spolupráca Légie s ostatnými fanúšikmi

Aktivity Občianskeho združenia OZ LÉGIA LAUGARICIO

Moderátor: Moderátori

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Juraj
Príspevky: 692
Dátum registrácie: 03.09.2014 20:48:39
Bydlisko: Trenčín

spolupráca Légie s ostatnými fanúšikmi

Príspevok od užívateľa Juraj » 27.04.2016 10:03:08

Vážení členovia Légie aj ultras,kotla atď...
Túto tému som založil,aby sa zlepšila komunikácia medzi ultras a ostatnými fanúšikmi AS s blížiacim sa finále Slovnaft cupu,koncom verím,že ďalšej majstrovskej sezóny aj s výhľadom do tej ďalšej...
Na facebooku AS som si prečítal komentár fanúšika,ako nás vy voláte"jadierkára"o aktivite ohľadom začatia rôznych pokrikov a skandovaní...
Uznávam,že ultras sektor má mať určité vedenie nad fandením,keďže ste najaktívnejší fanúšikovia,ale myslím si,že ak sa v zápase aktívne zapojí aj iná časť fanúšikov AS,tak by sa ultras mali pridať k nim a podporiť ich pokrik,nie začínať nejaký iný a tak ich aj ostatných fanúšikov povzbudiť a motivovať k aktívnejšiemu a častejšiemu povzbudzovaniu.
Napríklad vo finále,by ste mohli častejšie využívať prekrikovačku celý štadión odpovedá,prípadne zaradiť do vášho repertoáru menej popevkov a viac jednoduchších skandovaní,keďže som si dlhodobo všimol,že do popevkov sa nezapájajú ostatní fanúšikovia...
Tento môj príspevok neberte prosím,ako kritiku,alebo snahu,vás nejako komandovať,či upozorňovať,ale výlučne ako úprimnú snahu zapojiť čo najviac fanúšikov aj mimo sektoru ultras do fandenia poočas finále aj v budúcnosti...
Veď nám ide o to isté,povzbudiť náš milovaný klub AS Trenčín v jeho ceste za ďalšími úspechmi!
Nech sme čo najviac jednotní,aj keď nechodíme všetci do utras sektoru a nefandíme všetci rovnako aktívne,veď nás nechodí pravidelne na futbal toľko,koľko by si AS zaslúžil svojou peknou a atraktívnou hrou a o to viac je dôležité,aby sme lepšie spolupracovali a komunikovali navzájom!!! [smilie=happy2.gif] [smilie=clap2.gif] [smilie=clap.gif] [smilie=happy2.gif]
IBA VŠETCI SPOLU TO DOKÁŽEME !!!

Užívateľov profilový obrázok
OZ Légia Laugaricio
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 20.08.2014 19:50:19
Bydlisko: Jedine Trenčín!
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa OZ Légia Laugaricio » 27.04.2016 17:34:25

Ahoj Juraj,
v prvom rade ti ďakujeme za záujem (o dianie a celkovo o prepojenie LL, ultras či kotla s ostatnými fans) a za novú tému. Konečne aj tu na fóre niekto vie, že existujeme [smilie=wink.gif]
S tým čo píšeš ohľadne zapájania sa do fandenia v podstate súhlasíme. Nemôžeme ti to samozrejme sľúbiť, keďže to vždy záleží na aktuálnych okolnostiach na tribúne a na ihrisku, ale pokiaľ príde k situácii, že z nejakých príčin bude kotol práve ticho (lebo niekedy je aj menšia pauza potrebná a je aj hrdlo treba ovlažiť [smilie=beer2.gif]) a fandiť začne iná časť fanúšikov, pokúsime sa pridať. Tu ale treba brať na zreteľ vhodný výber pokriku, pretože sa môže stať, že príde k opakovaniu v krátkom čase alebo v horšom prípade príde k pokriku, s ktorým sa nestotožňujeme. Aby som uviedol aj príklad, tak medzi vyslovene debilné a trápne pokriky patrí všeobecne obľúbené skandovanie "My sme tu doma.." dúfam, že sa toho nedožijeme teraz na finále v TT [smilie=axe.gif] My sme doma v Trenčíne, bodka. Ale to bol len príklad. Aby som to skrátil, v prípade hluchého miesta sa pokúsime v rozumných prípadoch zapojiť do fandenia, aj keď impulz príde z inej časti ako z kotla. Treba však zdôrazniť (a je to tak všade vo svete), že hlavné slovo má kotol a support leader, a to treba rešpektovať a riadiť sa podľa toho. Ani my nemáme radi, ak niekto z odľahlého miesta kotla začne (napitý) rozhúkavať nejaký chorál. Treba dodržiavať aspoň akú-takú disciplínu a organizovanosť, kedy v kotli sú vždy ľudia, čo vedia, čo majú robiť a čo kričať (výnimkou sú snáď len neatraktívne zápasy alebo zápasy cez týždeň, kedy sa proste stane, že hlavní predstavitelia absentujú a organizácie sa chopia menej povolaní ľudia, áno priznávame, aj to sa stáva, ale treba vedieť aj oko prižmúriť).
Je nám jasné, že nie každý z "jadierkárov" a normálov pozná od slova do slova naše chorále, na druhej strane kto by chcel, už by sa ich dávno naučil. Omielať často dokola klasické pokriky "AS", "Trenčín" a pod. sa nedá, v podstate sú to len akési vyplňovačky hluchých miest medzi poriadnymi chorálmi, každopádne patria k fandeniu, to je jasné. Ešte k tej prekrikovačke.. neviem, kde máš miesto na domácich zápasoch, ale niekedy, keď sa budeme snažiť o tú prekrikovačku, odporúčam ti prísť medzi nás a vychutnaj si pohľad na ľudí zo zvyšku tribúny. Poviem ti, niekedy je to fakt frustrujúce vidieť ten nezáujem.. samozrejme česť výnimkám, ktoré odpovedajú ;) U nás je to totiž aj vecou výsledku v zápase, je rozdiel skúšať prekrikovačku, keď sa vyhráva 3:0 ako za nepriaznivého stavu.. ale to je proste tak, vždy sa lepšie fandí, keď sa vyhráva.. vtedy sa prekrikovačka aj vydarí, no je to skôr výnimkou. Ďalšia vec je napr. vytlieskavanie za pokriku "Tren-ča-niáá". Prečo to u nás nejde, aby sa zapojili aj ostatní z tribúny? Hanbia sa za to, že fandia? Vieš ako to vyzerá v Trnave v 20. a 70. minúte? Vytlieskava celý štadión bez rozdielu, ale u nás sú ľudia pohodlní a ešte aby sa k tomu na 1-2 min. postavili, to je sci-fi :)
V neposlednom rade treba uviesť, že my aktívni fans / ultras trpíme tým, že nemáme vlastný sektor a na hlavnej to nie je ono. Vzhľadom na okolnosti však nemáme na výber a musíme len vydržať, ešte nejaký ten rok, dva, snáď nie viac.. Táto téma sa už rozoberala viackrát, tomu vadia veľké mávacie vlajky vo výhľade (btw. všimli si dotyční vôbec, že sme ich výrazne obmedzili..?), tomu zase trochu dymu z pyra a pod. My máme proste trocha inú mentalitu a futbal pre nás neznamená len 90 min. sa pozerať na zápas. Pre nás futbal a atmosféra tribún znamená ďaleko viac. Najsmutnejší je prístup niektorých (častokrát sviatočných) fanúšikov, ktorí dehonestujú naše aktivity, pri tom nemajú absolútne ani štipku poňatia, aké úsilie a organizácia je v pozadí napr. prezentácie choreografie a pod.
Tak som sa nakoniec rozpísal, ale hodil si rukavicu, tak som ju zdvihol [smilie=beer.gif]
budeme otvorení ďalšej diskusii a návrhom, ako sa spoločne posúvať vpred.

absolut
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 20.01.2014 14:26:56

Príspevok od užívateľa absolut » 27.04.2016 18:49:59

ja mam otazku, mozno nie vhodnú sem, ale preco fanklub prestal fandit od zaciatku ale az od nejakej minuty. Cele to zle vyzneje a aj nalada na stadione tak vyzera. Velakrat sa otocim smerom k vam a cudujem sa co sa deje, ze bez vas to neni ono. Moj smely nazor je asi taky, ze protestujete voci klubu a jeho komunikaciou s ultras inak si to neviem vysvetlit.

Skor mi ide len o to a tam aj speje moja otázka, že v Trnave to hodíte dufam za hlavu a bude sa fandit od začiatku, ci ?

ivanho
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 08.01.2015 17:44:27

Príspevok od užívateľa ivanho » 28.04.2016 03:48:11

Légia veľmi vhodne upozornila, kde sa bude nachádzať sektor Ultras. Vyhneme sa situáciám, ktoré nastali na poslednom výjazde v TT a každý si príde na svoje.
Double je len zaciatok

Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Príspevok od užívateľa baki » 28.04.2016 10:50:33

zastupca LL, myslim, ze ja som tu uz niekde ocenil krok ultras s obmedzenim mavania zastavami. ak nie, tak som na to zabudol. takze este dodatocne. osobne si ich rozhodnutie vazim a dakujem im zan. ako pise ivanho, teraz budeme mat aj zapadnu tribunu, takze nedorozumenia nehrozia. ja sa uz tesim na zajtra. stadion je ako z inej planety a zo zapadnej to bude na okolite tribuny fascinujuci pohlad. verim, ze bude aspon 10 000 divakov.

Užívateľov profilový obrázok
Juraj
Príspevky: 692
Dátum registrácie: 03.09.2014 20:48:39
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od užívateľa Juraj » 05.05.2016 22:12:28

Vysoko oceňujem spoluprácu v Trnave počas finále medzi ultras na tribúnach za bránami a ostatnými fans na malej tribúne!!!
Dodržali ste slovo a zapojili ste sa,keď bolo treba.
Takto si predstavujem spoluprácu!!! :-)
Len škoda,že to nepokračovalo aj proti Trnave,snáď sa na to v blízkej dobe nadviažeme... [smilie=beer2.gif]
Tiež chcem pochváliť choreo na začiatku,aj vzornú reprezentáciu a prezentáciu fanúšikov AS počas zápasu aj v uliciach Trnavy!!! [smilie=blush.gif]
IBA VŠETCI SPOLU TO DOKÁŽEME !!!

Užívateľov profilový obrázok
OZ Légia Laugaricio
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 20.08.2014 19:50:19
Bydlisko: Jedine Trenčín!
Kontaktovať užívateľa:

„Poď na futbal, podpor svoj klub“

Príspevok od užívateľa OZ Légia Laugaricio » 15.03.2017 10:16:18

Dovoľujeme si informovať diskutujúcich o novom projekte „Poď na futbal, podpor svoj klub“, na ktorom participujeme v spolupráci s klubom a s trenčianskymi strednými školami.

Viac info o projekte nájdete v priloženom článku:
http://astrencin.sk/clanek.asp?id=AS-Tr ... skoly-5483
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
OZ Légia Laugaricio
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 20.08.2014 19:50:19
Bydlisko: Jedine Trenčín!
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa OZ Légia Laugaricio » 03.04.2017 21:07:52

video z návštevy Obchodnej Akadémie:
https://www.youtube.com/watch?v=nyjCl27zaV0

Užívateľov profilový obrázok
Juraj
Príspevky: 692
Dátum registrácie: 03.09.2014 20:48:39
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od užívateľa Juraj » 14.08.2017 08:59:11

Chalani,napíšte prosím nejaké krátke info o debatách s hráčmi po zápase s Podbrezovou...
Ďakujem.
IBA VŠETCI SPOLU TO DOKÁŽEME !!!

Užívateľov profilový obrázok
Juraj
Príspevky: 692
Dátum registrácie: 03.09.2014 20:48:39
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od užívateľa Juraj » 14.08.2017 20:03:27

Prečítal som si váš report na facebookovom profile trenchtown gangsters... Veľmi oceňujem váš nápad predebatovať priamo s hráčmi pohľad fanúšikov na ich momentálnu hru a snahu!!!
Myslím,že všetci to tu cítime rovnako,len odtiaľto sa to k nim nedostane a preto vám ďakujem za všetkých fanúšikov,že ste im to povedali priamo do očí aj im,že si to vypočuli!!! [smilie=bow.gif] [smilie=clap2.gif]
IBA VŠETCI SPOLU TO DOKÁŽEME !!!

Užívateľov profilový obrázok
OZ Légia Laugaricio
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 20.08.2014 19:50:19
Bydlisko: Jedine Trenčín!
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa OZ Légia Laugaricio » 15.08.2017 19:33:58

Díky, už len aby sa podľa toho aj zariadili! [smilie=wink.gif]
Ignoranti sociálnych sietí nájdu fotky a náš report tu:
http://www.ultras-magazine.com/trencin- ... 2-08-2017/

GULIVER
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: spolupráca Légie s ostatnými fanúšikmi

Príspevok od užívateľa GULIVER » 19.03.2018 20:42:02

Klobuk dole. Super vyzva. Kiez by k tomu nemuselo prist. Od konca roka budeme jedini, kto nema v lige stadion ! Presov vypadne, Skalica aj Poprad maju.

Užívateľov profilový obrázok
OZ Légia Laugaricio
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 20.08.2014 19:50:19
Bydlisko: Jedine Trenčín!
Kontaktovať užívateľa:

Re: spolupráca Légie s ostatnými fanúšikmi

Príspevok od užívateľa OZ Légia Laugaricio » 02.04.2018 16:28:26

GULIVER napísal:
19.03.2018 20:42:02
Klobuk dole. Super vyzva. Kiez by k tomu nemuselo prist. Od konca roka budeme jedini, kto nema v lige stadion ! Presov vypadne, Skalica aj Poprad maju.
GULIVER dakujeme za reakciu a slova uznania, ojedinele "zvonka". Nebolo lahke to dat dokopy v takej forme v akej to je, ale sme fanklub a musime poukazovat aj na tieto veci, ktore sa nas, Trencanov, bytostne tykaju. Tiez by sme radsej podobne riadky nespisovali.

Užívateľov profilový obrázok
Juraj
Príspevky: 692
Dátum registrácie: 03.09.2014 20:48:39
Bydlisko: Trenčín

Re: spolupráca Légie s ostatnými fanúšikmi

Príspevok od užívateľa Juraj » 28.07.2022 07:39:07

VÝZVA ČLENOM OZ LAUGSRICIO :
Chlapci, klobúk dole, za to že vytvárate v každom domácom zápase atmosféru a povzbudzujete aj vonku, ale stálo by za zváženie BOJKOTOVAŤ aspoň 1 -2 domáce zápasy aby si RR nemyslel, že je tu pán boh a aby sme ukázali, že nie sme ovce, ktoré sa iba prizerajú tomu, že sa z jeho rozhodnutí smeje celé Slovensko a že svojimi rozhodnutiami škodí a robí hanbu klubu !!!
IBA VŠETCI SPOLU TO DOKÁŽEME !!!

Napísať odpoveď