysliš, že chod klubu zabezpečí La Ling z tých neuveritelných navštev v našej ligy, tak si hlupučký. Veľa financií ide do chodu klubu, kedže trenčín nemá žiadneho veľkého sponzora a La Ling tam nemieni dávať celý svoj majetok, takže je logické, že peniaze za prestupy musia automaticky tam. Preto je každý jeden prestup dobrý a je to jediná cesta, ako rozumne urobiť trenčín klubom na úrovni. Nechápem, ako ludia možu vobec vysloviť také nezmysly, že ktosi natom ešte na slovensku zarába a dáva si do svojho vrecka, vidno, že takí žiju vo svojom imaginárnom svete internetu a v živote sa nedostali k blizkosti klubu a financovania v našich najvyšších ligách. Ja byť na jeho mieste, robím to tým istým sposobom, ak by som vobec mal nervy nato tlačiť peniaze na niečo tak slabo výnosné s minimálnymi výsledkami.

GULIVER

Post by GULIVER » 14.08.2018 06:30:38

Byt na jeho mieste, robim to iste, ale zaroven by som skusil vybojovat skupinu a az potom par hracov predal, nie naopak.

Zoso

Post by Zoso » 14.08.2018 06:33:20

Filip89 wrote:
14.08.2018 05:56:56
jediny, kto sa potrebuje zobudiť si ty. Ak si mysliš, že chod klubu zabezpečí La Ling z tých neuveritelných navštev v našej ligy, tak si hlupučký. Veľa financií ide do chodu klubu, kedže trenčín nemá žiadneho veľkého sponzora a La Ling tam nemieni dávať celý svoj majetok, takže je logické, že peniaze za prestupy musia automaticky tam. Preto je každý jeden prestup dobrý a je to jediná cesta, ako rozumne urobiť trenčín klubom na úrovni. Nechápem, ako ludia možu vobec vysloviť také nezmysly, že ktosi natom ešte na slovensku zarába a dáva si do svojho vrecka, vidno, že takí žiju vo svojom imaginárnom svete internetu a v živote sa nedostali k blizkosti klubu a financovania v našich najvyšších ligách. Ja byť na jeho mieste, robím to tým istým sposobom, ak by som vobec mal nervy nato tlačiť peniaze na niečo tak slabo výnosné s minimálnymi výsledkami.
Konecne normalny prispevok! Vsetci tu len nariekaju a ziju si konspiracnymi teoriami. Nikto nevidi, ze odkedy ideme cestou predajov, tak nie su dokonca ani tu ziadne vymysly, ze hracom chybaju peniaze a podobne. Plus sa vybudovali ihriska, muselo sa investovat do uprav stadiona (vyhrievanie a dalsie upravy pre ligu), plati sa za prenajom stadionov, nakupili sa hraci ako Mance a Catakovic (300000 + 120000). Nas model okopirovala aj Zilina, lebo Antosik si uvedomil, ze je to neudrzatelne ak bude dotovat klub zo svojho.
Dokonca sem nejaky mudrlant vytiahol "overeny" zdroj z STV, ze nasi chceli neskutocne peniaze za televizny prenos zapasu s Feyenoordom. Realita? Predstavitelia klubu sa vyjadrili, ze chceli rovnako ako za Podgoricu a Zabrze (4 200 EUR - verejne dostupne na internete). Od RTVS som nepocul doteraz ziadnu sumu, ktoru ponukali. Naco by sme dali nieco zadarmo, aby oni zarobili na reklamach?
Preco by mal La Ling zivit klub zo svojho? Rovnako tak vystavbu stadiona? Klub si na to musi zarobit a postupne sa to takto aj podari. Toto je jedina udrzatelna cesta. Predpokladam, ze po vypadnuti z Europy, nejakych hracov predame a vobec mi to nevadi, lebo viem, ze tie peniaze budu pouzite na rozvoj klubu. 90 % ludi, ktori sem pravidelne prispievaju, su fanusikovia uspechu trpiaci slovenskym komplexom = stazovat sa na vsetko a verit, ze ti zo zahranicia nam chcu zle. Ja sa vobec necudujem, ze martin prestal odpisovat na kazdu blbost, ktora sa tu objavi. Bol som prekvapeny, ked pocas prenosu vychvalil Legiu Laugaricio, ktora podla neho stoji za nasimi hracmi v kazdej situacii. Neviem, kde berie ten optimizmus, kedze na zapasoch v Myjave nikoho z Legie nepocut.
Smutne je, ze trencianske sebavedomie a hrdost nam musia ukazovat Holandania (La Ling a Moniz) a nie ludia z Trencina.

Balrog

Post by Balrog » 14.08.2018 07:13:57

Filip, zoso
tak neviem zoso čo konkrétne máš na mysli pod pojmom "konšpiračné teórie"...
no podľa mňa ak máš ponuku na hráča teraz a zároveň máš možnosť postúpiť v eu lige ďalej a ty si vyberieš predaj hráča hneď a tým znemožníš alebo aspoň znížiš šancu o postup v eu lige ďalej, tak je to čo? spôsob ako financovať klub? alebo namastenie si vačku? veď toho hráča môžeš predať aj o mesiac alebo sa dohodnúť, že im ho pustíš po vyradení z eu ligy a máš aj ovcu celú aj vlka sýteho či? a nehovor mi, že to "musia" urobiť aby klub vedel fungovať, myslím teraz fungovať.
je mi jasné, že na SR sa nedá robiť veľký futbal (klubový) pokiaľ do toho nebudeš valiť vlastné zdroje a taktiež je mi jasné, že klub musí byť sebestačný a to sa v našich pomeroch dá docieliť iba predajom hráčov... fandím tejto ceste a chápem ju... ale príde mi kontraproduktívne ak si rozpredám kľúčových hráčov pred kľúčovým zápasom eu ligy (to sme tu už mali)... a zároveň sa to bije aj s víziou klubu o tom, že tu raz bude liga majstrov atď. (ja viem hahaha takéto bomba vyhlásenia tu boli dávno a možno už dávno aj neplatia)...
čiže mne nevadí systém akým chce klub zarábať na svoj chod a zároveň na rozvoj... mne vadí to ojeb*vanie zo strany vedenia a zároveň absencia snahy presadiť sa, aj keď tu musím povedať, že za Monitza (síce je tu krátko) no vidím, že sa v tomto ide správnejším smerom (asi si nenechá rozpredať káder pri prvej príležitosti ako servilní SR tréneri)... skrátka správny pomer biznis modelu a ambícií, to by bolo fajn myslím.
a posledná vec ešte k tým "naplnením si vačkov"... LL je biznismen, RR je biznismen tak nehovor, že peniaze z predajov sú na chod klubu... ja verím, že tak 40% max z nich možno sú, skôr tak 30%... zvyšok je zisk v tých vačkoch... pre naše modré oči to tu LL ani RR nevedú a nerobia...
Fandiť AS! That´s the spirit we need!

Zoso

Post by Zoso » 14.08.2018 07:17:37

Andy182 wrote:
13.08.2018 19:03:58
a Ubbink Walwijk...
Toto niekto zle prelozil. Na povodnej holandskej stranke je pisane, ze hral za Walwijk a zaujem maju FK Krasnodar a KRC Genk.

Zoso

Post by Zoso » 14.08.2018 07:29:12

Balrog wrote:
14.08.2018 07:13:57
LL je biznismen, RR je biznismen tak nehovor, že peniaze z predajov sú na chod klubu... ja verím, že tak 40% max z nich možno sú, skôr tak 30%... zvyšok je zisk v tých vačkoch... pre naše modré oči to tu LL ani RR nevedú a nerobia...
Jednu z tych konspiracnych teorii si pridal na konci prispevku.
Klub je akciova spolocnost a Rybnicek s La Lingom su jej akcionari. Klub ma nejake prijmy a vydavky, ak sa dosiahne zisk, nevidim dovod, preco by nemali na tom zarobit. To je normalny proces a tieto veci sa daju overit. Su to fakty. Bohuzial ja nedokazem ovplyvnit v co ty veris alebo skor comu chces verit.

Andy182

Post by Andy182 » 14.08.2018 07:46:32

vďaka za opravu s tym ubbinkom zoso [smilie=beer2.gif]

Juraj

Post by Juraj » 14.08.2018 09:02:47

Súhlas zoso aj filip89 !
Ja dúfam,že by prípadný postup do skupiny mohol pomôcť klubu po finančnej aj marketingovej stránke,aby klub mohol v budúcnosti predávať za väčšie sumy,do lepších líg,zarobiť niečo na štadión a celkovo sa ľahšie dýchalo vedeniu klubu,majiteľovi a koniec koncov aj nám keď budeme vidieť ako štadión rastie...
Len treba ešte chvíľu udržať hráčov a keď vypadneme potom niekoho predať,lebo šanca tento rok je veľká...
IBA VŠETCI SPOLU TO DOKÁŽEME !!!

Zoso

Post by Zoso » 14.08.2018 09:26:41

Juraj wrote:
14.08.2018 09:02:47
Len treba ešte chvíľu udržať hráčov a keď vypadneme potom niekoho predať,lebo šanca tento rok je veľká...
Ja si myslim, ze teraz to budu drzat az do poslednej chvile, aj ked to bude komplikovane. Ak by sme postupili cez Feyenoord, tak pre vacsinu lig sa uzavrie prestupove obdobie den po odvetnom zapase play-off. Musim si pozriet este raz predsezonnu tlacovku, ale mam pocit, ze Rybnicek povedal, ze tento rok by sme sa chceli vyraznejsie presadit aj v Europe. Zatial sa to naplna.

S tymi prestupmi je to zlozite, lebo ak pride dobra ponuka a zaujemcovi sa o par dni zacina liga alebo nejaky pohar, tak mozu povedat, ze maju zaujem iba do urciteho casu. Co ak to klub odmietne, potom sa hrac zrani a predaj sa neuskutocni? Klub strati financie dolezite pre vlastny chod. Toto je riziko pre male kluby ako je nas. Tento rok nam pomohlo, ze sme predali Gonga a vobec sme tym nestratili na sile. Kvoli tomu je priestor drzat tim dlhsie.

Verim, ze tento rok sa nam podari nejaky uspech a vysledkom bude urychlenie veci ohladom stadiona.

Balrog

Post by Balrog » 14.08.2018 09:43:21

Zoso wrote:
14.08.2018 07:29:12
Balrog wrote:
14.08.2018 07:13:57
LL je biznismen, RR je biznismen tak nehovor, že peniaze z predajov sú na chod klubu... ja verím, že tak 40% max z nich možno sú, skôr tak 30%... zvyšok je zisk v tých vačkoch... pre naše modré oči to tu LL ani RR nevedú a nerobia...
Jednu z tych konspiracnych teorii si pridal na konci prispevku.
Klub je akciova spolocnost a Rybnicek s La Lingom su jej akcionari. Klub ma nejake prijmy a vydavky, ak sa dosiahne zisk, nevidim dovod, preco by nemali na tom zarobit. To je normalny proces a tieto veci sa daju overit. Su to fakty. Bohuzial ja nedokazem ovplyvnit v co ty veris alebo skor comu chces verit.
v čom je to konšpirácia? veď si inak povedal to čo som ja napísal... druhá vec nie všetci hráči hrajúci v AS sú aj vo "vlastníctve" AS, takže tam peniaze (alebo aspoň nie všetky) klubu nejdu, veď sa tu toho popísalo o tom dosť v minulosti... takže znova nechápem o čom bol tento tvoj príspevok... ja absolútne nemám nič proti forme akciovej spol. a jej princípoch fungovania... napísal som, že tak LL ako aj RR sú v prvom rade biznismeni a nerobia to pre naše modré oči ale pre lowe, ak by z toho lowe nemali tak by to bola dobročinnosť v čo tu neverí nikto.
Fandiť AS! That´s the spirit we need!

GULIVER

Post by GULIVER » 14.08.2018 09:48:34

Prestupové obdobie končí väčšinou posledný augustový deň, teda okrem Anglicka.
Horšie je to, že kluby chcu hrácov skor, aby absolvovali aspon cast pripravy (hlavne taktickej)
Dufam, že vedenie trošku rozmýšla, predať môžeme 1 útočníka (Mance) a 1-max 2 záložníkov (Abdul, Ubbink/Catakovic) a 1 stopéra (Šulek).
Momentálne máme úzky káder, ale ak aj niekoho predáme, tak máme na stopera náhradu, do stredu pola vieme nahradit 1max2 hracov a hrot tiez nahradíme. Ano, nie je to kus za kus, ale skor kus za necely kus, ale stále sme na tom lepšie, ako sme boli pred 2 rokmi, ked sme nemali ako nahradiť, ktorí odisli pred Légiou.
Čiže predajov sa nebojím, prachy potrebujeme na štadión, hráčov dokážeme z veľkej časti nahradiť. Ak predáme 1-2 hráčov, tak slabší nebudeme. Ak 3-4 už to dosť pocítime.
Ale ak predáme Aschrafa, sme v prdeli, toho nikde nespomínam, lebo on je momentálne tazko nahraditelny, 2 roky sme hladali take DZ ako je on. Tak nech vydrží aspoň do zimy a dovtedy si mozno nájdeme nahradu.

A pochopte, keď klub vlastní RR a LL, tak je jasné, že prachy idú cez nich, ale zároven tu chcu nieco vybudovat (aj ked pomaly, verme ze nieco bude).

Zoso

Post by Zoso » 14.08.2018 09:56:28

Mozeme predat aj Azanga, co by pomohlo zmensit problem s poctom hracov mimo EU. Sleegers moze hrat vlavo, vpravo Bukari a uz s nami trenuje aj Peter Eneji (aspon podla fotiek z treningov).

Zaklad je, aby nam pomery v slovenskom futbale nevystvali trenera.

filipina

Post by filipina » 14.08.2018 11:32:46

Ide o to či to zbohatnutie je krátkodobý, alebo dlhodobý proces - t.j. aj s vybudovaním zázemia, mena atď. .... a potom aj tie príjmy z reklám a podobne budú ináč vyzerať. Mimochodom, zase na futbale neprerábajú http://www.registeruz.sk/cruz-public/do ... ow/6108924 , pričom si aj normálne vyplácajú mzdy a pod., a rapídne vyššie 2017 oproti 2016, a verím, že z hľadiska nejakej daňovej optimalizácie robia i obchody s hráčmi pomimo účtovníctva a.s. (cez iné firmy, štáty, atď.). Ale aby som niečo dlhodobejšie budoval, musím mať základ - a to nie je len mužstvá, výsledky .... ale aj majetok - a v prípade športu i svoj stánok, zvlášť keď mi naň chce prispieť štát .........
Ked som bol maly, som bol namyslený. Teraz uz nemam ziadnu chybu [smilie=alien.gif]

snapshot

Post by snapshot » 14.08.2018 11:51:15

Pomerne dobra debata pani, [smilie=bow.gif]

LL uz davno povedal, ze nechce dotovat klub zo svojho ako na zaciatku. Chce, aby aj ked odide zostal stabilny klub ktory sa zivi filozofiou. Vtedy to na SR malokto chapal. Pomaly to chape vacsina klubov, okrem Slovanu.

Ano, predaj Mance alebo Catakovic a Ubbink a Zubairu bude. Zmierme sa stym. zase na ucet LL cinkne pekna suma cast aj do klubu. Uvidim kolko dokazeme udrzat trio Sulek, Azango, Yem.

Na druhu stranu, verim, ze aj ked nemame taku kvalitnu lavicku, ale chalani by zabojovali o miesto. A Moniz by z nich vytiahol maximum.

opat mame trenera, ktoremu verim a ktory si dupne ked treba.

Moj nazor je, ze Moniz si dal podmienkuy, ze ziadne predaje pocas predkol EL. je to ambiciozny clovek ktory sa chce presadit nie menit mladych za mladsich.
"Boh je laska" 1Jn 4:8

martin
Administrátor

Post by martin » 14.08.2018 12:50:56

k celému ešte pár drobností

Gent odmietol predať Simona za 15, dnes je rád za 5 a to sa báli celý rok, že nič nebude

samozrejme, že s úspechom v Európe ide cena hráčov hore, ale nie je to tak zásadný rozdiel

kluby zaujíma hlavne liga, v ktorej je hráč, napr v prípade Achrafa je hlavná otázka, dokáže svoj level potvrdzovať aj na vyššom leveli, a potom aj na tom najvyššom? limitujúca je liga

cifry za pôsobenie v EL nie sú tak závratné, ak sa dostaneme do skupiny je to cca 3 mil, samozrejme v hrubom, mínus náklady na zápasy, ročný rozpočet na chod klubu 2,5-2,8 mil, jednoduchá matematika

ale nesťažujeme sa, sme tu a ideme ďalej

#jedineTrenčín

Post Reply