14....kolo....AS Trenčín - Žilina 3:0

Diskusia k hráčom "A" mužstva a ich pôsobeniu v Corgoň lige.

Moderator: Moderátori

Luboš
Administrátor

14....kolo....AS Trenčín - Žilina 3:0

Post by Luboš » 22.10.2019 16:50:21

nedela 3.11.2019 15:00
Mám rád AS Trenčín...ale je to to najdôležitejšie v živote ?

18dominik18

Re: 14....kolo....AS Trenčín - Žilina

Post by 18dominik18 » 03.11.2019 16:59:00

Je normalny trener su aj vyskedky💪😊
AS trencin

baki

Re: 14....kolo....AS Trenčín - Žilina

Post by baki » 03.11.2019 17:22:30

Po dlhšom čase som vydržal pozerať celý zápas bez ujmy na zdraví. Áno, je normálny tréner, sú aj výsledky. Dnes sa to podobalo na zašlú slávu nedávno minulú. Obrana sa viditeľne zlepšuje, aj keď treba povedať, že sme mali dosť šťastia, hlavne v prvom polčase. Šance sme si vypracovali aj my, ale zakončenie bolo žalostné. Hlavne Gino tam pálil šancu za šancou. Ak by sme vtedy dostali gól, tak by sme to asi nerozchodili. To sa ale nestalo. Smoly sme mali v posledných zápasoch moc, tak nám to teraz osud vrátil. O 70. minúte sa hovorí, že je vo vyrovnaných zápasoch zlomová. kto dá po nej gól, väčšinou vyhrá. My sme dali hneď dva, takže nebolo o čom. Musím spomenúť úplný záver za stavu 2 : 0. Hrnčár tam poslal Križana a bez okolkov to dal na 5 obrancov. Potrebovali sme udržať výsledok, tak to zabetónoval, ako sa patrí. Niečo také Moniz, Cifranič, Marčok ani "milej zlatej nemeckej" nedokázali, čo nás veľmi často stálo výsledok. Keston bol asi najslabší článok defenzívy. Dokonca aj Kleščík zahral obstojne. Hrali sme dobre, ale mali sme aj kopec šťastia. To k športu patrí. Nitru sme vrátili opäť na 7 bodov, čo je dôležité smerom k prípadným záchranárskym prácam (všetci veríme, že nenastanú). Hrnčár 3 zápasy a neprehral. Pozvoľna sa to zlepšuje.

handel

Re: 14....kolo....AS Trenčín - Žilina 3:0

Post by handel » 03.11.2019 17:36:20

Áno baki, stal sa priam zázrak. Herne a teraz i takticky(!) vyspelá hra a zaslúžené víťazstvo! Nechcelo sa mi veriť vlastným očiam, že tréner tímu AS za dvojgólového vedenia prestal s riskovaním, posilnil obranu a náskok sme nestratili ako tento rok skoro vždy, naopak zvýšili! Neviem čo mu povie majiteľ, verím že ho pochváli, napriek sprenevere voči pravekej predstave a filozofii LL o totál-futbale.
Obrana keď nebola tak otvorená a nemusela čeliť neustálym únikom v početnej prevahe súpera, hrala spoľahlivo. Aj keď súhlasím s Bakim že Keston bol zase najslabší, tentoraz musím priznať, že už aspoň väčšinou hral to, čo má obranca hrať a snažil sa (tipujem že tomu predchádzal teno týždeň výdatný skefung od Hrnčára).
Gino nemal síce prvú hodinu svoj najlepší zápas, no napokon dvomi prihrávkami na góly bol strojcom víťazstva. Hrnčár má teda moje uznanie. Čo by som možno spravil inak, by bolo dať Depetrisa skôr - namiesto Čatakoviča, a na trestňáky dať Koolwijka, lebo už ani nepamätám kedy Hamza naposledy priamy kop trafil dobre a pochybujem že by Ryan kopaciu techniku v trestňákoch stratil - to je ako bicyklovanie, nezabúda sa.
Už iba škoda, že sa vedenie s výmenou trénera nepohlo skôr, mohli by sme byť v tabuľke inde. Ešte že sa to stihlo pred rozdelením na dve časti.

Andy182

Post by Andy182 » 03.11.2019 18:48:34

Totálne inak to vyzerá, keď útočí aj BRÁNI celé mužstvo. Okrem kydov na Kestona treba aj povedať, že na začiatku zápasu skvelo dobehol a zblokoval strelu.

Ginovi zakončenie nejde posledné zápasy, ale pripravil góly... Je maximálne platný. Skvelá posila.

Super zápas

Treba sa držať týchto výkonov

branofly

Post by branofly » 03.11.2019 19:38:13

Dnes sa oplatilo cestovat do Ziliny . [smilie=bananadance.gif]

GULIVER

Post by GULIVER » 04.11.2019 09:34:10

[smilie=clap2.gif] konečne parádny zápas z našej strany, dúfam že sme sa chytili trochu.
Konečne chalani behajú, aj krídla sa začali vracať dozadu, čo je veľmi pozitívne.
Chudý toho dosť chytil, ale pri centroch je slaby ako Igor a vlastne ako bol aj Miloš svojho času.
Šulekovi presun na pravú obranu veľmi pomohol, strelil parádny gól, jeho rozohrávka a vyvedenie lopty je o moc lepšia ako keď tam hral Ligeon alebo Slávik, hlavne môžeme rozohrávať konečne aj cez pravého obrancu. Dúfam, že ho vyššia moc (RRaLL) nebude chcieť presunúť na stopéra.
Keston tiež trochu lepšie, lepšie sa vracal dozadu, niekedy aj šprintom, kedy zachránil jeden brejk žiliny.
Stopéri celkom OK, i keď stále si myslím, že hlavný stopér by mal byť Križan + niekto z tejto dvojice/Angličan ak sa osvečí.
Záloha dobre, i keď niekedy by mohli viac podržať loptu v strede poľa. Zubairu neskutočne vypracoval 3.gól.
Krídla dobre, GvK nejde zakončenie posledné zápasy, Bukari sa dúfam gólmi tiež trochu chytí a bude kľudnejší pri zakončení.
Či je na hrote Čatakovič alebo Depetris mi je jedno, obaja nič moc, čo by sme teraz dali za Jangu.

Veľké prekvapenie bolo nasadenie Križana, to som u nás ešte nikdy nevidel, konečne zmena taktiky v priebehu zápasu, na toto sme čakali 12 rokov? [smilie=bow.gif] klobúk dole pred Hrnčárom, že si toto dovolil, dúfam, že mu to nebude vyčítať z vedenia.

A súhlasím s chalanmi vyššie, konečne máme trénera, a nie polotrénera, ktorý má všetko nalinajkované a bojí sa spraviť niečo z vlastnej hlavy.

sammy

Post by sammy » 05.11.2019 17:31:40

mno ja neviem, rad by som oslavoval, ale na zaklade zapasu zatial nemozem. do 70. minuty to bolo rovnako mdle ako predosle zapasy. akurat chudy zachytal a tym zachranil zapas, cim by som mu dal honor muza zapasu. az po tom dvojitom udere obe muzstva zacali hrat nieco ine. ked budeme dominovat cely zapas tak to bude na oslavy. zatial je to ale zial stale viac o stasti a o tom, kto da v suboji s nami prvy gol. isteze sa tesim vyhre a bodom, ale ta kreativna impotencia a nedostatok timovosti do 70. minuty...

handel

Post by handel » 05.11.2019 21:43:03

Ja si nemyslím že to bolo dovtedy mdlé sammy. Nezabúdaj, že sme hrali na ihisku druhého tímu ligy (aj keď sme boli písaní ako domáci) a aj do tej 70 min. sme boli s nimi v šanciach vyrovnaní a hrali sme KONEČNE aj rozumne. Ja v tom čase ešte pod vplyvom nedávnej minulosti som bol veru spokojný aj s remízovým stavom a tak som sa náramne bavil na šoku Žilinčanov z našej hry [smilie=smart.gif]
Tým, že sme sa správali tak ako správne má hrať nižší v tabuľke na ihrisku favorita, sme ich úplne zaskočili. Nenechávali sme im otvorený priestor pre rýchle protiútoky, nevrhali sme sa bezhlavo s väčšími počtami do útoku za každú cenu a po útoku sa skoro všetci poctivo vracali. Viem si predstaviť bezradnosť v očiach trénerov MŠK - čo to ten Trenčín preboha hrá? Prečo už zrazu nehrá svoj kamikadze štýl? A čo my azda máme proti nim tvoriť hru aj keď sme doma? Čo sa to deje? [smilie=please.gif] Užil som si skrátka ten zápas ako už veľmi dlho žiadny.
A pritom to nebol zaparkovaný autobus ako sa obával baki, ale aktívna moderná hra s množstvom príležitostí.

handel

Post by handel » 05.11.2019 22:21:46

(pri tej spokojnosti si dobre uvedomujem, že keby nemehlo Boženík tú svoju ultra šancu premenilo, museli by sme otvoriť hru a mohlo to ľahko dopadnúť úplne opačne... futbal je sviňa, treba mať aj kúsok šťastia, dúfam že pri nás zostane aj ďalej)

GULIVER

Post by GULIVER » 05.11.2019 22:52:28

handel wrote:
05.11.2019 22:21:46
(pri tej spokojnosti si dobre uvedomujem, že keby nemehlo Boženík tú svoju ultra šancu premenilo, museli by sme otvoriť hru a mohlo to ľahko dopadnúť úplne opačne... futbal je sviňa, treba mať aj kúsok šťastia, dúfam že pri nás zostane aj ďalej)
Take nemehlo bol aj Koolwijk v prvom polcase.

handel

Post by handel » 05.11.2019 23:14:59

GULIVER wrote:
05.11.2019 22:52:28
Take nemehlo bol aj Koolwijk v prvom polcase.
Áno, mal to premeniť, v každom zápase nájdeme aj u nás kopec takých "nemehiel". Aj Bukariho by sme tak mohli predtým nazvať, ale teraz to napravil a zakončil profesionálne. Hádam to prelomil a ako si vyššie napísal, postupne snáď získa kľud pri zakončovaní.

LuckyLoser

Post by LuckyLoser » 06.11.2019 12:06:31

Bylo by možné zkopírovat rozhovor Kůlwajka z MY? Dík

filipina

Post by filipina » 06.11.2019 12:48:54

Do Trenčína ste prišli na začiatku roku 2015. Spomínate si ešte na to obdobie?

Samozrejme. Veľmi dobre. Bol koniec januára a vonku panovala neskutočná zima. Sneh som mal po členky, čo v Holandsku nebolo možné. Okamžite som volal agentovi s tým, že chcem hneď odísť domov. Toto predsa nie je pre mňa.

Mali ste pred príchodom na Slovensko informácie o Trenčíne?

Prelúskal som internet. Poznal som majiteľa La Linga. Spojil som sa s niekoľkými hráčmi, ktorí už prostredie poznali z minulosti. Nešiel som do absolútneho neznáma.
Napísali sme Allina všetkých prekvapil. Prechod k mužom zvládol skvele Čítajte

Vedel som, že sa klubu v lige darí. Chcel som mu pomôcť prepracovať sa až na absolútny vrchol. Mal som chuť dvihnúť nad hlavu majstrovský pohár, čo sa mi veľmi rýchlo podarilo.

Napokon ste dvakrát vyhrali Fortuna ligu aj Slovnaft Cup. Bolo to najlepšie obdobie vašej kariéry?

Pravdepodobne áno. Hrali sme skvelý futbal. Vyhrali sme všetko, čo sa dalo. Užíval som si to. Cítil som, že som pre tím potrebný, čo ma posúvalo stále ďalej.

Po druhou double ste však v klube skončil. Vraj sa vaša partnerka chcela vrátiť naspäť do Holandska. Je to pravda?

Nie. Trenčín sme mali radi obaja. Na Slovensku som strávil rok a pol. Získal som s klubom štyri víťazné trofeje. Bol čas odísť. Nemal som sa už kam ďalej posunúť.

Syn mal zdravotné problémy a bol v nemocnici. Chcel som byť pri ňom a bližšie k rodine.

Je s vami rodina na Slovensku?

Zostali v Holandsku. Keď majú chlapci prázdniny, prídu za mnou. Keď mám voľno ja, idem za nimi. Nie je to jednoduché obdobie. Chýbajú mi, ale podobné skúsenosti ma robia silnejším a posúvajú dopredu.

V lete ste sa po troch rokoch vrátili do AS Trenčín. Čo rozhodlo?

Excelsior vypadol do druhej ligy a mne skončil kontrakt. Kontaktoval som sa s pánom La Lingom. Mal o mňa záujem a ja som chcel vyskúšať niečo iné. Nebolo pre mňa vôbec náročné rozhodnúť sa pre Trenčín, veď som v klube zažil skvelé obdobie. Mal som ponuky aj z Holandska, ale srdcovka v podobe AS zvíťazila.

V Trenčíne sa cítim ako doma.

Štadión na Sihoti je vo výstavbe. Prekvapili vás náročné podmienky?

Keď som prišiel, pozeral som, čo sa deje. Postupne sa to zlepšuje. Už sa teším na obdobie, kedy štadión postavený.

Väčšinou trénujeme mimo hlavnej plochy. Je pozitívne vidieť, ako vyrastajú nové tribúny. Verím, že všetko bude v dohľadnej dobe hotové.

Zahráte si na novom štadióne?

Rád by som to zažil. Bolo by to skvelé. Zmluvu mám podpísanú iba na aktuálnu sezónu. Záležať bude od záujmu klubu aj od názoru rodiny. Uvidíme, čo sa udeje v lete.

Aký je váš osobný cieľ pre aktuálnu sezónu?

Pomôcť mužstvu prebojovať sa do hornej šestky. Získať čo najviac bodov a pokúsiť sa prepracovať do pohárovej Európy. Možno aj cez Slovnaft Cup, v ktorom sa nám zatiaľ darí.

Donedávna v klube pôsobil tréner Matthias Kohler, ktorý je o šesť rokov mladší ako vy. Bolo to pre vás zvláštne, že trénujete pod vedením mladšieho kouča?

Možno zo začiatku. Postupom času však už nie. Vek predsa nezohráva úlohu. Snažil som sa ho rešpektovať. Je to mladý tréner, ktorý potrebuje čas, aby sa posunul ďalej.

Tréner Norbert Hrnčár je považovaný za autoritatívneho trénera. Priniesol do kabíny niečo nové?

Je to kvalitný kouč. Hráme viac kompaktne a menej riskujeme. V prvých dvoch stretnutiach sme strelili sedem gólov a postupne sa zlepšujeme.

Začiatok pod jeho vedením nám vyšiel skvele.

Máte 34 rokov. Trenčianska kabína je mimoriadne mladá. Necítite sa starý?

Vôbec nie. Stále som mladý. Vek je len číslo a o ničom nerozhoduje. (smiech)

Minulý rok Trenčín vyradil z Európskej ligy Feyenoord Rotterdam. Aký ohlas zanechal dvojzápas v Holandsku?

Na odvete som sa bol pozrieť osobne, keďže som pôsobil v konkurenčnom klube Excelsior a na štadión som to nemal ďaleko.

Podľa papierových predpokladov mal Feyenoord jasne zvíťaziť. Ľudia mohli vidieť, že peniaze nezohrávajú žiadnu rolu. Dôležitá je tímová práca a chuť dosiahnuť úspech. Vtedy môžete poraziť kohokoľvek. Klub si získal väčší rešpekt a slovenský futbal si spravil dobrú reklamu.

Kto je vašim futbalovým vzorom?

Clarence Seedorf. Má surinamské korene ako aj moja matka. Na ihrisku vždy pôsobil disciplinovane a nechýbala mu pokora. Mimo neho sa posúval ďalej a vzdelával. Vedel, že raz sa jeho kariéra aktívneho hráča skončí.
Ked som bol maly, som bol namyslený. Teraz uz nemam ziadnu chybu [smilie=alien.gif]

sammy

Post by sammy » 06.11.2019 16:09:39

handel wrote:
05.11.2019 21:43:03
Viem si predstaviť bezradnosť v očiach trénerov MŠK - čo to ten Trenčín preboha hrá? Prečo už zrazu nehrá svoj kamikadze štýl? A čo my azda máme proti nim tvoriť hru aj keď sme doma?
ano, toto sa da z tych 70 minut vyzdvihnut. ale nejak ma to zvadza hodnotit iba smerom dopredu, lebo to dozadu u nas doteraz neexistovalo [smilie=blush.gif] a vpredu to bolo biedne. sebciaci catakovic a ked vystrelil niekto iny, tak ho hamza este zvozil. hraci vpredu nevedeli kedy prihrat a kedy vystrelit.

Post Reply