Štadión AS Trenčín

Diskusia k priestorom klubu AS Trenčín, štadiónom, fanshopom atď.

Moderátor: Moderátori

snapshot
Príspevky: 2732
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Príspevok od užívateľa snapshot » 18.12.2013 11:10:51

Ono zaklad je vyrovnat majetkove pomery. POkial bude stadion patrit mestu je to zbytocne cokolvek viac investovat do obnovy.
Ak mesto si necha pozemky a stadion daruje AS Trencin a.s., kde 10% akcii vlastni opat mesto, nevidim v tom problem + samozrjeme niekto z mesta v dozornej rade a.s.

Len necakajme ze mesto na to najde 100 000e kedze pan ktoreho nechava chladnym aj zapasenie zien v bahne, asi je 4%, bude proti tomu vzdy.

Myslim, ze tymto krokom by mesto ziskalo najviac,
1. Zodpovednost by presla na a.s. a v pripade moznosti by nieco prispeli
2. Klub by mohol skusit najst 100000e ked uz hladaju cca 10mil e na stavbu noveho
3. Mesto by neriskovalo ze klub si postavi stadion na zelenej luke niekde mimo uzemia TN a mestu zostane priestor ktory nechce nikto a este aj nebezpecna zrucanina na ktorej odstranenie nemaju peniaze
"Boh je laska" 1Jn 4:8

erik
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 25.06.2008 12:15:16
Bydlisko: Rázusa 15 Trenčín

Príspevok od užívateľa erik » 18.12.2013 12:22:08

No zdá sa, že právne vedomie občanov na Slovensku nie je vysoké. Kluby dnes bez zastrešenia mestami a obcami nemajú schopnosť prežiť. Ak sa vytvorili a.s. tak preto aby mohli podnikať. A to naše kluby asi nerobia, keď sú odkázané na dotácie. A povedzme si na rovinu, športovanie na profesionálnej úrovni na Slovensku je science fiction.

handel
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 21.08.2011 18:53:54

Príspevok od užívateľa handel » 18.12.2013 12:54:42

snapshot napísal:Len necakajme ze mesto na to najde 100 000e kedze pan ktoreho nechava chladnym aj zapasenie zien v bahne, asi je 4%, bude proti tomu vzdy.
snapshot ty mi čítaš myšlienky, presne toto som chcel o tom divnom indivíduu napísať :D
tipujem že čoskoro bude presadzovať na úrade zriadenie feministickej komisie... :D
myslel som že je zo strany Nory Mojsejovej, ale on je z Paliho Kapurkovej, čo tiež veľa vysvetľuje
...a takéto zjavy rozhodujú o živote mesta, otras.
A poklona pre pána Kanabu, jediný tam logicky uvažujúci poslanec.

snapshot
Príspevky: 2732
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Príspevok od užívateľa snapshot » 18.12.2013 13:06:36

handle podla prejavu by som tipol pana poslanca babisa ze je z Paliho Kapurkovej, ved si vypocuj jeho rec.

erik nevravim ze som koncipient alebo JUDR, ale teraz sa nebavime o profesionalite v sporte ale o profesionalite v zastupitelstve a ako to co najjednoduchsie spravit. navrhol som alternativu aj ked isto nie je dokonala a ma iste problemy ale podla mna najjednoduchsia.
Ved nech pani poslanci nadhodia lepsi projekt. Nech povedia co spravia ked to nechaju tak a o 3 roky ULK nam zakaze hrat doma a investicia nebude 100 000e do burania ale 700 000e do burania + dalsia nasledna stavba.

P.S.: A p. Babis ktory sa pytal na umele ihrisko, chodte k mokremu laktovi na stanicu pre jeden este a nepytajte sa blbosti
"Boh je laska" 1Jn 4:8

handel
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 21.08.2011 18:53:54

Príspevok od užívateľa handel » 18.12.2013 14:14:55

snapshot, áno aj ten Babiš tak pôsobil, no Róbert Lifka kandidoval naozaj za Paliho Kapurkovú, nerobil som si srandu, aj takéto ksichty ste si občania Trenčína zvolili (ja som už nejaký čas ex-Trenčan)

snapshot
Príspevky: 2732
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Príspevok od užívateľa snapshot » 18.12.2013 14:21:40

Ja som sice zo stankoviec ale vypocujem si to rad kvoli AS
"Boh je laska" 1Jn 4:8

Musu
Príspevky: 1683
Dátum registrácie: 03.08.2007 15:19:05

Príspevok od užívateľa Musu » 18.12.2013 15:36:26

Sú aj dôležitejšie veci ako futbal...

snapshot
Príspevky: 2732
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Príspevok od užívateľa snapshot » 19.12.2013 17:53:31

Musu nic v zlom, ale iba slova ale cisla nikde, no to je fuk to nezmenime.

Precital som rozhovorom s Volesakom a ako tak pozera rozhovor s Kmotrikom a posledny odstavec ma zaujal:
http://www.profutbal.sk/ligy/svk1/clano ... _diera.htm
Trendom v Európe je budovanie a rozvoj viacúčelových štadiónov, ktoré sú súčasťou multifunkčných komplexov. Napríklad nový štadión FC Arsenal sa stal katalyzátorom pre oveľa širší plán obnovy vrátane bývania a komunitných projektov," citovala pluska.sk slová Andreu Sartoriho, partnera oddelenia KPMG, ktorá nedávno vypracovala štúdiu o štadiónoch v Európe. Podľa neho sa väčšina už aj vybudovaných stánkov časom stane multifunkčným komplexom. Presne tak ako sa to stalo napríklad v prípade nedávno postaveného štadióna vo francúzskom Nice, či v prípade zrekonštruovaného futbalového štadióna Wembley, resp. v maďarskom Győri. Aj tu sú súčasťou moderných športových komplexov hotely, byty i nákupné centrum.
"Boh je laska" 1Jn 4:8

Musu
Príspevky: 1683
Dátum registrácie: 03.08.2007 15:19:05

Príspevok od užívateľa Musu » 19.12.2013 19:07:23

O tych stadionoch to tu v tejto rovine tocim asi 5 rokov... a vsetci sa mi smejete, ze naco nam je taky stadion... no na hovno... ked uz nebudu chodit ludia na futbal aspon si na seba zarobi....
Sú aj dôležitejšie veci ako futbal...

Róbert Matúš
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 15.12.2013 14:27:39

Príspevok od užívateľa Róbert Matúš » 20.12.2013 10:52:00

Tak, či onak, najprv sa musí rozhýbať mesto. Vyzerá to tak, že futbal je pre nich [smilie=axe.gif] ... a pritom dnes robí Trenčínu dobré meno hlavne AS.
Mohli by si zobrať príklad z Trnavy a keď nevedia pomôcť, nech aspoň nezavadzajú!

Hamer
Príspevky: 1265
Dátum registrácie: 24.07.2011 07:59:36

Príspevok od užívateľa Hamer » 30.12.2013 09:56:08

Co sa tyka Trnavy - maju to asi najlepie rozbehnute, predbehli dobu este pred tymito novoschvalenymi dotaciami.
Neviem v akej financnej situacii je toto mesto - kedze dostali tu najvyssiu podporu t.j. 13 milionov - tym padom by ich mesto malo spolufinancovat mimoriadne vysokou sumou 5,2miliona .
Problemy by mohli mat najma v suvislosti s tymi novymi prisnejsimi rozpoctovymi pravidlami pre mesta a obce, co maju platit od buduceho roka.
Ale kedze tu je situacia trocha ina je naozaj mozne, ze to nejakym sposobom zvladnu - t.j. ze sa z nejakych zdrojov najdu peniaze aj na mestsky podiel.
Maju nielen velku fanusikovsku podporu ale v mediach sa aj pisalo, ze majitelia maju prepojenie na vladne kruhy.
Ich sponzor firma TSS podnika v stavebnictve a rozostavala napr. aj stadiony v Kezmarku a Levoci (v suvislosti s tou nezrealizovanou deaflympiadou).
Tato firma dokonca prave modernizuje aj zeleznicnu trat napriec nasim mestom - a oni by pripadne vyuzili tu betonovu sutinu ak by sa burali ochozy nasho stadiona.

Inak toto nie je jedina firma prepojena na futbal co stavala v nasom meste.
Uz Vion ziskal v r.2006 zakazku na to nase povestne sidlo samospravneho kraja (ich klub Vion Zlate Moravce potom paradoxne v sezone 2009/2010 tesne pred nami postupil z druhej ligy).
Bolo to vtedy bez vyberoveho konania a nas kraj dostal kvoli tomu pokutu 500 tisic eur.

Musu
Príspevky: 1683
Dátum registrácie: 03.08.2007 15:19:05

Príspevok od užívateľa Musu » 30.12.2013 10:49:28

Pekne zhrnute. Este dodam ze Poor je tu:http://orsr.sk/hladaj_osoba.asp?PR=Po%F ... 0&T=f0&R=1
Sú aj dôležitejšie veci ako futbal...

Hamer
Príspevky: 1265
Dátum registrácie: 24.07.2011 07:59:36

Príspevok od užívateľa Hamer » 30.12.2013 14:28:18

Co sa este tyka tejto novej dotacie na futbal - malo to byt zo strany spolufinancovania miest doriesene do konca novembra.
Ale rozne problemy ohladne tohto spolufinancovania sa vyskytuju nielen v TN ale aj v Blave, B.Bystrici a v dalsich mestach.
Mesto Levoca teraz v decembri zasa tiez odmietlo spolufinancovat ten svoj nedostavany hokejovy stadion aj napriek milionovej dotacii.
V spominanej B.Bystrici je problem s majitelom stadiona VSC Dukla, ktore sa obava zburania atletickej drahy (inak takuto ale uz nefunkcnu drahu mame aj my).
Mesto BB aj futbalový klub namietajú, že likvidácia atletiky je absolútny nezmysel a projekt so zachovaním dráhy počíta.

Este som sa pozrel aj na sirsom okoli - problemy s financovanim dostavby stadionov maju aj mesta v statoch so silnejsou ekonomikou (Valencia, CSKA Moskva a pod.).
Aj u nasich bratov ktori su na tom tiez ekonomicky uplne inde to nie je idealne.
"Město Plzen na dostavbu stadiona peníze nemá" - ale nastastie to zatiahne samotny klub z prijmov v LM.
Ale v lete predali aj dalsiu oporu V.Daridu do Freiburgu - proti comu bol aj ich vyborny trener Vrba.
Taketo stastie na samofinancovanie ale uz nema ani Banik ani Znojmo a v Zlinskom kraji (napr. Kroměříž, Uh.Hradiste) sa vyjadrili, ze :
"...sportovní organizace už nemají na provoz. Pro města ovšem znamená nabytí sportovních zařízení velkou finanční zátěž..."
Riesenim by mohol byt sukromny investor (podobne ako to tu niekto spominal v suvislosti s nasimi stanicnymi priestormi a planovanym novym centrom).
Nie vsade su ale tolerantni k roznemu buraniu a vystavbe novych gigantickych nakupnych centier.
Napriklad niektori architekti resp. obcianske zdruzenie v Hradci Kralove sa vyjadrili :
"Nechceme, a to říkám zcela otevřeně, zazdít v Hradci fotbal. Ale chceme, aby se to realizovalo normální cestou. My tady nepotřebujeme další gigantické nákupní centrum".
Takze vidime - jednoduche to nemaju ani inde :-)

CISÁR AS
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 01.08.2013 19:37:19

Príspevok od užívateľa CISÁR AS » 10.01.2014 22:27:28

Mato a čo sa týka štadiona nastal nejaký posun niekam poprípade pracujeme neunavne na riešení????????

legolas380
Príspevky: 515
Dátum registrácie: 30.08.2010 20:08:24

Príspevok od užívateľa legolas380 » 17.01.2014 16:44:59

podla reakcie to asi padlo...pri tom ako som pisal vyssie, rozpocet sa moze menit aj pocas roka...len treba do nich vrtat a neurazit sa ak nechcu komunikovat...treba ich presviedcat...

Napísať odpoveď