18..kolo : AS Trenčín - Zlaté Moravce 4:1

Diskusia k hráčom "A" mužstva a ich pôsobeniu v Corgoň lige.

Moderátor: Moderátori

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Administrátor
Príspevky: 2683
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:50:09

18..kolo : AS Trenčín - Zlaté Moravce 4:1

Príspevok od užívateľa Luboš » 25.11.2023 13:33:10

so 16.12.2023 15:00
Mám rád AS Trenčín...ale je to to najdôležitejšie v živote ?

GULIVER
Príspevky: 1488
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: 18..kolo : AS Trenčín - Zlaté Moravce

Príspevok od užívateľa GULIVER » 16.12.2023 08:50:48

Dnes ocakam zapas ako kazdy iny posledne 3 mesiace.
Nase drzanie lopty a hra bago s nasim brankarom.
Hluchota smerom dopredu.
Super bude hrozit z brejkov. Ak ich ubranime, tak minimalne bod ziskame. Ak nie, treba vyhodit Stolicu.

Netusim ako to dopadne, je to nevyspytatelny zapas. Super je bezzuby uz pol roka a my sme bezzubi stvrt roka.

Vyhrat moze hocikto a nebude to prekvapenie.

Hamer
Príspevky: 1265
Dátum registrácie: 24.07.2011 07:59:36

Re: 18..kolo : AS Trenčín - Zlaté Moravce

Príspevok od užívateľa Hamer » 16.12.2023 11:05:51

Proti ZM sme papierovy favorit, ale my sme uz 2,5 mesiaca nevyhrali takze nasa aktualna forma sa podoba tej superovej.
Ale budem optimistickejsi lebo bod z DAC naposledy je fakt cenny bod, pocetnu vyhodu proti stiahnutemu ale silnemu superovi v domacom prostredi bolo tazke vyuzit.
Dufam ze nasi hraci a aj nase ihrisko bude na tom lepsie ako naposledy proti Podbrezovej.

Naposledy proti ZM u nich sme boli este vo vybornej forme ale zapas to bol prekvapivo dost vyrovnany 49/51 a vyhrali sme 2:1 vdaka vtedajsej dobrej forme Kupusovica s dvomi golmi.
https://int.soccerway.com/matches/2023/ ... ommentary/
Bolo by dobre keby Kupusovic a spol. ozivili strelecku formu.

GULIVER
Príspevky: 1488
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: 18..kolo : AS Trenčín - Zlaté Moravce

Príspevok od užívateľa GULIVER » 16.12.2023 14:14:08

Hamer napísal:
16.12.2023 11:05:51
Proti ZM sme papierovy favorit, ale my sme uz 2,5 mesiaca nevyhrali takze nasa aktualna forma sa podoba tej superovej.
Ale budem optimistickejsi lebo bod z DAC naposledy je fakt cenny bod, pocetnu vyhodu proti stiahnutemu ale silnemu superovi v domacom prostredi bolo tazke vyuzit.
Dufam ze nasi hraci a aj nase ihrisko bude na tom lepsie ako naposledy proti Podbrezovej.

Naposledy proti ZM u nich sme boli este vo vybornej forme ale zapas to bol prekvapivo dost vyrovnany 49/51 a vyhrali sme 2:1 vdaka vtedajsej dobrej forme Kupusovica s dvomi golmi.
https://int.soccerway.com/matches/2023/ ... ommentary/
Bolo by dobre keby Kupusovic a spol. ozivili strelecku formu.
Tu sa treba zamerat na nieco ine. bol. zaciatok sezony a oni chceli hrat utocny futbal a rozdat si to s nami a vyhrali sme so stastim. zahodili aj nemozne.

Teraz maju noveho trenera a je to pre nich dolezity zapas smerom do jarnej casti. Budu stiahnuti a ak nebudu nasi chalani vzadu koncentrovani, kludne tu mozu uhrat aj vitazstvo.

Bude to uplne iny zapas ako prvy a na to si treba dat pozor. A tu by som upzornil, ze Kozlovsky aj Bondarenko su pomaly a tadial asi povedie ich cesta. Nepredpokladam nasadenie Bagina a Skovajsu.

GULIVER
Príspevky: 1488
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: 18..kolo : AS Trenčín - Zlaté Moravce

Príspevok od užívateľa GULIVER » 16.12.2023 17:09:34

Vyborne chalani, s prehladom.

Sunday mohol dohrat zapas. Dos santos tak isiel uplne zbytocne.
Po dnesku suhlasim s vami ohladom Ibrahima, bud pokazil protiutok prihravkou dozadu alebo nenahral dobre. Radsej nech tam hra Holy alebo Hajovsky.
Gong je len odvar toho Gonga, co tu bol par rokov dozadu.
Cez zimu treba Rabia a Gina pritiahnut domov.

handel
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 21.08.2011 18:53:54

Re: 18..kolo : AS Trenčín - Zlaté Moravce

Príspevok od užívateľa handel » 16.12.2023 18:29:23

Tak aspoň že táto povinnosť sa podarila,
a aj keď Kupusovič dnes dokázal trafiť prázdnu bránu, treba ho myslím hneď postaviť do výkladu s ceduľou: Vianočný výpredaj! Extra zľavy! Pri rýchlom nákupe pribalíme ako darček aj Ibrahima! [smilie=smile1.gif]

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Administrátor
Príspevky: 2683
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:50:09

Re: 18..kolo : AS Trenčín - Zlaté Moravce 4:1

Príspevok od užívateľa Luboš » 16.12.2023 22:04:45

konecne na svetelnej tabulke replay gólu za niekolko minut !!!
Mám rád AS Trenčín...ale je to to najdôležitejšie v živote ?

Užívateľov profilový obrázok
18dominik18
Príspevky: 753
Dátum registrácie: 23.11.2012 15:47:04
Bydlisko: trencin

Re: 18..kolo : AS Trenčín - Zlaté Moravce 4:1

Príspevok od užívateľa 18dominik18 » 18.12.2023 16:49:23

Jednoznačne sa musíme posilnit cez zimu. Ofenzivny založnik a utočnik do zakladu hlavne a bude v pohode.
AS trencin

snapshot
Príspevky: 2735
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Re: 18..kolo : AS Trenčín - Zlaté Moravce 4:1

Príspevok od užívateľa snapshot » 19.12.2023 16:08:15

18dominik18 napísal:
18.12.2023 16:49:23
Jednoznačne sa musíme posilnit cez zimu. Ofenzivny založnik a utočnik do zakladu hlavne a bude v pohode.
Rabiu a Letenay

V kratkosti k zapasu. Kmet konecne dava centre a nabehy ktore sa od neho cakali a pri ktorych sme vyhravali. Gajdos sa musi naucit strielat. Gong trafit branu.
Ale keby tato partia zostala pokope, co neocakava nikto, tak buduci rok by to bolo velmi zaujimave.
Ibrahim mi tam nesedi.
"Boh je laska" 1Jn 4:8

GULIVER
Príspevky: 1488
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: 18..kolo : AS Trenčín - Zlaté Moravce 4:1

Príspevok od užívateľa GULIVER » 19.12.2023 20:58:15

snapshot napísal:
19.12.2023 16:08:15
Ale keby tato partia zostala pokope, co neocakava nikto, tak buduci rok by to bolo velmi zaujimave.
Ibrahim mi tam nesedi.
Ukaz mi jedneho, ktoreho sa da predat. Tu ak nezostanu pokope, tak jedine preto, ze niektorych vyhodia.

Mozno, ak niekoho predat; tak len Soaresa a Gajdosa ale ani jeden z nich nema vobec zaujimave cisla, su jednoducho neefektivni a neproduktivni.
Kmet zase este nie je prisposobeny na obrancu, hra tam dobre ale len na pomery nasej ligy, musi sa tam viac vyhrat.

snapshot
Príspevky: 2735
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Re: 18..kolo : AS Trenčín - Zlaté Moravce 4:1

Príspevok od užívateľa snapshot » 20.12.2023 15:24:08

GULIVER napísal:
19.12.2023 20:58:15

Ukaz mi jedneho, ktoreho sa da predat. Tu ak nezostanu pokope, tak jedine preto, ze niektorych vyhodia.

Mozno, ak niekoho predat; tak len Soaresa a Gajdosa ale ani jeden z nich nema vobec zaujimave cisla, su jednoducho neefektivni a neproduktivni.
Kmet zase este nie je prisposobeny na obrancu, hra tam dobre ale len na pomery nasej ligy, musi sa tam viac vyhrat.
Podla mna v zime bude zaujem o Soaresa a Gonga.
Nasledne ak to bude takto pokracovat aj na jar, tak sa prida Kmet a Gajdos.

Ibrahima by som nahradil Hajovskym.
"Boh je laska" 1Jn 4:8

GULIVER
Príspevky: 1488
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: 18..kolo : AS Trenčín - Zlaté Moravce 4:1

Príspevok od užívateľa GULIVER » 21.12.2023 09:20:40

Tak môžeme ako tak zhodnotiť jeseň:
Myslím si, že môžeme byť spokojný viac ako po minulé roky, máme o 9 bodov viac ako minulý rok po 18tom kole.
Herne to je tiež lepšie, vytvárame si viac šancí, dávame viac gólov ako po minulé roky ALE stále je tam obrovská rezerva v premieňaní šancí, čo nás stálo dôležite body a tam zlyhal hlavne Kupusovič a taktiež aj Gong.
Záloha je stále taká nemasná neslaná. Obrana na čele z Vozinhom hrala nad pomery dobre, posadenie Piresa je možno ten zlom, odkedy hrá obrana sebavedomejšie a istejšie.
Tréner tiež obstál, začiatok mal výborný, keď sa nedarilo si išiel stále to svoje,ťažko povedať, či to je správne, verí chalanom v základe a dúfal, že to zlomia, posunul nás dopredu ale je vidieť, že aj on má rezervy a je len na ňom, či sa poučí do budúcna
K hráčom:
Vozinha obstále výborne, pôsobí istejšie ako Kukučka a má lepšiu rozohrávku. Za góly moc nemohol, možno ten Azangov s Trnavou mal mať ale to je asi všetko, čo mohol chytiť. Hlavne vie dobre zbierať centrované lopty a to tu vedel naposledy asi Lipčák.
Stopéri si to uhrali, sú síce pomalší ale hrajú v nízkom postavení, čo kompenzuje ich pomalosť. Tu mi vadí tá rozohrávka kde stopér stojí s loptou a čaká. Vyzerá to hrozne, musia hrať rýchlejšie s loptou a vyvarovať sa sa zbytočné rizika. Obranca ide do rozohrávky aj keď je pod tlakom a hrá to cez brankára ktorý je tiež pod tlakom a iba to nakopnú dopredu, kľudne to môže nakopnúť už obranca a nevystavíme sa do rizika ale to už závisí od hráča ako vyhodnotí situaciu.
Kraje obrany je asi to najlepšie, čo tu máme resp. čo tu funguje Kmeť aj Kozlovský sú dobrí smerom dopredu. Trošku keď zlepšia súbojovosť, budú výborní.
Stred poľa priemerný, Bariš hral z nich najlepšie ale je aj najskúsenejší, takže sa to čakalo. Holly, Gajdoš, Ibrahim mali svetlé momenty ale aj katastrofálne výkony ako napr. Ibrahim proti Moravciam teraz. Chýba im niečo viac, jeden síce urobí hráča, potiahne loptu ale prihrá dozadu, ďalší sa len zráža, ďalší si myslí, že je špilmacher ale absolútne mu to nejde. Jeden z nich môže hrať ale chyba tam niekto, kto vie obísť hráča, podržať loptu a zároveň riešiť aj rozohrávku. Tu Fakt stojí za vyskúšanie Rabia, ktorý to tu už mohol doklepať ak je zdravý poprípade niekoho z U19 vytiahnuť, lebo je vidno aj na Gajdošovi, že nikto sa tam namiesto neho netlačí z lavičky, možno by mu pomohla lavička.
Krídla stále tvrdím, že máme najlepšie v lige z vyzuálneho pohľadu, ale tam to končí. Nemajú čísla, nemajú góly, nemajú asistencie. Jeden sa utápa niekoľko krát aj zbytočne v kľučkách, kde potom stráca loptu, druhý má rýchlejšie nohy ako hlavu a nevie to zladiť. Ale to sú, veci, čo sa dajú pri nich dotrénovať. Sunday môže byť niečo ako bol Kalu, ale musí hrávať. On je ten, čo má z každého niečo ale zase mu chýba zápasová prax. Ja osobne si myslím, že keby strelíme Soaresa a Sunday hrá celú prípravu, tak by bol lepší na jar ako SOares na jesen,

K útočníkovi sa ťažko vyjadruje, lebo my útočníka nemáme. To je problém jesene aj posledných rokov a kvôli tomu sme aj teraz na hrane hornej 6ky a nie vyššie v tabuľke. Kupusovič nemôže byť pri tejto forme útočník číslo 1 u nás. Akilla tu nemá čo robiť, ten chalan nevie vystreliť a je jednoznačne horší ako Kupusovič a to isté uhrá kľudne aj Mikulaj.
Emeka je kapitola sama o sebe. On má obrovský potenciál ale má chabé zdravie a my sa na takého hráča nemôžeme spoliehať a zároveň sa absolútne nehodí do systému Stolicu, ktorý chce hrať. Je to škoda, lebo Emeka sa javí najlepšie z nich. On keď bude hrať základ, tak proste pri presingu bude dostávať karty, s ním sa to nedá hrať a to je škoda. Fakt potrebujeme niekoho do útoku a tu mi napadá ďalšie meno, ktorému to vždy u nás sedelo a vedel hrať na hrote GvK, je škoda, že sme po ňom nešli. Sú hráči a kluby, kde je jeden pre toho druhého ten pravý a Gino je pre nás ten pravý. Vždy keď sa vrátil, bol tu najlepší bez ohľadu na to či mal 20, 25, 27 rokov. Teraz má vek, kedy by ako Rabiu už nikam neutekali a obaja nám môžu dať niečo, čo tu v tíme chýba a zároveň to nenájdeme inde.

Za mňa nemám ani náročné požiadavky Gino a Rabiu príchody
Odchody DosSantos, Pires, Kerkez,
Skúsiť zapracovať Mikulaja, Suvalju a Hájovského. Nie do základu, stačí keď sa im dá šanca a uvidíme. Tí traja z nigérie netuším ako sú na tom.
Idealne streliť Soaresa niekam aspoň za milión.

handel
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 21.08.2011 18:53:54

Re: 18..kolo : AS Trenčín - Zlaté Moravce 4:1

Príspevok od užívateľa handel » 21.12.2023 10:26:31

Pekné aj dôkladné zhodnotenie, Guliver.
K obrane - stále si myslím, že obranca musí byť v prvom rade obrancom a ak si spraví útočný výlet a stratí pri tom loptu tak musí spraviť všetko preto aby sa rýchlo vrátil. No Kozlovský v posledných zápasoch pri svojom útočnom zápale potom často chýbal v obrane a veľa gólov sme dostali po centroch voľných útočníkov súpera z jeho strany. Osobne by som viac dával príležitostí Skovajsovi a vyskúšal ho ako je na tom on (možno lepší nie je, neviem).
So stredom súhlasím, aj s príchodom Rabiu-a.
Ku Gongovi: no neviem či sa dá "dotrénovať" hlava, buď to tam niekto má - v rozhodujúcej chvíli dokázať vybrať čo najideálnejšie riešenie situácie, alebo je tam hlavne tá rýchlosť a len občas sa pritrafí aj skvelá prihrávka do šance či gólová strela. Ale po zraneniach a žiaľ strate formy Demitru tam naozaj nikoho lepšieho nemáme. Možno Sunday, ale vidí sa mi že jemu skôr vyhovuje ľavá strana, čiže áno, keby sa podaril predať (ale len za riadny balík) Soares, tak by ho možno časom dokázal nahradiť.
Súhlasím aj s hrotom, že je to najväčší kameň úrazu aktuálneho AS. Niekto tu spomínal Letenaya, ale neviem či sa dokázal až natoľko zmeniť, lebo to čo tu predvádzal naposledy, to bola číra katastrofa.
Takže áno - aj ja by som určite skúsil radšej Gina.

Hamer
Príspevky: 1265
Dátum registrácie: 24.07.2011 07:59:36

Re: 18..kolo : AS Trenčín - Zlaté Moravce 4:1

Príspevok od užívateľa Hamer » 22.12.2023 18:55:45

S mnohymi nazormi z tejto diskusie suhlasim, s Ginom tiez suhlasim ze by pomohol, ale neviem ci je to aj nazor nasho vedenia a ci si dovolia Michalovce v dolezitom boji o zachranu pustit svoju oporu.
Co sa tyka stredu, ani mne podobne ako Snapshotovi a aj dalsim sa nepaci to tvrdosijne vyhradenie miesta v stredovej ofenzive pre Ibrahima. Neverim ze by si Stolica alebo treneri pred nim taketo slabe ohnivko v nasej ofenzive nevsimol, predpokladam skor ze je zaujem zo strany vedenia stavat tohto hraca. A preto ze tam ma v strede pola vyhradene miesto tak sa musel strednopoliar Kmet prerobit na krajneho obrancu a strednopoliar dos Santos na kridlo, kde inak mame dost silnu konkurenciu. Alebo to ze presne kvoli tomu ze Ibrahim tam mal vyhradene miesto nedostali u nas sancu hrat spolu nasi dvaja mladi reprezentanti Gajdos a Holly je tiez smutne.
Co sa tyka utoku, ja som to uz viackrat spominal a aj pri Ginovi to bolo overene, kludne mohli vyskusat do stredu aj kridlo napr. Sundaya a necentrovat to na vacsinou neuspesne hlavicky. Bolo by to ako za cias Jaira, mali by sme vpredu troch technickych hracov.
Ale ja ani na Kupusovica nie som prisny, podla mna splna aspon priemer nasej ligy, vie si spracovat loptu v sanci a aj vystrelit. Ak pekna strela z voleja isla tesne vedla brany alebo brankar so stastim vyskriabal tak to bola aj vec smoly. A aj nase kridla najma Gong necentruju najpresnejsie alebo sa rozhodnu pre strelu ked by bol lepsi center. Takisto cez stred najma Ibrahim velmi dopredu nezasobuje Kupusovica loptami.
S hodnotenim Akilu a Emeku ako ho popisal Guliver suhlasim.
Pri brankarovi Vozinhovi vcelku tiez suhlasim, u brankara vyssi vek nie je prekazka, je to vyzrety sympoš, upokojuje hru podobne ako to byvalo aj u Semrinca (ktoreho vtedy nase vedenie s tou jednorocnou zmluvou nezasluzene odpisalo). Ale myslim si ze z hladiska perspektivy do buducnosti mal viacej priestoru dostavat Kukucka. Hral v lige asi len v Ruzomberku ale tam skvelym sposobom vyskriabal jednu golovu sancu a takto si ho pamätame zoparkrat aj z minuleho rocnika.

So Skovajsom suhlasim s Handelom, urcite mal dostat vacsi priestor aspon na lepsie vyskusanie, predtym u nas bol obstojny krajny obranca a predpokladam ze s praxou v silnej ceskej lige sa este zlepsil.
A este nieco, napriek troche vyhrad k tym nasim kridlam Soaresovi a Gongovi, stale boli najvacsim postrachom pre nasich superov a aj boli najlepsie strazeni - ale i tak priniesli viacero krasnych akcii za ktore im patri vdaka.

snapshot
Príspevky: 2735
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Re: 18..kolo : AS Trenčín - Zlaté Moravce 4:1

Príspevok od užívateľa snapshot » 24.12.2023 20:19:07

Hamer


Praveze to, co spravili s Kmetom je maisterstuck. Je tam suverénny a uz by ho kdekoľvek inde bola skoda
"Boh je laska" 1Jn 4:8

Napísať odpoveď