Nový tréner AS Trenčín II.

Diskusia k hráčom "A" mužstva a ich pôsobeniu v Corgoň lige.

Moderátor: Moderátori

Hamer
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 24.07.2011 07:59:36

Re: Nový tréner AS Trenčín II.

Príspevok od užívateľa Hamer » 12.01.2022 12:14:19

GULIVER napísal:
10.01.2022 19:31:44
Znova mackopes, kto bude rozhodovat o zostave? Galad? Ancic? RR ?
Nasi mladi nas nespasia, kvalitu ma max.1 z rocnika.
Stoperi z Kapverd nech idu do prdele.
Jar bude jako jesen, nieco sa podari, nieco nie. Skoncime na krasnom 7.-10. miesto a rozpravka v lete sa zopakuje.
Naco nam bol Kmet ked nehrava? Ramon? Sulek? Ten vlastne uz nic.
Nas kader ma 30 drevakov a 5 futbalistov. Mame hracov na tri 11-sky, netusim naco.
Brankarov nemame vobec, ten kuceravy majster sveta mi akurat na nervy lezie, ten nechyti ano chripku...
Ja som doteraz takmer vobec nenadaval na trenerov, lebo ich vysledky su predovsetkym v nasom muzstve zavisle od kvality prichadzajucich hracov a ta u nas stale klesa.
Odnedavna zial zacali prichadzat aj niektori hraci akoby z ulice, co sa musia este doucit zakladne veci.
Asi sa v TN neda utiahnut aj nova stajna (najma ak niektori konkurenti dostali na stajnu ovela viac) a zaroven aj dobre kone.
Inak niektore kluby funguju so starymi stajnami a aspon v lige sa to da.

Ako viaceri pisali, bolo treba namiesto 30 slabych radsej menej lepsich a udrzat si opory napr. Martina Suleka alebo predtym Igora (Kukucka by sa postupne popri nom vypracoval).
Na ihrisko sa nedostavali ti co nieco hraju (napr. Zubairu, Kmet, Sulek...) ale opakovali sa nepochopitelne nominacie.
Hlinka napriklad tvrdosijne staval stopera co takmer pravidelne vyrabal goly supera (na tlacovkach ho nespominal ale napriklad Yema za udajnu chybu i ked za uz davno rozhodnuteho stavu ano).
Vseobecne boli casto nasadzovani neskuseni chalani na ukor tych lepsich, toto zacalo uz za Vrevena. Ale aj RR predtym hovorieval ze dokazeme absorbovat max. 1-2 hracov z dorastu. Na Zilinu sa nehrajme, ta si svojich mladikov najskor vychovava v B-muzstve v silnej 2.lige a obcas sa im tato neskusenost nevyplatila (proti Jabloncu a viackrat aj v lige), mimochodom teraz kupili 27 rocneho utocnika Sukisu zo Senice. Ak je rozhodnuty zapas, napr. 2 golove vedenie (co sa nam ale zial stavalo malokedy) a 20 minut pred koncom, tak mozme postupne vyskusat nadejnych chalanov.

S Galadom mame dobre skusenosti tak verim ze uz budu logickejsie zostavy a aspon trochu lepsia hra.

Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Re: Nový tréner AS Trenčín II.

Príspevok od užívateľa baki » 12.01.2022 20:54:01

Ja už sa ani nejdem zaoberať tým, prečo nedali Galádovi štandardnú zmluvu na pozíciu hlavného trénera na 3 roky, ako sa to robí v normálnych kluboch. Opäť experiment, ktorý nikam nepovedie a skončí tak, že Galádovi to dajú zas na posledné tri zápasy sezóny, aby im zachránil pozadie a nepadli do druhej ligy. Nič proti Ančicovi, ale odkedy odišiel Hlinka, tak nič moc s tímom neukázal, rovnako ako v minulosti. Ak aj sem nejakého schopného trénera dostali (Galád, Hrnčár), tak ho po roku pustili. Od odchodu Ševelu to ide v trénerskej otázke dole vodou.

filipina
Príspevky: 615
Dátum registrácie: 07.08.2014 08:59:22

Re: Nový tréner AS Trenčín II.

Príspevok od užívateľa filipina » 13.01.2022 08:28:00

Uvidíme čo vyvedú zajtra proti Olomouca, ak sa bude vôbec hrať ............
Ked som bol maly, bol som namyslený. Teraz uz nemam ziadnu chybu [smilie=alien.gif]

filipina
Príspevky: 615
Dátum registrácie: 07.08.2014 08:59:22

Re: Nový tréner AS Trenčín II.

Príspevok od užívateľa filipina » 13.01.2022 08:46:14

Rozhovor s trénerom AS Trenčín Jurajom Ančicom:
Už trikrát vám zverili dočasnú dôveru po odchode hlavného trénera. Teraz ste sa ním do konca sezóny stali vy. Ako vnímate ponúknutú šancu?

V prvom rade ma teší dôvera zo strany klubu. Pracujem na sebe dlhodobo a som vďačný za príležitosť. Chcem ju využiť.

Nejde o mňa, ale o AS Trenčín ako klub, aby sme dokázali naplniť ciele a posunúť sa spoločne ďalej.
Napísali sme Na reorganizáciu našich súťaží nie je dôvod, hovorí predseda ObFZ Ivan Gróf Čítajte

V minulosti vám vyčítali otvorené a možno až kamarátske vzťahy. Zmenilo sa to?

Otázka nestojí na tom, či som bol príliš kamarátsky. Bol som asistent a jeho úloha je troška odlišná oproti hlavnému.

Vždy mi záleží na dobrých a ľudských vzťahoch medzi hráčmi a koučmi. Viem, kedy mám pritvrdiť a ukázať, že mám situáciu pevne pod kontrolou.
Napísali sme Šampionát v júni alebo júli? 80 percent hráčov bude v kempoch NHL, hovorí otvorene gólman Latkóczy Čítajte

Tréner môže byť „kamarát“, ale každý futbalista musí vedieť, kde sú limity vzťahov a začínajú jeho povinnosti, ktoré si musí poctivo plniť. Toto je záležitosť, s ktorou som sa potreboval vysporiadať. Dnes nemám pocit, že by naše vzájomné vzťahy prekračovali medze a hráči si robili, čo sami uznajú za vhodné.

Pred Vianocami v rozhovore povedal generálny manažér klubu Róbert Rybníček, že hráči budú trénera skúšať každý deň. Platí to?

Samozrejme. Niekedy aj podvedome. Ak ich tréner nechá, aby si robili všetko podľa seba, je to zlé. Nejde iba o správanie sa v kabíne, ale aj o hernú disciplínu na ihrisku. Ak ich kouč neupozorní na tie záležitosti, ktoré sú pre naše fungovanie podstatné, tak sa budú opakovať. Veci naberú nesprávny spád a ťažko sa potom vracia na správnu cestu.

Herná disciplína je mimoriadne dôležitá. Na čom sa v kabíne dohodneme a čo chceme trénovať a hrať, musí byť dodržané. Ak nie, každý hráč si začne hrať vlastný futbal, čo je zlé.

Kabína je plná pováh a nátur z rôznych častí sveta. Držíte ich nakrátko?
Aj toto sa v článku dočítate

Rieši radšej problémy Juraj Ančic pred celou kabínou alebo osobnými pohovormi?

Na čo je zameraná zimná príprava?

Ako rozhodilo 11 hráčov v karanténe koncept začiatku prípravného obdobia?

Aký dôraz dáva na účasť v hornej šestke?

Kde vidí najvýraznejšie rezervy svojich zverencov?

Ako vníma druhého najproduktívnejšieho hráča Fortuna ligy Jakuba Kadáka a jeho prípadný odchod z klubu už počas tohto prestupového obdobia?

A mnoho ďalšieho...

Hráči musia vedieť, kde je strop a aké sú limity. Akceptujem ich kultúrnu rozmanitosť. Ku každému mám odlišný prístup. Taký, aby bol voči každému jednotlivcovi fér.

Ku každému je prístup iný, ale v konečnom dôsledku by mal byť spravodlivý. Ak si nesplnia zverené povinnosti, som striktný a tvrdý.

Viete už naoko odhadnúť, kedy svoje povinnosti odfláknu?

V prvom ráde máme presné dáta, ktoré nám to ukážu. Tréner však aj voľným okom vidí, aká je reč tela každého z hráčov. Pozorne si to všímam a viem byť poriadne nepríjemný. Ak sa niekto urazí, bohužiaľ... Ide preč z tréningu.

Aj sa to už stalo?

Nedávno. Nebudem ho menovať, ale stále chcel riešiť určité veci. Tak som ho jednoducho musel poslať dole a dať signál aj ostatným, že podobné správanie nebudem tolerovať.

Veci, ktoré považujete za problematické v prípade jednotlivcov, riešite radšej pred kabínou alebo osobne?

Záleží na tom, o aký problém ide. Ak uznáme, že je vhodné, aby o ňom počuli všetci a spozorneli, tak sa o ňom rozprávame v šatni. Vždy je to ešte s dodatočným pohovorom medzi štyrmi očami.

Realizačný tím posilnil skúsený Ivan Galád. Aké sú jeho úlohy?

Snaží sa mi radiť v konkrétnych situáciách, ktoré vznikajú priebežne. Ako vplývať na tím, ako dosiahnuť, aby mužstvo ťahalo za jeden koniec povrazu. Má obrovské množstvo skúseností a môže nám výrazne pomôcť. Som rád, že ho máme medzi sebou.

Zimná príprava je pre hráčov najmenej obľúbená časť roka. Dávate im poriadne zabrať?

Ani sa nechcem myšlienkami vracať do časov minulých, kedy som hrával ja. Boli to galeje. (smiech)

Dnes sa už trénuje inak. Nič to nemení na tom, že dávky sú intenzívne a veľmi náročné. Chlapci toho majú na pleciach dosť. Drieme, ale citlivo. Nechceme ich zničiť, ale pripraviť na jarnú časť, aby boli schopní hrať dominantný futbal.

Voľno počas vianočných sviatkov bolo krátke. Ako dopadlo váženie?

Až na malé odchýlky sa neudiali dramatické zmeny. Všetko sa dalo akceptovať. Tí, ktorí šli mierne cez limit, dostali upozornenie a vedia, čo majú robiť. Náročné tréningy im pomôžu vrátiť sa späť.

Začiatok prípravy poznačilo 11 hráčov v karanténe. Rozhodili koncept prípravy?

Potvrdená korona bola iba u štyroch alebo piatich z nich. Ostatní boli v karanténe. Nanešťastie, vynechali až sedem tréningov, čo je nepríjemnosť. Stále im rozprávame o tom, aby si dávali pozor. V súčasnej situácií je však náročné sa všetkému vyhnúť. Ak hráč vypadne na desať až pätnásť dní, je to pre neho obrovská strata.

O čom sú aktuálne tréningy?

Hlavne o objeme. Nie iba behať do nemoty, ale zväčša ide o malé a stredné hry s loptou. Všetko v strednej intenzite.

Záver jesene bol výsledkovou katastrofou. Prehrali ste päť zápasov. Prestávka preto prišla vhod. Prišli chlapci zregenerovaní a pripravení zmeniť situáciu k lepšiemu?

Pauza padla vhod im i mne. Do prípravy sme vstúpili s čistým štítom a nepozeráme sa na to, čo bolo. Záver jesene bol pre nás mementom, že prvá polovica ročníka nebola úspešná z pohľadu výsledkov. Teraz máme čistý stôl a začíname od znova. Chceme AS Trenčín vrátiť na pozície, ktoré okupoval v minulosti.

Je prvá šestka vašou prioritou?

Nechcem, aby to vyznelo ako klišé, ale zameriavam sa vždy na najbližší zápas. V aktuálnom prípade na prípravný. Do ligy sa budeme rovnako snažiť vstúpiť s tým, aby sme zvíťazili v najbližšom dueli.
V podobnej situácií ako dnes ste boli aj pred rokom. Mužstvo sa dokázalo vzchopiť. Vyhralo dôležité stretnutia a v nadstavbe bojovalo v skupine o titul. Nájdu sa atribúty, ktoré by sa dali využiť aj v aktuálnej situácií?

Vydarila sa nám zimná príprava. Celkové nasadenie a nastavenie tímu bolo dobré. Vedeli sme, o čo hráme. Chlapci sa zomkli a hornú šestku aj vybojovali. Prvé stretnutia v lige nám vyšli. Bohužiaľ, škoda, že sme nedokázali udržať výkonnosť na podobnej úrovni aj v nadstavbe.

Cítite, že stretnutia v hornej a spodnej skupine sú výrazne odlišné?

Samozrejme, v tej spodnej je oveľa väčší tlak. Často ide o boj o holý život. Zažil som to spolu s Norom Hrnčárom. Vtedy sme však zväčša vyhrávali a mali situáciu pod kontrolou. Spomínam si aj na obdobia, kedy Trenčín bojoval v baráži proti Popradu. Podobnej situácie by som sa nerád dožil.

Kde vidíte najvýraznejšie rezervy hráčov?

Máme veľký nepomer medzi výkonom v tréningu a v niektorých zápasoch. Keď ich vidím pracovať v príprave, tak mám nadnesene povedané pocit, že by sa predali aj do Realu Madrid. Horšie je potom realita v ostrých zápasoch.

Hráči sú mladí, ale to ich už neospravedlňuje, keďže určité skúseností už nabrali. Čím skôr sa naučia znášať zápasový tlak, tým väčšia je ich šanca vybojovať si miesto vo futbalovom svete.

Nás často tieto zbytočné minely stoja body. Ak ich dokážeme eliminovať, budeme hrať konzistentný futbal.

Je trpezlivosť slovom, ktoré sa v kabíne trénerov hovorí často? Dá sa hráčom donekonečna odpúšťať rovnaké chyby?

Potenciál je v každom z našich hráčov. Chyby sa dajú odpúšťať, ale chlapci ich musia eliminovať. Našou úlohou je vysvetliť každému z nich, aby sa neopakovali.

Napriek tomu, že ste súperov na jeseň v štatistických ukazovateľoch prehrali, body to často neprinášalo. V kabíne už dlhšiu dobu chýba tradičný líder, ktorý by dokázal ostatných strhnúť. Je vôbec nádej, že niekto z aktuálneho kádra by podobnú úlohu prebral?

Sú tam hráči, ktorí majú reprezentačné skúsenosti a rozbehnutú sľubnú kariéru. Aj oni musia priložiť ruku k dielu. Musia zobrať zodpovednosť do svojich rúk. Tréner môže byť silný motivátor, ale sám všetko nezvládne.

Jakub Kadák je po jeseni druhým najproduktívnejším hráčom celej ligy. Prišiel už jeho čas posunúť sa do kvalitnejšej súťaže?

Z pohľadu čísel určite áno. Osobne si viem predstaviť, že by ešte troška dozrel v Trenčíne a zapracoval na pozícií lídra. Nemyslím spíkra, ktorý bude mať v šatni monológy, ale výkonnostného.

Nejde mi o to, aby si v každom zápase pripísal kanadský bod za gól alebo asistenciu, hoci on sám sa na to veľmi zameriava.

Futbalistu nezdobia iba osobné štatistiky, ale celkový vplyv na mužstvo. Nosí na ruke kapitánsku pásku. Mal by ukázať, že je osobnosť a s tým sa ešte potrebuje naučiť pracovať.
Prajem mu, aby si splnil sny. A to čo najskôr. Verím však, že by sme z neho dokázali u nás spraviť ešte lepšieho futbalistu.

Tento text ste mohli čítať vďaka tomu, že platíte za obsah. Vážime si to.

Čítajte viac: https://mytrencin.sme.sk/c/22819237/nez ... ancic.html
Ked som bol maly, bol som namyslený. Teraz uz nemam ziadnu chybu [smilie=alien.gif]

Užívateľov profilový obrázok
Juraj
Príspevky: 692
Dátum registrácie: 03.09.2014 20:48:39
Bydlisko: Trenčín

Re: Nový tréner AS Trenčín II.

Príspevok od užívateľa Juraj » 13.01.2022 18:52:47

filipina, vďaka za prepis !
Držím Ančicovi aj chalanom palce, ale bez lídrov to nepôjde...
Iba s mladíkmi sa to nedá, aj oni sa potrebujú oprieť o skúsených hráčov...
Vždy v minulosti to tak bolo, že musí byť správny mix skúsenosti a mladíckej dravosti.
Jendrišek zatiaľ nie je líder ako Žofčák, či Škrteľ...
Ak budeme stále hrať La Lingov hurá systém, môže nás to stáť ligu a to by sme fakt išli smerom ako TTS...
IBA VŠETCI SPOLU TO DOKÁŽEME !!!

Užívateľov profilový obrázok
Juraj
Príspevky: 692
Dátum registrácie: 03.09.2014 20:48:39
Bydlisko: Trenčín

Re: Nový tréner AS Trenčín II.

Príspevok od užívateľa Juraj » 14.01.2022 06:46:18

IBA VŠETCI SPOLU TO DOKÁŽEME !!!

filipina
Príspevky: 615
Dátum registrácie: 07.08.2014 08:59:22

Re: Nový tréner AS Trenčín II.

Príspevok od užívateľa filipina » 14.01.2022 08:31:43

Komentár športu VŠETKO trefne presne VYSTIHOL !!!!!!!!
Ked som bol maly, bol som namyslený. Teraz uz nemam ziadnu chybu [smilie=alien.gif]

erik
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 25.06.2008 12:15:16
Bydlisko: Rázusa 15 Trenčín

Re: Nový tréner AS Trenčín II.

Príspevok od užívateľa erik » 14.01.2022 12:43:14

Galád v Nitre- dúfam že tak ako Nitra nedopadneme. Zavádzame mentorov trénerov čo je vraj moderné. ale pozrime sa kde sme dnes v európskom priestore. Máme možno 300 trénerov 1. triedy, a k tomu 30 klubov 1. a 2 ligy Tak tí čo netrénujú pracujú v amatérskych podmienkach na dedinách a malých mestečkách? Treba sa začať aj k futbalu stavať racionálne a pragmaticky

Užívateľov profilový obrázok
Juraj
Príspevky: 692
Dátum registrácie: 03.09.2014 20:48:39
Bydlisko: Trenčín

Re: Nový tréner AS Trenčín II.

Príspevok od užívateľa Juraj » 17.01.2022 18:45:06

IBA VŠETCI SPOLU TO DOKÁŽEME !!!

ban
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 13.09.2017 07:29:37

Re: Nový tréner AS Trenčín II.

Príspevok od užívateľa ban » 17.01.2022 20:33:50

Juraj napísal:
17.01.2022 18:45:06
na čítanie:
https://sportnet.sme.sk/spravy/rozhovor ... slovenska/
Je to tu uz cele vo vlakne Byvali hraci / ostatni.

Čudujem sa trochu, ze pri jeho vysledkoch pri junioroch uz nerobi aspon asistenta v Acku

LuckyLoser
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 15.03.2015 11:02:25

Re: Nový tréner AS Trenčín II.

Príspevok od užívateľa LuckyLoser » 13.02.2022 20:59:13

Gula konec v Polsku, taky by potřeboval restart, stejně jako my

handel
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 21.08.2011 18:53:54

Re: Nový tréner AS Trenčín II.

Príspevok od užívateľa handel » 13.02.2022 22:11:40

LuckyLoser napísal:
13.02.2022 20:59:13
Gula konec v Polsku, taky by potřeboval restart, stejně jako my
veru, zišiel by sa ako soľ, aspoň od leta, táto sezóna je už v .....
https://sportnet.sme.sk/spravy/adrian-g ... 2/?ref=trz

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Re: Nový tréner AS Trenčín II.

Príspevok od užívateľa snapshot » 13.02.2022 23:45:38

handel napísal:
13.02.2022 22:11:40
LuckyLoser napísal:
13.02.2022 20:59:13
Gula konec v Polsku, taky by potřeboval restart, stejně jako my
veru, zišiel by sa ako soľ, aspoň od leta, táto sezóna je už v .....
https://sportnet.sme.sk/spravy/adrian-g ... 2/?ref=trz
Opat potopime Ancica potom, ako vyhral?
"Boh je laska" 1Jn 4:8

handel
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 21.08.2011 18:53:54

Re: Nový tréner AS Trenčín II.

Príspevok od užívateľa handel » 14.02.2022 08:18:59

neboj, už o týždeň nebude "potom, ako vyhral" :)

D van der T
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 24.08.2021 21:01:37

Re: Nový tréner AS Trenčín II.

Príspevok od užívateľa D van der T » 14.02.2022 08:33:53

Uhrame tam remizu.

Napísať odpoveď