Vyjadrenie OZ Légia Laugaricio

Aktivity Občianskeho združenia OZ LÉGIA LAUGARICIO

Moderátor: Moderátori

Zamknuté
Užívateľov profilový obrázok
OZ Légia Laugaricio
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 20.08.2014 19:50:19
Bydlisko: Jedine Trenčín!
Kontaktovať užívateľa:

Vyjadrenie OZ Légia Laugaricio

Príspevok od užívateľa OZ Légia Laugaricio » 21.08.2014 10:08:32

OZ LÉGIA LAUGARICIO na základe negatívnych komentárov objavujúcich sa na sociálnych sieťach či príspevkov na oficiálnom fóre astrencin.sk chce verejne informovať o dôvodoch nefandenia na domácich stretnutiach AS Trenčín.

Príčinou, prečo momentálne na domácich zápasoch chýba aktívna podpora fanúšikov je správanie sa Súkromnej bezpečnostnej služby pred zápasom so Spartakom Trnava, kde došlo k napadnutiu domácich fanúšikov za neprimeraného použitia obuškov a slzotvorného spreja, výsledkom čoho boli mnohé podliatiny a rozbitá hlava po úderoch obuškom, ktorá si vyžiadala lekárske ošetrenie a zašívanie niekoľkými stehmi. Pripomíname, že nejde o prvý prípad skratového konania SBS voči domácim fanúšikom.
Toto správanie malo pokračovanie v nasledujúcich dňoch, keď príslušník tej istej SBS na hokejovom stretnutí napadol jedného fanúšika AS Trenčín a pred stretnutím s MFK Košice, keď ďalší príslušník tejto bezpečnostnej služby BEZDÔVODNE odmietol vpustiť na štadión fanúšika s riadne zakúpenou pernamentkou a pred jeho priateľkou sa mu vyhrážal ublížením na zdraví. Je nám jasné, že klub AS Trenčín neriadi priamo správanie sa SBS, ani im nedal pokyn k útoku, avšak my ako fanúšikovia sme hosťom klubu v jeho prostredí, kde sa chceme cítiť dobre bez toho, aby sme mali mať obavy z ujmy na zdraví a šikanovania zo strany SBS. Našou možnosťou je teda buď pristúpiť na hru a mentálnu úroveň útočníkov a bojovať s nimi alebo upozorniť na to, ako sa veci majú touto formou a žiadať o zabezpečenie nápravy.

Naše podrobnejšie stanovisko vo veci bolo klubu zaslané dňa 4.8.2014, nakoľko sme celú situáciu chceli komunikovať výhradne s klubom, no negatívne reakcie nás prinútili zverejniť toto krátke vyjadrenie.

Na záver chceme vyzvať všetkých fanúšikov AS Trenčín, aby si v piatok podvečer našli čas a svojou prítomnosťou i hlasivkami podporili AS na ceste za víťazstvom v Senici. Pevne veríme, že už čoskoro si budeme môcť užiť aktívny support aj na domácich zápasoch.

Zamknuté