Tréner Ricardo Moniz !!!!

Kto z vás by si nepodiskutoval o našich kedysi trenčianskych futbalistoch, ktorí sa presadili v Európe?

Moderátor: Moderátori

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Administrátor
Príspevky: 2666
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:50:09

Tréner Ricardo Moniz !!!!

Príspevok od užívateľa Luboš » 28.10.2018 14:19:33

Škoda....
Mám rád AS Trenčín...ale je to to najdôležitejšie v živote ?

handel
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 21.08.2011 18:53:54

Re: Tréner Ricardo Moniz !!!!

Príspevok od užívateľa handel » 28.10.2018 15:07:38

Samozrejme že škoda!
Ak v tom naozaj majú trochu prsty aj hráči a ich nepokojnosť s náročnosťou trénera a sabotovali posledné zápasy, tak nech idú -nech je to kto chce- do čerta! S tými mal majiteľ spraviť poriadky. Takéto maniere sa môžu vypomstiť v budúcnosti hocijakému trénerovi.

A čo sa týka názorov tu na fóre, tak sa musím smiať. Presne tí istí trtkovia tu pitchovali na Ševelu ako teraz na Moniza a budú aj na Cifraniča a potom na ďalšieho trénera. To je škoda ďalej komentovať.

handel
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 21.08.2011 18:53:54

Re: Tréner Ricardo Moniz !!!!

Príspevok od užívateľa handel » 28.10.2018 15:27:12

Ale nedivím sa mu, určite z tejto stredobalkánskej skorumpovanej diery odchádza rád. Zmrd Marhefka to bol len začiatok, určite videl čo sa v hnoj-lige deje a nielen v našich zápasoch. Veď to povedal aj v známom rozhovore. A teraz po tragikomédii so smiešnou repete-penaltou v Ružomberku, pár dní predtým odpískanie hereckého supervýkonu Skaličana (už som si to pozrel) mu už -oprávnene- praskli nervy.

Prajem pánu Monizovi veľa šťastia v slušných krajinách, hlavne mu to ušetrí zdravie - to je dôležitejšie ako futbal.
a vďaka za životný futbalový zážitok (čo sa týka trenčianskeho futbalu) -doma s Feyenoordom!

erik
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 25.06.2008 12:15:16
Bydlisko: Rázusa 15 Trenčín

Re: Tréner Ricardo Moniz !!!!

Príspevok od užívateľa erik » 28.10.2018 16:52:40

Už výber trénera, ktorý pôsobil cca v 20- tich kluboch a predčasne skončil v 13 -tich niečo signalizovalo o úrovni trénera a to pôsobil v "neskorumpovaných" západoeurópskych štátoch. Takže prajem mu konečne pôsobenie v klube , kde nebude musieť predčasne končiť

Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Re: Tréner Ricardo Moniz !!!!

Príspevok od užívateľa baki » 28.10.2018 17:35:36

osobne som to ocakaval a napisal som to nedavno v inej teme. moniza mi je luto. veril som, ze s nim dosiahneme dobre vysledky. zial, neprisiel do klubu vo vhodnej dobe. problemy so stadionom, liga v myjave, niektore nestastne vyjadrenia rybnicka (hlavne to, ze tim nema na skupinovu fazu EL). 6 prehrier v rade bolo na klub s europskymi ambiciami skutocne vela, to si musime povedat otvorene. to sa stava ludom aj v inych zamestnaniach, ze nech robia, co robia, nejde im to a jedinou cestou je odchod. je to sympatak a niektore jeho nazory boli na slovenske prostredie priam revolucne. uz som spominal aj to, ze sancu mal dostat cifranic uz od zaciatku sezony. mal fantacticky finis minulej sezony a odpovedou vedenia bola degradacia na post asistenta. podla mna ma predpoklady byt uspesnym hlavnym trenerom. nie celkom mozno naskocil na "holandsku" cestu, nie je natolko otvoreny novym veciam ako gula a sevela, mozno privelmi pracuje "po slovensky". ale uz druhy raz mu vedenie dalo ulohu tahat tim zo sraciek. kazdy trener je individualita a prinesie do timu nieco ine. LL by si mal uvedomit, ze ak hra tim viac stredom, viac dba na obranu, nemusi to byt nutne zle.
monizovi treba podakovat. bolo vidiet, ze dava do toho vsetko. zial, nevydalo...

co dalej so sezonou? myslim si, ze prvorady ciel by mal byt horna 6. na europu momentalne stracame 9 bodov, z pohara sme vonku. take ambicie su momentalne pase. nasi superi o sestku su relativne pocetni, sered, podbrezova, nitra, sraltak a povedal by som, ze aj michalovce. smradi pred nami o 6 bodov viac, takze na dostrel nie su. treba ist postupne. najblizsi zapas je so seredou v nitre. neutralna poda pre oboch, je to nas priamy konkurent o sestku, prehrali sme 6 zapasov v rade. treba vyhrat.

GULIVER
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: Tréner Ricardo Moniz !!!!

Príspevok od užívateľa GULIVER » 28.10.2018 18:07:16

Odisiel so ctou v spravny cas.
Postup v EL do play off bola jeho zasluha, to on namotivoval a pripravil muzstvo vyborne.
Ale zle vykony v lige idu na jeho triko.
Vela stastia do buduceho posobiska.

Hamer
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 24.07.2011 07:59:36

Re: Tréner Ricardo Moniz !!!!

Príspevok od užívateľa Hamer » 29.10.2018 00:10:07

Aj za mna skoda. Suhlasim s Lubosom, Handelom a v niektorych nazoroch ciastocne aj s Bakim, dokonca aj s Guliverom v tom ze uspechy v EL boli jeho zasluha. A skoda ze ho nas klub pustil. Velmi ma mrzi ta nespravodlivost co musel vo viacerych zapasoch v nasej lige prezit, mam pocit ze nas klub sa ho dostatocne nezastal ale mnohi ludia ktorych poznam boli na jeho strane a za pomery u nas sa mu ospravedlnujem. Vdaka za senzacne postupy v EL a vela zdravia a uspechov v dalsej praci.

GULIVER
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: Tréner Ricardo Moniz !!!!

Príspevok od užívateľa GULIVER » 29.10.2018 10:31:44

Pri všetkej úcte k Monizovi; toto si nemôže dovoliť, kedže dôkazy si nezohnal.

"Končím kvôli korupcií v slovenskom futbale"

https://www.ed.nl/buitenlands-voetbal/o ... ~a2e1c497/

Chápem, že niekedy to vyzerá tak, že rozhodcovia su podplateni, ale v tomto kole poskodili aj Slovan a mozno aj Zlate Moravce a to som nevidel ostatne zapasy. Skor ti rozhodcovia su na velmi slabej urovni a nie podplateni, kedze sa to nedeje len v prospech vyvolených muzstiev, ale aj proti nim.

Ale taketo veci vykricat do sveta bez dokazov moze len uplakany clovek. Tymto zaklincoval svoje posobenie u nas a mne nebude absolutne chybat.

Skor by sa mal zamysliet nad sebou, ako je mozne, ze jeho prevratny system skusal v 8 kluboch a nikde nevydrzal ako hlavny trener ani len 1 sezonu teda v RBSB ano 1 sezonu vydrzal... Myslím, že zhadzovať vinu na korupciu v jeho prípade nie je na mieste, ale on je moc hrdý na to aby, aby si priznal chybu, radšej povie, že nie sme na jeho metody pripravení

Hamburger SV 26 April 2010 - 24 May 2010 - 1 mesiac
Red Bull Salzburg 29 April 2011 - June 2012 - 13 mesiacov
Ferencváros 21 August 2012 - 2 December 2013 - 4 mesiace
Lechia Gdańsk 27 March 2014 - 4 June 2014 - 3 mesiace
1860 Munich 4 June 2014 - 24 September 2014 - 3 mesiace
Notts County 7 April 2015 - 29 December 2015 8 mesiacov
FC Eindhoven 1 July 2016 - 19 May 2017 - 10 mesiacov
Randers FC 8 October 2017 - 26 January 2018 - 3 mesiace
AS 2.6.2019 - 28.10.2018 - 5mesiacovb]

Užívateľov profilový obrázok
sammy
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 03.08.2007 13:38:24

Re: Tréner Ricardo Moniz !!!!

Príspevok od užívateľa sammy » 29.10.2018 12:33:23

tak a teraz uz budeme len vyhravat a bude nam sveta zit...

zle vykony v lige idu na jeho triko??? ludia, niektori mi tu pripadate poriadne pripeceni. ved to bola jasna sabotaz od hracov, tak ako to moze ist na jeho triko? mancaft, ktory da v lige 2 roky v kuse gol v kazdom jednom zapase a v drvivej vacsine zapasov herne dominuje zrazu nevie 6 zapasov po sebe vystrelit na branu?? to ste vazne tak naivni, ze tu tvrdite, ze to bolo sposobene jeho vyberom taktiky alebo hracov do zostavy? omg, co sa tu este clovek nedozvie..

uz som to tu pisal, ze ma asi tazku povahu a v kombinacii s tym jeho futbalovym fanatizmom nebude po voli niektorym hracom, ale takto sa to neriesi. takto nie! plujem na tych hracov, co z trenera a z nas fanuskov robili blbcov. poslednych par tyzdnov som tu neprispieval, pretoze to bola velka zataz na moje nervy (som perfekcionista, asi preto sympatizujem z monizom) ale som zasadne proti tomu, aby hraci vyhadzovali trenera a na protest do konca sezony ma na zapas uz nik nedostane. robte si blbcov z niekoho ineho.

to mr. moniz - thank you very much and good luck. it was great to experience your passion for the game called football. never seen someone so addicted to it.

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Re: Tréner Ricardo Moniz !!!!

Príspevok od užívateľa snapshot » 29.10.2018 12:44:20

ja sa tiez pridavam na stranu Moniza.

Je nahoda ze pri poslednych vymenach trenerov bol Ubbink, Mance, Mahdioui, Paur?

Ja nemam dobry pocit z Ubbinka hovorte si co chcete. toho hraca sa treba zbavit inak to tu bude rozbijat nadalej. Uz pred zapasom som pisal, ze trebna dat Kadaka na jeho miesto. Kludne si tam dajme Slavika ked treba namiesto dreva Kestona.

Ale nie som zastanca ze chyba bola u trenera.
"Boh je laska" 1Jn 4:8

handel
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 21.08.2011 18:53:54

Re: Tréner Ricardo Moniz !!!!

Príspevok od užívateľa handel » 29.10.2018 15:01:53

sammy, výborne napísané, aj snapshot [smilie=thumbsup.gif]

A Guliver to čo si vypotil, to je logika jak besná sviňa. To že si po celej minulej sezóne sraltácky zloduch znovu predplatil Kružliaka, to je pre teba dôkaz, že rozhodcovia nie sú podplácaní? [smilie=laugh.gif] Veď to práve je len ďalší kamienok do mozaiky výčinov slovenskej mafie! A fakt si dobre zabil že sraltak vôbec nie je vyvolené mužstvo [smilie=slap.gif]

A môžete aj s erikom vypisovať aj sto klubov ktoré ešte vypátrate, na podstate veci a pravdivosti Monizovych slov to vôbec nič nemení.

Kto si ešte dokáže zakrývať nasilu oči pred tým, čo vidí celá slovenská futbalová verejnosť, od symbolicky odhalenej i potrestanej korupcie na SFZ v podobe jedného chudáka obetného baránka až po tohtoročné vyšetrovanie NAKA korupčného škandálu poorovcov v Ružomberku a medzitým viditeľné svinstvá už skoro v každom druhom zápase (u AS aj častejšie)? Vraj neschopnosť rozhodcov? [smilie=rofl.gif] Posúdiť niektoré zákroky tak ako posudzujú guliverove "neschopné" nevinatka, by nedokázal ani totálny slepec. Guliverko, podľa teba určite aj sudcovia na našich súdoch nie sú vôbec podplácaní a previazaní s mafiou&políciou&oligarchami, to iba chudáčci nevedia súdiť, že? [smilie=axe.gif]
Kto dokáže tvrdiť že v tejto naskrz skorumpovanej džamahírii od súdnictva, politiky, polície až po šport je všetko čistučké, tak je buď zaslepený ignorant, alebo súčasť tej mašinérie - a to priamo, alebo nepriamo napríklad tým že bráni svoje príbuzenstvo, ktoré je tam zapojené.

Ešte neotesaný google-preklad Monizovych slov v holandskej tlači, vďaka Guliverovi za link:
Nenechám sa zastrašovať, pretože som jediný v krajine, ktorý odsudzuje nečisté maniere rozhodcov. Z tohto dôvodu sú kluby, hráči a tréneri vážne poškodzovaní. Vyzývam odvážnejších ľudí na Slovensku, ktorí musia chrániť futbal. Na začiatku súťaže som uviedol, že sú rozhodcovia uplácaní. Od tohto momentu som bol ... (prehliadnutý?) a AS Trencin sa stal obeťou. Bohužiaľ každý zatvára oči.

GULIVER
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: Tréner Ricardo Moniz !!!!

Príspevok od užívateľa GULIVER » 29.10.2018 19:08:30

Niekto sa pozera na svoje chyby, niekto hlada dovody preco to nejde radsej inde ( asi frustracia zo zivota, chapem ).
Staram sa o veci, ktore ovplyvnim.
Niekoho trapi to, ze Skalica dala gol z vymyslenej penalty, mna trapi to, ze druholigova Skalica nas prestrielala 9:2 strely na branu.
Som rad, ze sa vratil Cifranic, ktory nas zachranil minulu sezonu len tak tak, nie je dokonaly, ale je nas, verim ze bude lepsi a lepsi.
Chapem vasu radost, ked Moniz povedal, ze je to tu skorumpovane. bol tu 4 mesiace aj s cestou, ale vedel o vsetkom, hlavne ze pinda bez dokazov (typicky slovenske).
Sme mala krajina, kazdy kazdeho pozna, korupcia je, bola aj bude. Kazdy z nas sa o to pricinuje v beznom zivote, ale pochybujem ze si tu nejaky zbohatlik kupuje rozhodcov, naco ? Na tie 3 predkola ? Toho pol miliona Kmotrika, Fila, Pora alebo Oskara z biedy nevytrhne.
Myslim, ze nikto z nich to nema za potreby.

Handel kto plati tych rozhodcov ? Ako vies ze my nie ? Veris viac Rybnickovi alebo Kmotrikovi ? Ci plati kazdy kto hra proti nam ?

Treba si uzivat futbal, aj ked sa teraz nedari, treba si zapindat, ved na to nan chodime.

Naco riesit veci, ktore neovplyvnime a vsetko sa dozvedame sposobom ,,mozno,,udajne,,...

branofly
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 17.05.2014 08:11:31

Re: Tréner Ricardo Moniz !!!!

Príspevok od užívateľa branofly » 29.10.2018 20:33:20

Guliver suhlas s tymi rozhodcami, ale aj suhlas s chalanmi nad tebou , ze to ze skoncil je hlavne chyba hracou.
Vdaka Ubinkovi za jeho minulorocne goly a hlavne golove prihravky ale tento rok hra H O V . ., smin aj vela dalsich prevazne legionarov,
Je to velka ostuda hracov ze dokazu takto dodrbat tu radost z predkol EL ,
Radsej sa budem pozerat na nasich mladych odchovancov a sledovat ako zapasmi naberaju na kvalite ako na niektorych legionarov ktorym sa raz chce a raz nechce hrat .

Užívateľov profilový obrázok
Balrog
Príspevky: 928
Dátum registrácie: 07.08.2007 13:08:46
Bydlisko: jedine TRENČÍN:)

Re: Tréner Ricardo Moniz !!!!

Príspevok od užívateľa Balrog » 29.10.2018 20:59:29

ked si zhrniem vsetky vase vyjadrenia vyjde mi ze mate pravdu vsetci...
trener je zodpovedny za system hry (ten nam nesedi a pisali sme tu o nom uz viackrat) a za zostavu (ak som taky idealista ze verim ze mu do nej nikto nekeca)...
hraci (najma legionari nakolko ich je minimalne 7-8 z 11) su zodpovedni za hru na ihrisku (ako hraju "srdcom" a do roztrhania tela vidime minimalne poslednych 6 zapasov) a pristup k nemu (dristy pred zapasom a skutek utek)...
suma sumarum maslo na hlave ma trener aj hraci..lenze ako je to u nas zvykom odserie si to iba trener, no ten nema pocas zapasu hlboko v pci ako napr taky ubink alebo posledny zapas catakovic...
keby sme mali Bcko uz by tam sypali a za nimi dalsi a za polovicny plat!
Naposledy upravil/-a Balrog v 29.10.2018 21:01:41, upravené celkom 1 krát.
Fandiť AS! That´s the spirit we need!

handel
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 21.08.2011 18:53:54

Re: Tréner Ricardo Moniz !!!!

Príspevok od užívateľa handel » 29.10.2018 21:25:56

Áno Guliver, určite Rybníček kupuje rozhodcov a AS vyhráva zápasy tak že súperom vylučujú hráčov a kopeme jednu penaltu za druhou [smilie=grin.gif]
Na rozdiel od teba, fanúšik ktorý je pri zmysloch vie dobre, že za celú sezónu 2017/18 sme kopali jednu jedinú penaltu. Fanúšik ktorý nie je slepý či narušený, dobre videl aké svinstvá sa diali začiatkom minulej sezóny (aj tejto - zhoda okolností?). Fanúšik ktorý má v mozgu funkčné pamäťové bunky si pamätá na vlaňajšie jesenné zápasy proti poorovej "dvanástke": august - Kružliakova penalta a červená pre AS, október - Marhefkova červená pre AS a uznaný gól Trnavy rukou. Znovu Kružliak a Marhefka! Pre Gulivera iba náhodička [smilie=grin.gif]

Tak ako vlani Poorovci, tak tento rok Kmotrovci sa rozhodli mať titul za každú cenu a idú za ním bezohľadne a bez šetrenia na dotáciách pre vidlákov s píšťalkami. Naznačil to v diskusii jasne aj p.Rybníček a ten má trochu iné informácie ako tunajší rozumbrada Guliver [smilie=grin.gif]
O akom pol milióniku to tu oblbuješ, Guliver? Len za účasť v skupine EL zhrabol Poor 3 milióny.
Ale blavácki a trtkavskí mafiánikovia sa určite trasú za 15 miliónmi za účasť v skupine LM! To sa im už neoplatí vraziť lokálnym vidlákom pár tisícok?
Pretri si už oči konečne Guliver a začni ich používať na videnie!

Napísať odpoveď