McDonald`s reflection on the beginning of the season for AS

Slúži na odstránenie starých a nepotrebných tém.

Moderátor: Moderátori

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
nočes
Moderátor
Príspevky: 277
Dátum registrácie: 03.08.2007 10:34:10
Bydlisko: Lúč

McDonald`s reflection on the beginning of the season for AS

Príspevok od užívateľa nočes » 28.08.2007 20:45:50

Dávam do pozornosti pre tých, ktorí si nevšimli, že na anglickej verzii našej stránky je článok z 21.8. ktorý nie je na tej slovenskej. Písal to pán McDonald, ktorý hodnotí doterajšie výsledky. Takže kto vie po anglicky, hor sa na to.. Pre "Slovákov" to snáď preložia v najbližších dňoch :)
ak by mal niekto záujem prispieť na ultras aktivity,
ultras účet: 520700-4200532579/8360

vďaka

Užívateľov profilový obrázok
Forrest
Administrátor
Príspevky: 978
Dátum registrácie: 04.08.2007 18:09:41
Bydlisko: Trencin - Juh, Bratislava

Príspevok od užívateľa Forrest » 28.08.2007 20:59:33

super noces - to som si teda nevsimol.
Pokusim sa prelozit este dnes, pre tych menej zdatnych.. ;) Verim, ze tam je toho dost zaujimaveho.

Užívateľov profilový obrázok
Balrog
Príspevky: 928
Dátum registrácie: 07.08.2007 13:08:46
Bydlisko: jedine TRENČÍN:)

Príspevok od užívateľa Balrog » 28.08.2007 21:34:01

keby sa aspon polovica z toho co tam je napisane splnila tak verim aj tomu titulu na buducu sezonu :D :D :D myslim ze ma celkom realny a pravdivy pohlad na vec, tak snad to tak aj bude :) AS 4ever:)

Užívateľov profilový obrázok
Etrox49
Príspevky: 307
Dátum registrácie: 06.08.2007 06:32:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od užívateľa Etrox49 » 28.08.2007 22:34:39

Mne sa tiez lubi ako to trener cele vidi, ide z toho dojem ze sem fakt prisiel tvrdo pracovat a chce tu aj cosi dokazat.

Len mam trochu obavy z toho jak neustale omiela ze to chce time, time a zase time :? Ja to chapem ale toho "tajmu" zas tolko nemame, po nedelnajsom kole mame zhruba 1/4 sutaze za sebou!
Willkommen in der Wirklichkeit!

Užívateľov profilový obrázok
Forrest
Administrátor
Príspevky: 978
Dátum registrácie: 04.08.2007 18:09:41
Bydlisko: Trencin - Juh, Bratislava

Preklad článku

Príspevok od užívateľa Forrest » 28.08.2007 23:00:09

takze tu je prelozena 1. polovica clanku. (28. 8. 2007 23:59) (pre nedostatok casu prelozim dalsiu zajtra doobeda)
Moj nazor si necham zatial na koniec, ale jednu vec trenerovi upriet nemozno - optimizmus mu rozhodne nechyba :D a mozno by nezaskodilo obcas trochu objektivnosti.


KOMPLETNA, KONECNA, UPRAVENA VERZIA PREKLADU (29. 8. 2007 9:30)


Zhrnutie začiatku sezóny podľa trénera McDonalda


Naše prvé vystúpenie na pôde majstra určite nemalo byť ľahkým zápasom. Mohli sme zvoliť obranný systém, založený na pokrývaní našej šestnástky a prehrať možno 0:3 alebo 0:4, ale rozhodol som sa pre útočnú taktiku s otvorenou hrou. Boli sme za to súperom podľa očakávania potrestaní, ale vytvorili sme si 4 dobré príležitosti a strelili aj gól. Bol to môj odkaz Slovensku, že plánujeme hrať útočný futbal. Taktiež bolo dôležité ukázať mojim hráčom, že sme schopní niečo dokázať, keď vieme útočit s takým skvelým tímom ako je Žilina a vytvárať si s ním šance. Napriek prehre 1:7, miestne média ocenili náš prístup k zápasu a pozičnú hru.

Náš prvý domáci zápas bol s Banskou Bystricou a po tom, čo sme ukázali v Žiline – ako by sme mohli dokázať v rámci pozičnej hry hrať – boli všetci presvedčení, žeby sme mohli s Bystricou vyhrať. Naša hra bola celkom dobrá, ale do vedenia šiel súper po krásnom priamom kope.Uchýlil som sa k pár riskantným taktickým zmenám, ktoré ako tréner niekedy musíte uskutočniť a nie vždy dopadnú šťastne. Napokon sme nemali šťastie a prehrali 0:3. Nezaslúžene, pretože stále verím, že sme boli lepším tímom ako Bystrica, ale ukazateľ skóre hovoril o inom.

Proti Artmedii na jej trávniku som sa rozhodol zmeniť taktiku. Bolo by hlúpe po 10-tich obdržaných góloch v dvoch zápasoch ponechávať príliš otvorený priestor každý zápas, takže sme sa vrátili k dvom tvoriacim záložnikom. Taktiež obrana sa posunula 10 metrov dozadu a snažili sme sa ponechať všetko veľmi ucelené. Po 10-tich minútach druhej polovice sme sa dostali do vedenia 2:0, čo všetkých prekvapilo. Keby Doubek premenil svoju ďalšiu obrovskú šancu hlavou alebo Filip svoj samostatný nájazd priamo na brankára, tak sme mohli poraziť druhý najlepší tím Slovenska na jeho vlastnom trávniku. Mužstvo nakoniec prehralo 2:3 v posledných 5-tich minútach, ale napriek tomu zaslúžene obdržalo veľa chvály za svoj výkon a súčinnosť tímu. Práve súčinnosť mužstva bola podľa mňa odrazovým bodom k zmene taktiky, ale taktiež významná pre tímoveho ducha. Opäť sme síce dostali hlúpe, lacné góly, ale dokázali sme si, že vieme hrať vyrovnanú partiu aj so súperom takého zvučného mena.

V nasledujúcom zápase sme doma privítali Senec a bolo pred nami stretnutie, ktoré sme museli vyhrať. Senec v prvej polovici zápasu nevystrelil na našu bránu. My sme si vytvorili množstvo šancí, ale žiadnu z nich sme nedokázali premeniť na gól. Filip sa skvelým pohybom dostal do šestnástky, bol faulovaný a kopali sme prvú penaltu v sezóne. Mičenec sa s kľudom postavil k jedenástkovému bodu a ľahko skóroval – viedli sme zaslúžene 1:0. Sencu sa podarilo s veľkým štastím vyrovnať a vyzeralo to na deľbu bodov, ale Filipovi sa podarilo v nadstavenom čase streliť náš víťazný gól. Každý si mohol vychutnať radosť a oslavy, ktoré nasledovali a ja musím zvlášť poďakovať fanúšikom, ktorí stáli pri mužstve aj počas dobíjania seneckej brány, ktoré napokon viedlo k víťaznému gólu. Získali sme teda naše prvé, dôležité tri body a obdržali len jeden gól.

Naše prvé dva vonkajšie zápasy boli u dvoch najsilnejších tímov ligy a teraz sme cestovali do Bratislavy na Slovan, ktorý je pravdepodobne tretí najlepsí. Ponechali sme rovnakú taktiku ako na Artmedii, avšak už po 4 minútach sme po rohu a následnej hlavičke prehrávali. Prvých 20 minút sme odohrali veľmi vlažne, až potom sa mužstvo začínalo dostávať späť do zápasu. Druhý polčas sme boli veľmi nebezpeční, efektívnou hrou sme si vypracovali pár šancí na skórovanie a napokon strelil Kamenský vyrovnávajúci gól po veľmi dobrej Filipovej práci a prihrávke. Mali sme možnosť streliť aj druhý gól a prípadne si odniesť všeky tri body, ale napokon inkasujeme v poslednej minúte zápasu gól po rozporuplno odpískanom priamom kope. Predchádzalo mu neodpískanie zrejmého ofsajdu, ale na fakte, že sme prehrali 1:2 sa už nič nezmenilo. Po zápase opäť chvála za predvedenú hru, ale smútok bol pochopiteľný, pretože bod sme si zaslúžili.

Vzhľadom na zmenu taktiky a rýchly a účinný futbal, sme si trúfali, žeby sme Trnavu mohli a aj mali poraziť. Počas parádnej atmosféry (a chcem týmto vám všetkým za ňu poďakovať) sme odohrali náš najhorší polčas pri mojom pôsobení pri mužstve. Nebolo to tým, žeby chalani nemakali, pretože oni sa vždy snažia hrať jeden pre druhého, ale neboli sme dostatočne agresívni a tvrdí v súbojoch a keď dáte súperovi ako Trnava trochu času a priestoru, tak to dokáže hneď využiť. Tak sa aj stalo a behom 20 minút sme dostali 2 veľmi nepríjemné góly, čo Trnavu posadilo na koňa a my sme ostali zaskočení. V druhom polčase sme však mali skvelých 15 minút, keď sme hrali veľmi nátlakovo na súperovej polovici,ale kvôli zlej finálnej prihrávke a strelám mimo brány sa nám nepodarilo skórovať a následne sme prehrali. Prehrali sme ďalší extrémne dôležitý zápas, čo určite nepomáhalo morálke v tíme, ale taktiež je nám to ľúto kvôli fantastickým divákom, ktorí nás podporovali.

Takže, tvrdá realita ukazovala, že sme mali zo šiestich zápasov jedinú výhru a päť prehier. Priznávam, že dostávame veľa zbytočných gólov, ale taktiež sme si vypracovali veľa šancí, ktoré sme jednoducho mali premeniť. Ukázali sme top tímom, že pre nich nebude ľahké nás poraziť (Artmedia a Slovan Bratislava) a presvedčivo sme porazili Senec, aj keď len tesným skóre 2:1.

Každý vidí, že máme mladý tím a majiteľ klubu razí myšlienku dávať priestor a šancu mladým talentom a odchovancom Trenčína. V tíme hrá momentálne 5 dorastencov, ktorí prišli z našich mládežníckych mužstiev a verím že, niektorí z nich majú pred sebou sľubnú kariéru aj vďaka silovému tréningu, ktorý sme zaviedli (za čo by som chcel veľmi poďakovať klubu Herkules na krytej plavárni za poskytnutie ich zariadení každý pondelok a stredu). Dalšími faktormi tvrdej práce s hráčmi sú rýchlostný tréning, ktorý nasleduje po silovom, špeciálna strava, kde sú hráčom podávané špeciálne doplnky výživy, technický a taktický tréning, ktorý je používaný v Holandsku a ako každý vie, Holandsko je krajina, ktorá miluje útočnú hru. Jednoducho, o futbalistov je skvele postarané a ich budúcnosť vyzerá veľmi nádejne.

Mojou hlavnou výzvou je formovať hráčsku mentalitu, pretože tá bola doteraz založená na bránení a tréningy neboli dostatočne dynamické, čo sa ukázalo aj v samotných zápasoch. Je to dlhý proces, ktorý stojí veľa času a energie a hráči si už uvedomili, čo sa od nich očakáva a čo je nevyhnutné k úspechu profesionálneho futbalistu. Trúfam si povedať, že viem, o čom hovorím, vzhľadom k mojim hráčskym skúsenostiam na vysokej úrovni v Holandsku, Anglicku a Portugalsku.

Chcem apelovať na našich sponzorov, fanúšikov a členov klubu, aby dali tímu trochu času a podporili ho. Jozef Vengloš, Jozef Barmoš a veľa ďalších významných ľudí slovenského futbalu mi povedali, že sa im veľmi páči sledovať náš atraktívny, útočný futbal a verte mi, že odmena za tento štýl hry príde. Takže prosím, ostante verní v podpore nášho mladého, talentovaného tímu a my spravíme všetko pre obrat vo výsledkoch, pretože aj pre hráčov nie je žiadna sranda hrať každý zápas atraktívnu hru a prehrávať. Verte, že aj oni chcú úspech. Presvedčil ma o tom pohľad v šatni na ich tváre po zápase s Trnavou.

Taktiež chcem poďakovať všetkým ľuďom v klube, ktorí pracujú veľmi tvrdo a spoločnými silami chcú pomôcť klubu napredovať. To platí ako pre dámy z práčovne, tak aj pre pánov najvyšších z dozornej rady.

Pevne verím, že AS Trenčín má pred sebou skvelú budúcnosť a je len na nás presvedčiť vás, že to dokážeme.

Uvidíme sa v nedeľu na zápase proti Dubnici.

Autor: Rob McDonald
21. 8. 2007

Prelozil: Forrest
29. 8. 2007
Naposledy upravil/-a Forrest v 29.08.2007 21:19:59, upravené celkom 5 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Etrox49
Príspevky: 307
Dátum registrácie: 06.08.2007 06:32:00
Bydlisko: Trenčín

Navrh

Príspevok od užívateľa Etrox49 » 29.08.2007 07:41:53

Forrest,
ked bude cely clanok prelozeny, nebolo by zle nejako zariadit aby sa objavil aj na hlavnej stranke v SK verzii, nech si ho moze precitat kazdy kto tam pride :idea:
Willkommen in der Wirklichkeit!

Užívateľov profilový obrázok
Forrest
Administrátor
Príspevky: 978
Dátum registrácie: 04.08.2007 18:09:41
Bydlisko: Trencin - Juh, Bratislava

Re: Navrh

Príspevok od užívateľa Forrest » 29.08.2007 07:48:29

Etrox49 napísal:Forrest,
ked bude cely clanok prelozeny, nebolo by zle nejako zariadit aby sa objavil aj na hlavnej stranke v SK verzii, nech si ho moze precitat kazdy kto tam pride :idea:
Ano, akurat pracujem na druhej polovici - potom spravim este korekciu a vybavim to. Akurat neviem, ci Martin (autor stranky) dnes pracuje, ale pokusim sa to s nim dohodnut. ;)

Užívateľov profilový obrázok
Newstedko
Príspevky: 211
Dátum registrácie: 20.08.2007 12:08:15

Príspevok od užívateľa Newstedko » 29.08.2007 07:49:43

suhlasim.
inac sa mi lubi ten MacDonaldov pozitivizmus a hlavne to,ze mu tiez zalezi na fanuskoch a ze si dal tu namahu opisat doterajsi priebeh sezony
Invaders must die

Užívateľov profilový obrázok
Forrest
Administrátor
Príspevky: 978
Dátum registrácie: 04.08.2007 18:09:41
Bydlisko: Trencin - Juh, Bratislava

Príspevok od užívateľa Forrest » 30.08.2007 15:22:14

Prelozeny clanok najdete uz aj na hlavnej stranke AS.

Užívateľov profilový obrázok
David
Administrátor
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 03.08.2007 15:26:45
Bydlisko: Trencin

Príspevok od užívateľa David » 25.09.2007 21:33:07

Presunute z "A muzstva"

Napísať odpoveď