Nový tréner AS Trenčín II.

Diskusia k hráčom "A" mužstva a ich pôsobeniu v Corgoň lige.

Moderátor: Moderátori

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Administrátor
Príspevky: 2666
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:50:09

Re: Nový tréner AS Trenčín II.

Príspevok od užívateľa Luboš » 19.04.2022 03:55:43

No znovu aktualna téma....
Mám rád AS Trenčín...ale je to to najdôležitejšie v živote ?

GULIVER
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: Nový tréner AS Trenčín II.

Príspevok od užívateľa GULIVER » 19.04.2022 07:20:19

D van der T napísal:
14.02.2022 08:33:53
Uhrame tam remizu.
[smilie=clap2.gif]

filipina
Príspevky: 615
Dátum registrácie: 07.08.2014 08:59:22

Re: Nový tréner AS Trenčín II.

Príspevok od užívateľa filipina » 03.06.2022 09:13:56

Rozhovor s Ančicom v Sme :

Sezónu ste začali ako asistent, aby ste po odstúpení Petra Hlinku prevzali mužstvo po piatich prehrách v rade. Aká bola ostatná sezóna vašimi očami?

Spočiatku turbulentná. Mali sme výkonnostné výkyvy. Nedokázali sme sa výsledkovo ani herne dlhodobejšie ustáliť. Vedel som, že po Petrovom odchode prischne funkcia hlavného kouča mne. Spoločne s realizačným tímom som sa snažil od prvého tréningu hráčom vštepiť určité záležitosti, aby bol na ihrisku poriadok a každý vedel, čo má robiť.

Vydarila sa nám zimná príprava. Nadobudli sme určité sebavedomie, s ktorým sme vstupovali do jarných bojov. Herne aj výsledkovo sme sa chytili a ukázali progres.

Nanešťastie, vrcholy sezóny v podobe pohára a baráže o Európsku konferenčnú ligu nám tesne nevyšli. Nemáme sa ale za čo hanbiť. Za ostatného pol roka sme ukázali, že môžeme byť v budúcnosti úspešní.

Prísť na post hlavného kouča po piatich prehrách v rade nie je jednoduchá pozícia. Čo ste potrebovali tímu vštepiť?

Vhod nám prišla zimná prestávka, pretože naše výsledky boli skutočne zlé. Potrebovali sme mužstvo znova nakopnúť. Dôležitá bola kvalitná príprava.

Hráči potreboval nabrať potrebné sebavedomie. To prichádzalo s dobrými výkonmi a výsledkami. Vždy sme sa sústredili na nasledujúci zápas. Nemali sme hlavu v oblakoch o piatich víťazstvách v rade. Zvládli sme aj náročnejšie anglické týždne, kedy sme hrali zápasy aj v strede cyklu. Každý sa dokázal vnútorne nastaviť. Kondične sme boli dobre pripravení a prekonali sme aj únavu.
Napísali sme Spolupráca so Sládekom? Je jedno kto dá gól, hlavne nech som to ja, smeje sa Častkovčan Harsányi Čítajte

Aká bola atmosféra v kabíne?

Keď sme na jeseň prehrávali zápas za zápasom, nebola ideálna. Keď sme však hráčov správne podchytili a snažili sa im pomôcť, aura šatne sa výrazne zlepšila. A s víťazstvami sa postupne čistila.
Aj toto sa v článku dočítate

Ktorí hráči zaznamenali najvýraznejší výkonnostný posun?

Prečo šiel v závere sezóny do brány miesto Kukučku Iliev?

Čo pomohlo oživiť Azanga a urobiť z neho druhého najlepšieho strelca súťaže?

Ktorá liga by podľa Ančicovho názoru najviac sedela Kadákovi?

Ako vníma svoj prínos a pôsobenie v pozícií hlavného trénera?

Má záujem pokračovať v štruktúrach AS Trenčín?

Boli sme v náročnej situácií. Liga sa prerozdelila na dve polovice a určitú fázu sme boli možno tri body od baráže. Vtedy sa to mohlo ešte všelijako zvrtnúť. Na chlapcov bol vyvíjaný tlak prakticky každý zápas. Nechceli sme predsa dopustiť, aby sa tu zapakovala situácia spred pár rokov, kedy sme cez leto vyradili Feyenoord Rotterdam a na konci sezóny hrali baráž proti Popradu.

Tento tím má veľký potenciál. A z väčšej časti ho aj na jar napĺňali.

Ktoré mená by ste spomenuli v otázke výkonnostného rastu?

O Kadákovi sa baviť ani nemusíme. Celú sezónu podával konštantne dobré výkony. Troška v určitých fázach pribrzdil zdravotný stav. Prvú polovicu roka hral veľmi dobre Lavrinčík, ktorý dokázal nahradiť na pozícií „šestky“ El Mahdiouiho. Tiež bol však zranený a celú zimnú prípravu s nami netrénoval. Napriek tomu sa dal zdravotne doporiadku a na jar bol platnou súčasťou tímu.

Hollý ako chlapec z dorastu sa bez problémov v tíme udomácnil a posledné zápasy bol dôležitou súčasťou základnej zostavy.

Oživili sme Azanga, ktorý bol oproti jeseni v jarnej časti úplne iný hráč.

Na konci jari vyskočil Kupusovič a potvrdil streleckú formu. Pomohol Bajnovič, ktorý dal do hry rozvahu. A spomenúť by som mohol aj ďalších...

Prakticky celú sezónu bol v bráne Kukučka, ktorého v závere sezóny vystriedal Iliev. Prečo?

Chceli sme ho vidieť v akcií. Keď ku nám prišiel, bol zranený. Vôbec nešlo o to, že by Michal chytal zle. Máme troch kvalitných gólmanov a príležitosť sme chceli dať viacerým.

Čo sa týka Kadáka, dozrel už čas, aby odišiel do zahraničia?

Aktuálna sezóna ukázala, že by mohol byť pripravený. Bol najproduktívnejším hráčom súťaže. Samozrejme, nebude to mať jednoduché, ale vzhľadom na jeho silnú vôľu a talent verím, že sa dokáže rýchlo presadiť. Nemôžeme o ňom povedať, že by bol mladý a začínajúci hráč. Ide už o skúseného stredopoliara. On sa cíti vnútorne nachystaný, držím mu palce v ďalších krokoch kariéry.

Ktorá európska súťaž by mu sedela?

Na rozjazd holandská, neskôr si ho viem predstaviť v Španielsku.

V jarných bojoch ožil Azango a bol druhým najlepším strelcom ligy. Čo mu pomohlo?

S Filipom treba veľa debatovať. Je citlivý a dobrý chlapec. Keď cíti dôveru, odpláca sa výbornými výkonmi. Keď sa odklonil od filozofie klubu, ukázali sme mu, že sa týmto smerom nemôže uberať.

Má v sebe obrovský potenciál. Prospela mu aj zmena, keď sme ho prehodili z ľavého krídla na pravé. Začal byť produktívny, strieľal góly. Pozdvihli ho aj dobré výkony Yema, s ktorým spolupracoval na krídle.

Fortuna liga bude mať až troch nováčikov, keďže Senica a Sereď nesplnili podmienky účasti a Pohronie vypadlo. Ako sa vám pozdáva aktuálny formát súťaže?

Najradšej by som bol, aby všetky tímy odohrali spoločne kompletnú sezónu. Celistvo sa ukážu možnosti každého tímu. Zoberte si napríklad nás. Dostali sme sa do formy a pri jednoliatom formáte, sme mohli tabuľkou stúpať aj vyššie.

Nie som presvedčený o tom, že Slovensko ponúka možnosti hrať s dvanástimi profesionálnymi tímami.

Aké bolo nastavenie mužstva pred rozhodujúcim zápasom o Európsku konferenčnú ligu v Dunajskej Strede?

Videl som na hráčoch odhodlanie a chuť zabojovať o dobrý výsledok. Po Žiline bolo vidieť, že ešte nemajú chuť odísť na dovolenky. Snažili sme sa ich motivovať. Stretnutie sa hralo pred plnými tribúnami, na čo sme posledné mesiace neboli zvyknutí.

Dunajská Streda na nás na začiatku vyletela, ale skonsolidovali sme sa. V druhom polčase sme strelili gól a boli lepším tímom. Mrzí nás situácia z 85. minúty, kedy sme zápas stratili.

Aj máte na brankára Ilieva ťažké srdce?

Chceme, aby bol náš brankár vysoko postavený. Každá situácia na ihrisku je o správnom rozhodnutí. V tomto prípade zbytočne chyboval. Na druhej strane, predtým nás veľakrát zachránil. Lopta však smerovala popri autovej čiare a náš hráč dobiehal súpera. Keby zostal v bráne, nič sa neudeje.

Aké slová ste adresovali po neúspešnej baráži kabíne?

Poďakoval som sa za sezónu. Bolo z nich cítiť sklamanie. Mal som pocit, že potrebujú povzbudenie.

Jarná časť dala pozitívny odkaz do ďalšej práce. Na čo by si tento tím mohol trúfať, ak by zostal pohromade?

V prvom rade by sa mal kvalifikovať do hornej šestky. To sú nemenné ciele ako aj v nedávno skončenom ročníku.

A útok na pohárovú Európu?

Ambície budú určite vysoké. Zvlášť vzhľadom na to, že tento tím má veľký potenciál. Pohárová miestenka nemusí byť nereálna.

Prvý raz ste na vlastnej koži okúsili pozíciu hlavného trénera. Aký máte zo seba pocit?

Možno to znie arogantne, ale nikdy som o sebe nepochyboval. Potreboval som dostať šancu a dokázať, že na to mám. Zo zodpovednosti hlavného kouča som nebol nikdy vystrašený. Štyri roky pracujem pri mužskom futbale, mám už nejaké skúsenosti.

Takže ste spokojný?

Urobil som progres. Napredujem a verím, že v podobnom trende budem pokračovať ďalej. Bez tvrdej práce, vzdelávania, pokory a zdravého sebavedomia to nepôjde. A áno, som spokojný, bez štipky arogancie.

Vaša pozícia zotrvania pri prvom tíme v pozícií hlavného trénera je nejasná. Chcete vôbec zostať?

Mám dojem, že moja misia nie je dokončená. Osobne by som rád pokračoval. Samozrejme, na ťahu je klub.

A čo ak by ste sa opäť mali vrátiť na pozíciu asistenta?

(chvíľka ticha) Pravdepodobne by som odmietol. Už by to bol pre mňa krok späť a signál toho, že by už asi nemalo zmysel zostávať v Trenčíne.

Čítajte viac: https://mytrencin.sme.sk/c/22927266/zno ... ancic.html
Ked som bol maly, bol som namyslený. Teraz uz nemam ziadnu chybu [smilie=alien.gif]

Užívateľov profilový obrázok
Juraj
Príspevky: 692
Dátum registrácie: 03.09.2014 20:48:39
Bydlisko: Trenčín

Re: Nový tréner AS Trenčín II.

Príspevok od užívateľa Juraj » 03.06.2022 11:54:51

VĎAKA za preklad.! [smilie=clap2.gif]
IBA VŠETCI SPOLU TO DOKÁŽEME !!!

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Re: Nový tréner AS Trenčín II.

Príspevok od užívateľa snapshot » 03.06.2022 13:53:41

Tak zrejme Kadak odide, ale to sa dalo cakat.
"Boh je laska" 1Jn 4:8

Užívateľov profilový obrázok
sammy
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 03.08.2007 13:38:24

Re: Nový tréner AS Trenčín II.

Príspevok od užívateľa sammy » 03.06.2022 16:08:48

asi tomu nerozumiem ale neda mi, takze ako asistent sa snazil hracom vstepit nejake ine zalezitosti ako ked sa stal hlavnym? dobre vykony yema? fakt nerozumiem..

handel
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 21.08.2011 18:53:54

Re: Nový tréner AS Trenčín II.

Príspevok od užívateľa handel » 03.06.2022 18:43:25

sammy jemu nie je rozumieť toho viac, hlavne že samochvála mu nesmrdí, tá mu ide dokonale (trápne)

GULIVER
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: Nový tréner AS Trenčín II.

Príspevok od užívateľa GULIVER » 03.06.2022 21:38:35

Kadak nech ide, cisla ma, ale nie je to ono. Mne pride taky nemasny neslany. Bodaj by spravil prleknu karieru.
Od kapitana cakam omnoho viac

Napísať odpoveď