nadstavba 3: Lip. Mikuláš-AS 0:2

Diskusia k hráčom "A" mužstva a ich pôsobeniu v Corgoň lige.

Moderátor: Moderátori

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Administrátor
Príspevky: 2666
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:50:09

nadstavba 3: Lip. Mikuláš-AS 0:2

Príspevok od užívateľa Luboš » 08.03.2023 15:18:11

sobota 1.4.2023 18:00
Mám rád AS Trenčín...ale je to to najdôležitejšie v živote ?

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Administrátor
Príspevky: 2666
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:50:09

Re: nadstavba 3 : Lip. Mikuláš - AS

Príspevok od užívateľa Luboš » 01.04.2023 12:50:36

NO CO FRANTO ? DÁME TO ?
Mám rád AS Trenčín...ale je to to najdôležitejšie v živote ?

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Administrátor
Príspevky: 2666
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:50:09

Re: nadstavba 3 : Lip. Mikuláš - AS

Príspevok od užívateľa Luboš » 01.04.2023 17:07:12

uz to zacina, Pires v zaklade !
Mám rád AS Trenčín...ale je to to najdôležitejšie v živote ?

D van der T
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 24.08.2021 21:01:37

Re: nadstavba 3 : Lip. Mikuláš - AS

Príspevok od užívateľa D van der T » 01.04.2023 17:51:41

Tragedikomedia nema konca...

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Administrátor
Príspevky: 2666
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:50:09

Re: nadstavba 3 : Lip. Mikuláš - AS 0 : 2

Príspevok od užívateľa Luboš » 01.04.2023 18:59:04

KTO VIDEL ZÁPAS A MOZE REALNE ZHODNOTIT ?
Mám rád AS Trenčín...ale je to to najdôležitejšie v živote ?

GULIVER
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: nadstavba 3 : Lip. Mikuláš - AS 0 : 2

Príspevok od užívateľa GULIVER » 03.04.2023 08:31:09

Je super, že chalani to zvládli, síce so šťastím a s problémami ale dali. Verím, že nám to budúcna pomôže. Veľmi rád si pozriem zápasy, pokiaľ tu bude šéfovať tomu Straka.

filipina
Príspevky: 615
Dátum registrácie: 07.08.2014 08:59:22

Re: nadstavba 3 : Lip. Mikuláš - AS 0 : 2

Príspevok od užívateľa filipina » 03.04.2023 09:47:50

O5 fanklub [smilie=thumbsup.gif] [smilie=thumbsup.gif]

Sme 2.4.

Kabína už nie je mŕtva. Tešila sa, akoby hrala o titul.

POPRAD. Do Trenčína prišiel s jasným zámerom. Nabudiť psychicky zdecimované mužstvo.

Skúsený český tréner František Straka, ktorý v poslednom období pôsobil ako televízny analytik, je známy ako veľký motivátor a horlivý rečník.

Pri premiére na trenčianskej lavičke neostal svojej povesti nič dlžný.
Chválil i videl nedostatky

Futbalisti Trenčína sa v uplynulom období prepadli na predposlednú priečku, znamenajúcu baráž o účasť vo Fortuna lige. Pod nimi bol už len beznádejne posledný Liptovský Mikuláš.

Práve na pôde Liptákov, ktorí svoje domáce zápasy hrávajú v Poprade, sa v sobotu podvečer predstavili v mimoriadne dôležitom zápase.

Trenčín po výhre 2:0 poskočil na desiatu priečku, v tabuľke preskočil Zlaté Moravce.
Straka má za sebou víťaznú premiéru, Trenčín nedostal gól a posunul sa vyššie
Súvisiaci článok
Straka má za sebou víťaznú premiéru, Trenčín nedostal gól a posunul sa vyššie

„Som happy (šťastný, pozn. red.), bolo to pre nás extrémne ťažké stretnutie. Výsledok nám po psychickej stránke veľmi pomôže,“ začal Straka vcelku pokojne s hodnotením zápasu.

Štvalo ho, že jeho tím nevstúpil do zápasu dobre. Chcel síce hrať aktívne, ale ostal prekvapený z iniciatívy súpera.
Inzercia

„Od 20. minúty sme sa herne zdvihli, boli sebavedomejší v kombinácii, hľadali možnosti v krídelnom priestore. To sa nám vyplatilo, dali sme dva góly.

Potenciál tu je, ale aj veľmi veľa nedostatkov, taktických i technických. Máme na čom pracovať,“ priznal kormidelník Trenčína.
„Mančaft musím aj pochváliť. Makal a bojoval, ako to išlo. Myslím si, že si zaslúžene odvážame tri body,“ pokračoval Straka a jeho reč tela naberala na intenzite.

Hovoril so žilou na krku, adrenalínom v hlase, pomáhal si gestikuláciou.
Tataráček nechajte tak, vyzýval

Súčasný tím Trenčína potrebuje podľa 64-ročného trénera, ktorý na Slovensku viedol aj Ružomberok a Slovan Bratislava, tvrdú ruku. Takisto hráčov, ktorí si uvedomujú vážnosť situácie.

„Keď som prišiel, kabína bola úplne mŕtva. To bola prvá vec, o ktorú som sa chcel postarať. Aby si hráči verili.

Začiatok nebol dobrý, ale od 20. do zhruba 35. minúty sme mali možno sedem-osem striel. To je presne to, čo chcem,“ tvrdil Straka, ktorý vyzdvihol aj obrovskú pozápasovú radosť v kabíne.

„Presne kvôli tomu to robíme. Zároveň je to impulz k tomu, aby sme ešte viac pracovali. Keď som videl ako chlapci po sebe skákali, vyzeralo to, ako keby sme mali hrať o titul,“ skonštatoval.

O pohostení hráčov tatárskym biftekom, ktorým je známy, tentoraz hovoriť príliš nechcel.

„Nechajte tataráček tak, to je moja záležitosť. Zatiaľ sme ešte nič nedokázali. Bude vtedy, keď na to bude dôvod. Zatiaľ ešte nie je. Vyhrali sme jeden zápas, ale potrebujeme aj v ďalších ukázať, že tento mančaft na to má,“ zdôraznil.

Kozmopolitný tím, v ktorom hrajú aj hráči z Nigérie či Kapverdských ostrovov, vedie svetobežník na lavičke.

Ten počas trénerskej kariéry pôsobil v deviatich rôznych krajinách. Ako vyzerá komunikácia v kabíne?
Straka bavil bonmotmi, smiech ho môže prejsť. Liptáci nevzdávajú boj o záchranu
Súvisiaci článok
Straka bavil bonmotmi, smiech ho môže prejsť. Liptáci nevzdávajú boj o záchranu

„Využívam esperanto, aby každý rozumel,“ pobavil Straka svojou odpoveďou.

„Samozrejme, je to najmä angličtina. Chlapci zo Srbska rozumejú aj našej reči. Vy ste naši bráchovia a oni sú tiež Slovania. Hovoria tiež taliansky, čo je výborné.

Ak niekto vie po nemecky, nemčina je moja druhá materská reč. Dohovorím sa aj španielsky. V tomto smere nie je problém,“ vyhlásil.
Hetrik? Aj dva góly stačia

Trenčín vyhral v lige po dlhom desaťzápasovom pôste. Predtým sa mu to naposledy podarilo ešte v polovici októbra. Ako správny kapitán sa ukázal Filip Bainovič, autor oboch gólov.

„Konečne sme ukázali vôľu po víťazstve a energiu. Nový tréner nám dal impulz. Góly ma veľmi tešia, ale nie je dôležité, kto skóruje. Dôležité sú body,“ vravel Bainovič, ktorého prínos pre tím chválil aj Straka.

Srbský stredopoliar nebol ďaleko ani od hetriku.
„Mal som dostatok striel, ale súper mal dobrého brankára. Aj dva góly stačia. Verím, že sa bodovo naštartujeme. Dôležitý je pre nás každý jeden zápas,“ poznamenal Bainovič.

Bezprostredne po jeho úvodnom zásahu mohli Liptáci vyrovnať. Mali na to obrovskú príležitosť. Ich kapitán Richard Bartoš však penaltu nepremenil. Vychytal ho trenčiansky brankár Michal Kukučka.
Videl, kam sa súper pozrel

„Náš tréner brankárov mi vždy pred zápasom povie, kto z hráčov súpera by mohol kopať penaltu. Od začiatku som Bartoša sledoval.

Keď si postavil loptu, pozrel sa tam, kam to napokon kopol. Vtedy som sa definitívne rozhodol,“ prezradil Kukučka, ktorého v uplynulom období limitovali drobné zranenia.

Meno mladého trenčianskeho brankára najčastejšie zaznievalo z úst asi 15-členného trenčianskeho fanklubu.

Ten bol najhlučnejšou skupinkou v komornom prostredí popradského NTC. Na zápase bolo prítomných len 221 divákov.

„Je to príjemný pocit, keď fanúšikovia skandujú moje meno. Hnali vpred celé mužstvo a sme radi, že prišli, hoci sa nám predtým nedarilo. Aj vďaka ním sme vyhrali,“ pochvaľoval si Kukučka.

„Oslavovať nie je čo, už v stredu nás čaká odveta v semifinále Slovnaft Cupu. Sme radi za tri body a ideme sa pripraviť na Trnavu,“ podotkol čochvíľa 21-ročný brankár.
Hráč Trenčína ťahal ležiaceho spoluhráča do ihriska. Gašparík bol veľavravný
Súvisiaci článok
Hráč Trenčína ťahal ležiaceho spoluhráča do ihriska. Gašparík bol veľavravný
Bartoš: Asi som to kopol zle

„Trenčania boli k nám v tabuľke najbližšie, aj oni vedeli o čo hrajú. Podali sme bojovný výkon, bohužiaľ, nepremenil som penaltu. Možno by nás to nakoplo. Mrzí ma to, ale také veci sa vo futbale stávajú,“ kajal sa po stretnutí Bartoš.

„Predchádzajúcu penaltu som kopol do opačnej strany, teraz som to skúsil takto. Brankár tam dobre išiel a chytil to. Asi som to kopol zle,“ pokrčil plecami.

Tento moment označili za kľúčový aj obaja tréneri.

„Úvodná polovica prvého polčasu ešte ako tak ušla. Sme v štádiu, že aj keď niečo pokazíme, nič sa nedeje, preto od hráčov čakám viac.

Keď dostaneme góly, ideme do kolien, neveríme si a nemá to ligové parametre. Súper bol už potom jasne lepší. Penalta bola zlomová,“ okomentoval dianie na trávniku tréner Liptovského Mikuláša Ondrej Desiatnik.


Stále platí, že Liptáci vyhrali v aktuálnej sezóne jediný ligový zápas. Na ďalší plný bodový zápis čakajú už dvanásť stretnutí.

Po predchádzajúcej remíze v Michalovciach sa atmosféra v tíme podľa slov trénera zlepšila. Aj deň pred zápasom to vraj na tréningu vyzeralo nádejne.

„V zápase to opäť nebolo také, ako by som si predstavoval. Hráči sú psychickí dosť ubití, ale sú to profesionáli, bojujú za klub, ktorý ich platí a zároveň o svoj ďalší angažmán. Preto musia ukázať kvalitu,“ apeluje Desiatnik.

„Herne nie sme outsider, ale nevieme sa presadiť v koncovke. Na jar sme dali len dva góly, to o niečom svedčí. Musíme sa pokúsiť to zlomiť a dohrať zostávajúcich sedem zápasov so cťou,“ dodal Bartoš.
Ked som bol maly, bol som namyslený. Teraz uz nemam ziadnu chybu [smilie=alien.gif]

filipina
Príspevky: 615
Dátum registrácie: 07.08.2014 08:59:22

Re: nadstavba 3 : Lip. Mikuláš - AS 0 : 2

Príspevok od užívateľa filipina » 03.04.2023 09:58:57

A mimochodom FB https://www.transfermarkt.com/filip-bai ... ler/358909 , po sezóne - > DS, BA, TT ? A žeby zadara ? Contract expires: Jun 30, 2023
Ked som bol maly, bol som namyslený. Teraz uz nemam ziadnu chybu [smilie=alien.gif]

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Re: nadstavba 3 : Lip. Mikuláš - AS 0 : 2

Príspevok od užívateľa snapshot » 03.04.2023 19:02:21

filipina napísal:
03.04.2023 09:58:57
A mimochodom FB https://www.transfermarkt.com/filip-bai ... ler/358909 , po sezóne - > DS, BA, TT ? A žeby zadara ? Contract expires: Jun 30, 2023
Takj tych hracov, ktorym konci zmluva je ovela viac ako Madu, Yem, Bainovic, Pires atd.

Na druhu stranu, nehovorim ze vsetkych potrebujeme ale Bainovic bol vzdy to lepsie co sme mali
"Boh je laska" 1Jn 4:8

Užívateľov profilový obrázok
Juraj
Príspevky: 692
Dátum registrácie: 03.09.2014 20:48:39
Bydlisko: Trenčín

Re: nadstavba 3 : Lip. Mikuláš - AS 0 : 2

Príspevok od užívateľa Juraj » 04.04.2023 05:17:22

Bainovič údajne podľa informácií z Trnavy po sezóne zadarmo do TT...
IBA VŠETCI SPOLU TO DOKÁŽEME !!!

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Re: nadstavba 3 : Lip. Mikuláš - AS 0 : 2

Príspevok od užívateľa snapshot » 04.04.2023 12:20:57

Juraj napísal:
04.04.2023 05:17:22
Bainovič údajne podľa informácií z Trnavy po sezóne zadarmo do TT...
cize uz druhy po Azangovi super
"Boh je laska" 1Jn 4:8

Konatel
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 31.07.2016 21:21:31

Re: nadstavba 3 : Lip. Mikuláš - AS 0 : 2

Príspevok od užívateľa Konatel » 04.04.2023 12:57:45

snapshot napísal:
04.04.2023 12:20:57
Juraj napísal:
04.04.2023 05:17:22
Bainovič údajne podľa informácií z Trnavy po sezóne zadarmo do TT...
cize uz druhy po Azangovi super
Priorita je prestup Gajdoša… uvidíme či Slovan, TT… a za koľko
Peniaze sú neni a každý peniaz dobrý.

Napísať odpoveď