Nový tréner AS Trenčín

Diskusia k hráčom "A" mužstva a ich pôsobeniu v Corgoň lige.

Moderátor: Moderátori

falco
Príspevky: 298
Dátum registrácie: 05.04.2014 06:55:09

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa falco » 02.06.2021 19:00:39

No asi opäť nič kde na tých trénerov chodia

Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa baki » 02.06.2021 19:12:48

Neskúsený Hlinka na jeden rok... Chceli sme to urobiť, ako sme najlepšie vedeli, ale dopadlo to ako vždy. [smilie=blink.gif]

GULIVER
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa GULIVER » 02.06.2021 19:25:28

Hlavne ze Hyballa je volny. Ale Hlinka bol asi lacny.

Nelamem nad nim palicu. On zato nemoze...

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa snapshot » 02.06.2021 20:01:25

uz sme tu mali neovereneho KOehlera, ktory teraz zarezava v 21tke Bazileja. Terza tento.

Mozno vedia co robia ale opat niekto bez skusenosti, bez znalosti ligy a mladych.
"Boh je laska" 1Jn 4:8

handel
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 21.08.2011 18:53:54

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa handel » 03.06.2021 07:22:01

ani mňa to nenadchlo ale nebudem dopredu nad ním lámať palicu,
skrátka asi práve on najlepšie splňoval základné požiadavky LL - sľub o presadzovaní hurá futbalu za každých okolností + nepýtal veľa,
ale samozrejme dúfam že sa mu bude dariť, hlavne aby mu pozháňali kvalitný hráčsky materiál - to bude to najdôležitejšie

filipina
Príspevky: 615
Dátum registrácie: 07.08.2014 08:59:22

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa filipina » 03.06.2021 07:43:31

Aspoň "pro forma" ste s ním mali podpísať zmluvu na 2 roky s opciou, že akože nech niečo buduje s s nejakou perspektívou [smilie=arrow2.gif] [smilie=arrow2.gif]
Ked som bol maly, bol som namyslený. Teraz uz nemam ziadnu chybu [smilie=alien.gif]

GULIVER
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa GULIVER » 03.06.2021 09:18:54

filipina napísal:
03.06.2021 07:43:31
Aspoň "pro forma" ste s ním mali podpísať zmluvu na 2 roky s opciou, že akože nech niečo buduje s s nejakou perspektívou [smilie=arrow2.gif] [smilie=arrow2.gif]
Tu sa ale nič nebuduje, je to len pokus ako bol Vrenen [smilie=clown.gif] Už sme jak Senica, Pohronie a podobné tímy, ktoré menia trénerov ako na bežiacom páse. To, čo nás odlišovalo od iných (koncepcia, systém ...) sa úplne vytratilo a teraz nevidím rozdiel medzi nami a Ružomberkom, Moravcami atď...

Andy182
Príspevky: 400
Dátum registrácie: 27.06.2016 12:43:45

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa Andy182 » 03.06.2021 11:43:51

Prave aspon RK a ZM aku taku koncepciu maju... Haspra tam bol dlho a hrali ruzombercania... Benkovsky sa v ZM tiez drzi a hrali pekne. Skor by som to prirovnal k nitre, slovanu ci trnave. Ti lubia striedat trenerov.

Kazdopadne Petrovi budem drzat palce, aj ked povedzme si uprimne. Velke ocakavania mat nemozeme.

Ale zalezat bude od posil, co mu donesu... Potrebujeme 4-5 hracov do zakladu

Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa baki » 05.06.2021 10:10:32

Pozeral som to videjko na stránke a musím povedať, že sebadôvera mu rozhodne nechýba, vzhľadom na to, že trénoval vo 4. rakúskej lige. Dopredu ho neodpisujem, ale určite si viem predstaviť vhodnejšieho kandidáta.

LuckyLoser
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 15.03.2015 11:02:25

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa LuckyLoser » 05.06.2021 15:41:17

Někdo dva články z Trenčianských novin? Díky.. Hlinka a GM

Andy182
Príspevky: 400
Dátum registrácie: 27.06.2016 12:43:45

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa Andy182 » 05.06.2021 16:43:24

Preto sme v pozícií, že hráči momentálne stagnujú a proces ich vývoja je pozastavený. A to je obrovský problém. Vytráca sa tým hodnota a možnosti, ktoré chlapci naplno neukázali.

Rovnako ako pred rokom aj teraz dotiahol sezónu v záverečnej fáze asistent Juraj Ančic. Mnohých chlapcov pozná z pôsobenia pri mládežníckych tímoch. AS pod ním hralo ofenzívnejší a uvoľnenejší futbal. Ako ho vnímate?

Svoju úlohu v rámci tých piatich zápasov naplnil. Mužstvo reálne ožilo. Na druhej strane urobil veľké množstvo chýb, z ktorých sa snáď poučil. Určité veci sme si otvorene vydiskutovali. Dostal ponuku pokračovať. Je na ňom, ako sa rozhodne.

Uvažovali ste nad možnosťou, že by sa stal novým hlavným trénerom práve on?

Zapodievali sme sa aj touto myšlienkou. Analýza jeho pôsobenia za ostatné roky ukázala, že ešte nie je pripravený.

Treba však povedať, že z roka na rok napredujú a má predpoklady na to, aby naplnil dostatočný level, aby sa raz stal prvým trénerom. Verím, že sa mu to podarí.

Čo mu chýba?

Pokiaľ sa neodosobní od toho, že nie je hráč, ale tréner, bude mať problém dosiahnuť možnosti, na ktoré má predpoklady. Keď si v hlave vyrieši túto zásadnú vec, posunie sa.

Hráči ho musia rešpektovať. Potrebuje ukončiť kamarátsky vzťah na úkor disciplíny a jednoznačných pravidiel.

Uvoľnený post hlavného kouča prebral Peter Hlinka. Prečo práve on?

Stretli sme sa už v minulosti pri projekte s Duklou Praha. Spoznali sme sa po pracovnej i ľudskej stránke. Vtedy ešte nebol rozhodnutý, akou cestou sa chce uberať. Nakoniec sa vydal dráhou trénera. Dorába si pro licenciu.

Po mentálnej i filozofickej stránke klubu nám vyhovuje. Je Slovák, ktorý dlhodobo žije v inom prostredí. Bol vynikajúci profesionálny hráč. Pre nás je ideálnym kandidátom. Myslím si, že môžeme nadviazať úspešnú spoluprácu.

Trenčín má dlhodobo daný systém fungovania. Je Peter Hlinka pripravený do neho naskočiť?

Všetko sme mu povedali a oboznámili ho s našou realitou. Sme pripravení pomôcť mu tak, že keď skĺbime naše skúsenosti s ním a realizačným tímom, som presvedčený, že môže prísť podobné obdobie rastu ako pri Guľovi alebo Ševelovi. A klub môže dosiahnuť úspechy.

Dáte Hlinkovi voľnú ruku vo výbere realizačného tímu?

Jednoznačnou podmienkou bolo, že mu chceme vytvoriť zázemie realizačného tímu, ktoré dobre pozná prostredie. Také, ktoré by mu vedelo pomôcť v zásadných veciach. Aj preto dostal Juraj Ančic ponuku na predĺženie spolupráce.

Ešte chceme realizačný tím doplniť o ľudí, ktorí majú ku klubu vzťah a niečo tu prežili.

Podpísali ste s ním iba jednoročný kontrakt. Prečo nie viac?

Naše skúsenosti z ostatných rokov nie sú úplne ideálne. Nie je pre nás jednoduché vyplácať trénera ďalšie dva, či tri roky v prípade, že nebude úspešný.

Jednoznačne sme si stanovili podmienky, s akými chceme ako klub vstúpiť do spolupráce s ním. Na papieri ide o ročný kontrakt, ale víziu máme na oveľa dlhšie obdobie.

Nebaví nás neustále hľadať správnu osobu. Potrebujeme sa zastabilizovať po trénerskej stránke.

Ako hlavný kouč ešte nepôsobil v najvyššej súťaži. Nemáte obavy?

Ani Guľa a Ševela nemali za sebou takmer nič, keď u nás začínali. A boli veľmi úspešní. Chceme sa vrátiť k tomuto projektu, kedy sme boli úspešní. Našli sme ľudí, ktorí majú ambíciu na sebe pracovať a niečo túžia v trénerskom svete dosiahnuť. Bez ohľadu na to, aké mali dovtedajšie skúsenosti.

Náš systém je nastavený. Keď do neho tréner naskočí správne, tak môže napísať veľmi zaujímavý príbeh.

Takže je pre vás zaujímavý mladší tréner, ktorý ešte nie je zaťažený vlastnými návykmi, systémami a je stále schopný ľahšie prijímať nové poznatky?

Tak to vnímame. Už sme to v minulosti vyskúšali a vyšlo to. Takže veríme, že sa situácia zopakuje. Peter Hlinka je pre nás najideálnejšia kombinácia, akú sme mohli nájsť. Ide o inteligentného človeka, ktorý chápe súvislosti. Dokáže čítať aj medzi riadkami, o čo nám v klube ide a akceptuje to.

Posledné sezóny ste sa neupínali na účasť v európskych pohároch. Klub sa vrátil na vlastný štadión. Dozrel čas opäť atakovať najvyššie priečky?

Nikdy sme nedeklarovali, že za každých okolností musíme v lete hrať pohárovú Európu. Dnes musíme zmeniť rétoriku. Na jar sme sa vrátili na vlastný štadión. Verím, že sa na tribúny vrátia diváci a pričuchnú k nemu aj oni. Spoločne vytvoríme silné zázemie.

Určite sa chceme vrátiť do boja o prvé štyri priečky a pričuchnúť k boju o Európu.

Druhý rok po sebe nie ste účastníkom žiadnych z pohárov. Chýbajú?

Samozrejme. Vnímame realitu, v ktorej sa nachádzame. Hlavná tribúna stále nie je dokončená. Opäť by sme si museli prenajať iný štadión. Musím povedať, že toto leto ešte nie sme dostatočne pripravení.

O hráčov Trenčína býva každé prestupové obdobie záujem. Opakuje sa situácia?

Šumy idú o menách Ikoba a Zubairu. Možno aj iných chlapcov, ale určite nie sú intenzívne ako v minulých rokoch.

Máme v tíme množstvo zaujímavých hráčov. Výrazne sa v bráne ukázal gólman Kukučka, ktorý sa zviditeľnil. Z Ikobu sme dostali sotva tridsať percent jeho možností. Martin Šulek momentálne stagnuje a verím, že sa nám ho podarí oživiť. V kabíne sú zaujímaví mladíci ako Gaži, či Demitra. Po zranení sa vracia Azango. Po odchode Vrevena vyskočil Ghali. Máme veľa zaujímavých hráčov.

Z kabíny po viac ako desiatich rokoch odchádza Igor Šemrinec. Snažili ste sa s ním dohodnúť na pokračovaní spolupráce?

Z osobného hľadiska stále nerozumiem, prečo sme sa nedohodli. Mám však čisté svedomie. Igorovi sme ponúkli všetko, čo sme mohli. Nezhodli sme sa na dĺžke zmluvy, čo mi je ľúto.

Na druhej strane cítim, že je čas, aby si Igor po dlhých rokoch vyskúšal niečo nové. A aby vyhodnotil, čo mu Trenčín ponúkal a ponúka. Dvere bude mať u nás stále otvorené, či už ako tréner brankárov alebo aj ako hráč.

Pre nás je klubovou ikonou. Verím, že sa naše cesty ešte stretnú.

V januári sa do kabíny vrátil Ramón. Zaradil sa medzi lídrov kabíny. Je vašou prioritou, aby zostal?

Verím, že sa dohodneme. Po športovej stránke sa vrátil na oveľa nižšej úrovni ako si ho pamätáme spred piatich rokov. Buldodžou povahou a troška aj tým, že sme ho poznali a našou trpezlivosťou, sa vrátil na istý športový level, ktorý pre nás môže byť zaujímavý.

Je to človek, ktorý ukázal srdce i vodcovské schopnosti. Môže byť extrémne silný pre novovznikajúci tím v rámci šatne.

Viete už povedať, kto kabínu posilní?

Máme pripravené veci, ktoré súvisia s príchodmi. Zatiaľ ich však nevieme komunikovať smerom von, pretože nie sú dotiahnuté do konca. Pôjde určite o perspektívnych a futbalovo zaujímavých hráčov.

Potrebujeme ešte pár dní, aby sme ich dokázali definitívne potvrdiť. Pracujeme na tom, aby kabínu oživili traja, či štyria noví chlapci.

Svet postihla koronavírusová kríza. Je dnes jednoduchšie vyjednávať s hráčmi o kontrakte z pohľadu financií?

Na prekvapenie to tak nie je. Žijeme zvláštnu dobu. Rozprávame o ekonomickom úpadku, no ceny potravín alebo stavebného materiálu rastú. A to sa objavuje aj v nastavení futbalového sveta.

Aký bude rozpočet klubu na novú sezónu?

Stále sa hýbeme približne v hodnote 2,3 až 2,4 milióna eur.

Na domácom štadióne hráte od začiatku jarnej časti. Ako ste pokročili s dokončovacími prácami?

S dodávateľom dolaďujeme dokončenie hlavnej tribúny. V priebehu nasledujúcej sezóny by sme ju chceli dokončiť, aby bol štadión plnohodnotný a mohli sme naplno využívať tri postavené tribúny, aby sme v prípade európskeho pohára mohli hrať doma.

V jarných televíznych stretnutiach už bol k dispozícií systém VAR. Čo ukázali duely, v ktorých ho mohli rozhodcovia využiť?

S každou technológiou je potrebné naučiť sa pracovať. Nám to ešte chvíľku potrvá, teda najmä rozhodcom. Prajem si, aby arbitri, ktorí sa stali profesionálmi, nerobili toľko chýb ako poslednú sezónu. Pre mňa je prekvapenie, že ako náhle sa stali profíkmi a nerobia nič iné, iba pískajú zápasy, ich výkonnosť šla rapídne dole.

VAR by mal rozhodcov upokojiť. Sú chránení, že si situáciu môžu pozrieť a upraviť prvotné rozhodnutie, v prípade, že bolo zlé. Treba sa s ním naučiť robiť. Osobne ho vnímam ako pomôcku pre futbal a transparentnosť rozhodcovského konania.

Čítajte viac: https://mytrencin.sme.sk/c/22675202/cie ... nicek.html

Andy182
Príspevky: 400
Dátum registrácie: 27.06.2016 12:43:45

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa Andy182 » 05.06.2021 16:44:57

Už ste premýšľali o zložení vášho štábu?

K tomu by som sa ešte nechcel vyjadrovať, pretože je v štádiu riešenia. Otvorené sú viaceré možnosti. Viem si predstaviť spoluprácu s Jurajom Ančicom, ktorý v závere sezóny urobil veľmi dobrú robotu v pozícií dočasného hlavného trénera.

Aké slová vám pri rokovaniach adresovala dvojica Rybníček – La Ling?

Poznáme sa dlhšiu dobu. V kontakte sme zostali aj po tom, čo som odišiel z Dukly Praha, čo už sú štyri roky.

Energetická úroveň komunikácie so spomínanými pánmi bola na vysokej úrovni. Našli sme spoločnú vlnovú dĺžku, čo bolo základom vzájomnej dohody. Máme podobný pohľad na futbal, takže naše myšlienkové pochody sa rýchlo zjednotili.

Kompetenciou trénera je aj vyhľadávanie hráčov. Plánujete si priniesť vlastných?

Tieto záležitosti budem riešiť v spolupráci s vedením klubu. Moje návrhy dostali. Káder nie je uzatvorený, hoci gro zostáva z uplynulej sezóny. Os mužstva je daná. Samozrejme, existujú možnosti ako mužstvo vhodne doplniť, na čom intenzívne pracujeme.

AS Trenčín bol donedávna pravidelným účastníkom pohárovej Európy. Je vašim cieľom vrátiť klub na európsku scénu?

V tomto smere som vždy opatrný. Stanoviť si ciele je pekné, ale musia zodpovedať realite. Všetko závisí od práce hráčov i trénerského tímu. Musí fungovať vzájomná spolupráca a prepojenie. V prvom rade chceme chlapcov posunúť ďalej, odviesť dobrú robotu. Ak všetko do seba zapadne, výsledky sa dostavia.

Prvé týždne budú o hľadaní si cesty k sebe, nastavení systému a poctivom dodržiavaní klubovej filozofie, ktorá je daná.

Predpokladáme, že ste si pozreli záznamy zápasov Trenčína. Aké sú vaše prvotné dojmy z mužstva?

Videl som viacero zápasov i zostrihov. Zisťoval som si informácie. Dovolím si povedať, že mužstvo má vysoký potenciál. Je však potrebné doladiť detaily.

Ťažko môžeme hovoriť o vysokých métach, pokiaľ zanedbáme defenzívnu činnosť. Trenčín inkasoval najviac gólov spomedzi fortunaligistov. Toto musíme zmeniť. Všetko je otázkou času a nastavenia. Pracovať budeme na každej stránke hry. Čaká nás veľa práce. Nebojím sa jej, ale teším sa.

Posledné sezóny chýbal v kabíne líder, ktorý by strhol ostatných. Po návrate do Trenčína ukázal vodcovské predpoklady Ramón. Tomu sa skončila zmluva. Je jednou z priorít udržať si ho?

Poznám ho pomerne dobre ešte z bývalej éry pred odchodom do Dánska. Zapôsobil na mňa. Je to hráč, ktorý je pre kabínu veľmi dôležitý. Veľa bude záležať od toho, v akom fyzickom stave sa bude nachádzať. Som naklonený myšlienke, aby zostal. Ak sa nemýlim, je to na dobrej ceste.

Je dôležité mať v kabíne líderské typy alfa jedincov, ktorí sú ochotní obetovať pre tím všetko.

Aké trénerské metódy preferujete?

Nerád by som sa kategorizoval. V mužstve je veľa rôznych pováh, každý potrebujú do určitej miery individuálny prístup. Prakticky každá situácia si vyžaduje osobité riešenie. Chlapcov ešte nepoznám, potrebujem čas na zžitie sa s nimi. Určite chcem mať za každých okolností čistý stôl, poriadok a vyžadujem disciplínu.

Kedy začínate letnú prípravu?

Rozprávali sme sa o tom, že prvé stretnutie by malo byť 15. júna. Záleží aj od toho, kedy prídu chlapci zo zahraničia. Rád by som mal mužstvo pohromade už na prvom tréningu, aby sme si určité záležitosti povedali už na začiatku.

Pripravený je aj plán prípravných zápasov. Otáznikov v tomto smere nie je veľa. Menšou komplikáciou môže byť, že nie všetky tímy chcú hrať v letnom období prípravné zápasy na umelom trávniku, ale to doladíme.

Onedlho sa začínajú majstrovstvá Európy vo futbale. Tréner reprezentácie Štefan Tarkovič zverejnil nomináciu, v ktorej chýba odchovanec AS Trenčín Matúš Bero. Prekvapilo vás, že ho poslal domov?

Napriek tomu, že dlhodobo žijem v Rakúsku, slovenský futbal sledujem podrobne. Každý tréner má vlastnú predstavu o zložení kádra a má argumenty, ktorými ju aj odôvodní. Ťažko sa mi to posudzuje, ale Matúša by som v reprezentačnom drese videl rád. V Holandsku odohral dobrú sezónu. Vybudoval si meno, je fyzicky dobre pripravený. Že ho tréner nenominoval, tak má na to svoje dôvody.

Ako vnímate šance Slovákov na šampionáte?

Je potrebné, aby sme zachytili štart a ukázali, že nie sme iba do počtu. Máme kvalitu na to, aby sme postúpili zo základnej skupiny. Záležať bude na taktickom nastavení tímu. O motivácií sa baviť nemusíme, tá je automatická.

Výkony reprezentácie v posledných mesiacoch príliš nepresvedčili.

Je pravdou, že sme sa kvalifikáciou predierali, ale na záverečný turnaj sme sa prepracovali. Čo bolo, je dnes minulosťou. Na turnaji sa môže stať všeličo. Napríklad i podcenenie zo strany silnejšieho mužstva. Iba málokto s nami počíta na základe posledných výsledkov, čo môže byť našou zbraňou.

V roku 2001 ste zo Slovenska prešli do Rakúska, kde ste strávili takmer celú kariéru. Aké spomienky vám zostali na toto obdobie?

Bolo to zaujímavé. Do Sturmu Graz som prichádzal ako účastník majstrovstiev Európy do 21 rokov a následne i olympijského turnaja v Sydney. Mojim cieľom nebolo skončiť v Rakúsku. Plánoval som Nemecko, Španielsko, Anglicko. V rozhodovacom procese som urobil pár chýb. S odstupom času neľutujem. Zažil som fantastické roky.

Začiatky boli náročné, pretože som nerozprával po nemecky. Veľmi rýchlo som si však zvykol. Z rakúskych klubov som sa dostal až do reprezentácie. Našiel som si druhý domov, priateľov, získal meno, zázemie. Bol som spokojný.

Slovenskí futbalisti radi chodia do nižších rakúskych súťaží zarobiť si. Napriek tomu cítia, že nás často kategorizujú ako tých z východného bloku. Čo vy na to?

Niekedy to tak môže vyznieť, ale Rakúšania to nemyslia v zlom. Všade na svete nájdete dobrých aj zlých ľudí. Mne mentalitou, kultúrou i humorom sadli. Inak by som tam nedokázal žiť toľké roky.

Ak je človek otvorený, schopný komunikovať, zaradiť sa do spoločnosti, má snahu naučiť sa nemecký jazyk, tak má vysoký predpoklad zapadnúť.

Plánujete v Rakúsku prežiť celý život?

Nikdy nehovor nikdy. Aj tento krok som dlho zvažoval. Teraz sa budem sťahovať do Trenčína. Teším sa na nový život. Mám rád aktivity mimo futbalu, čo sa týka kultúry aj iného športové vyžitia, či spôsobu života.

Trenčín zatiaľ veľmi nepoznám, no z tých pár návštev ho považujem za sympatické mesto s históriou, peknou prírodou a napríklad i neďalekými kúpeľmi.

Čítajte viac: https://mytrencin.sme.sk/c/22675027/cak ... linka.html

LuckyLoser
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 15.03.2015 11:02:25

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa LuckyLoser » 05.06.2021 17:01:29

Díky, no uvidíme..

Užívateľov profilový obrázok
Juraj
Príspevky: 692
Dátum registrácie: 03.09.2014 20:48:39
Bydlisko: Trenčín

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa Juraj » 06.06.2021 10:13:27

Ďakujeme za preklad.
Rybníčkove optimistické rečičky preverí čas....
Hlinka si zaslúži šancu, aj Ančic ako asistent, tak uvidíme
Zaujala ma veta: "Tí, čo neboli správne nastavení, odchádzajú."
Tak dúfam, že aj Šulek...
IBA VŠETCI SPOLU TO DOKÁŽEME !!!

falco
Príspevky: 298
Dátum registrácie: 05.04.2014 06:55:09

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa falco » 06.06.2021 13:53:36

Ryba trepe ako vždy a skutek utek

Napísať odpoveď