Martin Šulek

Kto z vás by si nepodiskutoval o našich kedysi trenčianskych futbalistoch, ktorí sa presadili v Európe?

Moderátor: Moderátori

ban
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 13.09.2017 07:29:37

Martin Šulek

Príspevok od užívateľa ban » 11.11.2021 14:51:59

Bývalý kapitán, odchovanec AS TN zrejme končí v Trenčíne, podľa trasfermarktu je už od 1.1.2022 bez klubu, dnešné video na jeho insta tiež čo-to napovedá. Veľa šťastia v novom klube a dostatok minút na ihrisku ...

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Re: Martin Šulek

Príspevok od užívateľa snapshot » 11.11.2021 18:52:07

ban napísal:
11.11.2021 14:51:59
Bývalý kapitán, odchovanec AS TN zrejme končí v Trenčíne, podľa trasfermarktu je už od 1.1.2022 bez klubu, dnešné video na jeho insta tiež čo-to napovedá. Veľa šťastia v novom klube a dostatok minút na ihrisku ...
Dalsi co odisiel bez poriadnej pocty. Nech boli v minulosti nazory na neho akekolvek, neviem ci si zasluzil taketo zaobchadzanie.
"Boh je laska" 1Jn 4:8

LuckyLoser
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 15.03.2015 11:02:25

Re: Martin Šulek

Príspevok od užívateľa LuckyLoser » 11.11.2021 20:43:38

Hlavně je komické, že se s ním loučí zrovna Kapuadi [smilie=bow.gif]
Nechápu naší neschopnost ho prodat..

GULIVER
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: Martin Šulek

Príspevok od užívateľa GULIVER » 11.11.2021 21:27:40

Prisiel, namiesto nechceneho Cogyho a sam sa stal nechceny. Oddanost sa u nas v klube nenosi a odmena za lojalnost su zadne dvere stadiona.

Diky Sulo, nech sa to dari.

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Re: Martin Šulek

Príspevok od užívateľa snapshot » 12.11.2021 10:32:54

Odohral tu krásne roky. Áno mal rôzne výkyvy formy. Ale to majú všetci športovci.

Jednoducho, toto si nezaslúžil.
"Boh je laska" 1Jn 4:8

handel
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 21.08.2011 18:53:54

Re: Martin Šulek

Príspevok od užívateľa handel » 12.11.2021 19:12:11

pripájam sa k vašim názorom, to je už klasika v tomto klube voči dlhoročným srdciarom,
a vďaka Martin, z tých čo to slepé črevo stavia teraz do obrany, sa na teba nechytá nik [smilie=bow.gif] [smilie=clap2.gif]

LuckyLoser
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 15.03.2015 11:02:25

Re: Martin Šulek

Príspevok od užívateľa LuckyLoser » 31.01.2022 19:48:06

Ty kks Sereď [smilie=cigar.gif]

ban
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 13.09.2017 07:29:37

Re: Martin Šulek

Príspevok od užívateľa ban » 31.01.2022 20:16:03

Tak chalan snad rok poriadne nehral. Ak ma iste miesto v zaklade a do konca roka sa rozohra preco nie. Potom moze podpisat niekde aj na dlhsie

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Re: Martin Šulek

Príspevok od užívateľa snapshot » 31.01.2022 22:37:31

LuckyLoser napísal:
31.01.2022 19:48:06
Ty kks Sereď [smilie=cigar.gif]
Uvidis ze tam bude patrit medzi najlepsich a proti nam bude hrat ako Araujo
"Boh je laska" 1Jn 4:8

filipina
Príspevky: 615
Dátum registrácie: 07.08.2014 08:59:22

Re: Martin Šulek

Príspevok od užívateľa filipina » 03.02.2022 09:22:07

No, asi to ešte nie je isté ............... https://sportnet.sme.sk/futbalnet/clen/ ... k#prestupy , nehovoriac, že v Oplátkarňach je v obrane veľká konkurencia ..............
Ked som bol maly, bol som namyslený. Teraz uz nemam ziadnu chybu [smilie=alien.gif]

ban
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 13.09.2017 07:29:37

Re: Martin Šulek

Príspevok od užívateľa ban » 03.02.2022 21:31:35

Môže sem niekto dať celý článok:
https://mytrencin.sme.sk/c/22833616/rea ... encin.html

Andy182
Príspevky: 400
Dátum registrácie: 27.06.2016 12:43:45

Re: Martin Šulek

Príspevok od užívateľa Andy182 » 04.02.2022 07:35:20

Boli problémom podmienky kontraktu?

Nie. Ani som sa na ne nepozeral. Chcel som zmeniť prostredie a posunúť sa ďalej.

V minulosti sa s vašim menom spájal prestup do poľského klubu. Prejavili o vás záujem aj iné mužstvá?

S Poliakmi sa to celé ťahalo asi rok. Vždy, keď sme sa blížili k dohode, to stroskotalo. Bola to jediná ponuka, o ktorej viem.

V prvom rade som však nechcel pôsobiť v Trenčíne a chcel som zmeniť prostredie.

Zaskočil vás prístup vedenia klubu?

Áno, pretože rok predtým sa zmluvy končili šiestim, či siedmim hráčom a mohli bez problémov dohrať. Zostal som prekvapený, ako sa ku mne zachovali.

Čo tým myslíte?

Iba som trénoval, sedel na lavičke alebo tribúne a prakticky vôbec som sa nedostal do zápasov.

Ako ste to znášali psychicky?

Bola to moja prvá skúsenosť s podobnou situáciou. Prvé mesiace som ešte dúfal, že dostanem príležitosť. Poctivo som trénoval, no postupom času ma celá realita psychicky ubíjala.

Tréner Peter Hlinka s vami komunikoval?

V lete, kedy sa ešte nevedelo, či predĺžim kontrakt, mal o moje služby záujem. Hovoril, aby som zostal. Postupom času sme sa už do kontaktu príliš nedostávali.

Postupne ste sa vytratili aj z lavičky. Prečo?

V novembri si ma zavolal pán Rybníček a navrhol mi predčasné rozviazanie zmluvy. Zostal som zaskočený, že sa rozhodol práve pre toto riešenie. Napokon som súhlasil, keďže už so mnou vôbec nepočítali. Bolo zbytočné v klube zostávať. Kontrakt by mi vypršal posledným decembrovým dňom, takto sme vzťah ukončili v polovici novembra.

Aké boli Rybníčkove argumenty?

Nerád by som ich rozoberal. Je to medzi nami.

Takmer celú doterajšiu kariéru ste odohrali v drese AS Trenčín. Aké dojmy vám zostávajú?

Už ako sedemnásťročný som sa stal súčasťou základnej zostavy. Prvé tri, či štyri sezóny boli skvelé. Získali sme dva tituly a Slovnaft Cupy, pravidelne sme hrávali pohárovú Európu. Tvorili sme v kabíne skvelú partiu. Boli to pekné chvíle. Potom sa všetko zlomilo a následne sme hrávali viac v spodnej šestke.

Ktoré obdobie vám utkvelo najviac z pozitívnom slova zmysle?

Pravdepodobne skvelá púť kvalifikačnými kolami Európskej ligy, ktorá vyvrcholila dvojzápasom proti Feyenoordu Rotterdam. Z prvého predkola sme sa dostali až pred brány základnej časti pod vedením trénera Ricarda Moniza.

A naopak najhoršie?

Asi baráž o udržanie sa vo Fortuna lige proti Popradu.

S ktorým klubom aktuálne spájate budúcnosť?

Prípravu som začal v Seredi, kde som sa s majiteľom klubu a trénerom Jurajom Jarábkom dohodol na možnosti trénovať, pokiaľ si nenájdem klub. Napokon mi všetko padlo a dohodol som sa na pôsobení v ŠKF do konca aktuálnej sezóny.

Uprednostňovali ste pôsobenie v zahraničí?

Presne tak. Všetko stroskotalo na tom, že som pol roka takmer nehral. Chýba mi herná minutáž a zápasová prax. Potrebujem sa opäť dostať do tempa a v lete sa uvidí, čo bude ďalej.

Ako ste na tom zdravotne?

Mal som problémy s posunutou platničkou. Aj preto som v Trenčíne vynechal niektoré stretnutia. Počas zimy som sa dal do poriadku a som stopercentne pripravený.

Takže chuť do futbalu je obrovská.

Samozrejme. Mám na konte cez 140 ligových štartov a posledné mesiace som ich pridal iba sporadicky. Cítim podporu trénera Jarábka, ktorý o moje služby prejavil záujem.

Ktoré ligové súťaže zo zahraničia sú pre vás atraktívne?

Skôr ma lákajú technické ligy ako holandská, španielska, talianska.

Poľsko už nie je aktuálne?

Nehovorím, že by som tam nešiel, ale určite nie je mojou prioritou.

Bude mať prípadný jarný zápas Serede proti Trenčínu prívlastok špecifický?

Určite áno. Hral som za AS odmalička. Všetkých v klube poznám. Nespomínam na ľudí z AS v zlom. Čo bolo, som už hodil za hlavu...
Stanovisko AS Trenčín k ukončeniu spolupráce s Martinom Šulekom

„Martin Šulek má bezpochyby veľký talent. Ten však na dnešnom hráčskom trhu s veľkým množstvom futbalistov so zmluvou alebo bez nej nestačí. Platí to v našich podmienkach, ale aj kdekoľvek v Európe. Pokiaľ nepríde na to, čo dnešný profesionálny futbal vyžaduje, jeho futbalová cesta nebude naplnená. Iba talent nestačí. Z nášho pohľadu je škoda, že sa rozhodol ísť touto cestou. Boli sme presvedčení, že klub mu môže stále veľa dať. Preto bolo na stole predĺženie kontraktu. Po rozhodnutí nepokračovať vo vzájomnej spolupráci prišiel čas, kedy sme navrhli predčasné ukončenie platnej zmluvy.

Malo to ale svoje pozadie. Pokiaľ tu máte hráča považovaného za dieťa klubu, bývalého kapitána, je nedôstojné po toľkých rokoch pokračovať vo vzájomnej spolupráci v mentálnom nastavení, ktoré ako člen kabíny preukazoval voči materskému klubu a spoluhráčom. Samozrejme, nebolo to jednostranne, ale po vzájomnej dohode. Martinovi želáme veľa úspechov na jeho futbalovej a životnej ceste. Ja osobne verím, že ho ďalšie životné skúsenosti posunú ďalej. Možno ich niekedy zúročí opäť vo svojom materskom klube.“

ban
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 13.09.2017 07:29:37

Re: Martin Šulek

Príspevok od užívateľa ban » 04.02.2022 09:15:01

Ďakujem. Je to cele smutne z mojho pohladu. El Mahdui, Corryn a spol. hravali do poslednej sekundy svojich zmluv. Slovaka odpisu a myslim si ze Sulek nie je jediny. Teraz mi napadaju napriklad Halgos alebo Paur, ktorých prioritou bolo tiez odist prec za kazdu cenu. Ani neviem kedy tu niekto z odchovancov podpisal opakovane zmluvu, mozno Klescik na stare kolena :-) . Martinovi drzim palce, nech je zdravotne OK a restartuje karieru

Andy182
Príspevky: 400
Dátum registrácie: 27.06.2016 12:43:45

Re: Martin Šulek

Príspevok od užívateľa Andy182 » 04.02.2022 10:59:43

je to smutné, že práve šulekovi sme sa postavili chrbtom a nemohol hrať, keď sa rozhodol nepredĺžiť.. A potom človek musí trpieť iných pacientov v obrane.

Je aj smutné, že sme odpísali síce pomalšieho ale oveľa platnejšieho Koolwijka na úkor nasadenia Achrafa po zranení, aj keď mu nešlo tak ako pred zranením. Len pre info, Koolwijk sa vtedy vrátil do 2. holandskej ligy ale svojimi výkonmi v 36 rokoch sa predral do najvyššej súťaže...

Tak by sa dalo pokračovať asi pri viacerých hráčoch ... ale to je tak, keď o zostave nerozhodujú výkony či kvalita, ale vôľa hráča predať ...

Ale trochu rozumiem aj klubu, že ho nechceli stavať ... Dostať hráča do formy a stratiť ho zadarmo... je to náročné prikloniť sa na jednu či druhú stranu...
Šulovi musíme poďakovať za výkony a odvedenú prácu, svojho času mal takmer repre formu. Vtedy bol správny čas na jeho predaj. Teraz bohužiaľ Maťove destinácie nevidím reálne. Za pol roka to môže byť to Poľsko, za ďalší rok potom aj Belgicko, Holandsko ..

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Re: Martin Šulek

Príspevok od užívateľa snapshot » 04.02.2022 16:31:29

Tak treba si povedat, ze Martin za klub odohral vela. V dobrom aj v zlom case. A takto sa mu podakujeme, ze ho v podstate odpiseme na pol roka? Ako vazne?

Ja nechcem byt zly, ale vzdy sa hovorilo, ze hraju najlepsi. Naozaj je Pires lepsi ako Sulek?

Je to hanba
"Boh je laska" 1Jn 4:8

Napísať odpoveď