Ševela je v Slovane

Slúži na odstránenie starých a nepotrebných tém.

Moderátor: Moderátori

Hamer
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 24.07.2011 07:59:36

Príspevok od užívateľa Hamer » 12.09.2017 22:43:07

23.8.2016
...Ševela je dieťaťom AS Trenčín. Podporili sme ho ako hráča. Urobili sme z neho trénera. Ešte má dva roky platnú zmluvu a pre nás veľkú hodnotu. Pri otázke ohľadom jeho ceny som sa zachoval ako obchodník. Povedal som, že nebudeme žiadať milión euro, ale 100 000 je na druhej strane málo pre AS Trenčín...
http://astrencin.sk/clanek.asp?id=La-Li ... -klub-5043

12.9.2017
A po roku si uz tu velku hodnotu nevazia, ale taky je zivot. Ani mne tak ako mnohym fans sa nepaci ze Mata Sevelu pozbavili funkcie trenera, ani sposob ako to urobili a ani nacasovanie (ked napriklad uz muzstvo zohralo v RK a najma so Slovanom pekne zapasy). Drzime Matovi nadalej palce.

filipina
Príspevky: 615
Dátum registrácie: 07.08.2014 08:59:22

Príspevok od užívateľa filipina » 13.09.2017 07:39:08

Tááááááááák a už začneme vyhrávať [smilie=band.gif] ......... xixixixi
A aká to historická reciprocita ............ po zápasoch TN - Slopan sa odvolávali blávacki tréneri ............
Ked som bol maly, bol som namyslený. Teraz uz nemam ziadnu chybu [smilie=alien.gif]

uf
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 19.08.2016 10:47:00

Príspevok od užívateľa uf » 13.09.2017 18:01:35

treba mu poďakova´t...9 rokov v klube,to sa len tak nevidí.Ja som rád,že sa už niečo stalo...Neviním ho z výsledkov,ale jednoducho niečo sa stať muselo.verím,že s odstupom času,keď opadnú emócie zistí,že nič pre neho nekončí,ale práve niečo nové začína.a fandím naším novým na lavičke [smilie=beer2.gif]

branofly
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 17.05.2014 08:11:31

Sevela

Príspevok od užívateľa branofly » 13.09.2017 20:11:08

Suhlasim s tebou, lepsie si to uz napisat nemohol.
Martinovi Dakujem ,a prajem vsetko naj v dalsej kariere

GULIVER
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Príspevok od užívateľa GULIVER » 13.09.2017 22:20:53

Nemám nič proti novým trénerom, verím že sa im bude darit ale jedna vec ma zarazila s Marčokom:

Je to výzva, ktorú som rád prijal. Na spoluprácu s Vladom (Cifraničom) sa teším. Situácia sa vyvinula veľmi rýchlo. Nemal som však nad čím premýšľať. Chcem klubu odovzdať svoje skúsenosti a načerpať ďalšie. Našim cieľom je vrátiť sa k veciam, ktoré boli pre Trenčín kľúčové.“

Neznámou pre verejnosť je Roman Marčok. Tridsaťpäťročný tréner si po dvanástich rokoch v mládežníckych tímoch AS Trenčín sadol na lavičku juniorky FK Teplice. Potom pôsobil v Nitre (U16). Následne sa vrátil do Trenčína, kde pracoval opäť pri mládeži. Zaujímavosťou sú jeho stáže v Reale Madrid a Wolverhamptone.

Nič proti Marčokovi, ale čo nám tu chce odovzdávať ? skúsenosti z mládeže? Jediná jeho výhoda je, že má najvyššiu licenciu. Podľa mňa bude mať všetko na starosti Cifranič a Marčok to zastreší papierom ako svojho času Vrabec.

Užívateľov profilový obrázok
Juraj
Príspevky: 692
Dátum registrácie: 03.09.2014 20:48:39
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od užívateľa Juraj » 13.09.2017 23:04:03

Tá nová trénerská dvojica vo mne veľkú dôveru nevzbudzuje,ale čas preverí aj toto rozhodnutie klubu...
Doteraz sa im to darilo a klub nestojí iba na Martinovi,aj keď sa nemôžem zbaviť pocitu,že veľký podiel na dnešnom stave má vedenie klubu...
Martin ma síce občas vytáčal svojimi striedaniami a tým,že dlho veril a dával mnohé šance hráčom,ktorí si to mnohokrát ani nezaslúžili,ale varil z toho čo mal a na jeho"vychladnutí"majú podľa mňa podiel aj čudné hosťovania odchovancov a prestupy v poslednom období...
Martin mi bude chýbať,podobne ako ďalší,ktorí už odišli z AS a prispeli ku krásnemu,úspešnému a historickému obdobiu klubu!
A Martin prispel k úspechom mierou nemalou a patrí mu za to veľká vďaka a poklona!!! [smilie=bow.gif] [smilie=bow.gif] [smilie=bow.gif]

VEĽA ŠŤASTIA PÁN TRÉNER A VĎAKA ZA VŠETKO-BUDETE UŽ NAVŽDY V NAŠICH SRDCIACH A ZLATÝMI PÍSMENAMI ZAPÍSANÝ V HISTÓRII AS TRENČÍN !!!
IBA VŠETCI SPOLU TO DOKÁŽEME !!!

Užívateľov profilový obrázok
sammy
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 03.08.2007 13:38:24

Príspevok od užívateľa sammy » 14.09.2017 07:51:53

Róbert Rybníček napísal:Najmä z hľadiska filozofie dominantného a útočného štýlu hry, ktorý nemôžme do budúcna stratiť.
tato veta to podla mna cele vysvetluje. sevela pochopil, ze s tym materialom sa neda hrat ako za cias minulych (respektive da sa o to pokusat, akurat ze sa nebude vyhravat) a chcel zrejme konecne hrat 'rozumnejsie' a na vysledky. ani sa mu necudujem, lebo pri stanovenom trende by dalej iba stracal kredit. tak to radsej vedenie jemu aj nam vysvetlilo - a sice, ze to musi ist aj s drevami, naco prisposobovat taktiku. takze sa dalej mozme tesit na bezstarostne utocenie pocas celeho zapasu a za akehokolvek stavu, lebo to je ta spravna a vlastne jedina povolena cesta. ako kedysi sudruhovia. tak cest vasej praci. takto to vnimam, ale samozrejme to moze byt aj cele inak.

handel
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 21.08.2011 18:53:54

Príspevok od užívateľa handel » 14.09.2017 09:08:17

sammy, je to celkom možné, aj keď sa to zrejme nedozvieme. Svoj kredit výsledkami naozaj strácal. Myslím že ho stratil aj týmto náhlym vykopnutím, pardon "odvolaním". Pekné od klubu, pre ktorý vybojoval nádherné tituly ako doteraz nikto nikdy v Trenčíne. Keď Rybníček v rozhovore spomenul, že rozhodnutie je výsledkom mesiace trvajúcich zvažovaní, prečo s ním nerozviazali zmluvu dohodou ešte v letnej prestávke? Aby sa s ním klub rozlúčil dôstojne a aby si aj on skôr mohol niečo nájsť.

Užívateľov profilový obrázok
Juraj
Príspevky: 692
Dátum registrácie: 03.09.2014 20:48:39
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od užívateľa Juraj » 14.09.2017 22:34:35

http://www.astrencin.sk/clanek.asp?id=D ... encin-5965

Najskôr ho kopnú do prdele a potom uverejňujú emotívne video...
Je mi z toho zle...:-( [smilie=sick.gif] [smilie=thumbsdown.gif]
IBA VŠETCI SPOLU TO DOKÁŽEME !!!

Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Príspevok od užívateľa baki » 15.09.2017 06:38:00

handel napísal:sammy, je to celkom možné, aj keď sa to zrejme nedozvieme. Svoj kredit výsledkami naozaj strácal. Myslím že ho stratil aj týmto náhlym vykopnutím, pardon "odvolaním". Pekné od klubu, pre ktorý vybojoval nádherné tituly ako doteraz nikto nikdy v Trenčíne. Keď Rybníček v rozhovore spomenul, že rozhodnutie je výsledkom mesiace trvajúcich zvažovaní, prečo s ním nerozviazali zmluvu dohodou ešte v letnej prestávke? Aby sa s ním klub rozlúčil dôstojne a aby si aj on skôr mohol niečo nájsť.
neboj sa, on si nieco rychlo najde. miest sportovych riaditelov v skuBe, sraltaku alebo slotove je plna priehrst.

Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Príspevok od užívateľa baki » 16.09.2017 06:28:02

toto co ma znamenat s tymi licenciami? ak to je pravda, tak je ryba neskutocny amater a zavaril celemu klubu [smilie=angry.gif]

https://www.sport7.sk/124783/vyborna-sp ... edomysleli

GULIVER
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Príspevok od užívateľa GULIVER » 16.09.2017 08:51:35

To si nemyslim. Chudy hlada senzaciu vsade.

Pokial Marcok je vedeny ako hlavny trener, tak nikde nie je napisane, ze "asistent" nemoze koucovat muzstvo z lavicky. Ine by bolo, keby bol pisany iba na papieri a na zapasoch by sa nebol...

Dufam, ze si Sevela najde top klub z V4. Zije v tieni Gulu. Moze prerazit ale potrebuje klub, kde mu daju cas. Taka Plzen je pre neho ako vysita, len skoda, ze tam prisiel Vrba. Mozno prekvapi a pojde do FC Eidhoven, kde by ho LL s urcitostou presadil.

Hamer
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 24.07.2011 07:59:36

Príspevok od užívateľa Hamer » 16.09.2017 11:08:14

GULIVER napísal: ...Dufam, ze si Sevela najde top klub z V4. Zije v tieni Gulu. Moze prerazit ale potrebuje klub, kde mu daju cas. Taka Plzen je pre neho ako vysita, len skoda, ze tam prisiel Vrba. Mozno prekvapi a pojde do FC Eidhoven, kde by ho LL s urcitostou presadil.
Predpokladam ze ak by ho chceli niekam presunut napr. do Eindhovenu tak by mu predtym nepokazili image predcasnym vyhadzovom z Trencina, co je nelogicke. V tieni Gulu asi nezije lebo jeho Zilina bola v minulej sezone (zasluzene) majster ale bez double, kym Mato ma 2x double. Mato teda nebol v ziadnom tieni ale naopak si ziskal aj svojim reprezentovanim AS na pozapasovych tlacovkach sympatie sportovej verejnosti nielen v TN.
Juraj napísal:http://www.astrencin.sk/clanek.asp?id=D ... encin-5965

Najskôr ho kopnú do prdele a potom uverejňujú emotívne video...
Je mi z toho zle...:-( [smilie=sick.gif] [smilie=thumbsdown.gif]
Suhlas, aj na tych zaberoch je vidiet ze by si zasluzil odchod z TN za inych (najma pre neho priaznivejsich) okolnosti. Spominal sa tu teraz v inej suvislosti aj Gula, tiez nemal vzdy v Ziline dobre vysledky ale tam mali s nim ovela vacsiu trpezlivost ako u nas s Matom. Prekvapujuce je ze sa to odohralo po dobrej hre i zisku bodu v RK a vybornej hre s favorizovanym Slovanom ked sme siahali aj na tri body - neverim ze vzhladom na sucasny pomer sil oboch muzstiev mohol byt niekto nespokojny s tymto zapasom. Velmi sa poponahlali s tym vyhadzovom aj preto lebo muzstvo uz zacalo mat svoju fazonu a ak by sme nebodaj este vyhrali v Ziline tak uz by ten vyhadzov asi klub neustal - a ani by sa ho asi neodvazil urobit.

handel
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 21.08.2011 18:53:54

Príspevok od užívateľa handel » 17.09.2017 13:05:07

Nedávny zaujímavý rozhovor Ševelu:
https://mytrencin.sme.sk/c/20649904/sev ... ef=av-left
pre tých čo nemajú predplatné, dám pokračovanie rozhovoru, lebo si myslím že niektoré informácie sú zaujímavé:

Bolo ukončenie spolupráce rozhodnutím La Linga?
- Pán La Ling je majiteľom. Má rozhodujúce slovo spoločne s pánom Rybníčkom.

Zlomil vám zápas so Slovanom väzy?
- Z našej strany bol najlepším v priebehu jesennej časti. Slovan prišiel ako favorit a dokázali sme ho futbalovosťou prehrať. Mali sme dvanásť streleckých pokusov a strelili rovnaký počet gólov ako belasí z troch striel. Tu je odpoveď, prečo Trenčín momentálne nie je úspešný.

Cítite krivdu?
- Určite nie. Na nikoho sa nehnevám. Tréneri bežne prežívajú rôzne obdobia. Aj také, kde nie je spokojnosť s jeho prácou. Boli nado mnou ľudia, ktorí rozhodli o mojom osude. Mám čisté svedomie. Do každého tréningu som dával maximum. Urobil som, čo bolo v mojich silách.
Chcel som, aby sa hráči posúvali ďalej, čo bol základ filozofie klubu a môjho štvorročného pôsobenia pri prvom tíme. Množstvo chlapcov sa posunulo do kvalitnejších líg. Klub za nich dostal adekvátne finančné ohodnotenie. Každému sa môžem pozrieť do očí. Psychicky som so všetkým zmierený. Urobil som maximum, no niekedy ani to nestačí.

Pred rokom sa skloňoval váš odchod z Trenčína.
- Pokiaľ dosiahnete úspech, záujem je prirodzený. V Trenčíne som bol zmluvne viazaný. V prvom rade by sa museli dohodnúť kluby. Klub mi v tom čase jasne povedal, že ma nikam nepustí a som prakticky nepredajný. Následne som presun niekam inam prestal riešiť.
V tom čase nebola za mňa pripravená adekvátna náhrada. Rok sa stretol s rokom a z neotrasiteľnej pozície som sa stal nepotrebný.

V júni 2018 vám končí kontrakt s AS Trenčín. Bola reálna aj možnosť, že by ste z Trenčína odišli?
- Nedávno som mal sedenie s pánom La Lingom medzi štyrmi očami. Prízvukoval mi, aby som sa koncentroval iba na AS Trenčín s maximálnym úsilím a nasadením. Tréningový proces označil s prívlastkom excelentný. V tomto smere všetko vyznievalo pozitívne.
Po mesiaci sme sa dostali do takejto situácii. Pôvodne sme si mali v decembri sadnúť za jeden stôl a prebrať čo a ako ďalej. Už sa k tomu nedostaneme. Neviem jednoznačne odpovedať, či by som odišiel. Záležalo by aj od záujemcov a záujmu AS. Každý hráč a tréner sa chce posúvať ďalej a ja nie som výnimkou.

V Trenčíne žijete od roku 2009. Zostanete tu?
- V tomto smere sa ešte musíme s rodinou rozhodnúť. Dcéra nastúpila do prvého ročníka na bratislavskom konzervatóriu, syn končí štvrtý ročník obchodnej akadémie. Pravdepodobnejší sa javí návrat do hlavného mesta.

Keď sa stretnete s La Lingom alebo Rybníčkom, podáte si priateľsky ruku?
- Nemám žiadny problém podať ju hocikomu, s kým som sa v Trenčíne stretol. Nie len s ľuďmi z vedenia či kancelárii. Svedomie mám čisté voči každému.
Nikdy som nerobil poza chrbát žabo-myšie vojny. Snažil som sa byť ľudský voči všetkým. Mám čistý stôl.

Ak vám čas dovolí, navštívite trenčiansky štadión?
- Deväť krásnych rokov nemôžem zahodiť za hlavu. Je to takmer štvrtina môjho života. Našiel som tu skvelých ľudí, na ktorých sa môžem hocikedy obrátiť.
Trenčiansky futbal ma bude zaujímať naďalej. Napredovanie klubu a hráčov mi nie je ukradnuté. Pokiaľ budem na blízku a naskytne sa čas, rád prídem.

Padli pri rozlúčke v kabíne aj slzy smútku?
- Lúčenie prebehlo už v utorok. Pán Rybníček si ma zavolal pred popoludňajším tréningom. Následne sme šli rovno do kabíny. Hráčom predostrel rozhodnutie vedenia. Následne som dostal slovo ja.
Chlapcom som sa poďakoval, zaželal im veľa zdravia, aby stále na sebe pracovali ako doteraz a rozvíjali sa. Každý jeden z nich bol ako môj syn, a tak som sa k nim správal. Hlavy mali dole a mali sme mokré oči.
So všetkými som sa objal a podal ruky. Budem ich podporovať aj naďalej. Pokiaľ budú mať záujem, som pripravený im pomôcť.

Ihneď sa o vás začali zaujímať kluby zo Slovenska a Česka. Premýšľate už nad tým, kde skončíte?
- Najbližšie týždne by som chcel futbal vypustiť z hlavy. Rád by som absolvoval kratšiu dovolenku a stáž v zahraničí.
Od trénerstva si chcem na chvíľku oddýchnuť a sledovať ho mimo vyhradeného priestoru. Nerád by som hneď skákal z klubu do klubu.

Láka vás viac Slovensko či zahraničie?
- Dôležitá je filozofia klubu. Nechcem ísť niekam, kde budú očakávať zázraky na počkanie. Dbám na koncepciu a rozdelenie úloh. Láka ma zahraničie, no nie je jednoduché sa tam udržať. Nebránim sa ani zotrvaniu na Slovensku, ale klub musí mať určitú víziu.

Užívateľov profilový obrázok
Juraj
Príspevky: 692
Dátum registrácie: 03.09.2014 20:48:39
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od užívateľa Juraj » 17.09.2017 16:34:37

Vďaka Handel !
Veľmi zaujímavý rozhovor a sympatické odpovede Martina Ševelu !
Bude ho škoda,bol sympatický,pokorný,ľudský a najúspešnejší tréner,aký tu doteraz bol a naviac futbalovo a komunikačne zdatný.
Uznávajú ho odborníci,fanúšikovia aj médiá...bude ťažké ho nahradiť...
Nech sa mu darí a nájde si klub s víziou,ktorý mu dá dlhodobú šancu rozvíjať sa!!!
IBA VŠETCI SPOLU TO DOKÁŽEME !!!

Napísať odpoveď