Dukla Trenčín - hokej

Tu je vyhradená diskusia ku všetkému ostatnému vrátane nefutbalových tém.

Moderátor: Moderátori

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Danny
Príspevky: 249
Dátum registrácie: 06.08.2007 07:53:52
Bydlisko: Trenčín, Juh

Dukla Trenčín - hokej

Príspevok od užívateľa Danny » 29.11.2013 17:57:55

páni nedávno sa ku mne dostala informácia že Dukla má znenazdajky vysporiadané všetky dlhy. A najviac ma prekvapilo meno človeka kt. to zatiahol. Vraj je zatým všetkým Široký, respek. jeho ľudia. A je zatím to že chce stále aby bola Dukla farma SBA.

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Príspevok od užívateľa snapshot » 29.11.2013 22:49:50

Siroky ma na to aby vyplatil dlhy vsetkych a nielen v hokeji, samozrejme to su nase peniaze kedze zaraba na statnych zakazkach ktore predrazi a idu z nasich dani
"Boh je laska" 1Jn 4:8

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Administrátor
Príspevky: 2666
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:50:09

Príspevok od užívateľa Luboš » 30.11.2013 16:25:22

Troliga ?
Mám rád AS Trenčín...ale je to to najdôležitejšie v živote ?

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Administrátor
Príspevky: 2666
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:50:09

Príspevok od užívateľa Luboš » 18.08.2016 09:55:54

Minulý ročník rečičky o silnom sponzorovi, figa z toho. Na tento ročník nejaká oprava zimáku, nebude tu ani Rona Cuo.
No čo, zase perieme, perieme ???!!!
Mám rád AS Trenčín...ale je to to najdôležitejšie v živote ?

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Administrátor
Príspevky: 2666
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:50:09

Re: Dukla Trenčín - hokej

Príspevok od užívateľa Luboš » 19.07.2019 09:23:52

Držím palce v novej sezóne. Za zaujímavých skutočností som sa spoznal s niektorými hráčmi. Zaslúžia si môj obdiv.
Mám rád AS Trenčín...ale je to to najdôležitejšie v živote ?

filipina
Príspevky: 615
Dátum registrácie: 07.08.2014 08:59:22

Re: Dukla Trenčín - hokej

Príspevok od užívateľa filipina » 11.03.2020 13:13:15

Tak hokejom to začalo ............ https://sport.aktuality.sk/c/439294/zas ... ni-sezony/ , určite aj MS, a bojím sa, že domino efekt sa prejaví i futbalom (a ME) i i ďalšími športami [smilie=angry.gif] .
Ked som bol maly, bol som namyslený. Teraz uz nemam ziadnu chybu [smilie=alien.gif]

filipina
Príspevky: 615
Dátum registrácie: 07.08.2014 08:59:22

Re: Dukla Trenčín - hokej

Príspevok od užívateľa filipina » 16.11.2020 10:04:16

Tuším si Dukla zobrala (bohužiaľ) príklad z aes ........... https://mytrencin.sme.sk/c/22535479/tre ... detve.html
Ked som bol maly, bol som namyslený. Teraz uz nemam ziadnu chybu [smilie=alien.gif]

Užívateľov profilový obrázok
nesto
Príspevky: 341
Dátum registrácie: 03.12.2008 17:17:36
Bydlisko: Brezina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dukla Trenčín - hokej

Príspevok od užívateľa nesto » 05.01.2024 22:32:56

Radosa z Dukly Trenčín: Som vysadený voči ľuďom, ktorí podporujú vzťah s Ruskom
Končí na poste predsedu predstavenstva Dukly.


Martin Jurčo
Športový redaktor

Na post predsedu predstavenstva Dukly Trenčín MILOŠ RADOSA zasadol v septembri 2020, kedy vystriedal Viliama Ružičku.

Začínal v neľahkej situácii. Na základe vládnych opatrení neboli na štadiónoch prítomní diváci, prípadne mohli prísť len v obmedzených počtoch.

Za jeho pôsobenia sa vo výraznej miery zrekonštruoval Zimný štadión Pavla Demitru. Výsledkovo sa však klubu príliš nedarilo.

Radosa sa vyjadril, že ho mrzí nastavenie čelných predstaviteľov športu na Slovensku vrátane vedenia hokejového zväzu. "Som vysadený voči ľuďom, ktorí priamo alebo nepriamo podporujú užší vzťah s Ruskom v dnešnej situácii," povedal.

Vzhľadom na názorové nezhody v rámci klubu ohľadom jeho fungovania po športovej a manažérskej stránke sa rozhodol pôsobenie na svojej pozícii ukončiť. Naďalej zostáva akcionárom klubu.

Na Nový rok ste vydali na sociálnej sieti X vyhlásenie o tom, že najneskôr do konca aktuálnej sezóny skončíte na poste predsedu predstavenstva HK Dukla Trenčín. Prečo ste sa tak rozhodli?

Za posledné dva roky sa udiali rôzne udalosti na úrovni klubu i hokejového zväzu. Celá situácia sa postupne nejak vyvíjala. Osobné názory nemienim opustiť a ani sa v súvislosti s nimi nehodlám obmedzovať. To sa týka ako športovej, tak aj celospoločenskej stránky.
Udržanie si názorovej slobody a jej verejnej prezentácie je pre mňa podstatné. O pár rokov sa chcem mojej vnučke pozrieť priamo do očí. Môj postoj považujem za správny, o čom som stopercentne presvedčený. I keď niekto to môže vnímať, že tým škodím klubu.

Ide teda hlavne o morálne presvedčenie?

Jednoznačne. Moja rodina má svoju históriu a hlavne smerom k môjmu nebohému otcovi moja otvorenosť je určitým záväzkom takto postupovať.

Celospoločensky vnímam súčasné obdobie citlivo. Akoby sme sa vrátili do sedemdesiatych alebo osemdesiatych rokov minulého storočia. Niektoré média a nepravdivé informácie vymývajú ľuďom mozgy.
Súčasné obdobie vnímam ako určitú formu tichej normalizácie. Čudujem sa hlavne starším ľuďom, že akosi rýchlo zabudli na obdobie najmä po roku 1968.

Na druhej strane množstvo ľudí sa mi za posledné dni ozvalo so slovami podpory a ďakovali mi za moju odvahu. Keď mi ľudia ďakujú za moju odvahu, tak asi v tej našej spoločnosti niečo nie je v poriadku.

Vznikal na vašu osobu aj tlak z vnútra klubu?

Jeden z akcionárov, ktorý deklaroval súhlas aj ďalších, ma požiadal, aby bol zverejnený status o klubovej apolitickosti. Prečítal som si ho, nemal som proti zverejneniu nič, aj keď s obsahom som vôbec nesúhlasil. Nehovoriac o tom, že v ňom boli dezinformácie o správaní sa klubu v minulosti. Tak ako ja vyžadujem slobodu vyjadrovania, nevidím dôvod blokovať ich názor.

Nepočítali však s mojou spätnou reakciou. Na rozdiel od nich, ja som sa vyjadril na svojom súkromnom profile. Som už taký, vždy si odprezentujem svoj názor. Nepotrebujem sa skrývať, mám svoje stanovisko a na ňom si budem trvať.

Takže sa stotožňujete s tým, že politika a šport sú úzko prepojené?

Samozrejme. A v súčasnosti to cítim ešte viac. Som vysadený voči ľuďom, ktorí priamo alebo nepriamo podporujú užší vzťah s Ruskom v dnešnej situácii.

Napríklad pán Danko, ktorý je momentálne aj naviazaný na šport. Ale aj pohľad na geopolitické dianie pánov ako Fico, Blaha ma rozčuľuje. Z môjho pohľadu robia našej krajine veľmi negatívnu reklamu.

Ozývajú sa hlasy, že sa chcem politicky angažovať, že to je motiváciou pre moje vyjadrenia. Títo ľudia sa zásadne mýlia a vidno, že sa nepohybujú v mojom bližšom okruhu. Ako občan sa budem veľmi aktívne angažovať vždy. Aktivity ľudí, ktorí sú v pozadí rôznych tlakov na mňa, práve naopak, zvýšili moju motiváciu pre moju občiansku angažovanosť, asi ma tiež dobre nepoznajú.

Súčasťou klubu však zostanete aj po odchode z Dukly. Však?

Vysvetľujem všetkým, že Dukla je pre mňa srdcovou záležitosťou. Vyrastal som v klube od piatich rokov, takú históriu nemá nikto v klube. Pokiaľ som jeho súčasťou, budem mu nápomocný. Samozrejme, vzťahy s ľuďmi v klube sú a budú rozdielne. Zostávam akcionárom a určite budem sledovať naše mužstvo aj v budúcnosti.

Pocítili ste niekedy, že názorové nezhody medzi vami a hokejovým zväzom určitým spôsobom uškodili klubu?

Cítil som určité tlaky, ale v konečnom dôsledku sa nič také neudialo. Mám diametrálne odlišné názory na niektoré záležitosti týkajúce sa hlavne seniorského profesionálneho hokeja v porovnaní s názormi vedenia zväzu. S väčšinou ostatných zamestnancov zväzu mám korektné vzťahy. Vždy som bol priamy a že som názorovo s vedením SZĽH na inej strane barikády, je tvrdá realita.

Jasné stanovisko ste vydali napríklad v otázke priameho zostupu do nižšej súťaže, respektíve uzavretia Tipos extraligy.

Áno a realita dnešných dní nezmenila moje stanovisko. Je krásne, že sa hrá o vypadnutie a ľudia majú emóciu. Slovenskému hokeju to však perspektívne nedáva nič. Mladí hráči z juniorky nemajú príliš priestor rozvíjať sa. Osobne som vnímal, že aspoň na tri či štyri sezóny sme mohli konsolidovať situáciu uzavretím súťaže.

Radšej by som hral s viacerými chalanmi z našej juniorky, aby sa mohli rozvíjať. Kluby však pod ťarchou vypadnutia robia všetky kroky pre záchranu a priestor pre mládežníkov je mimoriadne obmedzený.

Niektorí kritici tvrdili, že sa bojím vypadnutia Dukly Trenčín do nižšej súťaže. Čas však ukazuje, že naše vnímanie situácie bolo racionálne. Jeden z klubov, ktorý bol našim tvrdým oponentom v tejto oblasti, je momentálne taktiež vo sfére ohrozenia. Taktiež prezentovali zníženie počtu importov v lige. S uvažovaným počtom štyroch importov by sa im veľmi ťažko dýchalo. Ľudia sa učia na vlastných chybách, vrátane mňa.

Na čele Dukly stojíte od jesene 2020. Keďže ste si vždy povedali svoj názor, dostali ste aj do názorovej konfrontácie s fanúšikmi. Vnímate ich reakcie?

Na sociálne siete ľudia píšu všeličo. Každý má svoj názor a sú situácie, kedy si aj ja ostro zanadávam. Neznášam niektorých “nounejmov“ (neznámych ľudí), ktorí si riešia komplexy v pozadí sociálnej siete, o trolloch ani nehovorím. Posledné dve sezóny som sledovanie internetových diskusií absolútne vytesnil a nesledujem ich. Občas mi niekto pošle, že sa na moju adresu niekto vyjadril, alebo aké informácie o mne vyšli.

Medzi priaznivcami Dukly mám veľa priateľov a ľudia mi píšu, že sú hrdí Dukláci aj za moje osobné postoje. Fanúšikmi sú aj ľudia iného myslenia. Tí väčšinou tvrdia, že sa nemám čo vyjadrovať a venovať sa výhradne manažovaniu klubu ako takého.

Pre nich mám rovnaký odkaz. Som slobodný občan a budem v rámci zákonov konať tak ako cítim, že je to správne. Každý môže mať svoj názor a nikomu ho neberiem. Snažím sa vychádzať s každým. Aj vo fanklube máme ľudí, ktorí sú v rozpore s mojim geopolitickým myslením a dokážeme vychádzať vcelku dobre. Ale s extrémnymi podporovateľmi agresie na Ukrajine nechcem mať ani dobré, ani zlé vzťahy. Radšej žiadne.

Za tri a pol roka ste prežili niekoľko pandemických vĺn i rekonštrukciu štadióna. Ako sa pozeráte na toto obdobie?

Keby som mal informácie, čo všetko sa udeje za tri sezóny pred touto, tak by som povedal, že pôjde o koniec klubu a úprimne, veľmi by som zvažoval svoj vstup do jeho vedenia. Prakticky tri roky sme existovali bez divákov na tribúnach a napriek tomu sme to ustáli. Vďaka za to patrí všetkým kolegom a ľuďom, ktorí nám boli nápomocní. Za to obdobie sme všetci urobili kus dobrej práce.

V roku 2018 sme spoločne s pánom primátorom Rybníčkom po prehranom finále proti Banskej Bystrici prišli do šatne. Hráči sa nás opýtali, kedy dáme prerobiť sprchy a kabínu, ktoré boli v úbohom stave. Taktiež zázemie bolo v dezolátnom stave. A tak sme im dali prísľub, že urobíme všetko pre to, aby sa to zlepšilo. Priložili sme ruku k dielu, mesto, klub a aj ja osobne. Dnes stojí mesto pred záverečnou etapou obnovy štadióna. Prešli sme obrovský kus cesty.

Všetky kluby zažili dve náročné pandemické sezóny. My sme k tomu pridali tretiu, ktorá bola veľmi ovplyvnená rekonštrukciou zimného štadióna. Poviem otvorene, mal som z nej strach. Pohrával som sa aj s myšlienkou, aby sme ju odložili a klub sa dokázal po pandémii nadýchnuť.

Na druhej strane to bola jedinečná šanca. Boli kluby v minulosti, ktoré ju nevyužili a potom sa na ich štadióne ďalších desať rokov nič nezmenilo. My sme išli do toho a dnes máme stánok, ktorý ponúka slušný komfort.

Fanúšikom však chýbali medailové úspechy, veď od titulu z roku 2004 onedlho ubehne dvadsať rokov.

Trenčiansky divák je veľmi náročný. Na víťazstvo vo Zvolene spomínam zo živých spomienok dodnes. Očakávania tu vždy boli aj budú. Za 20 rokov sa veľa zmenilo. Zásadne sa zvýšil počet ašpirantov na titul. Všetko sa odvíja vo veľkej miere od rozpočtu na platy hráčov a následne ďalších dôležitých faktorov.

Keby sme sa pustili cestou, že chceme úspech za každú cenu, dnes už neexistujeme. Investovanie veľkých prostriedkov do platov ešte negarantuje návratnosť vo forme úspechu. Volili sme, myslím, rozumnú a stabilizovanú cestu.

Nikdy ste nezvažovali, že by ste naliali do platov hráčov na trenčianske pomery nadštandardné financie a riskli to?

Otázka znie – odkiaľ ich zoberieme a ako udržíme ako tak zdravý klub?

Môžeme si zazmluvniť hráčov, ale finančná návratnosť sa prípadne dostaví až počas play off v marci a apríli. Klub však potrebuje žiť počas celej sezóny. Hráči nedostanú dva-tri mesiace výplatu, s čím ruka v ruke klesá morálka. Takýto prístup mohol zakopať klub do neriešiteľnej situácie.

Vždy sme hľadali optimálnu mieru medzi tým, čo by sme chceli a čo je pre naše možnosti reálne udržateľné.

Určitá časť fanúšikov sa sťažuje na slabú komunikáciu klubu voči priaznivcom. Ako to vnímate?

Ľudia chcú mať niekedy informáciu skôr ako ju máme reálne my. Hokejové prostredie ma však naučilo, že pokiaľ nie je hráč na ceste do Trenčína, nič nie je isté. Stretol som sa s rôznym prístupom klubov a nie každý bol férový. Stali sa nám aj situácie, kedy sme boli dohodnutí a zrazu sa klub alebo hráč odmlčal.

Zväz je mimoriadne citlivý na vulgarizmy na štadiónoch. V najvýraznejšej miere sa to týka zápasov proti Slovanu Bratislava, ktorý je dlhoročným rivalom. Sú pokuty za hanlivé pokriky výrazným zásahom do klubovej pokladnice?

Každá pokuta zabolí. Neviem presne z hlavy, koľko sme naposledy dostali. Čím viac je prehreškov, tým viac sa výška pokuty stupňuje.

Aj preto sa snažíme apelovať na fanúšikov, aby sa hanlivých pokrikov zdržali. Je pre nás dôležité, aby sme na štadión dostali aj rodiny s deťmi. Tie sú potom konfrontované s vulgárnymi pokrikmi s ktorými ja vôbec nesúhlasím.

Samozrejme, hlučných fanúšikov najmä z tribúny na státie potrebujeme a vážime si ich. Potrebujeme ich však mať pozitívne ukričaných.

Čítajte viac: https://mytrencin.sme.sk/c/23264379/mam ... adosa.html
ANDY RULES!

branofly
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 17.05.2014 08:11:31

Re: Dukla Trenčín - hokej

Príspevok od užívateľa branofly » 06.01.2024 18:07:26

Dík

filipina
Príspevky: 615
Dátum registrácie: 07.08.2014 08:59:22

Re: Dukla Trenčín - hokej

Príspevok od užívateľa filipina » 15.01.2024 11:14:21

Inak posledné roky tiež akurát kopa rečí ..............Paľo sa musí v hrobe obracať. https://www.youtube.com/watch?v=SHpoK8cP760
Ked som bol maly, bol som namyslený. Teraz uz nemam ziadnu chybu [smilie=alien.gif]

Napísať odpoveď