Štadión AS Trenčín

Diskusia k priestorom klubu AS Trenčín, štadiónom, fanshopom atď.

Moderátor: Moderátori

pleco8
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 30.07.2011 16:22:14

Príspevok od užívateľa pleco8 » 18.05.2016 11:09:29

Štadión bude postavený v ochrannom pásme železníc ochranné pásmo je 50 metrov od železničnej kolaje dokonca neviem či nie aj viac metrov už si to presne nepamätám len chcem napísať že ak bude štadión v ochrannom pásme zeleznice co si myslím že isto bude . Stavbu musí schváliť priamo ministerstvo dopravy v bratislave sám staviam dom v ochrannom pásme železníc a poviem vám že vybaviť súhlasné povolenie so stavbou od ministerstva tak to bol level sám o sebe je to tam ako stáť v štáte trvalo mi to pol roka denno denne tam človek musel telefonovať písať maily arogantný ľudia vyhovarali sa jeden na druhého ďalší mal dovolenku ďalší nebral telefón neodpisoval ani na maily veľa šťastia AS vo vybavovaní dúfam tam máte známosti keď vám už teraz robí ten pán z petržalky poroblemi tak ja to ministerstvo dopravy vidím ako ďalší veľký problém a nemalé zdržanie vo vybavovaní stavebného povolenia

Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Príspevok od užívateľa baki » 18.05.2016 13:54:35

vo vlade je strana, ktora v minulom volebnom obdobi vyclenila na nas stadion 2,4 mega. tak snad v tomto nebude problem. ak by tam ten stadion nechceli, tak by to uz povedali.

pleco8
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 30.07.2011 16:22:14

Príspevok od užívateľa pleco8 » 18.05.2016 17:31:54

To že tam ten štadión nebude som nikde nenapísal. Napísal som len ze toto vidím ako ďalšie zdržanie udelenia stavebného povolenia

traffic
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 18.05.2014 21:40:07

Príspevok od užívateľa traffic » 18.05.2016 20:52:03

Zdrzanie rozhodne nebude zapricinene blizkostou zeleznice, vyjadrit sa samozrejme musia, ale po tych ustupkoch co dostali od mesta nevidim dovod na nejake prieky. Ochranne pasmo drahy je 60m, ale zeleznice v nom celkom bezne schvaluju umiestnovanie stavieb. To by nestali napr. ani vsetky tie budovy dalej od Peugeotu v Zamosti ani ine novsie stavby, casto na pozemkoch prenajatych prave od ZSR. Ani mesto by vobec nemuselo riesit co sa postavi v tej zone, ktora ostane po prekladke, ak by sa tam nedalo nic postavit.

Napr. jedno vyjadrenie:
ŽSR sa vyjadrujú k stavbám pri železničnej trati, ktoré sa nachádzajú (budú nachádzať) v ochrannom pásme dráhy (OPD). OPD je 60m od osy krajnej koľaje, najmenej 30m od vonkajšej hranice obvodu dráhy podľa zákona o dráhach. Obvod dráhy je tri metre od vonkajšieho okraja telesa železničnej dráhy a stavieb, konštrukcií a pevných zariadení, ktoré sú jej súčasťou. „Stavba domu alebo nejakého iného objektu“ sa musí nachádzať mimo obvodu dráhy v min. vzdialenosti 5m od osy krajnej koľaje železničnej trate za podmienky splnenia vyššie uvedených obmedzení (aj iných podľa konkrétnej stavby), vrátane RÚVZ schválenej hlukovej a vibračnej štúdii požadovanej pre objekty na bývanie. RÚVZ – Regionálny úrad verejného zdravotníctva.

Okrem toho som to uz pisal vyssie, ze toto sa da brat aj ako modernizacia existujuceho stadiona, dokonca sa tusim este podorysne zmensuje kvoli zrusenemu bezeckemu ovalu. V podstate je cely novy stadion az na zvacsenu kapacitu a s tym suvisiace problemy s parkovanim skor pozitivna zmena.

GULIVER
Príspevky: 1485
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Príspevok od užívateľa GULIVER » 20.05.2016 11:49:10


Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Príspevok od užívateľa baki » 20.05.2016 23:42:56

bratislavskym spoluobcanom lezi na srdci nase zivotne prostredie a dopravna situacia... ako je nam len dobre.

Užívateľov profilový obrázok
Axel Wers
Príspevky: 620
Dátum registrácie: 22.09.2007 21:04:05
Bydlisko: Trenčín - Juch
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Axel Wers » 21.05.2016 08:48:36

Boha jaký vplyv na životné prostredie?! Čo tam mimo zápasov bude továreň alebo tam plánujú prevádzkovať jadrový reaktor???
VICTORIAE AVGVSTORV(m) EXERCITUS QVI LAV GARICIONE SEDIT MIL(ites) L(egionis) II DCCCLV (Marcus Valerrius) MAXIMIANUS LEG(atus) LEG (ionis) II AD(iutricis) CVR(avit) F(aciendum)

legolas380
Príspevky: 515
Dátum registrácie: 30.08.2010 20:08:24

Príspevok od užívateľa legolas380 » 21.05.2016 12:13:08

no nic napisal som tej organizacii, mne to pripada ako totalna ucelovka... niekto potrebuje o sebe dat vediet. alebo niekto zavidi

traffic
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 18.05.2014 21:40:07

Príspevok od užívateľa traffic » 22.05.2016 00:33:20

Cudoval by som sa ak ti Slavik odpise.
Cielom toho zdruzenia nie je pripomienkovat stavby po celom Slovensku z dovodu nejakej ochrany verejneho zaujmu, alebo hladania lepsich rieseni, ale z dovodu robenia obstrukcii pri vydavani povoleni. Cas su peniaze, hlavne pre stavebnikov a ked vam niekto pripomienkami blokuje velky projekt, tak porozmyslate ako sa dohodnut a nakoniec budu mozno obe strany spokojne... Nema to nic spolocne so zavistou, hlavnym mestom, ani aktivizmom.
Mozno to nakoniec bude len mesacne zdrzanie ak okresny urad rozhodne o zamietnuti pripomienok a moze sa ist dalej. Lenze po vydani rozhodnutia o umiestneni stavby nasleduje aj stavebne konanie a to tiez nie je mesacna zalezitost.
Pokial bude cast stadiona financovana z dotacie, tak predpokladam, ze vyber zhotovitela stavby musi ist cez VO. Treba pripravit tendrovu dokumentaciu a ine podklady k sutazi, takze ostava len verit, ze sa na jar skutocne zacne stavat.

Užívateľov profilový obrázok
Juraj
Príspevky: 693
Dátum registrácie: 03.09.2014 20:48:39
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od užívateľa Juraj » 22.05.2016 12:33:46

GULIVER napísal:nový termín 2019 [smilie=axe.gif]

http://nastrencin.sme.sk/c/20168785/zac ... osuva.html
Hajzel Bratislavský...
Počul som,že korupcia pri vybavovaní rôznych povolení je v TN väčšia,ako v BA.....tí tam majú buď socializmus,alebo eldorádo... [smilie=boxing.gif]
IBA VŠETCI SPOLU TO DOKÁŽEME !!!

Užívateľov profilový obrázok
Juraj
Príspevky: 693
Dátum registrácie: 03.09.2014 20:48:39
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od užívateľa Juraj » 29.06.2016 08:57:44

Martin,
kolujú reči,že jarná časť novej sezóny sa nebude hrať v Trenčíne,keď nesplníme nejaké licenčné podmienky zväzu ohľadom štadióna...
Urobte prosím,všetko preto,aby sa to nestalo a jediná"výluka"bola v októbri počas montáže vyhrievania a pokládky novej umelky!
Bolo by to nefér voči permanentkárom,ktorý si zaplatia za celú sezónu... [smilie=please.gif]
IBA VŠETCI SPOLU TO DOKÁŽEME !!!

Užívateľov profilový obrázok
martin
Administrátor
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:40:09
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa martin » 29.06.2016 11:51:00

Juraj napísal:Martin,
kolujú reči,že jarná časť novej sezóny sa nebude hrať v Trenčíne,keď nesplníme nejaké licenčné podmienky zväzu ohľadom štadióna...
Urobte prosím,všetko preto,aby sa to nestalo a jediná"výluka"bola v októbri počas montáže vyhrievania a pokládky novej umelky!
Bolo by to nefér voči permanentkárom,ktorý si zaplatia za celú sezónu... [smilie=please.gif]

jasné, toto vieme a myslíme na to

Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Príspevok od užívateľa baki » 11.07.2016 08:16:48

poslanec MsZ milos micega napisal na svojom fb profile nejake znepokojujuce veci o stadione. vraj mesto spravilo nejake pochybenia v schvalovacom procese a vsetko sa vrati na zaciatok. ohrozeny je aj zaciatok vystavby. tu je jeho status.

MÔJ OTVORENÝ LIST POSLANCOM V TRENČÍNE

Futbalový štadión v Trenčíne - ako ďalej?

Viac TU : http://www.micega.sk/co-/cinnost-poslan ... -trencine/

Vážené kolegyne a kolegovia,

aj v tento Pohodový čas pre Trenčín (cháp posledný deň festivalu Pohoda) si pokladám za svoju povinnosť obrátiť sa na Vás s jednou pracovnou, ale hlavne pre všetkých TRENČANOV dôležitou témou.

Presne pred rokom (2.7.2015) devätnásti z nás podporili projekt výstavby futbalového štadióna. Primátor Rybníček ho predložil ako STRATREGICKÝ projekt pre naše mesto. Plne s tým súhlasím. Prezentoval aj termín výstavby : jar 2016 – jeseň 2017.

Termín začatia sa už zmeškal, čo ma mrzí. Za ešte väčšiu škodu pre TRENČANOV pokladám však to, že nereálny je aj predpokladaný termín dokončenia.

V stredu (6.7.) som na rokovanie zastupiteľstva pripravil materiál k štadiónu. Už po druhýkrát niektorí z Vás odmietli zaradenie takéhoto riadneho bodu na naše rokovanie. Cieľom materiálu bolo najmä získať základné informácie týkajúce sa súčasného stavu.

Deklarované termíny nebudú dodržané. Je preto mojou psou povinnosťou, aby som sa v mene TRENČANOV pýtal. Toto mi však aj pričinením niektorých z Vás nebolo umožnené.

Povoľovací proces je momentálne v štádiu územného konania, ktoré je PRERUŠENÉ. Celý proces riadi Mesto Trenčín. Z podkladov, ktoré mám k dispozícii vyplýva, že poslanci a verejnosť nie sú pravdivo informovaní o povoľovacom procese, teda aj o stave výstavby.

Prezentovaný dôvod na prerušenie územného konania (posúdenie z oblasti životného prostredia – viď prvá veta na druhej strane rozhodnutia Mesta) pominul už 22.4.2015, lebo okresný úrad vo veci už rozhodol. Ešte väčší problém je podľa mňa to, že Mesto Trenčín koná ako nepríslušný stavebný úrad (pozri § 119 ods. 3 stavebného zákona). Tento nezákonný postup bude mať za následok zastavenia konania. Celý proces musí začať úplne od začiatku. Opakujem, od začiatku.

TRENČANIA si zaslúžia nový štadión. Zaslúžia si to všetci, čo sa pohybujú okolo futbalu. Rodičia malých futbalistov majú právo vedieť, ako to bude a kde budú trénovať. Obyvatelia Sihote majú právo vedieť, dokedy bude v tejto časti prebiehať intenzívna stavebná činnosť, ktorá sa začala už rekonštrukciou železnice. Podnikatelia to majú právo vedieť tiež – oni totiž nielen podnikajú, ale aj zamestnávajú.

Takže Vážené kolegyne a kolegovia !

Ja som nemal umožnené pýtať sa, tak sa pýtajte VY. Ponúkam Vám otázky, na ktoré treba hľadať odpovede :

1. Je pravda, že Mesto Trenčín v územnom konaní koná v rozpore so zákonom ako nepríslušný stavebný úrad?

2. Je pravda, že ak Mesto Trenčín koná nezákonne, celý povoľovací proces sa vráti na začiatok územného konania?

3. Je pravda, že rozhodnutie Mesta Trenčín o prerušení územného konania zo dňa 22.4.2016 nemalo byť ani vydané, lebo deklarovaný dôvod prerušenia pominul v deň jeho vydania?

Keď budete vedieť odpovede, tak ich prosím dajte na vedomie všetkým TRENČANOM.

Na záver :

Proces vydania stavebného povolenia na stavbu futbalového štadióna nie je ani tam, kde bol v júli minulý rok, lebo je o niekoľko procesných rozhodnutí späť.

Aj preto sa treba pýtať, lebo je ohrozený STRATEGICKÝ PROJEKT pre Trenčín.

PS
Z môjho profesného hľadiska nereagovať na vzniknutý stav si neviem ani predstaviť

GULIVER
Príspevky: 1485
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Príspevok od užívateľa GULIVER » 11.07.2016 09:26:32

Ku*va, nemám slov. Poďme hrávať do Dubnice, tam to má aspoň akú takú úroveň. Náš štadión je väčšia oštara ako Pasienky a čaká nás podobná dĺžka výstavby ako Tehelné pole. V DS to ísť môže, v septembri budú mať polovicu štadióna hotového, my musíme byť stále extra [smilie=axe.gif]

Užívateľov profilový obrázok
martin
Administrátor
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:40:09
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa martin » 11.07.2016 11:04:04

áno, je to vec, ktorú má v kompetencii mesto

Napísať odpoveď