4....kolo : AS - Ružomberok 4 : 1

Diskusia k hráčom "A" mužstva a ich pôsobeniu v Corgoň lige.

Moderátor: Moderátori

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Administrátor
Príspevky: 2681
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:50:09

4....kolo : AS - Ružomberok 4 : 1

Príspevok od užívateľa Luboš » 30.07.2023 16:56:31

Sobota 19.8. 18:00
Mám rád AS Trenčín...ale je to to najdôležitejšie v živote ?

GULIVER
Príspevky: 1488
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: 4....kolo : AS - Ružomberok

Príspevok od užívateľa GULIVER » 19.08.2023 11:21:09

Dnesny zapas by nam mohol ukazat, kam sa budeme uberat, RK je na tom tiez biedne.
Som zvedavy na zostavu, ak bude hrat zaklad Dos Santos, tak sa bude znova len nadavat na trenera.

GULIVER
Príspevky: 1488
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: 4....kolo : AS - Ružomberok 4 : 1

Príspevok od užívateľa GULIVER » 20.08.2023 07:28:21

Vidim, ze si tu pisem sam so sebou [smilie=beer.gif]
K zapasu, vysledok super, herne tiez super, efektivita mohla byt lepsia taktiez zakladna 11 mohla byt trosku ina (Akilla-Kupusovic)
+Presing bol paradny, ako v najlapsich rokoch
+Menej prihravok brankarovi i ked ich je stale vela
+Gong v zaklade. Konecne trenerko otvoril oci, Gong mu spravil zapas a evitentne bolo na nom vidno, ze sa bavi futbalom, co u neho nebolo posledne roky.
-Kmet, Kozlovsky, hlavne prvy menovany je za mna zatial hrac sezony z nasej strany, v kazdom zapase je jeho vykon nadstardartny a komplet vsetci by si z neho mali brat priklad, za mna by to mal byt casom kapitan, ta obrana mu sedi neskutocne.
-Baris je velmi dolezity, skoda jeho castych kariet, na jeho poziciu potrebujeme aj nejaku nahradu, to je najdolezitejsi post u nas

-1. velmi slaby Ruzomberok, tento tim mal za trenera Struhara kvalitu, to sa teraz nedalo povedat, ale mozno to bolo sposobene nasim vykonom.
-Nepaci sa mi ako vedia hraci jednoducho zastavit s loptou a stat kludne aj 5-10 sekund.
-rozohravka brankara su ciste stresy ktore aj tak na 80% koncia dlhym nakopom dopredu
-Efektivita, hlavne Kupusovica, dufam, ze po par zapasoch sa skusi aj Akilla na hrote, vyzera lepsie v subojoch aj v napadani.
-Bagin je sklamanie, jeden z najslabsich stoperov odchovancov. Vcera o hlavu mensi Gerec ho v suboji prehlavickuje.
-Sebeckost niektorych hracov
-Efektivita, musime dat dalsie goly z takych sanci jednoducho.

Dufam, ze takto budu pokracovat vo vykonoch a divaci sa budu zakonite vracat na stadion postupne, uz teraz to je lepsie o nejake 2-3 stovky na zapas, ak sa to bude posuvat niekde k hranici okolo 2500 bolo by to vyborne. Je dost mozne, ze ak zaberu v PD tak na dunajsku 2000 padne minimalne. Ludia si cestu najdu, ked uvidia to co s Ruzomberkom.

branofly
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 17.05.2014 08:11:31

Re: 4....kolo : AS - Ružomberok 4 : 1

Príspevok od užívateľa branofly » 20.08.2023 09:04:23

Za mna spokojnost so zapasom.skoda nepremenenych sanci v uvode 2.polcasu.

Užívateľov profilový obrázok
Juraj
Príspevky: 694
Dátum registrácie: 03.09.2014 20:48:39
Bydlisko: Trenčín

Re: 4....kolo : AS - Ružomberok 4 : 1

Príspevok od užívateľa Juraj » 20.08.2023 21:27:49

Zápas som nestíhal od začiatku, tak som ho sledoval doma a poriadne som toho banoval...
Gong hral konečne od začiatku a bolo to vidieť, zážitok sledovať hru, kombinácie aj ďalšie šance-škoda ich...
Až na tie neustále malé domov...
Kupusovič bude hrať, lebo je Srb ako Stolica...
Súhlasím, že Kmeť je zatiaľ najlepší hráč tejto sezóny -tá prihrávka za obranu ala Messi bola parádna !
Už sa teším na DS
IBA VŠETCI SPOLU TO DOKÁŽEME !!!

ban
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 13.09.2017 07:29:37

Re: 4....kolo : AS - Ružomberok 4 : 1

Príspevok od užívateľa ban » 21.08.2023 08:19:50

Výborný zápas proti slabučkému Ružomberku. Veľa šancí, veľa gólov, držanie lopty a kontrola zápasu. Mnohí kritizujú opakované nahrávky brankárovi, ale tento štýl hrá AS od U10, takže v tom problém nevidím, pretože žiadnu fatálnu chybu som nepostrehol.
Zatiaľ výborne hrajú oba kraje brany, Kmeť (ktorý nemá prakticky žiadnu konkurenciu po odchode Mičudu a Yema) aj Kozlovský (pri ktorom dopadne Skovajsov návrat ako ten Ďurišku). Gong ukazuje, že jednoznačne patrí do základu a konečne nehráme všetko len po ľavej strane, kde behal Soares, ktorý nevedel čo v 16tke s loptou. Kupusovič bude hrať, kým bude dávať góly a keďže je Emeka dlhodobo zranený, iná alternatíva asi nie je. Nemyslím si, že by hral len preto že je Srb. Aj Kerkez je rodený Srb a nebýva ani na súpiske pre zápasy. Trochu mi chýba ofenzívny záložník, ktorý by bol alternatíva ku Gajdošovi, lebo ten mi nepríde, že by bol v nejakej super forme a striedava ho Hollý, ktorý je typologicky skôr defenzívny.
Som celkom zvedavý ako vedenie porieši brankárov do budúcna. Kukučka sedí na lavičke, Sláviček ani to, podpísali ďalšieho z dorastu. A chytá futbalový dôchodca.

handel
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 21.08.2011 18:53:54

Re: 4....kolo : AS - Ružomberok 4 : 1

Príspevok od užívateľa handel » 21.08.2023 13:15:09

leto, zážitky, cestovanie, dovolenky, mám v paži nejaký futbal [smilie=grin.gif] [smilie=snorkle.gif]
Ale pozrel som si to aspoň teraz z Voyo.
dojmy: spokojnosť s výhrou a celkom aj s hrou, ALE: prečo nevyhrať 6:0 ale vystriedať tam Bagina a nechať zahadzovať vyložené šance Kupusoviča a vyhrať 4:1? (áno súhlasím s Guliverom že Srbi sú ešte spolupatričnejší národovci/nacionalisti ako hej-Slováci čo je už čo povedať).
Hneď mi udrelo do očí, že Fiľovci vôbec nepadali v šestnástke ako tradične, ani len nesimulovali v okolí šestnástky so srdcervúcim nárekom a nehrali na góly zo štandartiek ako nás v posledných rokoch porážali. Žeby si boli dobre vedomí že je to zbytočné, že ich majiteľ mečiarovský privatizačný pucifajtáš im tentoraz najväčšieho Zmrda nekúpil? [smilie=grin.gif] Jasné, veď sezóna len začína a treba prostriedky nechať na rozhodujúce zápasy neskôr... [smilie=chop.gif]

(a áno, ešteže nás Stolica číta a konečne postavil Gonga od začiatku) [smilie=thumbsup.gif]

LuckyLoser
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 15.03.2015 11:02:25

Re: 4....kolo : AS - Ružomberok 4 : 1

Príspevok od užívateľa LuckyLoser » 21.08.2023 14:57:43

Jak hrál ten Sunday? Komu je typologicky podobný?

snapshot
Príspevky: 2735
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Re: 4....kolo : AS - Ružomberok 4 : 1

Príspevok od užívateľa snapshot » 21.08.2023 17:15:42

Priznam sa, ze som chcel ist na zapas ale nebol som. Nemozem diskutovat iba zo zostrihov.

Bol som u svagra na narodeninach a v case zapasu som ledva vedel ze hrame nieto aby som sa presunul :D


Inak navrat Gonga so Soaresom moze byt rozhodujuce v boji o hornu 6stku. Tim sa este zohrava ale kazdy vidi, ze PIres nie je ani na lavicke. Prekvapuje ma Gajdos. Taku prihravku do behu ako dal Gongovi neivids ani vo vyssich ligach.

Neskutocne sa mi paci Baris.


Dufam, ze nam to vydrzi
"Boh je laska" 1Jn 4:8

jon77
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 25.09.2015 05:20:11

Re: 4....kolo : AS - Ružomberok 4 : 1

Príspevok od užívateľa jon77 » 22.08.2023 12:38:05

Gratulujem k vitazstvu. Zapas bol zaujimavy hlavne v prvom polcase, v druhom uz to skor vyzeralo ze sa dohrava. Gong sposobil ozivenie na pravej strane a nie sme v utoku zavisly len od Soaresa co je fajn. Pochvalu si zasluzi za predvedeny vykon v podstate cele muzstvo, ale skutocnu silu muzstva ukazu az nasledujuce zapasy s tazsimi supermi DAC, Podbrezova a podobne a vykony pocas celej sezony. Z pohladu psychickej pohody muzstva a jeho vykonu dolezitu rolu hra trener Stolica, ktory posobi vyrovnane, dava prilezitost aj nahradnikom a vie dat system do hry muzstva. Pocas pripravnych zapasov som nerozumel preco Kmet je v obrane , ale zatial to vyzera ako celkom dobre riesenie vzhladom na to ze sa dokaze aj s Kozlovskym velmi aktivne zapajat do utocenia. Drzim palce v dalsich zapasoch.

Hamer
Príspevky: 1265
Dátum registrácie: 24.07.2011 07:59:36

Re: 4....kolo : AS - Ružomberok 4 : 1

Príspevok od užívateľa Hamer » 23.08.2023 06:15:42

Jon77 suhlasim ze silu muzstva preveri najma Podbrezova, DAC a neskorsie aj Slovan, ale dvoch silnych superov TT a ZA sme uz mali. Kym v TT sme so stastim vyhrali v ZA to bolo horsie ale aj vinou nasho trenera. Dokonca uz aj novinari sa ho vtedy pytali preco nedal Gonga od zaciatku a on tam nieco splietal o postupnom zatazovani atd. Ak by kondicne na to nemal tak ho mohol v druhom polcase striedat (ak by to vobec bolo potrebne).Takto ho chybne postavil az v polcase a ZA mala s nim obrovske problemy. Kedze vsak mala uz vysoky naskok (a my sme museli hrat velmi otvorene s dierami vzadu) tak platilo prislovie "pozde chytat zajaca za chvost ked si ho nechytil za uši". Keby vtedy hral od zaciatku rozdielovy hrac Gong tak by zapas vyzeral inak. A to uz nehovorim o TT kde naopak v zavere nepochopitelne stiahol vyborneho Soaresa, lebo s dvojicou Soares-Gong mala TT velke problemy.

Moj nazor je ze Stolica priniesol velke zlepsenie a mame silne muzstvo ale niektore tvrdohlave rozhodnutia v zostave neboli najstastnejsie.
Rozhodnutie davat Kmeta na kraj dozadu bolo podla mna z prilisnej konkurencie vpredu ale chalan sa tym nenechal odradit a spravne zabojoval.
Podobne je nepochopitelne preco nedava strednopoliara Santosa do stredu pola, lebo chalan ma nieco odohrate v silnej Eredivisie a je podla mna dobry futbalista v strede pola. Mne sa pozdaval napr. v zavere sezony v klucovom zapase v Michalovciach kde sme vyhrou (popri tej potom v ZM) zachranili ligu. Nasadenie Santosa v strede by ale muselo byt namiesto Ibrahima a to si asi niekto vplyvny nezela avsak skusit tychto dvoch aspon konfrontovat striedaniami by mohlo priniest zlepsenie.
Druhu moznost stiahnut dole talentovanu nadej Gajdosa by mu fans a aj novinarska obec otrepala o hlavu.

Takze verim ze trener ma tazku dilemu koho postavit do zakladu.
A to este nehovorim o propagovanej velkej hviezde Sundayovi ktoreho svojimi vybornymi vykonmi aspon nateraz odstavil Gong.
Jedno z tychto nasich vybornych kridiel by som postavil do stredu utoku, prinieslo by to velku kvalitu, pamatame si na technickeho Jaira v strede nasho majstrovskeho utoku.
Tym by sme to ovela lahsie mohli tahat aj cez stred a nemuseli by sme ako v nedavnej minulosti davat desiatky totalne nezmyslenych a neuspesnych hlavickovych centrov do plnej superovej obrany.

...a inak podobne ako ostani fans - gratulacia a vdaka za sobotny vykon pripominajuci stare casy.

Hamer
Príspevky: 1265
Dátum registrácie: 24.07.2011 07:59:36

Re: 4....kolo : AS - Ružomberok 4 : 1

Príspevok od užívateľa Hamer » 23.08.2023 09:16:36

xxx
Naposledy upravil/-a Hamer v 23.08.2023 09:20:30, upravené celkom 1 krát.

Hamer
Príspevky: 1265
Dátum registrácie: 24.07.2011 07:59:36

Re: 4....kolo : AS - Ružomberok 4 : 1

Príspevok od užívateľa Hamer » 23.08.2023 09:19:16

omylom pridalo novy koment (chcel som len nieco doplnit v predchadzajucom prispevku)

handel
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 21.08.2011 18:53:54

Re: 4....kolo : AS - Ružomberok 4 : 1

Príspevok od užívateľa handel » 23.08.2023 09:34:09

Hamer, v niečom súhlasím, v niečom nie.
Tiež som bol znechutený zaradením skvelého Kmeťa do obrany, ale to bolo keď ešte nepochopiteľne dával na krídlo Santosa. No zápas proti RK ukázal, že pri dvoch ozaj kvalitných krídlach Soares-Gong (konečne!) sú dvaja krajní obrancovia schopní kvalitne zaútočiť a s krídlami spolupracovať, na nezaplatenie. Tak už súhlasím s názormi že pri takejto zostave je Kmeť v obrane úplne v pohode.
Čo sa týka Santosa za Ibrahima, nerobil by som to. Práve proti RK to bol úplne iný Ibrahim akého sme ho poznali, neviem čo sa stalo, asi psychika, ale on sa nebál prihrať pas dopredu a to pekne, po vybojovaní lopty to ťahať dopredu vrátane kľučky, ja som žasol. Minule dal gól, ale teraz na nejaké maličkosti aj celkom dobre hral. Ešte by som mu skúsil dávať šancu.
Čo sa týka Sundaya (pýtal sa na neho aj LuckyLoser), teda zatiaľ nič moc, za tú polhodinu čo hral veľa toho neukázal, nejakú zo jednu kľučku síce áno, ale celkovo zistíme čo je to zač až keď dostane dlhší priestor.
Ale tlieskam za názor skúsiť dať na hrot nejakého technickejšieho hráča (čo nech mi prepáči ale Kupusovič príliš nie je) a útočiť viac po zemi. Lenže novoutvorené super-krídelné duo Soares-Gong by som netrhal. Dúfam že sa Emeka uzdaví čo najskôr, on sa mi zdal určite lepší ako Njegoš. Po jeho návrate by som o prvú šestku (čo mi na tento štadióndokončovací rok úplne stačí), nemal obavy.

LuckyLoser
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 15.03.2015 11:02:25

Re: 4....kolo : AS - Ružomberok 4 : 1

Príspevok od užívateľa LuckyLoser » 23.08.2023 11:26:07

Na Gonga jsem slyšel, že v zahraničí byl hodně líný, nechtěl trénovat a první tři dny v týdnu chodil jen na masáže.. už když odcházel bylo vidět, že je to fotbalista.. teď je zkušenější a ikdyž toho za poslední 3-4 roky neodehrál určitě bude pro nás prospěšný.. chápu i Stolicu, že výherní sestavu neměnil a asi ani neměl Gong kondici.. všechno chce čas.. možná to bude takový náš druhý Gino [smilie=clap2.gif]

Napísať odpoveď