Štadión AS Trenčín

Diskusia k priestorom klubu AS Trenčín, štadiónom, fanshopom atď.

Moderátor: Moderátori

Užívateľov profilový obrázok
martin
Administrátor
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:40:09
Kontaktovať užívateľa:

Re: Štadión AS Trenčín

Príspevok od užívateľa martin » 13.02.2018 09:40:22

áno ;)

Hamer
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 24.07.2011 07:59:36

Re: Štadión AS Trenčín

Príspevok od užívateľa Hamer » 13.02.2018 09:50:25

Jerry napísal:
12.02.2018 14:20:23
odin napísal:
12.02.2018 12:53:12
Nakoniec to dopadne tak že budeme vďační aj za skladačky ako sú v Senici, Myjave alebo teraz robia v Nitre, za pol roka hotové a ešte stihneme aj dotáciu od SFZ.
Tak to by bola hanba storocia ako hrom! Radsej sa o tom nebavme ani v tychto uvahach lebo uz teraz sa mi zatocila hlava z toho ze hentie atrapy tribun by tu mali stat ako niekde v Hornej Dolnej. To uz by aj Brmbalik mohol mat embecku zaflekovanu rovno za tribunou a koza uviazana o hlavnu branu alebo o klubovy autobus...
Kde je problem Martin? Klub nema €? Alebo nemate dostatocne paky na uradoch? Ved hracov ste predali uz XY za velmi slusne peniaze a viackrat bolo deklarovane ze by mala cast tychto prijmov byt pouzita na ucely infrastruktury a kapitalu do stadiona, treningovej akademie atd. To ze tam behaju pri univerzite bagre Cesty Nitra je sice pekne, ale bude aj nieco viac?
K buducim tribunam, ja som videl na viacere nase zapasy v Senici, na Myjave alebo v Z.Moravciach a tie ako ich nazyvate "skladacky" alebo dokonca "atrapy tribun" mi nepripadali vobec nesteticke ci nevhodne, skor presne naopak. Na Myjave dokonca hravala nasa repre21 medzinarodne zapasy aj s tymi top-muzstvami repre21 z Europy a podmienky si pochvalovali. Mne osobne by taketo tribuny vobec nevadili, ak bude kapacita aspon 8000 (alebo presnejsie teda spodny limit pre UEFA) tak to bude o.k. Ak sa niekomu pacia krajsie stadiony v niektorych krajinach tak by mal porovnat aj tamojsiu navstevnost, ceny vstupneho a aj silu sponzorov. My napriek tomu ze v poslednych rokoch sme dosiahli velke uspechy dokonca nepatrime ani k tym dvom vyvolenym muzstvam co dostali na svoje stadiony zo statneho rozpoctu jedno 13milionov a druhe takmer 30milionov takze mozeme nanajvys pocitat len s 2,4milionmi tak ako mnohe dalsie kluby. Ked sa pre "skladacku" rozhodlo krajske mesto Nitra tak asi tiez vedia preco, dalsie krajske mesto Presov ma v spolocnosti Futbal Tatran Arena nielen mesto ale aj samospravny kraj, neviem ci je to tak aj v nasom pripade.
Ja tu pisem len nazor fanusika ale co sa tyka casti prijmov za predaj hracov, myslim ze tvoria tiez cast zdrojov na buduci stadion ale netreba zabudat ze z niecoho treba financovat aj chod klubu aby splnil svoje dost narocne ciele.

Filip89
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 17.06.2017 13:58:45

Re: Štadión AS Trenčín

Príspevok od užívateľa Filip89 » 13.02.2018 10:17:58

Hamer napísal:
13.02.2018 09:50:25
K buducim tribunam, ja som videl na viacere nase zapasy v Senici, na Myjave alebo v Z.Moravciach a tie ako ich nazyvate "skladacky" alebo dokonca "atrapy tribun" mi nepripadali vobec nesteticke ci nevhodne, skor presne naopak. Na Myjave dokonca hravala nasa repre21 medzinarodne zapasy aj s tymi top-muzstvami repre21 z Europy a podmienky si pochvalovali. Mne osobne by taketo tribuny vobec nevadili, ak bude kapacita aspon 8000 (alebo presnejsie teda spodny limit pre UEFA) tak to bude o.k. Ak sa niekomu pacia krajsie stadiony v niektorych krajinach tak by mal porovnat aj tamojsiu navstevnost, ceny vstupneho a aj silu sponzorov. My napriek tomu ze v poslednych rokoch sme dosiahli velke uspechy dokonca nepatrime ani k tym dvom vyvolenym muzstvam co dostali na svoje stadiony zo statneho rozpoctu 13 ci 30 milionov takze mozeme nanajvys pocitat len s 2,4milionmi tak ako mnohe dalsie kluby. Ked sa pre "skladacku" rozhodlo krajske mesto Nitra tak asi tiez vedia preco, dalsie krajske mesto Presov ma v spolocnosti Futbal Tatran Arena nielen mesto ale aj samospravny kraj, neviem ci je to tak aj v nasom pripade.
Ja tu pisem len nazor fanusika ale co sa tyka casti prijmov za predaj hracov, myslim ze tvoria tiez cast zdrojov na buduci stadion ale netreba zabudat ze z niecoho treba financovat aj chod klubu aby splnil svoje dost narocne ciele.
Lenže Trenčín ma iné ambície ako Nitra alebo Prešov, vieme aké vyhlásenia mal La Ling a aký je jeho dlhodobý cieľ. Trenčín si buduje aj vlastnú identitu, čo je super, buduje slušnú akademiu s vlastnou originálnou značkou "This is my sen". A vrchol toho všetkého, čo može charakterizovať futbalový trenčin je premňa štadion, ktorý nebude, ako dalších desať na slovensku (povedzme si narovinu, seda štadiony su všetky rovnaké), ale bude mať svoju vlastnu architektúru, pri ktorej si človek povie, ano, toto je As Trenčín. Už len tá poloha si to vyžaduje, aby tam vznikla nejaká dalšia zaujímava stavba v okolí hradu, nielen tuctová skladačka. Pre samotný trenčín to može byt velmi zaujímava stavba, ktorá sa bude vynímať. Mňa dokonca sklamala aj ta neSEDA vizualizácia, ked si to porovnám s napr madarskymi štadionmi podobnej kapacity, chce to len odvahu.
Osobne nebudem sklamaný, ak bude kapacita 8000 divákov, treba sa nato dívať reálne, ale budem sklamaný, ak trenčín namiesto odvážnejšej architektury, ktorá bude charakterizovať naš klub postaví nejakú "krabicu". Trenčín nastavil dobrú cestu a štadion je vec, ktorá bude už služiť dlhé desiatky rokov, preto si natom treba dať záležať a neuchlapiť sa.

Filip89
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 17.06.2017 13:58:45

Re: Štadión AS Trenčín

Príspevok od užívateľa Filip89 » 13.02.2018 10:45:34

tu je príklad malého 8tisícového štadiona, čo mi vyskočil ako prvý. Nehovorím, že človeku z toho padne sánka, dá sa to urobit aj krajšie, ale má to vlastnú tvár, je to zaujímavé a aj napriek tomu, že to neni veľké, ludia sa s tým stotožnia ako s niečim, čo patrí k ich klubu, ked sa napr fasada prisposobí niečim origialnym, čo charakterizuje ich klub. Napr. keby nejak suvisí s hradom, ktorý je v pozadí a spolu to vytvára nejaké spojenie materiálov a pod. Ako hovorím, len treba byt odvážny a dať tomu nejakú pečať.

Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
havran blondak
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 01.11.2015 10:02:11
Bydlisko: Trenčín

Re: Štadión AS Trenčín

Príspevok od užívateľa havran blondak » 13.02.2018 10:57:32

Vonkajšia fasadanemá chybu ale tá hlavna tribúna nevypada moc sexi [smilie=band.gif]

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Re: Štadión AS Trenčín

Príspevok od užívateľa snapshot » 13.02.2018 11:08:13

Pani ale ved vnutorny vzhlad moc neovplyvnime.


Jedine co sa ako tak da ovplyvnit je exterier a to stale pisame to iste dookola dnes s odvetranymi fasadami, zelenymi stenami a LED podsvietenim dobry architekt spravi divy. Nuz ale zbytocne pokial to je v sucasnej faze
"Boh je laska" 1Jn 4:8

Filip89
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 17.06.2017 13:58:45

Re: Štadión AS Trenčín

Príspevok od užívateľa Filip89 » 13.02.2018 11:09:45

havran blondak napísal:
13.02.2018 10:57:32
Vonkajšia fasadanemá chybu ale tá hlavna tribúna nevypada moc sexi [smilie=band.gif]
to je len príklad, že aj na malom štadione sa dá spraviť niečo zaujímavé s fasádou, ako to robia v madarsku na väčšine štadionov. Proti vnútornej časti štadiona z tej vizualizacie spred roka alebo kolko nič nemám, tam je to v poriadku, ale ten fádny exterier je fakt ako keby sme to stavali v 80tych rokoch. Pritom sú dnes na výber take zaujímave riešenia a za pomerne lacné ceny.

Filip89
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 17.06.2017 13:58:45

Re: Štadión AS Trenčín

Príspevok od užívateľa Filip89 » 13.02.2018 11:12:16

snapshot napísal:
13.02.2018 11:08:13
Pani ale ved vnutorny vzhlad moc neovplyvnime.


Jedine co sa ako tak da ovplyvnit je exterier a to stale pisame to iste dookola dnes s odvetranymi fasadami, zelenymi stenami a LED podsvietenim dobry architekt spravi divy. Nuz ale zbytocne pokial to je v sucasnej faze
to hovorím aj ja, ja som nechcel poukazovat na interier, ten sa mi dokonca na tej našej vizualizacií aj páči, kedže je taký jednoliaty, nie ako na ostatných slovenských štadionoch, poukazujem len na riešenie exterieru a využitie potencialu, ktorý ma to okolie. Doslova sa tam žiada niečo architektonicky priťažlivé.

Filip89
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 17.06.2017 13:58:45

Re: Štadión AS Trenčín

Príspevok od užívateľa Filip89 » 13.02.2018 11:13:38

snapshot napísal:
13.02.2018 11:08:13
Pani ale ved vnutorny vzhlad moc neovplyvnime.


Jedine co sa ako tak da ovplyvnit je exterier a to stale pisame to iste dookola dnes s odvetranymi fasadami, zelenymi stenami a LED podsvietenim dobry architekt spravi divy. Nuz ale zbytocne pokial to je v sucasnej faze
to hovorím aj ja, ja som nechcel poukazovat na vnutorny vzhlad, ten sa mi dokonca na tej našej vizualizacií aj páči, kedže je taký jednoliaty, nie ako na ostatných slovenských štadionoch, poukazujem len na riešenie exterieru a využitie potencialu, ktorý ma to okolie. Doslova sa tam žiada niečo architektonicky priťažlivé.

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Re: Štadión AS Trenčín

Príspevok od užívateľa snapshot » 13.02.2018 11:16:39

Filip89 napísal:
13.02.2018 11:12:16
to hovorím aj ja, ja som nechcel poukazovat na interier, ten sa mi dokonca na tej našej vizualizacií aj páči, kedže je taký jednoliaty, nie ako na ostatných slovenských štadionoch, poukazujem len na riešenie exterieru a využitie potencialu, ktorý ma to okolie. Doslova sa tam žiada niečo architektonicky priťažlivé.

Ja viem a suhlasim a pisem to tu odkedy je zverejneny prvy nahlad ako to ma vyzerat. Jednoducho krabica bez napadu. A to ked si prestavime pohlad z hradu to bude utrpenie. Hovorim, dobry architekt spravi divy ale uz sa to natahuje tak dlho, ze nikto nevie, ci nieco bude. Za druhe ten vizual bol skopirovany z inych a tym padom kto tomu veri?
"Boh je laska" 1Jn 4:8

Hamer
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 24.07.2011 07:59:36

Re: Štadión AS Trenčín

Príspevok od užívateľa Hamer » 13.02.2018 12:30:30

Filip89 napísal:
13.02.2018 10:17:58
...Lenže Trenčín ma iné ambície ako Nitra alebo Prešov, vieme aké vyhlásenia mal La Ling a aký je jeho dlhodobý cieľ. Trenčín si buduje aj vlastnú identitu, čo je super, buduje slušnú akademiu s vlastnou originálnou značkou "This is my sen". A vrchol toho všetkého, čo može charakterizovať futbalový trenčin je premňa štadion, ktorý nebude, ako dalších desať na slovensku (povedzme si narovinu, seda štadiony su všetky rovnaké), ale bude mať svoju vlastnu architektúru, pri ktorej si človek povie, ano, toto je As Trenčín. Už len tá poloha si to vyžaduje, aby tam vznikla nejaká dalšia zaujímava stavba v okolí hradu, nielen tuctová skladačka. Pre samotný trenčín to može byt velmi zaujímava stavba, ktorá sa bude vynímať. Mňa dokonca sklamala aj ta neSEDA vizualizácia, ked si to porovnám s napr madarskymi štadionmi podobnej kapacity, chce to len odvahu.
Osobne nebudem sklamaný, ak bude kapacita 8000 divákov, treba sa nato dívať reálne, ale budem sklamaný, ak trenčín namiesto odvážnejšej architektury, ktorá bude charakterizovať naš klub postaví nejakú "krabicu". Trenčín nastavil dobrú cestu a štadion je vec, ktorá bude už služiť dlhé desiatky rokov, preto si natom treba dať záležať a neuchlapiť sa.
Vyhlasenia nasho majitela boli smele, tykali sa Ligy majstrov pokial si dobre pamatam. Mas ale pravdu ze ligu majstrov treba aj niekde hrat. Ak budu vzhladom na ekonomiku nasho klubu (s ohladom na navstevnost, vstupne, ekonomicku situaciu sponzorov ale i vysku dotacii) dostatocne financne prostriedky na stadion krajsi ako dalsich 10 na Slovensku tak sa iste aj takyto vybuduje. Ak budu tie prostriedky nizsie tak sa asi bude musiet tak ako vsade prisposobit svojim moznostiam.
Filip89 napísal:
13.02.2018 10:45:34
tu je príklad malého 8tisícového štadiona, čo mi vyskočil ako prvý. Nehovorím, že človeku z toho padne sánka, dá sa to urobit aj krajšie, ale má to vlastnú tvár, je to zaujímavé a aj napriek tomu, že to neni veľké, ludia sa s tým stotožnia ako s niečim, čo patrí k ich klubu, ked sa napr fasada prisposobí niečim origialnym, čo charakterizuje ich klub. Napr. keby nejak suvisí s hradom, ktorý je v pozadí a spolu to vytvára nejaké spojenie materiálov a pod. Ako hovorím, len treba byt odvážny a dať tomu nejakú pečať...
Tie obrazky su studie rekonstrukcie Stadiona Bozsika Jozsefa v Budapesti, dufam ze sa im ho podari zrealizovat i ked aj oni meskaju lebo sucasny stav je takyto :
https://www.google.sk/maps/place/Bozsik ... d19.155324
Neda sa vsak porovnavat hlavne mesto Madarska (i ked oni tam maju viacej klubov) s Trencinom. Neda sa to ani porovnat s vyskami dotacii ake dostavaju madarske kluby. Ked odstupovala z ligy Myjava tak ich GM vyhlasil ze ak by u nas bola taka ista podpora ako hociktoremu klubu v Polsku alebo v Madarsku tak by nemali problemy.

Hamer
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 24.07.2011 07:59:36

Re: Štadión AS Trenčín

Príspevok od užívateľa Hamer » 13.02.2018 12:40:40

snapshot napísal:
13.02.2018 11:16:39
Filip89 napísal:
13.02.2018 11:12:16
to hovorím aj ja, ja som nechcel poukazovat na interier, ten sa mi dokonca na tej našej vizualizacií aj páči, kedže je taký jednoliaty, nie ako na ostatných slovenských štadionoch, poukazujem len na riešenie exterieru a využitie potencialu, ktorý ma to okolie. Doslova sa tam žiada niečo architektonicky priťažlivé.

Ja viem a suhlasim a pisem to tu odkedy je zverejneny prvy nahlad ako to ma vyzerat. Jednoducho krabica bez napadu. A to ked si prestavime pohlad z hradu to bude utrpenie. Hovorim, dobry architekt spravi divy ale uz sa to natahuje tak dlho, ze nikto nevie, ci nieco bude...
S tym architektom asi suhlas ale nastastie pri zapasoch sa ukazuje panorama krasneho starobyleho hradu z kamier zo stadiona (a nie naopak) a tato panorama bude vzdy vynimocna.

Filip89
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 17.06.2017 13:58:45

Re: Štadión AS Trenčín

Príspevok od užívateľa Filip89 » 13.02.2018 12:44:03

Hamer napísal:
13.02.2018 12:30:30
Filip89 napísal:
13.02.2018 10:45:34
tu je príklad malého 8tisícového štadiona, čo mi vyskočil ako prvý. Nehovorím, že človeku z toho padne sánka, dá sa to urobit aj krajšie, ale má to vlastnú tvár, je to zaujímavé a aj napriek tomu, že to neni veľké, ludia sa s tým stotožnia ako s niečim, čo patrí k ich klubu, ked sa napr fasada prisposobí niečim origialnym, čo charakterizuje ich klub. Napr. keby nejak suvisí s hradom, ktorý je v pozadí a spolu to vytvára nejaké spojenie materiálov a pod. Ako hovorím, len treba byt odvážny a dať tomu nejakú pečať...
Tie obrazky su studie rekonstrukcie Stadiona Bozsika Jozsefa v Budapesti, dufam ze sa im ho podari zrealizovat i ked aj oni meskaju lebo sucasny stav je takyto :
https://www.google.sk/maps/place/Bozsik ... d19.155324
Neda sa vsak porovnavat hlavne mesto Madarska (i ked oni tam maju viacej klubov) s Trencinom. Neda sa to ani porovnat s vyskami dotacii ake dostavaju madarske kluby. Ked odstupovala z ligy Myjava tak ich GM vyhlasil ze ak by u nas bola taka ista podpora ako hociktoremu klubu v Polsku alebo v Madarsku tak by nemali problemy.
pozor, ja neporovnávam kluby alebo ešte nedajbože mestá, ja porovnávam podobne kapacity a financie a to je obrovský rozdiel. Ako som už viackrát napísal, je to len príklad riešenia fasády, čo mi prvý vyskočil s podobnou kapacitou. Predsa nehovorím o zvyšovaní kapacity, ale o fasade štadiona a to ide spraviť v uplne prijatelnej cene bez nejakých horibilných navyšení. Ano, v madarsku dostávajú síce ine peniaze, ale pointa je uplne kdesi inde. Zatiaľ čo tu postavíme za podobné peniaze niečo fádne, tam dokážu postaviť malý štadion s podobnými financiami, čo má svoju architekturu. Alebo bohužiaľ postavíme čosi síce drahé, ale bez ducha, radšej s kancelariami a podobnými vecami (Tehelné pole).

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Re: Štadión AS Trenčín

Príspevok od užívateľa snapshot » 13.02.2018 14:15:23

Hamer napísal:
13.02.2018 12:40:40

S tym architektom asi suhlas ale nastastie pri zapasoch sa ukazuje panorama krasneho starobyleho hradu z kamier zo stadiona (a nie naopak) a tato panorama bude vzdy vynimocna.
Ale teraz si treba predstavit ze pride turista do TN na hrad, alebo zahranicni hraci pridu k nam, manazment zahranicneho timu.

Ano ked sedis vo vnutri je to super. Ale to si 3 hodiny za 2 tyzdne zvysok sa pozeras na fasadu.

Svojim sposobom je stadion v relaxacnej zone Trencina, tak by mal splnat nejake vizualne podmienky aj
"Boh je laska" 1Jn 4:8

Jerry
Príspevky: 406
Dátum registrácie: 22.07.2011 11:46:13
Bydlisko: Trenčín

Re: Štadión AS Trenčín

Príspevok od užívateľa Jerry » 13.02.2018 18:16:09

Mna by hlavne zaujimalo aky postoj maju k tomu kompetentny z klubu. My si tu mozeme polemizovat co a ako, ale pokial sa nevyjadri klub a neda dane podklady verejnosti, stale to bude bludny kruch. A pojdu len a len proti sebe! Uz to nebude pre verejnost ten “sympaticky novacik” z Povazia, ten velmi dobre perspektivne fungujuci klub ktore vletel do ligy ako velka voda... Pojdu po vas ludia a media ked sa nezacnete konecne bavit o teme. My mozeme tomuto nasmu klubu fandit roky, chodit na zapasy doma/vonku, trtkat sa 3 sezony na predkola do Ziliny za svoje € a svoj vlastny cas a najazdene kilometre ci je pekne alebo prsi, ale uz by to chcelo aj zo strany klubu trosku zivsej sebareflexie pretoze toto uz je hranicne. Tak?!

Napísať odpoveď