Klub...vízie...budúcnosť...

Diskusia k vedeniu Trenčianskeho AS.

Moderátor: Moderátori

Užívateľov profilový obrázok
martin
Administrátor
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:40:09
Kontaktovať užívateľa:

Re: Klub...vízie...budúcnosť...

Príspevok od užívateľa martin » 26.06.2020 13:00:34

Jerry napísal:
22.06.2020 17:46:20
Martin, vsimol som si ze sme uz na dresoch nemali hlavneho partnera Orion Tip, stalo sa nieco? Budeme mat niekoho noveho od novej sezony?
skončila sa platnosť zmluvy, samozrejme, že sa snažíme zaplniť prázdne miesto

Jerry
Príspevky: 406
Dátum registrácie: 22.07.2011 11:46:13
Bydlisko: Trenčín

Re: Klub...vízie...budúcnosť...

Príspevok od užívateľa Jerry » 26.06.2020 22:20:47

No bola by pecka keby sa vam podari zlanarit nejaku vacsiu spolocnost, urcite by to klubu pomohlo.

ban
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 13.09.2017 07:29:37

Re: Klub...vízie...budúcnosť...

Príspevok od užívateľa ban » 28.06.2020 10:42:44

martin napísal:
26.06.2020 13:00:34
Jerry napísal:
22.06.2020 17:46:20
Martin, vsimol som si ze sme uz na dresoch nemali hlavneho partnera Orion Tip, stalo sa nieco? Budeme mat niekoho noveho od novej sezony?
skončila sa platnosť zmluvy, samozrejme, že sa snažíme zaplniť prázdne miesto
V roku 2018 bola podpisana zmluva na 5 rokov, takze mi to nejako nevychadza

https://www.astrencin.sk/clanek.asp?id= ... n-Tip-6650

GULIVER
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: Klub...vízie...budúcnosť...

Príspevok od užívateľa GULIVER » 28.06.2020 21:57:28

Konecne mame, teda mali sme trenera a vy ho nechate odist. [smilie=chair.gif]

Este Krizana prepustite, lebo je vyborny v obrane a takych nepotrebujeme [smilie=devil.gif]

filipina
Príspevky: 615
Dátum registrácie: 07.08.2014 08:59:22

Re: Klub...vízie...budúcnosť...

Príspevok od užívateľa filipina » 29.06.2020 09:54:53

Vyskúšame niečo zahraničné, to už sme tu dávno nemali .................... čo tak načrieť v nejakých nemeckých vodách [smilie=cigar.gif]
Ked som bol maly, bol som namyslený. Teraz uz nemam ziadnu chybu [smilie=alien.gif]

Jerry
Príspevky: 406
Dátum registrácie: 22.07.2011 11:46:13
Bydlisko: Trenčín

Re: Klub...vízie...budúcnosť...

Príspevok od užívateľa Jerry » 14.07.2020 13:39:35

Martin, budu od novej sezony nove sady dresov? Uz by sa mozno patrilo tieto vymenit za nieco nove 😉

Užívateľov profilový obrázok
havran blondak
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 01.11.2015 10:02:11
Bydlisko: Trenčín

Re: Klub...vízie...budúcnosť...

Príspevok od užívateľa havran blondak » 14.07.2020 14:50:27

Najkrajšie boli keď mali kolekciu Nike potom už neboli také pekné

Jerry
Príspevky: 406
Dátum registrácie: 22.07.2011 11:46:13
Bydlisko: Trenčín

Re: Klub...vízie...budúcnosť...

Príspevok od užívateľa Jerry » 15.07.2020 11:52:06

Este boli tie prve adidas co sme mali z druhej majstrovskej sezony pekne (ten aj mam) ale tieto co uz mame poslednu dobu sa mi zunuju, chcelo by to nieco nove uz...

Jerry
Príspevky: 406
Dátum registrácie: 22.07.2011 11:46:13
Bydlisko: Trenčín

Re: Klub...vízie...budúcnosť...

Príspevok od užívateľa Jerry » 15.07.2020 22:35:17

Rozhovor s RR pre sme.sk vam sem davam v plnom zneni 😉

Futbal na Slovensku nemá pevne nastavené štruktúry ani pravidlá fungovania. Je tu veľmi veľa politiky, tvrdí generálny manažér AS Trenčín RÓBERT RYBNÍČEK.

Ďalej hovorí o výstavbe novej arény v Trenčíne a o možnom príchode Martina Škrtela. AS podľa neho môže v nových podmienkach opäť zaútočiť na titul.

Boli ste proti dohraniu najvyššej súťaže na Slovensku. Stále si za tým stojíte?

Poviem to na rovinu. Keď vidíte, čo sa všetko stalo... už vtedy som povedal, že nám to prinesie nemalé problémy. A to sa, žiaľ, aj potvrdilo. Nemám z toho dobrú emóciu. A dnes si myslím, že nám to už viac problémov ani nemohlo spôsobiť.

To bol jeden cirkus Humberto, čo sme tu predviedli. Skutočne to vyplýva z toho, že tu nie je futbal systémovo nastavený. Nemá pevne nastavené štruktúry ani pravidlá fungovania.

Je tu veľmi veľa politiky. Veľmi veľa nezmyselných emočných rozhodnutí, ktoré nemajú absolútne nič spoločné s tým, ako sa futbal robí z dlhodobého uhla pohľadu.

Mám obavy, ako bude futbalové hnutie pokračovať.

Je názorovo extrémne rozbité. Som sám zvedavý, čo to prinesie v nasledujúcich mesiacoch. Vzťahy sú v tomto momente veľmi naštrbené a nedôveryhodné.

V marci ste vyhlásili, že by futbal na Slovensku mohol spadnúť na poloamatérsku úroveň. S odstupom času, nakoľko sa to napĺňa?

Ťažko povedať, čo sa stane. Situácia nebude jednoduchá. Každý sa snaží skresať svoje rozpočty a hľadať možnosti, pokiaľ by až mohol ísť. Futbal z hľadiska finančných podmienok by skutočne mohol klesať na úroveň, ktorá sa približuje poloamatérskemu futbalu. Som presvedčený, že sa to, žiaľ, iba začína.

Možno dnes všetci tvrdíme, že všetko je v poriadku a že to pôjde. Ale s pribúdajúcimi mesiacmi sa môže stať, že nebudeme môcť nájsť nových partnerov v rámci sponzorských zmlúv.

Keď sa nebudú trebárs zvyšovať ani príjmy za televízne práva, či nebude iná pomoc, tak s pribúdajúcimi rokmi budú tieto problémy narastať. A to do výraznej miery.

Pôjde Trenčín do novej sezóny s nižším rozpočtom ako vlani?

Niekde sa snažíme náklady skresať. Na druhej strane, sme v režime, ktorý je pre nás náročný. Financujeme výstavbu nového štadióna. Situácia nie je taká, že by sme klesli s rozpočtom, pretože máme veci jasne dané. Čo sa týka údržby alebo skresania určitých nákladov, tak sa ich snažíme neprevyšovať, ale v niektorých prípadoch aj znižovať.

Na čom sa chystáte ušetriť?

Je to pre nás náročné. Budeme potrebovať nových ľudí v rámci realizácie nového štadióna, technického riešenia a zabezpečenia a celého manažovania tohto veľkého kolosu. Momentálne nových ľudí neprijímame a uvidíme, ako sa situácia vyvinie.

Budeme sa snažiť negociovať podmienky v rámci platových možností pre jednotlivých hráčov, ktorí budú do Trenčína prichádzať. Toto sú dva základné okruhy, ktoré sa budeme snažiť znížiť a trošku optimalizovať.

Netajíte sa tým, že filozofia klubu je postavená na predaji hráčov. Momentálne je prestupový trh priškrtený. Ako vidíte aktuálne najbližšie prestupové obdobie?

Trh presne kopíruje situáciu, ktorá v Európe prebieha. Stále prichádzajú nové a nové veci, ktoré na jednej strane prinášajú paniku, ale na druhej strane možno aj optimizmus. Každý sa v tom hľadá.

Je istý dopyt, ale na druhej strane aj veľa opatrnosti v porovnaní s minulými rokmi. Sám som zvedavý, ako sa to skončí.

Zatiaľ netreba robiť žiadnu paniku, lebo prestupové obdobie je predĺžené až do konca septembra, čo predtým nikdy nebolo. Je možné, že sa to opäť oživí. V tomto som optimista a verím, že aj nám sa niečo podarí zobchodovať.

Za posledných päť rokov získal Trenčín z predaja hráčov zhruba dvadsať miliónov eur. Ktorý z transferov bol najvýhodnejší?

Veľmi zaujímavý bol pre nás transfer Wesleyho Moraesa z FC Bruggy do Aston Villy. Niečo podobné platí aj o prestupoch Stanislava Lobotku. Či už do Celty Vigo, alebo následného do SSC Neapol. Zaujímavý bol aj prestup Matúša Bera do Trabzonsporu.

Ale aj ďalších hráčov sme na slovenské pomery veľmi slušne zobchodovali. Aj momentálne máme v kádri ďalšie zaujímavé typy. Pre Trenčín je kľúčové, aby mu prestupová politika naďalej fungovala. Keď sa vrátime na vlastný štadión, vzrastú naše ambície.

Wesley Moraes prestúpil vlani z FC Bruggy do Aston Villy za 26 miliónov eur. Keď budeme brať do úvahy iba nárok desať percent, tak je to pre váš klub príjem 2,6 milióna. Rátame dobre?

Počítate celkom dobre. Bol to pre nás veľmi zaujímavý obchod. Aj už ten prvý prestup do Brúgg, keďže toho u nás veľa nenahral. Sme radi, že smerom do budúcnosti môžeme získať ďalšie financie na bonusoch.

Spomínali sme desať percent. Menšie kluby ako vy si však bežne z ďalšieho predaja hráča nárokujú desať až štyridsaťpäť percent. Môže byť suma za Wesleyho pre vás ešte vyššia ako tri milióny?

V globále môžem povedať, že to bol jeden z našich najlepších obchodov.

Za takúto sumu sa už dá postaviť aj tribúna na novom štadióne. Súhlasíte?

Potrebovali by sme predať ešte štyroch takých hráčov ako Wesley. Ale sme za to vďační. Na druhej strane musíme otvorene priznať, že z týchto peňazí môžeme stavať štadión v takomto štandarde. Prestupy nám ani zďaleka nevykryli všetko, ale nám výrazne pomohli ísť touto cestou. Je veľmi náročná.

Ale keď sme v takýchto podmienkach dokázali robiť takéto prestupy, tak sa pýtam, čo sa môže stať, keď budeme mať novú arénu. Išli sme do toho rizika, lebo to máme vyskúšané. Veríme našej filozofii. Som presvedčený, že na novom štadióne bude ešte silnejšia.

Trenčín výrazne zarobí aj na prestupe svojho odchovanca Stanislava Lobotku z Celty Vigo do Neapola. Z celkovej prestupovej sumy (20 až 27 miliónov eur - pozn. red.) by to malo byť až desať percent. Môžete to potvrdiť?

Nie je to úplne z tej sumy, ale pre klub je to zaujímavá suma. Tvorí závažnú časť rozpočtu klubu na ďalší rok alebo až dva roky.

Kluby, ktoré sa podieľali na jeho raste, si za prestup Lobotku rozdelia milión eur. Ide o solidarity payments, čiže akési výchovné (za obdobie od 12 do 23 rokov hráča). Najvyššia suma z toho by mala putovať do Trenčína. Koľko?

Celkovo by sme mali mať nárok na zhruba desať percent zo spomínanej sumy za prestup do Neapola (Trenčín si celkovo polepší asi o dva milióny eur - pozn. red.). Som rád, že prestupy sa udiali do krajín, kde trh, pravidlá a všetky tie zmluvné vzťahy naozaj fungujú. Zatiaľ to, chvalabohu, platí.

Slovan predal Andraža Šporara za viac ako šesť miliónov eur, Žilina má zinkasovať za Róberta Boženíka asi päť miliónov. Oba kluby však zatiaľ dostali iba zlomok sumy. Zvyšné peniaze by im mali prísť v podobe splátok, čo môže byť v dnešných časoch komplikácia. Máte podobné problémy?

Ani nám nevyplácajú peniaze za hráča naraz, ale dostávame ich v určitých splátkach. Chvalabohu, tá najdôležitejšia sa do určitej miery uskutočnila, čo nám výrazne pomohlo. Verím, že sa trh trošku stabilizuje a že už k takejto kríze nedôjde. A kluby naplnia, čo nám dlhujú. Iste, že aj my máme obavu. Zatiaľ sa platby za hráčov na 80 percent uskutočňujú, aj keď niekedy meškajú pár týždňov. Alebo mesiac.

Spomínali ste, že tú najdôležitejšia suma vám prišla? Môžete byť konkrétnejší?

To sú práve sumy za Wesleyho, Lobotku. Ide o troch až štyroch hráčov, za ktorých nám chodia splátky.

Martin Škrtel tvrdí, že by kariéru rád ukončil na Slovensku. Okrem Trnavy má blízko aj k Trenčínu, kde vyrastal. Nakoľko je to podľa vás reálne?

Aj keď sledujem možno trošku väčšiu náklonnosť Martina k Trnave, stále tomu verím. Prvé kroky do veľkého futbalu mu poskytol práve Trenčín. Má tu postavený krásny dom a verím, že tu bude aj bývať.

Som presvedčený, že si Martin pred plným a novým štadiónom v Trenčíne zahrá. A pripomenie si časy, keď tu začínal. U nás má dvere otvorené. Dva- či trikrát sme boli vo veľmi zaujímavej komunikácii.

Som hrdý, že športovci ako Škrtel, Lobotka, Marián Gáborík či Marián Hossa pochádzajú z našej lokality. Postavili si tu domy a chcú sa sem do veľkej miery aj vrátiť. Pre náš klub je to fantastické.

Som pripravený sa s Martinom stretnúť a baviť sa o našej spoločnej budúcnosti. Verím, že prepojenie sa nájde a bude to prospešné pre obe strany.

Už ste to preberali so Škrtelom?

Áno, bavíme sa o tom. Sedeli sme spolu v našej akadémii ešte predtým, ako odišiel do Basaksehiru Istanbul. Bavili sme sa o rôznych veciach a možnostiach. Martin ešte prejavil záujem zostať v Turecku.

Keď bude vec opäť otvorená, tak sa budem snažiť opäť baviť o tejto možnosti. Berieme ho v Trenčíne za svojho. Verím, že tu raz skončí a bude sa s nami tešiť z otvorenia nového štadióna. Martin by bol obrovským lákadlom aj pre našich fanúšikov a ľudí z regiónu.

Trenčín má filozofiu stavať na mladých hráčov. Škrtel má už 35 rokov. Ako to vnímate?

Keď sa vrátime a budeme hrať na novom štadióne, tak sme pripravení trošku zmeniť svoju stratégiu. S novou arénou budú rásť aj naše športové predsavzatia. Budeme chcieť mať úspechy na medzinárodnej úrovni. A nesmierne dôležité bude mať v kádri takýchto chlapov ako Martin.

Na filozofii mladých hráčov nebudeme veľa meniť, ale takýto hráči môžu byť pre trénera nesmierne vzácni. Škrtel si buldodžou povahou a mentalitou vydobyl fascinujúci kariéru. A preto aj neskoršom veku by nám vedel pomôcť.

Škrtel si zvykol v zahraničí na iné finančne možnosti. Dohodnete sa?

Poviem to úprimne - myslím si, že táto štácia už nebude o financiách. Martin mal fantastickú kariéru a isto si zarobil dosť na to, aby sa vedel na Slovensku prispôsobiť podmienkam. Do istej miery mu vieme podmienky naplniť, ale určite nevieme poskytnúť to čo v zahraničí.

Skôr to bude o vôli a spoločnom zámere do budúcna pre klub. A to nielen ako hráča, ale aj osobnosť , ktorá u nás ukončí kariéru. Ak bude chcieť prepojiť aj ďalej život s futbalom, tak sme na to pripravení.

Trenčín bude mať nádherný štadión a budeme radi, ak bude Martin našou vlajkovou loďou. Má isto veľké kontakty a konexie. Tak, ako sa zídu jemu, sa zídu aj nám.

Naznačujete, že s novým štadiónom porastú vaše ambície. Plánuje Trenčín opäť zaútočiť na titul?

Úprimne poviem, že inak by sme štadión takejto veľkosti a štandardu nestavali. Už v budúcej sezóne budeme pripravovať všetko možné, aby príchod no nový štadión bol podporený aj kvalitou športovej úrovne. Chceme sa na to reálne pripraviť. Chceme preniesť európske emócie práve do Trenčína. Či už boj o titul, alebo miesta v európskych pohároch budú našou ambíciou.

Kedy sa Trenčín prvýkrát predstaví v novej aréne?

Budeme to riešiť v etapách. Teraz sa snažím urobiť všetko pre to, aby sme do konca októbra dokončili tribúny za bránami v plnej kvalite. Možno do konca januára či februára by sme ich mohli mať aj skolaudované. Jarnú časť nasledujúcej sezóny by sme už chceli hrať na vlastnom.

Popritom by sme dokončili aj vnútro hlavnej tribúny. Som plný optimizmu, kým zase nepríde nič nepredvídateľné. A takto o rok by už mohli byť k dispozícii všetky tribúny. Takýto je zatiaľ plán a verím, že sa už naplní.

Andy182
Príspevky: 400
Dátum registrácie: 27.06.2016 12:43:45

Re: Klub...vízie...budúcnosť...

Príspevok od užívateľa Andy182 » 16.07.2020 06:13:41

vďaka Jerry ...

hoci si všetci občas poriadne pohundreme ... som rád, že je RR taký zanietený pre to, čo robí ...

občas to trvá všetko kua dlho, alebo to nejde presne takým smerom, ako by sme si želali, ale pomaly ale iste sa napĺňa sen a ambícia mať tu štadión na úrovni a som skutočne rád, že to nie je skladačka ... Je rozdiel to robiť skromne, z vlastného, z predajov v porovnaní s mecenášom ktorý má kamarátov v politike na najvyšších miestach (no, dobre, už nie... ale vybavili im dosť... Kmotrík, Vilagy, Filo, Poor...).

Je super, že už teraz máme pokrytú veľkú časť rozpočtu aj na dva roky dopredu, to si nemôže len tak hocikto povedať.

Tie ambície s novým štadiónom vyzerajú dobre, hoci si osobne myslím, že Škrteľ to už ako hráč v TN nestihne.. Asi si ešte rok počkáme, kým teda bude všetko dokončené, takže ešte minimálne ten rok nemusíme očakávať nejaký atak na čelo, verím, že sa vrátime na stratené pozície. Kým budeme mimo TN, asi to bude stále, ako Šeďo povedal, "na hojdačke".. Ale... ak sa chceme o rok vrátiť, tak ideálne aj s nejakým tým predkolom EL (aspoň)..

Som veľmi zvedavý na toto leto ... bude veľmi dôležité.. potrebujeme trénera, potrebujeme prekopať obranu (kde okrem Križana, nemáme nič, ak rátam, že Šulo pôjde von), potrebujeme kvalitné krídlo a tvorcu hry do stredu, potrebujeme sa zbaviť "talentov" ktoré sú tu pomerne dlho a nerobia progres... už najbližšie dni ukážu, či zase budeme viac hundrať, alebo si konečne po dlhšej dobe užijeme lepší futbal (top4).

Užívateľov profilový obrázok
sammy
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 03.08.2007 13:38:24

Re: Klub...vízie...budúcnosť...

Príspevok od užívateľa sammy » 16.07.2020 09:25:23

vdaka, prave som prisiel zo sme, ze ci to sem niekto nehodi.
drzim palce. vidiet, ze je v tom vizia a nie hura system vacsiny slovenskych sedlakov/oligarchov. len myslim, ze im az prilis odokryva karty a ti smejdi sa na to zas pripravia. tak ako nam spravili naschval v pripade vyhrievania umelej travy (omg, ano aj tohto sme sa dockali od sfz) a len co sme to spravili, tak umelku vyhladovo zrusili a dalsie podpasovky. tie zamery o titule sa im musia tazko citat a vidiet to hned aj v diskusii na sme v tej podrazdenej reakcii. skratka to, v co vsetci verime a ocakavame nam nemusi rr vraviet a drazdit tym kmotrikovsku mafiu.

Užívateľov profilový obrázok
Juraj
Príspevky: 692
Dátum registrácie: 03.09.2014 20:48:39
Bydlisko: Trenčín

Re: Klub...vízie...budúcnosť...

Príspevok od užívateľa Juraj » 16.07.2020 15:28:44

Ďakujem aj ja Jerry,keď som to videl na Sme a nedočítal,dúfal som,že to tu niekto dá.
Si super!
Daj Boh,aby sa všetky plány RR aj naplnili a o rok to bolo hotové,lebo už to trvá strašne dlho...
IBA VŠETCI SPOLU TO DOKÁŽEME !!!

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Re: Klub...vízie...budúcnosť...

Príspevok od užívateľa snapshot » 16.07.2020 18:02:17

Dakujem za clanok Jerry
"Boh je laska" 1Jn 4:8

filipina
Príspevky: 615
Dátum registrácie: 07.08.2014 08:59:22

Re: Klub...vízie...budúcnosť...

Príspevok od užívateľa filipina » 20.07.2020 08:40:23

Nový belgický tréner - tak to bohužiaľ nie je kačica ........... [smilie=axe.gif] , klub sa z tých zahraničných trénerov snáď nikdy nepoučí ......, a to to nerobí dobrotu všeobecne na Slovensku ........., čo tak zase hľadať Ševelu, Guľu dva ????????????????
Ked som bol maly, bol som namyslený. Teraz uz nemam ziadnu chybu [smilie=alien.gif]

Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Re: Klub...vízie...budúcnosť...

Príspevok od užívateľa baki » 20.07.2020 11:36:10

filipina napísal:
20.07.2020 08:40:23
Nový belgický tréner - tak to bohužiaľ nie je kačica ........... [smilie=axe.gif] , klub sa z tých zahraničných trénerov snáď nikdy nepoučí ......, a to to nerobí dobrotu všeobecne na Slovensku ........., čo tak zase hľadať Ševelu, Guľu dva ????????????????
najhoršie je, že zas len na jeden rok. To má aký význam? V októbri skončí a budú naháňať Hrnčára s Galádom, aby im niekto z nich zachránil ligu.

Napísať odpoveď