Štadión AS Trenčín

Diskusia k priestorom klubu AS Trenčín, štadiónom, fanshopom atď.

Moderátor: Moderátori

snapshot
Príspevky: 2735
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Príspevok od užívateľa snapshot » 13.01.2016 22:29:01

pani vedel, ze tu bol aj clanok tak nech sa paci: plus niekde v sporte to bolo viac rozpisane mam pocit
http://astrencin.sk/clanek.asp?id=4429
"Boh je laska" 1Jn 4:8

traffic
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 18.05.2014 21:40:07

Príspevok od užívateľa traffic » 14.01.2016 00:14:13

snapshot o termine zacatia ten clanok z pravdy nie je, to sa v decembri prezentovalo, ale kde sa tam v tom tvojom clanku spomina ta kolizia s uzemnym planom?

holt ked je PR okolo vystavby noveho stadiona take slabe, tak potom clovek zazdiela cokolvek aj z toho smerackeho platku, ked mu to vyskoci v RSS a nasledne sa tu zbytocne teoretizuje. Nie kazdemu mohol vyhovovat termin diskusie v Metre. Aj tu je vidiet, ze zaujem o diskusiu a nejake napady od verejnosti, ktora uz mozno par stadionov vo svete pochodila prilis velky nie je. Myslel som, ze toto forum ma nie len formu nezavaznej ale aj konstruktivnej diskusie s nejakou odozvou, ked tu ma klub svojho zastupcu. Mohlo by to byt aj formou jednoducheho formularu na stranke, kde by sa mohol kazdy vlozit napady/zlepsenia, ci uz k bufetom, parkovaniu, vstupom, architekture a pod. S hotovym projektom uz bude priestor pre nejake dodatocne zlepsenia minimalny.
Pokial caka klub, ze aj stadion sa naplni iba "tymi co sa o to zaujimaju" tak potom som velmi zvedavy na navstevnost.
Ja som sa tu registroval hlavne kvoli tejto teme, inde ani neprispievam, lebo sa zaujimam o hocaku vystavbu v meste, specialne takuto vyraznu sportovu, s velkym dosahom na urbanizmus a architekturu mesta, ved sa to predsa neda brat vsetko prisne funkcne.

Užívateľov profilový obrázok
martin
Administrátor
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:40:09
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa martin » 14.01.2016 09:39:51

GULIVER napísal:Martin, jednu pripomienku k tomu mám; pre ludí čo pracuju v zahraničí a nemaju možnost dostat sa na diskusiu do metra ale zato maju záujem vnímat klub viacej do hlbky máš aku radu ? Pýtal som sa na report, skrátene v bodoch, nikto nato neodpovedal... Nie všetci maju možnost príst v strede týždna do metra na diskusiu, ja som tam velmi chcel ist ale pracovné povinnosti mi nedovolili. Bol bysom rád, ak by niekto celu tuto temu ozrejmil...
neviaže sa to priamo na kino, samozrejme, že kto tam nemôže prísť, tak tam nebude, zámerom kina je priniesť fanúšikom exkluzívne niečo za to, že prišli, preto nechcem robiť záznamy, ale využiť skvelý priestor a atmosféru, ktorá tam je pre klub a pre našich fans

informovanosť možno nie je dokonalá, ale snažíme sa v rámci našich možností dávať všetky definitívne informácie von a prinášať často ešte viac... ohľadom toho záujmu to nebolo myslené v zlom, u nás doma to tak býva často pochopené, za to sa ospravedlňujem...

myslel som skôr tých, ktorý posielajú najmä cez FB a mail otázky typu:
- nemohli by ste hrať v príprave s českou špičkou?
- kedy sú prípravné zápasy
- aké zostavy nastúpia proti borčiciam a myjave

ale my trpezlivo odpovedáme ;)

Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Príspevok od užívateľa baki » 14.01.2016 18:56:48


Musu
Príspevky: 1683
Dátum registrácie: 03.08.2007 15:19:05

Príspevok od užívateľa Musu » 14.01.2016 19:05:21

Akurat som to sem chcel dat. Som sa dozvedel viac z toho clanku jak tu :D
Sú aj dôležitejšie veci ako futbal...

benci12
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 08.08.2007 20:01:52

Príspevok od užívateľa benci12 » 17.01.2016 10:31:44

Mna by zaujimala jedna skutocnost o stadione, ktora sa takmer vobec nerozobera. Nie tak davno som cital aj clanok, ze by sme na novom stadione mali zivy travnik. Islo len o spekulaciu? Nakolko si neviem predstavit z treningoveho hladiska a moznostiach v okoli, ze by sme sa k tomu uchylili.

Užívateľov profilový obrázok
martin
Administrátor
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:40:09
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa martin » 17.01.2016 15:26:49

benci12 napísal:Mna by zaujimala jedna skutocnost o stadione, ktora sa takmer vobec nerozobera. Nie tak davno som cital aj clanok, ze by sme na novom stadione mali zivy travnik. Islo len o spekulaciu? Nakolko si neviem predstavit z treningoveho hladiska a moznostiach v okoli, ze by sme sa k tomu uchylili.
živý trávnik neplánujeme, štadión by tam bol využívaný veľmi málo, mladšie výbery by sa tam ani nedostali

Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Príspevok od užívateľa baki » 28.01.2016 19:10:23

stadion, na ktorom som prvy raz videl svoj klub, zadupe arogantny oligarcha. dakujem, "pan" primator, dakujem, "damy" a "pani" v zastupitelstve. nemohol to LL kupit a postavit akademiu tam a nie v stankovciach?

uz ostavaju len biskupice. ako dlho?

http://reality.etrend.sk/byvanie/patsto ... diona.html

Užívateľov profilový obrázok
martin
Administrátor
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:40:09
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa martin » 28.01.2016 20:46:05

skúsim len veľmi v skratke vysvetliť anabázu tohto objektu...

- Odeva bola na predaj, klub prejavil záujem, ale mesto ho predalo inému záujemcovi
- nasledoval komerčný predaj a zmena zámeru zo športoviska na bytovú výstavbu
- Odeva bol jedným z prvých pozemkov, o ktorých klub uvažoval ako o akadémii, prečo? blízkosť hlavného štadióna, základná škola, stredné školy, a v sci-fi myšlienkach aj možnosť využiť nejakú halu Ozety na kryté ihrisko
- neoficiálne sa klub informoval o možnosti získania pozemku, cena však bola vzhľadom na daný zámer - neziskového športového areálu - nezmyselne vysoká
- pri súčasnej cene tam niť iné nemohlo byť

a jeden súkromný názor na záver, nepoznám cestu, ako by mohlo mesto získať pozemok od súkromného vlastníka

je to smutné, ale asi viete, čo sa stalo s Highbury... nie je to síce celkom paralela, ale aj tam išiel sentiment bokom

o biskupiciach i ozete sa rozhodlo už veľmi dávno, v tomto smere mám pocit, že otázky by mali byť smerové na iných pánov ako sú dnes v zastupiteľstve

Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Príspevok od užívateľa baki » 28.01.2016 22:15:20

martin, v ktorom roku bola odeva na predaj a klub o nu prejavil zaujem? ja nehovorim, ze za tuto situaciu moze prave toto zastupitelstvo, ale sucasny primator je tu uz akoze druhe volebne obdobie a sport v meste chatra konstantne 27 rokov. celler likvidoval futbal, rybnicek likviduje hokej. to aby si nic neostali dlzni. akademia na odeve bol krasny sen, ktory sa nikdy nenaplni. tento projekt by urcite ozivil cele zamostie, ktore trpi pod priemyslom, co sa tam za posledne roky nastahoval. vsetko sa tam rusi a stavaju sa tam cinzaky a vyrobne haly. ihriska su hadam len v okolitych dedinach. aj zablatie muselo tuho bojovat, aby im ostalo ihrisko, ktore je teraz dlavene priemyselnymi halami v okoli. to klubu nevadi, ze sa po celom meste rusia ihriska? ako chceme priviest deti k futbalu bez ihrisk? neuvazuje sa pri novom stadione aspon s jednym vedlajsim ihriskom? ci treba milion parkovacich miest, lebo auta su dolezitrjsie ako ludia a chceme za kazdu cenu hviezdicky? ved to je uz strasne, co sa v tomto meste robi so sportoviskami, a to nespominam mestsku zelen a oddychove zony, kedze to je ina tema.

snapshot
Príspevky: 2735
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Príspevok od užívateľa snapshot » 28.01.2016 22:24:08

baki ja iba doplnim, je pravdepodobne, ze akademia nebude v Stankovciach.

Klub zacal premyslat nad pozemkami na ostrove, ktore su v KU Zamarovce.

Problem je vo vynati z podneho fondu, ale aj na to by bola cesta, len ci je vola z oboch stran?
"Boh je laska" 1Jn 4:8

Užívateľov profilový obrázok
martin
Administrátor
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:40:09
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa martin » 29.01.2016 09:53:14

prvý predaj prebehol ešte pred príchodom Holanďanov, ale to sa dá určite vyhľadať... nebudem tvrdiť, že táto téma sem nepatrí, ale téma športovísk je politickou témou, aj náš klub by s otvorenou náručou privítal oveľa viac ihrísk...

snapshot
Príspevky: 2735
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Príspevok od užívateľa snapshot » 29.01.2016 11:27:30

martin napísal:aj náš klub by s otvorenou náručou privítal oveľa viac ihrísk...
Preto sa cudujem, ze uz sa moc nerata so Stankovcami, pritom je riesenie, ktore lahko a elegantne zbavi klub povinnosti zaplatit vysoku sumu za vynatie z pod neho fondu, na ktore sa pozabudlo pri kupe. Uz sa tam naliali peniaze, tak preco od toho uskocit? Kludne mozes odpovedat aj do spravy, je to chyba vo vedeni obce, kedze boli volby pred rokom alebo niekde inde?

Pritom sa caka iba na AS kym zacne stavat
"Boh je laska" 1Jn 4:8

Užívateľov profilový obrázok
martin
Administrátor
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:40:09
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa martin » 29.01.2016 11:35:30

Žiadna z alternatív dnes nie je definitívna. Aj v prípade, že by sa podarilo využiť niekdajšie ihriská pri Váhu a podarilo by sa ich klubu obnoviť, neznamená to zrušenie plánov v Stankovciach. Všetky naše projekty vyhodnocujeme z ekonomického a logistického hľadiska. Rovnako tak z krátkodobého a dlhodobého pohľadu. Verím, že je pochopiteľné, že klub ako AS Trenčín musí každé euro otočiť v rukách niekoľkokrát. Pracuje sa na projekte štadióna a veríme, že popritom sa nám podarí posunúť s tréningovými plochami, kde ide pri investícií o sedemmiestnu sumu. My sme tí, ktorí by sme to chceli mať vyriešené čím skôr, keďže aktuálny stav je neakceptovateľný. Nie však na úkor stability klubu.

Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Príspevok od užívateľa baki » 29.01.2016 11:40:16

martin, ak predaj prebehol pred prichodom holandanov, tak tomu rozumiem. vtedy mal klub existencne problemy a teraz tie nenazrane developerske prasiatka asi tazko pustia lukrativny pozemok. to ale nic nemeni na tom, ako sa mesto sprava v poslednych desatrociach k sportu. ja len pisem, ze je to smutne. na otazku vedlajsieho ihriska na novom stadione si mi neodpovedal, takze to vnimam tak, ze auta su dolezitejsie ako ludia (co nie je v nasom meste nic nove). nekritizujem za to klub. sportoviska pre amatersky sport ma vytvarat samosprava.

co sa tyka ostrova, tiez ma uz napadlo, ze to je v blizkosti stadiona a je tam vela nevyuziteho priestoru. ale nie je to nahodou zaplavove uzemie?

Napísať odpoveď