Klub...vízie...budúcnosť...

Diskusia k vedeniu Trenčianskeho AS.

Moderátor: Moderátori

Andy182
Príspevky: 400
Dátum registrácie: 27.06.2016 12:43:45

Re: Klub...vízie...budúcnosť...

Príspevok od užívateľa Andy182 » 01.12.2022 09:10:56

Aké by mali byť náklady pri realizácií prírodného trávnika?
V akom stave sa nachádza nová hlavná tribúna, ktorá sa stále buduje?
Ako vníma účinkovanie klubu v mládežníckej Lige majstrov?
Zostane tréner Marián Zimen v klube aj na jar?
Ktorí hráči majú šancu posunúť sa v zime do zahraničia?
Ako Róbert Rybníček vnímal červené karty v zápase proti Dunajskej Strede?
Ohľadom umelej trávy stále verím, že odborná verejnosť do budúcna zmení stanovisko. V súčasnej dobe ide o absolútne neopodstatnené a hlúpe rozhodnutie.

Môže mať pre klub povinnosť vybudovanie prírodnej trávy likvidačné následky?

Bolo by na hranici likvidácie vzhľadom na naše aktuálne investície. Nachádzame sa v špecifickej situácií. Pri dnešných možnostiach sponzorských zmlúv a investícií do klubu a jeho infraštruktúry a aj situácia na prestupových trhoch, to všetko tvorí mozaiku zložitej situácie.

Prepočítali ste si aktuálne náklady, ktoré by vás stál nový trávnik?

Vymeniť jestvujúci za nový umelý vychádza okolo dvesto tisíc eur, ale vybudovanie nového živého, nedajbože, hybridného trávnika sa pohybuje okolo 1,3 až 1,5 milióna eur. A to nie je konečná investícia. Potrebujete tréningové plochy s prírodnou trávou, ihriská, kde bude môcť hrávať mládež, odborný personál, technológie a energie, ktoré udržia prírodnú trávu v kvalitnom stave, aby sa nestávalo to, čo je na Slovensku zvykom nielen v zimných mesiacoch, ale aj na jar a počas jesene.

V akej fáze sa nachádza budovanie hlavnej tribúny?

Za rok sme sa posunuli opäť o kus dopredu. Urobilo sa veľa práce. Samozrejme, ak by sme boli v štandardnejších podmienkach finančného trhu, boli by sme pravdepodobne ďalej. Bojujeme s cenami materiálov, získaní finančných prostriedkov atď. Postupnými krokmi sa blížime k cieľu, aby sme budúci rok už mohli využívať jej priestory. Aby sme mohli hrať akékoľvek zápasy slovenského alebo európskeho charakteru.

Ak máte byť konkrétny, čo sa dobudovalo?

Nemá význam konkretizovať ale poviem, že sme zhruba na 50 percent dostavby hlavnej tribúny. Momentálne sa snažíme rozbehnúť záverečnú fázu, kedy dolaďujeme detaily, ako dokončiť finálnych 50 percent.

Hokejový klub sa vyjadril, že plnenie partnerov sa oproti predchádzajúcemu ročníku zvýšilo, inak by neprežili. Ako je to vo vašom prípade?

Vážime si podporu všetkých, bez ohľadu na to, či nás podporia eurom, alebo desiatkami tisíc. Snažíme sa im zabezpečiť a dobudovať adekvátne zázemie v podobe nášho štadióna. Aby sa vzťahy do budúcna ešte zlepšili prostredníctvom kultúrneho prostredia a rozvoja infraštruktúry, ako aj rozvoja obchodných vzťahov.

Keby máte vyjadriť predpoklad, kedy už bude tribúna hotová. Aký dátum poviete?

Ak sa nám podarí dotiahnuť potrebné veci do konca roka, tak pri optimistickom scenári by sme počas leta budúceho roku mohli byť pripravení. Dnes je však ťažko predpokladať vývoj akejkoľvek situácie.

Počty divákov na domácich stretnutiach Fortuna ligy sa pohybujú na úrovni niekoľkých stoviek. Je nízka návštevnosť výrazným zásahom do klubového rozpočtu?

Určite áno. A veľmi výrazne. S výrazne lepšou infraštruktúrou sme predpokladali, že záujem bude väčší. Stretávame sa s rôznymi situáciami. Na rovinu môžem povedať, že do veľkej miery je v otázke príchodu fanúšika rozhodujúca športová výkonnosť klubu.

Problémom sa javí aj technický charakter. Zatiaľ sa s technickým prostredím nie každý návštevník dokázal stotožniť. Určitým veciam sa však nevyhneme a snažíme sa priblížiť trendu na európskych štadiónoch. Hľadáme optimálnu cestu.

Všetky tri dorastenecké tímy vyhrali v predchádzajúcej sezóne tituly. Čo to pre klub znamená?

AS Trenčín nie je iba o prvom tíme vo Fortuna lige. Zastrešuje približne päť stoviek ľudí, ktorí pre neho pracujú a chcú ho posunúť ďalej. Či už hovoríme o deťoch, tréneroch, zamestnancoch. Na ich prácu som vo veľkej miere hrdý.

Výber do 19 rokov v mládežníckej Lige majstrov vyradil Žalgiris Vilnius a v nasledujúcom kole nestačil na Panathinaikos Atény. Boli Gréci neprekonateľnou prekážkou?

Pre nás všetkých to bol veľký zážitok. Súťaž sme zažili prvýkrát a mala európske parametre. Bolo cítiť, že sa stretávame so špičkou v danej krajine. Som hrdý na to, ako sme reprezentovali mesto aj klub.

Prvý polčas domácej odvety proti Aténam bol z pohľadu emócií úžasný. Trénerom chýbalo päť kľúčových hráčov pre zranenia. Napriek tomu sa so situáciou popasovali fantasticky. Boli sme blízko postupu. Škoda druhého polčasu.

Naši priaznivci si oba domáce zápasy užili. Bol to futbalový sviatok.

Akou optikou sa pozeráte na prvú polovicu fortunaligovej sezóny?

Bohužiaľ, stále nevieme zastabilizovať výkonnosť. Ukazujeme obrovské náznaky potenciálu, ale aj odvrátenú tvár. Je pre nás všetkých do budúcna obrovskou výzvou stabilizácia. Dnes dostávajú veľký priestor z akadémie. Je v nej kvalita. Potrebujeme nájsť správny mix domácich a zahraničných hráčov, aby sme sa opäť mohli pobiť o popredné priečky v ligovej tabuľke.

Teší ma naše vystúpenie v Slovnaft Cupe, kde sme sa prebojovali medzi osem najlepších tímov. Ukázali sme v ňom vysokú hernú aj výsledkovú úroveň. Robíme všetko pre to, aby sme v ňom dokráčali čo najďalej.

Celkovo však spokojný nie som. V lige sme mali mať minimálne o sedem bodov viac. Potenciál mužstva vnímam niekde na úrovni medzi tretím a piatym miestom. Ťaží nás nedobudovaná infraštruktúra, ktorá nás do značnej miery limituje. Niektoré veci potom nemáme dotiahnuté. Musíme však byť trpezlivý.

Ako sa s odstupom pár mesiacov pozeráte na angažovanie kontroverzného trénera Petra Hyballu?

Všetky rozhodnutia, ktoré robíme s pánom La Lingom, robíme v maximálnej možnej miere v prospech klubu. A v prípade pána Hyballu to nebolo inak. Som veľmi rád, že sme zareagovali v jeho prípade veľmi rýchlo. Veríme tomu, čo sme tu vybudovali a nikto nám to nezoberie. Ani tréner zvučnejšieho mena. Dnes vieme, že jeho angažovanie bola chyba. Počas rozhovorov sme úplne neodhadli jeho povahu a charakter. Je to už za nami a zvolili sme cestu mladého slovenského trénera, ktorý zažíva na lavičke premiéru na pozícií hlavného kouča. Má budúcnosť a aj priestor, aby sa v našom klube rozvíjal.

Peter Hyballa dával emócie najavo vo výraznej miere. Marián Zimen je skôr pokojnejším typom trénera.

Z pohľadu prežívania vecí je troška introvertnejší. Keď je však situácia kritická, dokáže prejaviť emócie. Inak ide o hĺbavejšieho kouča, ktorý si premyslí veci skôr, ako urobí rozhodnutie. Môže byť z neho na slovenskom trhu zaujímavý tréner.

Zostane v klube aj na jar?

Radi by sme s ním spolupracovali aj do budúcna a hľadali spoločnú cestu pre náš klub.

Pri pohľade na tabuľku zimujete na deviatej priečke, ale iba s dvojbodovou stratou na šiestu Žilinu. V hre bude na začiatku jari ešte 12 bodov. Ako to vnímate?

Ak by sme sa pozerali čisto na tabuľkové umiestnenie, tak by sme mali uvažovať či nezmeníme trénera. My sme v tomto smere troška špecifický klub a pozeráme sa na veci aj z iného uhla pohľadu. Za ostatné zápasy sme po športovej stránke zaznamenali slušný rozvoj. Rôzne vplyvy, ktoré do stretnutí vstúpili, z nás urobili najagresívnejšie a najneslušnejšie mužstvo. Je na nás, aby sme sa s každou situáciou dokázali vnútroklubovo vyrovnať.

Chinonso Emeka bol dvakrát vylúčený. Je s nami tri mesiace v tréningovom procese. keď ho dáme mentálne do poriadku, tak má výkonnosť, aby sa z neho stal hráč európskeho alebo svetového formátu.

Vo výbornom svetle sa po slabšom začiatku ukázal Lukáš Ďuriška. Predĺžili sme zmluvu s Gajdošom a verím, že sa dohodneme aj s Hollým. Značný výkonnostný posun zaznamenal aj Rahim Ibrahim. Mužstvo si pomaly sadá a toto sú hráči, ktorí môžu byť pre najbližšie obdobie mimoriadne zaujímaví.

A čo tri červené karty v poslednom domácom zápase proti Dunajskej Strede?

Keď sa ako klub budeme sťažovať na jednotlivé výroky, je iba veľmi malá pravdepodobnosť uspieť. Oni si mnohé veci uhája a vysvetlia svojou pravidlovou optikou . Zaujíma ma kontext zápasu, ktorý vyvrcholil nepochopiteľnou červenou kartou pre Piresa. Už mal žltú kartu a okrem pokutového kopu šiel ešte aj predčasne pod sprchy. Vtedy som si definitívne uvedomil a slovami to krásne vystihol Lukáš Ďuriška, že to bol vrchol arogancie a disrešpektu voči nášim hráčom a klubu v práve kontexte vedenia celého zápasu.

V každom prestupovom období je pre klub dôležité predať hráčov do zahraničia. Je o nich výrazný záujem?

Náš klub má čo európskemu futbalu ponúknuť. Mohol by som menovať viacerých z nich, ktorí majú našliapnuté na zaujímavé kariéry. Prestupový trh sa otvára a začínajú prvé šumy. Zaujímavosťou je, že najviac sa spomína Pires, ktorý bol paradoxne aj našimi fanúšikmi za ostatné obdobie výkonnostne podceňovaný. V tomto vie byť realita optiky videnia futbalu rozdielna, ako pohľad priaznivcov a nie vždy sa musí zhodovať.

ban
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 13.09.2017 07:29:37

Re: Klub...vízie...budúcnosť...

Príspevok od užívateľa ban » 01.12.2022 11:50:12

Vďaka. Myslím že tento človek by sa pokojne uchytil aj v politike, kopec kecov a informacie žiadne alebo vtipne ako Pires a jeho vykonnostne podceňovanie. Bodaj by ho nejaky blazon kupil

Užívateľov profilový obrázok
Juraj
Príspevky: 692
Dátum registrácie: 03.09.2014 20:48:39
Bydlisko: Trenčín

Re: Klub...vízie...budúcnosť...

Príspevok od užívateľa Juraj » 21.04.2023 19:54:57

IBA VŠETCI SPOLU TO DOKÁŽEME !!!

GULIVER
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 11.12.2014 20:05:45

Re: Klub...vízie...budúcnosť...

Príspevok od užívateľa GULIVER » 21.04.2023 20:05:18

Zas sa hra na doleziteho, ktoremu vsetci krivdia.

filipina
Príspevky: 615
Dátum registrácie: 07.08.2014 08:59:22

Re: Klub...vízie...budúcnosť...

Príspevok od užívateľa filipina » 16.05.2023 13:26:09

Ked som bol maly, bol som namyslený. Teraz uz nemam ziadnu chybu [smilie=alien.gif]

Užívateľov profilový obrázok
sammy
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 03.08.2007 13:38:24

Re: Klub...vízie...budúcnosť...

Príspevok od užívateľa sammy » 17.05.2023 11:06:34


Užívateľov profilový obrázok
Juraj
Príspevky: 692
Dátum registrácie: 03.09.2014 20:48:39
Bydlisko: Trenčín

Re: Klub...vízie...budúcnosť...

Príspevok od užívateľa Juraj » 19.05.2023 19:06:35

https://mytrencin.sme.sk/c/23170867/pus ... nicek.html

Môžte dať, prosím niekto kto má smečko rozhovor s RR ?
Ďakujem
IBA VŠETCI SPOLU TO DOKÁŽEME !!!

handel
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 21.08.2011 18:53:54

Re: Klub...vízie...budúcnosť...

Príspevok od užívateľa handel » 19.05.2023 20:26:27

Juraj napísal:
19.05.2023 19:06:35
https://mytrencin.sme.sk/c/23170867/pus ... nicek.html
Môžte dať, prosím niekto kto má smečko rozhovor s RR ? Ďakujem
tu je:
Vo Fortuna lige bojovali o záchranu do predposledného kola. Futbalisti AS Trenčín zažili ďalšiu náročnú sezónu, ktorá napokon skončila pozitívne. Klub finalizuje dokončovacie práce na novej tribúne i pripravuje miernu zmenu štruktúry akcionárov. Rozprávali sme sa s generálnym manažérom klubu Róbertom Rybníčkom.
Po zápase v Zlatých Moravciach si AS Trenčín zabezpečil fortunaligovú príslušnosť aj pre nasledujúcu sezónu. Spadol vám kameň zo srdca?
Jeden určite, ale ešte veľa ich zostáva. Pre nás je záchrana dôležitá z pohľadu, že vieme, kam pre nasledujúci ročník patríme.
Aktuálna situácia, ktorá sa deje aj okolo trenčianskeho futbalu z pohľadu jeho menšieho záujmu naneštastie kopíruje aj stav v celej spoločnosti o futbal a nám to tiež odoberá veľa energie a preto verím, že ju budúci ročník v nás aj v ľuďoch znovu prebudíme.
Bolo by vypadnutie pre vás katastrofou?
Ľudia už v situácií, ktorá nastávala, hľadali určité spojenie s minulosťou. Aj pred rokmi sa dostaval štadión a Jednota Trenčín vypadla z Československej ligy. Na tie časy si nespomínam, bol som ešte malý chlapec. Chvalabohu sa história v tomto prípade neopakuje.
S podobnými situáciami však už máte skúsenosti, nehovoriac o barážovom dvojzápase proti Popradu v roku 2019. Čo je v tých chvíľach dôležité?
Zachovali sme chladnú hlavu. Reagovali sme skoršie ako v spomínanom roku. Vymenili sme šéfa realizačného tímu. Angažovali sme trénera Straku, čo bol dobrý krok potvrdený výsledkami.
Predchádzajúci tréner Marián Zimen už pôsobil rezignovane. Ako vo vašich očiach vyznel záver spolupráce?
Náš posledný rozhovor bol jednoznačný z oboch strán. Zhodli sme sa, že mužstvo potrebuje zmenu. Vedel, že v tomto stave už nebude mať čo tímu dať. V aktuálnom nastavení sme sa rútili do malej športovej tragédie v podobe vypadnutia. Obe strany veľmi rýchlo pochopili, že takto to ďalej nepôjde.
Mužstvu aj Mariánovi Zimenovi chýbala energia. Kolektív nereagoval na tréningoch ani v zápasoch. Dostávali sme sa do apatie až výraznej letargie. S týmto nastavením sme do rozhodujúcej fázy sezóny ísť nemohli. Naša pozícia v tabuľke nebola dobrá. Hľadali sme zmenu. Nebolo však jednoduché nájsť správneho trénera na posledné kolá, ktorý by sa so svojou úlohou stotožnil. Potrebovali sme niekoho vnútorne silného a ostrieľaného.
Aké boli rozhodujúce požiadavky na trénera, ktorý mal mužstvo vytiahnuť z posledných priečok?
Vedeli sme, že nemôžeme priniesť niekoho mladého bez väčších skúseností so záchranou. Jasnou voľbou bol ostrieľaný tréner. Mali sme dve-tri alternatívy, s ktorými sme pracovali. Som vďačný, že sa nám podarilo dohodnúť s Františkom Strakom, ktorý má obrovské skúsenosti či už ako hráč alebo neskôr ako tréner. Spolupráca bola prospešná pre obe strany.
Svojim spôsobom ste chceli priviesť niekoho, ako bol v minulosti Ricardo Moniz? Človek, ktorý prinesie okamžite obrovský náboj a pozitívnu energiu?
Stopercentne. Bola to jedna z dôležitých podmienok. Vedeli sme, aký človek je pán Straka. Mali sme o ňom bohaté informácie. Osoba, ktorá nás mala dostať z letargie a niekto, kto je nedotknutý trenčianskym prostredím, ale pozná slovenskú ligu a prostredie.
V kontakte sme boli aj s Jurajom Jarábkom, ten však už bol zmluvne viazaný v Čiernej Hore. Tiež išlo o človeka, ktorý má extrémne skúsenosti aj so záchranárskymi prácami.
Bude František Straka v klube pokračovať?
Onedlho máme na pláne predstavenstvo klubu, kde sa rozhodneme, čo bude ďalej.
A je pre vás ako človek akceptovateľný?
Pán Straka je zaujímavá osobnosť. Som extrémne rád, že som ho mohol spoznať a s ním bezprostredne spolupracovať. Akokoľvek sa rozhodneme, ja určite s ním chcem zostať v kontakte. Debaty o futbale s ním sú mojím obohatením a verím, že jeho tiež.
Futbalová verejnosť polemizovala o tom, že jeho angažovanie nebolo lacné. Čo vy na to?
Nesmierne si vážim, že naša spolupráca nebola primárne o peniazoch. Mali sme tu aj drahších trénerov a nemali zažité, čo má František Straka. O to viac si ho vážim po ľudskej stránke.
Týždeň pred odchodom na svetový šampionát skončil v nemocnici Dominik Hollý so zdravotnými problémami. Čo sa dá povedať na jeho adresu?
Je to menšia športová tragédia. Dominik je futbalový srdciar, ktorý na ihrisku odovzdá zo seba všetko. Pre trénera Rusnáka by bol jednou z kľúčových osobností. Bohužiaľ, stávajú sa aj takéto veci.
Má pred sebou veľkú kariéru, a tak ako som aj jemu povedal, že svetový šampionát do 20 rokov by nemusel byť vrcholom jeho kariéry. Vo futbale môže v budúcnosti dosiahnuť oveľa viac. S jeho mentalitou a nastavením má na to všetky predpoklady.
Berme jeho situáciu však aj z pozitívnej strany. Je oveľa lepšie, že mu na zdravotné problémy prišli ešte doma, horšie by to bolo v lietadle, alebo priamo v južnej Amerike.
Verím, že sa dá do poriadku a čoskoro sa zapojí do prípravy s prvým tímom. Je mladý a všetko má pred sebou.
Mediálnym priestorom pred záverečnou nomináciou trénera Rusnáka na Majstrovstvá sveta v Argentíne prebehla prestrelka medzi zväzom a vami. Ako sa na ňu s odstupom pozeráte?
Išlo o jedno z najťažších rozhodnutí, ktoré som za dvadsať rokov v trenčianskom futbale urobil. Tlačil nás čas. Pred zápasom proti Zlatým Moravciam sme sa museli definitívne rozhodnúť. Prežil som niekoľko bezsenných nocí. Klub je pre mňa absolútna priorita.
Chceli sme sa zachrániť. Na druhej strane účasť Slovenska v akejkoľvek vekovej kategórii na svetovom šampionáte je svojim spôsobom zázrak. Ochudobniť chlapcov o podobnú skúsenosť by mi bolo extrémne ľúto. Nakoniec som zariskoval a povolil ich odchod. Všetko sa nám vrátilo v pozitívnom slova zmysle a za to som veľmi vďačný.
Vnímali ste tlak z vonku?
Bol obrovský a zo všetkých strán. Stretol som sa s nominovanými hráčmi, ich rodičmi a niektorými agentmi. Pripravoval som ich na všetky alternatívy. Vnútorne som však cítil, že správne rozhodnutie bude povoliť im účasť.
Aj vás chlapci prosili?
Veľmi dobre si uvedomovali, o čo v klube ide. Nikto z nich by sa predsa nechcel vrátiť do druholigového tímu. Žiaden z nich nám nepovedal: „Čo ste sa zbláznili, nerobte to?“
V kútiku duše však veľmi chceli ísť. Aj preto sme sa rozhodli, že pôjdu. Teraz sa už na vec pozerám s úsmevom, ale bolo to náročné rozhodnutie.
Hovorí sa o vstupe nových akcionárov do klubu. Môžete to potvrdiť?
Všetko je otvorené. Čaká nás náročné obdobie a nerád by som ešte teraz dával jasné stanovisko. Istota záchrany sa vyriešila až teraz a mali sme svojim spôsobom hlavu v slučke, čo bude ďalej. Pracovali sme s rôznymi alternatívami. Na predstavenstve klubu sa rozhodne, akým smerom sa pohneme ďalej.
Nie je tajomstvom, že otázka štadióna je pre fungovanie klubu extrémne dôležitá vec. Hľadáme posilnenie akcionárskej štruktúry, aby sme sa stali silnejšími a dokázali naplno využiť ponúkanú infraštruktúru.
Pracovali sme a pracujeme s rôznymi alternatívami. Máme predstavy, kam by sme sa mali uberať a nejakú z nich musíme v dohľadnej dobe vyriešiť.
Je reálny odchod La Linga zo štruktúr klubu?
Určite zostáva. Ide o to, do akej miery sa posilníme v štruktúrach akcionárov, ktorí by s nami chceli spolupracovať. Pán Ling pracuje so zahraničnými investormi a my sa snažíme s domácimi. Chceme, aby klub zdravo fungoval ďalej a dokončili sme jeho infraštruktúru.
Potrebujeme vracať požičané peniaze na štadión. Situácia vo všetkých sférach života je náročná. Keď budeme mať tieto veci doriešené, postupnými krokmi sa môžeme vrátiť na pozície, kde sme boli po športovej stránke v minulosti.
V závere jesene sme sa rozprávali o stave novej hlavnej tribúne. Hovorili ste o termíne dobudovania v priebehu leta. Je tento dátum stále aktuálny?
Ideme podľa plánu. Stavebné práce by sme chceli mať dokončené do konca júna. Potom bude prebiehať kolaudačný proces. Pripravujeme aj doladenie interiéru tribúny. Pôjde o veľmi pekné priestory. Pevne verím, že nám zväz ešte časovo vyjde v ústrety, ale výraznú časť novej sezóny by nám už tribúna mala byť k dispozícií. Podmienky pre biznis partnerov, VIP, občerstvenie budú krásne. Náš sen sa blíži ku koncu.
Je vo výhľade aj vybudovanie štvrtej tribúny od plavárne?
Už sa ozývajú hlasy, kedy spustíme aj jej realizáciu a či to stihneme do európskeho šampionátu do 21 rokov. Nie je to našou prioritou. Reálne ju vidím v rovine, že sa o jej výstavbu postará iný potenciálny partner. Je to však hudba budúcnosti.
Ako sa vyvíja otázka nového trávnika? Očakávate dotáciu?
Poviem na rovinu, že budeme sa uberať touto cestou. Ak chce mesto, samosprávny kraj, futbalový zväz a vláda európsky šampionát u nás, potrebujeme, aby sa na financovaní podieľali. My nie sme momentálne schopní v náročnom období nájsť ďalšie finančné prostriedky na vybudovanie prírodného trávnika so závlahovým a vykurovacím systémom. Bez podpory nie sme schopní bojovať za to, aby sa také veľké podujatie uskutočnilo na našom štadióne.
Hovoríme o investícií okolo 1,4 milióna eur, čo je v našich podmienkach obrovská suma za hranicou ďalších klubových možností.
Prebehla už s inštitúciami aspoň prvotná komunikácia?
Zatiaľ nie, ale podľa mojich informácií by v dohľadnej dobe mali prebehnúť. My sme na stretnutia pripravení. Snáď sa aj dozvieme, aký postoj kompetentní zaujmú.
V akých finančných reláciách sa aktuálne hýbe klubový rozpočet?
V končiacej sa sezóne sme sa pohybovali na úrovni 2,7 milióna eur. Splácanie úverov nám ho v novom ročníku navýši na úroveň 3,7 až 4 milióny eur. Do určitej miery pomôžu aj prostriedky za televízne a reklamné práva, ktoré by sa mali v novej sezóne navýšiť, keďže je možný aj vstup nových partnerov pre ligu. Stále je to však len zlomok peňazí, ktoré potrebujeme.
Výrazne by mohol pomôcť aj prípadný prestup Stanislava Lobotku do veľkoklubu. Veríte, že sa tak udeje?
Stano u nás vyrastal a držíme mu palce. Je v najlepšom futbalovom veku a zažil vynikajúcu sezónu okorenenú majstrovským titulom. Prípadný prestup do top klubu v Európe by bol krásny príbeh.
Stano nám prestupmi už v minulosti výrazne pomohol. Aj vďaka nemu stojí štadión. Jeho budúcnosť nemáme v našich rukách, môžeme sa iba modliť, že možno sa niečo podarí, ale nie je to našou prioritou, na ktorú by sme sa spoliehali. V prípade jeho prestupu sa nám ujde okolo 3,5 až štyroch percent z prestupovej sumy. Napríklad pri 50 000 000 eur ide o veľmi zaujímavú čiastku.
Prichádzajú už aj ponuky na hráčov z aktuálneho kádra?
Uvidíme, čo nám prinesie svetový šampionát do 20 rokov v Argentíne, kde sa prestaví Gajdoš, Bagin, Mičuda a Gaži. Je o nich záujem. Uvidíme, ako sa predvedú.
Slušnú sezónu mal Soares, ktorému však troška chýbali lepšie čísla. Emeku trápili zdravotné problémy, ale dokázal byť gólovo efektívny.
Prestupový trh sa naplno rozbehne zhruba o mesiac, kedy sa začnú prípravy európskych klubov. Nás určite čaká výraznejšia obmena kádra, keďže skončí sedem či osem hráčov.

Užívateľov profilový obrázok
Juraj
Príspevky: 692
Dátum registrácie: 03.09.2014 20:48:39
Bydlisko: Trenčín

Re: Klub...vízie...budúcnosť...

Príspevok od užívateľa Juraj » 20.05.2023 19:38:24

https://sportnet.sme.sk/spravy/futbal-f ... 2022-2023/
Vďaka, Handel, môžem poprosiť ešte jeden?
Ďakujem srdečne.
IBA VŠETCI SPOLU TO DOKÁŽEME !!!

handel
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 21.08.2011 18:53:54

Re: Klub...vízie...budúcnosť...

Príspevok od užívateľa handel » 21.05.2023 12:56:16

Zatiaľ ma nik neoslovil, takže asi záujem nie je, hovorí o pokračovaní v AS Trenčín.
Má svojský štýl a povesť motivátora. Futbalom žije od rána do večera. Keď dostal ponuku z Trenčína, povedal si, že je to jeho šanca, aby ukázal, že ešte nepatrí do starého železa.
Tréner FRANTIŠEK STRAKA prišiel na Slovensko s víziou zachrániť AS Trenčín v najvyššej súťaži. Cieľ splnil už v predstihu, pred posledným kolom ligy.
V rozhovore pre Sportnet hovoril 64-ročný kouč o kľúčových momentoch cesty za záchranou, ale aj o vzťahoch medzi Slovákmi a Čechmi, či zážitkoch v trenčianskom kostole Panny Márie.

Vaša záchranárska misia v Trenčíne bola úspešná. Ako ste to oslávili, bol už čas na váš povestný tataráček?
Uskutočnilo sa to v stredu a bolo to fajn. Dali sme si tataráček, tí, ktorí nechceli, si dali niečo iné. Prichádzal som sem s víziou záchrany a som veľmi rád, že sa mi to podarilo.
Ako sa vlastne tatarák stal vašou špecialitou?
Prvý tatarák som spravil ako tréner Sparty Praha, keď sme hrali derby so Slaviou. Súper mi to má dodnes za zlé, lebo som ten tataráček spravil v tvare hviezdy, ktorá vyzerala ako slávistická hviezda. Potom sme tú hviezdu zjedli a vyhrali sme 3:1.
Nepríjemné však bolo, že sa do mňa obula nejaká dietologička, že sa tatarák v deň zápasu nepodáva, že to nie je zdravé. Tak som jej pokojne odpovedal, že som si nikdy tatarák v deň zápasu nedával. Buď to bolo deň predtým, alebo po nejakom úspechu.
A nebolo to tak, že každý mal, s prepáčením, zožrať kilo mäsa. Každý si dal jednu hrianku, suchú, nie olejovú, a nikoho som do toho nenútil. Tú pani dietologičku som vtedy celkom uzemnil.
Tradíciu som preniesol aj do iných krajín. Tataráček sa stal populárnym v Grécku, Rakúsku, Egypte, Austrálii či Libanone.
Aká bola odozva od hráčov v iných krajinách alebo kultúrach? Jesť surové mäso môže byť pre niekoho nezvyčajné…
Vždy som rešpektoval, keď to niekto nechcel. Vždy som im hovoril, že určité riziko tam je, ale ide o to, aby bolo mäso kvalitné. Ja tatarák vždy robím zo sviečkovej.
Svoj prvý tatarák som robil v trinástich, mám s tým obrovské skúsenosti a som stále tu.
Je to otázka ingrediencií. Ide tam olivový olej, ktorý viac-menej paralyzuje určité nástrahy. Nikdy sa nikomu nič nestalo. Proste je z toho rituál, ktorý už k tomu Franzovi patrí.
Vážne ste už v trinástich pripravovali tatarák?
Môj otec bol z hotelierskej brandže, ja sám som študoval hotelovú školu. Maminka bola kuchárka, takže sme to mali v rodine.
Prišli ste do Trenčína po druhom kole nadstavby. Podarilo sa vám spečatiť záchranu už v predstihu, pred posledným kolom ligy. Aká bola táto záchranárska misia?
Prišlo to tak rýchlo, že sme si ani nestihli uvedomiť, do čoho ideme. Výhoda je, že ja som v tomto smere známy, že keď niekde sú nejaké problémy, prichádza Franz a pustí sa do toho. S Róbertom Rybníčkom sme sa dohodli ruckzuck (veľmi rýchlo).
Práca nebola jednoduchá. Je tu kontingent hráčov z iných krajín, je to rozličná mentalita, človek musí k nim pristupovať inak, ako k našim hráčom. Myslím teraz Čechov i Slovákov, my sme bratia. Ale tí chlapci z cudziny sú často iní aj v jednaní. My dokážeme prijať aj tvrdú kritiku a vyvodiť z toho závery, oni sú veľmi tvrdohlaví a neradi prijímajú kritiku.
Môj prvý cieľ bol, aby som tím dal dohromady, aby sa chalani medzi sebou rešpektovali. To bol prvý krok k tomu, aby misia bola úspešná.
Myslím, že chlapci pochopili, že dokážem byť tvrdý, ale ľudskosť je pre mňa na prvom mieste. Nikoho neponižuj, nad nikým sa nevyvyšuj. Chlapci ti musia veriť. Verím, že hráči tu pochopili, že im nechcem ublížiť, ale vyburcovať ich k tomu, aby sa posunuli ďalej.
Čo ešte bolo dôležité v boji o záchranu?
Každý zápas bol kľúčový. Všetci čakali, s akou filozofiou prídem. To je otázka mentality, preniesť tú energiu na chlapcov, ale aj otázka disciplíny, spraviť pre ten klub maximum, lebo klub je tvoj zamestnávateľ, ten ťa živí.
Nerád počúvam, že hráči sú iba žoldnieri, ktorí prichádzajú a odchádzajú. V mnohých prípadoch to tak vyzerá, ale hráči sú tí hlavní aktéri na ihrisku. Tréner im chce niečo vštepiť, u mňa to bola zodpovednosť a disciplína.
Čo hovoríte na systém ligy, že po základnej časti sa súťaž rozdelí na skupinu o titul a skupinu o záchranu?
Nemám to rád. Mám v sebe nemeckú školu a podľa mňa tam to je absolútne skvelý systém, že poslední dvaja zostupujú a tretí odzadu hrá baráž.
Keď chceš titul, tak si to uhraj. Chceš hrať pohár, uhraj si to. Ale nie, že sa skončí základná skupina a ešte sa musíš biť ďalej, či budeš majster alebo nie. To môže byť výhoda pre tých, ktorí nehrajú poháre a nie sú také vyťažení. Takže ja to neuznávam.
Je mi jasné, že dnes je futbal biznis a všetci sa tešia na to, že budú hrať viac zápasov s najväčšími rivalmi, kde príde najviac ľudí. To je jediné pozitívum tohto systému.
Ako sa zmenila slovenská liga odvtedy, čo ste tu boli naposledy a viedli ste Ružomberok?
Nie iba slovenský futbal, ale celkovo v Európe sa futbal zmenil. Je viac atletický, hráči musia byť šprintéri, bez ohľadu na posty všetci hráči musia mať schopnosť kombinovať, podržať loptu, zapojiť sa do útočnej fázy a zároveň aj do obrannej fázy. Dnes sa presadzuje viac pressing, zmenila sa aj hra brankárov.
Slovenský aj český futbal sa musí snažiť prispôsobiť Európe vo veciach, ako dokonalosť, technika, pohyb, zvládanie stresových situácií.
Je to aj otázka rozhodcov, aby prijali futbal taký, aký je. Jedna vec je súboj a druhá surovosť. Je dôležité rozpoznať, čo je faul a čo nie. Dnes pomaly nikto nevie, čo je ruka, skáčeme s rukami za chrbtom, to si za našich čias ani neviem predstaviť. V osemdesiatych rokoch bol futbal iný, silový, tvrdý, ale mal svoje špecifiká. Teraz už ide futbal ďalej a ďalej a my sa tomu musíme prispôsobiť.
Ako ste sa vy ako tréner museli prispôsobiť modernému futbalu?
Je to otázka učenia sa, stáží, výjazdov, študovania. Ja uznávam nemeckú školu a veľmi ma teší, keď sa dostanem do Nemecka, akým spôsobom si ma ľudia pamätajú.
Keď prídem na Bayern alebo do Mönchengladbachu, ľudia ma spoznávajú a to je úžasné. To je to, čo ťa potom motivuje, aby si sa prispôsobil futbalu, aký sa teraz hrá.
Vôbec to nie je o veku, ale o tom, aký si človek, či to chceš alebo nie. Vek nerozhoduje, trendy musíš zachytávať.
Hovorili ste už v Trenčíne s vedením klubu, či tu budete pokračovať?
Zatiaľ ma nikto neoslovil. Máme ešte jeden zápas. Sme zachránení, očakával by som, že keby bol záujem, asi by sa so mnou niekto rozprával. Zatiaľ so mnou nikto nehovoril, takže asi ten záujem nie je.
Ja som otvorený na všetky strany a teší ma, že sem Franz prišiel so svojou misiou, ktorú úspešne ukončil. Som rád, že som tu dostal šancu a že som pomohol k záchrane.
Nemrzí vás, že vás funkcionári často berú ako trénera na zopár týždňov, keď treba niekoho zachraňovať, ale nerátajú s vami na dlhšie obdobie?
Je to tak, väčšinou som prichádzal do klubov, ktoré už mali hotové mančafty. Dnes je futbal biznis a hráči, ktorí sú na očiach, majú iné ambície ako hrať o záchranu, často opúšťajú klub.
Ale je dobré uvedomovať si jednu vec a to je to, aký by mal byť progres v klube. Tréner by nemal byť až ten posledný, ktorý sa má o niečom dozvedieť a nemal by byť posledný, ktorý má o niečom rozhodovať. Trénerstvo je dnes neskutočná neistota, v priebehu zopár dní sa môže stať hocičo, neviete, či tu zajtra budete alebo nie.
Ale tréner by sa nemal brať tak, že je iba jeho chyba, keď sa nedarí. To je hlbší a dlhodobejší proces. Ja prichádzam, odchádzam, poviem svoj názor, ktorý sa v mnohých prípadoch nepáči. No mám čisté svedomie a môžem sa pozrieť do zrkadla: okej, Franz, ty si povedal pravdu a nemusíš sa za nič skrývať.
Mali ste niekedy zlú skúsenosť s majiteľmi klubov, že vám chceli hovoriť do roboty?
Niekedy sa to stáva. Najlepšie miesto z tohto hľadiska bola Austrália, oni to vnímajú úplne inak. Tam, keď sme prehrali, to bolo také easygoing: „To je v pohode, Franz, máme ďalší zápas, robíš ten džob super, bomba.“
Sú destinácie ako Egypt, kde tí majitelia veľmi radi hovoria do toho, kto by mal byť na ihrisku. Bolo to aj u nás, aj v Sparte. Keď som preberal Spartu, bola na piatom mieste, nakoniec sme skončili druhí, bod za Baníkom Ostrava, na ktorý už Sparta strácala jedenásť-dvanásť bodov. Keby sme hrali ešte ďalej, tak by sme mali titul. Dotiahol som Spartu do Ligy majstrov. Potom tam však boli určité vplyvy, že ktorí hráči budú hrať a ktorí nie a so mnou to tak nepôjde. Ja som ten, ktorý s tým mančaftom pracuje a dennodenne vída tých chlapcov, ja mám určovať zostavu.
Musím povedať, že tu v Trenčíne sa to nestalo a voľba bola naozaj len na mne.
V Trenčíne vznikla diskusia o uvoľňovaní hráčov na majstrovstvá sveta do 20 rokov. Najprv sa ich klub zdráhal pustiť, no napokon deklaroval, že ich uvoľní, hoci v tom čase ste ešte nemali záchranársku definitívu. Ako ste to prežívali v kabíne?
Je to veľmi citlivá záležitosť. Sám som zažil majstrovstvá sveta v Taliansku a bolo to úplne fenomenálne.
Mali sme v nominácii štyroch chalanov (Gajdoš, Bagin, Mičuda, Hollý – pozn. red.). Bohužiaľ, Dominik Hollý je v nemocnici, hoci aj jemu som tú účasť strašne prial, je to veľký srdciar.
Diskutovali sme o tom a hovorili sme si, že nemôžeme to tým chlapcom spraviť, že ich nepustíme. Bola by tam frustrácia a tá by sa stopercentne prejavila, ak by sme s nimi hrali baráž. Nechcem hovoriť, že by nám boli na nič, ale určite by nepodali výkon, ktorý od nich očakávame. Nakoniec sme spravili správne rozhodnutie a ja som veľmi rád, že Trenčín vychoval hráčov, ktorí sú prínosom pre reprezentáciu a zažívajú obrovský progres.
Budem fandiť celej slovenskej reprezentácii, veď sme bratia, mali by sme si fandiť. Videli sme to aj v hokeji, vyhrali sme 3:2, ale hovorili sme si, že možno ten bod pre oboch by bol fajn. Takže tá súdržnosť je tam.
Nie som si istá, či to platí aj opačne, najmä v hokeji…
To je otázka nacionalizmu. Pamätám si, keď som hrával celoštátnu ligu, my sme tých chlapcov zo Slovenska brali so všetkým, no keď sme prišli na Slovensko, tak nám neskutočne nakladali. Je však zaujímavé, že keď sme potom niekam išli spolu, dali sme si pivko, tak sme boli fakt bratia ohne Ende (bez konca).
Sledujete aj hokej? Boli ste v Trenčíne na nejakom zápase?
Žiaľ, nie. Nebol čas vôbec na nič. Maximálna energia išla ku klubu, záchrane, hráčom. Zodpovednosť a disciplína sa nezačína len hráčmi, ale u trénerov a celého trénerského štábu.
Ale ak ostanem v Trenčíne, určite rád pôjdem na nejaký zápas.
A mali ste už možnosť stretnúť sa s trenčianskymi hokejovými legendami, s Mariánom Hossom alebo Mariánom Gáboríkom?
Ešte nie, ale rád by som ich spoznal. Sú to obrovské ikony nielen slovenského športu, ale celej NHL.
Svojho času na Sparte to bolo fenomenálne, mali sme jeden hotel, kde sme sa všetci stretávali po tréningoch, hokejisti aj futbalisti, všetci sme sa navzájom poznali. To mi teraz trošku chýba, že už to medzi chlapcami tak nefunguje. Teraz je to už dosť individuálna, respektíve skupinová vec, ale vtedy sme boli jedna obrovská rodina.
Keď hovoríte, že na nič nebol čas, tak ani trenčiansky hrad ste nenavštívili?
Šiel som na hrad, ale bol zavretý! Nemal som od neho kľúč. Ale tam ešte stopercentne pôjdem.
Milujem tú cestu k hradu, vpravo je katedrála, ktorú som niekoľkokrát navštívil. Ja som dosť spirituálne založený. Mám rád duchovno, čerpám obrovskú silu z toho prostredia.
Keď sme mali tie ťažké zápasy, tak som bol v katedrále Panny Márie, bola tam omša a ja som si neskutočným spôsobom vychutnal prítomnosť ľudí a prítomnosť toho môjho ja vo vnútri. Keď už človek nemá rodičov, má spomienky. Verím, že umiera akurát tá schránka telesná, ale duša žije ďalej. Verím, že sú so mnou.
Mal som v katedrále úžasný pocit a dalo mi to strašný náboj. Vedel som: Franz, ty to dokážeš, tí chlapci to dokážu, ty to na nich prenesieš.
Spiritualitu tiež máte z rodiny?
Áno, odmalička som chodil s otcom do kostola. Páčilo sa mi tam, aký tam bol pokoj, tá atmosféra.
Dosť iná atmosféra, než na futbalovom štadióne...
Práve to je ten opak všetkého. Na štadióne je v mnohých prípadoch aj to zlo, tá nenávisť, čo som tiež zažil.
Práve v takých prípadoch potrebuješ pokoj a získať späť to dobro, zamyslieť sa nad všetkým, či tvoje kroky boli správne, či treba niečo zmeniť. Všetci to máme v sebe, ide o to, či to dokážete využívať alebo nie.
Poznáte povesť o studni lásky v Trenčíne?
Ježišmária, to nie. Ale dostával som informácie o meste aj od mojich kamarátov.
V televízii Nova, kde som robil experta, vysielali všetky naše zápasy a Trenčín si neskutočným spôsobom získal fanúšikov v Česku, asi aj preto, že som tu teraz ja. Začali ho vnímať.
Niektorí moji známi tu vojenčili a písali mi o histórii Trenčína, že tu trebárs boli rímske légie. Takže som sa z druhej ruky o tom dozvedel viac, než by mi to tu niekto povedal, lebo tu to bolo naozaj iba futbal, futbal, futbal.
Pamätám si, že ako dvadsaťročný chlapec som sem jazdil na zápasy, bol tu ešte starý štadión. Trénerom bol pán Jankech, úžasný borec.
Po zápase v Zlatých Moravciach, kde ste vyhrali 2:1 a tým ste sa definitívne vyhli baráži, celé mužstvo spolu spievalo v kabíne „This is my sen“. Viete, ako vznikol tento pokrik?
Neviem. Asi to znamená, že je to môj sen… Môj sen to bol tiež, že sme sa zachránili. Je to o tej partii chlapcov, že si uvedomili, že keď sa dáme všetci dokopy, tak to môže fungovať. Zafungovalo to.
Tú vetu „This is my sen“ vyslovil Stanislav Lobotka, keď išiel do Ajaxu Amsterdam a nespomenul si na anglické slovo. Trenčín z toho spravil marketingový slogan.
To je super, to je excelentné! Niekto raz niečo povie a už je s tým spojený, ako Straka s tataráčkom. Lobotka to bude tiež mať pod kožou neustále.
Som rád, že sme zažili s chlapcami tú spontánnu radosť, že sme to urvali, že sme sa vyhli baráži. Bola to obrovská úľava pre všetkých, nielen pre hráčov, ale pre celý región. Veľmi ma teší, ako to privítali aj fanúšikovia. Neznámi ľudia ma zastavovali, Franz, ďakujeme. To ma hrialo na srdiečku, to nebolo nič vyumelkované.
Čo vlastne záchrana s Trenčínom znamená vo vašej bohatej trénerskej kariére?
V poslednom čase som mal pauzu od trénovania a robil som televízneho experta. Robili sme celý svetový šampionát, je tam úžasná partia chlapcov. Veľmi ma to bavilo.
Ale aj tak máte v sebe niečo, čo vás neustále ťahá na tú lavičku. To som ja. Ja som veľmi neposedný človek, moja manželka by o tom mohla hovoriť.
Zrazu prišla ponuka z Trenčína a hovorím si: to je tá šanca, poď Feri, poď ešte, ty nepatríš do starého železa, poď!
Začínal som druhú kariéru v Nemecku, keď som mal tridsať rokov a všetci mi vraveli, už si starý. Nie! To je tá zatvrdnutosť, to je tá pumpa života, ktorá ťa dobíja, ktorá chce, aby si šiel ďalej. Každý to máme v sebe.
Aj preto som prikývol na ponuku Trenčína. Kolektív som poznal iba z rozprávania, no postupom času som ich spoznával, a to som im aj hovoril po poslednom zápase v Zlatých Moravciach, keď sme stáli spolu v kruhu. Hovoril som im, že to trvalo dlho, dlho som ich poznával, skúšali ma zo všetkých strán, čo vydržím, čo nie, no nakoniec som na nich hrdý.
Naozaj sme sa toho chopili v ten správny moment, v Michalovciach a potom v Zlatých Moravciach, nenechali sme sa odradiť ani po tej neskutočnej penalte, čo nám spravili doma s Michalovcami. To bolo svinstvo prvej triedy, ale nevzdávali sme sa. Ani po zápase v Ružomberku, kde sme prehrali, to bol zápas blbec, ktorý nevyšiel, to sa stáva.
Pracovali sme ďalej a to bol moment, ktorý rozhodoval. Že sme sa nevrátili tam, kde sme boli, ani vtedy, keď všetci pochybovali. Nie, my sme išli za tým cieľom, za tou vierou chcieť to dokázať, a to bolo dôležité.
Máte povesť motivátora, čo je zrejmé už aj z toho, s akou vervou rozprávate aj počas tohto rozhovoru.
Ja už iný nebudem. Často prídem domov a už nemusím nič hovoriť. Moja manželka ma uvidí a hodinu-dve nič nehovorí. Ani nechcem, aby niečo hovorila. Vtedy nechcem nikoho počuť.
Mám dvoch psov, vždy som mával psov. Oni sú moje duše, sú mi najcennejší, lebo mi dávajú obrovskú lásku, nikdy sa na mňa nehnevajú, je im dobre so mnou. A hlavne sú ticho a nič mi nehovoria.

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Re: Klub...vízie...budúcnosť...

Príspevok od užívateľa snapshot » 21.05.2023 23:30:07

Straka konci, aj ked splnil misiu.

Klub je na predaj a tribunu od plavarne postavi niekto iny.

No fakt som zvedavy, kto to bude. Skoda, ze Stano zainvestoval niekde inde
"Boh je laska" 1Jn 4:8

ban
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 13.09.2017 07:29:37

Re: Klub...vízie...budúcnosť...

Príspevok od užívateľa ban » 22.05.2023 07:19:00

Skôr by som povedal, že hľadajú iba ďalšieho investora, ktorý donesie peniaze, lebo predať nie je koho a klubu už nikto nič nepožičia ani nezadotuje. To, že odchovanec, po ktorom je nazvaná akadémia vstupi akcionarsky do iného klubu hovorí same za seba. Verím, že sa otvorí tribúna, nájde sa tréner na dlhšie obdobie a opäť sa začne hrať futbal na ktorý sa dá pozerať. A potom pride aj investor. Inak to tu môžu rovno zavrieť

Užívateľov profilový obrázok
Juraj
Príspevky: 692
Dátum registrácie: 03.09.2014 20:48:39
Bydlisko: Trenčín

Re: Klub...vízie...budúcnosť...

Príspevok od užívateľa Juraj » 23.05.2023 15:29:25

Vďaka Handel !
Škoda, že takých srdciarov ako Franz a Ricardo tu vedenie nechce...
IBA VŠETCI SPOLU TO DOKÁŽEME !!!

ASpeto
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 28.05.2012 18:16:14

Re: Klub...vízie...budúcnosť...

Príspevok od užívateľa ASpeto » 23.05.2023 19:04:14

Tak netrvalo dlho a Franto sa nám rozrozprával..samozrejme nepovedal nič nové...všetci vieme čo je zač naše vedenie.

https://sport.aktuality.sk/c/ikjye2f/fo ... e-o-klube/

snapshot
Príspevky: 2728
Dátum registrácie: 03.01.2008 21:56:07

Re: Klub...vízie...budúcnosť...

Príspevok od užívateľa snapshot » 23.05.2023 19:37:01

ASpeto napísal:
23.05.2023 19:04:14
Tak netrvalo dlho a Franto sa nám rozrozprával..samozrejme nepovedal nič nové...všetci vieme čo je zač naše vedenie.

https://sport.aktuality.sk/c/ikjye2f/fo ... e-o-klube/
Ak si vedenie myslelo, ze to Franta necha tak, tak sa dost mylili.

Druha vec co ma zaskocila je informacia:
" Možno ten, že končí 12 až 15 hráčov"


Tak to bude vypredaj ako lusk.


Inak ano, vsetci sme tu kritizovali sirku kadra a ze su tam zbytocni hraci. Zial doplacame stale na tie iste chyby.
"Boh je laska" 1Jn 4:8

Napísať odpoveď