Nový tréner AS Trenčín

Diskusia k hráčom "A" mužstva a ich pôsobeniu v Corgoň lige.

Moderátor: Moderátori

GULIVER
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa GULIVER » 28.07.2022 09:34:45

Juraj napísal:
28.07.2022 09:22:18
Bojkot domácich zápasov, aby pochopili,že nesúhlasíme s praktikami, ako vedú klub.
Iba prázdny štadión ich donúti zamyslieť sa !!!!
Nech vidia,že nie sme ovce !!!!
Ved tam aj tak v podstate nikto nechodi [smilie=clap2.gif]

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Administrátor
Príspevky: 2666
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:50:09

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa Luboš » 28.07.2022 11:08:43

Neviem rozloženie počtu akcii. Ling je väčšinový vlastník, niečo má Mesto, niečo má RR.
Od začiatku mojej práce tu na tomto fóre (kecali sme s menežérmi, večer, a tatko Ančic prišiel s dvoma novými tvarami, že čo s nimi, vedeli len Spanielsky - Aldo a David.)
Všetko sa riešilo klasicky po Slovensky. Najmudrejsi zduty Ling, keď chcel AS menezment nieco presadit, museli to urobit tak, ze to bola vlastne myslienka Linga. Myslim si ze stale sme tu pre neho idioti a blbci.
Augustove pracovne služby som si dal tak, aby som išiel na 3 domace zapasy.
Mám rád AS Trenčín...ale je to to najdôležitejšie v živote ?

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa snapshot » 28.07.2022 13:26:51

Ja sa nezastavam RR a LL. Suhlasim, ze sa vezu na uspechu z double sezon.

Ale na jednu stranu sa tu hovori aku mame uspesnu mladez a potom sa trener stazuje ze ma nasadit dvoch juniorov. Tak co chceme? Hrat s Duriskom, Piresom, Ibrahimom a dufat, ze to pojde alebo dame priestor mladym ako sme to spravili s Kukuckom (kolko sa tu na neho nadavalo) a ja Kadakom?

Povedzme si co chceme?
"Boh je laska" 1Jn 4:8

GULIVER
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa GULIVER » 28.07.2022 13:47:54


handel
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 21.08.2011 18:53:54

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa handel » 28.07.2022 13:52:40

tu je to:
Hyballova spoveď: Som človek, pre ktorého je najdôležitejšia sloboda
Prvá trénerská zmena v novom ročníku futbalovej Fortuna ligy nastala už po druhom kole. PETER HYBALLA po vzájomnej dohode končí na lavičke AS Trenčín.
Charizmatický nemecko-holandský tréner sa o svoje pocity a myšlienky podelil s jemu vlastnou úprimnosťou.


„Necítil som sa šťastný. Preto som v Trenčíne skončil. Nemá to nič spoločné s klubom ani s hráčmi, je to niečo vo mne.
Nebolo to ľahké rozhodnutie a viedol som vnútorný boj, čo s tým. Hovoril som si: Peter, vydrž do novembra či aspoň do októbra.
No, prečo vlastne?
Ľudia zostávajú vo vzťahoch, v ktorých nie sú šťastní, len preto, lebo sa boja, čo povedia ostatní.
Ja sa nebojím. Nechcem tvrdiť, že ma nezaujíma, čo povedia ostatní, lebo práve tí ostatní sa potom rozhodujú o tvojej budúcnosti.
Na tento krok bolo treba veľa odvahy.
V stredu som ešte viedol tréning, no potom som išiel za majiteľom klubu Tscheum La Lingom a povedal som mu, aby sme to ukončili. Neskúšal ma presvedčiť, aby som zmenil názor.
Viem, že nasledujúce dni budú ťažké a určite ani v mojom životopise nevyzerá dobre, že som skončil v klube po šiestich týždňoch.
Nemal som v Trenčíne nejaké veľké konflikty, veď som tu bol ešte krátko. S tímom sme si sadli a keď sa objavila v médiách správa o mojom konci, mnoho hráčov sa mi ozvalo.
Bol to pre nich šok. „Kouč, ja som sa ešte nikdy od nikoho nenaučil toľko o futbale, ako od vás. A nie iba o futbale, ale o živote,“ písali mi.
Viem, že som dobrý tréner, no futbal ma v poslednom období nenapĺňal. Často sa v súvislosti s futbalom hovorí o vášni, no je to chladný biznis, v ktorom sa presadzujú chladní ľudia, ktorí si vedia zachovať poker face (výraz hráča pokru).
Ja nie som chladný človek a už vôbec nie poker face. Ak hráš gegenpressing, musíš do toho dať vášeň a energiu.
Život futbalového trénera nie je jednoduchý. Ak zvíťazíš, si hrdina, ak prehráš, zrúti sa ti svet. Vždy som si myslel, že keď príde úspech, príde aj šťastie. No je to naopak. Ak si nájdeš šťastie, príde aj úspech.
Každý vie, že som bojovník a teraz budem bojovať za svoje šťastie.
Ponuku Trenčína som prijal, lebo som chcel skúsiť, čo to so mnou spraví. Po udalostiach v Dánsku som pôsobil v treťoligovom Türkgücü Mníchov, ale tam som už bol totálne vyhorený. Dal som si pauzu a po nej som znovu mal chuť to skúsiť. Pustil som sa do práce v Trenčíne.
Dni však plynuli a nebolo mi lepšie. Tréningy ma bavili, no život trénera je veľmi osamelý. Rok tu, pol roka tam, zase nový byt v novom meste, v cudzom meste, kde nikoho nepoznáš, nehovoríš miestnym jazykom, nemáš priateľov a po večeroch môžeš rozmýšľať akurát nad tým, či by proti Ružomberku bolo lepšie rozostavenie 4-4-2 alebo 4-3-3.
Lenže byť futbalový tréner je tiež len zamestnanie a ako pri každom zamestnaní, aj tu je dôležité, aby človek popri ňom mal aj svoj vlastný život.
Ak by som mal dať radu trénerom, ktorí túžia po kariére v zahraničí, znela by nasledovne: Vždy si so sebou priveďte asistenta.
Aj v Dunajskej Strede boli dni, keď mi bolo ťažko, no mal som pri sebe skvelý realizačný tím, štyroch kamarátov, ktorí ma v tých chvíľach podržali. Samota môže byť vyčerpávajúca a momentálne som sa s tým nedokázal popasovať.
Viem, že veľa trénerov to takto cíti, ale nikto o tom nehovorí. Nikto nechce vyzerať ako slaboch. Pritom osamelosť, úzkosť a depresie sú častým problémom aj u trénerov. Hovorím o tom teraz otvorene aj preto, lebo možno tým pomôžem iným kolegom.
Som človek, pre ktorého je najdôležitejšia sloboda. Uvažujem nad tým, že si založím vlastný biznis, otvorím si akadémiu pre trénerov, možno skúsim niečo ako motivačný spíker či storyteller. Veď mám za sebou nevšednú story, z ktorej môžem čerpať.
Ak budem sám sebe šéfom, nikto mi nebude môcť kázať, čo komu môžem povedať a čo nie.
Iste, som asi jeden z najbláznivejších ľudí, akých poznáte. No veľa ľudí mi tvrdí, že ich inšpirujem. Tak je možno načase skúsiť, či z toho neviem niečo vyťažiť aj v inej oblasti.
Mám 46 rokov a tridsať rokov sa venujem trénovaniu. Je to pre mňa komfortná zóna, z ktorej teraz musím vystúpiť. Všetko som dal futbalu, no moja duša na tom nebola dobre. Teraz je mojím cieľom, aby sa znovu dostala do top formy.
Po tom, čo som ukončil spoluprácu s Trenčínom, sa ma niekto pýtal, či chcem definitívne skončiť s trénovaním. Nepoznám odpoveď. Nenaplánoval som si teraz celú svoju budúcnosť. Jednoducho som bol nešťastný a preto odchádzam.
Pokojne sa však môže stať, že o niekoľko mesiacov zistím, aký som bol idiot, futbal mi znova začne chýbať a vrátim sa do trénerského kolotoča.“

handel
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 21.08.2011 18:53:54

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa handel » 28.07.2022 14:00:15

no neviem, divné, so samotou musel predsa dopredu počítať...

pointa z tej omáčky bude zrejme vo vete: "Ak budem sám sebe šéfom, nikto mi nebude môcť kázať, čo komu môžem povedať a čo nie."

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa snapshot » 28.07.2022 15:30:58

Cely ten rozhovor je zvlastny. lebo povie ze tu bol iba 6 tyzdnov ale potom povie:
"Bol to pre nich šok. „Kouč, ja som sa ešte nikdy od nikoho nenaučil toľko o futbale, ako od vás. A nie iba o futbale, ale o živote,“ písali mi.
Viem, že som dobrý tréner, no futbal ma v poslednom období nenapĺňal. Často sa v súvislosti s futbalom hovorí o vášni, no je to chladný biznis, v ktorom sa presadzujú chladní ľudia, ktorí si vedia zachovať poker face (výraz hráča pokru)."

Potom je vasnivy, ale potom je vyhoreny. Nedoviedol si asistenta, bol osamely. Asi moc pozera Ted Lasso show.


Uz pred 2 mesiacmi som premyslal kto spravil lepsie DAC ze ma Gulu alebo my ze mame gegenpressingera. Uz vieme odpoved
"Boh je laska" 1Jn 4:8

legolas380
Príspevky: 515
Dátum registrácie: 30.08.2010 20:08:24

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa legolas380 » 28.07.2022 15:48:27

tazko povedat ci to co je tam napisane je uprimne alebo nie. nakydt na klub by mu v buducnosti isto nepomohlo. na druhej strane zazil som nieco podobne a byt sam v cudzom meste nie je dobre. proste asi vyhorel... sevelu by som prijal. ale ako som spominal vyssie nikto kto ma ambicie sem nepojde. u nas trener volnost nedostane. ak je ale vola vedenia mat aspon nejakych hracov trencanov tak som za. lenze to chce cas aby z nich nieco bolo. potom ich predaju skor ako pride nejaky uspech a zas dokola. preto zapakujem. nech RR povie kolko mu chyba penazi na ten stadion a ci potom aj chcu o nieco hrat alebo to robit ako doteraz. clovek sa na to moze hned vykaslat a nenicit si iluzie

handel
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 21.08.2011 18:53:54

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa handel » 28.07.2022 16:30:22

takže ide sa zrejme hľadať nejaká poslušná pokorná bábková figúrka pritakávajúca vedeniu ktoré mu bude určovať nielen filozofiu -spôsob hry, ale aj zostavy či taktiku v zápasoch...
a ak sa náhodou omylom opäť najme niekto s vlastnou hlavou a názormi, tak sa rýchlo zrodí "vzájomná dohoda po obojstrannom vyhodnotení aktuálnej situácie" [smilie=thumbsdown.gif] [smilie=wall.gif] [smilie=angry.gif] [smilie=slap.gif] [smilie=snap.gif] [smilie=sneaky.gif] [smilie=weep.gif] [smilie=yucky.gif] [smilie=rip.gif]
+ [smilie=wave.gif]

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa snapshot » 28.07.2022 18:01:40

pani keby to bolo tak ako pisete, povedal by to na plnu hubu. Toto je skor o jeho psychike podla mna
"Boh je laska" 1Jn 4:8

ban
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 13.09.2017 07:29:37

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa ban » 28.07.2022 18:30:52

Neviem ktory trener zoberie ponuku z Trenčína. Myslim ze pred minulou sezonou povedal RR ze trener Hlinka si nevyberie hracov ale bude hrat s tym co dostane. Teraz je jasne ze ani len asistentov si tu trener nevyberie. Proste robi s tým co mu daju, spolupracuje s tym koho mu nanominuju a hrat styl ktory mu nariadia. Trenčín mozno ani nepotrebuje trenera. Staci aby nejaky asistent viedol treningy, ostatne su prikazy spolumajitela a manazera v jednej osobe bez sebareflexie, ktory nikdy sam seba naodvola.

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa snapshot » 28.07.2022 20:22:50

ban napísal:
28.07.2022 18:30:52
Neviem ktory trener zoberie ponuku z Trenčína.

Ja by som sa vykaslal na hladanie trenera. Majo Zimen tam je, nech dostane priestor. Nech ukaze, ci ma na to byt hlavny alebo vecny asistent ako Tarkovic
"Boh je laska" 1Jn 4:8

Heimerdinger
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 13.03.2015 21:13:45

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa Heimerdinger » 28.07.2022 22:36:39

Ano, Zimen by mohol prekvapit, ako asistent ma skusenosti dost, aj zo zaujimavych klubov ako Plzen, Snad dostane sancu.

GULIVER
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa GULIVER » 29.07.2022 07:20:19

Neni jedno kto trénuje? Veď má nanominovaný systém a hráčov, čo musia hrať.-- [smilie=blink.gif]

filipina
Príspevky: 615
Dátum registrácie: 07.08.2014 08:59:22

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa filipina » 29.07.2022 08:36:51

GULIVER napísal:
29.07.2022 07:20:19
Neni jedno kto trénuje? Veď má nanominovaný systém a hráčov, čo musia hrať.-- [smilie=blink.gif]
Presne - veď my dlhodobo hľadáme NESVOJPRÁVNEHO trénera !!!!
Ked som bol maly, bol som namyslený. Teraz uz nemam ziadnu chybu [smilie=alien.gif]

Napísať odpoveď