Nový tréner AS Trenčín

Diskusia k hráčom "A" mužstva a ich pôsobeniu v Corgoň lige.

Moderátor: Moderátori

Napísať odpoveď
ban
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 13.09.2017 07:29:37

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa ban » 29.03.2023 06:49:27


filipina
Príspevky: 615
Dátum registrácie: 07.08.2014 08:59:22

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa filipina » 29.03.2023 08:54:23

ban napísal:
29.03.2023 06:49:27
https://sport.aktuality.sk/c/r2I4A8u/ko ... ho-galada/


Veľká pravda
Trefné - ešte zabudol na Hyballovu misiu - príp. rôznych nemeckých odborníkov .............
a článok má "pokračovanie" - sranda : https://sport.aktuality.sk/c/MqO8kBE/no ... anim-ligu/
Ked som bol maly, bol som namyslený. Teraz uz nemam ziadnu chybu [smilie=alien.gif]

filipina
Príspevky: 615
Dátum registrácie: 07.08.2014 08:59:22

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa filipina » 31.03.2023 08:17:30

Jasná odpoveď [smilie=console.gif]

Dostali ste v otázke herného systému voľnú ruku?

Mám rád rôzne herné štýly. Otázkou je, ktorý nám bude vzhľadom na typológiu hráčov vyhovovať najviac. Nechcem hovoriť, že budeme hrať systémom 3-5-2 a budeme úspešní. Všetko nastavujeme tak, aby sme dokázali vyhrávať.
Ked som bol maly, bol som namyslený. Teraz uz nemam ziadnu chybu [smilie=alien.gif]

ban
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 13.09.2017 07:29:37

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa ban » 26.05.2023 09:22:58

https://www.astrencin.sk/clanek.asp?id= ... lica-10360


Ďalšie nové a neznáme meno. Takže od neho nečakám nič a môže len pozitívne prekvapiť. Má nejaké skúsenosti s mladými chalanmi, ktori budú podla mňa tvoriť kostru mužstva, keďže na posily nie sú peniaze, tak to môže byť malé plus

D van der T
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 24.08.2021 21:01:37

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa D van der T » 26.05.2023 11:41:14

Tak a je to tu!
Je zjavne, ze o Strakovom osude tu v AS bolo uz davno rozhodnute.
Takze Srb, tazka natura. Mlady este ale ak teda trenoval Partizan tak fajn. V prihovore vyzeral celkom zaujimavo. Uvidime v priprave aky bude. Zalezi aj aky material mu daju a ako si poradi (ci neporadi) s Rybnickom.

snapshot
Príspevky: 2734
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa snapshot » 26.05.2023 17:12:47

No nic, Stolica vitaj a drzim palce.

To, co povedal pocas rohozvoru nekomentujem, reci sa hovoria a AS kona inak.

Uvidime aka bude realita, aky bude kader. Zase ak odide co ma nohy a zostane mu U19, tam sa zazraky cakat nedaju
"Boh je laska" 1Jn 4:8

filipina
Príspevky: 615
Dátum registrácie: 07.08.2014 08:59:22

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa filipina » 16.08.2023 11:18:22

Musíme byť, alebo sme naozaj unesení z trénera ?
https://sport.aktuality.sk/futbal/clano ... 1430918476
Ked som bol maly, bol som namyslený. Teraz uz nemam ziadnu chybu [smilie=alien.gif]

ban
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 13.09.2017 07:29:37

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa ban » 21.08.2023 08:13:19

Informácie sú také, že to je veľký profesionál, nastavil v klube veci, ktoré doteraz nikto neriešil na nejakej vyššej úrovni, ako je strava hráčov a podobne. Páčia sa mi jeho vyjadrenia na tlačovkách po zápasoch, kde novinári stále chcú komentáre k jednotlivým hráčom a on opakovane zdôrazňuje tím ako prioritu. Snáď po rokoch konečne vyšiel Rybníčkovi experiment a budeme spokojní s trénerom aj výsledkami. O niečom svedčí aj to, že je to po dlhej dobe prvý tréner, ktorý si doniesol svoj celý trénerský tým. Veď svojho času Hlinka povedal, že si ani asistenta nemohol vybrať

GULIVER
Príspevky: 1486
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa GULIVER » 22.08.2023 09:03:08

Krátky rozhovor so Strakom aj na pôsobenie u nás, je to veľký sympaťák.

https://www.youtube.com/watch?v=rUaUB17ePdc

filipina
Príspevky: 615
Dátum registrácie: 07.08.2014 08:59:22

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa filipina » 15.09.2023 13:46:08

Ako hlavný tréner viedol kluby v Srbsku a Slovinsku. Dva roky pôsobil pri srbskej reprezentácii do 21 rokov. V závere mája podpísal 45-ročný Ilija Stolica kontrakt s AS Trenčín, hoci mal finančne zaujímavé ponuky zo Saudskej Arábie i Číny. Jeho mužstvo je momentálne jedno z najpríjemnejších prekvapení nového ročníka Niké ligy. Po šiestich zápasoch má na konte trinásť bodov a je druhé.

Poznali ste AS Trenčín skôr ako vás klub oslovil?

V roku 2015 som bol členom realizačného tímu Partizanu Belehrad. V kvalifikácii Ligy majstrov sme mali šancu stretnúť sa práve s AS Trenčín. Na odvete proti Steaue som sedel na prázdnom štadióne v Bukurešti a videl Trenčín naživo. Zaujalo ma, s akou odvahou hral.

Na prvý pohľad sa mi páčilo viacero hráčov mužstva. Azda najviac zaujal Stano Lobotka. Hral riskantný futbal a ničoho sa nebál. Pritom Steaua bola v tom čase majstrom krajiny a v minulosti sa jej Ligu majstrov aj podarilo vyhrať. Trenčín ten duel odohral na vysokej úrovni a veľa mu nechýbalo, aby postúpil.
Napísali sme Momentálne postavenie je odzrkadlením odvedenej práce, hovorí Bariš Čítajte

Mal som preto o klube dostatok informácií, ktoré mi pomohli v rozhodovaní.

A čo bol pre vás hlavný dôvod, že ste podpísali kontrakt?

Bolo ich viacero. Človek sa na rozhodnutia vo svojom živote pozerá z rôznych uhlov pohľadu. Veľa som komunikoval s ľuďmi z klubu. Neboli spokojní s tým, ako sa tímu darilo posledné roky a mali veľkú chuť to zmeniť.
Aj toto sa v článku dočítate

Do akej miery zohral nový štadión rolu v rozhodovaní Iliju Stolicu?
Čo si na trenčianskom klube váži?
Čo potreboval v tíme zmeniť?
Aké je sebavedomie mužstva?
Nakoľko bol víťazný gól v Trnave dôležitý pre ďalšie nastavenie kabíny?
Ako vníma reprezentačnú pozvánku Matúša Kmeťa a koho ďalšieho by rád videl v najcennejšom drese?
Prečo má Vozinha momentálne prednosť pred Kukučkom?
Je spokojný s trinástimi získanými bodmi a druhou priečkou v tabuľke Niké ligy?

Berme do úvahy výstavbu štadióna. Tesne pred otvorením je hlavná tribúna. Verím, že v závere mesiaca sa to všetko podarí. Pre nás je tento moment veľkým impulzom. O to viac, že sa všetci môžu sústrediť na futbal ako taký vo výraznejšej miere.

Mal som ponuky aj zo Saudskej Arábie a Číny. Mohol som si vybrať peniaze, ale ja som volil zaujímavú ponuku. Páčia sa mi ambície klubu. Toto je projekt, kde sa vieme posúvať a vybudovať niečo spoločné.

V neposlednom rade by som moje rozhodnutie nazval aj akýmsi božím vnuknutím. Čas ukáže, či bolo dobré, alebo zlé.

Do akej miery zohral rolu fakt, že štadión je tesne pred dokončením?

V prvom rade je AS Trenčín klub s jasnou filozofiou, čo je pre mňa dôležité. Klub ako taký urobil kus práce. Nemá veľké mená, nerobí momentálne transfery za veľké peniaze smerom von a nemá prostriedky na nákup drahých futbalistov.

Za týchto okolností musíte budovať silný kolektív založený na jasných princípoch. Trenčín je mesto s ani nie 60 000 obyvateľmi. Napriek tomu dokázal vybudovať jednu z najlepších akadémii v krajine.

Rola štadióna v celom kontexte je veľmi dôležitá. Treba sa však pozrieť aj za príbeh, ktorý sa za ním skrýva. Ide o majiteľa, ktorý do neho investoval veľké množstvo prostriedkov. A nie len do neho, ale aj do akadémie. A to sú veci, ktoré tu zostanú a nikto si ich nezoberie so sebou.

Na základe toho mi vychádza, že to s futbalom v Trenčíne myslí vážne. V Srbsku občas vyskočia kluby, ktoré majú nárazovo veľké finančné prostriedky. Nebudujú však infraštruktúru. Ich ciele sú viac komerčné a politické. Tu vidím klub, ktorý chce tvoriť a budovať a má víziu.

Čo ste potrebovali v tíme zmeniť po príchode?

Mentalitu. A tú nezmeníte rozprávaním zaujímavých príbehov. Ide o to, ako trénujete a hráte zápasy. Ak sa na ihrisku prezentujete dominantne a s chuťou víťaziť, ste na dobrej ceste.

Dôležitá je aj atmosféra. Nie len v kabíne prvého tímu, ale v celom klube a jeho okolí. Keď som sem prišiel, necítil som dostatočnú energiu, akú by som si predstavoval. S celým realizačným tímom sme sa snažili priniesť nový impulz. A cítime, že sa všetko zlepšuje.

Poviem vám príklad z môjho života. Pochádzam z predmestia Belehradu. Fandím klubu, ktorý nikdy nehral najvyššiu súťaž. Napriek tomu ho podporujem aj v časoch, kedy sa nedarí. Stále ho sledujem, hoci som profesionálny tréner, ktorý pôsobí vo svete. Ten klub stále zostal v mojom srdci a som s ním spojený. Niečo podobné by sme radi vybudovali aj tu. Aby ľudia boli so svojim klubom prepojení.

Mužstvo dnes pôsobí oveľa sebavedomejšie ako tomu bolo v nedávnej minulosti. Čo ste zmenili?

Ťažko sa mi hovorí, ako tím pôsobil pred mojim príchodom. Ani mi neprináleží mi to hodnotiť. Stačí sa však pozrieť na reč tela a vidíte, ako na tom mužstvo je.

Ak chceme rozprávať o sebadôvere, tá pramení v tvrdej každodennej práci a v detailoch. A ja preferujem práve drobnosti. Ak sa zameriate na detaily, vaše sebavedomie pôjde hore. Zatiaľ sa nám to darí, ale stále sme iba na začiatku procesu.

Záleží od každej dobrej prihrávky, pozičnej hry až po výsledky.

Trenčín v úvodnom góle zvíťazil po kurióznom a azda aj šťastnom góle v Trnave 2:1. Do akej miery bol dôležitý pre vývoj nasledujúcich zápasov?

Čo je to šťastie? Prichádza ako dôsledok viacerých vecí. Hral sa nadstavený čas a stav bol nerozhodný. Trnava bola doma a papierový favorit. Všeobecne sa očakávalo, že práve ona bude tlačiť a my sa budeme brániť. Opak bol pravdou. V nadstavenom čase sme zahrávali dva rohové kopy. Gól bol dôsledok dobrej práce tímu. A všetko to pramenilo z kvalitnej prípravy na sezónu, kde všetci hráči tvrdo pracovali. Mužstvo urobilo progres, verilo si a šlo za víťazným gólom.

Uznávam, že práve tento presný zásah môže byť jeden z najdôležitejších gólov aktuálnej sezóny.

Posledné dve sezóny bol jednotkou brankár Michal Kukučka. Vy ste však od začiatku sezóny dali prednosť skúsenému Vozinhovi. Prečo?

Nerád rozprávam o individualitách. Hoci je mi jasné, že veľa ľudí to zaujíma. Brankár je mimoriadne špecifická pozícia. Ak urobí chybu on, alebo obranca, je to extrémne viditeľné a neraz končí inkasovaným gólom. Keď sa pomýli útočník, každý mávne rukou.

Vozinha je mimoriadne skúsený brankár, ktorý odchytal desiatky stretnutí v národnom tíme Kapverd. Momentálne podáva vyrovnané výkony.

V tíme máme viacero mladých a perspektívnych brankárov. Vedia, čo majú robiť aj to, čo majú zmeniť. Je na nich, aby sa vypracovali a prípadne ho ohrozili.

V reprezentačnom výbere Slovenska na nedávne kvalifikačné zápasy sa objavilo aj meno Matúša Kmeťa. Potešila vás jeho nominácia?

V prvom rade si ju Matúš za odvedenú prácu v klube zaslúžil. Ale spomenul by som aj ďalšie mená. Veľmi ma tešia výkony Bariša. O tom chlapcovi nikto nehovorí, ale tiež je podľa môjho názoru na úrovni reprezentácie. Nezabúdajme na Kozlovského.

Ale pozrel by som sa na celú situáciu inak. Viete, bežní ľudia nevnímajú život profesionálneho športovca v celom kontexte. Mnohí vidia iba finálny produkt. A tým je reprezentácia, transfery do zahraničia a následné zárobky. Sú milióny detí, ktorých futbalové príbehy nekončia takto šťastne.

Na Matúša som hrdý. Je to výborný futbalista a skvelý človek. Ak sa bude zameriavať na drobné detaily a pracovať ešte viac, môže byť vzorom pre veľa mladých futbalistov.

Pred reprezentačnou prestávkou mal Trenčín po šiestich zápasoch na svojom konte trinásť bodov. Ste spokojný?

Väčšina ľudí sa pozerá práve na výsledky a tabuľku. A to je všetko. Pre mňa je dôležité, či hráme kvalitne a organizovane v každej zóne ihriska. Výsledky sú druhotným výstupom. Niekedy sa dostavia, inokedy nie.

Ak však budeme pracovať dlhodobo organizovane a budeme robiť dobré rozhodnutia, tím pôjde smerom nahor.

Keď sa obzriem spätne, je veľa pasáží zápasov, ktoré sme mohli zvládnuť lepšie. Stále robíme individuálne chyby a veľa o nich diskutujeme. Vnímam veľký potenciál na rast.

Uznávam, že sme súťaž začali dobre a dali sme pozitívny impulz. Je to však iba začiatok cesty, ktorá má veľa výziev. Jednou z nich je, aby som zažil vypredaný štadión v Trenčíne.

Prídu aj náročné chvíle, kedy sa ukáže, kto má aký charakter.

Potešila ma reakcia hráčov po zápase proti Žiline. Dokázali sa rýchlo otriasť a doma proti Ružomberku to už bol diametrálne odlišný zápas.

Tento text ste mohli čítať vďaka tomu, že platíte za obsah. Vážime si to.

Čítajte viac: https://mytrencin.sme.sk/c/23216353/vyz ... olica.html
Ked som bol maly, bol som namyslený. Teraz uz nemam ziadnu chybu [smilie=alien.gif]

GULIVER
Príspevky: 1486
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa GULIVER » 16.09.2023 21:59:28

diky za clanok

GULIVER
Príspevky: 1486
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa GULIVER » 28.11.2023 11:08:39

Trošku som prebehol jeho históriu trénovania posledných 5 rokov a názor si spravte sami:
2018 Vojvodina 8 zápasov - 2 výhry (93 dní)
2018 Ol.Ljublana 5 zápasov - 1 výhra (50 dní)
2019-2021 Srbsko U21 14 zápasov - 5 výhier (739 dní)
2021 Srbsko A iba 2 zápasy - bez výhry, bol iba zástup (x dní)
2022 Partizan Belehrad 6 zápasov - 1 výhra (65 dní)
2023 AS 18 zápasov 9 výhier (186 dní), 2 mesiace bez výhry, z toho 5 zápasov bez streleného gólu, vypadnutie s hanbou s Devínskou.
Myslím, že presluhuje...

GULIVER
Príspevky: 1486
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: Nový tréner AS Trenčín

Príspevok od užívateľa GULIVER » 08.01.2024 14:52:41

Ako nech sa na mňa nikto nehnevá za ten rozhovor ale Stolica vo svojom politickom interviu tromfol aj svojho zdatného nadriadeného RR.
Ten rozhovor nemá hlavu ani patu a z faktov som sa dozvedel len to, že stále budeme hrať bago s brankárom a sme stále len na začiatku cesty [smilie=chop.gif]

Napísať odpoveď