Štadión AS Trenčín

Diskusia k priestorom klubu AS Trenčín, štadiónom, fanshopom atď.

Moderátor: Moderátori

Musu
Príspevky: 1683
Dátum registrácie: 03.08.2007 15:19:05

Príspevok od užívateľa Musu » 07.11.2011 13:34:39

erik napísal:Pre 30 tis. je veľa aj na Blavu , ale to je záležitosť SFZ, ktorý však nemá peniaze ani na repre, lebo repre plat berie len tréner. V Trenčíne netreba ani hotel ani wellnes, tu stačí aj AU Optronics, a...
keby neboli ti auoptonici blbi uz davno mohli vladnut nasmu skorumpovanemu futbalu :D
Sú aj dôležitejšie veci ako futbal...

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Príspevok od užívateľa snapshot » 14.11.2011 16:33:47

Kedze v Stankovciach sa zacalo pracovat co tak skusit spravit nejaky sumar z toho alebo awspon nieco?
"Boh je laska" 1Jn 4:8

Užívateľov profilový obrázok
marťas
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 11.08.2011 13:04:04
Bydlisko: Juh

Príspevok od užívateľa marťas » 18.11.2011 20:30:32

Musu napísal:
erik napísal:Pre 30 tis. je veľa aj na Blavu , ale to je záležitosť SFZ, ktorý však nemá peniaze ani na repre, lebo repre plat berie len tréner. V Trenčíne netreba ani hotel ani wellnes, tu stačí aj AU Optronics, a...
keby neboli ti auoptonici blbi uz davno mohli vladnut nasmu skorumpovanemu futbalu :D
Možno preto, že je skorumpovaný, s ním nechcú mať nič spoločné
Pravý Trenčan si svoje mesto váži, neznečisťuje ho.

D.R.House
Príspevky: 468
Dátum registrácie: 24.01.2008 08:46:23

Príspevok od užívateľa D.R.House » 23.11.2011 12:40:55

to su korejci... ich nezaujima okolie ich firmy...
pravda sa zle počúva

Užívateľov profilový obrázok
pidzej
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 03.08.2007 15:32:16
Bydlisko: u OZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pidzej » 23.11.2011 16:13:46

Dr House Mylis sa su uplne iny ako Korejci oni su viacmenej Taiwanci a par ich je z ciny inak je to rozdiel asi ako nemec a spaniel v eu.

erik
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 25.06.2008 12:15:16
Bydlisko: Rázusa 15 Trenčín

Inoivácia na štadióne

Príspevok od užívateľa erik » 29.11.2011 13:30:26

Myslím, že cez zimnú prestávku je priestor na zmeny na štadióne. Mrzí ma, že z vedenia ani z poradcov klubu nevychádzajú veci k viditeľným zmenám štadióna. Sami si znižujeme kapacitu ak nám trčia striedačky do výšky 2 m. Vo svete je dávno odskúšané, že sa zapustia do zeme a potom aj diváci možu sedieť v prvom až šiestom rad a tréneri nemusia celý zápas stáť pri hracej ploche. Ale to je zas chyba 4-tého rozhodcu aby to riešil. V súčastnosti sú tieto miesta prázdne. A to sa jedná o cca 800 miest. Takisto asi treba zmeniť súvislé ohraničenie zóny lavičky z pevnej čiary na čiarkovanú. Nečítal som manuál ihrísk , ale vo svete je to tak.

D.R.House
Príspevky: 468
Dátum registrácie: 24.01.2008 08:46:23

Príspevok od užívateľa D.R.House » 30.11.2011 12:40:32

As stadion by chcel troska upgradovat a na sucastne pomery by bol dostacujuci. derby ako je AS:TT / 3419 divakov / alebo AS:Slovan okolo 4400 divakov /.
Staci mrknut kusok do ZA kde ZA:BB / 1812 divakov !!! / - tu nepomaha ani pekny stadion. Ja to stale tvrdim ze navstevnost nie je o stadione.

Tak by ma zaujimalo kolko to bolo v sobotu u nas trnavakov..
pravda sa zle počúva

legolas380
Príspevky: 515
Dátum registrácie: 30.08.2010 20:08:24

Príspevok od užívateľa legolas380 » 30.11.2011 14:39:18

trnavakov bolo podla mna minimalne 1500

erik
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 25.06.2008 12:15:16
Bydlisko: Rázusa 15 Trenčín

Príspevok od užívateľa erik » 01.12.2011 13:26:18

Toto sú nariadenia klubu pri prevádzke štadióna:
•Zákaz fajčiť v priestoroch všetkých tribún.
•Areál je počas celého stretnutia pod kontrolou bezpečnostného kamerového systému. Narušenie priebehu stretnutia alebo akékoľvek výtržnosti v priestoroch štadióna budú viesť k identifikovaniu osôb a následný zákaz vstupu na štadión v trvaní od niekoľkých mesiacov až na niekoľko rokov.
V skutočnosti sa na tribúne fajčí a kamera asi nikho nezaznamenala, keď nikto voči tomu nezakročil. znovu robíme nariadenia len na papier. Asi je tu taký folklór

Šukal
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 12.04.2011 13:02:43
Bydlisko: TRENCHTOWN

Príspevok od užívateľa Šukal » 02.12.2011 12:47:49

dám to sem ešte raz, pretože ma tento projekt zaujal a v súčasnej situácii (finančnej, politickej, futbalovej) je to asi jediná možnosť ako zmeniť smetisko na "štadión"

http://sport.aktuality.sk/clanok/112475 ... liona-eur/

Užívateľov profilový obrázok
logoped
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 25.12.2007 21:05:04
Bydlisko: Ivanovce

Príspevok od užívateľa logoped » 10.01.2012 18:54:59

logoped napísal:páni a dámy znie to zaujimavo,ale nemam pianooo ,tak prosim ,čo sa to tam píše: [smilie=book.gif] [smilie=bounce.gif]
denniksport.sk/article/.../as-trencin-pod-lizatkami-budu-dve-tribuny

Užívateľov profilový obrázok
Forrest
Administrátor
Príspevky: 978
Dátum registrácie: 04.08.2007 18:09:41
Bydlisko: Trencin - Juh, Bratislava

Príspevok od užívateľa Forrest » 12.01.2012 12:32:41

[clanok je este spred zaciatku sezony... BEZ OBRAZKOV A BEZ VIDEI... AK BY NIEKTO CHCEL, MOZEM PRIDAT] ..inak velmi pekny a vycerpavajuci clanok, to Piano niekedy stoji za to. [smilie=thumbsup.gif]

BOLI SME u nováčika Corgoň ligy v Trenčíne, kde prebiehajú rekonštrukčné práce na štadióne

Tento traktor s „vysávačom“ včera brázdil umelý trávnik v Trenčíne. Vzadu vpravo hlavná tribúna, oproti ktorej vyrastie ešte jedna menšia.

TRENČÍN (Od našich redaktorov MIROSLAVA ANTOLA, MARTINA RYBÁRA a fotoreportéra DUŠANA KOUTNÉHO) – Trávnik je javiskom, na ktorom žiaria futbalisti, štadión stánkom, ktorým sa prezentuje klub. Trenčania v uplynulej sezóne vybojovali postup do Corgoň ligy na svojom štadióne s umelou trávou, medzi elitou však už sú na kluby kladené vyššie nároky.

Aj preto zazneli šumy, že AS Trenčín bude svoje domáce zápasy hrávať inde, trebárs v neďalekej Dubnici. Krátko po skončení uplynulého ročníka republikových súťaží však padlo rozhodnutie: mužstvo zostáva na vlastnom štadióne na Sihoti pod „lízatkami“. „Bral som to osobne, som totiž lokálpatriot, ktorý sa narodil v Trenčíne. Majiteľ Tschen La Ling po istom čase tiež pochopil, že musíme ligu udržať v tomto meste,“ priznal predseda predstavenstva a generálny manažér klubu Róbert Rybníček.

Všetci v klube si však uvedomovali, že súčasný stánok potrebuje skultúrniť. „Licenčná komisia i Únia ligových klubov nás zaviazali istými povinnosťami. Ako účastník Corgoň ligy musíme mať funkčný kamerový systém, musíme vymeniť trávnik. Ten náš už bol na hrane užívania, pretože od roku 2004 sa nemenil. Stále má svoju kvalitu, ale je veľmi opotrebovaný, pretože ho využívajú všetky naše družstvá. Podľa možností by sme mali dobudovať aj protiľahlú tribúnu. Plánujeme to urobiť tak, že využijeme len spodné poschodie, ktoré je na pevnom nánose. Nechceme riskovať problémy so statikou, preto vrchnú časť nebudeme rekonštruovať. Dôležité je, aby to celé vyzeralo esteticky, preto sa chystáme vymaľovať aj vonkajšiu časť hlavnej tribúny,“ vymenoval Rybníček všetky body rekonštrukcie. Kapacita štadióna sa zvýši na 4500 miest. „Na hlavnú tribúnu sa zmestí 3100 divákov, na novú 1100 ľudí a do sektora hostí okolo 300 fanúšikov.“

Video:Róbert Rybníček o zmenách, ktoré sa udejú na štadióne

Pod Hradom Matúša Čáka si vykasali rukávy a od 1. júna začali s rekonštrukciou. V čase našej návštevy prebiehala demontáž starého umelého trávnika, presnejšie fáza, ktorá sa nazýva vysávanie. Potom na plochu namontujú novučičký dvojfarebný trávnik III. generácie, ktorý FIFA ocenila dvoma hviezdičkami. „Dohodli sme sa s firmou Sport real, ktorá urobí aj poľné skúšky, na základe ktorých sa udeľuje spomínaný certifikát“ Ukončenie prác na trávniku je naplánované na posledný júnový deň. Tribúna by mala byť hotová a kamerový systém nainštalovaný do prvého domáceho zápasu. Všetky prípravné zápasy odohrajú Trenčania mimo svojho štadióna.

* * *

Ako sme už spomínali, umelý trávnik majú na hlavnom ihrisku v Trenčíne od roku 2004. Bola to vtedy veľká zmena. Hoci je to povrch, ktorý aj na súťažné zápasy odobrili FIFA i UEFA, na konzervatívnom Slovensku si na to mnohí nevedeli zvyknúť a v táboroch súperov sa to neobišlo bez frflania. „Už to vôbec neriešim. Pretože vidím, kam smeruje vývoj vo svete a ako umelú plochu využívajú v iných krajinách. Navyše, v súčasnosti nie sme v takej situácii, aby sme mohli mať prírodný trávnik na hlavnom ihrisku. Umelý povrch nám neuveriteľne pomohol, zvýšila sa kvalita tréningového procesu. Naši hráči oveľa radšej trénujú na umelej tráve, pretože vedia, že majú štandardné podmienky na jar, v lete i na jeseň. Aj zápasy majú inú úroveň ako na rôznych diskutabilných povrchoch.“ Súperi oponovali, že pre Trenčanov je to výhoda. „Nemyslím si to, my sme tí, ktorí striedame povrchy týždeň čo týždeň a preto sa musíme viac prispôsobovať.“

Trenčania na svojej „umelke“ zažili smutné chvíle, keď v roku 2008 vypadli z Corgoň ligy, no teraz po troch sezónach oslavovali návrat medzi elitu. Triumf v druhej najvyššej súťaži ovenčili suverénnym 21-bodovým náskokom! „Verím, že nová éra bude ešte úspešnejšia,“ zaželal si Rybníček.

* * *

Rekonštrukcia zhltne nemalé investície, ktorých výška je známa. „Je to nadimenzované na 298-tisíc eur. Hľadali sme všetky možnosti, ako to finančne a materiálovo zastrešiť, ako platby rozložiť na dlhšie splátkové obdobie. Oficiálne som ÚLK požiadal o dotáciu na kamerový systém, verím, že ju dostaneme. Všetky firmy a dodávatelia, s ktorými sme sa dohodli, nám vyšli v ústrety, za čo im patrí poďakovanie. Štadión bude mať nový ráz, aj keď je to ešte ďaleko od ideálu. Zostávame však v Trenčíne, čo je najpodstatnejšie. Verím, že sa to prejaví aj na návštevnosti,“ zdôraznil Rybníček. „Hoci sa hovorí o tom, že sme hokejové mesto, je tu aj silné futbalové povedomie. Keď Trenčín v 90. rokoch postúpil do ligy, na Slovan či Trnavu prišli dvojciferné návštevy. V našich ľuďoch to drieme, som presvedčený, že ich prilákame, že naplníme očakávania.“

Už je známe aj vstupné na novú sezónu: 3,5 eura na krytú tribúnu, 3 eurá na nekrytú.

V PLÁNE AJ AKADÉMIA

V budúcnosti by Trenčín mal disponovať aj vlastnou akadémiou, sídlom, kde nájdu zázemie všetky družstvá. Mala by vyrásť v neďalekej obci Trenčianske Stankovce, kde je k dispozícii nádherný areál. „Verím, že sa to čoskoro podarí dotiahnuť. V priebehu dvoch-troch rokov tam plánujeme vybudovať tri-štyri ihriská. Všade vo svete to funguje tak, že klub má svoje zázemie v tréningovom centre, iba zápasy sa hrajú na hlavnom štadióne. Je to naša vízia, ktorej samozrejme treba dať čas,“ skonštatoval Róbert Rybníček.

Video: Róbert Rybníček o vízii vlastnej akadémie

Chcú hrať dôstojnú rolu


Róbert Rybníček.Róbert Rybníček.
Po troch rokoch bude Trenčín opäť účinkovať v najvyššej súťaži. Vedenie AS hlási, že na návrat medzi elitu je pripravené, predseda predstavenstva a generálny manažér Róbert Rybníček však nevylučuje ani hráčske výmeny jedným či druhým smerom.

Aké plány máte s hráčskym kádrom?

„Myslím si, že sme klubom, ktorý je zo všetkých stránok pripravený na Corgoň ligu, nech hovoríme o kádri, finančnom zabezpečení, realizačnom tíme alebo prínose našich hráčov. Máme dostatok odchovancov, čo je naša dlhodobá stratégia. Dovolím si tvrdiť, že tento káder, aj keby niekto odišiel a iný prišiel, slabší nebude, môže byť už len silnejší. Chceme sa presadiť tým, čím aj v I. lige, teda futbalovosťou. Náš systém hry je založený na držaní lopty, kombináciách. Myslím si, že máme na to, aby sme v Corgoň lige hrali solídnu rolu."

Kto a v akom časovom horizonte by mohol nasledovať Kubíka a Adiho, ktorí z Trenčína prestúpili do zahraničia?

„Dnes nemáme v tíme ani jedného hráča na hosťovaní, všetci sú pod zmluvou. Adi odišiel na Ukrajinu z I. ligy, boli sme schopní ho tam predať, čo o niečom svedčí. S Kubíkom sme trochu zariskovali, keďže sme ho vlani pustili na hosťovanie, ale oplatilo sa. Týchto dvoch hráčov sme speňažili a majiteľovi sa tak čiastočne vrátilo, čo investoval. Teraz tu máme Štefánika, Salinasa, Depetrisa, Baeza či Holúbeka, mládež nám funguje na veľmi dobrej úrovni. Nemyslíme len na to, kto je dnes v A-mužstve, ale aj na to, čo sa nachádza pod seniorským tímom."

Video: Róbert Rybníček o práci s hráčmi

David Depetris strelil v uplynulej sezóne 31 gólov, predtým však dokázal zahadzovať jednu šancu za druhou. Dá sa povedať, že dozrel?

„Urobil neuveriteľný progres, najmä z ľudskej a profesionálnej stránky. Neviem, či ešte niekedy budeme mať takého strelca v Trenčíne. Uňho to nie je len otázka gólov, ale aj tréningového procesu. Futbalovo je na úplne inej úrovni. Či odíde alebo zostane, určite nám pomôže. Keď príde zaujímavá ponuka, s ktorou sa aj on stotožní, nebudeme mu v ničom brániť. Ak prestúpi, budeme sa snažiť nájsť adekvátnu náhradu, aby sme naňho na ihrisku „zabudli" rovnako, ako sa nám to podarilo v prípade Adiho. Okrem Davida sú tu však aj iní hráči, keby nebolo ich, určite by nestrelil 31 gólov."

Objavili sa už konkrétni záujemcovia o Depetrisa? Hovorí sa o majstrovskom Slovane.

„Zatiaľ nie. Sú tu rôzne španielske intervencie, záujem je z Talianska aj Ruska. Prestupový trh však ešte prakticky ani nezačal fungovať, uvidíme, ako sa to skončí. Nie sme momentálne závislí na tom, aby sme ho museli predať. Nesmieme rozmýšľať nad tým, čo bude, keď odíde, ale v tom duchu, že šancu dostanú iní hráči, ktorí sa môžu ukázať."

Máte už vyhliadnuté prípadné posily?

„Na začiatku prípravy, ak stihneme všetko včas vybaviť, by sme chceli privítať na skúške dvoch-troch hráčov. Nepôjde o úplne neznámych futbalistov, ale chceme vidieť, ako sa etablujú do mužstva a či budú schopní sa prispôsobiť. Mali by tu byť aj nejakí hráči z Brazílie. V žiadnom prípade to nie je náhodný výber, týchto hráčov máme odsledovaných, potrebujeme ich však vidieť v našich podmienkach. Čo sa týka postov, potrebujeme sa posilniť najmä v krídelných priestoroch."

So zahraničnými hráčmi máte pomerne dobré skúsenosti. Čo hovoríte na Lestera Peltiera, ktorý k vám prišiel počas jarnej časti?

„Je to veľmi zaujímavý typ futbalistu, pokiaľ by sme objavili podobného hráča, snažili by sme sa ho tiež získať. Má stále ešte len 22 rokov, momentálne sa pripravuje so seniorskou reprezentáciou Trinidadu a Tobaga. Teraz sme ho mali v kádri do konca sezóny s dvojročnou opciou, ktorú sme si uplatnili. Myslím si, že to môže byť v novej sezóne veľmi zaujímavá postava v Corgoň lige."

Angažovanie Adriána Guľu ako hlavného trénera sa ukázalo ako veľmi dobrý krok.

„Má neuveriteľný potenciál, vlastne stále ešte len začína a uvidíme, ako bude reagovať na ťažšie situácie, aké zažil za ostatný rok v Trenčíne. Myslím si však, že vzhľadom na jeho napredovanie by ich mal zvládnuť. Chceme s ním pokračovať ďalej a nech to tu skončí akokoľvek, Guľa predstavuje pre Slovensko z trénerského hľadiska veľký prísľub."

Bude lídrom mužstva v novej sezóne skúsený Martin Ševela?

„Prežil s nami najťažšie, ale neskôr aj najkrajšie obdobie. Dohodli sme sa na tom, že ešte určite bude u nás pokračovať ako hráč. Po polroku alebo roku uvidíme, či sa presunie do trénerskej pozície. Chceme mu dať príležitosť."

Zdolali aj Dortmund

Mladí Trenčania dosiahli koncom mája veľmi pekný úspech aj na medzinárodnej úrovni. Zverenci trénera Adriána Guľu sa v Amsterdame zúčastnili na prestížnom turnaji výberov do 19 rokov a v konkurencii ôsmich mužstiev obsadili solídne štvrté miesto. V základnej skupine hráči AS zvíťazili nad brazílskym Cruzeirom aj Borussiou Dortmund a nestačili len na domáci Ajax, ktorý sa stal napokon absolútnym víťazom. Po semifinálovej prehre s ďalším brazílskym zástupcom Botafogom podľahli Trenčania v dueli o konečné tretie miesto Tottenhamu Hotspur až po penaltovom rozstrele. „Bol to pre nás všetkých fantastický zážitok. Ukázalo sa, že to, na čom pracujeme, má zmysel. Podarilo sa nám dostať sa na európsku futbalovú mapu," povedal Róbert Rybníček. Jednou z hviezd podujatia sa stal defenzívny záložník AS Lukáš Ďuriška, ktorému cenu odovzdala holandská legenda Johan Cruyff. „Bol to super pocit, nič väčšie som doteraz nedosiahol. Keď som sa doma vybalil, mama sa dokonca rozplakala. V každom prípade je to pre mňa poriadny kopanec do ďalšej práce," vyhlásil Ďuriška.

D.R.House
Príspevky: 468
Dátum registrácie: 24.01.2008 08:46:23

Príspevok od užívateľa D.R.House » 19.01.2012 11:09:59

Vladko Weiss povedal ze slovan ma do 2 rokov novy stadion.. Tak neviem kde to zobral. Dokonca tomu veril ...

Uz nech zacne sezona lebo ma chyta ponorka..
pravda sa zle počúva

pleco8
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 30.07.2011 16:22:14

Príspevok od užívateľa pleco8 » 22.02.2012 15:57:44

Výstavba (1954 - 1957)

Nový projekt bol zverený do rúk architektom Francesc Mitajns Miro, bratrancovi prezidenta Sansa, Josep Soteras Mauri a so všetkými ešte spolupracoval Lorenzo Garcia Barbon, ktorý mal vždy hlavné slovo. O rok neskôr, 11.Júla 1955, klub dostal zelenú (získal stavebné práva) od INGAR SA. Pôvodné náklady na výstavbu nového štadióna sa odhadovali na 66 620 000 pesos ale ako sa neskôr ukázalo bolo to o pár miliónov pesos viac :-) (300 000 000). Barcelona si musela zobrať hypotéku vo výške 100 miliónov pesos a bankové pôžičky vo výške 60 miliónov. Prevažnú časť výstavby však financovali fanúšikovia. Klub musel však ešte aj tak dlhé roky splácať pôžičky.

Názov

Vedenie klubu navrhovalo aby sa nový štadión volal po niektorom z vynikajúcich hráčov Barcy, ale napokon sa členovia klubu sa rozhodli pre jednoduchý názov Nou Camp - Nový Štadión


Toto som nasiel v historii o vystavbe asi najznamejsieho stadiona Nou Camp.Naviac ma zaujala veta kde sa pise, ze prevaznu cast vystavby stadiona financovali fanusikovia.Na tomto fore na AS Trencin ohladom noveho stadiona som cital uz asi vselico, ale nic podobne tomuto som tu este necital.Nevravim ze mame zafinancovat polovicu noveho stadiona,ale ...
Citam tu len same staznosti, ale ani jeden naznak niakej iniciativi zo starany fanusikov AS.Preco by nemohol prist inpulz aj zo strany fanusikov?Mozno by sa potom rychlejsie rozhybal aj klub a mozno aj mesto, lebo isto by to bolo nieco scim by sa na slovensku este nestretli.Ja viem plno reakcii bude ,ze na slovensku sa zaraba minimalna mzda a ludia nemaju z coho zit.Ja som tiez momentalne bez prace, ale takuto vec by som bez vahania podporil.
Skutocny fanusik svojho klubu ho podpori za kazdych okolnosti aspom by sa ukazalo kolko ma AS Trencin skutocnych fanusikov.
Nemusi ist hned o taku velku vec ako podpora od fanusikov na vystavbu noveho stadiona ako v Spanielsku sme na Slovensku ,ale co tak podporit aspom niaku rekonstrukciu ,alebo odstranenie niakeho problemu co sa tu pise ze ludom vadia na stadione.Aj klub by pustil skor perie ,keby prisla ozajstna iniciativa aj od nas fanusikov a nie len reci a stazovanie sa na fore.
Nedavna akcia hokejoveho klubu Dukla Trencin
.Viem ,ze to bolo pre neziskovu organizaciu pre podporu ludi co to potrebuju a neda sa to porovnavat stymto ,ale ide o to ze tie penieze tam dali prevazne fanusikovia...
Vsetko sa da len treba chciet.

Musu
Príspevky: 1683
Dátum registrácie: 03.08.2007 15:19:05

Príspevok od užívateľa Musu » 22.02.2012 16:09:32

Asi preto ze barca ma milony clenov a asko asi stovky...

Napísať odpoveď