ULTRas

Slúži na odstránenie starých a nepotrebných tém.

Moderátor: Moderátori

Užívateľov profilový obrázok
TNpatriot
Príspevky: 315
Dátum registrácie: 28.11.2007 12:49:23
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od užívateľa TNpatriot » 16.07.2009 08:31:32

Marco: "Dnes som sa na základe tvojho príspevku skontaktoval s ľuďmi na Slovane, že ako dosiahli výsadu, že ich fans môžu používať pyro a my sme za to sankcionovaní. Údajne žiadne výnimky v prospech Slovana neexistujú a za pyro platia veľmi tvrdo. Dokonca, že prešli k dvojúrovňovým osobným prehliadkam (na bráne a pri vstupe na tribúnu). Funkcionári ma ubezpečili, že proti pyru aj proti všetkým zakázaným prejavom povzbudzavania tvrdo bojujú."

Som zvedavý na prvý zápas Slovana doma... a zober si kalkulačku aby si to pyro spočítal lebo prsty na rukách ti stačiť nebudú. Znova opakujem... Amatersky managment si dokazuje svoju profesionalitu na vlastných fanušikoch....

Marek, ani tuto sezonu nechcete postúpiť tak tu nemotaj hlavy. Je to celé fraška.

Užívateľov profilový obrázok
martin
Administrátor
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:40:09
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa martin » 16.07.2009 08:41:25

ufff, niektore veci su fakt silne... ako vazne si myslel s tou pistolou??? zda sa, ze mash psychicky problem... skus to riesit viac z nadhladu a na urovni teba hodnej...

ak si dobre pamatam, tak si nebol takto aktivny ani v case, ked dostali fans nezmyselne od SBS... co sa deje???

iba moj nazor k zakazom a prikazom... moderny futbal a priklad z herty je skutocne ukazkovy, ale zas nemozesh riesit vsetky bolesti tejto doby a vybijat si zlost na nasom/vasom/ich klube... to ze jednorucky/obojruczky presli a vsade sa toleruju iba doklada zle nastaveny zakon... ak to klub toleruje, neviem preco ti to vadi... su veci, ktore su akceptovane a su veci, ktore niesu... extremny postoj, ked ste povolili vlajky tak povolte pyro a potom aj behanie po ihrisku??? nemyslim, ze to davash do dobrej polohy... navyse nedokazem identifikovat, preco prave v tomto case, ked sa nasiel priestor mimo tribuny (sbs uz neriesh, to bola chyba v komunikacii na urovni klub - klub, fans - klub)...

neviem, ci si odbornik na narusenu statiku, ani ja nie... ale ked reparujesh dany stav, tak si myslim, ze sa da pouzivat napr. tribuna dalej... aj havarijny stav ma svoje stupne...

mrkvaTn
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 04.08.2007 18:09:06

Príspevok od užívateľa mrkvaTn » 16.07.2009 11:53:55

No nemusím byt dosť inteligentný nato aby som vedel že havarijný stav sa len tak sam od seba nezlepší.

ikotn
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: 15.01.2008 11:01:13

Príspevok od užívateľa ikotn » 16.07.2009 16:36:46

noces, chcem len povedat, ze cely zivot je o prikazoch, zakazoch a pravidlach. bez nich by sme nemohli existovat. takze ak raz bolo pyro zakazane, tak je zakazane. bodka. nic viac, nic menej. raz je podmienkou vstupu na zapas osobna prehliadka, tak je osobna prehliadka. bodka. nic viac, nic menej. ja mam taku skusenost, ze ak pridem na zapas skor, poivedzme pol hodinu pred zaciatkom, tak black renegades ma neprehladavaju. ak vsak pridem tesne pred zaciatkom, tak skumaju akej farby mam trenirky. neviem, cim to bude... vsade vo vyspelom futbalovom svete je pyro zakazane a na zapas pride neporovnatelne ludi viac ako na slovensku. rovnako je to s osobnymi prehiadkami. vies, vsetko je otazkou volby. ak nechces chodit na futbal, nemusis, je to len na tebe a na kazdom z nas. nedivim sa, ze sa divis, ze nechapem [smilie=alien.gif]

este k tomu "postupunepostupu": profi sport, futbal nevynimajuc je o prachoch. ma klub viac prachov v CL alebo v 1.L? samozrejme v CL! o najvysssiu sutaz sa viac zaujimaju sponzori ale hlavne, da sa z nej postupit do poharovej europy(to sa da aj z 1.L, ale kolko raz vyhralo muzstvo z 1.L slovensky pohar?). ambiciou kazdeho profiklubu by teda malo byt hrat CL. ak by to nechcel, isiel by sam proti sebe [smilie=book.gif]
Naposledy upravil/-a ikotn v 16.07.2009 16:48:06, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Forrest
Administrátor
Príspevky: 978
Dátum registrácie: 04.08.2007 18:09:41
Bydlisko: Trencin - Juh, Bratislava

Príspevok od užívateľa Forrest » 16.07.2009 16:47:21

ikotn: nechcem byt prilis osobny voci tebe, ale keby to platilo tak, ako pises stale a vzdy, tak by sme tu mali doteraz pravidla, prikazy a zakazy z doby ladovej. Pravidla su na to, aby sa vylepsovali (najlepsie pomocou diskusie), takisto zakazy a prikazy by mali byt natolko liberalne, aby kazdemu umoznili naplno rozvijat svoju osobnost (pripadne zaluby) a v nicom ho neobmedzovat. Samozrejme len do tej miery, kym neohrozuje osobnu integritu a bezpecnost druhych. Keby bol kazdy taky benevolentny voci "vladnucim zakonom", tak by platili neustale (aj napriek tomu, zeby mohli byt totalne na ho*no).. Takto by sa spolocnost veru daleko neposuvala a doteraz by sme tu napriklad mali totalitu...

ikotn
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: 15.01.2008 11:01:13

Príspevok od užívateľa ikotn » 16.07.2009 16:54:08

forrest, ano, prikazy, zakazy a nariadenia sa maju vylepsovat, preto sa zakazalo pyro a zaviedli prehliadky [smilie=book.gif] . neviem sice aky je tvoj nazor na pyro, ale predstav si, ze by niekto na zapase odpalil v tvojej blizkosti povedzme nejaku rachejtlu a ta by ta trafila do oka. do smrti by si mal look a la john silver. take vveci sa stavaju. spon si na minulu sezonu, kedy jeden atlantis vypusteny z kotla takmer pristal peciarovi na hlave [smilie=blush.gif]

Užívateľov profilový obrázok
Forrest
Administrátor
Príspevky: 978
Dátum registrácie: 04.08.2007 18:09:41
Bydlisko: Trencin - Juh, Bratislava

Príspevok od užívateľa Forrest » 16.07.2009 16:58:21

Pyro kazdopadne vylepsuje atmosferu na stadionoch. To bez debaty. Druha vec je bezpecnost, ktora sa musi dodrziavat. Najlepsie by bolo tieto dve veci sklbit. Ako? Za to su uz plateni pani zo SFZ (pripadne UEFA). Nech kazdy zvazi, ci rozhodnutia ktore v tomto smere prijimaju su pre futbal tie najspravnejsie a najlepsie.

ikotn
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: 15.01.2008 11:01:13

Príspevok od užívateľa ikotn » 16.07.2009 17:11:02

Forrest napísal:Pyro kazdopadne vylepsuje atmosferu na stadionoch. To bez debaty. Druha vec je bezpecnost, ktora sa musi dodrziavat. Najlepsie by bolo tieto dve veci sklbit. Ako? Za to su uz plateni pani zo SFZ (pripadne UEFA). Nech kazdy zvazi, ci rozhodnutia ktore v tomto smere prijimaju su pre futbal tie najspravnejsie a najlepsie.
podla mna zakaz pyra uz spravnejsie rozhodnurie ani nemoze byt. moj nazor [smilie=punk.gif]

Užívateľov profilový obrázok
Balrog
Príspevky: 928
Dátum registrácie: 07.08.2007 13:08:46
Bydlisko: jedine TRENČÍN:)

Príspevok od užívateľa Balrog » 16.07.2009 19:35:00

Už som sa tu zopárkrát zapojil do diskusie ohľadom Ultras, aj keď sa do tejto skupiny neradím, nikdy som sa neradil a ani nikdy radiť nebudem.
Iba zopár postrehov, ktoré som po prečítaní všetkých príspevkov nazhromaždil...

Otázka pyra.
Je pravda, že bez neho ja to iba o tlieskaní, kričaní, spievaní a mávaní vlajkami... čo samozrejme nie je vôbec málo, ale po pravde aj ja si myslím, že tomu čosi chýba. Ibaže ak bude povolené používanie pyra, veľmi ľahko môže dôjsť k úrazom, najmä ak jeho používanie je spojené s alkoholom alebo vypatlanou hlavou (tým samozrejme nechcem povedať, že všetci Ultras sú vypatlaní alebo ožrani, ale pravda je taká, že v každom jednom tábore sa takí ľudia nájdu, či už je to AS, Slovan, Spartak alebo hociktorý iný fanklub). Preto si myslím, že táto otázka je veľmi zložitá... nikto totižto nemôže pri jeho používaní zabezpečiť 100% istotu, nielen pre okolitých divákov ale aj pre samotných Ultras. Podľa môjho názoru by možno mohla byť jednou z ciest vyvodenie osobnej (individuálnej) zodpovednosti pre ľudí, ktorí jeho použitím spôsobia škodu alebo úraz... lenže tu sa dostávam (teda aspoň ja osobne, neviem ako ľudia, ktorí o takýchto veciach rozhodujú) k najväčšiemu problému, pretože vyvodenie osobnej (individuálnej) zodpovednosti pre jednotlivca z davu, ktorý sa týmto davom kryje je skoro nemožné a to či už pri použití pyra alebo napríklad pri vyvolaní nejakého konfliktu a pod. Ďalšou veľmi dôležitou vecou sú aj sankcie za takýto čin, lenže ako som vyššie napísal, keď nebude označený vinník, tak tie sankcie sú na prd. Keď som tu raz v minulosti písal o tom, že budem rád a teším sa tomu, keď sa budú lístky na štadióny predávať na presne označené miesta a na ID preukaz, podaktorí prítomní ma skoro zakopali pod čiernu zem... lenže aj týmto si páni idete proti sebe, pretože ak sa niečo stane, tak kto bude niesť zodpovednosť? Ak nebude možné potrestať jednotlivca, ktorý je za spôsobenú škodu či nešťastie zodpovedný, odnesie si to celý dav... nemyslím si, že by ste sami ukázali na jedného zo svojich radov a povedali: „áno on to urobil, tak ho potrestajte!“. Lenže týmto pádom si to odsie*ate všetci... Týmto samozrejme nechcem menovite ísť proti Ultras AS, hovorím vo všeobecnosti. Bolo by super ak by boli kamery, možno by sa to dalo takto vyriešiť, no ak sa nespraví prvotný krok z Vašej strany, nič sa nezmení... ako som napísal, mne osobne to pyro naozaj chýba, pamätám si na super veci, ktoré ste aj vy robili minulú a predminulú sezónu a obdivujem aj tie, ktoré sú vyvesené na youtube, či už z Poľska alebo Česka... lenže žiaľ je systém nastavený tak ako je a ak sa nebude dať zabezpečiť bezpečnosť ľudí v hľadisku iným spôsobom a ak nebudú vinníci potrestaní, tak sa asi nič nezmení... otázku toho, čo už si Slovan môže alebo nemôže dovoliť, je podľa mňa a každého súdneho človeka, čo i len trocha vidí do slovenského futbalu bezpredmetná, pretože Slovan má Kmotríka a my žiaľ iba akéhosi Hoľanďana... ;)

Otázka štadióna (sektora).
V tomto Vám dávam za pravdu, lebo absolútne nechápem Marcove tvrdenia... ak bolo raz niečo vyhlásené za nespôsobilé a nebolo s tým nič robené (to viem viac ako isto, lebo už viac ako pol roka chodím po tej hrádzi skoro dennodenne ale nikoho som tam nič robiť nevidel), len ťažko to môže byť zrazu len tak vyhlásené za dobré. Takže z môjho pohľadu tu ide o účelové tvrdenie a môžem sa iba domnievať, že malo za úlohu vyvolať tlak na mesto, aby prispelo na rekonštrukciu alebo sa aspoň nejakým spôsobom podieľalo na riešení stavu štadióna. No v konečnom dôsledku si myslím, že nový vyhradený sektor je pre Vás ďaleko vhodnejší, lebo na tej tribúne to ozaj nebolo ono, čo v konečnom dôsledku ste tu viackrát prezentovali samy.



Otázka postupu či nepostupu.
Toto je naozaj veľmi ťažké hodnotiť. Mňa ako fanúšika by naozaj nesmierne na*ralo a svojím spôsobom aj sklamalo, keby bola naozaj pravda v tom, že sme vedome nepostúpili, teda že sme chceli nepostúpiť. Je mi jasné, že to mohlo byť či už z ekonomických dôvodov, prípadne kvôli štadiónu, lenže ja vyznávam cestu priamočiarosti. Ak je niekde problém, prečo by sa mal tutlať... Ak mal LL problém so štadiónom alebo financiami (kvôli hospodárskej kríze) alebo čomusi inému, tak to mal na rovinu povedať... určite by vyzeral menej ako hlupák, než vyzerá teraz, keď sa vynárajú na povrch všelijaké takéto informácie a dohady... veď keď raz na to niekto nemá, tak na to nemá... čo sa má rozkrájať?
Teraz sa naozaj nečudujem, že vedenie vyzerá v očiach nás (nie všetkých) dosť, mierne povedané, zvláštne, keď sa niečo hovorí a niečo iné robí. To isté je aj s informovanosťou... (skúšky hráčov v Holandsku, odchod Depetrisa, atď.), keď sa tieto veci dozvedáme od fanúšika a nie od človeka, ktorý by mal o týchto veciach informovať ako prvý... veď čo je preboha zlé na tom, že o našich hráčov je záujem v zahraničí? S tým by sme sa mali skôr chváliť a nie len poza búčky o tom šepkať.

Sám som zvedavý, čo prinesie táto sezóna, či už z pohľadu mužstva, štadióna ale aj samotných divákov, vrátane Ultras. Nechám(e) sa prekvapiť, lebo možno Veľký šéf nám ešte povie nejaké svoje „tajomstvo“
Fandiť AS! That´s the spirit we need!

Považan
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 12.07.2009 13:23:37

Príspevok od užívateľa Považan » 16.07.2009 23:16:50

Martin co je deb....jsie , vyhlasenia klubu na tejto stranke alebo toto, nebodaj ta to poburilo,
Mna poburuju ine veci kazdy den, nelam si s tym hlavu

Mimochodom kazdy kto ma pozna vie ze zbrane nenavidim
a co je vlastne vacsia p------a toto, alebo vyhlasenie do dvoch rokov liga majstrov? Toto vedenie nas zhovadilo pred celym svk, a my sme im nieco spravili, nie, niektory by si zasluzili vyplieskat po zadku, a tych vyhlaseni co pustili do eteru bolo kur_a vela, niektore boli dokonca „zavazne“ ...prehlasenia,

balrog mozno zacina chapat tahanice so statikou...
postup-futbal a vsetko okolo muzstva neriesim, na to su plateni iny, az pokial samozrejme chlapci nezacnu ponocovat , behat s ku_vami po meste kde kazia dobre meno nielen sebe ale aj klubu ci vyzierat tony pizze ,srdiecka. Atd, proste samotnych hracov, trenerov ale aj tu su vynimky napr stano-ala babka dohodena klubom , plne respektujem , ved kazdy urobi aj v praci chybu, ci nie, sme vsetci dokonali, a ked som tu par krat cital po zlom striedani alebo nehrani cizlej prihravke ze by mal okamzite odist to su ine bullshity,
tocivedenie chce ci nie o tom neviem ani HO

Ano balrog v kazdej skupine sa najdu „silnejsie individuality“ a prave preto sme chceli zaviest riadene odpalovanie, niesme predsa zas az tak zaostali ze nevieme co sa deje, chceli sme sa teda dohodnut sklubom ako som uz isto pisal o tom ze pyro by bolo len k choreu a mozno by sme ustupili a odpalovali kazdy druhy zapas...
A vyvodenie dosledkov, by bolo urcite riesene skupinou, uz sme to zaviedli v autobuse a funguje to!, My by sme si medzi sebou skupinou spravili poriadok, vsetci by poznali pravidla, a ked by sa naozaj cosi stalo, museli by sme si to vydiskutovat a platit ako skupina zato- ale to je mozno individualne, zalezi od situacie, urcite by sme nepichli hlavu do piesku a tvarili sa ze sa nic nestalo... tu ide este o definicii skupiny, -za vacsinu ludi ktorych poznam ti rucim, ale su tu ludia obcasnici, vid vybehnutie na ihrisko,–vsetci ste tu vyplakavali aky sme ch----via, pritom tento chlapec prisiel zrejme len na koncert a spojil to s futbalom v tn- nikto nevie kto to bol, osobne som ho dokonca raz zastavoval na plote!, toto je na dlho
Bezpecnost 100 percent, prosim ta co je vdnesnej dobe 100 percentne, Ale je tu ale, pyro sa nepalilo na celom stadaku, ved vies kde, a ked sa islo odpalovat nelietalo ti to okolo hlavy ako balkane tak si mohol pred tym vsimnut aj slepy ze sa ludia rozmiestnuju..= bezpecnost urcite vacsia ako doma v kuchyni na mokrej dlazke.

Martin moj postoj sa nezmenil a to ludia okolo mna velmi dobre vedia, ja som sa len podvolil vacsine, keby bolo po mojom bojkot trva do teraz!

A kedze je pivny bojkot idem ho naplnat, inac by som bol v sobotu na ceste do Ondrejkalendu

JIMMY PREPIL JAGUAAAAR, JIMMY PREPIL JAGUAAAAR
, JIMMY PREPIL JAGUAAAAR, JIMMY PREPIL JAGUAAAAR
Jimmy prepil /znicil/ stadion :-D

Užívateľov profilový obrázok
TNpatriot
Príspevky: 315
Dátum registrácie: 28.11.2007 12:49:23
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od užívateľa TNpatriot » 17.07.2009 07:57:58

Iko: Ak by sme išli tvojou cestou a držali hubu a krok (tie tvoje zákazy) tak tu máme stále komunistov a ty v TV namiesto Premiership sleduješ serial žena za pultom a si rád. Aj keď máme vo vláde zase komanča ale aspoň môžem ísť do prdele keď sa naserem...

Čo sa týka postupu/nepostupu minulej sezóny. Ja tvrdím že klub nechcel postúpiť a postúpiť sme chceli len my fanúšikovia, aj keď môj osobný bojkot trvá... a na zápasy nechodím. Bojím sa že mi teplý SBS obehne gule a že mi padne na hlavu staticky narušená tribúna. Aj keď po otvorení a zázračnom opravení časti pod hodinami opäť začínam uvažovať nad navštevou nášho svätostánku....

Vyhlásenia typu "Do dvoch rokov Liga majstrov" a my nevieme postúpiť cez Inter, ktorého hráči ešte dnes nevideli výplaty za apríl. Je to sen alebo kktina? Podľa mňa kktina ale všetci sa hrajú na managerov.

A ešte jeden postreh... Odrazu si začali brať do huby farby TTS/Jednota a oháňať sa históriou. Odrazu. V skutočnosti majú v p.ci celú Jednotu ale je to len další "reklamný" ťah na verejnú mienku....

Užívateľov profilový obrázok
nekorektny
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 07.03.2009 20:58:19
Bydlisko: Juhad

Príspevok od užívateľa nekorektny » 17.07.2009 10:54:07

aa vedenia sa nam prebudilo, a prinieslo spravu o Depetrisovi..to trvalo [smilie=baby.gif]

Užívateľov profilový obrázok
Forrest
Administrátor
Príspevky: 978
Dátum registrácie: 04.08.2007 18:09:41
Bydlisko: Trencin - Juh, Bratislava

Príspevok od užívateľa Forrest » 17.07.2009 11:11:32

Ani nie tak vedenie ako krcho a jeho sestra [smilie=bow.gif]

ikotn
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: 15.01.2008 11:01:13

Príspevok od užívateľa ikotn » 20.07.2009 16:23:33

TNpatriot: co sa tyka pyra, nemyslis, ze ultras idu [smilie=wall.gif] . jednoducho pyro je zakazane a aj keby sa na hlavu postavili, tak ho nepovolia. nemas ten pocit?

space
Príspevky: 291
Dátum registrácie: 17.08.2009 07:23:02
Bydlisko: TN

Príspevok od užívateľa space » 17.08.2009 15:15:22

Tu asi pichnem niektorým do osieho hniezda.Predpisy a legislatíva platia pre všetkých bez výnimky.Chorá "šľachta" a im podobní v TT,KE si pomýlili demokraciu s anarchiou a pykajú tým kluby (snáď).Ak nie majú všetci ostatní, ktorí majú možnosť a prístup čo-to povedať do Laurincova na to poukazovať.Odporučil by som všetkým zážitok z Premiership, kde to ide i bez pyra, svetlíc - samozrejme s prehliadkami,identifikačnými kartami a spevom a povzbudzovaním celého štadiónu - nielen kotla.Tam nepovzbudzuje len ten, kto ešte nevie rozprávať a leží v kočíku ......... [smilie=blush.gif]. Takže ale aj tak chalani smekám [smilie=bow.gif] a vidno, že to ide i bez tých svetlíc a vyjadrujem vám veľký obdiv za postoj k mužstvu v dobrom i zlom doma i vonku [smilie=band.gif] .
Keď som bol malý,bol som namyslený-teraz už nemám žiadnu chybu ♣.

Napísať odpoveď