Prípravné zápasy

Diskusia k hráčom "A" mužstva a ich pôsobeniu v Corgoň lige.

Moderátor: Moderátori

filipina
Príspevky: 615
Dátum registrácie: 07.08.2014 08:59:22

Re: Prípravné zápasy

Príspevok od užívateľa filipina » 02.02.2022 13:43:26

Sklamaný Kadák ............ (asi v r.2023 odchod zadara ...)

Poľské peniaze ho nezaujímajú. Chcem byť kráľom strelcov, hovorí otvorene kanonier Kadák

Na jeseň patril k najproduktívnejším hráčom Fortuna ligy. Góly strieľal i prihrával na ne. Očakávalo sa, že sa Jakub Kadák z AS Trenčín cez zimu posunie v kariére ďalej. Napokon však zostal v materskom klube.
Po jesennej časti ste na delenej prvej priečke v počte strelených gólov a druhý najproduktívnejší hráč Fortuna ligy. Aká bola prvá polovica fortunaligového ročníka?

Zo svojho pohľadu ju vnímam veľmi pozitívne. Darilo sa mi gólovo, pridal som i asistencie. Z hľadiska predvedenej hry to bolo v poriadku, hoci vždy to môže byť ešte lepšie. Chcem na sebe neustále pracovať a zlepšovať sa. Najmä v defenzívnej činnosti a potom v oblasti rýchlosti a práce s loptou.
Napísali sme Zmení dres Oríšek, Durec, či Lukáš Vrábel? Pozreli sme sa na začiatok prípravy tímov zo VI. a VII. ligy Čítajte

Tí najlepší si po tréningoch ešte pridávajú. Platí to aj o vás?

Snažím sa, ale niekedy je to náročné. Keď máme ťažší tréning, tak idem aspoň do posilňovne a pracujem na zlepšení fyzickej stránky. Inak po tréningu rád zostávam ešte na ihrisku. Keď nič iné, aspoň si zastrieľať na bránu.

Aj ste ten typ, ktorý si večer ľahne do postele a rekapituluje deň?

Väčšinou keď prídem domov, snažím sa od futbalu vypnúť a odreagovať sa. Myslieť na iné veci, venovať sa priateľke. Samozrejme, sú aj dni, kedy často premýšľam, čo som mohol urobiť lepšie.
Napísali sme Rodič často nahrádza klub a zväz. A to nie je dobre, hovorí hokejový agent Peter Neveriš Čítajte

Dajú sa oddeliť dva svety: profesionálna kariéra a súkromný život?

Keď sa darí na ihrisku, určite. Keď nie, tak to cítiť aj na bežnom živote. Priznám sa, že som potom nervóznejší.

Na ruke nosíte kapitánsku pásku. Čo pri nej cítite?
Aj toto sa v článku dočítate

Dokáže ako kapitán prehovoriť spoluhráčom do duše?

Čo ho dokáže na kabíne nahnevať?

Ako vníma šance na postup AS Trenčín do hornej šestky?

Ktoré ligové súťaže ho lákajú a ktoré naopak nie?

Zaujíma sa o mená klubov, ktoré o neho majú záujem?

Ako vníma svoje zotrvanie v AS Trenčín?

Zodpovednosť za tím. Všetci sme však profesionáli a musíme odovzdať na ihrisku maximum. Bez ohľadu, či je niekto kapitán, alebo nie je.

Ste skôr tichší typ človeka. Dokážete spoluhráčom prehovoriť do duše?

Musím sa to naučiť. Verím, že vekom príde aj to. Ešte som na nikoho nenakričal, hoci vnútorne sa tak občas cítim, že by som mal.

Čo vás dokáže na spoluhráčoch nahnevať?

Keď flákajú povinnosti a vidieť na nich, že nejdú naplno. A potom, keď som v dobrej pozícií a nedostanem loptu. (úsmev)

Dokážete zahodenú tutovku, alebo pokazenú prihrávku rýchlo hodiť za hlavu a pokračovať v sústredenom výkone?

Ak ide o jednu v zápase, nie je žiadny problém na ňu rýchlo zabudnúť. Ak sa však rovnaká situácia opakuje viackrát, v mysli zostáva dlhšie.

V aktuálnej sezóne vás ako hlavný tréner viedol Peter Hlinka i Juraj Ančic. Cítite medzi nimi rozdiel?

V klube je nastavená filozofia, ktorá sa nemení. V tomto smere by som výrazné zmeny nevidel. Pod Jurajom Ančicom teraz robím o niečo iné veci ako pod Petrom Hlinkom. Viac sa venujeme malým hrám, „ukazovačkám“...

Peter Hlinka nebol v zápase taký hlučný ako Juraj Ančic.

Dokáže vás vôbec niečo prirodzene nahnevať, že vypeníte?

Nestáva sa to často. Ak aj príde taká situácia, snažím sa byť pokojný a kontrolovať sa. Niekedy je to dobré, inokedy menej. Taká je však moja osobnosť. Aj na nej sa snažím pracovať, aby som vedel vycítiť, kedy treba pritvrdiť a kedy naopak zostať kľudný.

Čo vás teší viac. Góly strieľať, alebo na ne prihrávať?

Určite strieľať. Som zakončovateľ. Ideálne z druhej línie zo šestnástky.

Na čele tabuľky kráľa strelcov ste momentálne na prvej priečke spoločne s Hentym zo Slovana. Ten z ligy odchádza. Je titul najlepšieho strelca vašim tohtosezónnym cieľom?

Bolo by alibistické hovoriť, že nemám naň zálusk. Chcem strieľať góly. Verím, že sa mi bude dariť aj na jar a pomôžem presnými zásahmi mužstvu prepracovať sa na vyššie priečky v tabuľke. Aby sme boli všetci spokojní.

Vraj podrobne sledujete osobné štatistiky. Je to pravda?

Samozrejme. A je to bežný jav. Každý hráč sleduje svoje výkony aj cez čísla. Keď dávate góly, chcete byť prirodzene najlepší.

Čo ste ochotný obetovať pre futbalovú kariéru?

Všetko. Sčasti aj osobný život. Po večeroch sa neflákam. Jasné, raz za čas treba aj uvoľniť hlavu a odreagovať sa. Keď je však zápas, neriešim nič. Na druhý deň si s kamarátmi napíšeme, čo zažili, ale môj prístup je profesionálny.

Počas zimnej prestávky ma to ťahalo na lyže, ale nechcel som riskovať zbytočné zranenie.

S produktivitou prichádza aj zvýšená pozornosť zo strany súperov. Cítite ju?

Určite. Stále je mi niekto v pätách. Ťažšie sa mi potom otvára priestor a pracuje s loptou, pretože som pod tlakom. S tým sa však musím vysporiadať a byť lepší ako oni.

Na ihrisku sa neraz stáva, že si hráči nič nedarujú ani slovne. Máte podobné skúsenosti?

Stane sa to málokedy. Až keď ma niečo skutočne vytočí. Ale som typ pokojné a sústredeného hráča. Nenadávam protihráčom, ani oni mne. Prakticky si nepamätám na vypätú roztržku.

A čo komunikácia s rozhodcami?

Stane sa, že si vymeníme názor na zákrok. Samozrejme, oni majú vždy na ihrisku posledné slovo. A ja ho rešpektujem.

Celkovo je slovo rešpekt mimoriadne dôležité voči protihráčom, spoluhráčom aj mužom s píšťalkou.

AS Trenčín sa nachádza v podobnej situácií ako pred rokom. Momentálne stráca na šiestu priečku zaručujúcu účasť v hornej šestke štyri body. Aká bola jeseň?

Do sezóny sme mali dobrý vstup. Nazbierali sme veľa bodov a neprehrávali sme. Potom sa to začalo lámať. Prišli remízy a následne i prehry. Nedokázali sme sa dostať z kŕča zlých výsledkov. Nedokázali sme si pomôcť. Tabuľkou sme sa prepadávali čoraz hlbšie.

A preto prišla zimná prestávka vhod. Mali sme toho dosť a cítili sme sa unavení.

Aká je momentálna nálada v kabíne?

Veľmi dobrá. Užívame si tréningy. Veľa sa nasmejeme, čo je dôležité pre celkovú atmosféru.

Cítite sa pripravení na tuhý boj o šieste miesto?

Budeme robiť všetko pre to, aby sme ho vybojovali. Bolo by pre mňa veľké sklamanie, keby to nevyšlo.

Na druhej strane, v spodnej šestke by ste góly mohli strieľať jednoduchšie. Nie?

Chcem sa porovnávať s najlepším súpermi. Chcem strieľať góly tým lepším súperom. Sú hodnotnejšie, duely viac sledované a rovnako i kvalitnejšie. Nedá sa porovnávať konfrontácia so Slovanom, Trnavou a Žilinou napríklad so Sereďou, Pohroním...

Zmluvu s AS Trenčín máte do konca kalendárneho roku. Prestupový trh sa uzavrel posledným januárovým dňom. Je jasné, že zostávate. Mali ste už chuť posunúť sa v kariére ďalej?

Úprimne poviem, že som nad tým rozmýšľal a aj som si myslel, že to príde už teraz. Nestalo sa tak. Som v Trenčíne a vydám zo seba maximum, aby sme sa posunuli do prvej šestky. Budem sa snažiť, aby som svojim dielom prispel k všeobecnejšej spokojnosti.

Ruku na srdce, nie ste sklamaný, že ste už teraz nešli o krok ďalej?

Čo sa stalo, stalo sa. Tak to malo byť. V Trenčíne som doma. Tento klub milujem.

Aj sa ku vám dostanú informácie, ktoré kluby majú záujem?

Neriešim tieto veci. Na to sú manažéri. Ku mne sa informácie dostanú až v záverečnej fázy, kedy už ide o vážny interes. V prvom rade chcem mať pokojnú hlavu a zbytočne sa nezamýšľať, čo by bolo, keby bolo... Potrebujem sa sústrediť na výkony a nie to, kto by možno stál o moje služby.

Preferujete prestup priamo do top európskej súťaže, alebo vás skôr láka možnosť medzistupňa?

Všetko má mať svoju postupnosť. Rovnako i posun v kariére. Vnímam, že by som sa mohol posunúť niekde do krajín ako je napríklad Belgicko, Holandsko, Dánsko...

A čo poľská cesta, ktorá je finančne mimoriadne lukratívna?

Nechcem Poľsko, Maďarsko, Ukrajinu. Ani česká liga sa mi z pohľadu mojej typológie príliš nepozdáva. Hovoril som o tom aj manažérom a oni tento fakt rešpektovali.

Spomínané ligy vnímam ako krok späť a ťažšie by som sa z nich dostával ďalej.
Ked som bol maly, bol som namyslený. Teraz uz nemam ziadnu chybu [smilie=alien.gif]

ban
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 13.09.2017 07:29:37

Re: Prípravné zápasy

Príspevok od užívateľa ban » 02.02.2022 19:17:18

Ak sa mu bude darit aspon z polovice ako doteraz, cez leto ho predaju. Ma prilis velku hodnotu aby isiel zadarmo. Podpisovat tu uz nebude. Ak aj ostane, su schopni ho nechat sediet ako jeho partaka Suleka. Tiež byval kapitan ...

Užívateľov profilový obrázok
18dominik18
Príspevky: 753
Dátum registrácie: 23.11.2012 15:47:04
Bydlisko: trencin

Re: Prípravné zápasy

Príspevok od užívateľa 18dominik18 » 05.02.2022 16:18:56

Dufam ze dnesna zostava proti BB nie je zaklad pre ligu lebo to by sme boli pekne v prdeli.. tu sa nikto nikdy nepouči
AS trencin

falco
Príspevky: 298
Dátum registrácie: 05.04.2014 06:55:09

Re: Prípravné zápasy

Príspevok od užívateľa falco » 05.02.2022 16:47:02

Takze vsetko po starom kukucka chyta pires v obrane neschopny trener a zostavu robi ryba a strelci ziadny paradna jar nas caka

GULIVER
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: Prípravné zápasy

Príspevok od užívateľa GULIVER » 05.02.2022 18:22:54

[smilie=clap2.gif]

Užívateľov profilový obrázok
Juraj
Príspevky: 692
Dátum registrácie: 03.09.2014 20:48:39
Bydlisko: Trenčín

Re: Prípravné zápasy

Príspevok od užívateľa Juraj » 07.02.2022 10:28:32

18dominik18 napísal:
05.02.2022 16:18:56
Dufam ze dnesna zostava proti BB nie je zaklad pre ligu lebo to by sme boli pekne v prdeli.. tu sa nikto nikdy nepouči
Čo je s Laurinčíkom?
IBA VŠETCI SPOLU TO DOKÁŽEME !!!

GULIVER
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: Prípravné zápasy

Príspevok od užívateľa GULIVER » 20.06.2022 10:36:59

Dnes s BB 12:00
link pre tých, čo nemajú Facebook.
https://www.youtube.com/watch?fbclid=Iw ... e=youtu.be

GULIVER
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: Prípravné zápasy

Príspevok od užívateľa GULIVER » 20.06.2022 13:54:17

išiel len druhý polčas.
83-ka (asi Pražienka) výborný výkon. Pires, Duriška, Soares, tiež celkom dobre.
Demitra, Ikoba, Ibrahim slabota.

Užívateľov profilový obrázok
18dominik18
Príspevky: 753
Dátum registrácie: 23.11.2012 15:47:04
Bydlisko: trencin

Re: Prípravné zápasy

Príspevok od užívateľa 18dominik18 » 20.06.2022 14:36:11

Praženka bude top hráč ak bude pokračovat tak ako doteraz..
proti nemu hrat je fakt sranda 😀 velmi rychly a aj rychly v praci s loptou.
AS trencin

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Re: Prípravné zápasy

Príspevok od užívateľa snapshot » 20.06.2022 16:15:42

Nebudem hodnotit zapas lebo to nema zmysel.

Ale 3 postrehy:
1. AS nepustilo zapas na FB a ani YT, dik
2. V druhom polcase nastupil Pires, ktoreho neskor trener vystriedal :D :D dufam, ze zistil co je to za poleno
3. Kto je Kerkez?
"Boh je laska" 1Jn 4:8

Andy182
Príspevky: 400
Dátum registrácie: 27.06.2016 12:43:45

Re: Prípravné zápasy

Príspevok od užívateľa Andy182 » 20.06.2022 19:28:17

Snapshot:

1. Pustilo 2.polčas, technické problémy
2. Pires hral solídne, striedaný bol kvôli šlapáku/nakopnutiu
3. Kerkez je nový hráč - stopér, u21 reprezentant Cypru so srbskými koreňmi


Praženka sa páčil aj mne, dnes má narodky - 17 rokov, ale dovolil si 1v1 a išlo mu to.. to môže byť šikovný chalan.
Demitra hral zo stredu, tam mu to vôbec nešlo.
Soares trafil krásne.

filipina
Príspevky: 615
Dátum registrácie: 07.08.2014 08:59:22

Re: Prípravné zápasy

Príspevok od užívateľa filipina » 23.06.2022 07:48:23

Ďalšie deti v zápase (aj keď len prípravnom) .............., asi nestačí príklad posledných rokov a i napr. Žiliny.
Ked som bol maly, bol som namyslený. Teraz uz nemam ziadnu chybu [smilie=alien.gif]

Užívateľov profilový obrázok
sammy
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 03.08.2007 13:38:24

Re: Prípravné zápasy

Príspevok od užívateľa sammy » 24.06.2022 15:47:01

problem nie je s mladymi, tych mame zda sa dost a talentovanych. treba k nim ale futbaloveho spilmachra ako bol koolwijk, nech im to rozhadzuje a treba k nim aj ozajstneho kapitana/lidra, no ktoreho sa mozu spolahnut ked bude treba pozriet prisnejsie na rozhodcu napr..

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Re: Prípravné zápasy

Príspevok od užívateľa snapshot » 08.07.2022 17:11:07

Vidim, ze uz nikto nereaguje na pripravak s Pohronim. Prvy gol krasny center od Piresa na Gajdosa, typicka Kadakovcina.


Prvy gol Pohronia cisty PIres. Proste sa na to vykaslal.Stale nechapem, kto ho u nas drzi.

Nasa obrana je tragedia, uvidime co s tym spravi trener.
"Boh je laska" 1Jn 4:8

D van der T
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 24.08.2021 21:01:37

Re: Prípravné zápasy

Príspevok od užívateľa D van der T » 08.07.2022 19:18:29

Ten futbalovy expert tu nespravi nic. Po 6-tich zapasoch leti. A to, ze tam stavia Piresa znamena, ze je to zas Rybnickova figurka

Napísať odpoveď