Nový tréner AS Trenčín II.

Diskusia k hráčom "A" mužstva a ich pôsobeniu v Corgoň lige.

Moderátor: Moderátori

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Administrátor
Príspevky: 2666
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:50:09

Nový tréner AS Trenčín II.

Príspevok od užívateľa Luboš » 05.12.2021 14:24:01

Juro, nezavidim ti....
Mám rád AS Trenčín...ale je to to najdôležitejšie v živote ?

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Re: Nový tréner AS Trenčín II.

Príspevok od užívateľa snapshot » 05.12.2021 14:42:39

Toto čo robia Ancicovi je neuveriteľne. Už ide dobiehať 2 polrok po trénerovi? Či tretí?


No ak sa mu podarí zbaviť vplyvu RR na zostavu, môže to byť fajn. Lebo aj slepý musí vidi t, že normálny človek Piresa nepostaví.
"Boh je laska" 1Jn 4:8

D van der T
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 24.08.2021 21:01:37

Re: Nový tréner AS Trenčín II.

Príspevok od užívateľa D van der T » 05.12.2021 14:51:41

Ancic tych chalanov pozna urcite lepsie nez Hlinka. Kazdopadne je naivne si mysliet, ze RR nebude a zrovna Ancicovi kecat do prace. Ale mohol by ho nechat tak, napr. 6 - 8 zapasov, uvidiet co sa z toho vyvrbi. Momentalne tym RR nic nestrati a my, fans ho nechame na chvilu na pokoji. Juraj drzim ti palce.

falco
Príspevky: 298
Dátum registrácie: 05.04.2014 06:55:09

Re: Nový tréner AS Trenčín II.

Príspevok od užívateľa falco » 05.12.2021 15:28:34

Z ancica trener nikdy nebude

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Re: Nový tréner AS Trenčín II.

Príspevok od užívateľa snapshot » 05.12.2021 15:59:06

Buď Kozák ml. alebo Kocian.

Dúfam, že skončíme s experimentami ako Hlinka atd
"Boh je laska" 1Jn 4:8

Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Re: Nový tréner AS Trenčín II.

Príspevok od užívateľa baki » 05.12.2021 16:06:54

Dajú trénerovi zmluvu na jeden rok a ani tú nedodržia? A nestalo sa to prvý raz. Načo je toto dobré? Nabudúce nech mu dajú na mesiac.

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Re: Nový tréner AS Trenčín II.

Príspevok od užívateľa snapshot » 05.12.2021 16:50:27

baki napísal:
05.12.2021 16:06:54
Dajú trénerovi zmluvu na jeden rok a ani tú nedodržia? A nestalo sa to prvý raz. Načo je toto dobré? Nabudúce nech mu dajú na mesiac.
Veď skončil sám. Za to nemôže zamestnávateľ. Ale nie je to pekná vizitka klubu
"Boh je laska" 1Jn 4:8

LuckyLoser
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 15.03.2015 11:02:25

Re: Nový tréner AS Trenčín II.

Príspevok od užívateľa LuckyLoser » 09.12.2021 19:47:12

Poprosím článek o Hlinkovi z TN novin, díky.. jsem zvědavý

ban
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 13.09.2017 07:29:37

Re: Nový tréner AS Trenčín II.

Príspevok od užívateľa ban » 09.12.2021 20:05:36

Po dlhej dobe kritika smerom dovnutra. Asi ten rozchod nebol az taky idealny ako sa to stazi vedenie tvrdiť.

Tu je link na ten zamknuty clanok:

https://mytrencin.sme.sk/c/22800784/urc ... linka.html

handel
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 21.08.2011 18:53:54

Re: Nový tréner AS Trenčín II.

Príspevok od užívateľa handel » 09.12.2021 21:01:31

LuckyLoser napísal:
09.12.2021 19:47:12
Poprosím článek o Hlinkovi z TN novin, díky.. jsem zvědavý
Po zápase proti Seredi prekvapila informácia, že ste v AS Trenčín skončili na vlastnú žiadosť. Čo o tom rozhodlo?
- Presvedčenie skončiť sa nerodilo krátko. Prvotná myšlienka vznikla už po vyhratom zápase proti Michalovciam a niekoľko týždňov zrela. Po trnavskom stretnutí proti Seredi som nadobudol stopercentné presvedčenie spoluprácu ukončiť.
Z akého dôvodu?
- Existujú určité interné záležitosti respektíve reakcie, ktoré by som nerád vyťahoval cez média. Niektoré moje upozornenia a poznatky smerom k vedeniu klubu nepadli na úrodnú pôdu. Šlo o strategické záležitosti v otázkach obsadenia kádra. S niektorými vecami som nebol stotožnený. Mal som inú predstavu. To spôsobilo, že som po Seredi abdikoval.
Už to bolo pre vás neúnosné?
- Spôsob vedenia mužstva nekorešpondoval s mojou predstavou. Preto som sa rozhodol pre tento krok. Verím, že pomôže obom stranám.
Keď sa za seba obzriete, s akými pocitmi odchádzate z Trenčína?
- Necítim sa ani ako víťaz, ani ako porazený. Hráči urobili určitý posun. Ide o chlapcov, ktorí majú skutočný charakter a potenciál sa posúvať ďalej.
V otázke môjho odchodu zohrával veľkú rolu fakt, že niektorí hráči charakterovo nenapĺňali požiadavky pre to, aby mohli v klube fungovať.
Pozrite sa na Kadáka, Lavrinčíka, Hollého, Gažiho, Ibrahim a iných, ktorí sú dnes o niečo ďalej ako cez leto. Prečo? Pretože majú správne charakterové vlastnosti.
Zloženie kádra na kľúčových postoch nebolo obsadené dostatočne. Napriek tomu si myslím, že tento tím má kvality na to, aby na jar bojovalo v hornej šestke.
Hovoríte o nie ideálnom charaktere niektorých hráčov. Čo tým myslíte?
- Ide o maximálnu koncentráciu a ochotu urobiť všetko pre to, aby ste zápas doviedli do úspešného konca.
Mužstvo je veľmi mladé, druhé najmladšie po Žiline. Na dosahovanie štandardne dobrých výsledkov potrebuje čas.
Hráča po charakterovej stránke nemôžte zmeniť. Preto by sa malo viac dbať na túto stránku pri angažovaní jednotlivcov, aby sa nestalo, že sa tu vyskytnú podobní.
Takže by sa s nimi mal Trenčín čo najskôr rozlúčiť?
- To už je mimo mojej réžie. Okrem toho majú zmluvy. Skôr by sa malo veľmi dôkladne pristupovať k analyzovaniu ich pováh, vlastností, vyhodnocovať získané informácie a na základe nich pristupovať k vhodnej selekcii.
V dnešnom futbale je dôležitý charakter. Presadiť sa dokážu iba hráči, ktorí oplývajú morálno-vôľovými vlastnosťami. Inak nemajú šancu. Iba toto vás dokáže posúvať ďalej a vyprofilovať lepšieho futbalistu.
Vlna kritiky sa strhla na hlavu Kelvina Piresa. Po jeho chybách padali góly, ktoré stáli Trenčín potenciálne body. Boli ste presvedčený, že jeho výkony boli optimálne?
- Proti Slovanu Bratislava podal výborný výkon. A solídne sa ukázal aj proti Michalovciam. Dúfali sme, že sa mu bude dariť a odrazí sa k zlepšeným výkonom. Uznávam, že jeho individuálne chyby boli citeľné. Treba však povedať, že aj on urobil určitý herný progres. Bohužiaľ, jeho mentálne nastavenie a sčasti aj psychika ho vrátili naspäť.
Po stretnutí v Ružomberku sme sa rozhodli postaviť Jovičiča, ktorý bol po zranení kolena. Napriek tomu zanechal solídny dojem. Proti Seredi sme sa vrátili k Piresovi, pretože sme chceli vniesť do hry obrancu viac ofenzívy. V princípe sme nemali inú alternatívu. Ramón sa po náročnej letnej príprave dostal do fyzického útlmu. Pribrzdilo ho problematické koleno a v posledných týždňoch koronavírus.
Posledné tri stretnutia ste nezískali ani bod. V čom hľadať príčiny?
- Som obrovský fanúšik faktov. Treba povedať, že dva zápasy sme hrali proti tímom s lepšie obsadeným kádrom. Ružomberok je postavený na tímovosti, má vo svojom strede minimum zahraničných hráčov. Má skvelú fazónu. Duel sme nezvládli aj z objektívnych príčin. Hráči sa vrátili z reprezentačných zrazov, iní boli po korone. Mužstvo nebolo dlhšie pokope, ale vyhovárať sa nechceme. Ružomberok bol lepší a vyťažil z minima maximum.
Proti Dunajskej Strede sme odohrali solídny zápas. Okrem gólu sme súpera prakticky k ničomu nepustili. Fungovala nám defenzíva, no nedokázali sme streliť vyrovnávajúci gól.
Proti Seredi sme do polčasu podali veľmi slabý výkon. Po dvoch individuálnych chybách prišli aj inkasované góly. Po prestávke sme sa dvihli, vyrovnali a domáci sa báli o výsledok. Tretí gól v našej sieti prišiel päť minút pred koncom po individuálnej taktickej chybe Yema.
Dovolím si tvrdiť, že sme v celom ročníku až na dva zápasy neboli v žiadnom dueli slabším tímom. Mužstvo je mladé a zatiaľ na prvé priečky nemá kvalitu. Hráme aktívny futbal, ktorý prináša riziko chyby. Ak mladého hráča po hrubici odsuniete na vedľajšiu koľaj, stratíte ho. Spolu s vedením klubu sme si povedali, že budeme trpezliví, aby hráči nabrali skúsenosti aj takýmto spôsobom.
V stredu ste boli v Trenčíne doriešiť záležitosti odchodu z klubu. Rozišli ste sa korektne?
- Moje vzťahy s AS Trenčín boli vždy korektné. A to platí aj naďalej

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Administrátor
Príspevky: 2666
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:50:09

Re: Nový tréner AS Trenčín II.

Príspevok od užívateľa Luboš » 10.12.2021 20:20:56

Presne z toho vyplinulo ze ho vedenie tlacilo do inych myslienok ako mal on.
Mám rád AS Trenčín...ale je to to najdôležitejšie v živote ?

GULIVER
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: Nový tréner AS Trenčín II.

Príspevok od užívateľa GULIVER » 10.12.2021 20:31:03

Takze RR sa v zime rozhodol, ze bude podpisovat hracov podla povahy.
Po roku mozeme povedat, ze to bol jeho dalsi omyl a podla Hlinku prisli vacsinou flakaci [smilie=clap2.gif]

handel
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 21.08.2011 18:53:54

Re: Nový tréner AS Trenčín II.

Príspevok od užívateľa handel » 10.12.2021 21:02:44

Guliver, ja som to pochopil tak, že RR pri výberoch práveže nedával prílišný dôraz na charakterové vlastnosti a Hlinkovi to veľmi vadilo.

Je to ale dilema - povedz, vyberieš si radšej hráča s úžasnými morálno-vôľovými vlastnosťami, "dŕíča" čo bude behať 90 min jak Zátopek, obetavo jazdiť po zadku a pod., alebo dokonalý talent čo má šiesty zmysel na góly, čo toho veľa nenabehá, ale rozhoduje zápasy a stane sa napr.najproduktívnejší hráč tímu? Lebo oboje u jednej osoby sa dá nájsť nesmierne ťažko, myslím že v našich finančných podmienkach vôbec.
Už sme tu mnohí na túto tému mali hádky - a to okolo Gina van Kessela. Všetci sme videli že keď nemal náladu/formu, tak na to zvysoka prdel a nepretrhol sa, ale napriek tomu sa stal najlepším strelcom aj najproduktívnejším hráčom. Väčšina tu na neho frflala (ja som sa toho flegmatika vždy zastával :) a teraz s odstupom času možno tí istí na neho nostalgicky spomínajú že taký hráč nám tu veľmi chýba.

Práve preto som v tomto spore na strane RR a nie Hlinku - druhá vec už je, že sa im aj s LL už riadne dlho žiadny talent zakončovateľa a rozhodovača zápasov aspoň na úrovni Gina splašiť nepodarilo, žiaľ.

ban
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 13.09.2017 07:29:37

Re: Nový tréner AS Trenčín II.

Príspevok od užívateľa ban » 11.12.2021 09:03:43

Dalsia reakcia Hlinku

https://sport.aktuality.sk/c/b571q0c/ko ... a-stolicka

Zaujimava je najma cast: Charakter totiž automaticky znamená progres. Chcel som pracovať s takýmito typmi hráčov, ale môj vplyv na tvorbu kádra v lete bol minimálny, to mi veľmi vadilo. Všetky moje návrhy vedenie klubu ignorovalo. Potom sa vám pracuje len veľmi ťažko.

Toto stale tvrdim, ze trener ktory si nemoze skladat muzstvo ani realizacny tim nemoze mat vysledky

Užívateľov profilový obrázok
Juraj
Príspevky: 692
Dátum registrácie: 03.09.2014 20:48:39
Bydlisko: Trenčín

Re: Nový tréner AS Trenčín II.

Príspevok od užívateľa Juraj » 11.12.2021 09:52:38

Podľa môjho názoru, by mal mať tréner vplyv na zloženie kádra aspoň na 70 % a do zostavy by mu nemalo kecať vedenie, lebo on má zodpovednosť za výsledky!
RR má mať na starosti manažment, zháňanie financií, pokračovanie stavby štadióna, čo samozrejme súvisí s predajnosťou hráčov, ale niekedy treba viac sezón počkať a možno bude viac hráčov na predaj aj z odchovancov...(Lobotka,Bero)
Ak majú hrať hráči s charakterom, tak prečo nehráva Ramon?
Ja si myslím, že v kádri má byť 8-9 dríčov a talentovaných stačí 1-2...
Ja by som bol jednoznačne za Kociana, ale pri manieroch RR a LL to nie je možné...
Možno ešte Stano, ale u neho si nie som istý s tým kecaním a Žilina má obranu ako my...
IBA VŠETCI SPOLU TO DOKÁŽEME !!!

Napísať odpoveď