Jakub Kadák

Kto z vás by si nepodiskutoval o našich kedysi trenčianskych futbalistoch, ktorí sa presadili v Európe?

Moderátor: Moderátori

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Re: Jakub Kadák

Príspevok od užívateľa snapshot » 20.07.2022 18:58:26

Andy182 napísal:
20.07.2022 17:34:45
Na druhú stranu, lepšie 300 tisíc teraz, ako o pol roka nič a hráč odstavený na vedľajšiu kolaj (po vzore Šula). Ale teda tribúna z toho asi dokončená nebude no..
Suhlasim chcel prestupit, nechcel tu zostat 6 mesiacov a uz vobec nie rok. Zial taka je realita. Dostali sme 300k na ruku, zrejme dalsie % z predaja.

Drzim mu palce a nech sa preda a vidime ho v repre co najskor
"Boh je laska" 1Jn 4:8

filipina
Príspevky: 615
Dátum registrácie: 07.08.2014 08:59:22

Re: Jakub Kadák

Príspevok od užívateľa filipina » 21.07.2022 08:28:48

Kiež by sa mu darilo, aj keď ja to vidím kariéra a lá Janga .............. https://www.transfermarkt.com/rangelo-j ... ler/111183
Ked som bol maly, bol som namyslený. Teraz uz nemam ziadnu chybu [smilie=alien.gif]

ban
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 13.09.2017 07:29:37

Re: Jakub Kadák

Príspevok od užívateľa ban » 27.07.2022 10:21:02

Zaujimave ze klub zakaze trenovat hráčovi, s ktorym ma stale zmluvu a chce ho predat:

https://futbalsfz.sk/u21-kadak-za-fc-lu ... ntasticke/

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Re: Jakub Kadák

Príspevok od užívateľa snapshot » 27.07.2022 14:22:29

ban napísal:
27.07.2022 10:21:02
Zaujimave ze klub zakaze trenovat hráčovi, s ktorym ma stale zmluvu a chce ho predat:

https://futbalsfz.sk/u21-kadak-za-fc-lu ... ntasticke/
Tak myslim, ze toto len podrthuje cele to divadlo okolo. JEdnoducho to klub niekde nezvlada.
"Boh je laska" 1Jn 4:8

D van der T
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 24.08.2021 21:01:37

Re: Jakub Kadák

Príspevok od užívateľa D van der T » 29.07.2022 11:31:30

Vsetci uz vieme kto to nezvlada. Maly zurivy Napoleon. Bohuzial LL sa tomu len prizera

Užívateľov profilový obrázok
Juraj
Príspevky: 692
Dátum registrácie: 03.09.2014 20:48:39
Bydlisko: Trenčín

Re: Jakub Kadák

Príspevok od užívateľa Juraj » 29.07.2022 16:47:44

BOJKOT !!!
IBA VŠETCI SPOLU TO DOKÁŽEME !!!

filipina
Príspevky: 615
Dátum registrácie: 07.08.2014 08:59:22

Re: Jakub Kadák

Príspevok od užívateľa filipina » 06.09.2022 10:20:22

Aby mu tá minutáž neklesala ............. https://www.flashscore.sk/hrac/kadak-jakub/6eVHCMrQ/
a v pohári mal šancu dokonca na 2 góly ........... https://www.flashscore.sk/zapas/Qg02x1T ... lad-zapasu
Ked som bol maly, bol som namyslený. Teraz uz nemam ziadnu chybu [smilie=alien.gif]

ban
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 13.09.2017 07:29:37

Re: Jakub Kadák

Príspevok od užívateľa ban » 18.10.2022 21:08:03

Kadak sa zranil v poslednom zapase, vyzera to na poskodeny vaz v kolene a niekolkomesacnu marodku

filipina
Príspevky: 615
Dátum registrácie: 07.08.2014 08:59:22

Re: Jakub Kadák

Príspevok od užívateľa filipina » 20.10.2022 08:32:14

ban napísal:
18.10.2022 21:08:03
Kadak sa zranil v poslednom zapase, vyzera to na poskodeny vaz v kolene a niekolkomesacnu marodku
Zrejme dnes operácia .... smolka .............., roztrhnutý predný krížny väz na ľavom kolene. Po operácii ho čaká niekoľkomesačná pauza - mnoho zdravia !
Ked som bol maly, bol som namyslený. Teraz uz nemam ziadnu chybu [smilie=alien.gif]

filipina
Príspevky: 615
Dátum registrácie: 07.08.2014 08:59:22

Re: Jakub Kadák

Príspevok od užívateľa filipina » 15.12.2022 09:18:39

Minulú sezónu ste ukončili ako najlepší strelec Fortuna ligy. Následne ste prestúpili do švajčiarskeho Luzernu a s reprezentáciou do 21 rokov bojovali o postup na európsky šampionát. Bol ostatný rok najúspešnejším vo vašej kariére?

Myslím si, že áno. O prestupe do zahraničia som sníval od malého chlapca. Chcem sa presadiť vo veľkom futbale a napredovať. Titul najlepšieho strelca našej ligy mi v tomto smere pomohol.
V prípade vášho prestupu sa rozprávalo aj o belgickom Gente. Čo napokon rozhodlo pre Švajčiarov?

Nebol som o Belgičanoch presvedčený tak ako AS Trenčín. Od Luzernu som cítil, že majú o moje služby veľký záujem. Najmä zo strany generálneho manažéra a trénera. Mali iný prístup ako Gent, čo sa mi páčilo a napokon aj rozhodlo.
V Trenčíne ste strávili celý život. Aké boli prvé dni v novom pôsobisku?

Náročné. Šlo o môj prvý skutočný kontakt so zahraničím. Dva týždne som bol sám, na čo som nebol zvyknutý. Neskôr za mnou prišla priateľka. Klub sa ku mne od začiatku správal výborne, hráči z kabíny ma zobrali medzi seba, čo mi výrazne pomohlo v otázke adaptácie.
Aj toto sa v článku dočítate

Cíti výrazné rozdiely medzi švajčiarskou a slovenskou najvyššou súťažou?
Ako vníma, že na jeseň strelil iba jediný ligový gól?
Akým herným štýlom sa prezentuje FC Luzern?
Aké má jeho klub ligové a pohárové ambície?
Ako prežíval neúspešnú baráž reprezentácie do 21 rokov proti Ukrajine?

Prišli ste ako najlepší strelec slovenskej súťaže. Vyvíjali na vás tlak, aby ste boli čo najskôr gólový aj v Luzerne?

Tlak si na seba v prvom rade vyvíjam ja sám. Chcem strieľať góly a byť v každom zápase najlepší. Napokon som sa gólovo presadil iba raz. Tréner mi hovoril, aby som nebol sklamaný, že to chce čas a prídu ďalšie presné zásahy. Šance si vytváram, len mi chýbal väčší pokoj v zakončení. Ak budem tvrdo pracovať, zlomí sa to k lepšiemu. Teraz sa v prvom rade musím dostať zo zranenia.

Cítite výraznejšiu náročnosť oproti Fortuna lige?

Švajčiarsko je samozrejme iný level. Od otázky infraštruktúry, cez plné štadióny, kde na zápasy chodí pätnásť tisíc ľudí. Futbal sa tu hrá rýchlejší. Rýchlo som si na miestny level však zvykol. Dôležité je adaptovať sa na nové prostredie. Nemal som s tým žiadne problémy a od začiatku som sa prepracoval do základnej zostavy. Akurát mi chýbala vyššia produktivita.

Jediný strelený gól vás nedostal psychicky dole?

Bral som to ako fakt a z dvoch rôznych uhlov pohľadu. Na jednej som bol troška sklamaný, na druhej vnímam, že do príležitostí sa dostávam, len ešte potrebujem zlepšiť efektivitu. Chce to čas a nepodliehať panike.

FC Luzern má po 16 odohraných zápasoch na konte 20 bodov a pred reprezentačnou prestávkou bol v tabuľke šiesty. Ako vnímate situáciu v klube?

Okrem dvoch, či troch zápasov sme boli v každom stretnutí lepším tímom. Vytvárame si šance, len ich musíme premieňať. Liga je mimoriadne vyrovnaná. Jedna výhra mužstvo posunie o dve-tri miesta vyššie. Posledné tri duely sme odohrali v jednom týždni. Z domácich duelov proti Winthertruhu a Bazileju sme získali jediný bod. Keby sme ich zvládli, mohli sme byť na druhej priečke. Určite máme pohárové ambície.

Herný štýl Trenčína bol postavený na dominancií v oblasti držania lopty. Ako je to v Luzerne?

Podobne. Veľa hráme s loptou, sme dominantní a kreatívni. Herný štýl mi sedí.

Slovan Bratislava vyšiel v konkurencií FC Bazilej ako úspešnejší klub. Rezonovalo to vo Švajčiarsku?

Bazilej sa v lige dlho trápil. Obe stretnutia proti Slovanu som sledoval a belasí boli lepším tímom. Priznám sa, že švajčiarske média nemám naštudované, ale nie je žiadnym tajomstvom, že Bazilej prežíva najhoršiu sezónu za dlhé obdobie.

Ako sa vám páči vo Švajčiarsku?

Je to krásna krajina. Vysoké hory a priezračné jazerá. Luzern je nádherné mesto, ale Trenčín je Trenčín. Doma je najlepšie. (úsmev)

Sledujete výsledky AS Trenčín?

Samozrejme, pozerám všetky zápasy, pokiaľ mi to povinnosti povolia. Aj teraz počas zranenia som si v posilňovni pustil zápasy zimnej Tipsport ligy. Mám dokonalý prehľad o klube.

V októbri ste si v ligovom zápase roztrhli predný krížny väz. Čo sa stalo?

Šlo o nešťastnú náhodu. Načahoval som sa pravou nohou po lopte a ľavá mi zostala zaseknutá v trávniku. Koleno sa mi ohlo dovnútra. Počul som dvojnásobné rupnutie a bolo mi jasné, že je zle. Cítil som zvláštne tlaky v kolene. O štyri dni som absolvoval vo Viedni operáciu u jedného z najlepších odborníkov v Európe. Asi štyri dni po zákroku som začal bicyklovať na špeciálnom prístroji. Po poslednej kontrole už môžem zľahka behať a začať pracovať s loptou. Dôležitá kontrola ma čaká v marci, kedy budem vedieť, či už môžem isť do plnej záťaže. Rád by som stihol ešte koniec aktuálnej sezóny.

V októbri ste absolvovali neúspešnú baráž majstrovstiev Európy do 21 rokov proti Ukrajine. Tisli sa vám po odvete v Poľsku do očí slzy?

Prežíval som obrovské sklamanie. Žilinský zápas sme ubojovali. V odvete sme už ťahali jednoznačne za kratší koniec. Nečakali sme, že zápas v Bialsku dopadne takto. Musím otvorene povedať, že Ukrajinci boli lepší v každom smere.



Čítajte viac: https://mytrencin.sme.sk/c/23094740/ada ... kadak.html
Ked som bol maly, bol som namyslený. Teraz uz nemam ziadnu chybu [smilie=alien.gif]

Užívateľov profilový obrázok
Juraj
Príspevky: 692
Dátum registrácie: 03.09.2014 20:48:39
Bydlisko: Trenčín

Re: Jakub Kadák

Príspevok od užívateľa Juraj » 28.07.2023 19:43:39

https://sport.aktuality.sk/futbal/clano ... 9265773310
Jakub hneď v prvom pohárovom zápase rozhodol po striedaní ku koncu zápasu, dúfam, že mu to pomôže k návratu do základu.
IBA VŠETCI SPOLU TO DOKÁŽEME !!!

Napísať odpoveď