Prípravné zápasy

Diskusia k hráčom "A" mužstva a ich pôsobeniu v Corgoň lige.

Moderátor: Moderátori

snapshot
Príspevky: 2735
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Re: Prípravné zápasy

Príspevok od užívateľa snapshot » 26.06.2023 20:04:42

D van der T napísal:
26.06.2023 19:02:51
snapshot napísal:
26.06.2023 15:52:06
D van der T napísal:
26.06.2023 13:08:37
Vsetci striedali az na jedneho. Roobertov oblubenec hral cely zapas a nezabudol nahrat superovi. Inak ano, jedina pekna vec bola ta golova akcia. Vobec nic nepredviedli,zase. To ze to bol len prvy pripravak do novej sezony nic neznamena, hraju spolu uz viac nez sezonu.
Ja od tejto sezony necakam postup do top6. Viditelne je dolezite zapracovat mladych z U19.
Prvy zapas, kedy sa prestridali vsetci okrem jedneho nemehla, neda ziaden obraz. Tesi ma navrat Barisa.

Nuz a priestor pre mladych je dolezity, verim ze vedia, ze maju jedinecnu prilesitost. Zial fanusikovia musia mat trpezlivost.
Co si tymto chcel povedat? Nerozumiem tomuto paskvilu, ktorym reagujes na moj prispevok.
A ta posledna veta, to je vtip?
Co nechapes presne? Ze nevidim to na top6?
Ze chcu zapracovat mladych? Ze opat ziadaju trpezlivost od fanusikov a vzhladom na setrenie neocakavam velke posily?

Si podrazdeny z tepla?
"Boh je laska" 1Jn 4:8

D van der T
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 24.08.2021 21:01:37

Re: Prípravné zápasy

Príspevok od užívateľa D van der T » 26.06.2023 20:17:42

Z tepla? Si ma rozosmial. Ale inak to bolo trapne.
Takze v reakcii na moj prispevok pises o dolezitosti nasadzovania mladych. Ja som take nic nepisal. Takze nereaguj na mna tym, ze budes poucovat co je dolezite pre klub. A kdo ma byt trpezlivy to ty tiez neurcujes. Napis si vlastny komentar k zapasu.

Hamer
Príspevky: 1265
Dátum registrácie: 24.07.2011 07:59:36

Re: Prípravné zápasy

Príspevok od užívateľa Hamer » 01.07.2023 09:53:51

K predchadzajucim prispevkom - v dobrom muzstve musi byt vacsina hracov stredneho veku co uz maju urcitu zapasovu prax.
To potvrdzuju vsetky uspesne muzstva vsade vo svete aj v nasej lige.
K zapasu v Puchove a "oblubencovi" - zahral inak celkom dobre, skoda ze rozhodca ukoncil po jeho peknej strele polcas, lebo sa mal kopat roh.
Ano mal tam jednu nepresnu nebezpecnu prihravku, ale bol napadany a aj spoluhrac mohol lepsie zareagovat na smer lopty.
Treba sa toho vyvarovat ale taketo veci sa pri pressingu stavaju, musia byt aktivni aj spoluhraci.
Podobnych nebezpecnych prihravok maval v zapasoch viacero aj inak spolahlivy byvaly hrac AS Bajnovic.
Puchov mal iniciativu ale pad pred penaltou bol uplne komicky, nemyslim si ze by tam bol dotyk, bol to sice pripravak ale v anglickych sutaziach by to takyto hrac poriadne schytal a to aj od vlastnych (skoda ze u nas sa nad tym uz ani nikto nepozastavuje).
Okrem peknej akcie pri nasom gole (co som uz predtym spominal) bolo pekne aj brvno od Holleho.

GULIVER
Príspevky: 1488
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: Prípravné zápasy

Príspevok od užívateľa GULIVER » 01.07.2023 20:22:46

zatial pohoda, druha liga isla ku:va hore kvalitou, ked dokazu hrat s nami vyrovnane zapasy.

snapshot
Príspevky: 2735
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Re: Prípravné zápasy

Príspevok od užívateľa snapshot » 03.07.2023 17:07:10

Skvele ako sa Pires otocil chrbtom hracovi aby kludne presiel. Ano neskor ho trafila lopta ale to bol obranny zakrok ako prasa
"Boh je laska" 1Jn 4:8

GULIVER
Príspevky: 1488
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: Prípravné zápasy

Príspevok od užívateľa GULIVER » 07.07.2023 16:40:29

ten rozdiel ako sme kedysi bili ceske muzstva a teraz biju tie nas je neskutocny.

Andy182
Príspevky: 400
Dátum registrácie: 27.06.2016 12:43:45

Re: Prípravné zápasy

Príspevok od užívateľa Andy182 » 07.07.2023 17:33:33

už ma tá tiki taka vzadu prestáva baviť... 500 prihrávok za zápas, z toho 400 na vlastnej polovici medzi obráncami a brankárom.. Potom to niekto dosere ako dnes Pires a prihrá súperovi na gól do prázdnej... totálne sa vytratila krídelná hra, nemáme v strede tvorcu, ktorý by rozhadzoval lopty do strán dopredu. Všetko to ide cez pomalé krátke prihrávky. O hrote zbytočné hovoriť. Kedysi sme mávali 15 útokov, 10 nebezpečných, aspoň 5 striel na bránu a vedeli sme dať 2-3 góly. Teraz máme 5 útokov a bez poriadneho zakončenia. Celé to je strašne pomalé a zle sa na to pozerá. [smilie=closedeyes.gif]

úprimne, toto mužstvo nemá kvalitu na najvyššiu súťaž a myslím, že ani v 1. lige by sme neboli v top3
[smilie=chop.gif]

GULIVER
Príspevky: 1488
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: Prípravné zápasy

Príspevok od užívateľa GULIVER » 07.07.2023 17:36:17

Suhlas andy. Ten Pires to neskutocne doj3bal. Po dlhom case to skusam pozerat ale j3b3m na to znova. Na to sa neda pozerat. sme na urovni lepsieho priemeru druhej ligy.

Hamer
Príspevky: 1265
Dátum registrácie: 24.07.2011 07:59:36

Re: Prípravné zápasy

Príspevok od užívateľa Hamer » 08.07.2023 22:22:42

Andy182 napísal:
07.07.2023 17:33:33
už ma tá tiki taka vzadu prestáva baviť... 500 prihrávok za zápas, z toho 400 na vlastnej polovici medzi obráncami a brankárom...
Presne tak ale Tiki taka sa to da nazvat len ironicky lebo to je : herný štýl vo futbale, ktorý sa vyznačuje krátkymi prihrávkami a vysokým percentom držania lopty útočiacim tímom. Takmer celý tím je neustále v pohybe a necháva loptu cirkulovať po svojich radoch.
https://www.youtube.com/watch?v=t8xSnPoOyuE

Nasa hra vcera proti Sigme Olomouc mala s Tiki-taka spolocne ako trabant s porsche a to este tomu trabantu velmi krivdim.
Azda len v tom percente drzania lopty sa priblizujeme.
Nedopozeral som cely zapas ale to co som videl bola ustrachana hra s neustalymi malymi domov brankarovi.
Druhy gol Olomouca ma potesil, lebo dufam ze si uz uvedomime ze tie nahravky brankarovi su trapne.
Vedel by som pochopit takuto ustrachanu hru keby sme teoreticky napr. hrali LM s Realom tesne pred koncom 0:0 a natahovali by sme cas na penalty (lebo len tak by sme mali nejaku malu sancu postupit).

snapshot
Príspevky: 2735
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Re: Prípravné zápasy

Príspevok od užívateľa snapshot » 10.07.2023 15:24:06

Hamer napísal:
08.07.2023 22:22:42
herný štýl vo futbale, ktorý sa vyznačuje krátkymi prihrávkami a vysokým percentom držania lopty útočiacim tímom. Takmer celý tím je neustále v pohybe a necháva loptu cirkulovať po svojich radoch.
No a ten neustaly pohyb, vzdialenost hracov od seba je u nas problem .U nas su hraci medzi obranou a utokom daleko od seba, nikto to tam neprepaja a tym padom nemozes hrat kratke prihravky. A vsetci uz vedia, ze ak zatlacis na obrannu 4ricu tak prihravka ide brankarovi.

Zial my sme k tiki tika daleko ako pises.
"Boh je laska" 1Jn 4:8

GULIVER
Príspevky: 1488
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: Prípravné zápasy

Príspevok od užívateľa GULIVER » 11.07.2023 21:06:14

Nebyt Piresa by sme v priprave hadam ani gol nedostali. Opis stretnutia hovori za vsetko:

Už v druhej minúte stretnutia chyboval Pires, no Vozinha so Stojsavljevičom nebezpečenstvo odvrátili. V 11. min si pripravil streleckú parketu Semedo a jeho pokus s nešťastným tečom Piresa skončil v bráne – 0:1.

Andy182
Príspevky: 400
Dátum registrácie: 27.06.2016 12:43:45

Re: Prípravné zápasy

Príspevok od užívateľa Andy182 » 12.07.2023 12:30:49

Je pravda, že v 2.min Pires nepresne prihral do priestoru, kde mal byť Bondarenko na pozícii 6tky. Ale tej šanci sa dalo zabrániť, keby Lazar nezmätkoval s Vozinhom a odpálil loptu do autu.
Nešťastný teč bol naozaj nešťastný, respektíve prudká strela trafila Piresa a išlo to Vozinhovi do protipohybu. Za gól nemohol.. Tam bol voľný hráč na čiare, lebo Kmeť zdvojoval stred no a vracajúci sa Demitra preletel jak mladší žiak pri klučke súpera.

úprimne, viac ako včerajší Piresov výkon ma trápi fakt, že Demitra odohral 83 minút a neukázal nič. Neviem, či to Stolica dostal príkazom, neviem o čo sa pri Lucasovi snažíme... Ale tlačiť ho do základu nemá význam. Gaži a Kmeť sú na pravom krídle určite lepšie alternatívy. Kvôli Lucasovi potom vlastne Kmeť hrá pravú obranu (čo nie je dobré ani pre tím, ani pre Matúša. Hneď ako sa presunul vyššie, bol pre tím prospešnejší) no a Mičuda sedí.

Takisto nerozumiem, prečo skúšame v útoku Dos Santosa... Ten chalan doteraz neukázal nič a nechápem, ako mohol odohrať 130 zápasov v eredivisie a dať 12g a 24a. Ten nie je platný ani na jeho pozícii v zálohe, nieto ešte v útoku. Zase na jeho úkor sedel napríklad Domino Hollý.

Mladý Mikulaj za 2 zápasy a dokopy asi 40 minút hracieho času ukázal väčšiu snahu a bojovnosť ako Dos Santos doteraz.

Neviem čo to dávame za zostavy, možno sa treba presvedčiť znovu a znovu o tom, že veľa chalanov proste na základ nemá..
Za mňa by sme mali hrať s tým najsilnejším čo máme a potom skúšať tých lavičkových...

Kukučka - Mičuda(Kerkez), Bagín(Bondarenko), Stojsavljevič, Skovajsa - Bariš, Gajdoš (Kmeť), Hollý - Kmeť(Gaži), Emeka, Soares .. v zátvorkách alternatívy ... momentálne to vidím na prevahu slovákov, tí zahraniční hráči ktorých máme, nie sú výrazne lepší ...
Rozlúčil by som sa s Demitrom, Dos Santosom, Kupusovičom

snapshot
Príspevky: 2735
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Re: Prípravné zápasy

Príspevok od užívateľa snapshot » 12.07.2023 19:47:17

Suhlasim s Adnym plus chcem dodat, ze opat mame supisku akoby sme hrali 2x do tyzdna. Nac o nam to je dobre. Niektore pozicie mame 3 hracov naq poziciu (RB alebo LB). Najhorsie je, ze ti starsi, co by mali byt skusenjsi nam nedavaju na niektorych poziciach pridanu hodnotu.

Ale ked sa im chce ich platit, ok/.
"Boh je laska" 1Jn 4:8

Hamer
Príspevky: 1265
Dátum registrácie: 24.07.2011 07:59:36

Re: Prípravné zápasy

Príspevok od užívateľa Hamer » 12.07.2023 21:02:53

Ja s Andym tiez v niecom suhlasim, a sice ze Pires za gol nemoze a naozaj v clanku tentoraz zbytocne (alebo tendencne) ho tam 2x spominali.
Omonia bola nebezpecnejsia ako my - takze vysledok je pre nas trochu lichotivy ale relativne sme drzali krok a remiza je pre nas povzbudenim.

Minule som kritizoval nasu hru ale teraz musim aspon jednu akciu pochvalit.
Demitra sa teraz vyznamenal, lebo sa pekne uvolnil a vyborne nahral Soaresovi na pekny gol.
Akciu dotiahli k sestnastke nasi dvaja technicki hraci Kmet a Gajdos a cela tato stvorica predviedla pred tym golom moderny futbal.
Uspesna hra 1:1, rychlost, presne nahravky - dufam ze taketo akcie este zopakuju.

Hamer
Príspevky: 1265
Dátum registrácie: 24.07.2011 07:59:36

Re: Prípravné zápasy

Príspevok od užívateľa Hamer » 16.07.2023 11:24:02

Fantazia, deklasovali sme muzstvo z cyperskej ligy 4:0, perfektne.

Ale teraz uz vazne :-).
Nasi pred 2-3 tyzdnami nedokazali porazit ani druholigistov Puchov a Pohronie a evidentne sa s nimi trapili - tak teraz sa uz tak zlepsili ?
Samozrejme by som si to prial ale skutocnost je trochu ina a realitu uvidime az v TT (dufam ze nas AS prijemne prekvapi).

Cyperska liga zacina az koncom augusta, Karmiotissa nehra EL a toto bol ich uvodny pripravny zapas, je mozne ze ich team sa este len teraz v Kielcach schadza.
Nasi dvaja reprezentanti Michal Duriš a Tomáš Hubočan alebo byvaly brankar Liberca Milan Knobloch myslim ze este vcera nenastupili, neviem ci boli medzi nahradnikmi ale maju to z B.Bystrice, Ziliny alebo Liberca zo svojich spoluhracov do Kielcov najblizsie a ak tam este nie su tak asi sa este pripoja k tymu.
Jednoducho ak jedno muzstvo zacalo pripravu o mesiac skor a druhe este len teraz tak to na ihrisku vyzera inak ako je skutocna sila muzstiev.
Omonia hra EL-pohare a ta zacala s pripravou o tyzden skorej ako Karmiotissa (i ked je aj silnejsia) a s nou sme len so stastim remizovali.

Este k muzstvu, s Yemom sme rozviazali zmluvu, podla mna bol velmi dobry krajny obranca.
Teraz tam hra Kmeť, ktory je dobre kridlo, prave tam alebo v strede by som ho radsej staval.

Napísať odpoveď