Obsah fóra AS Trenčín - fórum AS Trenčín - fórum
Diskusné fórum priaznivcov trenčianskeho futbalu na stránke astrencin.sk

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 

Spartak Trnava - AS Trencin
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra AS Trenčín - fórum -> Výjazdy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
handel

Založený: 21 august 2011

Reputácia: 771
hlasov: 5

PríspevokZaslal: 14.12.2015 12:47:40    Predmet: Odpovedať s citátom

bmTN, v prvom rade si nemyslím že sa baki tvári ako najmúdrejší, jeho príspevky sa mi zdajú korektné, keď s niečim nesúhlasí, vyjadrí to slušne -na rozdiel odo mňa, občas :)
V článku, z ktorého vznikla táto hádka, píše niekto za Ultras AS na adresu tých čo voláte jadierkári: stretla sa tam pekná buraniáda... nasrať na všetkých...
To je ten váš nenadradený prístup k ostatným fanúšikom svojho klubu? Znevažovať vlastných priaznivcov pred fanúšikmi iných klubov?!

Na druhej strane ja by som nenapísal ako baki, že prečo nám niekto máva pred nosom zástavou... Ak niekto ide na výjazd kde je v sektore s ultras, musí s tým počítať.

bmTN, ešte nám "nemým tváram" vysvetli, prečo nás tak neznášaš, opovrhuješ a vysmievaš sa? Chceš povedať, že v minulosti keď ste boli na státí oproti, tak nemé tváre na tribúne neodpovedali na Druhá strana odpovedá? Že sa na tribúne nevytlieskavalo pri zahrávaní rohov, neskandovalo Trenčín s vytlieskavaním? Áno, častejšie to bolo pri priaznivom stave, a ani chorále sa nespievali, ale povedz mi teraz kde na Slovensku okrem Trnavy to bežní návštevníci na tribúnach robia lepšie? Na slávnom Slovane? :) Na to že sme tak úspešní, by návštevnosť mohla byť vyššia, už sa o tom popísalo dosť, ale napriek tomu sa za ostatných fanúšikov Trenčína hanbiť nemusíš.
Uvedom si že nie sme v Anglicku či iných vyspelých futbalových krajinách s inou futbalovou históriou, úrovňou ligy aj mentalitou divákov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
baki

Založený: 30 máj 2012
Reputácia: 2632
hlasov: 3

PríspevokZaslal: 14.12.2015 14:51:26    Predmet: Odpovedať s citátom

bm, mas pravdu, o ultras komunite neviem nic. ale ved o nej ani nepisem. pisem o vyhlade na ihrisko, a tam uz viem, ci nan vidim alebo nevidim. a v trnave som nevidel (nie len ja). to je rozdiel. co je medzi vami ultrasakmi, je vasa vec. povodne som reagoval na prispevok ivanha, kde pise, ze mal z reakcie uja, ktory odhodil cast chorea, zmiesane pocity. snazil som sa vyjadrit, ze my "neme tvare", ako si nas nazval, nemame az take nadsenie pre choreó ako vy, "hovoriace tvare". ak sa ta dotkol sposob, ktorym som to vyjadril, tak sa ospravedlnujem. v tej chvili ma nic ine nenapadlo a nevedel som, ze to sposobi takyto rozruch. vekovy rozdiel medzi nami 50 rokov urcite nie je, nanajvys tak 5. co ma vek spolocne s tym, ze neikto nevidi na ihrisko? ak narazas nato, ze mentorujem, tak nemam ten pocit. ak ho mas ty, tak sme si nerozumeli. neviem, kto je "pan najmudrejsi", ale asi som to ja, pripadne GULIVER. to je jedno. ak mas zaujem pocut moj nazor, ako by ste mohli lepsie vychadzat s "nemymi tvarami", v minulosti tu uz padlo niekolko navrhov (nie len odo mna), vsetky ale boli z vasej strany zmetene zo stola. nuz, mozem tu jeden napisat. co tak robit mensie chorea, aby sa do nich mohli zapojit len ludia, ktori skutocne chcu? ak som spravne videl, pocas zapasu ste take mali. samozrejme, vysledny efekt nebude taky posobivy, ale za kopromis by to mohlo byt dobre. k teme, kto sa za koho hanbi, je zbytocne sa vyjadrovat. kazdy je slobodny clovek a kazdy je zodpovedny za svoje spravanie sam. ja sa za nehanbim. ak sa hanbis ty za mna, tak s tym asi nic nespravime.
bmTN

Založený: 14 júl 2014

Reputácia: 29

PríspevokZaslal: 14.12.2015 17:18:10    Predmet: Odpovedať s citátom

handel: Tvoj názor na bakiho je hold iný ako môj, s tým sa budeme musieť obaja naučiť žiť. Čo sa týka reportu. Nemyslím si, že je tam čo i len kúsok nadradenosti. Ten report je čistá frustrácia aktívneho fanúšika, ktorý žil zápasom v Trnave oveľa dlhšie, ako ktokoľvek z tých, ktorým boli slová v reporte venované a po futbale mu zostalo na jazyku len slovo znechutenie. V prvom rade fanúšikovia AS (resp. ja by som ich nazval maximálne divákmi) znevážili sami seba svojim prístupom v Trnave a neboli to Ultras vo svojom reporte. Skús sa poobzerať po reakciách na náš výjazd do TT a dočítaš sa len to, čo sme napísali aj my v reporte.

K zvyšku. Nenazval by som to opovrhovaním a určite nie neznášaním. Jednoducho si myslím, že hráči Majstra by si aj zo strany normálov a jadierkarov zaslúžili oveľa väčšiu podporu, ako v skutočnosti dostávajú. Čo ak si to nechcem pripustiť a uvedomiť. Prečo teda keď žijeme v inej krajine ako Anglicko, Nemecko, Taliansko, Francúzko, Španielsko, Portugalsko, Holandsko, Rusko, Srbsko, Chorvátsko, Poľsko, Dánsko, Švédsko, Nórsko a môžem pokračovať do aleluja ... prečo to teda v Trnave (ktorá je už x rokov na úrovni priemerného slovenského klubu) ide a prečo to v 80km vzdialenom TN nejde?

baki: Mňa sa dotkol spôsob, akým to celé vidíš ... ako sa neustále snažíš zhodiť robotu niekoho, kto sa snaží odviesť pre klub viac ako kúpenie suveníru a to nielen počas 90 minút zápasu. A je škoda, že si to vlastne ani neuvedomuješ. Ty proste nevidíš 30 sekúnd na futbal a hotovo .. To sú tie kompromisy o ktorých stále hovoríš? Ultras nech sa prispôsobia, lebo JA? A ty ponúkaš čo zo svojej strany do tohoto kompromisu, keď sa teda Ultras pred každým zápasom majú spýtať veľkého bakiho aký pokrik majú kričať, aké rozmery má mať choreo a či majú mávať malou alebo veľkou vlajkou? Keď teda toto všetko splníme, potom zdvihneš prdel zo sedačky a budeš s nami hnať náš tím k trom bodom? Alebo si stále budeš naivne myslieť, že existujé nejaké pomyselné rovná sa medzi človekom, čo si kúpi každý rok permanentku a suvenír vo fanshope, a človekom čo žije deň čo deň svojim klubom a opakujem po stý-krát podporuje ho aktívne? Ja sa Ťa spýtam ... hralo sa hráčom lepšie s podporou nemých tvárí počas bojkotu alebo s podporou aktívnych fans mimo bojkotu?
Návrat hore
branofly

Založený: 17 máj 2014

Reputácia: 39

PríspevokZaslal: 14.12.2015 20:27:03    Predmet: Odpovedať s citátom

aj ja si viem predstavit ze by mi to vadilo keby mi to brani vo vyhlade, ale dobrovolne sme boli v sektore hosti v TT, stym tam treba pocitat,
Ale ovela viac si uvedomujem snahu tych ludi z ultras co su schopny a hlavne ochotni urobit onieco viac ako zvysna cast divakov sektore.
Ja sam seba do istej miery povazujem za jadierkara ale rad sa necham strhnut.
Musime si uvedomit ze momentalne a este bohuzial na 1-2 roky budeme stieneni na hlavnej tribune pri vsetkych domacich zapasoch tak to musime spolu nejkao vydrzat band
Návrat hore
baki

Založený: 30 máj 2012
Reputácia: 2632

PríspevokZaslal: 14.12.2015 21:49:42    Predmet: Odpovedať s citátom

bm, aj ja mam na teba nejaky nazor, tak s tym zime. beer2 mame vyhodu, ze sa nepozname, takze to je v pohode (alebo pozname? to by bola velka nahoda). ostanme radsej my dvaja pri tejto virtualnej podobe.

ja som napisal, ze tvorcov chorea obdivujem, ze do toho vrazaju svoj volny cas a mozno aj peniaze. neviem, ci som nevidel zrovna 30 sekund, mne sa to zdalo viac. to nie je podstatne. ak by za ten cas padol napr. jediny gol zapasu, tak pridem (a nie len ja) o pointu. nie je pravda, ze sa staviam do polohy JA. okolo mna som videl x dalsich ludi, ktorym sa to nepacilo a urcite ich bolo aj viac, ako som videl. ale o to nejde. pytal si sa, ako by som to riesil. napisal som ti. nerobim si iluzie, ze sa tym navrhom inspirujete. ako som pisal vyssie, bolo ich tu v minulosti viac. ocenujem, ze nepouzivate delobuchy a aj dymovnic ubuda (dohovor zo strany klubu?). na otazke, ci je pre klub dolezitejsi ultra alebo "jadierkar", sa nezhodneme. nevadi. podstatne je, ze klub si vazi vsetkych divakov rovnako, co je vidiet z jeho komunikacie smerom na verejnost. aj so mnou osobne vzdy jednali korektne, ak islo o vymenu permanentky alebo ine veci. ja uz by som to nejakym sposobom dalej neriesil.
Juraj

Založený: 03 september 2014
Reputácia: 597
hlasov: 4

PríspevokZaslal: 14.12.2015 23:45:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Som prekvapený z debaty,čo sa tu rozprúdila,myslím si,že pre klub je dôležitý každý jeden z nás a mali by sme ťahať za jeden povraz keďže nás nieje veľa a všetci máme AS vo svojom srdci!!!
Rešpekt k ultras ktorý povzbudzujú každý jeden zápas aktívne,chystajú choreá aj vo svojom voľnom čase!!!
Ale aj ku každému permanentkárovi,ktorý obetuje čas aj prostriedky pre podporu a fandenie nášmu klubu v dnešnej dobe keď mnohí musia obrátiť každé euro v ruke a premyslieť na čo ho použijú(najmä dôchodcovia,ktorých tiež chodí na AS-ko dosť),aj na kúpu suvenírov,ktoré nie sú lacné,ale tiež tým pomáhame klubu(ja osobne som si zámerne nekúpil lacnejšie,hoci tiež pekné z internetového obchodu a mali tam veľký výber a vedome som kúpil v klube o niečo drahšie,ale peniaze idú všetky a priamo klubu)...
Každá podpora pre náš klub z malého mesta,ktorému ešte stále mnoho ľudí na Slovensku nepraje je nesmierne dôležitá a držme prosím páni spolu a majme rešpekt jeden k druhému-veď nám ide o spoločnú vec a máme náš klub radi aj keď každý mu pomáha spôsobom jemu vlastným...
Ja osobne som sa veľa krát snažil počas našich zápasov strhnúť viac ľudí k aktívnejšiemu povzbudzovaniu a nájde a takých na hlavnej tribúne viac aj ženy aj starší ľudia,ale treba brať do úvahy veľa starších ľudí,aj živiteľov rodín,ktorý majú rodiny a aj iné priority v živote a zodpovednosť voči svojim rodinám,deťom a nemôžu sa vykričať na každom futbale, a potom ochorieť a pripraviť svoju rodinu o dôležitý príjem...
Veď veľa ľudí pomáha skandovaným potleskom a tlieska sa napríklad v divadle či na koncerte a nikto to nepovažuje za malý prejav vďaky a náklonnosti,veď aj naši hráči na trávniku nám v tejto sezóne mnohokrát ponúkli futbalový koncert,či umenie-tak si užívajme spolu úspešnú súčasnosť nášho klubu,ktorý verím nosíme všetci v srdci, aj my jadierkari, a snažme sa spoločne rešpektovať a pomáhať si navzájom aj hráčom aj klubu a neprejavovať jednu z najhorších slovenských vlastností malosť ducha,závisť a málo rešpektu voči druhému a ťahajme spolu za jeden povraz,rešpektujme sa navzájom a pomáhajme si aby tá budúcnosť nášho milovaného AS Trenčín bola ešte svetlejšia a úspešnejšia ako v minulej sezóne!!!
AS Trenčín-klub v našom srdci- do toho !!! beer2
Hamer

Založený: 24 júl 2011

Reputácia: 1252

PríspevokZaslal: 15.12.2015 19:50:16    Predmet: Odpovedať s citátom

bmTN napísal:
... prečo to teda v Trnave (ktorá je už x rokov na úrovni priemerného slovenského klubu) ide a prečo to v 80km vzdialenom TN nejde?

Podla mna je to aj tou ich vychvalovanou nepretrzitou futbalovou tradiciou ktora sice u nas bola tiez viackrat slavna (60.roky,70.roky i neskor) ale prerusovana zostupmi do nizsich sutazi.
A u nich to bolo stale len o futbale, u nas sa fans z TN regionu orientovali aj na nas slavny hokej najma ked bola Dukla majstrom alebo vo finale.

Ale v TT to funguje podla mna aj preto lebo ludia nemusia cestovat daleko za studiom a pracou - profituju z blizkosti BA.
My sme este dalsich 85km na sever od TT a 125km od BA to je pre vacsinu ludi uz dost daleko na denne dochadzanie do metropoly.
V BA je vela univerzit (niektore aj v TT) a je tam aj vela pracovnych prilezitosti v podnikoch a uradoch.
Po rozpade republiky z Prahy do BA presli mnohe urady a ministerstva - aj tu pracuje vela ludi z okolia (a maju tam aj dobre fungujuce podniky napr. VW atd. alebo priamo v TT PSA)
Jednoducho partia fans sa tam v TT (alebo aj v DS) v ovela mensej miere oslabuje odchodmi ludi v porovnani s nami (alebo v inych este odlahlejsich kutoch SK).
Vo zvysku Slovenska mimo BA,DS,PK,SC,TT,MA... sa viac cestuje prec z regionu za studiom a pracou lebo moznosti v mieste bydliska je uz pomenej ako v okoli BA (aj ked je vela regionov kde je to este ovela horsie ako u nas).
Potom sa aj kontakty v partii ultras oslabuju ked mnoho ludi je prec najma v tyzdni ale mnohi vzdialenejsi aj pocas vikendov.
Návrat hore
snapshot

Založený: 03 január 2008

Reputácia: 2536

PríspevokZaslal: 15.12.2015 20:01:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Hamer pravdu mas najviac v jednej veci. V TT okrem futbalu nikam nechodia. Kdeze to v Trencine je to aj Dukla a dva krat si rozmyslis ci za vikend das 12eur na ososbu na hokej plus futbal. Aj casovo narocne.
Musu

Založený: 03 august 2007

Reputácia: 438
hlasov: 13

PríspevokZaslal: 16.12.2015 16:10:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak, tak Hamer. Rozmyslali ste zeby ste si dali vytetovat logo vasho oblubeneho klubu? V Trencine by ste mali otetovane cele telo... Takto sa tradicie nebuduju... Este ze Dukla u nas zostala Duklou aj po odchode armady...
Hamer

Založený: 24 júl 2011

Reputácia: 1252

PríspevokZaslal: 17.12.2015 23:23:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Nastastie predtym boli tetovacky menej rozsirene :-)
Je pravda ze aj ked futbal v TN ma uz presne 111 rokov, meno mestskeho klubu sa z roznych pricin viackrat zmenilo, skoda.
Tradiciam to naozaj neprospieva, kluby s jednoduchsim nazvom (Sparta, Slavia, Spartak, Slovan, Dukla ...) si to uchranili.
Snad teraz uz len kvoli tym tetovackam to nase logo zostane aktualne dlhsie obdobie :-)
Návrat hore
Musu

Založený: 03 august 2007

Reputácia: 438
hlasov: 13

PríspevokZaslal: 18.12.2015 22:13:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Hamer napísal:
Nastastie predtym boli tetovacky menej rozsirene :-)
Je pravda ze aj ked futbal v TN ma uz presne 111 rokov, meno mestskeho klubu sa z roznych pricin viackrat zmenilo, skoda.
Tradiciam to naozaj neprospieva, kluby s jednoduchsim nazvom (Sparta, Slavia, Spartak, Slovan, Dukla ...) si to uchranili.
Snad teraz uz len kvoli tym tetovackam to nase logo zostane aktualne dlhsie obdobie :-)

Tu tetovacku co som myslel si mozes vysvelit rozne, nie len na tele...
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra AS Trenčín - fórum -> Výjazdy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
Strana 3 z 3

Prejdi na: