Tréner Norbert Hrnčár

Diskusia k hráčom "A" mužstva a ich pôsobeniu v Corgoň lige.

Moderator: Moderátori

Post Reply
Luboš
Administrátor

Tréner Norbert Hrnčár

Post by Luboš » 22.10.2019 12:33:33

Vitajte! Tvrdá ruka a emócie....
Mám rád AS Trenčín...ale je to to najdôležitejšie v živote ?

snapshot

Re: Tréner Norbert Hrnčár

Post by snapshot » 22.10.2019 14:32:54

Konecne! Myslim, ze na tuto informaciu o zmene trenera sme cakali viaceri. Konecne je tu.

Hrncara sa pamatam ako emotivneho trenera este z MY a uz vtedy som dufal, ze by mohol prist k nam. Tak vitaj a drzim palce.

Zeby konecne nejaky trener, ktory bude v priestore pre trenerov a nie iba na lavicke?
"Boh je laska" 1Jn 4:8

handel

Post by handel » 22.10.2019 15:51:29

No uvidíme, asi bude hocičo iné lepšie, než to čo bolo teraz.
Hrnčára som dosť neznášal, najmä za jeho ružomberských čias, za jeho jeho agresívne a myslím že často aj neobjektívne správanie i vyjadrenia v zápasoch proti AS. Ale nevadí, niektorým hráčom takého asertívneho búrlivaka treba ako soľ a ak tímu vráti fazónu a hlavne výsledky, budem jeho prvý priaznivec.
Baki píše v inom vlákne, že príde sem parkovať autobusy. No a čo? Väčšine fanúšikov sa logicky viac páči útočná hra, ale my sme to v súčasnosti privádzali do neuveriteľného tragična. Vo všetkých posledných zápasoch kedy sme nevyhrali, sme mali skvelé štatistické čísla v držaní lopty, v strelách na bránu i mimo, v rohových kopoch... - a čo bolo z toho? Veľký prd a prehra či ušmudlaný bodík s vyložene slabším súperom! Mňa to už prestalo baviť. Fanúšikovia potrebujú okrem krásy aj výsledky, boj v hornej šestke o Európu a nie potupné boje o urdžanie! Som teda zvedavý, či sa mu ako prvému trénerovi podarí zmeniť našu hru od umierania na krásu k účelnosti, hre s rozumom, bodom a dôstojnému postaveniu v tabuľke. Vzhľadom na nedotknuteľnú "filozofiu" majiteľa to ale bude mať veľmi ťažké.

Teším sa aj na to, že na tlačovkách príde šokujúci rozdiel - od mdlého unudeného bezmimického frázovitého a alibistického Marčoka k búrlivákovi, ktorý sa nebojí pomenovať veci pravým menom (aspoň v RK tak robil, verím že bude aj tu).

Luboš
Administrátor

Post by Luboš » 22.10.2019 16:28:15

Presne tak. Aj naj muzstva na svete vedia dobre branit!

sammy

Post by sammy » 22.10.2019 17:21:45

zaujimalo by ma, ako je na tom s anglictinou. vzdy na mna posobil divnym dojmom, ze rychlo poviem co najviac, snad tomu ani nikto nebude rozumiet a budem mat pokoj. aspon co sa vyjadrovacich schopnosti tyka, ktore budu treba v nasej kabine na urovni. mozno to v anglictine bude zniet cool a ked mu budu rozumiet hraci, tak preco nie. predsa len potrebujeme emocie a zivelnejsi typ trenera. a lepsej obrane sa tiez nebranim, uz stacilo mat kazdy zapas vzadu den otvorenych dveri. treba sa naucit hrat ucelne a reagovat na zapas zmenou stylu hry, trebars. som zvedavy aj ked nie zrovna nadseny. v stretnutiach proti as sa vzdy spraval povysenecky az arogantne. staci si najst barsktoru tlacovku.

branofly

Post by branofly » 22.10.2019 19:19:54

Baki.
Ja uz som teamoveho ducha u nasich hracov hoooodne dlho nevidel [smilie=console.gif]

baki

Post by baki » 22.10.2019 20:03:23

Nehovorím, že je to zlý krok, len neviem, čo si mám o tom myslieť. Čakal som iný typ trénera aj človeka. Momentálne máme v kádri hráčov zameraných na techniku, držanie lopty, kreativitu. A teraz dostali betonárskeho trénera, ktorý strávil väčšinu hráčskej aj trénerskej kariéry na Slovensku. Neprekvapilo by ma, ak by Hrnčára angažovali Moravce, Senica, Nitra alebo Pohronie. Preto si myslím, že v zime sa obmení káder. Na betón potrebuje trochu iné typy hráčov. Určite sem neprišiel bez vlastných plánov, ako tím viesť. Preto predpokladám, že príde viac Slovákov. My sme totiž v betónovaní dobrí. hrá tak reprezentácia (Lobotka, Kucka, Hamšík) a hrajú tak aj naši zástupcovia v európskych súťažiach. Fyzická náročnosť, silný stred poľa, bránenie v blokoch. Trenčín bude viac "slovenský". Nie som si istý, či je toto práve správna cesta pre náš klub. Všetci slovenskí tréneri od príchodu LL hrali ofenzívne. Hrnčár je o inom. Vedenie chce pravdepodobne predísť problémom z minulej sezóny, lebo pomaly k nim opäť smerujeme. Ako sa píše vyššie, potrebujeme body. Súhlasím. Verme, že ich začneme zbierať. Inak v článku sa nepíše, na ako dlho to podpísal.
Last edited by baki on 23.10.2019 17:38:21, edited 1 time in total.

GULIVER

Post by GULIVER » 22.10.2019 21:25:07

Ak budeme hrať taký betón ako hral Dortmund v sezóne keď hral finále LM, budem len rád.
Veľmi silný v obrane a smrtiace protiútoky (hráčov na to máme ako stvorených)
Na krásu tu môže hrať akurát tak Slovan. Každý kto hrá na krásu, má dieravú obranu, tak to proste je (v našej lige)
Ja osobne som optimista, doteraz sme hrali zle ale boli sme bez trénera, s trénerom očakávam útok na štvrté miesto mimnimálne, lebo káder na to máme.
Ďalšia vec je proste taká, že to tu nebude nikto flákať, a verím že jeho pevná ruka našim mladým len pomôže ( ako mohol mať autoritu v kabíne 27 ročný nemec alebo tajtrlík z prípravky)
Verím, že to nebude tréner typu ...(všetci vieme) pre ktorého je najdôležitejšie vo futbale držanie lopty.

Konečne sa teším na ďalší zápas a verím v lepšie časy [smilie=bananadance.gif]

erik

Post by erik » 23.10.2019 07:48:59

Ak si niekto pozrie realizačné teamy iných mužstiev ligy, zistí, že v počte členov realizačného teamu sme na špici ligy. Dokonca aj DAC kde to naozaj funguje je pod nami. Otázka pre kompetentných: je potreba taký veľký počet asistentov, alebo je to dané ich slabšou schopnosťou, lebo Hrnčár bol v Ružomberku naučený pracovať s podstatne menším real. teamom a mal výsledky

erik

Post by erik » 23.10.2019 09:20:50

A ešte jedna ekonomická štatistika. V mužstve je 27 hráčov, ktorých treba mesačne platiť ma z toho 17 cudzincov. Myslím , že na pol sezónu stačí mať v kádri 20 hráčov, z ktorých budú 3 dorastenci na naberanie skúseností. Neviem, či hráči, ktorí nehrávajú pravidelne odohrajú za pol sezóny aspoň 2 polčasy

Luboš
Administrátor

Post by Luboš » 23.10.2019 09:37:19

Podpisane do konca sezony.

baki

Post by baki » 23.10.2019 18:53:12

https://mytrencin.sme.sk/c/22243456/ryb ... chyba.html

Mohol by to sem niekto skopírovať, prosím?

handel

Post by handel » 23.10.2019 19:40:01

baki wrote:
23.10.2019 18:53:12
https://mytrencin.sme.sk/c/22243456/ryb ... chyba.html
Mohol by to sem niekto skopírovať, prosím?
Mladý tréner Matthias Kohler skončil po polovici základnej časti Fortuna ligy. Čo rozhodlo o jeho odvolaní?
Stojím si za tvrdením, že tento chlapec má potenciál robiť trénera. Vek a skúsenosti si pri trénerskom povolaní musí odžiť. Nie sme v jednoduchej situácii. Chýba nám motivačný prvok domáceho štadióna, fanúšikovia...
Pracovať v aktuálnom AS Trenčín bola pre neho veľmi náročná úloha. Určite ho však skúsenosti z nášho klubu posilnia.
Na základe skúseností z minulého roka nemôžeme ďalej čakať. Vyhodnotili sme celú situáciu zodpovedne. Odvolanie Matthiasa muselo prísť.

Mali ste obavy, aby sa neopakovala uplynulá sezóna, kedy Trenčín musel záchranu vo Fortuna lige obhájiť až baráži proti Popradu?
O tom nechceme ani rozprávať. Vieme, akú máme kvalitu kádra. Vieme, čo sme spravili pre posilnenie kabíny. Jednoznačne si myslím, že otázka zotrvania v najvyššej súťaži nie je téma pre nás.
Určite nechceme pripustiť, aby sa podobné problémy opakovali.

Čo rozhodlo v prospech nového kouča Norberta Hrnčára?
Výber kandidátov na Slovensku nie je veľmi veľký. Norbertovu cestu trénerským životom sledujem dlhodobo. Myslím si, že má niečo v sebe, čo nám chýba. Aj ako hráč bol veľmi poctivý a zodpovedný. Rovnaký je ako tréner. Vyžaduje stopercentnú disciplínu.
Má všetky parametre na to, aby priniesol do kabíny poriadok a rešpekt. To sú aspekty, ktorá nám v kabíne chýbali vo vzťahu hráčov s trénerom.

Myjava aj Ružomberok sa za čias pôsobenia trénera Hrnčára prezentovali poctivou obrannou hrou s dôrazom na brejky a štandardné situácie. Vnímanie futbalu v AS Trenčín je iné. Nemáte obavy, či sa dokáže s odlišnou filozofiou stotožniť?
Priznám sa otvorene, že ho mám v pamäti uloženého podobne. Stretli sme sa a myslím si, že tieto veci sme si jasne vysvetlili. Potrebujeme vedieť, že Norbert je schopný akceptovať naše vízie, čo sa týka ofenzívneho a presingového futbalu. Určite sa našej cesty nechceme vzdať a budeme v nej trpezlivo pokračovať.
V majstrovských stretnutiach veľa gólov strieľame aj dostávame. Defenzíva je práve otázka disciplíny a plnenia úloh daného hráča. A to hráči pod Matthiasom Kohlerom nedodržiavali.

Bude jednou z hlavných úloh Norberta Hrnčára prebojovať sa do pohárovej Európy?
Do konca súťaže zostáva ešte odohrať veľa stretnutí. Pre nás je dôležité prebojovať do prvej šestky. Káder kvalitou na to má. Potrebujeme sa však vrátiť k víťaznej mentalite.
Hráči aj dnes ukážu v zápase veľa. Môžeme vidieť silný Trenčín, ale aj Trenčín, ktorý dokáže pôsobiť absolútne chaoticky a inkasuje góly, pri ktorých sa až zastavuje rozum. Toto musíme stabilizovať a odstrániť.

baki

Post by baki » 25.10.2019 21:57:09

Dik moc. Takže to vyzerá na krízový ťah vedenia. Mladý to minulý rok nezvládol a druhú šancu (až priveľmi veľkorysú) opäť nevyužil. Je dobré, že nečakali až na úplný záver sezóny ako minule. Nemuselo by to dopadnúť dobre.

filipina

Post by filipina » 06.11.2019 12:46:06

Ked som bol maly, som bol namyslený. Teraz uz nemam ziadnu chybu [smilie=alien.gif]

Post Reply