Nový tréner AS Trenčín

Diskusia k hráčom "A" mužstva a ich pôsobeniu v Corgoň lige.

Moderátor: Moderátori

filipina
Príspevky: 615
Dátum registrácie: 07.08.2014 08:59:22

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa filipina » 04.05.2021 08:18:10

V 1. rade musí tréner dostať voľnú ruku v nomináciách i kaučovaní (a to nedostane) a v 2. rade musí dostať priestor a čas (a to podľa doterajšieho vývoja ako to -nielen v TN- nedostane). Takže toto mužstvo, keby trénoval Muríňo, tak to vidím max. na 3. miesto ........ Tak by som povedal, že pokiaľ nenájdeme trochu skúseného trénera s nejakými právomocami a posilnením kádru, bude nasledujúca sezóna vyzerať ako táto, príp. minulá ....
Ked som bol maly, bol som namyslený. Teraz uz nemam ziadnu chybu [smilie=alien.gif]

GULIVER
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa GULIVER » 04.05.2021 11:57:33

Ja síce kritizujem hráčov, ale základ je v podstate v pohode, treba to ale doplniť a nemať veľké očakávania.
V bráne Šemrinec, dvojka Bergsen, Kukučku poslať na rok do Dubnice, nech sa trochu vychytá, lebo je moc mladý na jednotku a na dvojku ho tu nemá zmysel držať,
Obrana je celkom v pohode. Šulek-Križan-Ramón-Madu/Pirinen. Yem zatiaľ vôbec nepresvedčil.
V zálohe skúsiť Zubairu, pred nimi Kmeť (ked sa uzdraví) a Kadák/Roguljič. Poprípade skúsiť niekoho ako De Kampsa dotiahnuť.
Krídla nám horia už dlhšiu dobu, nevedia sa presadiť a je jedno ktoré krídlo je v základe. Možno pomôže Azango, skôr nie...
Utočníka nemáme, ani Čatakovič ani Ikoba vôbec nepasujú do nášho systému. Ideálny pre nás je niekto ako bol Depetris za mlada alebo Janga.
Ak to takto vyskladáme, tak by sme mohli hrať hornú 6-ku pravidelne, poprípade sem tam atakovať 3. miesto.
Na vyššie umiestnenie nemáme, Na to máme slabú zálohu, slabé krídla a nemáme útočníka.
Naši odchovanci nás tiež z biedy nevytrhnú, na ligu bude mať Gajdoš a Demitra časom. Tučný, Gaži, Kadák, Letenay je len priemer a skôr hráči pre druhú ligu (sami vidíme, že tí chalani nehrajú v U21) ako bol Kvocera a spol. Tí mladí chalani síce vyzerajú dobre, ale to len preto, že konkurenciu im robí Corryn, Ghali a spol., Pri hráčoch ako Kalu, Jairo, Van Kessel alebo Moses by vyzerali ako amateri.
Problém je ale hlší, vedenie si myslelo, že keď dotiahne pár hráčov zo zlatej generácie, tak sa to spraví, ale tak to nefunguje, tí chalani už majú najlepšie za sebou a jediný, kto sa vždy presadí je Van Kessel...Koolwijk, Yem, Depetris sú len slabí odvar toho, čo hrali kedysi. Ešte uvidíme čo Ramón a Madu.

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Administrátor
Príspevky: 2666
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:50:09

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa Luboš » 05.05.2021 10:33:09

mato ševela ???
aďo gula ???
Mám rád AS Trenčín...ale je to to najdôležitejšie v živote ?

Andy182
Príspevky: 400
Dátum registrácie: 27.06.2016 12:43:45

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa Andy182 » 05.05.2021 13:56:55

Maťo predĺžil do konca budúcej sezóny... podľa mňa ho nevyhodia...
skôr Aďo

Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa baki » 05.05.2021 16:27:25

Aďo by bol total recall. Bojovať s čínskymi miliónmi je ťažké. Aj podľa výsledkov v EL je vidieť, že Slavia sa zvyšku českej ligy vzdialila. Ak by ho Plzeň vyhodila a mal by záujem, určite by som ho bral. Otázka je, či by LL bol ochotný naplniť jeho finančné požiadavky.

GULIVER
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa GULIVER » 07.05.2021 07:27:33

Vie to tu niekto hodiť prosím Vás?

https://mytrencin.sme.sk/c/22654450/vie ... rizan.html

Andy182
Príspevky: 400
Dátum registrácie: 27.06.2016 12:43:45

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa Andy182 » 07.05.2021 08:09:50

Momentálna situácia v klube nevyzerá dobre. Sledujete, čo sa v FC Nitra deje?

Popravde, je mi to ľúto. Nitra je mojou srdcovkou. Vidieť ju v aktuálnom stave je skutočne na zaplakanie. Ani za mojich čias nebola situácia ružová. Stalo sa, že sme peniaze nedostali aj dva či tri mesiace. Veľmi sme to neriešili, pretože v kabíne bola fantastická partia. Vtedy šli problémy bokom.

Rozumiem súčasným hráčom. Dúfam, že sa všetko dá čo najrýchlejšie do poriadku. Takto sa predsa nedá fungovať a nemá to význam. Že nedostali licenciu, sa ani nečudujem.

Kariéra futbalistu vie byť vrtkavá. Prišli vám na um aj myšlienky, že by ste sa vzdali sna o profesionálnej kariére a hrali regionálnu ligu v rodných Plášťovciach?

Nikdy som to nechcel zabaliť. Bol som šťastný, že som sa mohol futbalom živiť. Vážim si, že mám tú česť. Potreboval som na to aj kúsok šťastia.

Neľahké obdobie som prežíval po prestupe do Puskásovej akadémie. Už som sa videl v oblakoch a ako majster sveta...

Po polroku som sa cítil zničený po fyzickej aj psychickej stránke. Nemal som skutočnú radosť z futbalu. Mal som obavy, čo so mnou bude a kde budem pokračovať.

Vždy som si však veril a nezabalil to.

V čom bol problém?

Prišiel som pomerne neskoro. Mužstvo sa vracalo z prípravného kempu v Španielsku. Tím už bol vybudovaný a mal svoj rytmus. Nepodarilo sa mi dostať do základnej jedenástky. Zväčša som zohrieval lavičku, alebo sedačku na tribúne. V priebehu pár mesiacov sa vystriedali až traja tréneri.

Maďarsko je špecifické, mladí hráči veľa priestoru nedostávajú. Liga je plná skúsených hráčov. V klube bol dostatok financií na to, aby si mohli dovoliť hráčov z lepších súťaží. Namiesto mňa zobrali chlapa z holandskej Eredivisie.

Ako vyznieva porovnanie medzi slovenskou a maďarskou ligou?

U nás sa hrá oveľa fyzickejší futbal, to Maďari nemajú radi. Súťaž našich južných susedov je plná starších a skúsenejších hráčov. U nás sa kluby orientujú najmä na mladíkov a hrá sa ofenzívny futbal. Od nás je pre začínajúcich futbalistov väčšia šanca dostať sa do sveta.

Čo sa týka finančných podmienok, štadiónov, celkovej infraštruktúry a servisu je Maďarsko popredu. Hráč sa tam cíti komfortnejšie.

Bol návrat na Slovensko do Trenčína vykúpením?

Mal som rôzne ponuky. Iný maďarský klub, Cyprus, na Slovensku sa zaujímal aj Ružomberok. Trenčín mi ponúkol zaujímavú možnosť rastu a zlepšenia. Vedel som, že v defenzívnej činnosti som na dobrej úrovni. Horšie to bolo s ofenzívnou stránkou hry. Urobil som dobre a postupne som sa vypracoval na to, čo som dnes.

Čo potrebujete na to, aby ste sa na ihrisku cítili komfortne a mohli podávať plnohodnotné výkony?

Nepotrebujem veľa. Nemám problémy s vnútornou motiváciou. Dôležitá je sila kabíny. Aby sme si vzájomne kryli chrbát a mohli sa na seba vzájomne spoľahnúť.

Hovoríte o kabíne. Tá trenčianska je plná rôznych kultúr, čo pre dokonalé ladenie nemusí vždy byť jednoduché.

Zažil som už viacero kolektívov. Aj v Trenčíne sa každý pol rok mení veľa hráčov. Sme na dobrej ceste. Sme partia mladých ľudí, zjednoducujeme sa. Keď to porovnám s obdobím, kedy som na Sihoť prišiel, sme lepší kolektív.

V závere apríla opustil kabínu tréner Stijn Vreven. Aký bol?

Špecifický. Mal svoju víziu a stratégiu, ktorú nás chcel naučiť. Určité veci boli akoby nalinajkované. Chcel, aby sme robili presne to, čo si zaumienil. Chýbala nám na ihrisku väčšia voľnosť v hre.

Ako kouča ho nehodnotím zle. Treba si z každého zobrať pozitívne vlastnosti.

Bol prístupný k diskusií?

Veľa sa rozprával s kabínou ako takou. Individuálne prevažne s tými, ktorí robili chyby alebo veci, ktoré sa mu nepozdávali.

Zo začiatku v prevažnej miere nastupovali zahraniční hráči. Nemali ste dojem, že ich až príliš presadzuje?

Ťažko povedať, čo sa mu odohrávalo v hlave. Skôr som mal občas dojem, že niektorí chlapci z lavičky by zapasovali na ihrisku viac. Zostava vždy bola jeho rozhodnutím a to všetci musíme rešpektovať. Úspechy aj neúspechy šli aj na jeho tričko.

Je súčasný tréner Juraj Ančic iný?

Lepšie si rozumie s mladými hráčmi. Nedáva ich pod taký tlak ako Vreven. Tým pádom majú chalani viac voľnosti. Naša hra dostala novú tvár, čo aj bolo cítiť v dueli proti Zlatým Moravciam. Prišli šance, góly i lepší prejav pre oči.

Nie všetko je len o neustálom držaní lopty. Aj to možno stálo Vrevena stoličku.

Vypracovali ste sa na jedného z lídrov na ihrisku. Máte radi túto pozíciu?

Nebojím sa jej. Zažil som kabínu v Nitre, kde tempo udával Hroššo s Kóňom. Viem, čo pozícia lídra obnáša. Dokážem sa s tým vysporiadať.

V polovici jesene sa AS Trenčín krčil na dne ligovej tabuľky. Verili ste v tých chvíľach v postup do majstrovskej časti nadstavby?

Bola to doba hlúpych gólov po individuálnych chybách. To sa potom odzrkadlilo na výsledkoch i atmosfére v kabíne. Na štadión sme chodili akoby za trest. Potom sme to zlomili dvoma či troma zápasmi, ktoré sme neprehrali.

Často sme boli na prílišnej sínusoide, že sa buď darilo alebo absolútne nedarilo. Chýbala určitá konzistentnosť.

Viete sa poriadne nasrdiť, ak vidíte, že vaši spoluhráči hrajú pod možnosti, prípadne na ihrisku pôsobia, že je im všetko jedno?

Mal som veľa konfliktov. Fanúšikovia a širšia verejnosť nevidia do kabíny. Nevedia, čo sa odohráva počas týždenných mikrocyklov na tréningov. Viem byť impulzívny, ak vidím, že niekto nie je koncentrovaný, prípadne sa mu nechce. To je pre mňa neakceptovateľné. Ak treba, použijem aj tvrdé slová. Následne sa dotyčnému snažím vysvetliť, že nie vždy sa dajú veci riešiť iba pozitívnymi slovami.

Postup do hornej šestky ste zvládli. Hra v nadstavbovej časti dlho pripomínala poriadny futbalový kŕč. Pritom sa očakávalo skôr uvoľnenie.

Spadla na nás „deka“. Namiesto toho, aby sme v kabíne mali pohodu a radosť, že môžeme hrať zápasy proti top tímom, prišlo toto. Mali sme náročné tréningy. Tréner od nás vyžadoval ešte viac a dusil nás. Možno mohla prísť akcia na utuženie kolektívu a kouč si mohol hráčov prikloniť na svoju stranu.

Stále ste reálne v hre o pohárovú Európu. Potrebujete, aby Slovan Bratislava vyhral ligu i Slovnaft Cup. Láka vás letné dobrodružstvo?

Nie je to v našich rukách, ako po stretnutí proti ViOnu povedal aj tréner Ančic. Keď to bude aktuálne, budeme to riešiť.

Hrať európske súťaže je motivácia pre každého futbalistu. Musí predsa urobiť kus práce počas celej sezóny, aby jeho tím patril medzi najlepšie a mal tú možnosť.

A čo vaša vášeň rybolov?

Našiel som si obľúbené jazero Zemník pri Krivosúd-Bodovke. Venujem sa športovému rybolovu. Čo ulovím aj pustím späť do vody. Keď mám voľno, dohodneme sa aj s kamarátom a na deň a pol vybehneme zachytať si.

Keď som na Zemník prišiel prvýkrát, správca jazera ma spoznal. Kým som vôbec nahodil udice, rozprávali sme sa o futbale dve hodiny. (smiech)

red47
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 26.06.2009 09:57:16

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa red47 » 09.05.2021 11:35:11

Tak Guľa je definitívne voľný...Podľa mňa ideálna volba...Myslím,že by nemusel byť drahší ako zahraničný tréner....

GULIVER
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa GULIVER » 09.05.2021 11:37:05

red47 napísal:
09.05.2021 11:35:11
Tak Guľa je definitívne voľný...Podľa mňa ideálna volba...Myslím,že by nemusel byť drahší ako zahraničný tréner....
Koncepcne je pre nas idealny.
Z jeho pohladu, je by bola blbost sa vratit.

Užívateľov profilový obrázok
Juraj
Príspevky: 692
Dátum registrácie: 03.09.2014 20:48:39
Bydlisko: Trenčín

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa Juraj » 09.05.2021 16:45:51

Nám nepomôže ani Mourinho, my potrebujeme ozajstného stopéra a strelca...
Godála a Maleca...
Aj keď Guľu by som bral...
IBA VŠETCI SPOLU TO DOKÁŽEME !!!

handel
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 21.08.2011 18:53:54

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa handel » 09.05.2021 19:45:43

pochybujem že by sme ho dokázali zaplatiť, smetiari už majú jasno že sa oňho pobijú Kmotor a Világi :
https://sportnet.sme.sk/spravy/adrian-g ... ria-plzen/

filipina
Príspevky: 615
Dátum registrácie: 07.08.2014 08:59:22

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa filipina » 10.05.2021 12:31:40

handel napísal:
09.05.2021 19:45:43
pochybujem že by sme ho dokázali zaplatiť, smetiari už majú jasno že sa oňho pobijú Kmotor a Világi :
https://sportnet.sme.sk/spravy/adrian-g ... ria-plzen/
Skôr Oskar ftipkár, lebo v skube je snáď Vajz starší jasný .........., ale aj v DS je hodne vratká stolička.
Ked som bol maly, bol som namyslený. Teraz uz nemam ziadnu chybu [smilie=alien.gif]

GULIVER
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa GULIVER » 10.05.2021 17:22:36

Najlepsi by bol Hyballa. Uz je v podstate volny.

Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa baki » 14.05.2021 23:11:30

Myslím si, že sa Guľa teraz na Slovensko nebude chcieť vrátiť. V SkuBe už je Weiss na 5 rokov a Maďari pôjdu opäť do zahraničného trénera. Podľa mňa by mohol ísť v rámci ČR do menšieho klubu z prvej polovice tabuľky a zabojovať o Európu. Alebo do Poľska.

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa snapshot » 02.06.2021 18:45:20

Takže Peter Hlinka. Osobne vôbec netuším čo od neho čakať.
"Boh je laska" 1Jn 4:8

Napísať odpoveď