Karim Guédé má slovenské občianstvo

Slúži na odstránenie starých a nepotrebných tém.

Moderátor: Moderátori

Napísať odpoveď

Je správne, že Slovensko reprezentujú cudzí športovci?

áno
7
9%
áno
7
9%
áno
7
9%
áno
7
9%
áno
7
9%
áno
7
9%
nie
2
3%
nie
2
3%
nie
2
3%
nie
2
3%
nie
2
3%
nie
2
3%
neviem posúdiť
4
5%
neviem posúdiť
4
5%
neviem posúdiť
4
5%
neviem posúdiť
4
5%
neviem posúdiť
4
5%
neviem posúdiť
4
5%
 
Celkom hlasov: 78

ikotn
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: 15.01.2008 11:01:13

Karim Guédé má slovenské občianstvo

Príspevok od užívateľa ikotn » 23.07.2011 09:19:59

Togský futbalista v službách ŠK Slovan Bratislava Karim Guédé dostal vo štvrtok (21. 7. 2011) slovenské občianstvo. "Dnes poobede som dostal slovenské štátne občianstvo. Zložil som sľub a už je to oficiálne. Veľmi sa teším, že to konečne mám na papieri, už dlhšie som sa totiž cítil ako Slovák", povedal 26-ročný defenzívny záložník pre agentúru SITA. Rodák z nemeckého Hamburgu začínal s kariérou v tamojších tímoch Concordia a Hamburger SV, v roku 2006 sa stal hráčom Artmedie Petržalka, odkiaľ viedli jeho kroky v roku 2010 do kádra "belasých". Guédé sa stal integrálnou súčasťou zostavy bratislavského tímu a tréner slovenského národného výberu Vladimír Weiss st. sa už dlhšie netajil úmyslom pomôcť dôraznému futbalistovi k získaniu pasu SR a v tejto súvislosti loboval aj medzi politikmi. "Tréner Weiss o tejto skutočnosti vie. ak budem zdravý, môžem 10. augusta hrať v priateľskom zápase s Rakúskom, ktorý sa uskutoční v Klagenfurte. Všetko je to len na reprezentačnom koučovi, ja osobne som však pripravený a na svoj debut sa veľmi teším. Chcem Slovensku pomôcť k postupu na majstrovstvá Európy, vidím to pozitívne a nádejne", doplnil Karim Guédé.

(SITA)

kuzminova, musulbes a spol maju dalsieho do zoldnierskej partie. guede je vlastne nemec, a ked nemec povie, ze sa citi byt slovakom, je to prinajmensom neobvykle. na druhu stranu na slovensku hral 5 rokov len preto, aby obcianstvo ziskal, takze urobil v tomto smere maximum. teraz, ak skuba vypadne na jesen z europskych poharov, je mozne, ze sa s nim bude lucit. je zodpovedny, rychly, silny, ma kvalitnu hlavicku, slusnu strelu zo strednej vzdialenosti, prehlad v hre. asi mame noveho karhana. na druhu stranu, je to spravne?

Musu
Príspevky: 1683
Dátum registrácie: 03.08.2007 15:19:05

Príspevok od užívateľa Musu » 23.07.2011 10:08:37

no podla mna je to chujovina ale sak co chceme to mame...

este aj Davidovi daju Salinas pocka 5 rokov...
Sú aj dôležitejšie veci ako futbal...

Šukal
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 12.04.2011 13:02:43
Bydlisko: TRENCHTOWN

Príspevok od užívateľa Šukal » 23.07.2011 11:50:54

všade vo svete je to normálne ... lenže v tejto zaprdenej republike sa to ešte dlho bude riešiť [smilie=axe.gif]

a pokiaľ sami nie sme schopný vychovať dobrých futbalistov, tak o 5 rokov bude hrať za SR 5 černochov, 3 argentínčania a šikmo-brankár [smilie=soldiers.gif]

http://sport.cas.sk/clanok/199873/brank ... ensko.html

Musu
Príspevky: 1683
Dátum registrácie: 03.08.2007 15:19:05

Príspevok od užívateľa Musu » 23.07.2011 13:25:49

...my len alibisticky hladame cudzincov do nasich sportov, ako je biatlon, zapasenie, ci najnovsie aj futbal a pritom zavierame oci a nesnazime sa vytvorit podmienky pre lepsi a rychlejsi rast nasich talentov...

Zato zbytocne tlacime peniaze do inych... a ani ziadne nemame...
Nie sme ani zakomplexovani ani konzervativni, je to proste nasa kultura...

Poviem to inak, ak by sa tu Karim narodil, nevydim najmensi problem aby reprezentoval nasu vlast i ked je inej farby pleti, bol by to Slovak.
Momentalne je to Nemec 5 rkov zijuci na Slovensku, samozrejme rad pomoze ked vidi ako to tu chodi...

Co sa tika Patrika, je to o tom o com hovorim, je to Slovak, narodil sa tu...
Sú aj dôležitejšie veci ako futbal...

Musu
Príspevky: 1683
Dátum registrácie: 03.08.2007 15:19:05

Príspevok od užívateľa Musu » 23.07.2011 13:29:06

Šukal napísal:všade vo svete je to normálne ... lenže v tejto zaprdenej republike sa to ešte dlho bude riešiť [smilie=axe.gif]
republika nie je zaprdena je taka aku si ju spravime, hovoris o svete, lenze tam su ludia hrdi na krajinu kde ziju... u teba to nebadam...
Sú aj dôležitejšie veci ako futbal...

Užívateľov profilový obrázok
martin
Administrátor
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:40:09
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa martin » 23.07.2011 22:52:44

peniaze, ktore dame do "kupenia" sportovca, su neporovnatelne s tymi, ktore musime vznalozit na jeho vychovu... uspesnost 1-10 percent... system je zly, ale celkom inym smerom... to je, ale ina debata... ak povie Aldo, ze chce hrat za Slovensko, ze to je jeho druhy domov, odjazdi zapas a bude to tak citit, no problem, preco aj, dnes uz nie sme v prvotnopospolnej... treba otvorit oci a mysliet... brat to dobre a poucit sa na zlom... ak by tu nebol pokrok, tak hrame futbal s handrennou loptou... druha vec je pas pre obcianstvo EU, co tusim v pripade "Nemca" nehrozi... preco potom chce hrat za Slovensko? aby dostal diety, alebo aby pocas repre prestavky cestoval na Island alebo do Kazachstanu na zapas?

Šukal
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 12.04.2011 13:02:43
Bydlisko: TRENCHTOWN

Príspevok od užívateľa Šukal » 24.07.2011 10:44:10

republika nie je zaprdena je taka aku si ju spravime, hovoris o svete, lenze tam su ludia hrdi na krajinu kde ziju... u teba to nebadam...
áno republika je zaprdená, lebo "sme" si ju takú spravili ... a ja som tiež hrdý na svoju krajinu (nemyslím politiku, náturu, ojeby,...)

nechápem prečo by mal byť z toho prvého príspevku badateľný môj patriotizmus

Musu
Príspevky: 1683
Dátum registrácie: 03.08.2007 15:19:05

Príspevok od užívateľa Musu » 24.07.2011 11:01:02

neviem, proste je to vec nazorov a ja si za svojim stojim...
nie cudzincom v nasej rere, ci uz hokej, futbal, hadzana... bodka...

a preco chce hrat za nas, no preto ze za repre by chcel hrat kazdy a je mu jedno kde... nech ide do nemeckej repre... preco nejde?
Sú aj dôležitejšie veci ako futbal...

Šukal
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 12.04.2011 13:02:43
Bydlisko: TRENCHTOWN

Príspevok od užívateľa Šukal » 24.07.2011 19:33:25

názor ti neberiem ... pokiaľ je to jeho voľba, splnil všetky podmienky, a ešte má záujemo jeho služby aj repre tréner nech sa páči, má na to zrejme...

čo sa týka dôvodu hrať za repre ... opýtaj sa Lacka Sikorčina prečo si zobral maďarské občianstvo ;)

Musu
Príspevky: 1683
Dátum registrácie: 03.08.2007 15:19:05

Príspevok od užívateľa Musu » 24.07.2011 19:50:20

Šukal napísal:názor ti neberiem ... pokiaľ je to jeho voľba, splnil všetky podmienky, a ešte má záujemo jeho služby aj repre tréner nech sa páči, má na to zrejme...

čo sa týka dôvodu hrať za repre ... opýtaj sa Lacka Sikorčina prečo si zobral maďarské občianstvo ;)
vidis idem mu napisat a co sa dozviem zverejnim ;) na webw TN-SPORT
Sú aj dôležitejšie veci ako futbal...

Šukal
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 12.04.2011 13:02:43
Bydlisko: TRENCHTOWN

Príspevok od užívateľa Šukal » 25.07.2011 10:11:51

len aby to bolo v slovenčine ;)

ikotn
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: 15.01.2008 11:01:13

Príspevok od užívateľa ikotn » 25.07.2011 13:28:15

ako bolo napisane vyssie, karim proste na nemecku repre nema. takych hracov ako on su v nemecku desiatky. mozno by sa presadil v bundeslige, ale tipujem ze v klube od 14. miesta nizsie. ako sa sam vyjadril, chce hrat na majstrovstvach europy. ma velku sancu, ak sa tam dostaneme, lebo ho chcel sam trener. ako to s nim bude, ked skonci weiss, nevedno.

Napísať odpoveď