Štadión AS Trenčín

Diskusia k priestorom klubu AS Trenčín, štadiónom, fanshopom atď.

Moderátor: Moderátori

GULIVER
Príspevky: 1486
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Príspevok od užívateľa GULIVER » 17.08.2016 19:43:51

Na Slovane dnes zhotovitel prebral stavenisko, zacina sa stavat. Uz to nie je ako zastavit ani zvratit. Takze je to vyborna sprava pre vsetkych fanusikov.

Teraz je rad na nas...

Musu
Príspevky: 1683
Dátum registrácie: 03.08.2007 15:19:05

Príspevok od užívateľa Musu » 17.08.2016 21:09:44

V Dunajskej sa maka napriek prietahom... Tu sa caka na "blbe" papiere...
Sú aj dôležitejšie veci ako futbal...

Jerry
Príspevky: 406
Dátum registrácie: 22.07.2011 11:46:13
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od užívateľa Jerry » 18.08.2016 00:12:31

Martin, plánuje klub vydať nejaké oficialne info počas začiatku jesene ohladne štadióna? Ako bude vo finalnej fáze napokon vyzerať, všetky ostatné info ohladne neho (kedže GM vravel na predsezónnej tlačovke že na jar sa začína stavať)? Inak neviem čo máte v pláne dať na sedadlá na novom štadióne, ale mne by sa veľmi páčilo, keby pozdlž jednej z tribún by bolo zo sedadiel napísané: My sme Trenčania a na druhej tribúne AS Trenčín... [smilie=bananadance.gif]

Užívateľov profilový obrázok
riomare11
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 03.02.2008 20:07:59

Príspevok od užívateľa riomare11 » 19.08.2016 19:28:14

ako je to so stadionom ? nejake novinky ? sa pisalo ze sa zacina s vyhrievanim travnikom . ale to myslim ze je podmienka SFZ do konca roka aby to mali vsetky kluby .

rad by som vedel ako sme na tom s planovanou vystavbou

Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Príspevok od užívateľa baki » 20.08.2016 08:46:48

ze najnovsi registrovany uzivatel je milos micega. to kto je taky humorista? [smilie=clap2.gif]

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Administrátor
Príspevky: 2676
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:50:09

Príspevok od užívateľa Luboš » 20.08.2016 10:13:28

Nie je este schvaleny....pustime ho?
Mám rád AS Trenčín...ale je to to najdôležitejšie v živote ?

GULIVER
Príspevky: 1486
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Príspevok od užívateľa GULIVER » 20.08.2016 10:58:53

Pusti ho, ale iba pokial to vazne on. Mozno sa nieco dozvieme. Ak to bude nejaky trol, tak ho vyhodis.

Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Príspevok od užívateľa baki » 20.08.2016 11:37:07

ja by som ho pustil. ak je to on, tak mozno nahliadneme do jeho videnia sveta a snad nam da aj nejake ine argumenty, ako "ti traja zli ujovia (RR, RR, LL) chcu ukradnut mestu lukrativne pozemky a ja som vykupitel sveta." ak je to recesista, tak ocenujem je zmysel pre ironiu. [smilie=beer2.gif]

Miloš Mičega
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 20.08.2016 04:53:01

Pozdravujem Vás, díky za prijatie

Príspevok od užívateľa Miloš Mičega » 20.08.2016 12:55:52

Ďakujem za prijatie.

Som to ja a pod svojím menom - Miloš Mičega. Nemám dôvod sa schovávať za iné profily.
Dovolil som sa požiadať o pridanie do tejto skupiny, teda k fanúšikom AS Trenčín.
Som pripravený ozrejmiť Vám moje postoje a zodpovedať na konštruktívne otázky.
Najskôr Vám ponúkam link na časť záznamu z mestského zastupiteľstva zo dňa 6.7.2016.

Na YouTube pod videom je aj presný prepis môjho podnetu na prokuratúru.
Prikladám Vám aj link na moju stránku, kde sú niektoré materiály k štadiónu.

YouTube : https://youtu.be/PsAuxL5OWR0

Moja stránka : http://www.micega.sk/co-/cinnost-poslan ... -trencine/

PS : môj prvý príspevok..... dúfam, že som ho dal OK

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Administrátor
Príspevky: 2676
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:50:09

Príspevok od užívateľa Luboš » 20.08.2016 13:43:07

Miloš,
vitaj, ano, dal si ho spravne. Video je krasne... stavebny zakon mas nastudovany za tie roky tvojej praxe a prace urcite spravne. Povazujem to potom za totalnu neschopnost niekoho, kto bol za podanie zodpovednym a toto cele riadi.
Radi by sme vedeli, aka bola RR odpoveď a ake bude pokracovanie. V pripade rozhodnutia KU by podla teba kto mal konať v tomto, ked nie SU TN?
P.S.
Precitaj pravidla, pokyny, zorientuj sa tu... Tykáme si tu, vekovo sme tu od 16 do XY.....realne som jeden z najstarsich tym cislom 51, ale duchom tak 25
😀😁🍺🍻🥂🍸🍷🍾🍶🍹
A pozdravuj HS.T.
Mám rád AS Trenčín...ale je to to najdôležitejšie v živote ?

Miloš Mičega
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 20.08.2016 04:53:01

Príspevok od užívateľa Miloš Mičega » 20.08.2016 15:04:29

Luboš napísal:Miloš,
vitaj, ano,.......................
Radi by sme vedeli, aka bola RR odpoveď a ake bude pokracovanie. V pripade rozhodnutia KU by podla teba kto mal konať v tomto, ked nie SU TN?
P.S.
Precitaj .................................tak 25
😀😁🍺🍻🥂🍸🍷🍾🍶🍹
A pozdravuj HS.T.


Vedľa videa z MsZ 6.7. 2016 je vložené pdf s odpoveďou a aj fotografia odpovede. Link TU http://www.micega.sk/co-/cinnost-poslan ... -trencine/

Je to aj na stránke Mesta TN (úplne na konci pdf : link TU : http://www.trencin.sk/tmp/asset_cache/l ... 050816.pdf

_______________________________

Môj podnet smeroval len k tomu, aby sa preverilo, či je Mesto TN príslušný stavebný úrad alebo nie? Nič viac a nič menej.

Konanie je aj tak prerušené z dôvodu posudzovania dopravy.
Môj podnet nič nezdržal a ani neoddialil a ani neposunul a ani .... Jednoducho nemá vplyv na nič.

1. Opakujem, ak mám pravdu, tak sa prerušené konanie zastaví a začne sa nanovo novým a hlavne príslušným stavebným úradom.
Paradoxom je to, že aj keď sa začne na novom stavebnom úrade, aj tak sa bude čakať. Lebo sa rieši doprava.

2. Ak nemám pravdu, nič ale vôbec nič sa nedeje. Z hľadiska právnej istoty to bude dobré a ide sa ďalej.

3. Prokuratúra by mala odpovedať v priebehu niekoľkých dní. Má na to 60 dní - podal som to 15.7.2016.

Mimochodom ja som tu debatu na FB a na takéto fóra nepresunul.

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Administrátor
Príspevky: 2676
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:50:09

Príspevok od užívateľa Luboš » 20.08.2016 21:37:24

Podla mojich dnesných pátraní a zistení je stavebníkom a investorom AS Trenčín, a.s.
Čo sa týka nehnutelnosti, pozemku a pod. je zmluva o buducej zmluve medzi Mestom Trencin a AS Trencin, a.s.
Uzemne konanie je zastavene z dovodu projektu dopravy, myslim ze kruhac, ktory zasahuje do stadiona. To je ale doebane ŽSR a Kalerabom, ktory chodi vyskereny po Trencine. Dokonca vraj si dali ZSR podmienku, ze az urobia zeleznicu v tejto lokalite, tak az potom budu vobec s niekym komunikovat. A kto sa teraz moce pri zeleznici? Alebo mu nahodou nerobi inziniering? Kalerabik predsa.
Ale uz aj na neho prislo. Ale nie je to zasluha primatora RR, ktory nam tu tahal medove motuzy pod nos o policajnom vysetrovani a putach na rukach zeleniny.
A jedna sa o par milionov a firmu XY.... A rozbehnute je to tak ze sa uz nevykruti slizky had.
Mám rád AS Trenčín...ale je to to najdôležitejšie v živote ?

Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Príspevok od užívateľa baki » 20.08.2016 22:35:08

dobry den, pan poslanec. vidim, ze o diskusiu s vami tu zatial ne je velky zaujem. zrejme to je sposobene aj vasimi podkladmi, ktore ste tu viedli na obhajobu svojho konania. ja som si pozrel video aj prepis vasich interpelacii, ale vela som sa nedozvedel. raz darmo, nie som stavebny inzinier a toto nie je pracovny seminar komory stavebnych inzinierov. obavam sa, ze vela kolegov na tomto fore nanajdete. preto by som ocenil, keby ste vase argumenty prelozili do "ludskej reci". mate problem s tym, ze neviete, ci patri stavba do posobnosti stavebneho uradu v trencine? moze byt v posobnosti aj ineho stavebneho uradu, ked sa nachadza v trencine? preco je to podla vas vlastne take dolezite? alebo ide o nieco ine? vazne neviem.

chcem sa vas este opytat na jednu osobnu vec. PRECO TO VLASTNE ROBITE? vasi oponenti tvrdia, ze vam vase namietky vyvratili. viete, ja skor verim im ako vam, uz len preto, lebo ste so svojimi nazormi sam. hovorite, ze nebojujete proti vystavbe stadiona. vyzera to ale opacne. vystavba stadiona traumatizuje trenciansku futbalovu verejnost uz viac rokov. moj nazor na vase konanie je, ze ste nadviazali na vasho "predchodcu" roberta lifku a vytlkate na tejto teme politicky kapital. mozno ste si robili vlastne prieskumy a vyslo vam v nich, ze si to vasi volici zelaju. co ja viem... v minulom volebnom obdobi sa uskutocnilo niekolko emotivnych zasadani MsZ o stadione, na ktorych nechybala ani futbalova verejnost. bol som svedkom toho, ze vas "predchodca" robert lifka po skonceni jedneho z nich vysiel z MsZ a ked videl, ze v jeho blizkosti sa nachadzaju nasi "ultras", tak pridal do kroku, ze ani toth by ho nedobehol. politikarcenie okolo stadiona sa panovi lifkovi nevyplatilo a ako vsetci vieme, svoj post poslanca MsZ neobhajil. rovnako dopadli aj mnohi dalsi, ktori si na stadione prihrievali svoju politicku polievocku. toto su moje dva podnety, respektive otazky na vas. dakujem za odpovede.

Miloš Mičega
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 20.08.2016 04:53:01

Príspevok od užívateľa Miloš Mičega » 21.08.2016 05:21:26

Luboš napísal: Podla mojich dnesných pátraní a zistení je stavebníkom a investorom AS Trenčín, a.s.
.......
Áno. V územnom konaní je navrhovateľom.


Luboš napísal: ..........Čo sa týka nehnutelnosti, pozemku a pod. je zmluva o buducej zmluve medzi Mestom Trencin a AS Trencin, a.s.
......................
Áno.


Luboš napísal: ..........
Uzemne konanie je zastavene z dovodu projektu dopravy, myslim ze kruhac, ktory zasahuje do stadiona. To je ale doebane ŽSR a Kalerabom, ktory chodi vyskereny po Trencine.
................
Do tejto témy nechcem zachádzať, je to už o inom. Iba poznámka. Dnešný NOVÝ územný plán bol schválený dňa 12.12.2012. Po prvýkrát bol novelizovaný v decembri 2015 (z dôvodu Terminálu). Po druhýkrát vo februári 2016 (viac ako 10 zmien). Zopakujem, od roku 2012 je úplne NOVÝ územný plán.
Nebudem obhajovať predchádzajúceho primátora, ale ten skončil v roku 2010.

Miloš Mičega
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 20.08.2016 04:53:01

Príspevok od užívateľa Miloš Mičega » 21.08.2016 07:10:20

baki napísal:......... preto by som ocenil, keby ste vase argumenty prelozili do "ludskej reci"..................
Pokúsim sa o to. Pre mňa je to ťažké, lebo je to odborná téma, minimálne vysvetľovanie procesov podľa stavebného zákona.

baki napísal:........... mate problem s tym, ze neviete, ci patri stavba do posobnosti stavebneho uradu v trencine? ................
Ja s tým osobne nemám problém. Ja sa domnievam, že Mesto Trenčín (úrad) nie je príslušný stavebný úrad. Ak by sa to neskôr preukázalo, bol by to problém. Celý proces by sa vrátil úplne na začiatok.

baki napísal:........... moze byt v posobnosti aj ineho stavebneho uradu, ked sa nachadza v trencine? ..........
Samozrejme, že áno. Pre Mesto Trenčín to vykonáva Obec Skalka nad Váhom. Podľa mňa to platí aj v tomto prípade, lebo sa koná o jestvujúcej stavbe futbalového štadióna s príslušenstvom. Napríklad :
2015 : http://www.trencin.sk/tmp/asset_cache/l ... 1menie.pdf

2016 : http://www.trencin.sk/tmp/asset_cache/l ... 1menie.pdf
baki napísal:............ preco je to podla vas vlastne take dolezite? alebo ide o nieco ine? vazne neviem.......................
Veľmi jednoduchá odpoveď.
Ak by bolo nezákonne vydané územné rozhodnutie (nepríslušnosť stavebného úradu je dôvodom na nezákonnosť, dokonca jedným z najväčších), bol by to problém pre ďalší povoľovací postup. Územko je podkladom pre vydanie stavebných povolení. Takéto nezákonne Územko (ak by sa preukázala jeho nezákonnosť) je na zrušenie. Proces môže byť už v stavebnom konaní a napriek tomu môže byť Územko zrušené. Čo to znamená. Jednoducho, že sa zastaví/preruší stavebné konanie a nebude sa pokračovať v procese ďalej.
Ešte jedna poznámka.
Zrušené môže byť aj po vydaní Stavebka, teda v čase, keď sa bude už stavať.
A čo v takomto prípade? Štadión už nebude nikto búrať, to je jasné.
Ale čo hrozí? Hrozí to, že celý administratívny proces musí ísť nanovo. Ak sa nemýlim, tak do 30.06.2018 musí byť stavba skolaudovaná. Prosím pekne, kto riskuje ohrozenie dotácie od SFZ? Ja na to odpoveď neviem.
Dnes je proces v štádiu NULA, lebo je ešte len prerušené Územko. Mojím podnetom na preskúmanie príslušnosti stavebného úradu sa nič neodďaľuje. Aj tak to teraz "spí".

baki napísal:............ alebo ide o nieco ine? vazne neviem.......................
Takmer 20 rokov robím priamo v tejto oblasti. Ak vidím, že je ohrozený takýto proces, tak už z profesionálneho hľadiska to nemôžem prehliadať, najmä ak sa domnievam, že mám pravdu. Ak sa mýlim, tak sa nič nedeje a ide sa ďalej. Mimochodom a som nepreniesol túto debatu na FB a web.

baki napísal:........chcem sa vas este opytat na jednu osobnu vec. PRECO TO VLASTNE ROBITE? vasi oponenti tvrdia, ze vam vase namietky vyvratili.................
Stavebný zákon hovorí, že cit.
„Ak je na konanie príslušná obec ako stavebný úrad a je zároveň navrhovateľom, stavebníkom alebo vlastníkom stavby, alebo žiadateľom o povolenie terénnych úprav, prác alebo zariadení, ktoré sú predmetom konania, krajský stavebný úrad určí, ktorý stavebný úrad vykoná konanie a vydá rozhodnutie.........“

Výňatok z odpovede Mesta :
„Mesto Trenčín nie je navrhovateľom, stavebníkom a ani BUDÚCIM vlastníkom stavby, ktorá je predmetom konania....“ V odpovedi Mesta je doplnené slovo BUDÚCIM, čo mení úplne význam zákonnej textácie.
Ja s ich názorom nesúhlasím a do 15.9.2016 budeme mať podľa všetkého odpoveď na všetky tieto otázky.
baki napísal:............. viete, ja skor verim im ako vam, uz len preto, lebo ste so svojimi nazormi sam. hovorite, ze nebojujete proti vystavbe stadiona. vyzera to ale opacne. vystavba stadiona traumatizuje trenciansku futbalovu verejnost uz viac rokov. moj nazor na vase konanie je, ze ste nadviazali na vasho "predchodcu" roberta lifku a vytlkate na tejto teme politicky kapital. mozno ste si robili vlastne prieskumy a vyslo vam v nich, ze si to vasi volici zelaju. co ja viem... v minulom volebnom obdobi sa uskutocnilo niekolko emotivnych zasadani MsZ o stadione, na ktorych nechybala ani futbalova verejnost. bol som svedkom toho, ze vas "predchodca" robert lifka po skonceni jedneho z nich vysiel z MsZ a ked videl, ze v jeho blizkosti sa nachadzaju nasi "ultras", tak pridal do kroku, ze ani toth by ho nedobehol. politikarcenie okolo stadiona sa panovi lifkovi nevyplatilo a ako vsetci vieme, svoj post poslanca MsZ neobhajil. rovnako dopadli aj mnohi dalsi, ktori si na stadione prihrievali svoju politicku polievocku. toto su moje dva podnety, respektive otazky na vas. dakujem za odpovede.
Komu veríte Vám neberiem a ani nezazlievam. Aj ja som pri hlasovaní v zastupiteľstve 2.7.2015 minulý rok veril celému tomuto projektu a primátorovi, ktorý ho predkladal. Dokonca, tuším ako jediný poslanec som k tomu vystúpil aj po hlasovaní, čo už nebolo ani treba. Poďakoval som za schválenie projektu. Zároveň som upozornil na to, aby sa dosledoval proces umiestnenia stavby (širšie vzťahy). To je fakt.
Vtedy bolo deklarované, že na jar 2016 sa bude stavať a na jeseň 2017 sa stavba dokončí. Myslíte si, že nemám právo pýtať sa? Myslím, že mám.
Za tento projekt som hlasoval a podporil som ho. Mám teda záujem, aby napredoval. Najhoršie na tom je však to, že ja som sa iba začal pýtať. Nič viac a nič menej. Od Mesta nemám nielen ja, ale ani široká verejnosť žiadne stanovisko k meškajúcemu termínu. Myslím tým oficiálne stanovisko. Prosím pekne, stanovisko na FB a prostredníctvom nejakých web tokov nie je stanovisko. To je také jedna babka povedala.

Prečo si myslíte, že som sám? To vôbec nie je pravda. Môj názor, minimálne v neinformovaní poslancov a najmä širokej verejnosti zdieľa viac poslancov. Už sa na mňa obrátilo viac kolegov, dokonca aj tých „naklonených primátorovi“, aby som im to vysvetlil. Dospeli totiž k záveru, že majú len jednostranné informácie a stanoviská. Musím Vám uviesť, že boli prekvapení. Prekvapení boli aj z iných pochybení. Napríklad aj z prerušenia konania vydaného 22.4.2016 (link TU : http://www.micega.sk/cache/documents/ro ... rencin.pdf), ktoré v tom čase nemalo byť vydané. Už 14.4.2016 okresný úrad o tom rozhodol. Je toho viac.
Ak komunikujem navonok za poslancov sám je zapríčinené aj tým, že je to výsostne odborná téma a v tejto veci som ako sa hovorí „doma“ z poslancov iba ja.

Či sa jedná o politikárčenie nechám na posúdení iných. Najhoršie na tom je to, že nechcem nič viac ako to, čo aj VY. Veď predsa ani VY neviete, aké sú predpokladané termíny výstavby. Mesto Trenčín je akcionárom AS Trenčín a.s. Ako poslanec mám nielen právo, ale aj povinnosť pýtať sa za VÁS. A to aj robím.



Peknú nedeľu prajem všetkým.

Napísať odpoveď