Peter Čogley

Kto z vás by si nepodiskutoval o našich kedysi trenčianskych futbalistoch, ktorí sa presadili v Európe?

Moderátor: Moderátori

Napísať odpoveď
snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Príspevok od užívateľa snapshot » 19.07.2017 16:11:45

Dnes na oficialnom foteni Sprataku Xogley nebol, uz minule hovorili ze s nim nepocitaju.

Cize viete niekto o nom?


Zato je tam Tomas Brigant
"Boh je laska" 1Jn 4:8

Užívateľov profilový obrázok
Juraj
Príspevky: 692
Dátum registrácie: 03.09.2014 20:48:39
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od užívateľa Juraj » 01.09.2017 20:08:59

VITAJ PEŤO DOMA A NECH SA TI V AS DARÍ !!!! [smilie=clap2.gif] [smilie=hi.gif] [smilie=clap2.gif] [smilie=clover.gif]
IBA VŠETCI SPOLU TO DOKÁŽEME !!!

Hamer
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 24.07.2011 07:59:36

Re:

Príspevok od užívateľa Hamer » 03.06.2018 11:10:29

Petovym odchodom nie som nadseny, lebo podla mna hraval aj teraz obetavo a spolahlivo, viackrat zachranil pred golom. Myslim ze ak sme svojho casu utiahli 4 hotovych hrotovych utocnikov tak by sme mohli utiahnut aj viacerych dobrych obrancov. Ine je ak by nedostaval u nas vela prilezitosti a inde sa este moze presadit, lebo na dobry vrcholovy futbal ma este potencial. V kazdom pripade dakujeme za tie krasne obdobia v AS a prajeme vela zdravia a uspechov na novom posobisku.

GULIVER
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: Peter Čogley

Príspevok od užívateľa GULIVER » 05.06.2018 18:11:20

Chudak cogy. Nieco nam vo vedeni smrdi. Vytratil sa elan, uz je to pre nich len biznis...

https://sport.aktuality.sk/c/340329/pet ... =HP-mobile

Užívateľov profilový obrázok
Juraj
Príspevky: 692
Dátum registrácie: 03.09.2014 20:48:39
Bydlisko: Trenčín

Re: Re:

Príspevok od užívateľa Juraj » 05.06.2018 22:25:50

Hamer napísal:
03.06.2018 11:10:29
Petovym odchodom nie som nadseny, lebo podla mna hraval aj teraz obetavo a spolahlivo, viackrat zachranil pred golom. Myslim ze ak sme svojho casu utiahli 4 hotovych hrotovych utocnikov tak by sme mohli utiahnut aj viacerych dobrych obrancov. Ine je ak by nedostaval u nas vela prilezitosti a inde sa este moze presadit, lebo na dobry vrcholovy futbal ma este potencial. V kazdom pripade dakujeme za tie krasne obdobia v AS a prajeme vela zdravia a uspechov na novom posobisku.
Pripájam sa,je škoda každého poctivého hráča a bojovníka a Čogy taký je...
Nech sa mu darí a presadí sa niekde,kde si jeho prácu budú viac vážiť...
Vďaka Čogy!!! [smilie=bow.gif] [smilie=clap2.gif] [smilie=bow.gif]
IBA VŠETCI SPOLU TO DOKÁŽEME !!!

filipina
Príspevky: 615
Dátum registrácie: 07.08.2014 08:59:22

Re: Peter Čogley

Príspevok od užívateľa filipina » 06.06.2018 07:29:59

GULIVER napísal:
05.06.2018 18:11:20
Chudak cogy. Nieco nam vo vedeni smrdi. Vytratil sa elan, uz je to pre nich len biznis...

https://sport.aktuality.sk/c/340329/pet ... =HP-mobile
Škoda, že toho nemohol povedať na plnú hubu viac .......... prípadne i ďalší ........ LL sa prispôsobil podnikaním na Slovensku slovenskej mentalite [smilie=axe.gif] , v NL by bol krotký ako baránok ..........
Ked som bol maly, bol som namyslený. Teraz uz nemam ziadnu chybu [smilie=alien.gif]

Užívateľov profilový obrázok
Axel Wers
Príspevky: 620
Dátum registrácie: 22.09.2007 21:04:05
Bydlisko: Trenčín - Juch
Kontaktovať užívateľa:

Re: Peter Čogley

Príspevok od užívateľa Axel Wers » 10.06.2018 14:18:15

GULIVER napísal:
05.06.2018 18:11:20
Vytratil sa elan, uz je to pre nich len biznis...
Presne tak, je to už len o peniazoch.
VICTORIAE AVGVSTORV(m) EXERCITUS QVI LAV GARICIONE SEDIT MIL(ites) L(egionis) II DCCCLV (Marcus Valerrius) MAXIMIANUS LEG(atus) LEG (ionis) II AD(iutricis) CVR(avit) F(aciendum)

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Administrátor
Príspevky: 2666
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:50:09

Re: Peter Čogley

Príspevok od užívateľa Luboš » 04.07.2018 08:03:51

Peťo do Čiech ?
Mám rád AS Trenčín...ale je to to najdôležitejšie v živote ?

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Re: Peter Čogley

Príspevok od užívateľa snapshot » 01.08.2018 14:11:23

"Boh je laska" 1Jn 4:8

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Administrátor
Príspevky: 2666
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:50:09

Re: Peter Čogley

Príspevok od užívateľa Luboš » 02.08.2018 19:11:19

aspon budu spolu s Chovanom...
Mám rád AS Trenčín...ale je to to najdôležitejšie v živote ?

GULIVER
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: Peter Čogley

Príspevok od užívateľa GULIVER » 05.08.2018 08:01:23

Gratulacia k prvemu golu, len skoda, ze ho nedal za nas. [smilie=clap2.gif]

Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Re: Peter Čogley

Príspevok od užívateľa baki » 05.08.2018 08:41:11

cogley dal vcera gol? bol to najdlhsie cakajuci aktivny hrac na prvy gol v lige. skoda, ze ho nedal za nas. asi to tak muselo byt.

ban
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 13.09.2017 07:29:37

Re: Peter Čogley

Príspevok od užívateľa ban » 02.06.2022 19:26:38

Koniec vo Vione. Podpis u nováčika v Skalici

filipina
Príspevky: 615
Dátum registrácie: 07.08.2014 08:59:22

Re: Peter Čogley

Príspevok od užívateľa filipina » 13.12.2022 09:27:21

Koniec úplne :

Tesne pred dosiahnutím jubilejného 300. zápasu v najvyššej súťaži ste sa rozhodli ukončiť kariéru profesionálneho futbalistu a dať sa na dráhu trénera. Prečo?

Rozmýšľal som nad tým už dlhšiu dobu. Za ostatné roky som absolvoval vplyvom zranení viaceré operácie. Vždy som chcel byť trénerom, prípadne sa pohybovať okolo futbalu. Študoval som potrebné licencie a tvrdo som pracoval na tom, aby som ich získal.
S Martinom Ševelom som bol v neustálom kontakte. Dôverne sa poznáme už 15 rokov. Zavolal mi, či by som chcel prísť za ním do Saudskej Arábie a pôsobiť na pozícií jeho asistenta. Nemal som nad čím premýšľať.

Akú trénerskú licenciu máte vyštudovanú?

Áčkovú, ktorá ma oprávňuje byť asistentom trénera pod záštitou FIFA. Okrem toho mám certifikát kondičného fitnes trénera.
Napísali sme Pohľad na prvú priečku? Nestavajme si vzdušné zámky, hovorí s chladnou hlavou Kaplan Čítajte

Bez áčkovej licencie by som sa však nepohol nikde. Vyššie je už iba pro licencia.

Napriek tomu, nechceli ste ešte pokračovať v aktívnej kariére?

Ako dlho by som by som ešte hral futbal? V septembri mi magnetická rezonancia objavila ďalšie zdravotné problémy. Sezónu som dohral na tabletkách. Do troch stoviek ligových štartov mi chýbali dva zápasy. To pre mňa nebolo smerodajné. Prišla nová výzva a ja som ju s vďakou prijal.

Čo vám povedali doma, keď sa dozvedeli, že odchádzate do Saudskej Arábie?

Rodičia boli šťastní. Je to predsa šanca, o ktorej som vždy sníval. Naviac v spolupráci s Maťom Ševelom. Ide o ponuku, z ktorej mám obrovskú radosť.

Aj pripravujete rozlúčku s aktívnou kariérou hráča?

Nechal som si urobiť u trenčianskeho video analytika krátke video, ktoré zosumarizuje moju kariéru. Jeho príprava potrvá niekoľko týždňov. A to je všetko. Hneď som vhupol do nového života.
Aj toto sa v článku dočítate

Čo má v FC Al-Adalah na starosti?

Aké sú jeho dojmy z kultúry a krajiny?

Aká je úroveň saudskoarabskej najvyššej súťaže?

Ako vnímali v krajine triumf nad Argentínou a pôsobenie národného mužstva na majstrovstvách sveta?

Kde ste nazbierali trénerské skúsenosti?

Prv, než som šiel na prijímacie skúšky na áčkovú licenciu, som musel preukázať prax v trénovaní. Rok som pôsobil v Zlatých Moravciach ako asistent pri doraste do 19 rokov. Následne ma kontrolovali mentori. Mám za sebou dva a polročnú prax. V Moravciach som komunikoval s prvým trénerom Benkovským, s ktorým som mal výborný vzťah. S Milanom Ivankom som dlhodobo konzultoval kondičnú prípravu. V Zlatých Moravciach mi pomohli výrazne napredovať.

Čo máte v FC Al-Adalah na starosti?

Pôsobím ako druhý asistent. Martin Ševela už v predchádzajúcom pôsobisku koučoval s poľským kolegom Rolandom Buchalom, ktorý mu robí prvého asistenta. Momentálne naberám skúsenosti. Na starosti mám individuálnu prípravu hráčov po zraneniach, čiže ich prechod do plnej záťaže. S fitnes trénerom konzultujem, ako majú hráči správne regenerovať. Analyzujeme spolu objem a intenzitu tréningov.

Aké máte dojmy z krajiny?

Ide o výrazne odlišnú mentalitu a kultúru. Povedal by som, že Saudi sú veľmi ľudskí. Sme v oblasti, kde je neustále teplo. Bežne nosím tričko a krátke nohavice. Akurát do reštaurácie si beriem dlhý rukáv, pretože extrémne používajú klimatizáciu.

Mesto Al-Hofuf je vyspelé. Príjemne ma prekvapilo. Ide o moderné mesto s obchodnými centrami. Ľudia si tu prídu na svoje. Arabi stavili na veľkosť. Všetko je tu monumentálne.

Dokázali by ste už saudskoarabskú ligu porovnať s našou Fortuna ligou?

Nemal som ešte možnosť vidieť stretnutia naživo, pretože momentálne je liga prerušená z dôvodu majstrovstiev sveta. Na prvý ligový duel nastúpime 15. decembra. Odohrali sme počas prestávky päť zápasov a môžem povedať, že miestni hráči sú mimoriadne rýchli a dynamickí. Keď sme v Trenčíne mali rýchlika Gina Van Kessela, tak tu máme v tíme šiestich takých hráčov. Úprimne som prekvapený z kvality miestnych futbalistov. Zápasy majú vysoké tempo.

Súťaž je vyrovnaná. Každý môže zdolať každého. V tíme máme aj zahraničných hráčov, veľa dbáme na dodržiavanie taktiky.

Bol by Slovan Bratislava v saudskoarabskej Premier League majstrom?

Určite nie. Zaradil by sa k lepšiemu priemeru súťaže. Súťaž má kvalitu. Veľa sa teraz rozpráva o Cristianovi Ronaldovi a ten by nešiel len tak do hocijakej súťaže...

Ligu posledné roky vyhral Al Hilal, ktorý je pravidelným šampiónom ázijskej Ligy majstrov. Je takým východným ekvivalentom európskeho Realu Madrid.

Dvanásť hráčov z Hilalu tvorilo základ reprezentácie, ktorá na svetovom šampionáte zdolala Argentínu.

Úvod do sezóny sa Al-Adalahu príliš nevydaril. Momentálne je na trinástom mieste so štyrmi bodmi.

Náš klub je nováčik v najvyššej súťaži. Vzhľadom na neuspokojivé výsledky došlo ku zmena a angažovali Martina Ševelu a jeho tím.

Ako je vybudovaná infraštruktúra v Al-Adalahu?

Porovnal by som ju so Slovanom Bratislava. Viem približne, aké má náš majster podmienky po stránke materiálnej, zabezpečenia, starostlivosti o hráčov. Ako futbalista som bol vďačný, ako sa o mňa starali v každom klube, ale tu ide o absolútne iný level. Hráči majú k dispozícií maximálny servis. Majú priestor, aby sa sústredili iba na futbal.

V arabskom svete ste ďaleko od rodiny. Ako to vnímate?

To je život futbalového trénera. Dostal som šancu pracovať v zahraničí, o čom sníva drvivá väčšina našich koučov. Bol by som hlúpy, keby som ju neprijal. Keď som prišiel za vedením Skalice, že chcem odísť, pýtali sa ma, kam idem. Keď som im povedal, že do Saudskej Arábie rovno povedali, že túto šancu by prijal každý.

Žijete v hoteli?

Momentálne áno. Ale v priebehu pár dní sa sťahujem do domu. Budem to mať na štadión približne pätnásť minút jazdy autom. Je to niečo ako keď idete z trenčianskeho sídliska Juh na Sihoť.

Saudská Arábia šokovala víťazstvom na majstrovstvách sveta Argentínu. Ako to vnímali hráči?

Práve sme boli na sústredení v Turecku. Všetci povzbudzovali, spievali. Celý hotel bol hore nohami. Nasledujúce dve stretnutia sme už prežili v Saudskej Arábii. Celý národ fandil. Boli veľmi prajní a emotívni. Reprezentácia síce nepostúpila ďalej, ale zanechala na šampionáte veľmi dobrý dojem.

Akí sú priaznivci Al-Adalahu?

Štadión má kapacitu šestnásťtisíc divákov. Zväčša chodí na domáce zápasy desať až jedenásť tisíc priaznivcov. Spievajú svoje pesničky, sú výborní. Futbal je v krajine fenoménom. Na popredné kluby chodí od dvadsať do štyridsať tisíc fanúšikov.



Čítajte viac: https://mytrencin.sme.sk/c/23091603/slo ... ref=njctse
Ked som bol maly, bol som namyslený. Teraz uz nemam ziadnu chybu [smilie=alien.gif]

Napísať odpoveď