AKO ĎALEJ S ASkom ?

Diskusia k vedeniu Trenčianskeho AS.

Moderátor: Moderátori

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Administrátor
Príspevky: 2666
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:50:09

AKO ĎALEJ S ASkom ?

Príspevok od užívateľa Luboš » 30.03.2020 14:14:23

Padneme na kolená ?
Mám rád AS Trenčín...ale je to to najdôležitejšie v živote ?

Jerry
Príspevky: 406
Dátum registrácie: 22.07.2011 11:46:13
Bydlisko: Trenčín

Re: AKO ĎALEJ S ASkom ?

Príspevok od užívateľa Jerry » 30.03.2020 15:14:12

Tak ta Zilina ma zaskocila. Klub (po Slovane) ktory som povazoval za jeden top stabilizovany na svk a stalo sa toto. Co sa potom udeje s nami? 😬🙈 Jedine ze u nas nemaju hraci take platy ako v ZA, ale ani taky Koolwijk, Depetris a spol.tu nehraju za gastrace. No som zvedavy, snad prezijeme 🙏

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Re: AKO ĎALEJ S ASkom ?

Príspevok od užívateľa snapshot » 30.03.2020 16:01:02

U nas je to horsie v tom, ze nas to zastihlo v najhorsej situacii. Staviame stadion a vela penazi ide tam. Keby sme mali tie miliony co leju dpo stadionu na ucte, tak sme v pohode. Uvidime.

Inak Zilina, je podla mna pravna klucka ako znizit vydavky. Este zostane otazka, ako je na tom PRETO Zilina a dalsie firmy v jeho portfoliu.
"Boh je laska" 1Jn 4:8

Jerry
Príspevky: 406
Dátum registrácie: 22.07.2011 11:46:13
Bydlisko: Trenčín

Re: AKO ĎALEJ S ASkom ?

Príspevok od užívateľa Jerry » 30.03.2020 16:52:16

Jeho portfolio firiem su safe, nakolko je to z 80% potravinarsky koncept a potraviny budu ludia kupovat a jest vzdy. Toto su skor formalno pravne klucky ako obabrat futbalistov. 80% znizenie platov ako povedal Holec je brutal, to by asi malokto suhlasil, aj ked futbalisti maju platy vacsie...

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Administrátor
Príspevky: 2666
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:50:09

Re: AKO ĎALEJ S ASkom ?

Príspevok od užívateľa Luboš » 30.03.2020 17:58:55

Pokles platov bude vsade vo svete. U nas kludne hraca na zmluvu ako zamestnanec a minimalku 580 € brutto. Premie za remizu 200 € a vitazstvo 580 € brutto.
By sa chlapci pekne obracali a vazili si kazde €.
Mám rád AS Trenčín...ale je to to najdôležitejšie v živote ?

GULIVER
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: AKO ĎALEJ S ASkom ?

Príspevok od užívateľa GULIVER » 30.03.2020 18:10:41

Mozeme ich rozpustit aj hned. Kludne vsetkych nad 20 rokov. Platit len Bukariho, ktory sa da predat.

Srat na celu sezonu, kludne aj na dalsiu. Hlavne aby klub vydrzal.

filipina
Príspevky: 615
Dátum registrácie: 07.08.2014 08:59:22

Re: AKO ĎALEJ S ASkom ?

Príspevok od užívateľa filipina » 02.04.2020 12:41:41

Jerry napísal:
30.03.2020 16:52:16
Jeho portfolio firiem su safe, nakolko je to z 80% potravinarsky koncept a potraviny budu ludia kupovat a jest vzdy. Toto su skor formalno pravne klucky ako obabrat futbalistov. 80% znizenie platov ako povedal Holec je brutal, to by asi malokto suhlasil, aj ked futbalisti maju platy vacsie...
Treba si vypočuť obe strany ............ Antošík je tvrdý biznismen a myslím si, že v tomto prípade netrepe. Chalani by sa mali vžiť do jeho kože, či ich bude kráľovsky platiť a oni budú doma vegetiť ....... Myslím si, že bez neho neho by mali Slotovany taký futbal ako hokej ........ A neverím, že LL je iný ....
A jedno je pravda, že všeobecne v športe, t.j. i vo futbale sa točili nekresťanské bubáky ......, a môj dojem je, že po korone to bude iné ...., resp. hlavne dúfam, že peniaze pôjdu (v celom svete) na vedu, výskum, zdravotníctvo atď. čo bude pre všetkých ( A TO FUTBAL MILUJEM!)



Futbalový klub MŠK Žilina vyhlásil v pondelok likvidáciu a sedemnástim hráčom poslal výpoveď, lebo nepristúpili na požiadavku vedenia klubu na zníženie platov. Šéf klubu JOZEF ANTOŠÍK v rozhovore pre SME hovorí aj o tom:

Aké platy ponúkli futbalistom?
Prečo ho nahnevalo, že hráčov budú zastupovať odbory?
Vzal by futbalistov do klubu späť?
Prečo súhlasil so splátkovým kalendárom pri prestupe Róberta Boženíka?

Váš klub je v likvidácii a sedemnástim najlepšie plateným hráčom ste dali výpoveď. Nebolo to unáhlené?

Bolo to vo veľkom strese a pod časovým tlakom. Každý mesiac nečinnosti produkuje stratu. Nastavil som si solidárny a zároveň sociálny princíp zníženia nákladov.

V angličtine sa tomu hovorí cost-cutting. Musíte začať od najvyšších nákladov. Vo futbale sú to osobne náklady. Zákonite sme pristúpili k zníženiu platov u futbalistov, ktorí patria k najvyššej príjmovej kategórii.

Máme dosť hráčov a v takejto situácii je priorita postarať sa o tých, čo majú nižšie zárobky. A takisto sme chceli zachovať piliere klubu do budúcnosti. Aby po opadnutí pandémie mohol futbal v Žiline pokračovať.
Súvisiaci článok Tréneri už vyrábajú tresku. Po Žiline budú nasledovať ďalší Čítajte

Hráči tvrdili, že ste im chceli znížiť plat až o 80 percent. Nie je to veľa?

Futbalisti to môžu tvrdiť, ale bolo to individuálne. Nebolo to o percentách. Prechodne znížené platy sme zoradili do piatich úrovní:

500, 800, 1000, 1500 a 2000 eur.

Myslíte 2000 eur v čistom?

Nie. Hovoríme o príjme v hrubom.

Čiže navrhovanú zrážku 80 percent z platu ste neplánovali uplatniť pre všetkých?

Tých 80 percent si vypočítal Dominik Holec. Možno to je jeho predstava, aby sa každému o rovnaké percento znížil plat.

Takýto princíp by nebol solidárny. Solidárny a sociálny princíp je taký, že najviac sa zoberie tým, čo majú najvyšší plat, a postupne s klesajúcim platom klesá aj absolútna hodnota, o ktorú sa plat znižuje. Takto sme to navrhli.

Hráči tvrdili, že sa chceli dohodnúť a rokovať s vami. Nemohli ste spraviť kompromis?

Neviem, s kým som mal rokovať. Princíp bol individuálny, a nie kolektívny. Sme v mimoriadnej situácii, všetci sú rozlezení. Každý hráč má zmluvu uzavretú individuálne, čo je problém.

Čiže zmluvy sme dohadovali s hráčmi, prípadne aj s ich agentmi. Nie som ochotný rokovať s niekým cudzím o každom individuálne. Pretože toto nie je kolektívna záležitosť. Nemali sme čas, aby sme rokovali s každým. A ani hráči nám nedali príležitosť.

Lebo Miroslav Káčer (kapitán, pozn. red.) oznámil Karolovi Belaníkovi (športový manažér, pozn. red.), že za nich bude vyjednávať Ján Mucha (šéf Únie futbalových profesionálov).
Súvisiaci článok Anglicko má morálny problém a Dúbravka je vo výnimočnej pozícii Čítajte

Aj v iných profesiách je bežné, že ich zastupujú odbory. Ján Mucha je takisto bývalým hráčom Žiliny. Prečo vás to tak rozčúlilo?

Nevedel som, že u nás existuje nejaká odborová organizácia. Neviem, prečo vznikla odborová organizácia práve v takejto krízovej situácii. Robil som 25 rokov riaditeľa v priemyselnom podniku.

Každý rok som tam rokoval o kolektívnej zmluve. A vždy sme sa dohodli bez konfliktu. Moja skúsenosť bola taká, že odbory mali tri piliere.

Zvyšovanie platov najnižších taríf, index zvyšovania priemerného zárobku a sociálne podmienky zamestnancov. Ale vo futbale je to opačne. Odbory chcú chrániť najlepšie zarábajúcich.

Niektorí hráči zarábajú trikrát viac ako riaditeľ klubu. Druhá vec je legislatíva. Futbalisti majú pravdu v tom, že majú oveľa väčšiu ochranu ako obyčajný človek zo Zákonníka práce.

Skutočne?

Únia futbalových profesionálov tvrdí, že hráčska zmluva je nevypovedateľná. Majú pravdu, ale len dovtedy, kým plnenie zmlúv nezruinuje klub. Tu nejde o rokovanie o nejakých percentách, ale o prežitie.

Mnohí považujú likvidáciu klubu iba za právnickú kľučku, ako možno obísť normy. Je to tak?

To nie je pravda. Najprv sa musí urobiť záverečná účtovná uzávierka. Musí sa založiť súvaha do likvidácie. To je verejne dostupný dokument. Každý si môže pozrieť, v akej je klub finančnej kondícii a na čom je založený.

V tomto čase bude odteraz klub produkovať obrovskú stratu. V lete sa neuskutoční žiadny prestup, čo je už dnes jasné. S tým sa musí vyrovnať nielen MŠK Žilina, ale aj ďalšie kluby.

Osobné náklady tvoria 60 až 70 percent celkových nákladov. Čo sa týka ekonomickej stránky, tak hráči nie sú partneri, s ktorými by som sa mal o nej rozprávať. Nič o tom nevedia.

Som presvedčený, že ja tomu rozumiem. Všade si to obhájim. Nie je to účelové, ale nevyhnutné.

Hráči, ktorých ste sa zbavili, mali hodnotu niekoľko miliónov eur. Vychovali ste ich s víziou, že ich neskôr speňažíte. Teraz môžu odísť zadarmo. Nebudete neskôr ľutovať?

Budem to ľutovať vtedy, ak sa ich hodnota ukáže na trhu. Dnes nemajú žiadnu hodnotu. Hráči mi možno budú raz ďakovať, že som ich uvoľnil zadarmo a tak skoro. Môžu ísť tam, kde by sa za normálnych okolností nedostali.

Holec, Káčer, Kaša a ďalší sú hráči, ktorí za normálnych okolností majú hodnotu. Ale dnes je pandémia.
Súvisiaci článok Hapal prijal zníženie platu. Bolo to absolútne bez problémov, vraví Kováčik Čítajte

Predpokladáte, že futbalový trh na dlhý čas zamrzne?

Neviem. Náš klub dnes nemá navonok žiadne dlhy, len k jedinému akcionárovi. Ale vidina príjmu v najbližších mesiacoch je nulová.

Ak budete produkovať stratu a dlhy, tak pôjdete do konkurzu a zbankrotujete. Hráči budú mať nedobytné pohľadávky voči klubu, ktorý bude insolventný. K čomu to vedie?

Dominik Holec vyhlásil, že klub dal výpovede hráčom, ktorí sú po ťažkých operáciách a týmto rozhodnutím im možno ukončil ich kariéry. Ak by sa o niekoľko mesiacov situácia zlepšila, zobrali by ste niektorých hráčov na milosť?

Michal Tomič a Vladimír Majdan sú dlhodobo zranení hráči. Počas zranenia nehrali a napriek tomu dostávali plný plat. Neboli ani jeden deň PN.

Navyše majú v zmluve dohodnuté, že v takomto prípade im môže klub znížiť plat až o 50 percent. Neurobili sme to a oni sa napriek tomu pridali k hráčom, ktorí nesúhlasia s dočasným znížením platu.

U týchto dvoch je dôvod výpovede iný ako u ostatných. Dlhodobá nespôsobilosť plniť predmet zmluvy a absentujúca spätná väzba. Keď budú pripravení hrať a budú potrební, nevidím prekážku, aby sa vrátili.

Prijali by ste vyhodených hráčov po čase späť?

Ak by v budúcnosti nastala situácia, že by niektorí zostali voľní, tak s tým nemám problém - ak s tým nebudú mať problém ani oni. Stane sa tak iba v situácii, že klub bude existovať.

Musíme vedieť, na čom sme a čo si môžeme dovoliť. A oni by museli akceptovať nové podmienky, ktoré ja teraz neviem definovať. Hráči, ktorí dostali výpovede, môžu rátať s platmi za mesiac marec a apríl v plnej výške. Viacerí z toho môžu skromne žiť dva roky.

V januári ste predali Róberta Boženíka asi za päť miliónov eur, ale Feyenoord Rotterdam vám zaplatil iba jednu desatinu. Neobávate sa, že nedostanete celú sumu?

Nie je to tak, že by som sa teraz zobudil. Dva týždne sme pracovali na tom, aby sme postúpili pohľadávku voči Feyenoordu. Dohodli sme sa bez problémov s jednou bankou, ktorej by to Feyenoord splácal.

Holandský klub to však odmietol. Neviem, v akom stave bude Feyenoord v budúcnosti. Už v čase, keď sme predávali Boženíka, nemal financie, aby celú sumu vyplatil v kratšom termíne.

Dohodli sme si splátkový kalendár, ale prišla pandémia. Feyenoord mal plány presadiť sa v Európe, zdvihnúť hodnotu hráčov a finančne sa pozdvihnúť. Nevidím do ich kuchyne a neviem, čo bude v tejto novej situácii.
Súvisiaci článok Kováčik: Mám pocit, že je dvadsať požiarov a ja mám jedno auto Čítajte

Aká bola pôvodná dohoda s Feyenoordom, čo sa týka splátok?

Zatiaľ sme dostali iba jednu desatinu z fixnej transferovej sumy. V inej situácii by som nikdy s takými podmienkami nesúhlasil. Jednoducho sa hráč rozhodol, že chce ísť len tam a nikam inam. Čo sme mali robiť?

Na koľkých splátkach ste sa dohodli?

Poslednú splátku sme mali dostať v roku 2024, čiže posledných desať percent. Máme nárok aj na percentná z prípadného ďalšieho prestupu Boženíka. Sme však v rizikovej situácii.

Môže sa stať, že Feyenoord predá Boženíka a my nebudeme mať zaplatenú ešte ani fixnú časť hodnoty kúpnej zmluvy. Toto je výsledok ovplyvňovania správania sa hráčov agentmi.

Ako veľmi sa dotkla pandémia vašich ostatných firiem?

Máme potravinársku skupinu, ktorá funguje. Máme tie isté problémy ako ostatní. Bojujeme s nedostatkom ľudí. Fungujeme, vyrábame, predávame.

Robíme to aj pre spoločnosť. Mládežnícki tréneri to pochopili a pomáhajú nám plátať diery po chýbajúcich robotníkoch, ktorí nemôžu prísť z rôznych dôvodov do práce.

Čítajte viac: https://sport.sme.sk/c/22374273/majitel ... ml?ref=trz
Ked som bol maly, bol som namyslený. Teraz uz nemam ziadnu chybu [smilie=alien.gif]

Jerry
Príspevky: 406
Dátum registrácie: 22.07.2011 11:46:13
Bydlisko: Trenčín

Re: AKO ĎALEJ S ASkom ?

Príspevok od užívateľa Jerry » 03.04.2020 07:10:03

Martin, klub nevyda nejake stanovisko ku aktualnej situacii? Ci su alebo neni su veci stabilizovane, ci budu mat hraci na nejaky cas mensie platy atd?

Užívateľov profilový obrázok
martin
Administrátor
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:40:09
Kontaktovať užívateľa:

Re: AKO ĎALEJ S ASkom ?

Príspevok od užívateľa martin » 03.04.2020 10:16:49

Jerry napísal:
03.04.2020 07:10:03
Martin, klub nevyda nejake stanovisko ku aktualnej situacii? Ci su alebo neni su veci stabilizovane, ci budu mat hraci na nejaky cas mensie platy atd?
nemyslíme si, že sú to veci, ktoré vieme vyriešiť, resp. vyriešiť tak ako by sa mohli a mali za pár dní... hrať mediálne prestrelky je kontraproduktívne... kalkulácie, rozhodnutia, analýza dopadov chce trochu čas, ale riešime to...

Jerry
Príspevky: 406
Dátum registrácie: 22.07.2011 11:46:13
Bydlisko: Trenčín

Re: AKO ĎALEJ S ASkom ?

Príspevok od užívateľa Jerry » 03.04.2020 11:05:11

martin napísal:
03.04.2020 10:16:49
Jerry napísal:
03.04.2020 07:10:03
Martin, klub nevyda nejake stanovisko ku aktualnej situacii? Ci su alebo neni su veci stabilizovane, ci budu mat hraci na nejaky cas mensie platy atd?
nemyslíme si, že sú to veci, ktoré vieme vyriešiť, resp. vyriešiť tak ako by sa mohli a mali za pár dní... hrať mediálne prestrelky je kontraproduktívne... kalkulácie, rozhodnutia, analýza dopadov chce trochu čas, ale riešime to...
Tak tym padom je to v poriadku 😉

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Re: AKO ĎALEJ S ASkom ?

Príspevok od užívateľa snapshot » 03.09.2020 02:16:43

Vzdy so msi ho vedel predstavit ako trenera AS, ale skoda, ze to som iba ja.

https://dennikn.sk/2005800/toho-arogant ... t/?ref=tit
"Boh je laska" 1Jn 4:8

legolas380
Príspevky: 515
Dátum registrácie: 30.08.2010 20:08:24

Re: AKO ĎALEJ S ASkom ?

Príspevok od užívateľa legolas380 » 13.08.2021 11:32:51

dufam ze vcera sa nase vedenie pozeralo ako sa ma hrat futbal. myslim Zilinu. mladici a prevazne odchovanci...mozeme im zavidiet ako pracuju s mladezou...

Užívateľov profilový obrázok
Juraj
Príspevky: 692
Dátum registrácie: 03.09.2014 20:48:39
Bydlisko: Trenčín

Re: AKO ĎALEJ S ASkom ?

Príspevok od užívateľa Juraj » 13.08.2021 22:36:26

Na Žilinu je radosť sa pozerať! A naši dnes proti RK, to bola slabota, nuda- ľudia odchádzali veľmi nahnevaní , nie z výsledku, veď bod je po predvedenom výkone pre nás ešte lichotivý, ale kvôli predvedenému výkonu, hre chýbal systém, technika niektorých hráčov bola chabá a najmä chýbala bojovnosť a chuť pobiť sa o výsledok aj keď sa nedarí a to neodpustí žiaden fanúšik! Aký to rozdiel medzi nami a Žilinou ! Takto si klub na to dokončenie štadióna nezarobí...
IBA VŠETCI SPOLU TO DOKÁŽEME !!!

filipina
Príspevky: 615
Dátum registrácie: 07.08.2014 08:59:22

Re: AKO ĎALEJ S ASkom ?

Príspevok od užívateľa filipina » 17.12.2021 09:08:02

Hráči neskúšajú - skúšajú evidentne LL s RYBNÍČKOM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hráči budú trénera každý deň skúšať, do akej miery a čo si môžu dovoliť, hovorí generálny manažér AS Rybníček

Vrátili sa na vlastný štadión a podarilo sa im postúpiť do hornej šestky. Cez leto vymenili trénera, ktorý pred záverom jesennej časti klub opustil. O ostatnom roku sme sa rozprávali s generálnym manažérom AS Trenčín Róbertom Rybníčkom.
Rok 2021 sa končí. Aký pre vás bol?

Povedal by som, že znova v niečom jedinečný. Hlavne informačne turbulentný. Zdalo sa mi, že žijeme v dobe, kedy sa každý deň menia podmienky fungovania. Celé sa to začalo odrážať aj v našom fungovaní. Je zaujímavé informácie sledovať a vyhodnocovať ich. Snažili sme sa zachovať si chladnú hlavu, čo bolo v tomto období extrémne náročné.
Na začiatku jarnej časti ste sa vrátili po dva a pol roku do domácich podmienok. Bolo to najväčšie víťazstvo roka?

Som nesmierne šťastný, že sme opäť na Sihoti. To je bez diskusie. Na druhej strane mi chýbala požadovaná emócia, pre čo sme všetku námahu vynakladali. Obmedzenia spôsobili nižšiu návštevnosť. Chýba mi zatiaľ konečný výsledok, ktorý sme si všetci želali.

Na druhej strane máme dostatok času vyskúšať si fungovanie na štadióne pri nižšom počte návštevníkov. Zžívame sa s novými technológiami.
Výsledky neboli príliš oslnivé. Myslíte si, že za normálnych okolností by chodilo viac ľudí?

Určite by ich prišlo viac ako v ostatnom období. Frustrácia z tejto doby u ľudí hrá rolu. Celá energia a zmysel, prečo tu toto všetko okolo seba v klube robíme, sa vytráca. Neklesáme však na duchu. Vynaložili sme veľa úsilia a financií, aby sme sa dostali do súčasného stavu. Bojujeme ďalej.
Napísali sme Je to skvelý chlapík. Do kabíny prinesie pokoj, hovorí o Lehterovi jeho predchodca Pardavý Čítajte

Prevyšujú pozitívne, či skôr negatívne emócie?

Po športovej stránke troška negatívne. Nedarí sa nám nastaviť klubovú filozofiu a systém hry, ktorý by sme chceli hrať. Nedarí sa nám naladiť víťaznú mentalitu.
Aj toto sa v článku dočítate

Prečo sa Trenčínu nedarí nájsť nového Guľu a Ševelu?

V čom spočíval hlavný dôvod Hlinkovho odchodu?

Dostane asistent Juraj Ančic plnú dôveru?

Kde podľa Róberta Rybníčka patrí AS Trenčín v tabuľke?

Ako momentálne vníma atmosféru v kabíne?

Ako sa pozerá na pôsobenie mužstva v hornej alebo spodnej šestke počas jarnej časti

A mnoho ďalšieho...

V otázke infraštruktúry sme museli prehodnotiť projekt. Nárast cien nás zasiahol výrazným spôsobom. Stavba sa predražila. Preto sme hľadali nové možnosti ako pokračovať ďalej. Každý týždeň prichádzali nové informácie, v ktorých sme sa potrebovali zorientovať a zachovať si zdravý pohľad.

Očakávate, že po kompletnom dostavaní štadióna sa veci zmenia k lepšiemu?

O tom som presvedčený. Verím tomu, že raz v klube zažijeme niečo, čo pre nás všetkých bude extrémnym zážitkom.

Časy dlhodobých trénerov ako bol Adrián Guľa alebo Martin Ševela sú dávno preč. Tréneri vydržia sotva sezónu. Nikto z nich sa nedokáže usadiť na dlhšiu dobu a dostatočne sa stotožniť s klubovou víziou. Prečo?

Je to do veľkej miery aj systémová vec. Na Slovensku zlyháva edukácia trénerov. Na papieri ich síce pribúda, ale z hľadiska osobnosti a práce sú to neadekvátne výsledky. Mali by sme sa zamyslieť nad tým, ako ďalej pracovať. V každom športe je kouč kľúčovou osobnosťou. Ak ich bude menej, tak vzniká problém nájsť požadovanú kvalitu.

Peter Hlinka tesne pred koncom jesennej časti skončil na vlastnú žiadosť. Prekvapilo vás to?

Áno. Veľmi som mu veril. Urobil som všetko pre to, aby som ho do Trenčína dostal. Beriem to preto aj ako vlastné zlyhanie. Život je však taký a my sa so situáciou musíme vyrovnať. Hľadať ďalej a veriť, že nájdeme človeka, ktorý zapadne do našej mozaiky a prinavráti nám futbal spred piatich, či šiestich rokov.

V čom bol hlavný problém?

Myslím si, že slovo demokracia v podstate v našich podmienkach neexistuje. Zvlášť pri kozmopolitnej kabíne, akú máme my.

Kabína potrebuje mať jasné princípy a víziu. Jasné pokyny, čo má robiť a ako to má robiť. Potom budú lídra nasledovať. Keď im necháte možnosť uvažovať a rozmýšľať svojvoľne a len veriť tomu, že sa na vašu líniu napoja sami, zlyháte.

Toto bol do veľkej miery problém, ktorý Peter vyhodnotil odchodom.

Mal by teda tréner držať kabínu nakrátko, aby mu neuchádzali dôležité detaily?

Futbal je o drobných maličkostiach. Hráči vás každý deň budú skúšať, do akej miery a čo si môžu dovoliť, v čom budú mať priestor. Čím viac im ho dáte, tým budete viac trpieť. Nehovorím o autokratickom vedení, ale o zásadách a princípoch, ktoré hráči musia dodržiavať. Inak nebude panovať disciplína na ihrisku, ani v šatni.

Predchádzajúci tréner Stijn Vreven bol zásadový a aj tak to nepomohlo.

Nesplynul s našimi predstavami, ako by mal kouč fungovať, aby sme neopúšťali klubové princípy. My sa ich držíme pevne, pretože nám priniesli úspechy. V konečnom dôsledku je všetko o ľuďoch. Raz tých správnych nájdeme a vrátime sa na cestu úspechu.

Prišla už chvíľa, aby na post hlavného trénera zasadol napevno Juraj Ančic?

V prvom rade som rád, že mužstvo už dvakrát prebral. Za posledný pol rok ako asistent urobil opäť krok vpred. Analyzujeme jeho pôsobenie. Možno ten čas nastane. To ešte neviem povedať.

Vnímame ho ako človeka, ktorému chceme pomôcť v zlepšovaní sa. Je nastavený tak, aby sa stále učil a vyvíjal.

Určite ho chceme v realizačnom tíme prvého mužstva aj naďalej.

Mužstvo prebral už tretí raz. A je evidentné, že by sa chcel stať hlavným trénerom. Nemáte obavy, že ak sa tak nestane, môžete ho stratiť?

Už v lete bol troška nahnevaný, no emócia ho prešla. Cítim, že si premyslel veci, o ktorých sme sa spolu rozprávali. Za pol roka v jeho prípade vnímam jeho posun z hľadiska toho, čo mu ako trénerovi chýbalo.

Začína rozumieť, čo znamená disciplína, detaily a ako si držať hráčov od tela a nemať ich ako kamarátov.

Dokázal sa teda odosobniť?

Cítim, že to robí v mnohých veciach. Keď mu to vydrží, bude veľmi dobrý tréner.

Tréner Hlinka rozprával o charaktere hráčov. Niektorí z jeho bývalých zverencov ho vraj nemajú.

Mojou veľkou túžbou by bolo nájsť iba charakterných hráčov. To sa však môže stať iba „ v ideálnom futbalovom svete“. Máme mužstvo zložené z hráčov rôznych národností, starší aj mladších, každý má nejakú povahu. Kabína nemá vyslovených darebákov a rozvracačov partie. Sú to chlapci, ktorí mnohí z nich chcú napredovať, hrať futbal a urobiť pre kariéru maximum.

Otázkou je, ako ich dokáže okolie strhnúť. Nám chýba v šatni líder, už dlho ho nevieme nájsť. Preto musí prísť tréner, ktorý sa tejto úlohy zhostí. V súčasnosti nemáme ani jedno, ani druhé, preto vzniká dojem, že si každý robil, čo chcel.

O čom bolo obdobie rokov 2012 až 2016, kedy sa Trenčínu darilo byť pravidelným účastníkom kvalifikácií európskych pohárov. V čom bol základ úspechu?

Našli sme v tých časoch dvoch trénerov, ktorý pochopili náš systém. V klube panovala panenská úprimnosť a všetci sme boli na jednej línii. Potom však prišlo zvláštne obdobie. Mysleli sme si, že všetko pôjde samé a poľahky nájdeme ďalšieho Guľu a Ševelu.

AS Trenčín získaval nemalé zdroje z predaja hráčov. Za posledné obdobie odišlo prestúpilo z klubu minimum hráčov. Je mimoriadne dôležité v najbližšom prestupovom období predať aspoň jedného?

Každý predaj je pre nás podstatný. Zvlášť v aktuálnom období. Minulé leto odišiel Bukari a inak sa nám nič nepodarilo. Je to spôsobené aj výsledkami a herným prejavom, ktorý nie je ideálny.

Našťastie, vo futbale sa dajú veci zmeniť extrémne rýchlo. Potrebujeme na to nájsť a správne vymeniť súčiastky do stroja. A hľadáme ich ďalej.

Mužstvo prehralo štyri zápasy po sebe. Prišlo o trénera. Ako vnímate náladu v kabíne?

Mnohým hráčom nie je jedno, čo sa deje. Čakajú, kto im však pomôže. Urobiť to môže tréner.

Čo sa týka hráčskeho zloženia, príde k odchodu určitých hráčov, ktorí sem nepatria. Ale budú aj príchody. Šatňa sa okysličí.

Je pre klub finančne bolestné, ak odchádza hráč po ukončení kontraktu bez predaja?

Je. Ale pre nás je bolestivé momentálne skoro všetko. Investície do štadióna, zabezpečenie rozpočtu, úbytok možností predaja hráčov. Nadnesene povedané, dostávame rany v ringu z každej strany. Bojujeme však a verím, že sa situácia čoskoro otočí.

Trenčín sa dostáva do podobnej situácie ako pred rokom. Ako veľmi je pre vás dôležité byť súčasťou hornej šestky?

Z pohľadu herného vývoja a prípravy na ďalšiu sezónu by sme ju potrebovali. Ak sa to nestane, budeme bojovať v spodnej časti. A tie zápasy sú takticky i úrovňou iné. Bolo by to pre nás náročné.

Máme však pred sebou ešte štyri kolá.

Kde vidíte mužstvo za optimálnych podmienok?

Určite do štvrtého miesta.

Pozitívne ohlasy znejú na adresu Ružomberka. Ten z mála dokázal zatiaľ vyťažiť veľa. Káder je zložený zo slovenských hráčov, čo bolo Trenčínu veľakrát vytýkané. Ako ich vnímate?

Držím im palce. Je to sympatické mužstvo. U nich sa ukazuje, že keď namixujete dobrú chémiu a nájdete lídra v podobe trénera, dostavia sa výsledky. Dodržujú pravidlá, majú veľkú zápasovú disciplínu a vytvárajú zaujímavý tím.

Naša cesta je iná. My pomer zhruba polovice domácich a zahraničných hráčov budeme zachovávať aj do budúcna.

Zatvárajú horšie výsledky dvere v rokovaniach s potenciálnymi partnermi?

Skôr súčasná atmosféra v ktorej žijeme. Je to výrazný problém pre celý profesionálny šport na Slovensku. Stráca sa dôvera partnerov, ako bude profesionálny šport vôbec fungovať.

Slovan Bratislava je výsledkovým lídrom našej ligy. Predstavil sa aj v základnej skupine Konferenčnej ligy, kde naposledy nastúpil proti FC Kodaň. V jej drese sa predstavilo veľké množstvo tínedžerov, ktorí herne výrazne belasých prevýšili. Aké svetlo to vrhá na Fortuna ligu?

Nepovažoval by som to za nejaké merítko. Pozrite sa na Salzburg, Lipsko, Nodrsjaelland. Všetci idú cestou mladých hráčov z rôznych kútov sveta.

Na Slovensku sme sa dostali do určitej pasce. Silní si myslia, že môžu robiť futbal iba pre seba. My zo strednej kategórie vzhliadame, aby sme im mohli byť partnermi. Nevieme však medzi sebou spolupracovať. Je problémom, že nevytvárame zdravú konkurenciu, ale skôr majú niektorí pocit, že ju treba zničiť. Potom nie sme pripravení na také mužstvo, akým je Kodaň.

Čítajte viac: https://mytrencin.sme.sk/c/22805132/hra ... nicek.html
Ked som bol maly, bol som namyslený. Teraz uz nemam ziadnu chybu [smilie=alien.gif]

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Re: AKO ĎALEJ S ASkom ?

Príspevok od užívateľa snapshot » 17.12.2021 10:26:09

filipina napísal:
17.12.2021 09:08:02
Dakujem

Inak posledny odstavec bol krasne cieleny na skupovanie hracov Slovanom vid Krizan napriklad alebo skusanie angazovat Kadaka.

Zaujimave vyjadrenia, ako vzdy take lubive a malo hovoriace.

Co sa tyka odchodu Hlinku, tazko sa v t5om vyznat.


Novy trener? Stale si myslim, ze Kozak ml. by bol vhodny alebo potom Kocian
"Boh je laska" 1Jn 4:8

Napísať odpoveď