Klub...vízie...budúcnosť...

Diskusia k vedeniu Trenčianskeho AS.

Moderátor: Moderátori

Napísať odpoveď
Hamer
Príspevky: 1265
Dátum registrácie: 24.07.2011 07:59:36

Príspevok od užívateľa Hamer » 07.09.2016 12:24:56

snapshot napísal:
Hamer napísal: Ved ja viem, len som to doplnil aj o nezmyselnom termine vyhrievania ktore nam skomplikovalo situaciu pocas rekonstrukcie.
Napokon aj niektore dalsie kluby ukoncia svoju rekonstrukciu az po r.2018 ale vyhrievanie travnika je platne uz od 2017.
V podstate je spravne, ze SFZ dalo jasny deadline dokedy to ma byt hotove ak kluby chcu hrat najvyssiu ligu. Ale treba si uvedomit, ze niektore pravidla ako o tych 3 prelozenych zapasoch treba pozastavit, kvoli rekonstrukciam.
Aj ked jasne, potom by mohlo prist k tomu, ze jeden tim celu polsezonu odohra vonku a druihu doma, ale ved to je vzdy n a dohode dvoch timov. Bud s tym suhlasia alebo nie.

Ale cco sa tyka DCA, otazne je, v ako stave je ten stadion. EL sme tam hrali pred 4 rokmi. Za 4 roky sa moze udiat vselico.
Snapshot (bez ohladu na tie tri prelozene zapasy), jasny deadline napr. v tomto pripade pre vyhrievanie zaciatok 2017 je spravny mozno pre teba a napr. pre par vacsinou oligarchov ktorych kluby dostali prevazne o dost vyssie dotacie ako my (nase uspechy v poslednych rokoch vobec neboli zohladnene)
Ale urcite nie je tento termin spravny pre nas klub - ktory si musi vacsinu prostriedkov zaobstarat vlastnou cinnostou co nie je jednoduche.
A stadiony maju byt zrekonstruovane do 30.6.2018 tak preco nemohol byt aj na to vyhrievanie aspon rovnaky termin a preco my musime pocas rekonstrukcie robit uz na zaciatku nieco co sa ma robit az na konci.
Je ti zname ze Pasienky na ktorych momentalne hrava Slovan maju tiez davnejsie hotove vyhrievanie ?
Takze napr. Slovanu, ktoremu sa teraz stavia stadion za statne tento nezmyselny termin jar 2017 naozaj nevadi (a ani by som sa necudoval ak mu to dokonca aj vyhovuje :-( )
Lenze my takto od 2017 nemozeme hrat ligu ani uz v blizkej Dubnici.

A o tej Dubnici ake 4 roky ?
Uz to tu bolo spominane ze dva roky alebo ak chces presne tak este pred 2 rokmi 1 mesiacom a 21 dnami sme tam zohrali krasny zapas v EL.
http://archive.onlajny.eu/match/index/d ... /id/108012
A co sa malo udiat za ten cas ?
Ako odpoved zacitujem jeden Bakiho predchadzajuci prispevok.
baki napísal:preco je dubnica nesposobila? pred 2 rokmi sme tam hrali EL a teraz nemozeme ani nasu ligu? co take podstatne sa tam za tie dva roky stalo? vybuchla tam bomba? alebo zas zauradoval nejaky skriatok kmotorok? chapem, ze pre europu je dubnica nesposobila preto, lebo nema kapacitu 8000 divakov. ale preco je nesposobila na nasu ligu, by ma vazne zaujimalo.

GULIVER
Príspevky: 1488
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Príspevok od užívateľa GULIVER » 07.09.2016 13:51:26

3 roky je známe, že vyhrievanie treba od 2017 povinne, v tomto viním náš klub. Všetci majú rovnaké podmienky. To, že TT a SBA dostali viac ma netrápi, su kluby ktoré ešte menej ako my a vyhrievanie majú ( Senica, ZM, Myjava a spol.)

Otázka je takáto ;

Prečo sa v lete menil povrch a nemenil sa podklad ? To je ako vymeniť škridlu v lete a v zime ísť meniť krov.

Nebolo v tedy vhodnejšie vymenit 1-2 zápasy na konci minulej sezony a 1-2 zápasy na zaciatku tejto sezony ? [smilie=axe.gif]

snapshot
Príspevky: 2735
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Príspevok od užívateľa snapshot » 07.09.2016 14:13:21

GULIVER napísal:3 roky je známe, že vyhrievanie treba od 2017 povinne, v tomto viním náš klub. Všetci majú rovnaké podmienky. To, že TT a SBA dostali viac ma netrápi, su kluby ktoré ešte menej ako my a vyhrievanie majú ( Senica, ZM, Myjava a spol.)

Otázka je takáto ;

Prečo sa v lete menil povrch a nemenil sa podklad ? To je ako vymeniť škridlu v lete a v zime ísť meniť krov.

Nebolo v tedy vhodnejšie vymenit 1-2 zápasy na konci minulej sezony a 1-2 zápasy na zaciatku tejto sezony ? [smilie=axe.gif]

A toto je presne ten problem co mam s tym, ist proti SFZ. Ved sme menili povorch odvtedy, co bol znamy deadline a aj podmienky. A my sme hodili povrch bez vyhrievania? Ano vtedy sa to malo posuvat to ihrisko atd.

Jednoducho treba sa poponahlat s projektom, lebo tieto deadlines nas tlacia viac, ako si myslime a vynimky do nekonecna dostavat nebudeme.

A Slovan s NFS je svinstvo ale skoda sa vyjadrovat
"Boh je laska" 1Jn 4:8

Hamer
Príspevky: 1265
Dátum registrácie: 24.07.2011 07:59:36

Príspevok od užívateľa Hamer » 07.09.2016 17:50:35

GULIVER napísal:3 roky je známe, že vyhrievanie treba od 2017 povinne, v tomto viním náš klub. Všetci majú rovnaké podmienky. To, že TT a SBA dostali viac ma netrápi, su kluby ktoré ešte menej ako my a vyhrievanie majú ( Senica, ZM, Myjava a spol.)

Otázka je takáto ;

Prečo sa v lete menil povrch a nemenil sa podklad ? To je ako vymeniť škridlu v lete a v zime ísť meniť krov.

Nebolo v tedy vhodnejšie vymenit 1-2 zápasy na konci minulej sezony a 1-2 zápasy na zaciatku tejto sezony ? [smilie=axe.gif]
Ja tu nechcem vo vsetkom obhajovat nas klub, podla mna sa niektore veci (najma sportoveho charakteru) iste dali urobit aj inak.
Ale co sa tyka tej vymeny plochy - nebolo to teraz v lete ale pokial si dobre spominam najmenej este pred rokom a nepozname vsetky suvislosti.
Podla mojho nazoru uz bolo nutne vtedy povrch vymenit ale presun travnika by na este nezacatej rekonstrukcii iste znamenal ine vacsie komplikacie.
Lebo inak by to samozrejme urobili uz s vyhrievanim o tom som presvedceny, a Guliver to velmi podcenujes nas klub o tej skridle a krove.
A priznavas ze teba netrapi ze TT a SBA dostali viac (a to najma SBA podstatne viac), mohol si tam doplnit este aj dalsie kluby ktore dostali viac (ZA a druholigove KE).
Takze tie podmienky neboli vobec rovnake lebo aj dotacia bola dolezitou sucastou vystavby.
Ako TN dostala aj DS a rovnako aj tri druholigove muzstva (vtedy bol Presov druholigovy).
Je pravda ze tie tebou spominane mensie mesta dostali menej ako TN a maju vyhrievanie (co je chvalyhodne).
Ale vsetky tieto mesta si kompletne rekonstruovali stadiony pred niekolkymi rokmi takze vtedy aj to vyhrievanie bolo logicke.
Ja som vlastne len kritizoval nariadenie o vyhrievani jar 2017, pricom rekonstrukcie su do 30.06.2018, neviem preco to nemozu posunut (ked napr. terminy na dokoncenie niektorych dialnic sa uz tolko krat posunuli).
Nie je to az tak superdolezita vec ktora nepozna odklad, najma umely travnik je aj v zime vyhovujuci a prave nam to teraz komplikuje situaciu.

snapshot
Príspevky: 2735
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Príspevok od užívateľa snapshot » 07.09.2016 20:50:56

#Hamer


Kosice su metropolou vychodu aj ked hraju II ligu, na vychode si zasluzia mat normalny stadion. Tam nemam problem.

Jediny problem mam s TT a BA. TT patri polovvica SFZ, v BA im bude patrit cela.. Tak sa pytam na co ked tie mesta su od seba 40km a to neradam treningove plochy v Senci
"Boh je laska" 1Jn 4:8

GULIVER
Príspevky: 1488
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Príspevok od užívateľa GULIVER » 07.09.2016 21:15:06

Rozdelenie dotácií na rekonštrukciu štadiónov, nedostaneme najviac ale ani najmenej, mozeme byt ale radi, ze aspon niečo dostaneme:
0. Slovan - 60 mil. eur, je to národný futbalový štadión a oni ho budú mať v prenajme ( Neplatí to SFZ )
1. Trnava = 13 miliónov eur
2. MŠK Žilina = 4,5 mil. eur
3. Košice = 4 mil. eur
4. Banská Bystrica, Dunajská Streda, Trenčín, Nitra, Prešov = 2,4 mil. eur
5. Poprad (vybudovanie tréningového centra) = 1,5 mil. eur
6. Myjava, Zlaté Moravce, Ružomberok, Senica = 1 mil. eur
7. Bardejov, Humenné, Zvolen, Podbrezová, Prievidza, Topoľčany, Levice, Dolný Kubín = 750 tis. eur

K druhej časti otázky k téme umelý trávnik a zima. Som síce stavbár ale detailne by som to nevedel rozobrat, skusim sa ale na to pozriet z mojho pohladu.
Nasa umelka nema vykurovanie, teda logicky v zime zamrznu podkladne strkove vrstvy a stuhnu podkladne PVC materialy, cize je tvrdsia, je otazne ako je zo s vlaknami ale pri minusovych teplotach tuhnu podla mna aj tie, myslim si ze najhorsie je vtedy, ked cez den stupnu teploty nad bod mrazu a v noci prituhne, vtedy podla mna mrznu aj vlakna. cize hrat alebo trenovat na takej ploche moze byt riskantne zo zdravotneho hladiska.

Vykurovanie tento problem podla mna uplne odstrani.
Ak sa mylim, kludne ma opravte.

Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Príspevok od užívateľa baki » 08.09.2016 09:30:24

nechapem, naco davaju umelinu, ked bude vykurovanie? rybnicek hovoril, ze v plane su aj nejake treningove ihriska, takze argument o velkej zatazi hlavneho ihriska dostane trhliny. ja sa stou umelinou proste nikdy nestotoznim.

Hamer
Príspevky: 1265
Dátum registrácie: 24.07.2011 07:59:36

Príspevok od užívateľa Hamer » 08.09.2016 12:34:15

GULIVER napísal: ...Nasa umelka nema vykurovanie, teda logicky v zime zamrznu podkladne strkove vrstvy a stuhnu podkladne PVC materialy, cize je tvrdsia, je otazne ako je zo s vlaknami ale pri minusovych teplotach tuhnu podla mna aj tie, myslim si ze najhorsie je vtedy, ked cez den stupnu teploty nad bod mrazu a v noci prituhne, vtedy podla mna mrznu aj vlakna. cize hrat alebo trenovat na takej ploche moze byt riskantne zo zdravotneho hladiska...
Ak by to bolo riskantne a niekto sa aj zranil tak ti hateri na profutbale by nam to uz davno obuchali o hlavu.
Podla mna tu najdolezitejsiu elasticitu ma vzdy samotna trava (prirodna alebo umela) a nie podklad pod nou - ten je aj v inych rocnych obdobiach pod normalnym travnikom dost zhutneny.
Ak to nie je v zime zaliate vodou tak nestuhne ani prirodny ani umely travnik (vlakna prirodnej aj umelej sa ohybaju aj v mrazoch).
baki napísal:nechapem, naco davaju umelinu, ked bude vykurovanie? rybnicek hovoril, ze v plane su aj nejake treningove ihriska, takze argument o velkej zatazi hlavneho ihriska dostane trhliny. ja sa stou umelinou proste nikdy nestotoznim.
Ja som samozrejme tiez za prirodne materialy (a to aj vseobecne nielen v tomto pripade) ale tu to povazujem aspon prechodne (napr. do vybudovania dalsich treningovych ploch) za dobre riesenie.
Napokon aj ZA sa rozhodla po nasom vzore a ak by na to neboli rozumne dovody tak ani oni by sa tak nerozhodli.
Prirodny travnik ma nevyhodu ze ak je na niektorom mieste castejsie zatazovany chodcami ci bezcami tak sa porast znici a vytvori sa chodnik alebo hole miesto.
Ani umely travnik nema nekonecnu zivotnost ale vacsiu ako u prirodneho.

snapshot
Príspevky: 2735
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Príspevok od užívateľa snapshot » 08.09.2016 13:17:19

Otazne je, ci sa bude menit aj samotny poverch, alebo iba podlozie plus pribudne vyhruevanie.

Ak sa bude komplet menit aj umela trava, aky typ tam pojde? Podobne ako mame alebo vyssia kvalita ako je to v ZA?
"Boh je laska" 1Jn 4:8

joseph11
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 02.08.2016 19:23:36

Príspevok od užívateľa joseph11 » 26.09.2016 12:15:57

Keďže je tu otvorená téma klubová politika, myslím že aj k cene dresov by sa mohol niekto z vedenia vyjadriť. V sobotu pred zápasom som bol vo FANSHOPE a pani mi povedala, že ceny stanovuje vedenie...

Rozmýšľam už asi rok, že si kúpim originál dres AS Trenčín, ale pýtať za to 60 eur? To nemyslíte vážne...Originál dres pre deti 45 eur?
Pozrite sa pred zápasom na tribúnu ako sú oblečení fanúškovia a deti.
V dresoch AS ich nájdete len pár...
Môžete navštíviť webovú stránku MŠK Žilina. Originál dresy z minulej sezóny, ale aj nové na sezónu 2016/2017 za 20 EUR!! Ak by som chcel dres s menom a číslom 25 eur!!
Ak je toto cesta k fanúšikom, tak tomu nerozumiem...

Užívateľov profilový obrázok
matt-666
Príspevky: 961
Dátum registrácie: 07.08.2010 17:28:11
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od užívateľa matt-666 » 26.09.2016 17:28:07


snapshot
Príspevky: 2735
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Príspevok od užívateľa snapshot » 26.09.2016 17:55:58

matt-666 napísal:https://www.youtube.com/watch?v=ek7z_rzYnsc

Laco dobre povypraval ..
To je blazon, on nepotrebuje ani otazky :D
"Boh je laska" 1Jn 4:8

Užívateľov profilový obrázok
baki
Príspevky: 2439
Dátum registrácie: 30.05.2012 19:03:29
Bydlisko: Trenčín bol, je, bude alebo MY SME TU DOMA!

Príspevok od užívateľa baki » 27.09.2016 09:57:57

laci ma k nasmu mestu silne osobne reminiscencie. co viac dodat? [smilie=beer2.gif]

GULIVER
Príspevky: 1488
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Príspevok od užívateľa GULIVER » 10.10.2016 20:27:50

Má tá asociáca športov zmysel ? Ja sem aj na našu stránku chodím chodím kvôli futbalu a nie kvôli florbalu, footgolfu, badmintonu a podobne.

Nieje tu poriadne info o našej mládeži, tabulka už vôbec nie, o Nemšovej ani slovo ( kedysi tu bol spomenutý aspoň výsledok ), bol tu kazdy pondelok report o hracoch na hostovani a vela dalsieho, teraz ani prd.

Neviem či som jediný, ale radšej by som si prečítal/vypočul analýzu trenera cez repre pauzu ako na tom sme, ako hodnoti momentalnu situaciu v klube atd... alebo nejaký zaujimavy rozhovor s hracmi, udrzbarom, maserom... a nie aby mi vyskakoval florbal a podobne...sme futbalovy klub, keby som chcel citat o iných sportoch tak si ich vyhladam.

Je to blbost nasilu futbalovým fans tlačit ine sporty pod nos .

Je to len môj názor....

Užívateľov profilový obrázok
Juraj
Príspevky: 693
Dátum registrácie: 03.09.2014 20:48:39
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od užívateľa Juraj » 11.10.2016 19:28:33

GULIVER napísal:Má tá asociáca športov zmysel ? Ja sem aj na našu stránku chodím chodím kvôli futbalu a nie kvôli florbalu, footgolfu, badmintonu a podobne.

Nieje tu poriadne info o našej mládeži, tabulka už vôbec nie, o Nemšovej ani slovo ( kedysi tu bol spomenutý aspoň výsledok ), bol tu kazdy pondelok report o hracoch na hostovani a vela dalsieho, teraz ani prd.

Neviem či som jediný, ale radšej by som si prečítal/vypočul analýzu trenera cez repre pauzu ako na tom sme, ako hodnoti momentalnu situaciu v klube atd... alebo nejaký zaujimavy rozhovor s hracmi, udrzbarom, maserom... a nie aby mi vyskakoval florbal a podobne...sme futbalovy klub, keby som chcel citat o iných sportoch tak si ich vyhladam.

Je to blbost nasilu futbalovým fans tlačit ine sporty pod nos .

Guliver,súhlas vo všetkom!!!

Je to len môj názor....
[smilie=thumbsup.gif]
IBA VŠETCI SPOLU TO DOKÁŽEME !!!

Napísať odpoveď