Ševela je v Slovane

Slúži na odstránenie starých a nepotrebných tém.

Moderátor: Moderátori

Užívateľov profilový obrázok
Juraj
Príspevky: 692
Dátum registrácie: 03.09.2014 20:48:39
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od užívateľa Juraj » 18.09.2017 19:53:08

IBA VŠETCI SPOLU TO DOKÁŽEME !!!

Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Príspevok od užívateľa baki » 27.09.2017 09:50:34

sevela do presova? [smilie=slap.gif]

niektore weby uz fakt nevedia, co by napisali.

https://profutbal.sk/clanok/222812-anke ... ani-presov

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Príspevok od užívateľa snapshot » 27.09.2017 14:25:23

baki napísal:sevela do presova? [smilie=slap.gif]

niektore weby uz fakt nevedia, co by napisali.

https://profutbal.sk/clanok/222812-anke ... ani-presov
Ano a platit u budu v dialnicnych nalepkach, kedze Duha stavia dialnice.
"Boh je laska" 1Jn 4:8

LuckyLoser
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 15.03.2015 11:02:25

Príspevok od užívateľa LuckyLoser » 27.09.2017 16:59:14

Vyhodili Vanhaezebroucka z Gentu.. ale asi nereálné .. potřebují hned výsledky..

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Administrátor
Príspevky: 2666
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:50:09

Príspevok od užívateľa Luboš » 27.09.2017 17:22:19

Presov urcite nie...
Mám rád AS Trenčín...ale je to to najdôležitejšie v živote ?

filipina
Príspevky: 615
Dátum registrácie: 07.08.2014 08:59:22

Príspevok od užívateľa filipina » 28.09.2017 11:47:17

A hlavne to účelové foto SVK poteší .............. https://sport.aktuality.sk/c/297517/kom ... in-sevela/
Ked som bol maly, bol som namyslený. Teraz uz nemam ziadnu chybu [smilie=alien.gif]

handel
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 21.08.2011 18:53:54

Príspevok od užívateľa handel » 28.09.2017 12:22:26

filipina napísal:A hlavne to účelové foto SVK poteší .............. https://sport.aktuality.sk/c/297517/kom ... in-sevela/
Nazvať tú fotku účelovou je ešte veľmi slušné. S nadpisom aj so záverom článku súhlasím, ale zvaľovať všetko na legionárov je sprostosť. Úplne rovnaký podiel na hanbe majú aj domáci, ani oni nijako nevynikali, v obrane za gól majú aj oni vinu a zaslúžia si riadne poza uši tiež.

Užívateľov profilový obrázok
Balrog
Príspevky: 928
Dátum registrácie: 07.08.2007 13:08:46
Bydlisko: jedine TRENČÍN:)

Príspevok od užívateľa Balrog » 28.09.2017 12:38:18

filipina napísal:A hlavne to účelové foto SVK poteší .............. https://sport.aktuality.sk/c/297517/kom ... in-sevela/
ja sa ti čudujem, že vôbec taký hnoj ako "aktuality" rozklikneš... a slovo "účelové" tak to si nazval ešte véééélice slušne ako bolo vyššie spomenuté...
na druhej strane je pravda, že už veľa vecí akosi začína v súvislosti s AS smrdieť... škoda no...
Fandiť AS! That´s the spirit we need!

handel
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 21.08.2011 18:53:54

Príspevok od užívateľa handel » 29.09.2017 08:19:33

Asi zatiaľ najzaujímavejší rozhovor s Maťom - o výchove Afrických hráčov, o sklamaní nielen jeho ale aj RR pri predaji Gina a Matúša pred dôležitou LM, o spoločnej dovolenke s Aďom...
https://sport.sme.sk/c/20657670/martin- ... ml?ref=trz
preto opäť pridám zvyšok zamknutej časti keďže to tu ľudia privítali (ak admin napíše že to nie je vhodné, už to dávať nebudem)

Po každej majstrovskej sezóne vám odišli najlepší hráči. Nerozprávali ste sa s vedením klubu, že káder udržíte a pokúsite sa postúpiť do skupiny Ligy majstrov, kde by si klub slušne zarobil?
„S generálnym manažérom Róbertom Rybníčkom sme mali podobné debaty, ale keď prišla zaujímavá ponuka, majiteľ klubu pán La Ling chcel hráčov predať. Nebolo mi to vždy po vôli. Najmä keď sa to stalo pred pohárovým zápasom v prípade Gina van Kessela či Matúša Bera.“
Zaskočilo vás, že ste v Trenčíne museli skončiť?
„S pánom Rybníčkom sme mali množstvo rozhovorov ohľadom hráčskeho napredovania. Nikdy však nebolo spomenuté, že ak to nepôjde, naše cesty sa rozídu. Aj preto som to nečakal.“
Aké dôvody vedenie klubu uviedlo pri ukončení spolupráce?
„Generálny manažér mi povedal, že tímu chýbala iskra a chémia. Pýtal som sa, čo konkrétne myslí, ale nevedel mi to presne povedať. Prvé dve hodiny boli pre mňa ťažké. Museli sme ísť do kabíny a oznámiť to hráčom. Ešte aj po príchode domov som hľadal dôvody, ale nič som nenašiel. Do každého tréningu i zápasu som dával maximum. Svedomie mám čisté, môžem sa každému pozrieť do očí.“
Aké bolo lúčenie s hráčmi v kabíne?
„Bol som tu takmer deväť rokov, s hráčmi i ľuďmi z klubu som si vytvoril silné puto. Keď pán Rybníček povedal hráčom, že končím, videl som, že viacerí dávajú dole hlavy a počul som vzlyky. Bolo mi to ľúto. Nakoniec som každého hráča objal. Boli tam aj slzy, ale nehanbím sa za ne. Záležalo mi na všetkých, boli ako moji synovia.“
V súčasnosti má skvelú formu Stanislav Lobotka, ktorého ste viedli v Trenčíne. V lete prestúpil z dánskeho FC Nordsjaelland do španielskej Celty Vigo. Sledujete jeho napredovanie?
„Je radosť sa naňho pozerať. To, čo hral v Trenčíne, preniesol do Nordsjaellandu, do slovenskej reprezentácie a takisto do Celty Vigo. Tento klub považujem za medzistupeň v jeho kariére, ktorý ho môže vystreliť do veľkoklubu. Viem, že už teraz sa oňho zaujímali väčšie kluby.“
V čom je výnimočný?
„Je pracovitý a skromný, na nič sa nehrá. Stále sme v kontakte a nevidím na ňom žiadnu namyslenosť či aroganciu, hoci toho v poslednom čase dosť dosiahol. Najdôležitejšie je, že vždy počúval. Neriešil, či je to dobré, alebo nie. Čo som mu povedal, do bodky splnil. Stanko je výnimočná osobnosť a je skvelé, že svoj talent aj tvrdo rozvíja.“
Čo sú jeho najväčšie futbalové prednosti?
„Má skvelý prvý dotyk, ktorý je základom pre kvalitného futbalistu. Potom môže rozvinúť myšlienku, ktorú má v hlave. On už často pred prvým dotykom uvažuje, čo bude robiť ďalej. Dôležité je, že nehrá alibistický futbal a jeho prvá myšlienka je hrať dopredu. Má výborné vedenie lopty, dokáže s ňou vymanévrovať aj zo zložitých situácií. Španielska liga z neho urobí ešte lepšieho futbalistu. Aj v Celte Vigo hrá výborne, hoci sa nevyhne chybám. Ale aj Messi stratí loptu.“
Štefánik, Kubík, Rundič, Schet či Rabiu sú futbalisti, ktorých ste trénovali v Trenčíne a neskôr prestúpili do Slovana Bratislava. Nehnevalo vás, že najväčší rival vám berie kľúčových hráčov?
„Ak prišla zaujímavá ponuka, klub sa nebránil posilniť ani svojho priameho konkurenta. Finančné zázemie je v Slovane najlepšie na Slovensku, môžu si zobrať najlepších hráčov.“
Vlani mal Slovan o vás veľký záujem, ale napokon ste ostali v Trenčíne. Prečo?
„Bol som zmluvne viazaný s Trenčínom. Evidovali sme záujem Slovana a rokovali aj funkcionári. Tak ako sa predávali do Slovana hráči, trenčiansky majiteľ chcel finančnú kompenzáciu aj za mňa. Tam to stroskotalo a ďalej som sa sústredil na prácu v Trenčíne.“
Často vás porovnávajú s trénerom Žiliny Adriánom Guľom, s ktorým ste začínali v Trenčíne. Hovorí sa aj to, že z jeho práce ste ťažili pri zisku titulov. Ako to vnímate?
„Rok som mu robil asistenta a ukázal mi cestu, po ktorej by som mal ísť. Dal mi veľa do mojej trénerskej kariéry, ale nikde nie je napísané, že keby tu ostal, získame dva tituly. S Aďom máme výborný vzťah, boli sme spolu aj na dovolenke. Vymieňame si poznatky z trénerskej praxe. Takto by to malo fungovať. Tréneri by sa nemali pred sebou schovávať, ale čo najviac komunikovať a rozsievať myšlienku ofenzívneho futbalu.“
Ktoré zahraničné kluby a tréneri vás inšpirujú?
„Pep Guardiola má v krvi útočný futbal. Páčia sa mi Real, Barcelona či Bayern. Sledovať ich zápasy je pre trénerov výborná škola. Každý týždeň ich môžeme vidieť v televízii a zameriavať sa na ich útoky, otváranie priestoru či iné detaily.“
Máte špecifické trénerské metódy?
„Dôležité je dbať na mentalitu hráčov, aby tréning len neodtrénovali, ale snažili sa v ňom zlepšovať. S hráčmi si pred sezónou stanovím ciele – tímové i osobné. Keď na niektorého príde kríza, nedarí sa mu, vytiahnem kartičku s jeho menom. Spoločne si ciele prejdeme, aby sme išli za nimi. Keď prídu kritické momenty, viem, že sa na daného hráča môžem spoľahnúť.“
Niektorí tréneri po výpovedi hovoria, že potrebujú pár týždňov na oddych. Je to podobné aj u vás?
„Cítim v sebe energiu. Som mladý na to, aby som oddychoval. Hráčska kariéra ubehla rýchlo a možno to tak bude aj s trénerskou. Štart som mal výborný a ak príde zaujímavá ponuka, som pripravený. Nechcem však plátať dieru po niekom a robiť zázraky na počkanie. Radšej by som bol, keby prišla ponuka z klubu, ktorý má záujem o koncepčnú prácu.“
Už ste dostali nejaké ponuky?
„Telefonovali mi ľudia z Podbrezovej i z Prešova. Niečo je rozrobené aj v rámci zahraničia. Nebudem hneď vyskakovať a hovoriť, že chcem ísť do Španielska či Talianska. Moje meno sa v minulosti spomínalo v českých i poľských kluboch. Chcel by som ísť postupnými krokmi a neurobiť hneď veľký skok. Nebudem sa brániť ani zaujímavej ponuke zo slovenskej ligy.“
Vrcholom pre futbalistov je reprezentácia. Je to rovnaké aj u trénerov?
„Trénovať národné mužstvo je najväčšie ocenenie, aké môže tréner dostať. Momentálne však nad tým vôbec neuvažujem. Potrebujem ešte načerpať skúsenosti z pozície klubového trénera. Je to odlišná práca. V klube máte hráča každý deň na očiach, v reprezentácii je to skôr o manažmente a koučingu.“

Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Príspevok od užívateľa baki » 15.10.2017 14:13:11


handel
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 21.08.2011 18:53:54

Príspevok od užívateľa handel » 15.10.2017 15:43:01

začiatok je zaujímavý, mohol by niekto tu alebo niekam hodiť zvyšok? (do N som prístup nekupoval, to sú už málo objektívni fanatici vyššieho levelu aj voči Sme)

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Príspevok od užívateľa snapshot » 15.10.2017 18:43:53

„Tréner, potrebujem sa pomodliť, stačia mi tri štyri-minúty niekde v rohu miestnosti,“ prišiel za mnou hráč. Priznávam, že som na chvíľu zapochyboval. Veď je predsa tesne pred dôležitým zápasom, daj to bokom, hovoril som si. No potom ma osvietilo. Povoľ mu pár minút a ver, že ti to vráti, povedal som si.

Pre trenčiansky futbal to bol veľký moment. Mali sme možnosť získať prvú veľkú trofej v našej histórii.

Bolo to predtým, ako sme nastúpili na rozcvičku v Poprade, v ktorom sa v roku 2015 hralo finále Slovnaft Cupu. Hráči už išli na ihrisko, keď za mnou prišiel Ibrahim Rabiu.

Ibrahima som napokon pustil do trénerskej miestnosti. Mal svoj pokoj, nechali sme ho v nej samého. O päť minút vyšiel šťastný, vysmiaty ako lečo. V zápase strelil gól, Senicu sme zdolali na penalty a vyhrali sme náš prvý Slovenský pohár. Potom sme sa už len smiali, ako som mu skoro nedovolil pomodliť sa.
Rozložili sa aj na odpočívadle

Ibrahim bol jedným z mnohých Nigérijčanov, ktorých som trénoval počas štyroch rokov v AS Trenčín. Nie všetci sú moslimovia, sú medzi nimi aj kresťania. No najviac mi utkveli v pamäti dvaja moslimovia – Ibrahim Rabiu a Aliko Bala.

Striktne dodržiavali ramadán, počas ktorého cez deň nemôžu prijímať jedlo ani tekutiny. Očividne im to škodilo po fyzickej stránke, no snažil som sa to chápať a byť k nim ústretový.

Nechcel som byť diktátor a tváriť sa, že ma to nezaujíma. Namiesto toho som sa o nich viac zaujímal a pýtal, či nie sú unavení. Nevieme, čo všetko ramadán znamená, tiež by nás dokrútil.

Moslimovia sa modlia päťkrát denne, majú na to presne určené časy. Raz sme stáli kdesi na diaľničnom odpočívadle a autobus sa mal pohnúť. Vtom za mnou Aliko a Ibrahim prišli s tým, či by sme ešte chvíľu nepočkali. Potrebovali sa pomodliť.
Dal som im teda pár minút. Zobrali si svoje modlitebné podložky a telefóny, ktoré im ukázali, kde je Mekka. Tichučko a pokorne sa modlili. Na parkovisko prichádzali aj ďalšie autobusy, ľudia na nich pozerali ako puci.

Nemal som predsudky. S hráčmi sme chodili na stredné školy v Trenčíne hlásať boj proti rasizmu, náš klub je známy ako multi-kulti.
Nám Slovákom by sa tiež nepáčilo, keby na nás niekde v Afrike pokrikovali alebo by na nás ukazovali prstom. Ľudia by sa mali vžiť do pozície daného človeka, že aj im sa niečo také môže stať. Všetci sme ľudia.

Myslím si, že pôsobenie v Trenčíne, v ktorom je len tretina hráčov zo Slovenska, ma naučilo byť tolerantnejším človekom. Razil som filozofiu, že pokiaľ budem tolerantný pri moslimoch, vráti sa mi to v dobrom. Tých päť minút na ich modlitbu nám nikdy neuškodilo.
Ocenia to neskôr

Presne si pamätám svoj prvý zápas v pozícii trénera Trenčína. Sezónu 2013/2014 som začal ako asistent Ľuboša Nosického, tomu sa však nedarilo podľa predstáv a skončil.

Generálny manažér Róbert Rybníček sa ma spýtal, či by som do toho nešiel. Neváhal som ani sekundu.

Nemal som síce dokončenú potrebnú trénerskú licenciu, na papieri som teda zostal asistentom a kurz som si čochvíľa dorobil.

No a k tomu prvému zápasu – hrali sme doma proti Ružomberku, no a – prehrali sme. Vypracovali sme si veľa šancí, no nedali sme góly. Sezóna však bola výborná, skončili sme druhí a dosiahli historický úspech. V ďalších dvoch rokoch sme už vyhrali ligu aj pohár.

Myslím si, že tieto úspechy v Trenčíne ocenia až neskôr, pretože takéto niečo nie je jednoduché dosiahnuť.

Po tituloch prišla sezóna, v ktorej sme skončili „až“ na štvrtom mieste. To však znamenalo, že sme sa kvalifikovali do Európskej ligy. Európu sme si pod mojím vedením zahrali štyrikrát po sebe!

Na lavičke Trenčína som skončil v septembri po remíze 2:2 so Slovanom. V klube som strávil v pozícii hlavného trénera štyri roky, ktoré, dúfam, budú len odrazovým mostíkom mojej kariéry.

AS Trenčín má jasnú filozofiu – lacno nakúpiť hráčov, pracovať s nimi a následne ich predať do kvalitnejších súťaží.

Klamal by som, ak by som povedal, že ma to niekedy neštvalo. Akonáhle som hráča dostal na nejakú úroveň, klub sa rozhodol predať ho. Klub však tak bol nastavený, vedel som o tom dopredu.

Za tie štyri roky mi takto rukami prešlo určite viac ako dvadsať hráčov, za ktorých klub dostal zaujímavé peniaze.
Cudzinci mi najskôr neboli po vôli

Do Trenčína som prišiel v roku 2009 ako hráč, o osem rokov neskôr som odišiel ako tréner, ktorý získal dva tituly.

Keď som prichádzal, Trenčín hrával v druhej lige. To však už patril holandskému majiteľovi Tschen La Lingovi, ktorý doň posielal zahraničných hráčov.

A v roku 2013, keď som sa stal trénerom, tvorili tretinu kádra. Dnes tvoria tretinu kádra Slováci.

Ako hráčom nám to nebolo vždy po vôli. Pýtali sme sa, čo tu chcú. Chcú nám zobrať prácu, veď si predsa vystačíme aj so Slovákmi, hovorili sme si.

Postupne ma však presvedčili. Veriť sme im však začali až vtedy, keď sme videli, že priniesli kvalitu a môžu nám pomôcť. Samozrejme, nie všetci sa uchytili, ale kvalita, ktorá zostala, nám pomohla.

Ako tréner som mal v šatni hráčov viacerých národností a vierovyznaní. Nigérijčania, Juhoameričania, Stredoameričania, Holanďania, hráči z bývalej Juhoslávia, Slováci a jeden čas aj Číňania.

Je prirodzené, že jednotlivé národnosti sa skupinkujú. Najviac to vidieť podľa toho, ako sedia v šatni. To mi však neprekážalo.

Počas toho, ako som bol trénerom, nebol medzi nimi ani jeden problém, ktorý by sa týkal rasizmu, to som ukočíroval. Aj vo svetových veľkokluboch sa stane, že sa hráči medzi sebou pobijú, to sme my nikdy nemuseli riešiť.

Zdôrazňoval som im, že každý jeden je dôležitý, máme jeden spoločný cieľ a je dôležité, aby sme si priali navzájom.

Pri chalanoch z Nigérie som sa niekedy cítil ako vychovávateľ. Spočiatku nemali disciplínu a počas tréningov mali problémy so sústredením sa. Pátral som prečo.

Jedného z nich som sa spýtal, ako trénovali v akadémii, z ktorej k nám chodili. Tréning sa začínal o desiatej, povedal. A kedy ste naň prišli? spýtal som sa. Vraj niekedy aj o desať či pätnásť minút neskôr, no trénerovi to neprekážalo.

Tak to teda nie! Vysvetlil som im pravidlá, že keď majú byť na tréningu o desiatej, radšej nech prídu o desať minút skôr. Nie o minútu neskôr, to bude problém. Stačil jeden pohovor, aby som im to vysvetlil a pochopili to.

Keď sa im potom náhodou stalo, že meškali, tak sa pokorne prišli ospravedlniť. To už zrazu bola iná káva. Dovtedy iba nenápadne prebehli okolo mojej kancelárie, aby som si nič nevšimol.
Keď máte v kabíne viacero národností, musíte dbať, aby ste vytvorili pocit tímovosti. V kádri je okolo dvadsať hráčov, do základnej zostavy sa ich zmestí len jedenásť.

No a tí, ktorí zostanú na lavičke, potrebujú vedieť prečo. Každému som to osobitne vysvetľoval. Vysvetlil som, na čom ešte má pracovať. Dôležité však bolo, že vedeli, na čom sú a nemuseli si nič domýšľať.

Na udržanie tímovosti sme napríklad mali aj špeciálne akcie, takzvané teambuildingy.

Po sobotňajšom zápase býva v nedeľu regenerácia. Chalanom sme v nedeľu ráno povedali, že sa ide behať do lesa. Frflali, ani sa im nemôžem čudovať, beh bez lopty tiež neuznávam.

Keď si už naozaj mysleli, že budú len behať, dostali sa k miestu, ktoré sme predtým pripravili – ohnisko a pečené kurence. Medzitým sme v okolí poskrývali rôzne predmety, ktoré súvisia s futbalom: rozlišovačky, kužele či činky.

Rozdelili sme ich do troch tímov tak, aby v každom bolo zastúpených čo najviac národností. Usporiadali sme malý turnaj, víťazom sa stal tím, ktorý nazbieral najviac predmetov. Navzájom si museli pomáhať, napríklad si dať rabaka, aby dosiahli na vysoký konár.

Do desiatich minút všetko našli, bola to veľká zábava. Za odmenu sme si posedeli a zajedli kurence. Hráči to veľmi ocenili.

Táto detská hra poslúžila na budovanie víťaznej mentality.

Už ako hráčovi mi veľmi nechutili dlhé behy počas zimnej prípravy. Išlo sa do Tatier, kde sme mali denne tri tréningy – ťažký beh, posilňovňa a napokon tréning s loptou. Tá sa po takých tréningoch od nás len odrážala. Navyše, počas behu sme si museli dávať veľký pozor, aby sme sa nezranili na zľadovatenom teréne.

V Trenčíne bol potom mojím trénerom Adrián Guľa. Veľa sme sa rozprávali o tom, ako by sme to mohli zmeniť. Mali sme informácie zo zahraničia, že kondička sa dá naberať aj inde ako v lese. Hráčov, ktorí hrávali v zahraničí, sme sa pýtali, ako trénujú, veľa sme čítali.

Aďo je môj veľmi dobrý kamarát, navštevujú sa naše rodiny a chodíme spolu na dovolenky. Zmenil môj pohľad na futbal.

Za tie štyri roky, ktoré som potom viedol Trenčín, sme mali beh v lese možno tri- či štyrikrát. Aj to len regeneračný či ako psychohygienu.

Meraniami som zistil, že cvičeniami a prípravnými hrami na ihrisku s loptou dokážeme dostať tepovú frekvenciu srdca na rovnakú úroveň, akoby hráči behali v lese od stroma k stromu. Rozdiel je však v tom, že kým v lese vám to nič nedá po futbalovej stránke, na ihrisku sa počas naberania kondičky zároveň môžete zlepšovať.

Musíte rozmýšľať, podmienky sú premenlivé, protihráč vás napáda, zavrie vám stranu, musíte reagovať. Pre trénera je veľmi jednoduché spraviť tréning bez lopty, to sme však nechceli.

S loptou pracujeme oveľa viac ako predtým, hráči potom majú aj vyššie sebavedomie a viac si dovolia. Pri futbale je veľmi dôležitá psychika.

Nemám rád alibi futbal. Keď hráč radšej prihráva dozadu, aby náhodou nestratil loptu. Ako hráč som to niekedy robieval aj ja. Keď som na začiatku zápasu niečo pokazil, nedokázal som to hodiť za hlavu.

To je napríklad problém slovenských krídelných hráčov. Boja sa ísť do súboja jeden na jedného, aby nestratili loptu.

Stále im opakujem: Messi je najlepší futbalista na svete a tiež sa mu stane, že stratí loptu. Nejde o to, či stratíte loptu, ale ako sa zachováte potom. Nemôžete sa strachovať, ako vás potom tréner zvozí. Naopak, treba vyvinúť čo najvyššie úsilie, aby ste loptu získali naspäť.
"Boh je laska" 1Jn 4:8

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Príspevok od užívateľa snapshot » 15.10.2017 18:45:28

Všetko je rýchlejšie

Som veľkým fanúšikom futbalu Barcelony za éry trénera Pepa Guardiola. Boli pánmi na ihrisku, nemuseli reagovať na dianie. Ja mám rovnakú filozofiu, aj keď som, paradoxne, bol obrancom.

Súčasný futbal je rýchlejší, hráči sú veľmi dobre atleticky pripravení. Nejde len o bežeckú rýchlosť, ale aj o rýchlosť myslenia. Už predtým, ako prijmete loptu, musíte mať dve-tri možnosti, čo s ňou spravíte potom.

Mám najvyššiu trénerskú licenciu a ďalej sa vzdelávam. Čítam odborné knihy či autobiografie trénerov. Bol som na stáži v Holandsku a najbližšie sa chystám do dánskeho Nordsjaellandu.

Je to klub, v ktorom si veľmi dobré meno spravil Stanko Lobotka, ktorý mi doň uľahčil cestu. Preferujú ofenzívny štýl, čo mi veľmi imponuje.

Keďže som momentálne bez práce, chystám sa veľa cestovať po Európe a naživo sledovať ligové zápasy či Ligu majstrov a Európsku ligu. Je dôležité nezastaviť sa a stále hľadať niečo nové.

Treba zachytávať trendy. Trenčín ako jeden z mála slovenských klubov hral futbal, na ktorý sa dalo pozerať.

Pokiaľ ide o moje ďalšie pôsobisko, je to ešte otvorené. Veľmi mi lichotia pochvalné slová od Jána Kozáka. Trénerom som ešte len štyri roky, preto by som rád zostal na klubovej úrovni, na ktorej budem mať hráčov každý deň a budem mať na nich väčší dosah.

Do reprezentácie dostanete tých najlepších a ste viac manažérom či psychológom.
"Boh je laska" 1Jn 4:8

Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Príspevok od užívateľa baki » 15.10.2017 20:46:06

dik za pi janko. [smilie=beer2.gif] velmi ma mrzi, ze sevela skoncil takto neslavne. verim, ze raz sa stane reprezentacnym trenerom.

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Príspevok od užívateľa snapshot » 15.10.2017 21:52:03

baki napísal:dik za pi janko. [smilie=beer2.gif] velmi ma mrzi, ze sevela skoncil takto neslavne. verim, ze raz sa stane reprezentacnym trenerom.
pijano je super, nemohol som dlho najst novu verziu, dik taktiez
"Boh je laska" 1Jn 4:8

Napísať odpoveď