Reputation system

Slúži na odstránenie starých a nepotrebných tém.

Moderátor: Moderátori

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
David
Administrátor
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 03.08.2007 15:26:45
Bydlisko: Trencin

Reputation system

Príspevok od užívateľa David » 28.11.2007 22:29:37

V prvom rade si myslim, ze ked uz mame na fore nejaky ten mod, mali by sme ho dopodrobna vyuzit. Mame sice v informaciach pre uzivatelov spravu ze tu nejaky taky system mame, popravde povedane, malokto rozumie o co vlastne ide, ako by mal byt vyuzity atd.

Preto nastal cas zaviest system, nastavit konkretne hodnoty a dat uzivatelom presnejsie, podrobnejsie informacie.

Moznosti hodnot:

1. Kolko bodov ziska uzivatel ako zaklad pri vstupe
2. Kolko prispevkov musi uzivatel vlozit aby ziskal bod
3. Za kolko dni od registracie mu pribudne bod
4. Raz za aku dobu moze uzivatel poslat niekomu reputacne body
5. Za kolko darovanych bodov ziska uzivatel bod
6. Limit bodov ktore moze uzivatel darovat
____________________________________
7. (ohladne grafiky) kolko bodov potrebuje na 4 stupen graf. vzoru, 3;2; 1 prvy. Pozrite sa na moju reputaciu, mam vacsie hviezdicky ako vy, pretoze mam viac ako 10 reputacie. Do 10 bodov mate male hviezdicky, od 10 - 50 vacsie atd. O tom je bod 7.
____________________________________
Podotykam, ze ktorykolvek z bodov 1-6 moze byt deaktivovany. Ohladne bodu 7 - urcite popracujem na grafike, problem je ze ja ju naslede nemozem implementovat, takze to chvilu potrva. Miesto hviezdiciek si predstavujem lopty (4. stupen).. az po nejake futbalove trofeje (1 stupen). Je len na nas ako vyzsie popisane hodnoty nastavime, tym zaroven nastavime ako ma tento system fungovat.

Moja prva predstava znie:
1. = 6 (kazdy potrebuje zaklad. Museli by sme ale dohliadat aby uzivatelia nemali dva ucty, viem ze niektori maju, ale zatial to tolerujem nakolko ich mozu mat dvaja surodenci)
2. = 6 (na nase forum dost vela, priemerny uzivatel da 6 prispevkov tak raz za 2 tyzdne, tym vsak stupne hodnota jedneho bodu)
3. = 0 (myslim si ze ked sa niekto len zaregistruje a neprispieva tak by za to vazne nemal byt hodnoteny)
4. = 1 den (kazdy by si dobre rozmyslel komu a kolko)
5. = 0 (myslim si ze by to uzivatelov matematicky mililo)
6. = 0 (preco limit?)

Mozete nad tym popremyslat, alebo nemusite. Nemusite vlastne robit nic z toho co robite :). V kazdom pripade, pri spravnom nastaveni to moze forumu pomoct k vacsej diskutovanosti.
Naposledy upravil/-a David v 26.02.2008 01:33:07, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
nočes
Moderátor
Príspevky: 277
Dátum registrácie: 03.08.2007 10:34:10
Bydlisko: Lúč

Príspevok od užívateľa nočes » 29.11.2007 10:33:37

suhlas 8)
ak by mal niekto záujem prispieť na ultras aktivity,
ultras účet: 520700-4200532579/8360

vďaka

Užívateľov profilový obrázok
Forrest
Administrátor
Príspevky: 978
Dátum registrácie: 04.08.2007 18:09:41
Bydlisko: Trencin - Juh, Bratislava

Príspevok od užívateľa Forrest » 29.11.2007 10:40:40

Dobre spracovane David ;) Ocenujem :) Chcelo by to este trochu poupravovat ten mod - presne ako pises - zmenit grafiku a ine drobnosti.

S tym poctom bodov suhlasim. Bude sa ti chciet to nastavovat dodatocne? Alebo ako si to predstavujes?

Este by to ale chcelo nakonfigurovat tak, aby nevyskakovala ta error hlaska pri kliknuti na "votes". Ale kedze ja k tomu pristup nemam, tak verim, ze to popozenies ty ;)

Užívateľov profilový obrázok
David
Administrátor
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 03.08.2007 15:26:45
Bydlisko: Trencin

Príspevok od užívateľa David » 29.11.2007 14:38:06

Forrest napísal:Este by to ale chcelo nakonfigurovat tak, aby nevyskakovala ta error hlaska pri kliknuti na "votes". Ale kedze ja k tomu pristup nemam, tak verim, ze to popozenies ty ;)
Ano o tej chybnej hlaske som uz pisal martionvi. S tym ja nemozem nic ine spravit.

Takz s tym mojim nastavenim suhlasite? Ked to zavedieme budeme musiet vsetkych uzivvatelov resetnut a prepocitat ich body na zaklade ich prispevkov, nakolko to bude novinka, vsetci musia mat rovnake zakladne podmienky pre zaciatok. Bude to vsak az po tej cistke co prevediem buduci tyzden :twisted:

A napady na grafiku?
1. st - trofeje
2. st - :?:
3. st - :?:
4. st - lopty

Užívateľov profilový obrázok
David
Administrátor
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 03.08.2007 15:26:45
Bydlisko: Trencin

Príspevok od užívateľa David » 03.12.2007 23:24:19

:!: Cistka prevedena. :!:
Nastavit reputation points system chcem teraz co najskor, ale az potom ako martin vybavy opravu tej chybnej hlasky pri kliknuti na votes (popri tom hadam uz aj implementuje merge mod). Presun fora sme odmietli, takze musime byt trpezlivi.. :roll:

Užívateľov profilový obrázok
David
Administrátor
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 03.08.2007 15:26:45
Bydlisko: Trencin

Príspevok od užívateľa David » 04.12.2007 19:33:09

:arrow: Po dnesku je funkcne aj kliknutie na "votes". Tiez som nakoniec zmenil graficke zobrazenie za ciselne, co je o dost prehladnejsie :roll: a zaroven nam odpada starost s grafikou (na ktoru bolo mnoh napadov).
:arrow: Aby toho nebolo malo pracujem na slovenskom preklade, viem ze vacsina uzivatelov nasho fora nehovori anglicky. Preklad chcem spravit snad zajtra, dnes fakt nemam cas :? ..
:arrow: Este sa musim dohodnut na restartovani celeho systemu (takze aj hlasov) a nasledon nastaveni kazdeho uctu na hodnotu bodov v zavislosti od jeho prispevkov. Takze suhlasite s cislom 1 bod za 6 prispevkov :?:
:arrow: Este ale pred tym by som sa rad zamyslel nad dalsimi benefitmi tohoto systemu - pokuty :twisted: . Takze by sme oficialne pokutovali uzivatelov za nedodrziavanie pravidiel (hoci v sicanosti je hrube nedodrziavanie pravidiel minimalne, ale to bude asi tou navstevou, vsak..).

Navrhy? Pripomienky?

Užívateľov profilový obrázok
Forrest
Administrátor
Príspevky: 978
Dátum registrácie: 04.08.2007 18:09:41
Bydlisko: Trencin - Juh, Bratislava

Príspevok od užívateľa Forrest » 05.12.2007 09:57:20

David, klobuk dole za tvoju aktivitu! Aj v takomto obdobi..
Ja som tiez za nejake sankciovanie v reputation system za porusenie pravidiel. Hodnoty uz necham na teba, ale je to dobry napad. Takisto aj to cislovanie je prehladnejsie, takze ja som spokojny ;)

Užívateľov profilový obrázok
David
Administrátor
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 03.08.2007 15:26:45
Bydlisko: Trencin

Príspevok od užívateľa David » 21.02.2008 00:55:36

Zajtra to asi KONECNE nahodim, ale rozhodol som sa zmenit to cislovanie a to z jednoducheho dovodu - prehladnost. Totiz ked bolo povedzme jeden bod za 6 prispevkov, uzivatel napisal 5 a bodu stale nikde, co moze byt neprehladne.

Z toho dovodu bude podla mojho nazoru najlepsie nic nekomplikovat, ale dat - bod za prispevok a 5 bodov na vstupny ucet a je to.

Spustim to asi na vecer tak piste ak nesuhlasite este mame cas.

Užívateľov profilový obrázok
David
Administrátor
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 03.08.2007 15:26:45
Bydlisko: Trencin

Príspevok od užívateľa David » 26.02.2008 01:32:00

NAHODENE

Skripty konecne upravene, preto som cely system konecne spustil. S tym nam pribudaju nove moznosti.

Ako moderatori sme od teraz povinny hodnotit a tym podporovat dobre prispevky a diskusie a naopak potlacat vsetko negatyvne. Opat - zalezi na vasom rozhodnuti. Z tohoto dovodu ste tiez vsetci dostali jednorazovo pridavok 200 bodov. Pokial mozno rozdavajte a uberajte rozumne, ale to je len na vas.

Kedy body ubrat?
- jednoznacny spam = tam by som ubral tak 2 body za prispevok, podla situacie.
- arogantne prispevky na hranici s pravidlami - vid nedavne prepisknute prispevky Fura. Tam by som ubral po desiatkach.
- samozrejme vsetko ostatne co porusuje pravidla.


Kedy body pridat?
- prispevky s vysokou informacnou hodnotou.
- prispevky s dobrymi napadmil.
- aby som to zhrnul - vsetko co skutocne pomaha futbalu ci klubu.


Podotykam, medzi sebou sa (pokial mozno) nehodnodte. Vsetky hlasy sa zaznamenavaju aj s komentarmi do historie, ku ktorej mame prispup len my, nie ubycajny uzivatelia, preto pred tym ako niekoho obodujte sa presvedcite, ci daneho uzivatela uz neobodoval iny moderator. Nebol by som rad ze bude uzivatel 'trestany' za rovnaku chybu 3 ludmi a vo vysledku bude mat -50 bodov. Tiez vas chcem poziadat, aby ste za doterajsimi prispevkami urobili hrubu ciaru a nevracali sa k nim - su historiou. Hodnote len prispevky nove.

Dodatok - sucanu reputaciu som nastavoval rucne a dokonca teraz v noci, takze si prosim vsimajte ci ma kazdy uzivatel spravny pocet bodov (5 + pocet prispevkov), ak nie alarmujte ma na SS. Dakujem.

Napísať odpoveď