Prestupy

Diskusia k hráčom "A" mužstva a ich pôsobeniu v Corgoň lige.

Moderátor: Moderátori

Hamer
Príspevky: 1265
Dátum registrácie: 24.07.2011 07:59:36

Re: Prestupy

Príspevok od užívateľa Hamer » 16.07.2023 11:22:42

snapshot napísal:
06.07.2023 13:46:21
Tak prisli dvaja do obvrany, prepokladam, ze uz aj niekto odide?
Reuben Yem, ale jeho odchod znamena oslabenie obrany.

Andy182
Príspevky: 400
Dátum registrácie: 27.06.2016 12:43:45

Re: Prestupy

Príspevok od užívateľa Andy182 » 19.07.2023 16:42:51

Tak už aj Šimon Mičuda... A zrazu sme bez pravého obrancu... Bravo... Naše vedenie má buď na lane hráča do základu, alebo o koliesko menej...

GULIVER
Príspevky: 1488
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: Prestupy

Príspevok od užívateľa GULIVER » 19.07.2023 22:35:59

a u nas bude hrat na pravej obrane zaloznik [smilie=clap2.gif] Demitru by som zacal davat, dopredu mu to aj tak moc nejde

GULIVER
Príspevky: 1488
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: Prestupy

Príspevok od užívateľa GULIVER » 21.07.2023 17:29:07

Lavrincik do Ruzomberka, skoda ho, na zaciatku bol vyborny ale upadal aby zapadol muzstva…

GULIVER
Príspevky: 1488
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: Prestupy

Príspevok od užívateľa GULIVER » 31.07.2023 08:54:52

Mazanovsky do Liptovského Mikuláša na hosťovanie.

filipina
Príspevky: 615
Dátum registrácie: 07.08.2014 08:59:22

Re: Prestupy

Príspevok od užívateľa filipina » 31.07.2023 09:39:24

Ked som bol maly, bol som namyslený. Teraz uz nemam ziadnu chybu [smilie=alien.gif]

GULIVER
Príspevky: 1488
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: Prestupy

Príspevok od užívateľa GULIVER » 04.09.2023 13:29:14

Traja voľajakí mladíci z liahne GBS tu majú podpísať zmluvy. Vyzerá to tak, že dodávka mladých chlapcov z GBS sa znovu rozprúdila a problémy z minulosti sú zažehnané. Podľa opisu vyzerajú sľubne, bodaj by sa im tu darilo.

https://www.allnigeriasoccer.com/read_n ... ?nid=48694

LuckyLoser
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 15.03.2015 11:02:25

Re: Prestupy

Príspevok od užívateľa LuckyLoser » 04.09.2023 13:40:52

GULIVER napísal:
04.09.2023 13:29:14
Traja voľajakí mladíci z liahne GBS tu majú podpísať zmluvy. Vyzerá to tak, že dodávka mladých chlapcov z GBS sa znovu rozprúdila a problémy z minulosti sú zažehnané. Podľa opisu vyzerajú sľubne, bodaj by sa im tu darilo.

https://www.allnigeriasoccer.com/read_n ... ?nid=48694
Ten začátek sezóny nám neskutečně pomohl po všech stránkách, snad to vyjde a najedeme na starou dobrou cestu
Ikdyž zrovna tady z těch jmen [smilie=drunk.gif] Nigeria internationals Reuben Gabriel, Moses Simon, Samuel Kalu, Rabiu Ibrahim, Kingsley Madu and Uche Nwofor have all worn the colours of AS Trencin in the past. [smilie=clover.gif]

snapshot
Príspevky: 2735
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Re: Prestupy

Príspevok od užívateľa snapshot » 04.09.2023 16:25:23

Dolezite pri tych menach je, ze sme niektorych vyhodne predali, niektorych aj viac krat :D
"Boh je laska" 1Jn 4:8

filipina
Príspevky: 615
Dátum registrácie: 07.08.2014 08:59:22

Re: Prestupy

Príspevok od užívateľa filipina » 07.09.2023 15:02:26

Bariš - SME

Vyrastal v Orechovom, čo je mestská časť Trenčína. Na pozícii „šestky“ to nemal jednoduché, pretože v mládežníckych kategóriách bol spoluhráčom Stanislava Lobotku, ktorý je dnes hviezdou SSC Neapol.

V prvej sezóne, kedy Trenčín dosiahol na titul aj Slovnaft Cup, odohral iba jediný zápas. Následne zamieril na hosťovanie do Nového Mesta nad Váhom, Skalice a ViOnu Zlaté Moravce/Vráble. Neskôr pôsobil v Brne a naposledy sezónu strávil v Podbrezovej.

Do Trenčína ste sa vrátili po takmer dekáde. Ako prišlo k vášmu opätovnému spojeniu s AS?

V Podbrezovej som mal ešte platný kontrakt, ale dohodli sme sa na ukončení spolupráce. Vtedy sa mi ozval Trenčín, či by som mal záujem vrátiť sa. Klub už v minulej sezóne zlákal domov odchovanca Lukáša Ďuriš. Teraz mal záujem o mňa i Lukáša Skojvajsu. O hráčov, ktorí prostredie dobre poznajú z minulosti. A tak som neváhal.
Napísali sme Kleščík ako päťdesiat percent kvality tímu? Spýtajte sa na to Čibíka, pousmial sa kapitán Ďanovský Čítajte

Zvažovali ste aj iné alternatívy?

Mal som ponuky aj z iných klubov Niké ligy. Prvotne som sa chcel vrátiť do Česka, odkiaľ pochádza manželka. Lenže prípravné obdobie sa tam začalo neskôr ako u nás. Nechcel som zbytočne špekulovať a čakať, čo sa udeje. Záujem som mal iba o najvyššiu súťaž.
Aj toto sa v článku dočítate

Kto rozhodol o tom, že kapitánsku pásku bude nosiť práve Damián Bariš?
Aký je typ kapitána?
Z čoho vypláva vysoký počet žltých kariet, ktoré doteraz obdržal?
Je prekvapený, ako sa jeho tímu momentálne darí?
Aký je jeho vzťah s trénerom Ilijom Stolicom?
Ktorý hráč je aktuálne v kabíne najväčší zabávač?
Je Barišovou ambíciou zaútočiť na pohárovú Európu?

Ako sa hovorí: Doma nikto nie je prorokom. Vy ste sa vrátili do známeho prostredia a navliekli vám na ruku aj kapitánsku pásku. Nemali ste obavy, že ak sa nebude dariť, dajú vám to fanúšikovia pocítiť?

Keď sa ľudia dozvedeli, že sa vraciam, ozvalo sa mi veľa z nich. Ohlasy boli pozitívne. Nemal som žiadne čierne myšlienky. Práveže som sa tešil. Veľkým lákadlom je štadión. Onedlho sa sťahujeme do novej tribúny, čo bude pozitívna zmena. Posledné sezóny síce neboli v podaní Trenčanov ideálne, ale premýšľal som pozitívne.

Prišiel som do známeho prostredia, veď ani v zložení klubovej štruktúry sa toho veľa nezmenilo a našiel som tu známe tváre.
Napísali sme Noha v tvare písmena „L“. Kuchta skončil na operačnom stole. Čo sa dialo v Hôrke? Čítajte

Nad kapitánskou páskou som vôbec nepremýšľal. Keď som však vošiel do šatne a videl, že väčšina spoluhráčov je výrazne mladších, trocha som aj očakával, že budem jeden z hlavných kandidátov a budú sa odo mňa vyžadovať líderské schopnosti.

Kto rozhodol, že ju budete nosiť na ruke práve vy?

Neviem, ako to v Trenčíne fungovalo po minulé sezóny. V mojom prípade šlo o rozhodnutie trénera Stolicu. Začal som s ňou prípravné zápasy a už mi zostala aj počas ligových stretnutí.

Inak s ňou z minulosti nemám žiadne skúsenosti.

Neboli ste prekvapený, že si vybrali práve vás?

Mám 28 rokov, ale v kabíne patrím už k tej staršej generácii. Viac ako tridsať rokov má zo základnej zostavy už iba brankár Vozinha. A som takmer jediný v kabíne, kto je ženatý a má deti. (smiech)

Trenčín sa dlhodobo orientuje na mladých hráčov. A mne to vyhovuje. Medzi mladíkmi sa cítim dobre. Vyžaruje z nich energia. Aj tréningy majú správne grády. Nikto sa nešetrí a jazdí sa naplno.

Poznáme rôzne typy kapitánov. Akým ste vy?

V zápase sa vo výraznej miere venujem pozitívnej motivácii spoluhráčov. Aj keď sa nedarí, snažím sa mať hlavu hore a ukázať ostatným, že je v našich silách duel zvládnuť. Moja práca začína už na rozcvičke pred stretnutím a končí záverečným hvizdom. Inak nepotrebujem, aby ma bolo počuť, ani byť stredobodom pozornosti.

Na profesionálnej úrovni sme vám napočítali 30 žltých kariet. Z toho až štyri pribudli v šiestich stretnutiach aktuálnej sezóny. Prečo taký výrazný nárast?

Je pravdou, že sa mi v tej aktuálnej sezóne výrazne zvýšil ich počet. Jedna bola zbytočná, ďalšie tri považujem za dobré. Vyplývali z hernej situácie. Hrám na pozícii defenzívneho stredopoliara. Vo všetkých prípadoch šlo o moment, kedy sa súper dostával do prečíslenia a musel som zatiahnuť záchrannú brzdu.

Dokázali by ste porovnať Trenčín spred deviatich rokov s tým súčasným?

Vtedajší kolektív mal základ, ktorý spolu pôsobil dlhé roky. Mnohí chlapci vybojovali v roku 2011 postup do najvyššej súťaže. Postupne sa prepracovali až na majstrovské pozície. Hovoríme o hráčoch ako Kleščík, Šemrinec, Lobotka, Mondek, Holúbek. Okolo nich sa zoradili zaujímaví legionári, ktorí mali vysokú kvalitu.

Po šiestich zápasoch je AS Trenčín na druhej priečke. Prekvapila vás pozitívne aktuálna forma?

Keď som od začiatku prípravy videl, s akým nasadením pracuje tréner a kolektív hráčov, nie som zaskočený. Od prvých tréningov, cez sústredenie, až po ligové stretnutia ideme naplno. Momentálne postavenie je odzrkadlením odvedenej práce.

V úvodnom kole ste zvíťazili na pôde Trnavy (2:1). O všetkom rozhodol kuriózny gól v závere stretnutia. Do akej miery mužstvu pomohol do ďalších bojov?

Celý duel sme proti silnému súperovi hrali dobre. Je pravdou, že Trnava mala nahustený program, čo však neznižuje náš výkon. Súpera sme výkonom donútili ku chybám, čo vyústilo vo víťazný gól v nadstavenom čase. Určite nám tento duel pomohol v otázke sebavedomia. Odrazili sme sa od neho ďalej.

Ako sa pozeráte na sebavedomie mužstva?

Tvrdo pracujeme a v tréningu sme vybudovali veľa pozitívnych vecí, ktoré sa nám úspešne darí prenášať aj do ligových stretnutí. A potom ide sebavedomie smerom nahor. Aj tréner Stolica chce, aby sme hrali odvážne a nebáli sa.

Samozrejme, musíme zostať nohami na zemi a nelietať príliš vysoko. Starší hráči spoločne s koučmi držíme zvyšok kabíny na uzde.

Ako vnímate trénera Stolicu?

Ako veľkého profesionála. Má veľké skúsenosti. Pôsobil vo viacerých krajinách, či už ako hráč alebo neskôr ako tréner. Viedol aj reprezentačné tímy. Dokáže veľmi dobre a pozorne komunikovať a vie, čo hovorí. Jeho slová majú váhu.

Prekvapil ma, do akej miery má naštudovanú našu ligu. Pripravujeme sa na každého súpera individuálne a nič nepodceňuje. Je veľkým detailistom. Aj po vyhranom zápase dokáže vypichnúť veci, ktoré máme zlepšiť. Určite nám má čo ponúknuť.

A čo jeho vzťah voči hráčom?

Dokáže správne balansovať. Nemá problém si zo spoluhráčov urobiť aj žarty. Keď však na tréningu vidí, že nemá požadovanú úroveň, tak na nás aj nakričí. Zažili sme aj situáciu, že každé dve minúty prerušil tréning a bolo ho počuť na celý štadión.

Z pozície kapitána ste s ním v častom kontakte?

Nemávame pravidelné pohovory. Ak je potrebné niečo riešiť zo strany kabíny, idem za ním. Ak má on smerom na mňa otázky, rozprávame sa. Ide o bežnú komunikáciu medzi koučom a kapitánom tímu.

Trenčianska kabína bola vždy plná dobrej nálady a žartíky číhali na každom rohu. V minulosti sa nimi preslávil Gino Van Kessel. Je dnes v šatni hráč, na ktorého si treba dať pozor?

Lukáš Skovajsa rokmi nadobudol v tejto oblasti veľké skúsenosti. A teraz ich zúročuje. (smiech)

Ligu ste rozbehli veľmi dobre. Prvotnou ambíciou bola prvá šestka, ale čo pohľad na pozície zaručujúce Európsku konferenčnú ligu?

Pred sezónou sme si stanovili určité ciele. Tvrdo na nich pracujeme. Uvidíme, ako to skončí. Máme za sebou ešte príliš málo zápasov a stať sa môže hocičo. Verím v prvú šestku a čo najlepšie postavenie. Všetko bude záležať od našich výkonov.

Tento text ste mohli čítať vďaka tomu, že platíte za obsah. Vážime si to.

Čítajte viac: https://mytrencin.sme.sk/c/23212643/mom ... baris.html
Ked som bol maly, bol som namyslený. Teraz uz nemam ziadnu chybu [smilie=alien.gif]

GULIVER
Príspevky: 1488
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: Prestupy

Príspevok od užívateľa GULIVER » 07.09.2023 18:07:12

diky

snapshot
Príspevky: 2735
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Re: Prestupy

Príspevok od užívateľa snapshot » 07.09.2023 19:40:00

DAKUJEM!
"Boh je laska" 1Jn 4:8

GULIVER
Príspevky: 1488
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: Prestupy

Príspevok od užívateľa GULIVER » 17.09.2023 21:22:47

Alden Suvalija, Slovacko, stoper, podpisal u nas, vlani hral za Vion ZM. Uvidime co je zac.

GULIVER
Príspevky: 1488
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: Prestupy

Príspevok od užívateľa GULIVER » 19.09.2023 18:55:08

Nemanja Ilic 18r, ofenzivny hrac, asi si to priniesol stolica z Partizanu.

D van der T
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 24.08.2021 21:01:37

Re: Prestupy

Príspevok od užívateľa D van der T » 20.09.2023 08:29:40

Dalsi utocnik. A zaloznik zase ziadny. Zeby uz pocitali s Bondarenkom do zalohy? Alebo prerobia Suvaliju? A ked sa Emeka uzdravi tak z neho brankara?

Napísať odpoveď