TRENČÍN CHCE ŠTADIÓN! vol. 2

Aktivity Občianskeho združenia OZ LÉGIA LAUGARICIO

Moderator: Moderátori

Post Reply
User avatar
OZ Légia Laugaricio
Posts: 88
Joined: 20.08.2014 19:50:19
Location: Jedine Trenčín!
Contact:

TRENČÍN CHCE ŠTADIÓN! vol. 2

Post by OZ Légia Laugaricio » 30.09.2014 10:20:18

Zhromaždenie s podtitulom „Trenčín chce štadión“, ktoré sme organizovali v sobotu 27.9. na Mierovom námestí nehodnotíme inak, ako pozitívne. Ceníme si účasť všetkých, ktorí osobne prišli a spolu s nami dali najavo svoju nespokojnosť s aktuálnou situáciou. Zúčastnili sa ho fanúšikovia rôznych vekových kategórií - od detí, cez dospelých a ultras, až po dôchodcov, nechýbali ani viaceré médiá.

Náš boj tým ale zďaleka nekončí!

Situácia sa pohla o krok ďalej a primátor mesta zvolal mimoriadne zasadnutie mestského zastupiteľstva, ktoré sa uskutoční už tento piatok o 15:00 hod. Jedinou témou bude rokovanie o osude futbalového štadióna, respektíve bez preháňania, o osude trenčianskeho futbalu...

To pre nás znamená jediné: opäť mobilizujeme všetky sily a zvolávame ďalšie verejné zhromaždenie na rovnakom mieste a v rovnakom čase! Ďalšia šanca prejaviť naše postoje už prísť nemusí, preto vyzývame všetkých, ak vám to situácia čo i len trochu dovoľuje, nebuďte ľahostajní a príďte! Nenechávajte to na niekoho iného, nehľadajte výhovorky, zanechajte na chvíľu pohodlie domova, lebo v hre je náš druhý domov, ktorý už pohodlným nie je dávno. Zavolajte aj ostatných z vášho okolia, nech nás je čo najviac, pretože v jednote je sila a dôležitý je každý z vás. Tentokrát bez ďalších formálnych príhovorov, všetko už totiž bolo povedané a kocky sú hodené. Na ťahu sú kompetentní, teda poslanci, pre ktorých máme jednoznačný odkaz: TRENČÍN CHCE ŠTADIÓN!

Prosíme vás o pomoc s propagáciou, zdieľajte udalosť na svojich profiloch a pozývajte sem čo najviac ľudí! Ďakujeme.

Code: Select all

https://www.facebook.com/events/713413758707448/

pleco8
Posts: 118
Joined: 30.07.2011 16:22:14

Post by pleco8 » 30.09.2014 10:45:57

Super ze o planovanej akcii včas informujete aj na stránke astrencin lebo nie každý má fb.

User avatar
OZ Légia Laugaricio
Posts: 88
Joined: 20.08.2014 19:50:19
Location: Jedine Trenčín!
Contact:

Post by OZ Légia Laugaricio » 30.09.2014 12:05:27

V pláne bolo informovať na tomto fóre aj o prvom zhromaždení, avšak v rýchlosti vybavovania všetkých vecí okolo akcie, sme nato pozabudli.
Ospravedlňujeme sa!

Dôležitá bude podpora aj počas piatkového zhromaždnia, preto ste všetci vítaní!

Ďakujeme!

User avatar
OZ Légia Laugaricio
Posts: 88
Joined: 20.08.2014 19:50:19
Location: Jedine Trenčín!
Contact:

Post by OZ Légia Laugaricio » 30.09.2014 21:48:41

Ešte si dovoľujeme predostrieť vám náš príhovor prezentovaný na prvom zhromaždení v sobotu 27.9., aby obsah poznali aj tí, ktorí sa k nemu doteraz nedostali.
Zároveň vás pozývame na náš oficiálny facebook profil, kde budeme priebežne pridávať aktualizácie a nové informácie (tie zásadné budeme pridávať aj sem, pre tých, čo na facebook-u nie sú), budeme vďační za akúkoľvek propagáciu a pozývanie vašich priateľov na náš profil.

Code: Select all

https://www.facebook.com/LegiaLaugaricio
Spustili sme aj registráciu členov, členský poplatok je symbolických 5€ s ročnou platnosťou, bližšie info a registrácia na kontaktom e-maile: fanklub@astrencin.sk

Teraz už spomínaný príhovor:

Vážení prítomní, športoví nadšenci a fanúšikovia,

v prvom rade si Vás v mene organizátora akcie – Občianskeho Združenia Légia Laugaricio – dovoľujeme privítať na našom prvom verejnom zhromaždení. Sme radi, že ste si vo svojom voľnom čase našli priestor a svojou účasťou nás prišli podporiť a vyjadriť spoločné postoje.

Úvodom tohto príhovoru by sme chceli zdôrazniť 2 zásadné veci:
- tou prvou je skutočnosť, že všetci, ktorí sa na tejto akcii organizačne podieľame sme tu výhradne sami za seba a svoje názory reprezentujeme výhradne pod hlavičkou nášho oficiálneho fanúšikovského zoskupenia. Prípadné spájanie s akýmkoľvek politickým subjektom, resp. s politickou stranou striktne odmietame.
- tou druhou je naše poľutovanie nad situáciou, pri ktorej naše prvé verejné zhromaždenie organizujeme. Žiaľ, okolnosti nám nedali na výber.

Napriek tomu využijeme túto príležitosť na krátke predstavenie nášho len nedávno vzniknutého občianskeho združenia, ozrejmíme kto sme, čo predchádzalo jeho vzniku, aké máme aktivity a ciele do budúcnosti.
OZ Légia Laugaricio je predovšetkým skupina fanúšikov a dlhoročných aktívnych podporovateľov trenčianskeho futbalu ešte od čias Ozety Dukly. Na tejto ceste sme zažili dobré, ale aj horšie časy. Postup do najvyššej súťaže, vypadnutie do 2. ligy, následne opätovný návrat medzi slovenskú futbalovú elitu a v neposlednom rade hrdú a vzornú reprezentáciu nášho mesta a krajiny aj na európskom fóre. Z uplynulých rokov je badateľné, ako klub napreduje po všetkých stránkach a tak aj my sme cítili potrebu posunúť naše fanúšikovské aktivity na vyššiu úroveň. Táto myšlienka nás viedla k založeniu oficiálneho fanklubu najznámejšieho futbalového klubu na Strednom Považí - AS Trenčín. Naša aktivita však nespočíva len v aktívnom povzbudzovaní na tribúnach. Za všetky spomenieme organizáciu troch ročníkov benefičného turnaja v malom futbale s protirasistickým posolstvom s názvom „UAFA CUP“. V prvom ročníku sme sa finančným výťažkom z akcie, sumou 500 Eur, pripojili k celosvetovej zbierke fanúšikov pre bieloruský futbalový klub MTZ-RIPO Minsk a jeho fanúšikov, ktorí sa ocitli v neľahkej situácii, kedy po odchode majiteľa klubu hrozil jeho zánik. Výťažok druhého ročníka, taktiež 500 Eur, putoval do Domova sociálnych služieb - Adamovské Kochanovce. Výťažok tretieho ročníka v hodnote 450 Eur šiel na podporu stíhaných ultras. Už teraz plánujeme organizáciu štvrtého ročníka, ktorý sa bude konať budúce leto.
Naše občianske združenie vzniklo v auguste tohto roku a naším prvoradým poslaním je aktívna podpora na zápasoch futbalového klubu AS Trenčín, podieľať sa aj naďalej na klubových a fanúšikovských aktivitách spojených s propagáciou samotného združenia i klubu, a v neposlednom rade pozitívnou mierou prispievať k pozdvihnutiu zdravého životného štýlu a hrdosti športovej mládeže z Trenčína a jeho okolia. Cieľom je aj zastrešovanie fanúšikov z iných miest, ktorí fandia nášmu klubu a chcú byť súčasťou našej fanúšikovskej rodiny. Bližšie informácie je možné si dohľadať v našich stanovách.

Prečo tu vlastne dnes všetci stojíme?
Určite nikomu z Vás tu prítomných neuniklo, čo sa momentálne deje okolo klubu a mesta. Akútnym problémom je náš starý, esteticky a najmä technicky a bezpečnostne nevyhovujúci štadión, na ktorom hráva klub svoje zápasy najvyššej futbalovej súťaže. Pýtame sa, dokedy? Tento štadión je už dnes absolútne nevyhovujúci pre zápasy európskych súťaží. Dokedy bude trenčiansky fanúšik žiadať o azyl v Dubnici nad Váhom, či 80 kilometrov vzdialenej Žiline? Už dnes má klub výnimku na to, aby na mestskom štadióne vôbec mohol hrať našu najvyššiu súťaž. Pri pohľade ako sa budujú či rekonštruujú štadióny v iných mestách nielen Fortuna ligy, je otázka dvoch-troch rokov, kedy Slovenský futbalový zväz vystaví stopku pre AS Trenčín hrať v Trenčíne, čo de facto znamená zánik futbalu v našom meste. Ale AS Trenčín, to nie je len seniorské A-mužstvo, to sú stovky detí, chlapcov i dievčat, ktorým dnešný štadión, jeho vybavenie, nedostatok priestorov ako sú šatne a podobne, neponúka základný komfort pre bezproblémový futbalový a telovýchovný rast.
Vzhľadom na uvedené sme hlboko presvedčení o tom, ako veľmi náš klub s takým obrovským progresom a potenciálom, ďalej fanúšikovia, športová verejnosť a v neposlednom rade toto mesto potrebuje nový štadión! Práve ten prinesie viaceré pozitíva nielen pre klub, ale aj pre mesto s jeho obyvateľmi a celkovo pre celý trenčiansky región. V prvom rade prinesie samozrejme kultúru a komfort pre návštevníkov športových a kultúrnych podujatí konajúcich sa na novom štadióne, tým zvýšený záujem verejnosti o klub a mesto, na to ruka v ruke nadväzuje infraštruktúra, cestovný ruch, zvýšená reklama a potenciálny vstup ďalších sponzorov a investorov. Z toho všetkého môžeme iba profitovať, čo si ale kompetentní akosi nechcú uvedomiť.
Vzhľadom na to vyjadrujeme hlboké znepokojenie nad rozhodnutím mestského zastupiteľstva mesta Trenčín neschváliť zmluvu medzi ním a klubom AS Trenčín, vďaka ktorej by bolo možné realizovať výstavbu nového futbalového štadióna. Je to krok späť a je ním ohrozená investícia súkromného investora v sume 3,9 mil. Eur v prvej fáze a taktiež priama štátna dotácia 2,4 mil. Eur zo schváleného projektu Vlády Slovenskej republiky o modernizácii a výstavbe futbalových štadiónov.

Ako OZ Légia Laugaricio preto žiadame a vyzývame:
- primátora mesta Trenčín Mgr. Richarda Rybníčka, aby zvolal mimoriadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva, nakoľko podľa našich informácií už poslanci (najmä tí, ktorí zmluvu hlasovaním najskôr nepodporili, resp. sa hlasovania zdržali) iniciovali opätovné zasadnutie doručením návrhu na mimoriadne zastupiteľstvo dňa 24. septembra 2014
(tento bod už bol medzičasom splnený)
- ďalej žiadame a vyzývame poslancov Mestského zastupiteľstva, aby na základe opätovného prehodnotenia zmluvy a následného hlasovania schválili zmluvu medzi mestom Trenčín a FK AS Trenčín
- rovnako žiadame všetkých tých, ktorým osud trenčianskeho futbalu nie je ľahostajný, aby sa pridali k nám a všetkými dostupnými prostriedkami na danú situáciu verejne poukazovali či už na svojich pracoviskách, školách, sociálnych sieťach a všade tam, kde sa stretávajú so svojimi blízkymi a priateľmi


Záverom dodáme už len pár slov. Jednoznačne nechceme a ani sa nebudeme miešať do politických machinácií a naťahovačiek, ktoré sprevádzajú celú záležitosť. Futbal je najobľúbenejšia hra na svete, ktorá spája ľudí bez rozdielu pohlavia, veku, farby pleti, či náboženskej orientácie. V našom okolí tieto hodnoty predstavuje futbalový klub AS Trenčín, ktorý spája ľudí v našom regióne. Preto rovnako aj my veríme vo víťazstvo zdravého rozumu, ale my nie sme tí, ktorí majú študovať a posudzovať zmluvy, hľadať riešenia a kompromisy. Na to sú určení iní, ktorí sú za to odmeňovaní aj z našich daní. To oni musia nájsť spoločný konsenzus a dohodnúť sa ku spokojnosti oboch zainteresovaných strán, aby kvôli tomu netrpel ten, pre koho sa šport a hlavne futbal má robiť predovšetkým – pre fanúšika.

Ďakujeme za pozornosť.

OZ Légia Laugaricio

User avatar
baki
Posts: 2407
Joined: 30.05.2012 19:03:29
Location: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Post by baki » 01.10.2014 06:18:06

no, vyzera to tak, ze by som mohol prijst. dozviem sa rozhodnutie MsZ rovno na mieste?
Last edited by baki on 01.10.2014 07:33:00, edited 1 time in total.

User avatar
nesto
Posts: 325
Joined: 03.12.2008 17:17:36
Location: Brezina
Contact:

Post by nesto » 01.10.2014 07:03:15

baki wrote:dozviem sa rozhodnutie MsZ vrovno na mieste?
áno
ANDY RULES!

Post Reply