Peter Kleščík

Kto z vás by si nepodiskutoval o našich kedysi trenčianskych futbalistoch, ktorí sa presadili v Európe?

Moderátor: Moderátori

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Administrátor
Príspevky: 2666
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:50:09

Peter Kleščík

Príspevok od užívateľa Luboš » 15.12.2019 23:13:29

[smilie=band.gif]
Mám rád AS Trenčín...ale je to to najdôležitejšie v živote ?

LuckyLoser
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 15.03.2015 11:02:25

Re: Peter Kleščík

Príspevok od užívateľa LuckyLoser » 06.01.2020 14:19:16

No zrovna poslední tým ligy Příbram.. asi nejnesympatičtější klub v lize.. záchranu ale pan Starka asi zaplatí..

filipina
Príspevky: 615
Dátum registrácie: 07.08.2014 08:59:22

Re: Peter Kleščík

Príspevok od užívateľa filipina » 10.06.2020 13:06:21

Neviete čo je s ním ? Ani na lavičke nie je ...............
Ked som bol maly, bol som namyslený. Teraz uz nemam ziadnu chybu [smilie=alien.gif]

LuckyLoser
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 15.03.2015 11:02:25

Re: Peter Kleščík

Príspevok od užívateľa LuckyLoser » 10.06.2020 20:33:37

filipina napísal:
10.06.2020 13:06:21
Neviete čo je s ním ? Ani na lavičke nie je ...............
Myslím, že se zranil v zápase s Plzní v prvním kole před koronou.. pak v přípravě nehrál.. dnes už na lávce ale nový trenér má dva silné stopery černé pleti a asi měnit nebude

filipina
Príspevky: 615
Dátum registrácie: 07.08.2014 08:59:22

Re: Peter Kleščík

Príspevok od užívateľa filipina » 29.06.2020 09:58:54

Som to tuším privolal ............. nastupuje.
Ked som bol maly, bol som namyslený. Teraz uz nemam ziadnu chybu [smilie=alien.gif]

ban
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 13.09.2017 07:29:37

Re: Peter Kleščík

Príspevok od užívateľa ban » 28.01.2021 20:30:33

Koniec v Příbrami a vraj návrat na Slovensko:

https://sport.aktuality.sk/c/480525/slo ... i-skoncil/

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Re: Peter Kleščík

Príspevok od užívateľa snapshot » 17.02.2021 09:17:31

Na rovinu, pekne slova. Velmi dobre to vystihol. Iba si porovnajte dva prihovory a povedzte, ktory je lepsi. :

https://sport.aktuality.sk/c/483813/pri ... novej-ery/


Pre porovnanie:
https://sport.aktuality.sk/c/483819/mas ... iverpoolu/
"Boh je laska" 1Jn 4:8

Užívateľov profilový obrázok
Juraj
Príspevky: 692
Dátum registrácie: 03.09.2014 20:48:39
Bydlisko: Trenčín

Re: Peter Kleščík

Príspevok od užívateľa Juraj » 17.07.2021 12:26:37

Vitaj Peťo doma ! Nech sa Ti darí na novej pozíciíi! [smilie=clap2.gif]
IBA VŠETCI SPOLU TO DOKÁŽEME !!!

Užívateľov profilový obrázok
Juraj
Príspevky: 692
Dátum registrácie: 03.09.2014 20:48:39
Bydlisko: Trenčín

Re: Peter Kleščík

Príspevok od užívateľa Juraj » 17.07.2021 12:27:18

Vitaj Peťo doma ! Nech sa Ti darí na novej pozíciíi! [smilie=clap2.gif]
IBA VŠETCI SPOLU TO DOKÁŽEME !!!

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Re: Peter Kleščík

Príspevok od užívateľa snapshot » 24.07.2021 13:49:50

Myslim, ze velmi vystizny clanok a verim, ze ho v klube budeme vidavat aj na inych poziciach.

https://sport.aktuality.sk/c/me9s1yr/komentar-poklona/
"Boh je laska" 1Jn 4:8

filipina
Príspevky: 615
Dátum registrácie: 07.08.2014 08:59:22

Re: Peter Kleščík

Príspevok od užívateľa filipina » 22.12.2023 10:56:52

AS Trenčín a Trenčianske Stankovce mali podobnú jeseň.

Odkedy skončil Martin Ševela, striedajú sa tréneri pri AS Trenčín veľmi často. Len od sezóny 2021/2022 ich bolo šesť.

Peter Hlinka, Juraj Ančic, Nemec Peter Hyballa, Marián Zimen, Čech František Straka a najnovšie srbský expert Ilija Stolica.

Všetci mali jedno spoločné, po ich boku stál PETER KLEŠČÍK. Ako hráč získal s Trenčínom dvakrát double, po pôsobení v zahraničí sa vrátil už len ako člen realizačného tímu a priebežne zažíva s tímom vzostupy a pády.

Len počas tejto jesene s ním zažil prakticky všetko - Trenčín vstupoval do súťaže ako tím, od ktorého sa očakával boj v spodnej polovici tabuľky, no razom sa dostal do roly favorita.

Z úvodných deviatich kôl vyhral sedem a vyšplhal sa na prvé miesto tabuľky. A následne sériou ôsmich zápasov bez víťazstva spadol do spodnej šestky.

Zimovať bude na 6. mieste. Rovnaký počet bodov (29) však majú aj štvrtá Banská Bystrica, piata Dunajská Streda aj siedma Podbrezová.

A zhodou okolností, rovnaké umiestnenie patrí Trenčianskym Stankovciam vo IV. lige ZsFZ, kde Kleščík hráva po skončení profesionálnej kariéry.
Čo sa v rozhovore dočítate:

Ako vníma a hodnotí turbulentnú jeseň Trenčína?
V čom je spolupráca s trénerom Stolicom iná?
Ako sa môže čoskoro zmeniť jeho pozícia?
Vie popritom stíhať dedinský futbal?

Z Trenčína ste odišli v zime 2020, po angažmánoch v českom Příbrame a poľskej Chojniczanke ste sa lete 2021 vrátili späť. Mali ste len 32 rokov, nekoketovali ste s myšlienkou pokračovať v profesionálnej kariére?

Otvorene poviem, že nie. Vďaka za to patrí aj Trenčianskym Stankovciam, kde mám vytvorené skvelé podmienky na futbal a, samozrejme, aj Trenčínu, kde mi ponúkli novú výzvu.

Počas pôsobenia v Česku a v Poľsku bola pandémia, veľa som toho neodohral, bol som sám, ďaleko od domova, zatvorený na hoteli a futbal mi veľa radosti neprinášal. Navyše sme s Chojniczankou nevybojovali ani druhú ligu.

Aj keď boli možnosti pokračovať v profikariére, ja som to už cítil tak, že bude lepšie ubrať sa iným smerom. Ponuka od generálneho manažéra Róberta Rybníčka sa navyše už nemusela opakovať, návrat do Trenčína a za rodinou bolo veľké lákadlo a som rád, že som tento krok urobil. Odvtedy až dodnes viem, že som sa rozhodol správne.
Emotívna rozlúčka kapitána Petra Kleščíka s fanúšikmi AS Trenčín na konci roka 2019.
Emotívna rozlúčka kapitána Petra Kleščíka s fanúšikmi AS Trenčín na konci roka 2019. (Autor: facebook/AS Trenčín)

V Trenčíne ste zastali pozíciu analytika, dnes pri tejto funkcii svieti aj slovíčko dátový. Ako sa rokmi zmenila vaša pozícia?

Je prakticky rovnaká ako bola pred tými dvomi rokmi. Ide o súhrn viacero vecí. Mám na starosti analýzy zápasov, na tréningoch som v podstate asistent trénera, veľa pracujem s videami. Aktuálne je to ozvláštnené o to, že tréner Stolica prišiel s určitým realizačným tímom, ale moja pozícia ostala nemenná.

Verím, že čoskoro úspešne dokončím trénerskú A-licenciu, vtedy by som už mohol zastávať pozíciu asistenta trénera, ale na náplni mojej práce sa asi nebude nič meniť. Napĺňa ma to.

Cítili ste nejaký rozdiel, keď ste pôsobili pri tréneroch ako Ančic alebo Zimen, oproti súčasnému tímu s trénerom Stolicom?

Aj keď ma tréneri Ančic a Zimen viedli už počas kariéry ako hráča, moja úloha bola pri nich rovnaká, ako je dnes. So všetkými sa mi spolupracovalo výborne. So spomínanými trénermi som mal bližší osobný vzťah, ale profesionálne boli pre mňa všetci tréneri inšpiratívni.

V čom je iná spolupráca so zahraničným trénerom? Hyballa a Straka boli v klube len pár dní, tak zostaňme pri pánovi Stolicovi, súčasnom hlavnom trénerovi.

Je to trošičku iné, ako som bol aj ja sám zvyknutý ešte z hráčskej kariéry pod slovenskými trénermi. Nemyslím prístup, tam nie je žiadny rozdiel a fungujeme ako jeden tím, hoci je každý z nás inej národnosti.

Ale tréningový proces, trénerove nastavenie a vnímanie futbalu sú odlišné. Priniesol pohľad zvonka a všetkých v klube to obohatilo. Tréner Stolica si navyše priniesol do tímu aj zopár vlastných ľudí a je pre mňa veľké pozitívum, že môžem byť v tomto realizačnom tíme, do budúcna mi to veľa dalo a verím, že ešte aj dá.

Stolica prišiel do Trenčína nabudený, hovoril o motivácii, pozitívnom myslení. Do akej miery malo jeho osobné nastavenie vplyv na skvelý úvod sezóny?

Bola za tým séria zmien. Po minulej sezóne sa obmenila šatňa, prišli aj hráči s trenčianskou minulosťou (Damián Bariš, Lukáš Skovajsa), čo určite zavážilo. Ale aj osobnosť trénera Stolicu mala určite veľký vplyv na to, že sme okupovali tie najvyššie pozície. Cením si, že napriek zlej sérii, ktorú sme ukončili posledným jesenným víťazstvom, sa jeho prístup nikdy nezmenil.
Tréner Ilija Stolica mal úspešný vstup do sezóny s AS Trenčín.
Tréner Ilija Stolica mal úspešný vstup do sezóny s AS Trenčín. (Autor: facebook/AS Trenčín)

Trenčín mal na jeseň dve tváre. Prvá bola priam majstrovská, v úvodných deviatich kolách ste prehrali iba raz, boli ste lídrami ligy. V druhej polovici ste štyrikrát remizovali a prehrali, zvíťazili ste až v poslednom kole, medzitým ste vypadli v pohári s Devínskou Novou Vsou. Ako hodnotíte jeseň Trenčína?

Keď si tie zápasy rozoberiete, tak v prvej polovici sme napríklad doma zdolali Banskú Bystricu 1:0, hoci sme sa dostali len do dvoch príležitostí, ale jednu z nich sme využili. Potom prišli stretnutia, kde sme si vypracovali oveľa viac šancí, ale nepodarilo sa nám skórovať. Najmä doma so Skalicou sme zahodili vyslovene stopercentné príležitosti a asi trošičku urazili futbalovú šťastenu.
Inzercia

Kde ste videli najväčší problém počas zlej šnúry výsledkov?

Dlho sme sa borili ako tím nielen v zakončení, ale celkovo v poslednej tretine ihriska. Herne sme si držali svoj štandard, ale negatívna séria sa odrazila na psychike hráčov. Keď sa dostali do finálnej fázy, akoby sami sebe neverili.

Nazval by som to výsledkovou krízou, ktorá bola z mužstva cítiť. Našťastie, neupadli sme herne a neprestali sme veriť ceste, ktorou sme sa na začiatku vydali.


Na šiestom mieste ste skončili aj ako hráč so štvrtoligovými Trenčianskymi Stankovcami. Vidíte tam nejaké paralely s jeseňou Trenčína?

Veru, nejaké spojitosti tam sú. Úvod sme mali slušný, ale potom nám začali vypadávať hráči, nakopili sa zranenia a tiež sme urazili futbalovú šťastenu. Nevedeli sme, ako zlomiť zápasy a prehrali sme, hoci sme boli lepší. Rovnako hrala psychika s nami ako s chalanmi v Trenčíne.

Zlomový zápas bol doma s Jaslovskými Bohunicami. Mali sme extrémne množstvo šancí, ale neskórovali sme a súper vyhral vďaka gólu z druhej minúty. Odvtedy to bolo ako na hojdačke, po jednom dobrom zápase prišli dva zlé. V Bolerízi (3:3) sme viedli o dva góly a behom dvadsiatich sekúnd sme dva dostali. Takisto sme mali k bodom veľmi blízko v Gabčíkove (2:3).

Vy ste ako obranca strelili tri góly, dokonca vás traja tréneri nominovali do ideálnej jedenástky jesene. Ste s jeseňou ste spokojný?

Je to spokojnosť tak pol na pol. Som tímový hráč, takže na osobné štatistiky som sa nikdy nepozeral a spokojný by som bol, ak by sme mali o pár bodov navyše, lebo sme na to mali.

Ale keď zhodnotím celý kalendárny rok, vrátane jari v piatej lige, kde sme zväča dominovali a postúpili vďaka výbornému barážovému zápasu s Brančom, tak je to fajn. Už baráž ukázala, že štvrtá liga bude oveľa kvalitnejšia, čo sa potvrdilo. Oproti iným mužstvám sme malá dedinka, bude to pre nás náročná jar, ale budeme sa snažiť znepríjemniť zápasy súperom, ktorí sa pobijú o postup.

Dá sa stíhať popri štúdiu a práci pre prvoligový Trenčín aj plnohodnotne venovať pôsobeniu v Trenčianskych Stankovciach?

Iste, je to náročné. Trénujeme trikrát do týždňa, cez prípravu aj štyrikrát, ale 90 percent tréningov som stihol. Sem-tam si zahrám bago alebo si zacvičím aj v Trenčíne. Najťažšie to je pre moju rodinu, keďže celé dni trávim na štadióne, ale som veľmi vďačný za ich podporu. Určite neľutujem, že som profesionálnu kariéru ukončil a pokračujem v Trenčianskych Stankovciach, našiel som tu výborné podmienky, skvelých a zanietených ľudí. Opäť si futbal užívam.
Ked som bol maly, bol som namyslený. Teraz uz nemam ziadnu chybu [smilie=alien.gif]

Napísať odpoveď