Kam smeruje AS ( vízia a skutočnosť)

Slúži na odstránenie starých a nepotrebných tém.

Moderátor: Moderátori

erik
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 25.06.2008 12:15:16
Bydlisko: Rázusa 15 Trenčín

Kam smeruje AS ( vízia a skutočnosť)

Príspevok od užívateľa erik » 01.07.2009 08:16:27

Nová téma, ale stará realita. Všetci chcú ísť dopredu od LL cez RR až po ...
Podľa nich je to OK. Ale za posledných 5 rokov sa nezaznamenáva žiadny posun vpred , registrujeme len cúvanie resp. šmýkanie sa nadol.Svýnimkou st. žiakov a ich výsledkov, ale to neznaméná nič, lebo v hráči sa profilujú až v doraste. Ak niekto vie o svetlých stránkach nech ich zdokladuje

ikotn
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: 15.01.2008 11:01:13

Príspevok od užívateľa ikotn » 01.07.2009 11:00:54

treba ist postupne. trdelnikovsky hura-system nikam nevedie a zahoracke mozgy to snad po roku pochopia. podla mna treba spravit tri veci: 1. dobudovat infrastrukturu, co znamena zrekonstuovat stadion(postavit tribunu, turnikety, osvetlenie, travnatu treeningovu plochu). 2. investovat do mladeze cas a peniaze, aby sa AS stal lidrom sirokeho okolia vo vychove mlade a predbehol aj panelakovo(vybudovanie akademie, podotykam hlavne pore slovenskych chlalanov, nie argentinske a holandske dreva)
3. zastabilizovat acko, aby kazdy rok bojovalo o postup a pohybovalo sa v rozmedzi 1. - 3. miesta v tabulke, najst trenera, ktory bude ochotny sa treencinu zaviazat minimalne na 2-3roky(moze to byt aj konik napriklad)

ze to, co som napisal dlho potrva a bude to stat nemale prachy? ano, je to tak, ale len po splneni tychto troch bodov nebudeme v cl tim na jedno pouzitie ako vyhonare co nedosli do prahy, len potom mame sancu tam hrat dostojnu ulohu a zabojovat o prvu polovicu tabulky, pripadne poharovu europu. prve dva body odhadujem na 5-10 rokov, treti sa moze podarit aj skor

leonardo1
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 25.02.2008 16:03:33

Príspevok od užívateľa leonardo1 » 01.07.2009 21:18:01

Bod 2. je absolútne nereálny,z toho nie sú okamžité peniaze pre trenčianskych manažérov.
Práca s mládežou sa nerovná raz za rok tréning s áčkom...

Užívateľov profilový obrázok
martin
Administrátor
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:40:09
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa martin » 02.07.2009 07:37:17

ak si odmyslime Lingove: "poviem vam tajomstvo" a "raz tak finale LM proti Ajaxu" nemyslim, ze klub upada... hodnotenie by som taktiez nezacinal za poslednych pat rokov, ale dva...

hovorit o raste by bolo smele, ten by mal prist po stabilizacii klubu... ta je dufam za nami...

a teraz par bodov:
- po ekonomickej stranke klub rastie a najma je stabilizovany
- zacalo sa pracovat na vytvoreni zazemia, bez ktoreho to nepojde, jedna plocha pre klub s minimalne desiatimi mladeznickymi reprezentaciami a mladezou pocestnejsou ako ma dukla je smiesna
- rokuje sa s mestom ohladom vystavby noveho stadiona
- neprichadzaju uz hraci ako Obal, Kasalek atd, ale Knapp, Depetris, Sevela, Kubik (SR U20 hoci mnohym lezi v zaludku)
- nepredavame hracov z dovodu nedostatku financii do slovenskych klubov
- kam chodili hraci na skusku pred prichodom Linga? dnes to je sice "iba" Hol, ale ked budeme stred Grcon ligy, moze byt ponuka podlozena aj niecim celkom inym ako odporucanie Linga, v Hol mimochodom skutocne akceptovanej presony

mozno by som nasiel este viac veci, ale myslim, ze na vykreslenie aktualneho stavu to staci...

co sa urobilo pre fanusikov? v prvom rade futbal prezil (). nemozno cakat zazraky, najma ked stadion mesta Trencin je v takom stave v akom sa nachadza. tu treba zadikalny rez a vstup mesta. taktiez mi chyba vacsia angazovanost regionalnych podnikatelov. ale to, ze kluby ziju iba na voli jedneho cloveka je na slovensku typicke a my nie sme vynimkou

ohladom smerovania klubu by mohli povedat nieco aj hraci. ake maju zazemie, podmienky, ci im meskaju vyplaty tak ako v dubnici, kde ich nevideli par mesiacov a od vzniku projektu "F" sa nicz nezmenilo...

nevidel by som to tak cierne, ale iba do casu, kedy sa Mr. Ling rozhodne, ze ma tohoh dost, lebo u nas je zail typicke iba brat.......

LEO: "raz za rok trening s ackom"? neviem co tym presne myslish... hraci sa musia zapracovat postupne, smola, ze tu nefunguje rezerva, to by mala byt priorita dalsieho roka, lebo dorast produkuje kazdy rok niekolko zaujimavych hracov a nie vsetci mozu ist hned do prveho timu... navyse niekedy sa hracz ukaze az po dvoch-troch rokoch medzi muzmi...

takze OPEN YOUR MIND... samozrejme verejna kontrola musi byt a ja osobne budem medzi prvymi na barikadach, ked sa zacne nieco nekale diat...

Musu
Príspevky: 1683
Dátum registrácie: 03.08.2007 15:19:05

Príspevok od užívateľa Musu » 02.07.2009 12:16:49

Súhlasím trenciansky fanúšik žiada
úspech hneď ale moze za to hlavne
vyjadrovanie mr linga. Normálny človek
pochopí že treba najskôr poriesit zázemie
klubu, stabilizovať ekonomiku, poriesit
štadión... Úspech sa dostaví, ale chce to čas
a samozrejme aj podporu iných subjektov
ako Marek spomína...
Sú aj dôležitejšie veci ako futbal...

ikotn
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: 15.01.2008 11:01:13

Príspevok od užívateľa ikotn » 02.07.2009 13:10:30

martin, uplny suhlas s tebou! na profi sport treba podmienky, tie su u nas bohuzial(aj s prispenim nezaujmu mesta), nie velmi dobre. becko by tiez malo opodstatnenie, zaujimalo by ma, preco este neexistuje...

Užívateľov profilový obrázok
mi_ke
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 03.08.2007 13:49:24
Bydlisko: Trencin

Príspevok od užívateľa mi_ke » 02.07.2009 13:51:22

krasne sa tu vzajomne tlapkate po pleci...Clovek neznaly pomerov by si myslel, ze je na stranke Borussie Dortmund! [smilie=baby.gif]
Drzme sa faktov a nie vizii...
"po ekonomickej stranke klub rastie a najma je stabilizovany"
Ako klub ekonomicky rastie, ked tento rozpocet bude mensi ako minuly a ked len predava hracov a tych, ktorych nepredal ponuka jak na blsaku do Holandska, pritom sa zbavil najlepsich hracov, lebo ich nedokaze financne utiahnut?
"zacalo sa pracovat na vytvoreni zazemia, bez ktoreho to nepojde, jedna plocha pre klub s minimalne desiatimi mladeznickymi reprezentaciami a mladezou pocestnejsou ako ma dukla je smiesna"
Jak pokazena platna...nove plochy na ostrove mali byt uz pred piatimi rokmi!
"rokuje sa s mestom ohladom vystavby noveho stadiona"
Super, takze uz sa nevyhrazate odchodom?
"neprichadzaju uz hraci ako Obal, Kasalek atd, ale Knapp, Depetris, Sevela, Kubik (SR U20 hoci mnohym lezi v zaludku)"
za to prichadzaju Baez, Chanti, Pakglalis,Taglioretti a ini princovia Addaiovia! Mimochodom, ani prichody Cirika, Sevelu a Kubika neboli a nie su ziadna vyhra! Sevela je skuseny, no davno za vrcholom.
"nepredavame hracov z dovodu nedostatku financii do slovenskych klubov"
To je fajn...aj ich niekto chcel? Ak mas na mysli Hlohovskeho, toho bola chyba nepredat!
"kam chodili hraci na skusku pred prichodom Linga? dnes to je sice "iba" Hol, ale ked budeme stred Grcon ligy, moze byt ponuka podlozena aj niecim celkom inym ako odporucanie Linga, v Hol mimochodom skutocne akceptovanej presony"
Za kazdu cenu predat kazdeho, kto vie nieco s loptou?
"co sa urobilo pre fanusikov? v prvom rade futbal prezil (). nemozno cakat zazraky, najma ked stadion mesta Trencin je v takom stave v akom sa nachadza. tu treba zadikalny rez a vstup mesta. taktiez mi chyba vacsia angazovanost regionalnych podnikatelov. ale to, ze kluby ziju iba na voli jedneho cloveka je na slovensku typicke a my nie sme vynimkou"
Ty ak by si bol podnikatel, daval by si peniaze na tretotriednych argentincanov, grekov a na vizie, ktore sa stale nerealizuju?

marco
Príspevky: 243
Dátum registrácie: 03.08.2007 10:28:04
Bydlisko: GALANTA

Príspevok od užívateľa marco » 02.07.2009 15:07:00

mi_ke:
Vlaňajší rozpočet bol nastavený tak, aby sa urobili všetko pre postup. Cieľ sme nenaplnili. Žiaľ musí sa škrtať. Namiesto neoverených drahých zahraničných hráčov dávame príležitosť naším nádejám z dorastu.

Predaj hráčov: Zatiaľ sme nepredali nikoho. Podľa dostupných informácii majú najbližšie k prestupu Križko a Depetris. Odchody Gergela a Godála sú zatiaľ vyslovene v teoretickej rovine. O prestupových sumách jednotlivých hráčov budeme ešte iba jednať. Ak budú pre klub zaujímavé, prečo by sme ich neprijali? Ak je záujem o hráčov druhej slovenskej ligy v holandskej najvyššej súťaži nepovažoval by som to za akciu blšák. Ak tam odídu, zrejme za iných finančných okolností ako trebárs do BB. Potom ostanú aj nejaké prostriedky na prípadné príchody.

V tejto súvislosti ešte jedna zásadná vec. Ak má niekto robiť futbal seriózne, nemôže pre neho predstavovať čiernu dieru. Áno, najskôr musí investovať a potom mu jeho investície musia niečo vygenerovať. Ak by sa porovnali položky, čo doteraz majiteľ do klubu nalial s tým, čo mu klub dal, výsledné číslo by svietilo veľmi jasnou červenou farbou. Nehovoriac a ďalších chystaných investíciách.

S mestom sa rokuje o štadióne už dlho. Zdá sa, že je to beh na dlhú trať. Musíme byť trpezliví. Nespomínam si, že by sa niekto niekomu niečím vyhrážal. Situácia spojená s infraštruktúrou je kritická. Veľmi kritická. Možno máš pravdu, odísť niekde, kde by klubu poskytli miesto na postavenie nového štadióna a pritom boli aktívni aj v zabezpečovaní tohto finančne náročného projektu by bolo asi jednoduchšie. To ale nikto nechce. Zatiaľ.

Je smutné že v porovnávaní posíl z minulosti a súčasnosti vytrhávaš veci z kontextu. Áno, boli tu aj Princovia a Taglioretiovci. Mimochodom, zabudol si na Reeho. Ale v minulosti by to boli jediné posily. Teraz našťastie okrem nich prichádzajú aj zaujímaví hráči ako Sluiter, Depetris, Knapp, Ševela... (aj keď máš pocit, že je za zenitom, patrí podľa mňa medzi kľúčových hráčov). Kubík sa počas jari zžil s tímom. Má všetky predpoklady na to, aby sa stal už v najbližšom období dôležitým členom tímu (pripomínam, že rok jeho narodenia je 1989).

Neuveríš, ale o našich hráčov je v Corgoň lige aj v Gambrinus lige celkom živý záujem.

Každého predať za každú cenu? Prepáč, tomuto tvrdeniu nerozumiem. Ak sa nemýlim, zatiaľ odišiel za Lingovej éry z dôležitých hráčov TN iba Horváth. Prestup do tímu holandského účastníka Eredivisie považujem za obrovský úspech. Diskutabilný je odchod Czinegeho. Ten odchádzal v období, keď majiteľ vstupoval do klubu, čiže jeho odchod by som do tejto kategórie nepočítal. Ak som na niekoho zabudol, čo sa samozrejme kľudne mohlo stať, doplním.

Aha, možno ešte Ereros a Sluiter. Od začiatku bolo jasné, že títo chlapci pobudnú v Trenčíne iba krátko. Aj keď v prípade Thijsa to bolo tak trošku podmienené prípadným zotrvaním v Corgoň lige. Čo sa týka Ererosa, bolo nemysliteľné aby v TN ostal dlhšie. Ťahať jeho zmluvu by pri všetkej úcte mali obrovský problém aj v ekonomicky najsilnejších slovenských kluboch.

Takže sumár: Vlani odišiel prakticky iba Horváth. Aj na základe požiadaviek trénera prišli do mužstva Szorád, Bubenko, Peciar, Knapp, Lukšík neskôr Čirik, Ševela, a Kubík. Mňa osobne prekvapilo, že najmä osvedčené corgoňligové mená sa neuplatnili. Ak rátame aj príchody Ererosa a Calgara, výsledok je taký že jeden hráč odišiel a veľa ich došlo.

Užívateľov profilový obrázok
martin
Administrátor
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:40:09
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa martin » 02.07.2009 18:43:37

ty si teda pekna opica... ;)

"Clovek neznaly pomerov by si myslel, ze je na stranke Borussie Dortmund!"
POZNASH KLUB, KTORY BY NA STRANKE PISAL: "MY SME TAK JEBNU..."

Ako klub ekonomicky rastie, ked tento rozpocet bude mensi ako minuly a ked len predava hracov a tych, ktorych nepredal ponuka jak na blsaku do Holandska, pritom sa zbavil najlepsich hracov, lebo ich nedokaze financne utiahnut?
AJ TO JE MOZNOST. ALE AK DOSTAVAJU HRACI PLATY NACAS, JE TO STABILITA. KTORYCH NAJLEPSICH. POL ROKA TU BOL SLUIJTER, POL ROKA ERREROS, KED SA JEDEN Z CORGONLIGISTOV ZAUJIMAL O JEHO PODMIENKY, TAK K OSLOVENIU HRACA RADSEJ ANI NEPRESIEL

Jak pokazena platna...nove plochy na ostrove mali byt uz pred piatimi rokmi!
"A KTO ICH MAL POSTAVIT? HOZLAR? RYBNICEK? SKUS NA MESTE, KTORE NEDOKAZALO ZISKAT POZEMOK OD MAJITELA POZEMKU A NEJAKY GOLFOVY FANATIK TO ZISKAL, CENA UDAJNE 5 MIL SKK, DUFAM, ZE SA NEMYLIM, TO JE ASI VELA PRE TOTO MESTO

Super, takze uz sa nevyhrazate odchodom?
NEVIEM AKO TO JE, ALE JA NA MIESTE KLUBU BY SOM POSTUPOVAL OVELA TVRDIE VOCI MESTU, TO JE ALE IBA MOJ NAZOR

za to prichadzaju Baez, Chanti, Pakglalis,Taglioretti a ini princovia Addaiovia! Mimochodom, ani prichody Cirika, Sevelu a Kubika neboli a nie su ziadna vyhra! Sevela je skuseny, no davno za vrcholom.
TVOJ NAZOR

To je fajn...aj ich niekto chcel? Ak mas na mysli Hlohovskeho, toho bola chyba nepredat!
TVOJ NAZOR

Za kazdu cenu predat kazdeho, kto vie nieco s loptou?
CO ZNAMENA ZA KAZDU CENU? AK BY CSABA NESIEL ESTE NA ROK NA HOSTOVANIE A DOHODLI BY SA S UTRECHTOM, TO BY BOLO ZA KAZDU CENU, TU PROSIM NEZAVADZAT, FAKTY SU JASNE

Ty ak by si bol podnikatel, daval by si peniaze na tretotriednych argentincanov, grekov a na vizie, ktore sa stale nerealizuju?
TO UZ JE NA KAZDOM, ALE TU NIKTO NEDAVAL PENIAZE Z REGIONU ANI PREDTYM. PO PADE OZETY TO BOL KONIEC. TAKY JE FAKT. KLUB BOL NA PREDAJ, PRECO HO TEDA NEVZAL NIEKTO Z REGIONU?

flea
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 23.07.2008 19:19:36

Príspevok od užívateľa flea » 02.07.2009 20:44:59

moj osobny nazor je taky ze klub s takou minulostou ako je as patri do corgon ligy a tam zatial nie sme a vizera to tak ze ani tak lahko nebudeme

Musu
Príspevky: 1683
Dátum registrácie: 03.08.2007 15:19:05

Príspevok od užívateľa Musu » 02.07.2009 21:07:50

JA len nevIem o akej minulosti hovoríš... O intertoto a jedním úspešnom umiestnení v prvom roku v lige?
Sú aj dôležitejšie veci ako futbal...

leonardo1
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 25.02.2008 16:03:33

Príspevok od užívateľa leonardo1 » 02.07.2009 21:52:35

Nuž Musu dobre hovoríš...AS v podstate ani minulosť nemá...

erik
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 25.06.2008 12:15:16
Bydlisko: Rázusa 15 Trenčín

Príspevok od užívateľa erik » 03.07.2009 08:42:12

Mám pocit, že vízie vyhlásenia sa menia každý rok. Raz ideme cestou zahraničných akvizícií, potom zasa domácich nádejí, potom zas kupujeme vyslúžilcov, ktorí aj napriek veku patria ku kostre.
Neviem, keď sa pred pár rokmi formovala OZETA Dukla, boli postupy, reprezentanti, aj mládež. Veď tu od žiakov vyrástli Škrteľ, Hološko, Ivana, Duriš, Brezinsky, Otočka, Ančic, Volešák. Možno vymenovať celé mužstvo. A tréneri boli tiež len takí obyčajní, vedenie pomerne neznáme, ale asi robili futbal zo srdcom a pre Trenčín.
Takže netreba sa potľapkávať po pleciach , ale vyhrnúť rukávy a robiť, robiť a robiť

rudlaizihno
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 03.08.2007 09:50:06

Príspevok od užívateľa rudlaizihno » 03.07.2009 08:59:25

erik napísal:Mám pocit, že vízie vyhlásenia sa menia každý rok. Raz ideme cestou zahraničných akvizícií, potom zasa domácich nádejí, potom zas kupujeme vyslúžilcov, ktorí aj napriek veku patria ku kostre.
Neviem, keď sa pred pár rokmi formovala OZETA Dukla, boli postupy, reprezentanti, aj mládež. Veď tu od žiakov vyrástli Škrteľ, Hološko, Ivana, Duriš, Brezinsky, Otočka, Ančic, Volešák. Možno vymenovať celé mužstvo. A tréneri boli tiež len takí obyčajní, vedenie pomerne neznáme, ale asi robili futbal zo srdcom a pre Trenčín.
Takže netreba sa potľapkávať po pleciach , ale vyhrnúť rukávy a robiť, robiť a robiť
[smilie=blush.gif] trafil si klinec po hlavicke, v sucastnosti je to len o dristoch drisotch a dristoch a v prvom rade o neschopnosti a velkej neschopnosti "rybarskeho zvazu".......
Stastie praje pripravenym

Užívateľov profilový obrázok
mi_ke
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 03.08.2007 13:49:24
Bydlisko: Trencin

Príspevok od užívateľa mi_ke » 03.07.2009 09:04:12

aby sme sa rozumeli marco a mato. Mojou ulohou nie je vsetko okritizovat, mojou ulohou bolo nastavit Vam zrkladlo, lebo fakty o ktore sa opierame nie su tak pozitivne. Hanebne vypadnutie z corgon ligy, nakup vsakovakych polien a napokon aj samotna prehra v boji o postup do CL nie su vizitkami uspechu! A chlacholit sa dobrou financnou situaciou v klube je pre fanusika velmi chabe a nedostacujuce. Ale co je najhorsie, malo by byt hlavne pre Vas a pre vedenie nedostacujuce...lebo pri takych financiach su tieto hole fakty prejavom amaterizmu!
Pre mna je pozitivum praca s mladezou: pekne vysledky st. dorastu, suverenni st. ziaci, ale aj samotny fakt, ze v A muzstve sa dava priestor pre mladych. No na druhej strane je tu zas extrem: Tahuni odchadzaju a mladi sa opat budu v lige trapit...

Napísať odpoveď