Igor Šemrinec

Kto z vás by si nepodiskutoval o našich kedysi trenčianskych futbalistoch, ktorí sa presadili v Európe?

Moderátor: Moderátori

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Administrátor
Príspevky: 2666
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:50:09

Igor Šemrinec

Príspevok od užívateľa Luboš » 28.05.2021 19:17:13

Je mi to ľúto. Viem aký je to človek, poznáme sa trochu aj mimo futbalu...
Nechcel viac euráčov...chcel dvojročnú zmluvu. Nič viac. Má tu byt, ženu a dieťa....
Jedna z vecí čo tomuto klubu nikdy neodpustim!!!
Mám rád AS Trenčín...ale je to to najdôležitejšie v živote ?

GULIVER
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: Igor Šemrinec

Príspevok od užívateľa GULIVER » 28.05.2021 19:28:20

To je v prdeli toto.
Zlin alebo Slovacko by si ho mohlo zobrat.
Bodaj by podpisal v dobrom klube za dobre prachy.

Užívateľov profilový obrázok
18dominik18
Príspevky: 753
Dátum registrácie: 23.11.2012 15:47:04
Bydlisko: trencin

Re: Igor Šemrinec

Príspevok od užívateľa 18dominik18 » 28.05.2021 21:18:49

Je to hamba pre klub...
AS trencin

ban
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 13.09.2017 07:29:37

Re: Igor Šemrinec

Príspevok od užívateľa ban » 29.05.2021 10:00:17

Jedine logicke vysvetlenie je ze klub ma pred podpisom nejakeho skuseneho brankara, lebo snad nikoho normalneho nemoze napadnut ze tu budeme mat brankarsku trojicu s priemerom do 20 rokov (Kukucka, Chudy, Slavicek) a odchytanymi zapasmi spolu v par desiatkach. Igorovi prajem vsetko dobre, zasluzil si skoncit u nas. Snad si spravi dobre meno aj inde, ako napriklad Chovan alebo Cogley a vrati sa k nam aspon ako trener brankarov

Užívateľov profilový obrázok
sammy
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 03.08.2007 13:38:24

Re: Igor Šemrinec

Príspevok od užívateľa sammy » 29.05.2021 11:46:45

ikona je to spravne slovo. ak mam vybrat jedno meno, ktore ma napadne v suvislosti s najuspesnejsim obdobim klubu, bude to igor semrinec. u neho sa nikto neodvazi povedat, ze by odflakol jediny zapas a tak to ma byt. u neho bolo naozaj citit, ze ako jeden z mala dava do toho srdce. velka vdaka za to. vela stastia prajem a snad niekedy zas v astn dovidenia.

filipina
Príspevky: 615
Dátum registrácie: 07.08.2014 08:59:22

Re: Igor Šemrinec

Príspevok od užívateľa filipina » 31.05.2021 07:34:27

Smolka, že klub nerozlišuje hráčov a HRÁČOV a hádže to všetko jednou lopatou do jednej pece ... (aj keď na to som si ja už od čias P.Č. zvykol) !
Šeďo [smilie=thankyou.gif]
Ked som bol maly, bol som namyslený. Teraz uz nemam ziadnu chybu [smilie=alien.gif]

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Administrátor
Príspevky: 2666
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:50:09

Re: Igor Šemrinec

Príspevok od užívateľa Luboš » 06.06.2021 21:19:07

Písal som si s Igorom:

Čau. Ďakujem všetkým veľmi pekne za podporu a pozdravujem aj ja.
Mám rád AS Trenčín...ale je to to najdôležitejšie v živote ?

filipina
Príspevky: 615
Dátum registrácie: 07.08.2014 08:59:22

Re: Igor Šemrinec

Príspevok od užívateľa filipina » 10.06.2021 09:18:09

Bodaj sa darilo ešte lepšie ako v TN (z jedu !) https://sport.aktuality.sk/c/501108/bra ... n-mrzi-to/
Ked som bol maly, bol som namyslený. Teraz uz nemam ziadnu chybu [smilie=alien.gif]

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Re: Igor Šemrinec

Príspevok od užívateľa snapshot » 10.06.2021 17:00:01

Tak s touto jeho odpovedou suhlasime asi vsetci, len skoda, ze vedeniu to dlhsie trvalo:

…HORŠÍ TRÉNER: Matthias Kohler.
"Boh je laska" 1Jn 4:8

ban
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 13.09.2017 07:29:37

Re: Igor Šemrinec

Príspevok od užívateľa ban » 11.06.2021 08:00:07

Mohol by niekto hodit tento clanok cely:

https://mytrencin.sme.sk/c/22679252/na- ... rinec.html

Andy182
Príspevky: 400
Dátum registrácie: 27.06.2016 12:43:45

Re: Igor Šemrinec

Príspevok od užívateľa Andy182 » 11.06.2021 12:11:09

Keď sme postúpili do najvyššej súťaže, prišiel do klubu tridsiatnik Peter Bartalský. Šlo o skúseného gólmana. Zrazu som nemal miesto isté ani na lavičke. Striedali sme sa na pozícií dvojky. Sedel na nej ten, kto sa počas týždňa počas tréningov javil v lepšej forme. Napokon som šiel na hosťovanie do treťoligového Nového Mesta nad Váhom.

AFC Považan bol treťoligový klub. Ako si spomínate na pôsobenie v zelenom drese?

Celý týždeň som trénoval s Trenčínom. Až v piatok som ich mal až dva. Najskôr na Sihoti doobeda a poobede v Novom Meste nad Váhom. Niekedy som si pridal aj stredajší, aby som bol s chlapcami vo väčšom kontakte.

Futbal mi tam chutil. Vytvorili sme skvelú partiu. A hlavne som pravidelne chytal.

Je pre gólmana výraznou zmenou, či chytá v tretej lige alebo najvyššej súťaži?

Je to v podstate jedno. Futbal prináša podobné situácie. Z pohľadu brankára to nie je taký výrazný rozdiel ako pre hráča v poli.

Na začiatku septembra 2014 v závere prestupového obdobia Miloš Volešák prekvapil a odišiel za Adriánom Guľom do Žiliny. Zo dňa na deň ste sa stali klubovou jednotkou. Prekvapil vás tento moment?

Vedel som, že Miloš chce odísť. Končila mu zmluva. Nakoniec ju predĺžil. Myslel som si, že budem čakať na vážnejšiu šancu dlhšie roky. Deň pred koncom prestupového obdobia však odišiel. Pre mňa to bolo veľké šťastie. Klub nemal čas hľadať nového gólmana a stavil všetko na mňa.

Zrazu sa na vás všetci spoliehali. Aj sa vám zakrútila hlava?

Nevnímal som to ako záťaž. Bol som rád, že môžem chytať a pripísať si viacero ligových štartov za sebou, čo bol môj sen. Mali sme kvalitné mužstvo, čo mi pomohlo. A hlavne sa nám darilo.

Trenčín v tom čase neinkasoval veľa gólov. Bolo to o vás, či skôr o defenzívnej práci mužstva?

Základom bola zohratosť. Vedeli sme, čo jeden od druhého môžeme očakávať. Zostava sa príliš nemenila. Stálicou boli stopéri Milan Rundič, Ramón, Peter Kleščík. Na pravo dlhé roky kraľoval Peter Čögley, na ľavo Madu Kingsley.

Na pozícií defenzívneho stredopoliara bol Stanko Lobotka. Smerom dozadu bol vždy tam, kde bolo treba. Celé mužstvo vedelo, čo má robiť. Začínalo to už Jairovým napádaním rozohrávky súpera.

Naskočili ste do zápasového kolotoča a v priebehu dvoch rokov získali dvakrát slovenské double. Šlo o najlepšie obdobie vo vašej kariére?

Čo sa týka úspechov áno. Mne sa však páčila aj druhá liga. Kto ku nám prišiel, viezol si domov päť gólov a súperi nechápali, čo sa deje. Krásny bol postup do Corgoň ligy. Hrali sme nátlakový futbal, postupne sme sa v najvyššej súťaži posúvali dopredu. Darilo sa nám.

Ktorá partia vám najviac utkvela v hlave?

Keď som prišiel, bolo v kabíne viacero hráčov z Prievidze. Filip Hlohovský, Fero Kubík, Peter Mazan. Manželka Borisa Godála pochádza z Prievidze. Nemožno zabudnúť na Alda Baéza, Adiho Fanenda, či Jorgeho Salinasa. Vtedy sme boli súdržní, tvorili skvelú partiu. No a potom tí skúsenejší chalani, ktorí boli tmelom ako Béla Horváth, Maťo Ševela i Miloš Volešák.

Po brankárskej stránke sa o vás dlhé roky staral Roman Hodál. Aký bol váš vzťah?

Dobrý. Telefonujeme spolu do dnes. V Prievidzi som bol zvyknutý na veľmi tvrdú robotu. Tu som pozeral, že sa nezameriavame toľko na záťaž, ale šlo skôr na taktické záležitosti.

Roman je veľmi komunikatívny. Páčilo sa mi, že zo seba nerobí žiadnu hviezdu a nie je nadradený. Hoci bol impulzívny, nekričal na nás. Ak sa mu niečo nepáčilo, riešili sme si to v brankárskom kútiku mimo očí ostatných.

S Petrom Čögleyom ste chodili pred zápasom na legendárne palacinky.

Začalo to kávou v známom trenčianskom obchodnom centre. On si dal aj zmrzlinu. Takto sme chodili dlhšiu dobu. Raz sme sa rozhodli pre zmenu, šli sme sa najesť a premýšľali, čo si z menu vyberieme. Čegy navrhol palacinky. Ligový zápas sme vyhrali a potom sa z toho stal legendárny príbeh. (smiech)

Šmahom ruky ste na dva roky ovládli Slovensko. Nekrútila sa vám z toho hlava?
To nie. Dalo sa to ustáť. Samozrejme, sebavedomie po futbalovej i osobnej stránke šlo smerom nahor. Veď dva roky predtým som chytal tretiu ligu za Nové Mesto a zrazu som mal možnosť nastúpiť v predkole Ligy majstrov.

Skôr by som povedal, že som si na úspechy zvykol. Myslel som si, že sa podobné úspechy budú opakovať každý rok. A to bolo zavádzajúce.

Ktorý protihráč bol pre vás najnepríjemnejší?

Asi Mareš, ktorý pôsobil v Ružomberku a neskôr v Slovane. A potom Peťo Mazan, ktorý je v bežnom živote kamarát a zrazu mi na ihrisku nadával a rozdával lakte. A Boris Godál to isté. (smiech)

Ale neprekvapili ma. Viem, akí sú. Futbal a osobný život sú dve rozdielne veci. Skôr som sa pousmial.

A čo najinšpiratívnejší spoluhráč?

Keď som prišiel, veľmi mi pomohol Peter Kleščík. Nepoznal som ho. Sedeli sme vedľa seba v kabíne. Nedám na neho dopustiť.

Ale niečo mi dal každý spoluhráč, bez ohľadu na to či v pozitívnom alebo negatívnom smere.

Trenčín je známy kozmopolitnou kabínou. Spomeniete si na vtipné príbehy so spoluhráčmi?

Tých bolo viac. Chlapci z Afriky prišli z iných podmienok a občas im trvalo dlhšie, kým sa zorientovali. Keď tu bol Ibi Rabiu, ujal sa ich a dostal do obrazu. Aby vedeli, čo sa smie a čo je už za hranicou.

Chlapci si na raňajky zohrievali jedlo na panvici. Zabudli ju dať dole zo sporáka a šli na tréning. Z bytu sa dymilo, tak susedia alarmovali záchranné zložky. Na tréning prišli policajti. Chalani to brali v pohode, veď si len na panvici zohrievali zavárané fazule.

Do automatu na nápoje namiesto mincí pchali poskladané päťeurové bankovky. A podobných príbehov bolo skutočne veľa...

Ktorý tréner vás ovplyvnil v najvýraznejšej miere?

Určite Adrián Guľa. Keby ho nebolo, možno by som už futbal ani nehral. Mal víziu futbalu, ktorej veril v kabíne každý. Nikto nehundral. Potom Martin Ševela, pod ktorým sme zažili veľké úspechy.

Matthiasa Kohlera ste označili naopak ako najhoršieho trénera. Prečo?

Prišiel ku nám a očividne nevedel, do čoho ide. Nepáčili sa mi jeho vyjadrenia na tlačových konferenciách. Chýbal mi z jeho strany väčší rešpekt voči prostrediu, kde pôsobí. Pozrime sa na výsledky, takmer sme pod ním vypadli z ligy.

Trenčín bol pravidelným účastníkom predkôl európskych pohárov. V medzisezónnom období prichádzal výpredaj toho najlepšieho, čo kabína ponúkala. Nehnevali ste sa na to?

U nás vždy platilo pravidlo, že každý je nahraditeľný. Veril som hráčom, ktorí prišli namiesto tých, ktorí sa posunuli vyššie. Keď som videl ich prístup na tréningu, bol som pokojný.

Po dvoch sezónach plných úspechov prišiel pozvoľný pád. Stal sa úspech v kabíne samozrejmosťou?

Druhá majstrovská sezóna vyznela veľmi hladko. Neprišli snáď dva zápasy, ktoré by sme po sebe nezvládli. Myslel som si, že to takto môže pokračovať aj ďalej. Bohužiaľ, padli sme a nedokázali sme sa vrátiť späť. Neviem, či sme už boli príliš sebavedomí a menej trpezliví. Akoby sme všetci boli menej hladní po úspechu.

Posledné roky sa však spájajú aj so slabšou morálkou hráčov. Súhlasíte?

Je pravda, že niektorí chlapci neboli morálne a charakterovo nastavení tak, ako ich predchodcovia, čo sa odzrkadlilo na ihrisku. Je náročné vybrať správnych hráčov. Nám sa tých nesprávnych v určitom období nakopilo viacero.

Už sme sa nedokázali dostať ako tím za určitú hranicu. Vytiahnuť zo seba viac a urobiť správne kroky navyše v tréningu i zápasoch.

Generálny manažér klubu Róbert Rybníček hovoril, že ho mrzí, že ste v Trenčíne nepredĺžili kontrakt. Na čom stroskotali rokovania?

Klub mi ponúkal zmluvu na sezónu, ja som chcel dva. Už cez zimu sme sa rozprávali na túto tému, že pokiaľ dostanem ponuku iba na rok, nepodpíšem. A za tým si stojím.

Takže si hľadáte klub, kde vám ponúknu dvojročný kontrakt?

Mám 33 rokov. Málokto riskne a podpíše ma na dlhšie obdobie. V Trenčíne som strávil jedenásť rokov a niečo som tu už ukázal. Aj v aktuálnej sezóne som spomedzi gólmanov odchytal najviac stretnutí. Z toho pohľadu som preto chcel dlhší kontrakt.

Keď prídem do iného klubu, budem musieť presvedčiť a dokázať, že si zmluvu na dlhšie obdobie zaslúžim.

Zostali by ste tu aj v prípade, že by ste robili dvojku Michalovi Kukučkovi?

Nikto mi v Trenčíne nikdy negarantoval, že budem chytať. Začínal som sezónu už aj za Chovanom alebo Chudým. Nikdy som sa na to nepozeral. Michalovi držím palce. Z klubovej štvorky sa vypracoval na jednotku.

Cítite teraz nostalgiu?

Zmluvu mám do 30. júna. Na začiatok prípravy sa ukážem v kabíne. Ešte som sa s nikým nelúčil. Smútok ešte len príde.

Necítite sa ohrdnutý?

Každý má právo na svoj názor. Takže necítim.

Je v budúcnosti reálny váš návrat, či už v pozícií hráča alebo trénera?

Stať sa môže všetko. Rozprávali sme sa s vedením aj o trénerskej kariére. Cítim sa zdravý. Zlomený palec nie je problémom, ktorý by mi mohol ohroziť kariéru. Som stále v dobrom futbalovom veku a futbal ma baví.

Trénerskú licenciu nemám, preto sa zatiaľ uberám hráčskou cestou. I keď je pravda, že v budúcnosti by som sa chcel venovať brankárskym tréningom.

Je známe, že nemáte agenta. Podarilo sa vám už nájsť nový klub?

Nie. Zatiaľ sa mi ozvalo niekoľko klubov zo zahraničia, ale stále som v procese výberu. Podmienkou pre mňa je, aby so mnou mohla ísť manželka so synom.

Čítajte viac: https://mytrencin.sme.sk/c/22679252/na- ... rinec.html

ban
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 13.09.2017 07:29:37

Re: Igor Šemrinec

Príspevok od užívateľa ban » 11.06.2021 14:53:49

Ďakujem

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Re: Igor Šemrinec

Príspevok od užívateľa snapshot » 13.06.2021 15:24:38

Vidim to na Polsko
"Boh je laska" 1Jn 4:8

ban
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 13.09.2017 07:29:37

Re: Igor Šemrinec

Príspevok od užívateľa ban » 21.06.2021 13:35:18

Podla informacii na nete by mal ist do Kosic (2.liga)

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Re: Igor Šemrinec

Príspevok od užívateľa snapshot » 21.06.2021 15:23:49

ban napísal:
21.06.2021 13:35:18
Podla informacii na nete by mal ist do Kosic (2.liga)
Tak to uz rovno mohol ist robit toho trenera brankarov alebo zobrat rok u nas. Alebo radsej si najst poriadneho agenta
"Boh je laska" 1Jn 4:8

Napísať odpoveď