Nový tréner AS Trenčín

Diskusia k hráčom "A" mužstva a ich pôsobeniu v Corgoň lige.

Moderátor: Moderátori

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa baki » 12.06.2022 15:10:00

Neviem, či je zrovna toto dobrý nápad. V Dánsku mal osobné problémy s hráčmi, od odchodu z DS nikde dlho nevydržal, preferuje iný štýl, aký hráme roky. Nevedeli nikoho iného zohnať, či ako? Guľa očakáva ponuku od Kováčika? Galád nech si radšej nič nehľadá. O necelý rok ho možno budeme potrebovať na ďalšiu záchranu.

pleco8
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 30.07.2011 16:22:14

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa pleco8 » 12.06.2022 16:23:42

No jo. Hráčom skončili zlaté časy keď hrali podľa toho aku mali náladu. Keď to nešlo po dobrom tak prišiel psychopat možno to bude aj na niečo dobré hráči pôjdu na 200 percent aj keď nebudú už môcť lebo by ich psychopat ugriloval zaživa celkom sa na to teším. Možno práve nadľudské nasadenie v zápasoch celých 90 minút ma dokáže prilákať späť na štadión uvidíme.

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Administrátor
Príspevky: 2666
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:50:09

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa Luboš » 12.06.2022 19:05:57

Uchylny psychopat... Nikde nevydržal dlho a hraci ho po roku vzdy utopili. Vobec sa nehodi k nasej hre. Rychlo pojde do pecka. Galad pride zas vytahovat nas zo sraciek... Jurko vele stastia !
A za ake peniaze dostavime creva tribuny? Aha, Hybala bude odvadzat 50 percent platu na vystavbu.
Nemam rad takychto kktkov!
Mám rád AS Trenčín...ale je to to najdôležitejšie v živote ?

GULIVER
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa GULIVER » 12.06.2022 20:56:55

[smilie=beer2.gif]
Som rad, neviem preco, jednoducho mam rad styl trenerov typu Hyballa.

Drzim palce [smilie=beer2.gif]

Este doplnim, znova sa tesim na zapasy, aj na pripravne. Mne je jedno, ako na tom budeme v tabulke, hlavne aby makali cely zapas. Treba tvrdu ruku na tie nase primadony.

GULIVER
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa GULIVER » 13.06.2022 08:47:11

Mozem niekoho poprosit o prepis? dik

https://sportnet.sme.sk/spravy/futbal-s ... tuna-liga/

Užívateľov profilový obrázok
sammy
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 03.08.2007 13:38:24

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa sammy » 13.06.2022 09:25:07

permu som sa rozhodol neobnovit, lebo sa mi na ten 'futbal' zle pozeralo. milion prihravok medzi obrancami a brankarom (aj ked brankara zapajali pomenej odkedy chytal kukucka, ktovie preco). nasadenie tiez ubohe, rychly prechod do utoku takmer neexistoval. emocie veskere ziadne, kapitana robil dobry futbalista a zrejme aj clovek, ale bez autority a vodcovskych kvalit. mnohi si boli isti miestom aj bez prepotenych dresov po zapase, naopak jeden z najlepsich zubairu si bol isty akurat miestom na lavicke.. skratka celkovy obraz nieco medzi poflakovanim, letargiou a vyhorenostou. v tychto suvislostiach vyber trenera dava urcity zmysel. dam tomu sancu alebo dve zo zaciatku, ale budu sa musiet sakra snazit. chcem uz po rokoch poflakovania vidiet striedat hraca kvoli tomu, ze ho chytaju krce.

Andy182
Príspevky: 400
Dátum registrácie: 27.06.2016 12:43:45

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa Andy182 » 13.06.2022 09:44:52

Vraciate sa na Slovensko po dva a pol roku. Čo vás presvedčilo, aby ste prišli do Trenčína?

Posledných šesť mesiacov som bol bez futbalu, robil som mnoho iných vecí. Potreboval som si trochu oddýchnuť od futbalu.

Bol som unavený a keď už ja som unavený, tak som veľmi unavený. Potom som začal rozmýšľať, ako ďalej.

V posledných týždňoch som cítil, že mi chýba zelený trávnik a som znovu úplne zapálený pre futbal.

Mali ste aj nejaké iné ponuky okrem Trenčína?

Áno, ale ponuka Trenčína bola zo športového hľadiska najlepšia. Ide o prvoligové mužstvo, poznám krajinu a je to mladé, dravé mužstvo s hráčmi, ktorí sú hladní po úspechu. Myslím si, že práve v takom prostredí viem najviac uplatniť svoje skúsenosti.

Chcem s nimi hrať presing a ofenzívny futbal, je to moja vizitka. Majiteľ klubu Tscheu La Ling je Holanďan a oni uznávajú útočnú hru.

Pravdepodobne ste videli niektoré zápasy Trenčína. Zmenila sa podľa vás naša najvyššia súťaž za uplynulé dva roky?

V uplynulých rokoch Fortuna liga nebola moja priorita, aj keď som sledoval, ako si počína DAC. Veľa sa zmenilo aj v Dunajskej Strede, čo sa týka hráčskeho kádra i trénerov.

Keď mi zavolal Tscheu La Ling, tak som začal trošku viac sledovať Trenčín, ale myslím si, že najlepšie je vidieť na vlastné oči zápas alebo tréningy. Video neprezradí všetky detaily.

Videl som však zápasy proti DAC či Slovanu a mám dojem, že Trenčín nebol ďaleko od víťazstva.

Hyballa: Máme v krvi disciplínu, sme ambiciózni. Preto sme najlepší
SÚVISIACI ČLÁNOK
Hyballa: Máme v krvi disciplínu, sme ambiciózni. Preto sme najlepší
Aké sú ambície Trenčína v nasledujúcej sezóne?

Prvým cieľom je hrať útočný futbal založený na gegenpressingu. Nie je to tak, že prídem za Trenčanmi, hej, chcel by som hrať taký a taký futbal. Je to môj štýl a preto ma oslovili, lebo chcú práve takýto štýl futbalu.

Čo sa týka výsledkov, chceme byť v prvej šestke a bojovať v baráži o Európu.

Trenčín oznámil už pred niekoľkými týždňami, že ste jedným z kandidátov na ich lavičku. Ako sa zrodil váš príchod do AS?

Prvý kontakt sa uskutočnil už v januári, ale bol som veľmi unavený, potreboval som pauzu. Som dobrý len vtedy, keď som čerstvý a vtedy som čerstvý vôbec nebol. Mal som trochu plné zuby futbalu.

Robil som rôzne veci, v Nemecku som mal televíznu reláciu, študoval som psychológiu, biznis koučing či manažérstvo zmien. Napísal som ďalšiu knihu, ktorá vyjde v holandčine budúci mesiac a zlepšil som si aj svoj bežecký čas na 10 kilometrov.

V apríli som však navštívil Trenčín, videl som akadémiu, ihriská a štadión, hovoril som s predstaviteľmi klubu a ten pocit bol späť. Začal mi chýbať futbal, práca s mužstvom, vášeň na tréningu. Robil som workshopy pre trénerov, ale to je iné, ako trénovať konkrétny tím. Znovu som sa cítil plný energie.

Načítavam video...
Máte za sebou turbulentné obdobie, od začiatku roku 2020 ste vystriedali štyri kluby.

Ja žijem vždy turbulentné časy, lebo som turbulentný chlapík. Na zachytenie môjho života nebude stačiť jedna autobiografia, budem musieť ich napísať viac.

No minulý rok bol naozaj špeciálny. Zaujímavý. Nie iba v negatívnom zmysle. Získal som veľa skúsenosti, bolo to pre mňa veľmi poučné.

Vo futbalovom živote je normálne, keď človeka vyhodia, ale myslím si, že aj udalosti z uplynulého roku ma spravili lepším trénerom. Takýto životopis nemá nikto, vo veku 46 rokov je Trenčín už môj devätnásty klub.

INZERCIA

Generálny manažér Trenčína, Róbert Rybníček mi povedal, že on za 19 rokov pôsobil len v jednom klube. Ľudia sú rôzni a to je v poriadku.

V Nemecku sa stále zdôrazňuje dôležitosť kontinuity. Ja to vidím inak. Ak niekto pochodil mnoho krajín na svete, je to aj výhoda, lebo má rozmanité životné skúsenosti.

Teraz som opäť na Slovensku, ale v inom meste.

AS Trenčín potvrdil meno nového trénera, z DAC kedysi spravil vicemajstra
SÚVISIACI ČLÁNOK
AS Trenčín potvrdil meno nového trénera, z DAC kedysi spravil vicemajstra
Spravili by ste spätne niečo inak? V Esbjergu ste strávili iba tri mesiace, v Türkgücü Mníchov iba dva. Veľký ohlas vyvolalo najmä vaše pôsobenie v Dánsku, kde vás hráči obviňovali aj zo sexizmu či dokonca fyzického násilia.

To, čo sa stalo v Dánsku, bolo absurdné. Okej, možno som mal nejaké nevhodné poznámky, ktoré som myslel ako vtip.

Ale to, čo so mnou robili, bolo naozaj absurdné. Médiá ma úplne zničili a majú tam aj veľmi agresívnu úniu hráčov. Čo o mne tvrdili, nie je pravda.

Ak spravím hlúposť, viem to uznať, ale toto bolo smiešne. Napokon ma nevyhodili, odišiel som sám. Nevedel som si predstaviť ďalšiu spoluprácu s tými hráčmi. Ak mali so mnou problém, mohli sa obrátiť na mňa, no oni sa hneď sťažovali únii hráčov.

Dostával som vyhrážky, mojej rodine písali hrozné veci.

Tieto udalosti však poznačili vašu reputáciu. Po oznámení, že sa stanete koučom Trenčína, sa na sociálnej sieti hneď začali objavovať komentáre, že ste blázon, čo ponižuje hráčov. Neprekáža vám to?

Určite to nie je pre mňa pozitívna reklama. Na druhej strane, počas svojej kariéry som trénoval veľa talentov, posunul som hráčov v kariére, vďaka mne prestúpili do lepších líg. Toto sú pozitívne správy, a to, čo sa stalo v Dánsku, je negatívna správa. Nezaoberám sa tým. Ja mám svoju verziu, oni svoju, každý si môže vybrať, komu verí.

Nie som sivá myš, fanúšikovia ma milujú alebo nenávidia. Stále dostávam veľa správ od priaznivcov DAC, ale mám aj hejterov. Polarizujem ľudí, poviem svoj názor, robím si svoje. Som úprimný, priamy. Pritom vo futbale je čoraz viac sivých myší.


Peter Hyballa. (Autor: TASR)
Povedali by ste znovu hráčovi, že má väčšie prsia ako jeho manželka? Práve to bol jeden kontroverzný výrok, čo dánska tlač rozpitvávala.

Ak by som to povedal Zsoltovi Kalmárovi, zasmial by sa a povedal by: okej, kouč, musím ísť za Laurou (Laura Stosno-Krohn, kondičná trénerka DAC za čias Petra Hyballu – pozn. red.) a začnem viac behať.

Táto generácia je oveľa citlivejšia na takéto veci, ako tie pred desiatimi či piatimi rokmi. Moje vtipy pred desiatimi rokmi boli drsnejšie, než tento výrok.

Na druhej strane, aj ja sa musím pozrieť do zrkadla a uvedomujem si, že ako futbalový tréner v roku 2022 už niektoré vety nemôžem povedať.

Celý príbeh v Esbjergu má však viac vrstiev, než tento jeden výrok. Do klubu nedávno vstúpili americkí investori, dánskym hráčom sa nepáčilo, že sa trénovalo dvojfázovo. Takže to bolo oveľa zložitejšie.

Ale vidíte, v Esbjergu som bol osem týždňov, počas svojej kariéry som mal aj veľa úspechov, no predsa sa ma pýtate na túto aféru.

Hyballa vraj hráčov týral a bol sexistický. Kabína sa proti nemu vzbúrila
SÚVISIACI ČLÁNOK
Hyballa vraj hráčov týral a bol sexistický. Kabína sa proti nemu vzbúrila
Na sociálnych sieťach stále zdôrazňujete, že ste empatický tréner, vo viacerých rozhovoroch ste tvrdili, že niekedy empatia je dôležitejšia než taktika. Nedávno po tom, čo ste prebrali Wislu Krakov, poľská tlač uverejnila príbeh, ako ste kázali brankárovi svojho mužstva, aby zavolal taxík a ponáhľal sa za manželkou, ktorá práve rodila, hoci ste hrali dôležitý zápas. Po udalostiach v Dánsku máte však nálepku kouča, ktorý týra svojich hráčov.

Zdôrazňujem, nikdy som neudrel žiadneho hráča. Nikdy. Uvedomujem si však, že niektoré moje výroky neboli najšťastnejšie. Vyštvali ma z Dánska a keď som odišiel, všetko prestalo. Toto je ukážkový prípad mobingu.

Sám som bol prekvapený, ako to zarezonovalo, koľko sa o tom písalo v celej Európe a ako ma označili za „terorkouča“.

INZERCIA

Mám svoj špecifický trénerský štýl. Niektorým hráčom sa to páči, niektorým nie. Ale je to o mne známe a kluby, ktoré ma oslovia, to robia práve preto. Hovoria mi: Peter, chceme túto zmenu.

Mám pocit, že aj v Dunajskej Strede sme zmenili mnoho vecí, počnúc herným štýlom.

Ani v jednom klube, kde som pôsobil, netvrdili všetci svorne, že Hyballa je top. Všetci však netvrdili ani to, že Hyballa je idiot. Sú hráči, ktorí ma milujú a sú hráči, ktorí ma nenávidia. Aj v Dánsku boli hráči, ktorým sa môj štýl páčil.

Potom ste chvíľku pobudli aj u nemeckého treťoligistu Türkgücü Mníchov. Považujete to aj spätne za dobré rozhodnutie?

Nie som typ človeka, ktorý by lamentoval nad svojimi rozhodnutiami z minulosti. V Mníchove sa mi dobre pracovalo s mužstvom, no potom sme prehrali štyri zápasy v rade a turecký prezident klubu ma vyhodil. Aj toto však bola zaujímavá skúsenosť.

S Trenčínom ste podpísali kontrakt na jeden rok. Myslíte si, že ho naplníte?

Netuším. V živote futbalového trénera sú vyhadzovy bežné. Je to súčasť našej práce.

Jasné, v mojom životopise nie je veľa tímov, kde by som strávil dva roky a viac. Ale ukážte mi trénera, ktorý to tak má. Nie je ich veľa. Môžeme položiť tú istú otázku aj klubom: prečo stále meníte trénerov?

V Dunajskej Strede sa vystriedali po mojom odchode štyria tréneri, teraz má prísť piaty. Taký je profesionálny futbal. Samozrejme, na začiatku všetci očakávajú, že ostanú spolu dlho, no je to ako v láske. Niekedy to prebehne veľmi rýchlo.

DAC ide do Európy. Kružliak: Ak by sme prehrali, boli by sme za hlupákov
SÚVISIACI ČLÁNOK
DAC ide do Európy. Kružliak: Ak by sme prehrali, boli by sme za hlupákov
Máte intenzívny vzťah aj s fanúšikmi, pôsobili ste v kluboch s veľkou fanúšikovskou základňou, či už v DAC Dunajská Streda alebo v NAC Breda. V Trenčíne však nie sú také návštevy, ako v Dunajskej Strede. Ako to vnímate?

V prvom rade chcem znovu nájsť potešenie vo svojej robote, lebo minulý rok bol nahovno. Síce poučný, ale nahovno. S Tscheum La Lingom a Róbertom Rybníčkom sme sa veľa rozprávali o futbale, a to je pre mňa smerodajné.

Tentoraz pre mňa nie je dôležité, koľko fanúšikov má klub. Mojou prioritou nebolo ani to, aby som podpísal dlhý kontrakt. Futbal je niekedy ako lotéria, všetko sa môže zmeniť veľmi rýchlo. Chcem si znovu užívať svoju prácu, to je najdôležitejšie.

Myslíte si, že vás čaká ťažšia úloha ako v DAC?

Neviem to odhadnúť. V Dunajskej Strede sme zažili nádherné časy, hrali sme výborný futbal. Strávil som tam osemnásť mesiacov, a s majiteľom klubu Oszkárom Világim sme mali veľmi dobrú spoluprácu. Možno v posledných týždňoch sme sa častejšie nezhodli, ale to je normálne. Nemôžem však naňho povedať nič zlé.

Mám 46 rokov a DAC bol pre mňa veľmi špeciálny. Každý deň sa dialo niečo, v zápasoch sme ukázali obrovskú silu a vášeň. Mal som v tíme výborných hráčov, skvelé povahy: Ľubomíra Šatku, Zsolta Kalmára, Erica Davisa, Vakouna Issoufa Baya, Martina Jedličku… Bol to naozaj môj tím, cítil som, že by pre mňa išli aj do ohňa. Nikdy na to nezabudnem.

Ak sa mi podarí niečo podobné vytvoriť aj v Trenčíne, bude to veľmi zaujímavé. Uvidíme, či po roku budem mať viac priaznivcov ako hejterov.

Kto je Peter Hyballa?
Narodil sa 5. decembra 1975 v nemeckom Bocholte, z matkinej strany má holandské korene.

Už ako 18-ročný sa stal trénerom mládeže vo svojom rodnom meste, neskôr pôsobil pri doraste vo Wolfsburgu i v Dortmunde v časoch, keď prvý tím viedol Jürgen Klopp.

Nemecká tlač ho stále označuje za objaviteľa Maria Götzeho.

Keď sa stal hlavným trénerom Alemannie Aachen, bol najmladším profesionálnym trénerom v Nemecku.

Ako hlavný tréner viedol aj Sturm Graz či NEC Nijmegen. Krátko pracoval aj v Nemeckom futbalovom zväze, kde bol zodpovedný za vzdelávanie trénerov.

Od júla 2018 až do januára 2020 bol koučom DAC Dunajská Streda, s ktorým dosiahol historické druhé miesto vo Fortuna lige.

Potom štyri mesiace pôsobil u druholigového holandského tímu NAC Breda. Od decembra 2020 do mája nasledujúceho roka viedol Wislu Krakov, s ktorým sa zachránil v najvyššej súťaži.

V lete prevzal dánskeho druholigistu Esbjerg FB, angažmán však ukončil po 72 dňoch, keď ho obvinili z toho, že týral hráčov.

Vlani na jeseň pôsobil ešte krátko v treťoligovom Türkgücü Mníchov.

V novej sezóne bude trénerom AS Trenčín.

handel
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 21.08.2011 18:53:54

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa handel » 13.06.2022 10:28:20

áno, presne povedané to o sivých myšiach [smilie=grin.gif]
Zdá sa, že päť rokov našej éry "sivých myší" (s výnimkou Moniza) prerušuje príchod Trénera (veľké T schválne), ktorý má gule a zápal pre vec.
Konečne.
A ako aj spomenuli Guliver i sammy, niektoré primadony sa preberú.

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa snapshot » 13.06.2022 15:28:10

Nuz uvidime ako to prijmu hraci typu Pires :D :D
"Boh je laska" 1Jn 4:8

filipina
Príspevky: 615
Dátum registrácie: 07.08.2014 08:59:22

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa filipina » 14.06.2022 08:26:23

Nech sa mu darí, aj keď z rozhovoru mám zmiešané pocity ...........
Ked som bol maly, bol som namyslený. Teraz uz nemam ziadnu chybu [smilie=alien.gif]

pleco8
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 30.07.2011 16:22:14

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa pleco8 » 16.06.2022 11:14:05

Guľa v DS uprednostnil DS pred Trenčínom to o niečom vypovedá.

GULIVER
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa GULIVER » 16.06.2022 12:58:54

pleco8 napísal:
16.06.2022 11:14:05
Guľa v DS uprednostnil DS pred Trenčínom to o niečom vypovedá.
Každý chodí do roboty kvôli peňázom [smilie=beer.gif]

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa snapshot » 16.06.2022 13:33:57

Peniaze plus DAC sa zucastni predkola konferencnej ligy. Kdezto v AS ho caka ovela viac prace.
"Boh je laska" 1Jn 4:8

Hamer
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 24.07.2011 07:59:36

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa Hamer » 17.06.2022 06:17:54

sammy napísal:
13.06.2022 09:25:07
...naopak jeden z najlepsich zubairu si bol isty akurat miestom na lavicke...
K trenerom sa velmi nevyjadrujem, ale nevadi mi kopanec do zadku [smilie=angry.gif] niekomu zodpovednemu za polrocne odstavenie Zubairua.
Dufam ze sa Zubairu, ktoreho mnohi porovnavaju s Ibim Rabiu dostane aspon do starej formy.
Lebo kedysi napr. Achraf Mahdioui sa po polrocnej prestavke uz nedostal u nas do povodnej formy, ale tam bolo aj zranenie.

filipina
Príspevky: 615
Dátum registrácie: 07.08.2014 08:59:22

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa filipina » 15.07.2022 09:59:25

Ked som bol maly, bol som namyslený. Teraz uz nemam ziadnu chybu [smilie=alien.gif]

Napísať odpoveď